PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolje igre 2011. godine


Strane : [1] 2

Nenad Vasovic
4.1.2012, 15:43
Evo koje PC igre su obelezile 2011. godinu, po misljenju ljudi koji prave "Svet igara". Sta vi kazete? (mozete izabrati i vise od jedne igre prilikom glasanja)

(rezultat glasanja bice objavljen u "Svetu kompjutera")

Kako bismo predupredili (ocekivana) pitanja - na ovom spisku nisu sve "Igre meseca" iz prethodnih 12 brojeva. Prvo, tesko bismo ih "stisli" u 10 raspolozivih mesta na listi, a drugo, kao sto je vise puta naglasavano, pa i na ovom forumu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=10520), titula "Igre meseca" odnosi se na najpopularniju igru tokom tog meseca, ne nuzno i najbolju. Kada se pregleda godina dana unatrag, jasno se vidi da neka ostvarenja nisu odolela "zubu vremena"...

dragomix
4.1.2012, 15:56
Definitivno po meni Batman je igra godine, ali ni The Witcher 2 nije bio nista losiji jer se dobija potpuno razlicito iskustvo svaki put kad se igra. Morao sam da glasam i za Crysis 2 koji je po meni najvece iznenadjenje godine, igru sam uzeo da bih testirao svoju novu graficku karticu, a na kraju sam se vrhunski zabavio! Dakle:

Batman Arkham City
The Witcher 2
Crysis 2

Rainman
4.1.2012, 16:10
Deus Ex: HR
Portal 2
Crysis 2

zdravkelja
4.1.2012, 16:14
Portal 2, bez konkurencije za mene :)

dacajak
4.1.2012, 16:19
Deus Ex: HR
Portal 2
Crysis 2

Isto, samo drugaciji raspored.

Crysis 2
Portal 2
DE: HR (RS)

Dobar je i La noire, al ovo su mi top 3.

Bascelik
4.1.2012, 16:25
Witcher 2
TES 5: Skyrim
Battlefield 3

Deus Ex i L.A. Noire nisam stigao da odigram

markos807
4.1.2012, 16:39
Portal 2
Crysis 2
Batman Arkham City

Ni ja nisam odigrao DE:HR :P

DeCoy
4.1.2012, 16:43
Hvala Bogu da konačno na ovakvoj listi nema fudbala i NFS-a :n_klanja:

1. Skyrim
2. Deus Ex HR
3. Witcher 2

qaza
4.1.2012, 17:02
Skyrim definitivno. Portal 2 je takodje odlican pa i Witcher 2. Batman AC sam zaigrao samo da vidim sto je za boga miloga toliko hvaljen i "ostao" potpuno razocaran zbog nekompaktibilnosti sa DX11 :rofl:

player1
4.1.2012, 17:13
Bez ikakvog redosleda:

Witcher 2
Deus Ex 3
Portal 2

Nicklord
4.1.2012, 17:20
Ja sam glasao za The Witcther a vi zamislite da je taj glas dat Skyrim-u :D

Nash Knight
4.1.2012, 18:48
Dobar deo ovih igara nisam ni igrao tako da mi ocena nije baš objektivna. Assassin's Creed: Revelations, Battlefield 3 i Call of Duty: Modern Warfare 3 nisam igrao niti planiram da ih ikad igram, Deus Ex: Human Revolution me nije privukao, Arkham City bih igrao ali tek posle Arkham Asylum-a, a The Witcher 2 mi je sledeći na listi, tj. ako uskoro ne izađe neki drugi dobar RPG. Nisam znao da je moguće glasati za više igara, pa sam glasao za Crysis 2 jer mi je od svih odigranih igara bila najzaokruženija i najzabavnija. Skyrim i Portal 2 su na momente mnogo bolje, ali sa puno šupljina i mana.

DBrave
4.1.2012, 19:01
auu ala ce ovde biti mrtva trka izmedju 4-5 igara :)

bacacar
4.1.2012, 19:05
Glasao sam samo za Skyrim. Mog drugog favorita nema (Saints Row The Third) a ostale i nisu ostavile neki utisak na mene! Da ne gresim dusu, neke jos nisam stigao da odigram.

Kad ste vec ubacili i Battlefield 3 i MW3 trebali ste da ubacite i Fifu 12 i PES 2012 a da eventualno izbacite Deus Ex i Witcher 2! Ili da sve izbacite a da ostanu samo BF3, MW3, Fifa 12 i PES 2012!

Sala mala! :kreza:

Vulee
4.1.2012, 19:22
1. Star Wars: The Old Republic
2. Deus Ex: HR
3. The Witcher 2

Nisam stigao da probam Betmena, koji izgleda jako dobro.

Dejan16
4.1.2012, 19:24
Glasao sam za Batman Arkham City,po meni najbolja igra ove godine..
Skyrim je tik iza njega sa Portal dvojkom.
ACR je podbacio ove godine.
Witchera dosao do pola price(nemam pojma gde mi je pobegao sa harda :D ).
Deus ex igrao nesto malo,ne mogu suditi o njemu.
Crysis me ne zanima.
L.A. trenutno prelazim.
Battlefield 3 moze da bude najbolji FPS ali iskreno kao battlefield fan ne smem zatvoriti oci pred mnogo bagova i velikim problemom zvanim battlelog.
MW3 dobar SP,ali ne verujem da mu je mesto na ovoj listi,tu je trebao biti Shogun 2 :D

nameless1
4.1.2012, 19:31
1. Deus Ex: HR
2. The Witcher 2
3. Portal 2

Skyrim nisam mnogo igrao, a da jesam, ko zna, mozda bi se nasao na listi..

Uros12
4.1.2012, 19:37
Iznenadjen sam kako niste ubacili i PES 2012:eek:ja taman mislio za njega da glasam ovaj put:D
Salu na stranu,ovo su moje igre godine:
1.Deus Ex 3-sasvim neocekivano,igra me je odusevila.Samo ova igra ima ovakav tip slobode i mogucnost da se totalno uzivis u igru.
2.Battlefield 3-trenutno ga ne igram,ali sam igrao betu i SP i mogu reci da je atmosfera rata vrhunska.
3.Crysis 2-opravdao moja ocekivanja,dostojan naslednik keca.
RPG-ove ne igram tako da ne znam kakvi su Skyrim i Witcher,dok su ostale igre dobre ali po meni nisu bolje od ove 3.Mozda jedino Portal 2,ali nekako mi on nije za igru godine.Ah da,Batmana jos nisam igrao:(

Geralt
4.1.2012, 19:55
Glasao za sledeće naslove:
1. Deus EX: Human Revolution
2. The Witcher 2
3. Batman Arkham City

Po meni, definiitvno najbolje igre koje su se pojavile ove godine.

Equilibrium
4.1.2012, 20:36
Najbolje igre 2011. godine:

1. To the Moon
2. Skyrim
3. Witcher 2

To the Moon i Skyrim su se bas pogodile da budu i poslednje dve igre koje sam igrao 2011, ali definitivno mislim da je redosled zasluzan, To the Moon je veoma posebna igrao koja me je odusevila brilijantnom pricom i celokupnom atmosferom i emotivnom podlogom. Skyrim sam igrao 150 sati (pise u logu, ne racunajuci save/load) mogu ja sad da pricam koliko hocu da to nije pravi RPG, da prica nije neka i tako dalje ali to ne menja cinjenicu da sam ga igrao 150 sati, tako da u top 3 mora da bude. Witchera sam jako davno igrao, sta je bio april, maj tako da moze biti da ga idealizujem u secanja pa sam ga stavio na 3. mesto kako bih probao da budem objektivniji, da sam ga skorije igrao, mozda bi raspored bio drugaciji ali bi top 3 definitivno bio isti.

Posto su Skyrim i W2 bile i jedine igre koje sam cekao ove godine moram pomenuti i jos neke koje su me odusevile a nisam se nadao Crysis 2, moderan, lep i prijatan suter, Deus Ex HR, ocekivao sam da ce sve upropastiti ali nisu, LotR War in the North, solidna primesa, kompetentan gameplay sve u svemu iznenadjenje. Portal 2 je takodje bio dobar, koliko sam ga davno igrao vec sam zaboravio, tako da nista od top 3 :)

Pandemonium
4.1.2012, 23:35
- Batman: AC
- Deus Ex: HR
- Portal 2

Redosled nebitan.

vozar.b
4.1.2012, 23:47
Call of Duty: Modern Warfare 3
Battlefield 3
Crysis 2

Iceman_37
5.1.2012, 3:30
1. Batman Arkham City (fenomenalna igra, napokon nesto sto valja u svim pogledima bez kompromisa)

2. The Witcher 2 Assassins of Kings. Takodje fantasticna, odlicna podrska, patchevi i dodaci, drm free, 6 puta sam je opikao i uzivao svaki put :)

Mislio sam se da dam glas jos i Skyrim-u ali nisam. Ok je igra, ali nije to taj RPG koji ja gotivim. Nista mi u ovakoj igri ne znaci sto sam je igrao 100 sati, tako je napravljena da jede vreme, a to sto radite nije toliko zabavno vec posle 40. Vise sam se nervirao nego uzivao, a jos sto sam se smejao interakciji sa okolinom, ne zasluzuje moj glas kao neka ozbiljna igra. Witcher je zbog toga odneo pobedu, kako sa tehnicke tako i sa strane RPG-a kako ga ja gledam i naravno price.

xp professor
5.1.2012, 3:40
Call of Duty: Modern Warfare 3
Battlefield 3
Crysis 2

Isto sam stavio jer ne volim nerealna s*anja kao Scyrim
Edit: da, znam da je i crysis nerealna igra ali ne toliko kao ova gore..

Partybreaker
5.1.2012, 3:55
Glasao sam, al' evo da bacim komentar malo van liste.

(strogo lično mišljenje, nisam sve odigrao, osim ovih koje pominjem)

• Najoriginalnija igra - L.A. Noire
• Najbolji indie naslov - Trine 2, Limbo
• Najbolji nastavak - Portal 2, Batman: Arkham City
• "Prežvakavanja" - CoD:MW3, AC: Revelations
• Vrede pomena - Alice Madness Returns, Crysis 2, Bulletstorm...

Sve u svemu, vrlo zadovoljavajuća godina što se tiče igara.

Nash Knight
5.1.2012, 4:01
Limbo je izašao 2011? Ja sam sve vreme mislio da je iz 2010. Onda je Limbo def. igra godine, bez konkurencije!

Partybreaker
5.1.2012, 4:04
Limbo je izašao 2011? Ja sam sve vreme mislio da je iz 2010. Onda je Limbo def. igra godine, bez konkurencije!

Jedino ako si ga na konzoli igrao, ja sam uživao uz njega u avgustu 2011. :D

Rainman
5.1.2012, 11:52
Limbo je izašao 2011? Ja sam sve vreme mislio da je iz 2010. Onda je Limbo def. igra godine, bez konkurencije!

Limbo je trebao da bude na listi defitivno, ali reko ajd da ne trolujem temu mnogo.

Mada ako ga poredimo sa novim AC-om, i COD-om, Limbo je sigurno bolja igra u skoro svakom aspektu i zasluzuje mesto u prvih 10 igara 2011.

Sto se tice ostalih igara sa liste: Betman trenutno igram - OK je, ali nije izazavao onaj WOW efekat, kao sto sam mislio.

LA Noire sam batalio na pola - izgleda da mi je dosadio... BF3 je ok, ali nista vise od toga, dok o COD-u i AC-u ne vredi trositi ni 2 reci - najveci promasaji na listi.

Witcher 2 i Skyrim - nesto ne volim taj tip igara, a i iskreno ne stizem da ih igram jer oduzimaju PREVISE vremena za moj ukus i moje mogucnosti - a mozda bi mi se i svideli.

Licno, moja lista prvih 5 za 2011 izgleda ovako:

1) Deus Ex: HR
2) Portal 2
3) Crysis 2
4) Limbo
5) Bulletstorm
(ili Betmen, koga jos obrcem).

U svakom slucaju 2011. je defitivno bila jedna od boljih godina za gejmersku zajednicu.

Mr.Eco
5.1.2012, 13:26
Ja sam na ovoj listi glasao za Skyrim, a što se tiče Limba slažem se, mislim da bi ubrao mnogo glasova ovde :D

nameless1
5.1.2012, 15:06
Mene najvise iznenadjuje 'veliki' broj glasova za krizu. Zar nije ta igra poprilicno osrednje prihvacena kod igraca, i vazi za nastavak koji nije ispunio ocekivanja?

Uros12
5.1.2012, 15:17
Not in my book.Moja ocekivanja je uglavnom ispunio,jedino je zakazao u pogledu price tj. u povezanosti sa prvim delom.

Eni
5.1.2012, 15:49
Iz ove ponuđene liste... the Witcher 2 i Portal 2.

Rainman
5.1.2012, 18:15
Mene najvise iznenadjuje 'veliki' broj glasova za krizu. Zar nije ta igra poprilicno osrednje prihvacena kod igraca, i vazi za nastavak koji nije ispunio ocekivanja?

Apsloutno sam se isto zapitao. Mislio sam da sam u manjini, ali izgleda da sam stekao pogresan utisak... Meni je bas drago da je kriza 2 ispala najbolji FPS ove godine.

Dejan16
5.1.2012, 18:26
Apsloutno sam se isto zapitao. Mislio sam da sam u manjini, ali izgleda da sam stekao pogresan utisak... Meni je bas drago da je kriza 2 ispala najbolji FPS ove godine.

Ne znam po cemu si zakljucio da je taj Crysis 2 (port) najbolji FPS ove godine...:D
Verovatno po ovom glasanju.
Kada sam se ja prikljucio glasanju mislio sam da imam jedno pravo glasa,a da sam
znao da imam vise prava za glasanje sigurno bi glasao i za BF3,a i znam njih nekoliko koji bi isto glasali za BF3 da su znali da imaju vise prava za glasanje.Nasa greska.

Mislim da je dovoljno da odes u temu Crysis 2 i temu BF3 da vidis sta je popularnije i sta je bolje igracima,da vidis koji FPS ima vise igraca(koji su kupili original disk) BF3 ili C2?
Same teme pokazuju gde ko pripada BF3 na vrhu a C2 na drugoj,trecoj strani;)

Daleko je Kriza od BF3 po kvalitetu,makar i ovom novom BF3 koji je za nijansu losi od BC2.

Naravno nemoj shvatiti ovo kao da imam nesto protiv tebe,samo sam odgovorio na tvoj post,nadam se da nisam bio previse ostar :D.

Rainman
5.1.2012, 20:17
Ne znam po cemu si zakljucio da je taj Crysis 2 (port) najbolji FPS ove godine...:D

Nego po cemu drugom nego po glasanju... ???
Kada sam se ja prikljucio glasanju mislio sam da imam jedno pravo glasa,a da sam
znao da imam vise prava za glasanje sigurno bi glasao i za BF3,a i znam njih nekoliko koji bi isto glasali za BF3 da su znali da imaju vise prava za glasanje.Nasa greska.
Gluplji razlog za pravdanje manjka glasova nisam cuo...

Mislim da je dovoljno da odes u temu Crysis 2 i temu BF3 da vidis sta je popularnije i sta je bolje igracima,da vidis koji FPS ima vise igraca(koji su kupili original disk) BF3 ili C2?

U pitanju je izbor igre godine, a ne izbor igre sa najvecim brojem strana na forumu :) Glasovi se broje, a ne strane.

evo sad sam pogledao - Portal 2 ima 30 strana diskusije, a opet sije i Krizu i BF3 :)

i btw, znam da nije za pohvalu - ali ja imam original BF3 i neorignal C2 - i opet mi je C2 sveukupno bolji. (BC2 je bolji od oba - to se slazemo :))

---

Na kraju - glasovi se broje i nadam se da ce Kriza i na kraju imati vise glasova - mada nas dvojca nemamo nista od toga, sledeci put ipak gledaj da li moze multiple selection :)

poz!!

