PDA

Prikaži potpunu verziju : kucni wireless - los signal


holmes2000
31.8.2006, 9:23
u kuci sam sa vise ljudi. uzeli smo wireless i radi odlicno. access point je na spratu a zbog trenutne povrede ja sam u prizemlju (zbog stepenica) i nalazim se na samoj ivici dometa. kao sto sam rekao, kada imam malo jaci signal radi super ali cesto mi registruje signal ali je on nedovoljno postojan da odrzi konekciju pa "ispadam". pomeranje accessa ne dolazi u obzir zbog tehnickih problema tako da mi samo ostaje da, ako moze na bili koji nacin, popravim sam vezu lap-access.

probao sam da pomeram antenice ali nema vajde. moze li pomoci da stavim neki improvizovani dipol na antenu accessa ili mozda postoji neki program koji sotverski moze pojacati predajnik (bar neki %)?

hvala


pozdrav

SuperG
31.8.2006, 10:07
u kuci sam sa vise ljudi. uzeli smo wireless i radi odlicno. access point je na spratu a zbog trenutne povrede ja sam u prizemlju (zbog stepenica) i nalazim se na samoj ivici dometa. kao sto sam rekao, kada imam malo jaci signal radi super ali cesto mi registruje signal ali je on nedovoljno postojan da odrzi konekciju pa "ispadam". pomeranje accessa ne dolazi u obzir zbog tehnickih problema tako da mi samo ostaje da, ako moze na bili koji nacin, popravim sam vezu lap-access.

probao sam da pomeram antenice ali nema vajde. moze li pomoci da stavim neki improvizovani dipol na antenu accessa ili mozda postoji neki program koji sotverski moze pojacati predajnik (bar neki %)?

hvala


pozdrav

Hmm, ja imam wireless mrezu u kuci, i bas lepo radi, cak i ispred zgrade. Koji AP imas? BTW mislim da se softverski ne moze pojacati.

holmes2000
31.8.2006, 11:31
access point -> 3Com

wireless PCMCI card -> Creative, Network Blaster 54Mbps Notebook Adapter

VojaM
31.8.2006, 12:29
Hmm, ja imam wireless mrezu u kuci, i bas lepo radi, cak i ispred zgrade. Koji AP imas? BTW mislim da se softverski ne moze pojacati.
Najbolji način da se pojača signal je da se stavi bolja antena.

Ti možeš efikasno da pojačaš samo predajni signal. Ako to pokušaš sa slabim prijemnim signalom, pojačavaš i šum, pa zato malo dobijaš. Druga stvar, program koji ti očitava jačinu signala prikazuje samo jačinu primljenog signala. Ako imaš lošu antenu, primljeni signal će biti dovoljno jak, ali ono što ti šalješ biće loše i sve u svemu veza će ti biti loša.

Ljudi često zaboravljaju da se wireless oprema ponaša i kao prijemnik i kao predajnik. Tužno je kad to rade sami provajderi - stave relativno loš antenski sistem i onda krkaju ogromnu snagu. Time pojačavaju svoj predajni signal, ali signal koji primaju od korisnika je loš zbog loše prijemne antene i sva ta predajna snaga ništa im ne vredi... osim, naravno, da ubiju signal konkurenciji...

fantomacan
25.9.2006, 17:32
Pitanje!

Imam dva kompa win xp sp 2 sa wireless karticama povezanim preko
Planetovog AP wrt 414.Kompovi su u razdaljini od 20m i razdvaja ih dva zida.
Brzina protoka podataka sa jednog na drugi je ispod 200 kb\s.
Sa Kojom antenoim bih mogao da povecam jacinu signala
a samim tim i brzinu?

sim.a
5.10.2006, 15:46
Te spravice nikad ne daju uzivo karakteristike kao na papiru. 20m i dva zida narocito ako ima i famozna mikrovalna zna biti dosta. Ja na tu daljinu za odvojena objekta koristim i extender. Signal je dobar i sve stima. Bez tog mi je zid sa TV i ostalim pravio "kilometre" u kuci.