PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa pustanjem snimaka...


joca989
19.1.2012, 1:39
Imam problem, drug mi je doneo kompjuter da mu popravim neki problem koji ima oko pustanja snimaka...
Kad god pustim snimke, oni prekidaju, i seckaju, ne rade normalno, zvuk ide sve vreme normalno, ali slika ne valja, instalirao sam mu k lite mega codec pack, i ne vredi, ne pomaze, i dalje se ista stvar desava, a ja to imam kod mene instalirano, i sve normalno radi...
U cemu je problem? On ima malo stariji kompjuter graficka mu je fx 5200 (128MB)

VojaM
19.1.2012, 3:50
Pa, biće da je u tome problem. Mislim da je ta grafička prilično bedna.

Moguće da je za tu grafičku rezolucija prevelika. To se često dešava kad neko kupi novi TTF monitor velike rezolucije koju mora da namesti jer slika inače ne valja.

Ne znam da li je to i ovde problem, ali nekad može da pomogne ako se u plejeru namesti da se on automatski prešaltuje na neku manju rezoluciju koju kartica može da izdrži pri puštanju filma. Svi plejeri trebalo bi da imaju takvu opciju.

Ako je pak ranije sve radilo, a hardver nije u međuvremenu menjan, onda je nešto drugo u pitanju, a za to nam moraš dati više podataka.

Picard
19.1.2012, 10:50
Instaliraj Potplayer pa probaj preko njega.

joca989
19.1.2012, 17:13
Namestio ja to nekako, nego sad ima drugi problem, kad idem na nvidia sajt, i na auto detect, on ne moze da mi detektuje tu graficku, i kad sam posle toga sam skinuo najnovije drajvere za tu graficku, instalacija mi nije uspela, jer mi je napisao da ta graficka nije pronadjena...
Sad vise nisam siguran koju on graficku ima, a drug ne zna da mi kaze, jer su mu stalno vadili i menjali graficka, kad je popravljao...
Jel je moguce da mu u kompjuteru pise da je jedna graficka u pitanju, a da se ustvari radi o nekoj drugoj grafickoj?

Spawn BG
19.1.2012, 19:56
Sve dok ne pokušavaš sa HD snimcima, ta grafička ne bi trebalo da ima veze sa seckanjem, jer su meni npr. divx filmovi sasvim normalno radili i na GF4 (a 5200 je ipak jača). Pre će biti da je (pošto je u pitanju stariji komp) problem u procesoru. Moj Sempron 2400+ (1666 MHz), takođe mator, bez problema žvaće 720p sa Xvid kodekom, dok sa x264 "štuca". Za utvrđivanje koja je grafička u kompu, nađi Everest ili SIW (http://www.gtopala.com/), oni će ti pokazati o kojoj grafičkoj je reč.