Dejan16
5.1.2012, 20:34
Gluplji razlog za pravdanje manjka glasova nisam cuo...


Gledaj nema tu pravdanja,kada sam video da se bira igra godine,mislio sam ok evo BF3 mi je dobar,Portal 2 je odlican ali ipak moj glas ide Betmenu,posto je to igra koja me je odusevila.....

Nema potrebe da nazivas to "glupim razlogom za pravdanje" posto je to zbog toga sto nisam bio upoznat sa sistemom glasanja.

Nemam potrebu da se pravdam ni tebi,niti bilo kom clanu ovog foruma,niti ocekujem bilo cije pravdanje.

Pozdrav :D.

dacajak
5.1.2012, 20:49
Poredis BF3 koja je najpopularnija multiplayer fps igra za koju MORAS imati original da bi igrao i crysis 2 koja je sasvim solidna SP igra, za koju ne moras imati original. Nije bas fer porediti te 2 igre koja je popularnija po prodaji. Al opet ja sam se bolje proveo uz Crysis 2, razliciti su ukusi u pitanju.

Reborn
5.1.2012, 22:24
Odavno nije bila ovako dobra godina sto se tice igara, i slazem se sa pojedinima da ste trebali bar neku indie igru da ubacite na listu. Inace ja glasao za Batmana i Portal. Batman mi je sveziji u secanju i mozda trenutno ali samo trenutno mi je bolji, ali Portal 2 je igra godine za mene.

player1
5.1.2012, 22:43
Verovali ne, za najbolji shoot licno bi proglasio Serious Sam trojku. PC igra glavom i bradom, sa povratkom korenima. Pravo osvezenje koliko je igra "klasicna" i old-school u odnosno na moderne shootere. I povrh svega zabavna.

Zuti Bar
6.1.2012, 0:24
Sasvim korektno sastavljena lista. Dobro je što ove godine nema "žanrovske korektnosti". Tako da nemamo slučaj po kome se obavezno po jedna sportska igra, voznja, ratna simulacija ili p&c avantura moraju uvaliti na ovako kratku listu.

Pošto ne igram mainstream RPG-ove, a Batman mi i nije omiljeni lik glasao sam za Crysis 2. Bi bilo lijepo da mu ova anketa ovjeri titulu FPS-a godine.

Asmodeus
6.1.2012, 14:00
#1 for 2011
Y414Q7vVgYU

r0nIn
6.1.2012, 19:02
^Naravno. ;)

bokela
6.1.2012, 19:50
Deus Ex: HR
Witcher 2
Batman AC
Portal 2


Svaka od ovih igara deli po meni titulu najbolje igre. Svaka od njih nudi drugačije igračko iskustvo, okruženje, atmosferu, priču itd... Unikatne su svaka u svom "žanru" i mislim da će ostati upamćene igre iz ove godine.

LA Noire mi deluje takođe interesantno, ali moram da se upustim bolje u tu avanturu, mada mislim da pored dobre glume igra je u principu klasična detektivska avantura, tako da mi ne deluje nešto sada posebno unikatna, što ne znači da je igra vrlo kvalitetna.

P.S. Takođe bih dodao i Anno 2070, prosto moram, kao veliki fan RTS igara. Vrlo dobar opis u SK i visoka ocena, tako da bi i ona mogla da uđe u ovu kategoriju. Uspeli su da naprave pravo iznenađenje u dugogodišnjoj franšizi Anno serijala. Mnogi su očekivali samo još jednu u nizu Anno igara, međutim stvarno su reboot-ovali serijal. Novi koncept, novo okruženje, dosta novina. Igra uopšte ne deluje kao deo serijala već kao totalno nova igra i ako je princip igranja ostao isti, osećaj prilikom igranja je kao da igrate totalno novu igru.

OverCHAOS
6.1.2012, 20:00
1. TES V : Skyrim :n_klanja:

Nekoliko mesta prazno....

The Witcher 2

Batman : Arkham City

ZlajoX
6.1.2012, 21:53
Glasao za:
1. Batman Arkham City
2. Battlefield 3
3. Crysis 2

Deus EX sam igrao na staroj masini sa jedva low detaljima, tako da sam tu igru preskocio. Zao mi je zbog toga, ali ispravicu taj propust u mom gamerisanju :D

Maladikt
7.1.2012, 15:18
Nisam glasao ni za jednu igru jer nisam bio posebno oduševljen ni jednom.

AC: Revelations je po meni najgori deo u franšizi (mrtva trka sa prvim). Razvoj priče nikakav, ponovno vrtenje u krug bez praktično ikakvih novih podataka, bezvezan dodatak u vidu bombi koje potpuno ruše balans igre. Jedina svetla tačka su delovi priče sa Altairom koji su ipak samo detalj koji ne može da izvuče ostatak igre.

Batman: AC je vrlo zanimljiv, bolje i detaljnije su predstavljeni mnogi likovi iz tog univerzuma. Borba je i dalje lepa na oko, ali nezanimljiva i neizazovna. Više sporednih priča su lep dodatak, kao i igranje u ulozi Catwoman. Sve u svemu vrlo dobra igra, ali ne i nešto što bih nazvao igrom godine.

Deus Ex: HR mi je bio na momente zanimljiv, ali celokupni utisak je ublažen jednoličnom glumom glavnog lika. Predvidiva priča koja je imala odličan potencijal zbog zanimljivih ali nedovoljno razrađenih moralnih pitanja. Očekivao sam više "gedžeta" i uopšteno kompleksniji RPG deo igre. Dijalozi su bezvezni.

Portal 2 nisam prešao do kraja, moram da priznam. Nisam bio oduševljen kao prvim delom, pa mi je posle određenog dela postao monoton za dalje igranje.

Skyrim ima par zanimljivih novih stvari kao što su šautovi i borba protiv zmajeva. No, kada skapiram da sam tokom čitave igre koristio samo jedan šaut (Unrelenting Force), jer su mi ostali bili nepotrebni pa ih nisam ni otključavao i kada skapiram da su borbe protiv svih zmajeva identične (pri kraju igre i monotone) onda baš i nema čime da se pohvali. Priča, dijalozi, likovi i kvestovi su na nivou Obliviona, a da ne pominjem glup interfejs, banalan sistem perkova i veliki nebalans između "klasa".

Vičera nažalost nisam imao priliku da odigram, a ostatak liste me ne interesuje.

Iceman_37
7.1.2012, 15:28
Burazeru ti bolje da prestanes da igras igre na racunaru :D Ako su ti ove igre bile prosek, ne kazem sad za sve sto si nabrojao al pojedine, onda bolje sam sebe da postedis i ne cekas nesto sto sigurno nece izaci da zadovolji tvoj ukus. Ili se opusti, i malo subjektivnije gledaj na sve to. Sto si toliko strog...ipak su to samo igre. :)

dragomix
7.1.2012, 18:46
/\ Vala da znas, ako ni jedna od ovih igara u mozda najboljoj godini u poslednjih 10 godina po broju i kvalitetu naslova ne zasluzuje ni jedan glas za bilo koju od njih za igru godine, onda ne znam koja igra to zasluzuje!?

Maladikt
7.1.2012, 19:31
Kad odigraš najbolje igre koje su ikada izašle i kada pogledaš kojim pravcem se kreće industrija igara naravno da retko koji naslov može da proizvede vau efekat. Nije moj problem što neko guta šta god da mu se servira pod nos kao da je najbolja stvar ikada. :p

dragomix
7.1.2012, 23:10
Kad odigraš najbolje igre koje su ikada izašle i kada pogledaš kojim pravcem se kreće industrija igara naravno da retko koji naslov može da proizvede vau efekat. Nije moj problem što neko guta šta god da mu se servira pod nos kao da je najbolja stvar ikada. :p

Pa odigrao sam verovatno i te igre o kojima ti pricas, pa opet me i ove igre dobro zabave (pogotovu npr. Batman koji je najbolje Batman iskustvo IKADA (ili bilo kog super heroja), ili The Witcher koji kao da je izasao iz knjiga). Sta bi rekao za par godina koje su iza nas, tad nije izlazila ama ni jedna igra koja je mogla da se poredi sa top 5 igara ove godine?

Maladikt
7.1.2012, 23:27
Da me nisu makar malo zabavile svakako ih ne bih prelazio do kraja. Kao što rekoh Betmen je sve u svemu vrlo dobra igra, ali ne i nešto što bih nazvao igrom godine, a Vičera nisam igrao.

nameless1
8.1.2012, 16:45
Mislim da je Dead Space 2 morao da se nadje na listi umesto ACR-a; em je dobio vecu ocenu u SK-u, kao i u vecini gaming medija, em je bolje prihvacen kod igraca..

Willy
8.1.2012, 16:49
Gooooooo Sky-Rim! :alealeee::alealeee::alealeee:

Dejan16
8.1.2012, 16:51
Mislim da je Dead Space 2 morao da se nadje na listi umesto ACR-a; em je dobio vecu ocenu u SK-u, kao i u vecini gaming medija, em je bolje prihvacen kod igraca..

Mislim i da bi Shogun 2 bilo bolje resenje nego AC:R.Ostalo je sve na mestu.

dacajak
8.1.2012, 17:04
Zasto nema rage na listi, evo sad ga igram, dosao sam do metro grada? Svidja mi se jako. Nije mi top igra, al je svakako zanimljiva.

Willy
8.1.2012, 18:45
Zato sto RAGE nije video igra. Video-igra podrazumeva IZAZOV.

Bratori
8.1.2012, 20:41
dead space 2, anyone?

http://www.animateit.net/data/media/june2010/svi6ir.gif

3LANCER
8.1.2012, 21:46
Portal 2, Batman, Witcher, Deus

narocito Portal 2 :)

sad videh da fali Shogun, steta :(

Kidja
8.1.2012, 22:10
Deus Ex bez konkurencije po meni :)

Psycho13
9.1.2012, 12:53
Iako nisam presao sve ponudjene igre, a neke nisam ni igrao(COD 8 i BF 3) , mislim da je bila solidna godina. Glasao sam samo za Portal 2.
1.Portal 2
2.TES V: Skyrim
3.Batman: AC

Љуша
9.1.2012, 19:53
Прешао сам скоро све ове игре. Ево мојих топ 3;
убедљиво прво место асасин,
друго место кол оф дјути,
треће нажалост бетлфилд 3 јер нема бољег избора, бар на листи.

Нек се нико не љути, али за мене су вичер 2 и крајзис 2 ОЧАЈ.

Могла би се направити листа за најгору игру године. Да имамо најбољу и најгору. Рецимо неких других 10 најгорих игара ове године. Међу њима би сигурно био нфс ран. Сви се слажу да је задњих пар наслова нфс франшизе отишао низбрдо, па ни овај нови није изузетак.

Vule76
9.1.2012, 20:55
Deus ex prijatno iznenađenje, Asasino još nisam igrao i glas bi verovatno njemu išao da jesam, L.A. Noire nije loša ali je malo spora, Battlefield i MW kada sam igrao imao sam osećaj da sam u luna parku i da kokam glinene golubove iz vazdušare. Moj glas definitivno ide za Skyrim.

Skenderevo
9.1.2012, 21:20
Naigrah se ovogodisnjih naslova, pa malo da oduzim :D

Did not like:


Homefront - Kratko i dosadno. Oprobao i MP, takodje nista posebno.
FEAR 3 - iako je prica dosta zanimljivo odradjena kroz one scene s dvojicom brace dok su bili mali i zatvoreni od strane ludog caleta, daleko je ovo od originalnog FEAR-a.
Crysis 2 - ovo se mnogima dopalo, ali meni nije. Igra jeste zabavna, ali sam kroz ceo playthrough samo razmisljao "eh, sta bi ovo bilo da je ostala PC eksluziva". Ali pare su pare.
Dragon Age 2 - zestoko razocaranje, za mene najvece ove godine :paranoia:. Ni sam neznam koliko sam vremena proveo igrajuci Origins, a ovo sam jedva zavrsio. Konstantno ponavljanje lokacija, lose vodjena prica i (po meni) daleko losija borba od prethodnog dela...damn.

Like:
Dead Space 2 - u svakom segmentu bolji od prvog Mrtvog Svemira, izuzetno napeta i odlicna igra...i nozno spoljostavnje nekromorfa :qliranje:
Bulletstorm - ovo bih uporedio s holivudskim biserima tipa Transformers - tupavo ali vraski zabavno :D
The First Templar - simpaticna pricica i grafika, moze da prodje.
Hunted The Demon's Forge - stalno sam imao utisak da igram nekakvu akcionu verziju Baldur's Gate-a, cist prosek, ali eto bar jedne igre koju sam celu odigrao kao archer (ona riba vilenjacka).
LoTR: War in The North - daleko bolji H'n'S od gornje dve, lose odradjeni likovi i dijalozi , ali odlicna borba i lokacije, uz omiljeni LoTR lore.
Modern Warfare 3 - konacni zavrsetak price o SAS ekipi i Makarovu, uz gomilu eksplozija i slow-motion scena - upravo ono sto i ocekujem od svake CoD kampanje :D
Battlefield 3 - dobra kampanja, ali za MP se nema para :opanachke
Skyrim - dobar, ali me je , kao i svaki prethodni TES, pomalo smorio posle nekog vremena. Ako nista drugo, daleko je bolji od Obliviona.

I evo meni najboljih, za koje glasam:

4. Portal 2 - kako sam sam se samo prevario sto nisam odmah odigrao prvi Portal kad je izasao. Odlicna, mozgonaprezajuca igra, nesto sasvim drugacije od ostalih AAA naslova.
3. Deus Ex: HR - apsolutno sjajno. Dijalozi, lokacije, borba, muzika..ma sve. I didn't ask for this, but i got it.
2. Assassin's Creed Brotherhood / Revelations - da, muza serijala je polako pocela, ali i dalje sam uzivao igrajuci ovo kao i prethodne delove. Ceka se treci deo.
1. The Witcher 2: - Gothic is dead (:n-cc2:), long live The Witcher! I pored delimicne konzolizacije, ova igra je :eek2: Tip RPG-a koji najvise volim, story driven, sa stvarno predobrom pricom, veliki replay-value, najlepsom grafikom koju sam do sada video i najbolje odradjenom borbom. Prvi deo mi je bolji, ali ovo je definitivno najbolja igra koju sam odigrao ove godine.

A sto se tice 2012, najvise ocekujem od Risena 2, Mass Effecta 3, i , eventualno, novog Bioshocka.

zokocx
9.1.2012, 22:25
Posto uglavnom igra RPG igre.

