PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa internetom


Bond_007
31.8.2006, 9:15
Znaci doteralo cara do duvara !!! :(
Imam:
sempron 2200+, HYNIX 512MB, gigabyte nf2 ploca sa realtek 10/100 LAN i ac97, ati 9250, WD 80GB, ... , net: Motorola kablovski modem i gigabyte 1/4 switch
Imam kabl 128 kbps te ne gasim komp vec samo sparta p2p ali ...
imam i problem koji se javlja na periode (cikluse :)) ali dok neki(e) brinu kad se isti proredi :rolleyes: ja brinem jer moj se procestio ...
Svako jutro kad se probudim i upalim monitor docekaju me zatamnjeni ekrancici (znaci nema protoka) ikonice "local area connection" u tray-u, BitComet stao, eMule stao :mad: , IP adresa je na mestu server je tu konekcija ispravna sve radi cakum pakum ali ne prebacuje nista ni k meni ni od mene ne rade browseri nista, nista
Resetujem modem, nista, resetujem svicer, nista, eneble-disable a nista ne daje znake zivota ... jedino resenje je da resetujem komp posle cega protok volsebno proradi. :n-cc2:
E sad kapiram da posto sve proradi posle reseta kompa mora biti da je problem u mom kucistu (ploci) jelte pa me zanima da li samo da skinem novi set drajvera za plocu ili da flesujem i bios iste ???
Naravno ukoliko mislite da problem nije do toga RECITEEE!!! ili cu d'umrem :boodala:

kvazigale
2.9.2006, 14:44
preinstaliraj drajvere za modem prvo, ili probaj sa nekim drugim modemom na par dana. prvi predlog

Bond_007
3.9.2006, 22:36
naveo sam da koristim svicer iz toga proizilazi da net kacim na LAN a za konekciju te vrste nisu potrebni drajveri tako da to nije.
ne mogu tek tako probati sa drugim modemom zato sto da bi isti radio na kablovskoj mrezi neke firme mora prvo da se registruje na server iste a to se radi kod provajdera, da sumnjam na modem reklamirao bi im ga.
sve u svemu skinuo sam aktuelne drajvere za moj lan sa gigabyte-vog sajta pa sad testiram ponasanje pod njima
hvala na brizi :) 3 dana mi niko ne odgovara