1. Deus Ex HR
2. Skyrim
3. The Witcher 2

i da ima za neke manje igre
1. Limbo

White Ripper
10.1.2012, 1:00
Glasao sam za Betmena i LA noire. Šteta što nema DeadSpace2.:( Najbolji shooter ove godine.
Za Betmena su suvišni komentari, igra sabija u svakom smislu te riječi.
LA noire je nešto najneobičnije i najsvježije što sam igrao ove godine. Pravo iznenađenje. Konačno nešto što ne ide linijom klišea.Vanserijska igra u svakom slučaju.
Mnogi glasaju za Skyrim. Ja nisam htio. Tačno je da mi je igra priuštila 70+ sati extra zabave, ali neću da dozvolim da savršena reciklaža TES serijala uzme titulu igre godine. Najbolji RPG ove godine je definitivno, ali ne i igra u globalu.;) Uzgred, da napomenem, TW2 me je blago razočarao, iznosio sam u temi igre šta i kako, da ne ponavljam.
Najbolji shooter, rekao sam, je Dead Space2.
Najbolja MP igra je BF3, to sigurno.
Najbolja vožnja? Toga nema ove godine. :kreza: (konzolne igre ne računam!)
Old school igra-Trine 2!
Toliko od mene. Najbolja igra u globalu: dingdingdingding***tan tarant*** :D
Batman Arkham City

Exia
10.1.2012, 3:33
1.Skyrim (best in 2011)
2.Deus EX HR
3.Portal (oh GLaDOS)

SobeR
10.1.2012, 15:09
Stvar ukusa ali mene je ove godine najvise odusevio Frozen Synapse

NjegovaWisost
11.1.2012, 3:35
Skyrim i BF3.

r0nIn
11.1.2012, 15:41
Da li je moguce da ni jednu strategiju niste stavili u listu?! Sramota!:mad::facepalm Shogun 2 i Anno 2070 svakako zasluzuju da se nadju u Top 10 igara za PC. Umjesto LA Noire-a, Assassins Creed-a ili COD-a mogli ste lagano da ubacite ove dvije strategije ili neku od onih genijalnih indie igara sto su izasle ove godine...

Najbolje bi bilo da vi vise ne sastavljate liste, nego da svako od clanova foruma napise koje su njegove TOP 10 igre godine, i na osnovu tih glasova da se napravi konacna TOP 10 lista. Jer ovo sto vi ponudite je presmijesno, i sramotno! Isto kao da je listu sastavljao neko od 15 godina, neki bubuljicavi tinejdzer koji se lozi na pucacine i americke marince. Dajte molim vas, pustite nas da mi sami odlucimo koja igra je najbolja.

dacajak
11.1.2012, 15:57
Cini mi se da ste vi strateGi u manjin.

I ja sam ne volim strategije.

r0nIn
11.1.2012, 16:07
Cini mi se da ste vi strategi u manjin.

I ja sam ne volim strategije.

Strategi?!:boodala::nov_explo Zabolje me sto ti ne volis strategije...

nameless1
11.1.2012, 16:19
Da li je moguce da ni jednu strategiju niste stavili u listu?! Sramota!:mad::facepalm Shogun 2 i Anno 2070 svakako zasluzuju da se nadju u Top 10 igara za PC. Umjesto LA Noire-a, Assassins Creed-a ili COD-a mogli ste lagano da ubacite ove dvije strategije ili neku od onih genijalnih indie igara sto su izasle ove godine..

U potpunosti se slazem!:dedica: Staviti neki vec 100x prezvakan military shooter, ili sasvim prosecnu konzolasku arkadicu (Ass Creed), umesto te dve sjajne strategije, koje pripadaju zanru tradicionalno vezanom za PC, je po meni potpuno nerazumljivo za casopis koji se zove 'Svet Kompjutera'..

Ali, dobro, njihova je lista, mada kada se procitaju recenzije za svaku od tih igara, izbor apsolutno nema nikakve logike..

P.S. Kako se AC tu uopste nasao pored Dead Space-a 2, Saint's Row-a 3, Anno-a, Shogun-a, Trine-a 2, Limba..:confused:

dacajak
11.1.2012, 16:28
Strategi?!:boodala::nov_explo Zabolje me sto ti ne volis strategije...

Mene zabolje sto tebe zabolje i sto nema strateskih igrica.

r0nIn
11.1.2012, 16:36
Mene zabolje sto tebe zabolje i sto nema strateskih igrica.

Kada te zabolje, sto se javljas koji qrac!?

dacajak
11.1.2012, 16:38
Kad te zabolje, sto se javljas koji qrac!?


Sto da ne, jel mozda ovo tvoja tema, drugi nemaju prava za svoje misljenje. Sigurno postoji razlog sto nisu stavili, a ti uzmi taj qrac pa se igraj. Ne uvaljuj drugima.

r0nIn
11.1.2012, 16:41
Sto da ne, jel mozda ovo tvoja tema, drugi nemaju prava za svoje misljenje. Sigurno postoji razlog sto nisu stavili, a ti uzmi taj qrac pa se igraj. Ne uvaljuj drugima.

Nemaju pravo na misljenje?! Kakvo ti je misljenje, bolje ga i ne iznosi, samo zagadjujes bezveze forum svojim glupostima...

dacajak
11.1.2012, 16:48
Nemaju pravo na misljenje?! Kakvo ti je misljenje, bolje ga i ne iznosi, samo zagadjujes bezveze forum svojim glupostima...

Sramota!:mad::facepalm
ovo sto vi ponudite je presmijesno, i sramotno!
Isto kao da je listu sastavljao neko od 15 godina,
bubuljicavi tinejdzer koji se lozi na pucacine i americke marince.

Sve sto ti kazes daje tako lep primer drugim forumasima.

I ja nadjem da ulazim u raspravu sa iskompleksiranim likovim.
Predji u http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=51262 i tamo kukaj.

Ono sto sam ja rekao je bila samo sala, al ti je podigao na sasvim drugi nivo. No nema veze i onako ce biti izbrisani postovi.

r0nIn
11.1.2012, 17:05
Sledeci put koristi smajlije, trolu jedan... Dobro si izvukao te rijeci iz konteksta, tacno se vidi da si se pronasao medju tim bubuljicavim tinejdzerima koji se loze na americke marince i prezvakane pucacine.

Uros12
11.1.2012, 17:06
Vi kao da ste od juce na ovom forumu.Kao da na proslim glasanjima isto ovo nije bilo.Ne moze se svima udovoljiti i kraj.

r0nIn
11.1.2012, 17:20
Naravno da se ne moze svima udovoljiti, zato je i najbolje da oni vise ne sastavljaju TOP 10 liste najboljih igara, nego da "forumasi" to odluce. A recezenti ako hoce kao nekada, da svaki od njih posebno napravi svoju TOP 10 listu i to je to...

Maladikt
11.1.2012, 17:34
Inače je od životnog značaja koja će igra biti prva na ovom forumu. x) Onomad je pravljen izbor za najbolju igru ikada gde su forumaši predlagali naslove koji će se naći na listi. Cela stvar je vrlo "slavno" prošla (odziv nenormalan, publika na kolenima :D).

r0nIn
11.1.2012, 17:38
Drugo je to za najbolju igru ikada, ali za igru godine bi valjda moglo stotinak listi da se napravi.

Zuti Bar
11.1.2012, 19:09
Meni se čini da je Revelations ušao na listu za glasanje samo zbog hype-a, imena, brenda... Jer eto, bez Assasina "to ne bi bilo to". To je "faca" bez koje ne moze da se zamisli glasanje.

Uros12
11.1.2012, 19:19
Bolje mi je da AC bude na listi nego PES:D

dragomix
11.1.2012, 19:37
Ja mislim da je lista sastavljena tako da moze da zadovolji svaciji ukus. Mislim da vecina korisnika PC-a na nasim prostorima svoje igracko iskustvo svodi na PES, FIFA, NBA 2K naslove i menadzera, tako da je mozda za njih steta sto nema PES-a!

player1
11.1.2012, 19:45
Meanwhile in Escapist...
http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/5207-Top-5-of-2011

nameless1
11.1.2012, 19:47
^^ Ma, da! Zadovoljiti svaciji ukus, a onda izostavis Shogun-a i strategije?!:rolleyes: Koliko je meni poznato, Total War je daleko igraniji i popularniji na PC-u, negoli Ass Creed; verujem da Reveletions nije prodao ni petinu tiraza jednog Shogun-a. Drugo, na listi vec postoji jedna akciona avantura, koja je daleko kvalitetnija, i obelezila je taj zanr ove godine..

Dejan16
11.1.2012, 20:01
^^ Ma, da! Zadovoljiti svaciji ukus, a onda izostavis Shogun-a i strategije?!:rolleyes: Koliko je meni poznato, Total War je daleko igraniji i popularniji na PC-u, negoli Ass Creed; verujem da Reveletions nije prodao ni petinu tiraza jednog Shogun-a. Drugo, na listi vec postoji jedna akciona avantura, koja je daleko kvalitetnija, i obelezila je taj zanr ove godine..

Plus sto Total War svakim nastavkom pomera granice kvaliteta,a ni jedan Total War nije razocarao brojne fanove i igrace koji objektivno ocenjuju igre.
Od fantasticnog RTW mozda najboljom strategijom ikad do Shogun 2 koji pleni svojim izgledom i kvalitetom.

Skenderevo
11.1.2012, 20:02
DeadSpace2 ,Najbolji shooter ove godine.

Slazem se :tapsh:

dragomix
11.1.2012, 20:03
^^ Ma, da! Zadovoljiti svaciji ukus, a onda izostavis Shogun-a i strategije?!:rolleyes: Koliko je meni poznato, Total War je daleko igraniji i popularniji na PC-u, negoli Ass Creed; verujem da Reveletions nije prodao ni petinu tiraza jednog Shogun-a. Drugo, na listi vec postoji jedna akciona avantura, koja je daleko kvalitetnija, i obelezila je taj zanr ove godine..

To svakako stoji, a i kao sto je receno Anno 2070 je takodje jako kvalitetna igra. Mislim ipak da su veci visak ovi veciti rivali CoD i ABCoD(Battlefield 3 se tako reklamirao kao Above and Beyond Call of Duty), mada svakako da expanzija sto po meni ovaj AC i jeste, nesme da upadne na listu!

Dakle treba ubaciti NBA 2K12 da zadovolji sve sportske fanove, i ove dve strategije!

Bascelik
11.1.2012, 20:16
Ma najjace da su trebali da izostave najbolji MP FPS ikad...

Slazem se da je Shogun 2 trebao da se nadje na listi (umesto CoD-a ili AC:R npr.) mada se ne bi nista znacajnije promenilo i da su stavili neku strategiju jer za njih niko ne glasa, tj. igra ih jako mali broj ljudi (medju njima sam i ja :) ).

Takodje sportske igre tek nemaju nikakvog smisla (na listi) jer i za njih niko ne glasa ,a samo se ponavljaju iz godine u godinu...

Vulee
11.1.2012, 20:36
Ma najjace da su trebali da izostave najbolji MP FPS ikad...

Red Orchestra 2? Nope, ne vidim ga ovde. :D

Zuti Bar
11.1.2012, 20:43
Логично је да игре које имају мање од 85 поена не улазе у приједлоге за гласање. Али ту опет има изузетака. Долази до изража систем: "Боље да се појави мање квалитетан, али популаран бренд; неко одлична стратегија коју су играли само малобројни фанови жанра". То је систем по коме се додјељује признање "игра месеца", а који је итекако утицајан и овде.

gagi011t
11.1.2012, 20:43
Red Orchestra 2? Nope, ne vidim ga ovde. :D
Ma kakav RO... Ocigledno je covek mislio na MW3. ;)

Bascelik
11.1.2012, 21:03
"Боље да се појави мање квалитетан, али популаран бренд; неко одлична стратегија коју су играли само малобројни фанови жанра".
Total War jeste popularan brend , ali je strategija, a strategije ne spadaju u najpopularnije zanrove.

r0nIn
11.1.2012, 21:42
Ovdje nije rijec o najpopularnijim igrama nego o najboljim.To sto strategije nisu popularne na konzolama ne znaci da je tako stanje i na PC-u. Siguran sam da bi Anno 2070 i Shogun 2 dobili mnogo vise glasova nego LA Noire, MW3 i AC:Revelations...

Bascelik
11.1.2012, 22:03
Ovdje nije rijec o najpopularnijim igrama nego o najboljim
A ko bi glasao za igru da bude najbolja ,ako ona nije popularna?


Siguran sam da bi Anno 2070 i Shogun 2 dobili mnogo vise glasova nego LA Noire, MW3 i AC:Revelations...
Cisto sumnjam... http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=53117&page=10

dacajak
11.1.2012, 23:00
Smarate sa strategijama.
Ne vredi raspravljati o njima.
Glasanje je zavrseno, dok je debelih amerikancica, bice ovakvo glasanje.

Mr.Eco
11.1.2012, 23:49
Jel to znači da smo i mi debeli onda :D

SirDuck
12.1.2012, 0:37
Jeste Skyrim dobra igra, ali nikako igra godine. Ne pored Portala. Ostale nisam ni igrao :D

Iceman_37
12.1.2012, 1:55
Ma ovo Bascelik malo podigao glasove za skyrim napisavsi post koji poziva sve gradjane forumase da izadju na glasanje. :D Sad u svakoj temi igre koja se nalazi na listi treba jedno obavestenje da su izbori u toku xD

Slazem se da je lista losa. Recimo da nema fantastican indie naslov kao Trine 2 je lose stvarno :D

Psycho13
12.1.2012, 1:59
Trebalo je da izbace COD ili AC i stave negu originalnu igru tipa Minecraft koja usput nije ni malo losija od ove dve.

Vulee
12.1.2012, 2:12
Taman se čovek ponada da će pobediti neka igra koja stvarno to zaslužuje tipa Deus Ex, Witcher, Portal, a ono, naravno, najveća ložana godine. :rolleyes:

Zuti Bar
12.1.2012, 2:40
Slazem se da je lista losa. Recimo da nema fantastican indie naslov kao Trine 2 je lose stvarno :D


PC indie naslov godine po meni je Limbo.

player1
12.1.2012, 8:39
PC indie naslov godine po meni je Limbo.

Da, ali Trine nije indie igra.

Bascelik
12.1.2012, 10:15
najveća ložana godine. :rolleyes:
Nope, SW:ToR nije na listi :p

qaza
12.1.2012, 11:28
Jeste Skyrim dobra igra, ali nikako igra godine. Ne pored Portala. Ostale nisam ni igrao :D

A, ti bolje znas od ovih 33% ?

dragomix
12.1.2012, 11:45
Ako iskreno gledamo, na ovom forumu Skyrim nije igra godine! Prost razlog je taj sto vecina igraca nije glasala za njega vec za druge naslov, ovo je kao kod nas u parlamentu, Skyrim nikako nije pobrao vecinu. Jos bitnija stvar je ta sto moze da se bira vise igara, dakle glasanje nije iskljucivo, sto dovodi do toga da vecina ni ne misli da je skyrim na prvom mestu, al je pobrao glasove. Tesko je u ovakvoj konkurenciji odabrati bas tu igru, i ovde svakako moramo da pricamo o top 5 ili cak top 6 igara ove godine koje su svaka na svoj nacin zasluzuju bas tu titulu igre godine.

Treba da budemo srecni, prosla godina je bila fantasticna i daj boze da se ponovi i u 2012-toj slicno, mada ce biti tesko izvodljivo!

Maladikt
12.1.2012, 11:49
Ja sam predlagao u nekoj od prethodnih tema ovog tipa da se omogući glasanje samo za jedan naslov, ali ne daju dušmani. :opanachke

Dejan16
12.1.2012, 11:55
Steta Betmena ko je sve ispred njega:mad:,jedino Portal 2 zasluzuje da se nadje sa njim rame uz rame,ovo ostalo ne bi komentarisao...

I Hvala Bogu da je ovaj Trashis 2 pao na 6-7 mesto...svaka cast za BF3 daleko najbolji shooter ove godine....

Bascelik
12.1.2012, 12:04
Ako iskreno gledamo, na ovom forumu Skyrim nije igra godine!
Prost razlog je taj sto vecina igraca nije glasala za njega. Skyrim nikako nije pobrao vecinu.
A gde pise da mora da ima vecinu? Poenta je koja igra ima najvise glasova pobedjuje,a ne ona koja ima vecinu. Tako da Skyrim nema vecinu,ali ima (za sada) vise od ostalih.

Deset igara, svako moze da glasa jednom za tri opcije, opcija koja ima najvise pobedjuje... end of story...
To je i dalje samo glasanje, svako ce imati svog favorita... za kog je uostalom i glasao.

qaza
12.1.2012, 12:45
Ako iskreno gledamo, na ovom forumu Skyrim nije igra godine! Prost razlog je taj sto vecina igraca nije glasala za njega vec za druge naslov, ovo je kao kod nas u parlamentu, Skyrim nikako nije pobrao vecinu....

... Tako da Skyrim nema vecinu,ali ima (za sada) vise od ostalih.


Auu. Ovo je zona sumraka braco moj.

Bascelik
12.1.2012, 12:48
Dobro de, apsolutna vecina... jasno je na sta se misli...tj. nije vise od pola glasaca glasalo za Skyrim:rolleyes:

On kaze da je vecina ljudi glasala za druge igre, a ne za skyrim, u tom kontekstu vecina jeste glasala za druge igre, ali pojedinacno Skyrim ima najvise...

Rainman
12.1.2012, 14:28
Moje misljenje je da Skyrim nekim ljudima I KOJI SU GLASALI ZA NJEGA - nije igra godine, vec npr na drugom, trecem mestu na njihovoj licnoj listi. Ali su ga stavili jer dovoljno dobar da bude u prva 3 naslova ove godine i da je tako pobrao najveci broj glasova. Kolko sam shvatio - to i jeste takva igra - super je, ali joj fali nesto da bude bas bas extra (naravno, ovo je samo pretpostavka izvedena iz citanja komentara korisnika - posto igru licno nisam probao).

Slicno nesto ko prati tenis moze da primeti - postoje igraci koji su osvojili 2 turnira u karijeri, ali posto su konstatni i dolaze stalno do zavrsnica turnira, nalaze se pri vrhu rang lista.

I zato, od 3 principa glasanja, ovaj najbolje prikazuje koje su najbolje IGRE (mnozina) godine, ali ne koja je i najbolja igra.


Druga dva principa - prvi - da se glasa samo za jedan naslov ili drugi - bodovni sistem (trece mesto 1 poen, drugo mesto 2 poena, prvo mesto 3 poena) su statisticki realniji i bolje prikazaju pravo stanje.

Naravno, bodovni princip je nemoguc na forumu, a ovaj prvi nije izabran verovatno zbog mogucnosti da se koriniscima da sirina izbora.

Ali dzaba mlatimo praznu slamu jer je - iako statisticki najnepreciznije - ovo glasanje pokazalo da je Skyrim najbolja igra 2011.

Equilibrium
12.1.2012, 15:08
Ovo da Skyrim ne zasluzuje da bude igra godine stvarno nema smisla, ali ljudi nije ovo vas izbor za igru godine nego izbor foruma, ako vecina ljudi kaze da je Skyrim igra godine nisu to oni rekli bezveze nego zato sto su oni uzivali igrajuci je.

Takodje i meni je zao sto nema ni jednog indie naslova, kao sto sam vec rekao meni je To the Moon igra godine bez konkurencije od indie tu je jos i Limbo, Binding of Isaak, Bastion, Minecraft i jos gomila drugih igara koje su sigurno bolje od pola ove liste. Isto vazi i za mainstream strategije kojih je isto bilo dobrih ove godine i svakako vise zasluzuju da se nadju na listi od jednog Revelationa koji je u svemu osim imenu ekspanzija ili cak obimniji DLC.

Posto sam razjasnio da Skyrim po meni nikako nije igra godine, moram reci da deli drugo mesto i to bas sa Witcherom 2, ali kada bi bas na pain of death morao da biram ipak bi izabrao Skyrim. Neki ce reci da nije ni upola RPG kao Witcher, ali ne znam bas ni jedan ni drugi nisu klasicne dungeon crawler ili stari D'n'D ili S.P.E.C.I.A.L (ili neki derivat kojih ima mnogo) sistem. Reci da li je jedan story-driven RPG moze biti u sustini bolji od open world RPGa je nesto veoma subjektivno i niko ne moze da pokusa da tako nesto plasira ako apsolutnu istinu, ili moze pa da ispadne glup. To su dva sasvim razlicita zanra, oba veoma podesna za roleplaying, ono sto storydriven nadomestava kompleksnim izborima u okviru neke price to open world obezbedjuje cistom velicinom i brojem razlicitih situacija i mogucnost, tako da se ni za jedno ne moze reci da je bolje. Uz Witcher 2 sam proveo oko 30 sati super zabave, dok uz Skyrim 150, iako i dalje smatram da su mi u apsolutnom terminu kolicine uzivanja igre pruzile priblizno isto zabave, 150 sati je opet 150 sati. Takodje priznajem da mi je Skyrim daleko svezijii u secanju jer Witchera nisam igrao od maja, tako da mozda i to ima nekog uticaja.

Sad kad sam procitao svoj prethodni pasus shvatio sam da zalim sto ne mogu da ponistim glasove, jer bih ponistio oba i sledeci Yahtzee-ev primer jedini glas dao Portalu 2 iz cistog razloga sto Portal kec nije bio igra godine :)

I poruka za sve koji nisu zadovoljni listo ili rezultatom, moglo je da bude i gore, zamislite da je Call of Duty ispao igra godine :)

dragomix
12.1.2012, 15:45
Moje misljenje je da Skyrim nekim ljudima I KOJI SU GLASALI ZA NJEGA - nije igra godine, vec npr na drugom, trecem mestu na njihovoj licnoj listi.

To je bila sustina mog posta, stim da Skyrim ne moze da bude igra godine (definitivno) niti bi smelo tako biti u ovakvom izboru gde postoji 5-6 igara koje da su se pojavile od 2005 pa do 2011, svaka u jednoj od tih godina, bez problema bi pobrala titulu igre godine!

Svi smo stavljeni u neprijatnu situaciju sa ovakvim glasanjem pri ovakvom izboru. Nije fer da to bude samo jedna igra, nego aj nek budu top 3 igre zato sto su ljudi imali pravo glasa na 3 razlicite igre. Bilo bi daleko pravednije!

r0nIn
12.1.2012, 16:11
A ko bi glasao za igru da bude najbolja ,ako ona nije popularna?
Cisto sumnjam... http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=53117&page=10


Znaci po tebi je Grand parada olicenje kvalitetne muzike jer je to najpopularnija muzika na ovim prostorima! Eto Skyrim je toliko popularan da obara sve rekorde ali to nije najkvalitetnija i najbolja igra u ovoj godini. Postoji mnogo RPG-ova koji nisu toliko popularni a mnogo su bolje i kvalitetnije igre od Skyrim-a. To ti je isto kao i Lejdi Gaga, Dzastin Biber i ostala ekipa... Svi to slusaju, milioni tinejdzera, a muzika im je golo njesra... Ne znaci da su popularne stvari najbolje i najkvalitetnije. Kvalitet se ne mjeri popularnoscu i u koliko je primjeraka neko umjetnicko djelo prodato. Ja bih prije glasao za neku indie igru nego za popularni Skyrim...

A ti nastavi i dalje da sumnjas koliko god hoces, jer te dvije strategije iz 2009. godine nisu ni primaci ovim dvijema iz 2010. Shogun 2 bi garant pokupio vise glasova nego Ass Creed, LA Noire i COD zajedno. To sto ti ne volis strategije ne znaci da i drugi tako misle, mada forum je prepun malih balavaca koji samo igraju neke pucacine, tps i H&S Rpg-ove a u zivotu nisu odgrali neku od strategija, jer su to previse komlikovane igre za njih.

SirDuck
12.1.2012, 16:13
A, ti bolje znas od ovih 33% ?

Da :)

Bascelik
12.1.2012, 16:58
Znaci po tebi je Grand parada olicenje kvalitetne muzike jer je to najpopularnija muzika na ovim prostorima!
Ne, ali dobro je da znamo da ovih 49 clanova foruma koji su glasali za Skyrim uporedjujes sa ljudima koji slusaju Grand,jer se njihovo misljenje ne poklapa sa tvojim.


...Skyrim je toliko popularan da obara sve rekorde ali to nije najkvalitetnija i najbolja igra u ovoj godini. Postoji mnogo boljih RPG-ova koji nisu toliko popularni a mnogo su bolje i kvalitetnije igre od Skyrim-a.
Kaze ko? To sto ti tako mislis je tvoje pravo, ali to ne znaci da je to stvarno tako.


To ti je isto kao i Lejdi Gaga, Dzastin Biber i ostala ekipa... Svi to slusaju, milioni tinejdzera, a muzika im je golo njesra... Ne znaci da su popularne stvari najbolje i najkvalitetnije. Kvalitet se ne mjeri popularnoscu i u koliko je primjeraka neko umjetnicko djelo prodato.
Super,po tvojoj logici...
Skyrim= Lejdi Gaga, Witcher 2 = Dzastin Biber, Deus Ex = neko iz slicne ekipe, Dragon Age 2 = Queen. :tapsh:


jer te dvije strategije iz 2009. godine nisu ni primaci ovim dvijema iz 2010.
I konkurencija je ove godine MNOGO jaca nego iz 2009.

To sto ti ne volis strategije ne znaci da i drugi tako misle, mada forum je prepun malih balavaca koji samo igraju neke pucacine, tps i H&S Rpg-ove a u zivotu nisu odgrali neku od strategija, jer su to previse komlikovane igre za njih.
Ovako, u poslednje tri (TW,RA3, FA) ozbiljne MP strategije bio sam u prvih 500 na svetu, a i SC2 dok sam igrao bio sam dobar http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=35944&d=1282164487
http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=35756&d=1281629471, a sad Would you kindly otisao i lecio frustracije negde drugde ;)

PS
jel mozes da postujes neku sliku koja pokazuje tvoje uspehe u nekoj strategiji posto ti nisi balavac koji samo igra neke pucacine , tps i H&S Rpg-ove... nego neki mnogo pro cika...

qaza
12.1.2012, 17:08
Citat:
qaza kaže: http://www.sk.rs/forum/images/buttons-serbian-1/viewpost.gif (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=1487304#post1487304)
A, ti bolje znas od ovih 33% ?

Da :)


Da ti nisi M.Kuzmanovic?

SirDuck
12.1.2012, 17:11
Da ti nisi M.Kuzmanovic?

Ne daj bože :kreza:

player1
12.1.2012, 17:14
Moje misljenje je da Skyrim nekim ljudima I KOJI SU GLASALI ZA NJEGA - nije igra godine, vec npr na drugom, trecem mestu na njihovoj licnoj listi. Ali su ga stavili jer dovoljno dobar da bude u prva 3 naslova ove godine i da je tako pobrao najveci broj glasova. Kolko sam shvatio - to i jeste takva igra - super je, ali joj fali nesto da bude bas bas extra (naravno, ovo je samo pretpostavka izvedena iz citanja komentara korisnika - posto igru licno nisam probao).

Eto razlog vise, da se 3 najbolje igre iz liste ubace u "drugi krug", pa ponovi glasanje. :kreza:

r0nIn
12.1.2012, 17:25
@Bascelik:
Jasno se da primijetiti ko ovdje lijeci frustracije i komplekse. Pronasao si se medju tim balavcima sto ih pominjem i to je OK. Taman se tako i ponasas. Kao da sam ti ne zam sta napisao pogrdno... Takve reakcije odgovaraju upravo tim napaljenim klincima, samoproklamovanim pro gamerima, koji se qrce na internetu...

Evo priznajem: Najbolji si i najpameniji strateg na forumu - predpostavljam da ti je sad lakse.:facepalm:rolleyes:

Bascelik
12.1.2012, 17:28
Prvi prozivas ,vredjas,lazes i lupetas, i kad ispadnes glup kao sto i jesi, onda je taj drugi balavac jer si ti ispao glup. Oce to oce...:p

r0nIn
12.1.2012, 17:30
Uh, kako si me uvrijedio... Samo da znas. To sto se ti pronalazis u tim prozivkama je tvoj problem. Ocigledno imas neke komplekse pa si se uvrijedio, zao mi je ali ovdje neces moci da dobijes adekvatnu dijagnozu.

Bascelik
12.1.2012, 17:35
Zato si ti mnogo zanimljiv :rolleyes:
To sto ti ne volis strategije...
Pa ti si se meni obratio... sem toga zauzimas veoma agresivan stav i vredjas ne jednog nego sve ljude koji se sa tobom ne slazu po pitanju bilo cega...
Skyrim, strategije, nije bitno , bitno je da ti izneses svoje frustracije...

r0nIn
12.1.2012, 17:38
Ako ti je nesto nejasno ili zelis da raspravis sa mnom mozes slobodno da mi posaljes privatnu poruku. Posto vidim da sam ti nesto mnogo zanimljiv, non stop mi odgovaras na poruke koje nisu upucene tebi.

Bascelik
12.1.2012, 17:40
Pa sto nisi poslao privatnu poruku nego *****s ovde...

r0nIn
12.1.2012, 17:52
Pa ti si se meni obratio...

Legendo ovog foruma i strategija, ne k3njaj vise da te zamolim. Pregledaj dobro ko je koga prvi citirao i ko je kome prvi postavio pitanje.
Ja sam tebi odgovorio, to ti nije bilo dovoljno, ne zelis da ispostujes moje misljenje i tu je kraj! Rasprava je zavrsena... Samo nemoj da se qrcis. Ne volim to seljacko ponasanje. Nije ti ovo buvlja pijaca pa da se tako ponasas, to tamo gdje si naucio i sa kim si naucio, ovdje nemoj. Zagadjujes samo forum bezveze... A ako imas zelju mene da uvrijedis, slobodno se javi na PM sve cemo se dogovoriti.

Bascelik
12.1.2012, 18:03
I?
1-Rekao si da nije rec o najpopularnijim, nego o najboljim igrama?
Ja sam ti lepo odgovorio da nema ko da glasa za igru da bude najbolja ako ona nije popularna. Ako nisi primetio u pitanju je glasanje,a ne sta ti jedan jedini mislis da je najbolje ili najpopularnije. Sta nije jasno?

-Ali tebi ocigledno nije pa si ubacio u pricu Grand, Dzastina Bibera i Lejdi Gagu... veoma razborito od tebe

2- rekao si da bi Shogun 2 pokupio vise glasova od MW3, ACR, i LAN (i to ni manje ni vise nego garant vise nego sve te tri zajedno:facepalm). Ja ti kazem da ne bi jer je E:TW prosao slabo u mnogo slabijoj konkurenciji,kao i SVAKA druga strategija osim SC2 koja se nasla na ovim listama. Sta nije jasno?

-Ali tebi opet nije, pa pricas kako ja ne volim strategije i neke druge nebuloze? I kad ti dokazem da to sto lupetas (da ja ne volim strategije) nije tacno, onda ja lecim frustracije,a ti si to prvi pomenuo?

Sve u svemu, ti si jedan jadni internet trol koji voli da lupa gluposti,i kad mu neko dokaze da lupa gluposti on zbog povredjene sujete pocne da vredja...

Nash Knight
12.1.2012, 18:15
Meanwhile in Escapist...
http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/5207-Top-5-of-2011

Kao i uvek, Yahtzee je u pravu. Počinje više da me nervira koliko je u pravu. :D
Ali podsetio me je na Bastion, ja sam zaboravio da je to izašlo ove godine.

Znači moja konačna lista bi bila:

1. Limbo
2. Minecraft 1.0 retail
3. Bastion
4. Crysis 2
5. Skyrim

Od igara koje sam igrao, naravno.

r0nIn
12.1.2012, 18:31
I?
1-Rekao si da nije rec o najpopularnijim, nego o najboljim igrama?
Ja sam ti lepo odgovorio da nema ko da glasa za igru da bude najbolja ako ona nije popularna. Ako nisi primetio u pitanju je glasanje,a ne sta ti jedan jedini mislis da je najbolje ili najpopularnije. Sta nije jasno?

-Ali tebi ocigledno nije pa si ubacio u pricu Grand, Dzastina Bibera i Lejdi Gagu... veoma razborito od tebe

2- rekao si da bi Shogun 2 pokupio vise glasova od MW3, ACR, i LAN (i to ni manje ni vise nego garant vise nego sve te tri zajedno:facepalm). Ja ti kazem da ne bi jer je E:TW prosao slabo u mnogo slabijoj konkurenciji,kao i SVAKA druga strategija osim SC2 koja se nasla na ovim listama. Sta nije jasno?

-Ali tebi opet nije, pa pricas kako ja ne volim strategije i neke druge nebuloze? I kad ti dokazem da to sto lupetas (da ja ne volim strategije) nije tacno, onda ja lecim frustracije,a ti si to prvi pomenuo?

Sve u svemu, ti si jedan jadni internet trol koji voli da lupa gluposti,i kad mu neko dokaze da lupa gluposti on zbog povredjene sujete pocne da vredja...

Oh maj Gad...:facepalm:rolleyes: Dokle ces vise da mi dodjeljujes te egzoticne epitete?!:confused::rofl:

Ako ce ti biti lakse, ja sam samo kritikovao listu jer nema strategija. Ti si uletio u pricu kao da su strategije poslednja rupa na svirali, najnepopularniji zanr i takve neke nebuloze si isprosipao da ni sam nisi svjestan toga... Pokusao sam da ti dam do znanja da strategije nisu na PC-u toliko nepopularne kao sto ti mislis... Nisi uspio da shvatis to?! Mozda jednog dana, kada porastes i malo se "emancipujes". :kreza:

nameless1
12.1.2012, 18:35
Ja ti kazem da ne bi jer je E:TW prosao slabo u mnogo slabijoj konkurenciji,kao i SVAKA druga strategija osim SC2 koja se nasla na ovim listama. Sta nije jasno?

ETW je bio porilicno razocarenje, i naljutio je veliki deo fanova. Pod jedan, igra je bila ocajno optimizovana, bagovita, a tek posle sestog patch-a su uspeli da je srede. Pod dva, svi su osudjivali jednolicnost, repetativnost..

I dalje se secam koliko je ljudi bilo isfrustrirano zbog ovih problema. Shogun 2 je, sa druge strane, odlicno prihvacen, dosta forumasa ga je kupilo/igralo, i sasvim sigurno bi imao vise glasova od pomenute 3 igre, mozda ne ukupno, ali pojedinacno DA..

I koja je logika da ne uvrstis neku kvalitetniju igru na listu, koja pritom pripada zanru koji nije zastupljen na istoj, a duboko je vezan za PC korene, i ima vecu bazu fanova, a da stavis neke konzolaske arkadice koje su pobrale prosecne recenzije i mlak odziv igraca? Da je izbor izmedju Batmana i Shoguna/Anno-a, pa da covek razume. Ovako, tvoja teorija nema apsolutno nikakvo utemeljenje..

Trece, ako je popularnost u pitanju, sta LA Noire radi na listi?! Koliko sam ja zapazio, ta igra nije podigla nikakvu prasinu, nasuprot recimo Saints Row-u 3 (o Shogunu necu ni da pricam)..

Bascelik
12.1.2012, 18:37
@ronin

Slazem se da je Shogun 2 trebao da se nadje na listi ...
I kao sto vidis, to mislim i ja.

Ali strategije jesu poslednja rupa na svirali (ili su tu blizu). Ne pricam napamet.

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=66739&page=7
Civ 5= slabo, SC2 (ubedljivo najpopularnija strategija svih vremena na ciji se nastavak cekalo deceniju)= dobro

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=53117&page=10
WH DoW II =slabo, Empire= slabo

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39662&page=9
RA3= slabo

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=23670&page=17
C&C 3:TW=slabo, WiC= slabo

you see my point?
A konkurencija je ove godine MNOGO jaca nego u prethodne cetiri

@nameless1
Kao sto vidis iz citata gore , ja bi stavio Shogun 2 na listu, samo kazem da bi slabo ko za njega glasao, i mislim da je Shogun 2 najbolji Total War do sada , to sam vise puta rekao,ali je ipak samo strategija u prejakoj konkurenciji za igru godine... + mnogi nisu zadovoljni Japanom kao setingom o cemu je dosta bilo reci u samoj Shogun 2 temi.

SirDuck
12.1.2012, 18:42
O bože smorili ste

talenat
12.1.2012, 19:20
hahahahaha :)
jednostavam komentar pobedjuje
za mene batman,skyrim,portal
da se razumemo,presao sam samo portal,batmena igrao dosta,nemam vremena,ali cu preci.skyrim probao,ali ga necu igrati.ali dobru igru nije tesko prepoznati
misljenja sam da su ovo vrhunske igre.generalno,bilo je dobrih naslova,i recimo deus ex sam presao,zaista uzivao,ali mislim da je ipak losija igra od gore navedenih
mislim da fali fifa 12,jer je fantasticna igra,i donela je veliki napredak

player1
12.1.2012, 20:47
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=66739&page=7
Civ 5= slabo, SC2 (ubedljivo najpopularnija strategija svih vremena na ciji se nastavak cekalo deceniju)= dobro

Ma "jadan" je Civ5.

A to sto je i dalje u prvih 10 igara sto se aktivno igraju na steamu preko godinu i po posle release, koga briga.

http://store.steampowered.com/stats/

Bascelik
12.1.2012, 20:49
koga briga.

Ocigledno nikog, inace ne bi bio na pretposlednjem mestu...

player1
12.1.2012, 20:54
Da, zamo da tebe nije briga.

A 8. u odnosu na stotine igara (ne preptoslednji), nije uopste lose. Narocito kad se igra "oladi".

Bascelik
12.1.2012, 20:55
Koliko vidim verovatno nije ni tebe, samo njih 15 je briga... nemam ja sa tim nista...

nije uopste lose.
A gde sam rekao da jeste lose ili da je Civ5 jadan? Nisam pomenuo igru van konteksta glasanja na ovom forumu.

Skenderevo
12.1.2012, 20:56
Steta Betmena ko je sve ispred njega:mad:,jedino Portal 2 zasluzuje da se nadje sa njim rame uz rame,ovo ostalo ne bi komentarisao...

A sta je s npr. Deus Ex-om, ili Witcherom?

Reci da li je jedan story-driven RPG moze biti u sustini bolji od open world RPGa je nesto veoma subjektivno i niko ne moze da pokusa da tako nesto plasira ako apsolutnu istinu, ili moze pa da ispadne glup. To su dva sasvim razlicita zanra, oba veoma podesna za roleplaying.

:tapsh: Upravo to, svak' svome.

player1
12.1.2012, 20:57
Koliko vidim verovatno nije ni tebe, samo njih 15 je briga... nemam ja sa tim nista...

^Cemu prozivke???!!!???

Zar toliko smeta tudje misljenje?

Bascelik
12.1.2012, 20:58
Koje prozivke? Ne smeta mi uopste,samo ti ostavljam vreme da shvatis... (verovatno ni tebe, se odnosi na to da ne mogu da vidim ko je kako glasao jer je glasanje zatvoreno)

...ono sto pokusavam da ti kazem, ono sto si i sam citirao: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=66739&page=7
samo njih 15 je briga. Kontas?
Ovo je glasanje na SK forumu, ne na steam forumu.

Tako da ocigledno nikog ovde nije briga, jer je CiV5 u ponudjenim igrama zavrsio na pretposlednjem mestu.

player1
12.1.2012, 20:59
I ti nastavljas i dalje... zavrsavam pricu sa moje strane.

Bascelik
12.1.2012, 21:01
Sta nastavljam? U cemu je problem ,stvarno ne kontam?
Niti imam sta protiv tebe ,niti protiv Civ 5.
Samo kazem da je igru ovde retko ko smatrao najboljom igrom 2010. Nista vise.

To sto je igra igrana na steamu ne vidim kakve veze ima sa glasanjem ovde, jos manje vidim vidim zasto bi ti to bas meni od svih ljudi govorio?

I CoD:MW3 je treci na steam listi pa ne vidim da je ovde nekog briga buduci da deli pretposlednje mesto na listi sa AC:R.

SirDuck
12.1.2012, 21:37
http://files.sharenator.com/nobody_cares_Cool_stuff_anyone_would_like_to_have-s600x600-134096-535.png

Hephaestus
12.1.2012, 22:23
http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/original/000/124/434/enhanced-buzz-25654-1305651270-6.jpg?1305747545
http://1.bp.blogspot.com/-wAaOwrEW9gc/TuhGqro4U_I/AAAAAAAAAEY/3XhL4Va2SOQ/s1600/crying%2Bmeme.png

Bascelik
12.1.2012, 22:32
@player,SirDuck :)
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20111027155202/youtube/images/b/bf/Middle-finger.jpg

Skenderevo
12.1.2012, 22:36
http://troll.me/images/y-u-no/y-u-all-no-just-stfu.jpg

GrubbY
12.1.2012, 22:43
Skyrim

Dejan16
12.1.2012, 23:11
A sta je s npr. Deus Ex-om, ili Witcherom?


Witcher 2 je meni odlican igrao sam ga do jedno pola price(dok nisam reinstalirao)i po onom sto sam video igra je odlicna nije bas kao prvi deo ali je dostojan nastavak....

Skyrim(jos jedan Rpg) ne zasluzuje da bude ispred Betmena.To sto se ljudima dopada,to cenim,Boze moj svako ima svoje misljenje.

Deus Ex mi se nikako nije dopao ne znam zbog cega....da li zbog tog futuristickog settinga,nemam pojma,vec neko vreme ubedjujem sebe da krenem da igram Mass Effect (prva dva dela) ali nesto mi se neda,ne volim te podloge na kojima se zasnivaju Mass effect i Deus ex(iako su medjusobno razlicite).Ne ulazim u kvalitet Deus Exa i Mass Effecta,verujem da su igre odlicne ali nisu tipovi RPG-a za mene.

Vise volim da zaigram rpg kao Witcher,Dragon Age,Fallout(posebno New Vegas)....


EDIT: Mozda sam ja previse odusevljen Betmenom pa mi je kriterijum previse visok....ali zaista Betmen je ta igra koja me u zadnjih 3 godine odusevila....instalirao je tik posle izlaska i jos uvek je igram...da li je to do price ili gameplaya ali igra lepi za ekran.

dragomix
13.1.2012, 13:00
EDIT: Mozda sam ja previse odusevljen Betmenom pa mi je kriterijum previse visok....ali zaista Betmen je ta igra koja me u zadnjih 3 godine odusevila....instalirao je tik posle izlaska i jos uvek je igram...da li je to do price ili gameplaya ali igra lepi za ekran.

Ista stvar se dogodila i meni, igram ga jos uvek, krenuo sam i new game + mod. Nijedna igra me nikad nije toliko drzala pokraj ekrana, a da sam je zavrsio (barem vecinu). Vredi svaki dinar!:)

I za vecinu ostalog se slazem!:D

Levčanin
14.1.2012, 14:42
Pošto nema Anno2070 moram da glasam za Skyrim i malo za Witchera2

Skenderevo
14.1.2012, 14:57
Meh, ako nista drugo, barem RPG ima najvise glasova :to_care:

SirDuck
14.1.2012, 18:04
Meh, ako nista drugo, barem RPG ima najvise glasova :to_care:

RPG/2

Tako nekako

caine
15.1.2012, 7:47
Portal 2
Hector
Gemini Rue
Brotherhood
Puzzle Agent 2
Limbo
Rock of Ages
Bastion
Costume Quest
Renegade Ops
Clash of Heroes
To the Moon
Alice

DoooX
15.1.2012, 15:18
BF 3: MP a zatim AC: R/Skyrim

_Maximus_
23.1.2012, 11:41
Steta sto u glasackom izboru nema Shogun2.

Ipak je to najbolja strategija u protekloj godini.

SirDuck
23.1.2012, 18:06
Da su portal i skyrim zamenili datume izlaska baš se pitam ko bi bio najviše izglasan ovde ;)

zdravkelja
23.1.2012, 21:16
Ali zavrsi Portal na 2. mestu na kraju, nisam to ocekivao :)

SirDuck
24.1.2012, 0:39
Ali zavrsi Portal na 2. mestu na kraju, nisam to ocekivao :)

Iskreno ni ja, ali eto :)

Stvarno treba uvesti i datum izlaska kao bitan faktor u izboru igre godine. Naravno da će igra koja je izašla na kraju godine imati najviše hajpa i pokupiti najviše glasova.

dragomix
24.1.2012, 8:49
Prema nekom mom zapazanju, dosta ljudi koji su glasali za Skyrim nisu odigrali nista drugo. Otprilike je igra toliko hajpovana da su se vecinom nalozili neki klinci ili ljudi koji realno nisu odigrali dovoljno drugih igara da bi objektivno glasali. Ne kazem da je igra losa, ali svakako je faktor i to kad je izasla, sve mislim da je izasla u februaru hajp bi toliko popustio da bi zavrsila na nekom 5-om mestu. Naravno ne pisem o SVIM ljudima koji su glasali za igru, ali o nekom dobrom broju njih.

Ovako, mozemo samo da kudimo nedostatke demokratskog sistema danasnjice u kojem vecina odlucuje...

Bascelik
24.1.2012, 10:16
Prema nekom mom zapazanju, dosta ljudi koji su glasali za Skyrim nisu odigrali nista drugo. Otprilike je igra toliko hajpovana da su se vecinom nalozili neki klinci ili ljudi koji realno nisu odigrali dovoljno drugih igara da bi objektivno glasali.
I kako si ti to zapazio? Razgovarao si sa vecinom koja je glasala i oni ti rekli da nisu odigrali nista drugo ili si gledao u pasulj? :D
Sto se tice godina,priblizno prva polovina koja je glasali za Skyrim , godine: 36, 19 , 13, 35, 33, 24, 25,31, 15, 32, 18, 22, 20, 26, 27, 19, 22, 21, 21, 22, 18, 28, 28...

da je izasla u februaru hajp bi toliko popustio da bi zavrsila na nekom 5-om mestu.

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=14742 , verovatno je uticao hajp morrowinda :rolleyes:
,osim toga , Battlefield 3, CoD:MW3, Batman AC, L.A. Noir, AC:R su izasli priblizno kad i Skyrim...


Stvarno treba uvesti i datum izlaska kao bitan faktor u izboru igre godine. Konkretno kako bi ti to resio? A to sto su Batmana i Skyrim i mnoge druge mnogi jednostavno piratizovali ,dok je za igranje Battlefield 3 potreban original? To ne utice na glasanje? ;)

3LANCER
24.1.2012, 12:23
Samo je bitno da Kolofdjuti 2011 nije nista osvojio, konacno gubi na popularnosti kod nas.

Usput, mozda ne bi bilo lose (recimo od sledece godine) uvesti glasanje za downloadabilne igre. Protekle godine je bilo bas jakih naslova poput Limbo, Bastion, Magicka, Orcs Must die, Trine 2...

Mr.Eco
24.1.2012, 13:45
Slažen se bilo bi dobro i to da se doda, ja bi još dodao Dungon Deffender,The binding of isaac, Terraria, Minecraft, Death Spank...

dragomix
24.1.2012, 14:27
I kako si ti to zapazio? Razgovarao si sa vecinom koja je glasala i oni ti rekli da nisu odigrali nista drugo ili si gledao u pasulj? :D
Sto se tice godina,priblizno prva polovina koja je glasali za Skyrim , godine: 36, 19 , 13, 35, 33, 24, 25,31, 15, 32, 18, 22, 20, 26, 27, 19, 22, 21, 21, 22, 18, 28, 28...

Dve stvari, prva da skoro ni jedan nick nisam video da razglabaju ni o jednoj drugoj igri ili mozda cak ni o jednoj igri. Drugo je ovo http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=76864. Tu su ljudi uporno tvrdili da je Skyrim igra nad igrama a da pritom nisu odigrali ni Portal 2, ni Batman-a... Par njih je cak tvrdilo da je grafika na Skyrimu bolja od one u The Witcher 2!:confused:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=14742 , verovatno je uticao hajp morrowinda :rolleyes:
,osim toga , Battlefield 3, CoD:MW3, Batman AC, L.A. Noir, AC:R su izasli priblizno kad i Skyrim...


Nemoj Morrowind da mesas u pricu o Skyrimu. Skyrim je barem duplo gori RPG od Morrowinda, sve je losije sem grafike u Skyrimu. Morowind je igra koja je pomerila granice, postavila nove standarde i pobedila vreme. Skyrim ce za godinu dana biti zaboravljen, zato sto je Morrowind koji pati od konzolitisa.

Bascelik
24.1.2012, 14:47
Auuu ala ti rezonujes ... svaka ti cast :kreza: Kakve mentalne akrobacije ... :paranoia:

Neko je tvrdio da je Skyrim igra nad igrama, ti si to tvrdio za Batmana. Po kojoj logici je tvoje misljenje ispravnije? Skyrim je duplo gori RPG od morrowinda, opet , kaze ko? Ti? Jel tebi jasno,ako ti nesto mislis, da to ne znaci da i drugi tako misle?

Neko je tvrdio da Skyrim ima bolju grafiku od Witchera 2, ti tvrdis da ce Skyrim za godinu dana biti zaboravljen :confused: Pa ovo tvoje je deset puta veca nebuloza :)

Prestani da mastarije i tripove iz svoje glave projektujes u realan svet. Ti bukvalno preskaces bilo kakvu logiku i cinjenice i jednostavno teras vodu na svoju vodenicu.

Ceo ovaj tvoj post je u potpunosti operisan od bilo kakve logike...
Prema nekom mom zapazanju, dosta ljudi koji su glasali za Skyrim nisu odigrali nista drugo. Otprilike je igra toliko hajpovana da su se vecinom nalozili neki klinci ili ljudi koji realno nisu odigrali dovoljno drugih igara da bi objektivno glasali. Ne kazem da je igra losa, ali svakako je faktor i to kad je izasla, sve mislim da je izasla u februaru hajp bi toliko popustio da bi zavrsila na nekom 5-om mestu. Naravno ne pisem o SVIM ljudima koji su glasali za igru, ali o nekom dobrom broju njih

nameless1
24.1.2012, 15:51
Ja sam zadovoljan!:D Moje tri omiljene igre ove godine (Deus Ex, Witcher 2, Portal 2) su dobile dovoljno recognitiona, s' tim sto me je broj glasova za Portal iznenadio..

Ja sam licno ocekivao potpunu dominaciju Skyrima i Batmana, zato sto su to mass appeal, nahajpovane, Grand Show igre.. koje svaki cata igra, sto se delimicno ostvarilo..

Maladikt
24.1.2012, 17:39
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=14742 , verovatno je uticao hajp morrowinda :rolleyes:


To glasanje se ne priznaje, zastarelo je. Svi znamo koja igra je pobedila u ultimat fajtu igara u RPG kategoriji (Bloodlines! :p), a pobedila bi i u globalnom okršaju da se Paton smilovao da prebroji glasove i zatvori takmičenje do kraja. :D Tačnije, pobedila je po broju glasova, ali pobednik nije proglašen. Stoga - puj pike ne važi. :D

qaza
24.1.2012, 17:45
Potpuno zasluzeno. Igra o kojoj ce se pricati jos nekoliko godina, a i sigurno igra koja ulazi u istoriju video igara kao svetli trenutak istih. Ocekujem u sledecem broju SK naslovnicu sa igrom godine :ciao: .

SirDuck
24.1.2012, 18:37
@Bascelik, u odnosu na datum izlaska (mesec) se dodaje neki blagi procenat na broj glasanja, eto tako npr, raketna nauka majku mu!

A battlefield jednostavno nije dobra igra. Generički online shooter. Baš zaslužuje mesto igre godine...zajedno na modern warfare 34534.

Bascelik
24.1.2012, 19:12
Pa dobro,kad vec nije raketna nauka, koju ces jednacinu da primenis da izracunas procenat koji ces da dodas u zavisnosti od meseca u kom se igra pojavila? Ili ces ono "od prilike" i na osnovu cega? Plus sto mozes ovde da glasas za TRI igre ,a ne za jednu. Plus sto polazis od pretpostavke da ces ti da glasas za igre za koje mislis da su dobre, dok neko drugi glasa na osnovu hajpa pa bi da negiras efekat takvih glasova,a cak i da je to istina, nista ne bi postigao jer bi takav sistem bio mac sa dve ostrice, tj. u isto vreme bi negirao i glasove onih koji glasaju bez obzira na hajp. Ideja se jednostavno u potpunosti kosi sa zdravim razumom.

Sto se tice tvoje tvrdnje za BF, to mozda tebi...

SirDuck
24.1.2012, 19:28
Pa dobro,kad vec nije raketna nauka, koju ces jednacinu da primenis da izracunas procenat koji ces da dodas u zavisnosti od meseca u kom se igra pojavila? Ili ces ono "od prilike" i na osnovu cega? Plus sto mozes ovde da glasas za TRI igre ,a ne za jednu. Plus sto polazis od pretpostavke da ces ti da glasas za igre za koje mislis da su dobre, dok neko drugi glasa na osnovu hajpa pa bi da negiras efekat takvih glasova,a cak i da je to istina, nista ne bi postigao jer bi takav sistem bio mac sa dve ostrice, tj. u isto vreme bi negirao i glasove onih koji glasaju bez obzira na hajp. Ideja se jednostavno u potpunosti kosi sa zdravim razumom.

I druga tvrdnja ti je skroz netacna. I pored svih svojih mana BF3 je najbolji online shooter trenutno na trzistu (cak i da tebi nije, sigurno nije genericni) ,a i CoD ma koliko recikliran bio i dalje ostaje najbolji R&G.

Pošto mnogo prdiš i mrzi me da ti odgovaram na sve u poruci, imam bolji predlog.

Svakog meseca se za zapaženije igre (igra meseca i one sa sličnom ocenom) napravi glasanje :"Da li bi ste kandidovali ovu igru za igru godine?".

Svako glasanje bi trajalo 2 meseca. Koja igra ima najviše glasova u svojoj temi krajem januara bi bila proglašena za igru godine Glasanje za decembarske igre bi trajalo isto 2 meseca, do kraja januara.

A za battlefield3, ok možda je najbolji online shooter, ali to je kao da kažeš da je jugo dobar auto jer je najbolji u zastavinom asortimanu.

Equilibrium
24.1.2012, 19:31
To glasanje se ne priznaje, zastarelo je. Svi znamo koja igra je pobedila u ultimat fajtu igara u RPG kategoriji (Bloodlines! :p), a pobedila bi i u globalnom okršaju da se Paton smilovao da prebroji glasove i zatvori takmičenje do kraja. :D Tačnije, pobedila je po broju glasova, ali pobednik nije proglašen. Stoga - puj pike ne važi. :D

Seconded. Secam se da sam cak i licne poruke slao kako bih moderaciju naterao da zvanicno proglase pobedinka. Onda bi mozda na nekom reizdanju stavili "Best game ever" by SK Forum gaming community :D

Sto se mene tice i dalje najbolja igra ikad :)

Ovo sto SirDuck kaze ima smisla, gledam po sebi, da sam odigrao drugacijim redosledom Witchera 2 i Skyrim mozda bih sad rekao da je Witcher bolji. Ali je ovaj predlog sa procentima nemoguce implementirati, bilo bi nezgrapno ubaceno i narusavalo bi ceo koncept glasanje. To vam je demokratija, trazili ste, gledajte.

Bascelik
24.1.2012, 19:53
Pošto mnogo prdiš i mrzi me da ti odgovaram na sve u poruci, imam bolji predlog.

Svakog meseca se za zapaženije igre (igra meseca i one sa sličnom ocenom) napravi glasanje :"Da li bi ste kandidovali ovu igru za igru godine?".

Svako glasanje bi trajalo 2 meseca. Koja igra ima najviše glasova u svojoj temi krajem januara bi bila proglašena za igru godine Glasanje za decembarske igre bi trajalo isto 2 meseca, do kraja januara.

A za battlefield3, ok možda je najbolji online shooter, ali to je kao da kažeš da je jugo dobar auto jer je najbolji u zastavinom asortimanu.
Nisam ti ja kriv sto ti lupas gluposti. Tvoja ideja sa procentima se sada svela na to da igra godine bude igra meseca koja ima najvise poena u konkurenciji igara koje su izasle samo taj mesec...i umesto jedne teme i jednog glasanja imao bi 12 tema i 12 glasanja (ili vise ako bi pravio temu za svaku igru sa ocenom vecom od 80 sto je tek debilizam nevidjenih razmera,ali sumnjam da si na to mislio)

To sto je za tebe online shooter zanr isto sto i zastavin asortiman ne znaci da je i za druge, za nekog je Portal 2 Jugo u zastavinom asortimanu.

bokela
24.1.2012, 20:14
Sobzirom da smo imali pravo 3 glasa za igru godine, onda bi trebalo tumačiti da top 3 igre po glasovima dele mesto Najbolje ige godine i to je to!?

Dakle: Skyrim, Deus Ex HR i Portal 2 nose kvalitet NAJBOLJE IGRE GODINE! :)

SirDuck
24.1.2012, 20:16
Nisam ti ja kriv sto ti lupas gluposti. Tvoja ideja sa procentima se sada svela na to da igra godine bude igra meseca koja ima najvise poena u konkurenciji igara koje su izasle samo taj mesec...i umesto jedne teme i jednog glasanja imao bi 12 tema i 12 glasanja (ili vise ako bi pravio temu za svaku igru sa ocenom vecom od 80 sto je tek debilizam nevidjenih razmera,ali sumnjam da si na to mislio)

To sto je za tebe online shooter zanr isto sto i zastavin asortiman ne znaci da je i za druge, za nekog je Portal 2 Jugo u zastavinom asortimanu.

Da, i na obe ideje sam potrošio po 10 sekundi razmišljanja.

Nego, zar nije logično da bi na ovaj drugi način svaka igra dobijala glasove kad je pod najvećim hajpom i imala podjednake šanse da bude igra godine? Jesi li ti uopšte pročitao šta sam napisao? Ovo me posebno zanima odakle ti:
svela na to da igra godine bude igra meseca koja ima najvise poena u konkurenciji igara koje su izasle samo taj mesec...i

A inače sistem gde se podjednako glasa za 3 igre na kraju godine je savršen :kreza:

Za bf3:
Za nekoga je muzika seke aleksić vrhunska takođe ;)

Bascelik
24.1.2012, 20:25
Odakle mi? Pa ili to ili si mislio da svaka igra sa vecom ocenom ima svoju temu sa glasanjem, ali mi je to delovalo totalno neverovarno (cak i kao predlog) pa sam dao vecu sansu prvoj verziji,ali si ti ipak mislio na drugu.

-prvo ,svako bi mogao da glasa za sve igre, sto bi vecina i cinila, jer recimo izadje AC:R u februaru i sad ide pitanje ,da li bi ste AC:R proglasili igrom godine? Mislim koliko je to glupo, kako sad ti da glasas? Niti znas koje ce igre izaci do kraja godine niti, ako izadju kakve ce biti.

-drugo, imao bi gomilu glupih tema i glasanja za svaku bolju igru, em nepotreban trud za tako beznacajnu stvar, em bi ljude realno bolela ona stvar da glasaju toliko puta, em se kosi sa logikom zbog stavke 1.

Ne ,nije savrsen, ali je svakako bolji od ovih pokusaja izmisljanja tople vode. Uvek,ako se nesto bira za naj u toku godine, bira na kraju godine,a ne u toku. To nema nigde...

Za P2 (ili uneti ime bilo koje druge igre po volji):
Za nekoga je muzika seke aleksic vrhunska takodje ;)

SirDuck
24.1.2012, 20:57
Odakle mi? Pa ili to ili si mislio da svaka igra sa vecom ocenom ima svoju temu sa glasanjem, ali mi je to delovalo totalno neverovarno (cak i kao predlog) pa sam dao vecu sansu prvoj verziji,ali si ti ipak mislio na drugu.

-prvo ,svako bi mogao da glasa za sve igre, sto bi vecina i cinila, jer recimo izadje AC:R u februaru i sad ide pitanje ,da li bi ste AC:R proglasili igrom godine? Mislim koliko je to glupo, kako sad ti da glasas? Niti znas koje ce igre izaci do kraja godine niti, ako izadju kakve ce biti.

-drugo, imao bi gomilu glupih tema i glasanja za svaku bolju igru, em nepotreban trud za tako beznacajnu stvar, em bi ljude realno bolela ona stvar da glasaju toliko puta, em se kosi sa logikom zbog stavke 1.

Ne ,nije savrsen, ali je svakako bolji od ovih pokusaja izmisljanja tople vode. Uvek,ako se nesto bira za naj u toku godine, bira na kraju godine,a ne u toku. To nema nigde...

Za P2 (ili uneti ime bilo koje druge igre po volji):
Za nekoga je muzika seke aleksic vrhunska takodje ;)

Kao što rekoh nisam se potrudio ni oko opšte ideje a kamoli oko detalja.

Ako ti kažem da si pametniji od mene hoćeš li prestati da govoriš da su mi ideje glupe?

Bascelik
24.1.2012, 21:13
Bah,bedna zamena teza, nigde ja nisam rekao da sam pametniji od tebe,vec da ti je ideja glupa , i ne da bi ti povredio sujetu ili uvredio tebe licno ,vec zato sto jeste glupa, sto uostalom i sam znas ,hajde budimo iskreni ,nego je to samo izgovor za bitchovanje na forumu zato sto nije "pobedila" igra za koju ti mislis da treba da pobedi (kao i dragomix uostalom).

Odatle i sva ta prica, ko zna ko je glasao za Skyrim, neka deca, neko ko ne igra nista drugo, neko ko nema ukusa (slusa Seku Aleksic :) ), neko ko je podlegao hajpu, zbog glupog sistema glasanja itd. itd.

SirDuck
24.1.2012, 21:49
Druže igrao sam ja i Skyrim i Portal i jedno i drugo pod hajpom i samo sam dao mišljenje da bi Portal bio izglasan za igru godine da su zamenili datume izlaska jer je uspeo i posle toliko vremena da bude na drugom mestu.

Ne mož mi povrediti sujetu jer stvarno nisam proveo dane slišljajući savršen sistem glasanja, a ti si ih tako opljunuo ko da sam te lično njima uvredio. Ne znam koji je tvoj problem. Takođe si toliko puna naglasio kolko je glupo i debilno da stvarno čovek nema šta drugo da pomisli nego da hoćeš da budeš najpametniji, pa reko da ti učinim.

Koja će igra biti igra godine me stvarno ne zanima, ali ni najmanje. Može da bude i BF3 što se mene tiče, ionako sam navikao svašta da vidim što nema logike.

Skyrim je očekivano najviše izglasan, ali tome dosta doprinosi sam hajp, što ne možeš reći da nije tačno. Mene je prijatno iznenadio jer sam očekivao nahajpovano *****, ali je ispala sasvim pristojna jedna igra.

Takođe si BF3 i seku skontao kao ličnu uvredu. Samo sam hteo da kažem da različitost ukusa ne govori da je sve kvalitetno.

BF3 i MW3 nisam igrao niti ću ih ikad igrati. Kao što reče "Jamb", a i ja sam tako mislio i pre njega, ne mrzim ih zbog loše priče ili gameplaya, nemam pojma kakvi su, već zbog onoga što predstavljaju.

Maladikt
24.1.2012, 21:50
Citiraću sebe. :p

Inače je od životnog značaja koja će igra biti prva na ovom forumu. x)

Bitno je da je Bloodlines prvi ikada, ostalo je sve sitna boranija. :a_bleh:

Bascelik
24.1.2012, 22:12
@SirDuck
Izvini,ali nemoj da izvrcemo istinu sada
a ti si ih tako opljunuo ko da sam te lično njima uvredio. Ne znam koji je tvoj problem. Takođe si toliko puna naglasio kolko je glupo i debilno da stvarno čovek nema šta drugo da pomisli nego da hoćeš da budeš najpametniji, pa reko da ti učinim.
Moj prvi odgovor...
Pa dobro...
U tom postu nisam cak ni jednom rekao da je glupo,a kamoli naglasio, nego da se kosi sa zdravim razumom i objasnio zasto, pa si ti prvi shvatio kao uvredu i odgovorio ovako

Pošto mnogo prdiš i mrzi me da ti odgovaram na sve u poruci, imam bolji predlog. Svakog meseca se ...
Izvini,ali ti si taj koji se prvi uvredio ,a ne ja. I onda si izneo novu ideju za koju kazes da je bolja, koja opet nema smisla, mislim ti si je izneo, ne ja,ako neces da iko komentarise tvoje ideje onda ih u buduce zadrzi za sebe, nemoj da ih postujes po forumu.

Dejan16
24.1.2012, 22:16
Ja sam licno ocekivao potpunu dominaciju Skyrima i Batmana, zato sto su to mass appeal, nahajpovane, Grand Show igre.. koje svaki cata igra, sto se delimicno ostvarilo..


Nisam razumeo ovaj deo tvog posta.....za Skyrim se slazem da je nahajpovan...ali po cemu Betmen?Po cemu znas da svaka cata igra Betmena,mozda po tome sto za Deus Ex treba vise pameti da bi se igrao,a Betmena moze igrati dete od dve godine?Nista licno;).


Koja će igra biti igra godine me stvarno ne zanima, ali ni najmanje. Može da bude i BF3 što se mene tiče, ionako sam navikao svašta da vidim što nema logike.

BF3 i MW3 nisam igrao niti ću ih ikad igrati. Kao što reče "Jamb", a i ja sam tako mislio i pre njega, ne mrzim ih zbog loše priče ili gameplaya, nemam pojma kakvi su, već zbog onoga što predstavljaju.

Nisi igrao,a pricas da ne moze da bude igra godine.....verovatno si probao bednu SP kampanju koja ne lici ni nista a nisi probao pravu zabavu u multiplejeru....To sto imas predrasude prema BF3 ne znaci da je to zaista tako...u pitanju je najbolji FPS posle BC2 u zadnjih 5 godina:). I to je dokazala na ovom glasanju posto je ostavila iza sebe Trashis 2 i CoD 32345(kao sto ti kazes:D).

SirDuck
24.1.2012, 23:40
Nisi igrao,a pricas da ne moze da bude igra godine.....verovatno si probao bednu SP kampanju koja ne lici ni nista a nisi probao pravu zabavu u multiplejeru....To sto imas predrasude prema BF3 ne znaci da je to zaista tako...u pitanju je najbolji FPS posle BC2 u zadnjih 5 godina:). I to je dokazala na ovom glasanju posto je ostavila iza sebe Trashis 2 i CoD 32345(kao sto ti kazes:D).

Imam predrasude prema online šuterima :D

nameless1
25.1.2012, 2:19
Po cemu znas da svaka cata igra Betmena,mozda po tome sto za Deus Ex treba vise pameti da bi se igrao,a Betmena moze igrati dete od dve godine?Nista licno;).

Pa, da, upravo zbog toga!;)

3LANCER
25.1.2012, 2:38
Kad ste vec opleli po BF3, secam se jednog komentara tokom glasanja za igru godine 2007 (kad je na moje gadjenje pobedio CoD4) - "single je *****e ali je multi dobar, ovo je igra godine" (mozda ne 100% tim recima)
Sto znaci da je uber-igra te godine bio naslov sa jednom masnom, debelom falinkom a to je losa singleplayer kampanja, po misljenju citiranog NN lica. Ne, nikako nije moglo nista drugo da pobedi, jer ovo zaboga ima multi...

Poenta moje price je da prosto ne mozes izglasati za najbolju/najkul/najstagod igru naslov koji ima krzave ivice poput lose singleplayer kampanje, jer - kako moze da bude najbolje ako je jedan veliki deo igre znatno losiji od onoga sto nudi konkurencija? (neka moja logika)

PS jos nisam siguran da li podrzavam ideju sa mesecnim glasanjem - s jedne strane to je dobar nacin da se isfiltriraju igre, a sa druge problem ukoliko je bio "udarni" mesec sa nekoliko naslova vrednih "igre godine"

SirDuck
25.1.2012, 17:26
^ Ima čovek poentu

Nash Knight
26.1.2012, 0:43
Ja sam zadovoljan!:D Moje tri omiljene igre ove godine (Deus Ex, Witcher 2, Portal 2) su dobile dovoljno recognitiona, s' tim sto me je broj glasova za Portal iznenadio..

Ja sam licno ocekivao potpunu dominaciju Skyrima i Batmana, zato sto su to mass appeal, nahajpovane, Grand Show igre.. koje svaki cata igra, sto se delimicno ostvarilo..

Nije ti dobro poređenje, Gran Show može da se pohvali popularnošću ali nikako kvalitetom (ikakvim), dok su ove igre sasvim dobre. A i tvoj bolesni fanboy-izam stvarno prevršuje svaku meru, nigde ni trunke objektivnosti. Kao Deus Ex je igra za intelektualnu elitu a Skyrim je za retardirani plebs, jes boli ga, u mojoj ulici komšijski klinci obe prelaze za isto vreme i sa istim elanom.

nikola123
26.1.2012, 14:31
Moj glas dobio assasins creed samo zato sto sam neverovatno uzivao u istanbulu i skakanju po zgradama iz tog perioda. Ne znam docarao mi je osecaj starog sveta i zbog toga je dobio glas. Skyrim mi je bio ok.

Romantic
26.1.2012, 17:03
Iskreno, ja nisam ni jednu od ovih igara igrao, nisam imao vremena sta cu, pa i ne mogu diskutovati o ovim igrama niti glasati, ali samo da kazem da nije bitno koja je bolja, jer poenta video igara je da nas zabave, a jos ako ih ima dosta dobrih, kao gore nevedene, onda je to super za gejmere.

Svaka od navedenih igara pruza maksimum zabave, a ja kada bih birao ipak bih odabrao The Witcher 2, s obzirom da sam predivni 1. deo presao odavno, a i volim izazove...

Kada bih birao otvoreni RPG vratio bih se na Gothic 2: Gold Edition, pa onda od novijih Oblivion i Skyrim, s obzirom na raznovrsnost...

Kidja
28.1.2012, 2:21
Iskreno, ja nisam ni jednu od ovih igara igrao, nisam imao vremena sta cu, pa i ne mogu diskutovati o ovim igrama niti glasati, ali samo da kazem da nije bitno koja je bolja, jer poenta video igara je da nas zabave, a jos ako ih ima dosta dobrih, kao gore nevedene, onda je to super za gejmere.

Svaka od navedenih igara pruza maksimum zabave, a ja kada bih birao ipak bih odabrao The Witcher 2, s obzirom da sam predivni 1. deo presao odavno, a i volim izazove...

Kada bih birao otvoreni RPG vratio bih se na Gothic 2: Gold Edition, pa onda od novijih Oblivion i Skyrim, s obzirom na raznovrsnost...

Oblivion je bas nov :)

Romantic
28.1.2012, 16:33
Oblivion je bas nov :)Nisam imao vremena da ga igram nakon Morrowind-a, a ne volim da preskacem delove, pa zato...:)

Arctic Donkey
29.1.2012, 15:38
Nije loša lista, puno se o svakoj govorilo pre izlaska istih.

Ako poredimo rivale BF i CoD, meni je svakako bolji ovaj drugi, svaki deo sam igrao tako da nesumnjivo odnosi Modern Warfare 3 pobedu. Mada likova ima koji onanišu na BF3 i jednakom žestinom pljuju po MW3.

Tako da je prilično idiotski porediti rivalne igre u istom žanru, naravno da uvek svako podrži ono svoje. Kosa mi se na glavi digne kad vidim rasprave : BF - CoD, FIFA - PES :facepalm

Skyrim je super, ali meni lično je bez veze, totalno.

Deus Ex je jako dobar, grafika mi se dopada.

ACR (Opet ?!) :dedica:

LA Noire mi deluje okej, mešavina mafije i gta, grafika savremena, svakako ću odigrati.

I tako dalje, da ne drvim mnogo. Upravo skidam FEAR 3 i pokušavam po treći put da instaliram kako treba MW3 Black Box verziju, pozdrav. :ciao:

3LANCER
29.1.2012, 18:55
Jesi ti uopste igrao MW3 (posto kazes da tek downloadujes) ili si glasao po inerciji?

DeCoy
29.1.2012, 20:14
A i činjenica da instaliraš Black Box verziju dovoljno govori koliko si kompetitivan da ocenjuješ i MW3 i BF3...

bacacar
29.1.2012, 23:20
Ako poredimo rivale BF i CoD, meni je svakako bolji ovaj drugi, svaki deo sam igrao tako da nesumnjivo odnosi Modern Warfare 3 pobedu. Mada likova ima koji onanišu na BF3 i jednakom žestinom pljuju po MW3.

Tako da je prilično idiotski porediti rivalne igre u istom žanru, naravno da uvek svako podrži ono svoje. Kosa mi se na glavi digne kad vidim rasprave : BF - CoD, FIFA - PES :facepalm

Single player MW3(pretpostavljam da na to mislis), iako je dobro odradjen, nije na istom nivou sa sp BF3. Jednostavno receno BF3 je superiornija igra!!! A razlog za rasprave, koja je bolja, su upravo takvi postovi poput ovog tvog. Da ti se kosa dize na glavi od takvih rasprava, ne bi sada zapoinjao jednu!!! :rolleyes:

Skyrim je super, ali meni lično je bez veze, totalno.

Ovo je recenica bez ikakvog smisla. Kako nesto moze da bude super, a u isto vreme da bude "bez veze totalno"? :confused:

ACR (Opet ?!) :dedica:
Slazem se!

Skenderevo
30.1.2012, 16:08
Hm, licno mislim da MW3 ima daleko bolju SP kampanju od Battlefielda 3. Ljudi su vec majstori u tom poslu.
Ali multiplayer je vec sasvim druga prica...

bobi98
30.1.2012, 20:59
Glasao sam za BF jednostavno su pocistili CoD , jeste da CoD ima mozda malo bolju kampanju (Po mom misljenju , jer sam dugo igrao cod pa sam navikao ) , ali Frobsbite i MP (64 igraca , vozila , oruzja , dinamicnost ) ga sisaju kao nista :D

:dedica:

vozar.b
30.1.2012, 21:51
meni su dobri i MW3 i BF3 :D
mnogi se prepiru zbog igara koje su bolje, a zbog cega? nek svako igra sta voli i uzivajte u tome.
ljudi su razliciti, nemogu svi voleti isto! u ostalom sta ja imam (i ostali) od toga dali ce neku igru proglasiti za igru godine ili nece? apsolutno nista.
meni licno se nesvidjaju Skyrim, Withcher i slicne igre ali kome se svidja nek slobodno igra, ja cu vec nesto naci sta cu igrati...:Freddy:

bacacar
30.1.2012, 22:55
Dobri su i BF3 i MW3 u sp, nema sta tu dalje reci! Razlog iz kog dajem prednost single player-u BF3 je sto sam ih igrao u kratkom vremenskom roku! Posle BF3, MW3 mi je delovao nekako mlako! Tu pre svega mislim na atmosferu u igri! U svakom slucaju, svidja mi se i jedna i druga! :)

Arctic Donkey
31.1.2012, 11:11
Jesi ti uopste igrao MW3 (posto kazes da tek downloadujes) ili si glasao po inerciji?

Video sam kakva je igra u pitanju, tako da nema potrebe da se brineš. :)


A i činjenica da instaliraš Black Box verziju dovoljno govori koliko si kompetitivan da ocenjuješ i MW3 i BF3...

Činjenica da instaliram Black Box verziju dovoljno govori koliko imam brz internet, zapravo. :facepalm

A što se tebe tiče, Bacacar - stvar je u tome što kao žanr ne volim tu igru, a ona je jako dobra, sama po sebi. Grafika je na nivou, gejmplej takođe, jednostavno sam objektivan.

Equilibrium
31.1.2012, 11:23
jednostavno sam objektivan.

Potrazi tu rec, mislim da ne znaci ono sto ti mislis :)

Arctic Donkey
31.1.2012, 11:27
Potrazi tu rec, mislim da ne znaci ono sto ti mislis :)

Ne razumem te, u čemu je fazon ?

Igrao sam je, došao do 6,7. nivoa i batalio. :ciao:

DeCoy
31.1.2012, 11:55
Činjenica da instaliram Black Box verziju dovoljno govori koliko imam brz internet, zapravo. :facepalm

Činjenica je da o multiplayer igrama sudiš na osnovu singleplayera koji si ukrao.

Arctic Donkey
31.1.2012, 13:04
Činjenica je da o multiplayer igrama sudiš na osnovu singleplayera koji si ukrao.

Ceniš da je bolje da tebi ukradu nekoliko hiljada dinara ?

:tapsh:

DeCoy
31.1.2012, 13:13
Pa ukrašće ti samo ako si šaban koji kupuje igre isključivo na osnovu hajpa, pa onda skonta da je kupio fekaliju. U suprotnom ćeš sit da se izigraš za te pare.

Uostalom gde piše da moraš baš sad da ih igraš? Kupi dogodine kad budu upola jeftinije.

SirDuck
31.1.2012, 13:15
Činjenica je da o multiplayer igrama sudiš na osnovu singleplayera koji si ukrao.

Al smo sad odjednom negativni prema gusarima. Pa makar bila i najbolja igra na svetu razumeo bih ljude koji se nećkaju dal da im daju pare.

Arctic Donkey
31.1.2012, 13:17
Ljudi, da se ne lažemo - ni na kraj pameti mi nije da dajem lovu za igre. :eek:

DeCoy
31.1.2012, 13:25
:facepalm Jao koja sam ja budaletina. Pa tek sam sad video da se raspravljam sa derištem od 16 godina. Zanemari da sam išta napisao...

SirDuck
31.1.2012, 13:41
:facepalm Jao koja sam ja budaletina. Pa tek sam sad video da se raspravljam sa derištem od 16 godina. Zanemari da sam išta napisao...

Baš zrelo od tebe, moram da primetim :D
Naročito za moderatora ovog dela foruma :)

@Arctic Donkey, postoji i nešto što se zove poštovanje prema onome ko je pišao krv da napiše to što ti igraš. Ako ti se igra sviđa onda je red da je kupiš makar na nekom debelom popustu koju godinu kasnije :) Hvala bogu popusta ima koliko hoćeš u poslednje vreme, tako da razmisli malo :)

Rainman
31.1.2012, 16:32
Ljudi, da se ne lažemo - ni na kraj pameti mi nije da dajem lovu za igre. :eek:
Matoreeee, libo te ckura, mislim sha ovi shabani sho daju kintu, misim to je sve za terapiju. Samo ticu mojne da caspri ovde to, brate i ja skidam igre za dzabaka nekad, zaeban sam lik totalno ko i ti, mogu da ga vajduuu.

@duck
zar nisi oguglao na ovakve odgovore doticnog moderatora ^^ ?

Vulee
31.1.2012, 16:49
^Znači kanterica, znači laganica.
:facepalm Jao koja sam ja budaletina. Pa tek sam sad video da se raspravljam sa derištem od 16 godina. Zanemari da sam išta napisao...
Kakva mržnja prema pripadnicima tinejdžerske populacije, ja sam zgranut. :D

Miki1987
31.1.2012, 17:23
ljudi, da se ne lažemo - ni na kraj pameti mi nije da dajem lovu za igre. :eek:

+1

такође

SirDuck
31.1.2012, 17:25
^

Evo ovaj nema 16 godina :D

Asmodeus
31.1.2012, 18:30
A nista pametniji nije od ovog 16-godisnjaka! :kreza:

B3l1
31.1.2012, 18:39
Pa realno ne znam sta se folirati i izvodite? Ni ja ne bi davao pare za igre kad sam vec u mogucnosti da ih skinem besplatno,ne bi davao pare ni za garderobu kad bi mogao da je nabavljam besplatno, ne bi davao pare ni za hranu kad bi mogao da je dobijam besplatno! To je normalno racionalno razmisljanje..

A sad ako ne bi mogao da nadjem besplatnu igru, ako mi se svidja uvek bi dao kesha, ne bi bila ni prva a ni poslednja. =) Iritira me kada mi ljudi nabijaju na nos sto dajem pare za igrice ( online,wow/gw/wc3/sc2/etc..), ili kada kupujem suplemente za teretanu, ili neku sasvim trecu stvar, zar glavna funkcija novca sredstvo razmene i zadovoljavanje licnih potreba i satisfakcija, ako vec mogu sebi da priustim osnovne potrebe posle cu da priustim i satisfakcije, boli me **** za vase zara farmerke od 150 eura, kad njih mogu potrositi na sebi mnogo bolji i kvalitetniji nacin :dzavo: .

SirDuck
31.1.2012, 18:43
Pa realno ne znam sta se folirati i izvodite? Ni ja ne bi davao pare za igre kad sam vec u mogucnosti da ih skinem besplatno,ne bi davao pare ni za garderobu kad bi mogao da je nabavljam besplatno, ne bi davao pare ni za hranu kad bi mogao da je dobijam besplatno! To je normalno racionalno razmisljanje..

Dakle u osnovi krao bi da nema ko da te zvekne po bubrezima?

To nije normalno racionalno razmišljanje, to je krajnje samoživo razmišljanje :)

B3l1
31.1.2012, 18:51
Dakle u osnovi krao bi da nema ko da te zvekne po bubrezima?

To nije normalno racionalno razmišljanje, to je krajnje samoživo razmišljanje :)

Pfff... sada vec ides u jednu krajnost, i na neki nacin mesas babe i zabe..

Nije isto skinuti pesmu,program,igru sa interneta sto i uzeti igru/program/album u nekoj radnji a ne platiti za iste. Igre vec postoje na internetu, besplatno, one su ti zapravo ponudjenje da ih besplatno skines.. jedina osoba koja treba biti kaznjena ovakve stvari jeste ona koja je to krekovala i omogucila.

I opet nije isto ako ukrades lizalicu i ako obijes banku.

SirDuck
31.1.2012, 18:58
Kao što sam citirao napisao si da "ne bi davao pare ni za garderobu kad bi mogao da je nabavljam besplatno, ne bi davao pare ni za hranu kad bi mogao da je dobijam besplatno"

A to, kao što si sam rekao, nije isto što i kopiranje pesme :)

DeCoy
31.1.2012, 19:04
Znači neko drugi obije banku i ostavi sve otvoreno, ti uđeš unutra i pokupiš pare i nisi apsolutno nizašta kriv. Nije isto uzeti album iz prodavnice i skinuti ga sa neta jer će te u prvom slučaju neko za to kazniti, tj. to ne radiš zbog straha od kazne (novčane ili zatvorske). U drugom slučaju nema ko da tekazni i onda te boli doope.

Kada budeš radio i kada se neko bude besplatno koristio produktima tvog rada, onda se javi. Zamisli da si crtač stripova i da imaš radnjicu u kojoj ih prodaješ, i dobro ti ide. Onda se pojavi lik u radnji do tvoje koji tvoje stripove skenira, odštampa i prodaje ih za tri puta manju cenu ili ih, ako gledamo sa stanovišta internet piraterije, deli besplatno. To je fino što se tiče potrošača jer dobijaju jeftinije ili čak frei stripove, ali je pogubno po autora. Jer će taj autor da digne ruke od crtanja, a potrošači ostaju bez stripa. U svetu video igara piraterija nema tolikog uticaja kao što neki izdavači pokušavaju da prikažu, ali ima uticaja pre svega na male timove koji pokušavaju da opstanu u moru punom ajkula, a neko im konstantno buši čamac. Taj neko smo mi, koji o tome ni ne razmišljamo kada sa neta svučemo neku igru jer, je6iga, što je džabe i Bogu je drago...

Nije poenta da li si ti nešto ukrao ili nisi, nego da li si time nekoga oštetio. I nemojte da se pravdate da to radite jer najveći deo novca ide izdvačima. Isto bi radili i da sav novac dobijaju razvojni timovi.

B3l1
31.1.2012, 19:22
Da je sistem kakav nije, tj. da je zakon kakav nije placao bi za igre! Da je standard zivota kakav nije opet bi placao za igre. Lako je optuziti nekog u zapadnom delu Evrope za skidanje besplatnih igara( a ni tamo ne optuzuju,osim ako ih ne prodajes ) kada su im plate 1000eura minimum.
Nije isto kada ti moras da das cetvrtinu svoje plate na jednoj igri, a sto je najgore kada platis porez/struju/vodu/internet/kablovska/hrana dodje ti nekih uh 10% i nisi u mogucnosti da kupis igru.

Ali ovo nije opravdanje, znam da sada sledi iz ovog mojeg vas odgovor, znaci ako nemas za dijamantski prsten,ukradi ga..

Poenta je u tome sto ne mozete da uporedjujete ovakve stvari sa kradjom nekih materijalnih dobara :eek:. Mi necemo da ostetimo proizvodjaca, njemu je isto ako ne kupimo ili ako skinemo igru besplatno.

Razumem ja sve sta vi kazete, i sam izdvojim $ za neku meni dragu igru, cisto iz postovanja prema ljudima koji su je pravili, ali necu da placam za svaku igru koju zelim da probam..

DeCoy
31.1.2012, 19:29
Sa naglaskom na "probam". Gledaj na pirateriju kao na lepu mogućnost igranja full demo verzije apsolutno svake igre. Ako ti se svidi - kupiš je na popustu. Ako ti se ne svidi - nisi bacio pare uzalud.

Arctic Donkey
31.1.2012, 20:41
Super, rođače - ja sam derište, piš'o sam u gaće kad si se ti priljučio ovom forumu ali sam dovoljno pametan da uvidim šta nije normalno a šta jeste - da li ja koji sa 16 ne dajem ćorav dinar na igre ili ti - koji imaš sigurno preko 20,25 godina, a daješ po nekoliko hiljada na nov naslov (na kraju krajeva, zašto stvor od 20+ godina gubi dan na forumima i kompjuteru igrajući igrice uopšte).

Zapitaj se malo, ko tu nije normalan. No dobro, neću sad da tu svađu sa tobom vodim, ne treba mi ni malo..A plus što si stariji, a oni se poštuju :dedica:

Nego, ajde pošto sam ja počeo ovu raspravu da apelujem da se prekine. Na kraju ćete doći do dubokih etičkih pitanja o krađi i ostalim stvarima, a to je zamorno.

Na kraju, ti plaćaš internet vezu, ako ništa. To je kao da platiš čekić da bi radio njim, ne plaćaš to što kucaš ekser. Mnogo je primera...

Samo sam jednom pre par godina kupio original WC3 za BNet, ali, da, pokajao sam se, jer nije mnogo bolje nego na Gareni.

No dobro, ako si kivan toliko što imam 16 godina i ne smatraš me kompetentnim za priču, okej. Mir. :a_whistli

caine
31.1.2012, 21:28
(na kraju krajeva, zašto stvor od 20+ godina gubi dan na forumima i kompjuteru igrajući igrice uopšte).

Zato što su igrice awesome?

B3l1
31.1.2012, 21:38
@Arctic Donkey Preterujes, slazemo se do neke mere,ali opet..

Ja imam 20+ godina pa jos uvek igram igre poput nekakvog ''derista'' ..
Sta mislis ti, zasto igre ne trebaju da igraju osobe sa 20+ godina? Hm..
1. Neki zaradjuju od igara
2. Neki uzivaju u istima

Meni je ovaj drugi razlog dovoljan da ih igram do ostatka svog zivota, naravno ne znaci da cu sada zapostaviti sve ostalo..
Neki od nas studiraju,rade i + uzivaju i igrama. I meni je to sasvim opravdano. Igre su mi glavna satisfakcija.

A sto se tice tog placanja igara, ja se i dalje ne slazem, ali dobro.. ;)
Placacu samo one koje zahtevaju original za igru ( a zelim ih igrati ) , i ne postoji besplatna verzija na internetu..

Rainman
31.1.2012, 22:34
Super, rođače - ja sam derište, piš'o sam u gaće kad si se ti priljučio ovom forumu ali sam dovoljno pametan da uvidim šta nije normalno a šta jeste - da li ja koji sa 16 ne dajem ćorav dinar na igre ili ti - koji imaš sigurno preko 20,25 godina, a daješ po nekoliko hiljada na nov naslov (na kraju krajeva, zašto stvor od 20+ godina gubi dan na forumima i kompjuteru igrajući igrice uopšte).

Zapitaj se malo, ko tu nije normalan. No dobro, neću sad da tu svađu sa tobom vodim, ne treba mi ni malo..A plus što si stariji, a oni se poštuju :dedica:

Nego, ajde pošto sam ja počeo ovu raspravu da apelujem da se prekine. Na kraju ćete doći do dubokih etičkih pitanja o krađi i ostalim stvarima, a to je zamorno.

Na kraju, ti plaćaš internet vezu, ako ništa. To je kao da platiš čekić da bi radio njim, ne plaćaš to što kucaš ekser. Mnogo je primera...

Samo sam jednom pre par godina kupio original WC3 za BNet, ali, da, pokajao sam se, jer nije mnogo bolje nego na Gareni.

No dobro, ako si kivan toliko što imam 16 godina i ne smatraš me kompetentnim za priču, okej. Mir. :a_whistli

Momak je ovim postom pokazao da poseduje nivo normalnog komuniciranja i (internet) kulturu kakvu nemaju ni mnogi koji su duplo stariji od njega. I da sigurno nije deriste od 16 godina.

Ja sam prvi napravio gresku sto sam video jos jednog "klinca" i zbog toga i pisem ovo - jer je moj odgovor bio krajnje nipodostavajuceg tona prema njemu i njegovoj izjavi.

U moju odbranu mogu samo da kazem da ima previse njegovih vrsnjaka koji na ovom forumu ni za 200 postova nisu naucili da normalno pricaju sa drugima - a gramatiku i ostale stvari da ne spominjem.

A za njegova moralna nacela - ima vremena i za te price - ja sam sa 16 godina gledao na pirateriju kao sasvim opravdanu i bezazlenu stvar. Ma sta sa 16, sa 26... :) Jedino mi se ne dopada ovaj deo o ljudima koji imaju 20+ godina i igraju igre i dalje - to ipak nema veze sa godinama - to ima veze sa interesovanjima...

Dejan16
31.1.2012, 22:51
Ja samo znam da vise necu ni jednu igru pre-orderovati a i ne verujem da cu uzimati AAA naslove za vise od 20 evra....samo cu cekati pola godine,godinu pa cu uzeti te iste igre po 8-9 evra.

Ne vredi davati 30tak evra pa igrati neispeglanu igru a za 6 meseci uzmes je duplo jeftinije i taman devolp. ispeglaju igru.:D

Sto se mene tice ja uzmem lepo narodnu verziju igre,probam je i bas za neku igru koja mi se preterano svidi izdvojim pare(ali to se nazalost retko desava i igra mora biti pravi biser),razlog je verujem svima isti,nije ovo Skandinavija pa da za 2 dana zaradim za 4 igre .:D

B3l1
31.1.2012, 22:58
Ja samo znam da vise necu ni jednu igru pre-orderovati a i ne verujem da cu uzimati AAA naslove za vise od 20 evra....samo cu cekati pola godine,godinu pa cu uzeti te iste igre po 8-9 evra.

Ne vredi davati 30tak evra pa igrati neispeglanu igru a za 6 meseci uzmes je duplo jeftinije i taman devolp. ispeglaju igru.:D

Sto se mene tice ja uzmem lepo narodnu verziju igre,probam je i bas za neku igru koja mi se preterano svidi izdvojim pare(ali to se nazalost retko desava i igra mora biti pravi biser),razlog je verujem svima isti,nije ovo Skandinavija pa da za 2 dana zaradim za 4 igre .:D

Upravo ono sto sam ja rekao par postova pre tebe :-)

Arctic Donkey
31.1.2012, 23:02
Momak je ovim postom pokazao da poseduje nivo normalnog komuniciranja i (internet) kulturu kakvu nemaju ni mnogi koji su duplo stariji od njega. I da sigurno nije deriste od 16 godina.

Ja sam prvi napravio gresku sto sam video jos jednog "klinca" i zbog toga i pisem ovo - jer je moj odgovor bio krajnje nipodostavajuceg tona prema njemu i njegovoj izjavi.

U moju odbranu mogu samo da kazem da ima previse njegovih vrsnjaka koji na ovom forumu ni za 200 postova nisu naucili da normalno pricaju sa drugima - a gramatiku i ostale stvari da ne spominjem.

A za njegova moralna nacela - ima vremena i za te price - ja sam sa 16 godina gledao na pirateriju kao sasvim opravdanu i bezazlenu stvar. Ma sta sa 16, sa 26... :) Jedino mi se ne dopada ovaj deo o ljudima koji imaju 20+ godina i igraju igre i dalje - to ipak nema veze sa godinama - to ima veze sa interesovanjima...

Hvala na lepim rečima.

U pravu ste svi vi što se tiče toga u vezi sa igranjem igara u kasnijoj dobi, tu sam malo preterao - shvatam ja potpuno šta vi mislite, podržavam to, izvinite.

A ja retko kad i pišem na ovom forumu, samo kad me interesuje nešto, nisam neki karijerista što se tiče samog foruma..

DeCoy
31.1.2012, 23:27
I stand corrected, što se načina komunikacije tiče, mada ti je i dalje onaj stav o kupovini igara krajnje neozbiljan. Ali, ima vremena...

Nash Knight
1.2.2012, 1:52
Offtopic anyone? :opanachke

Steampunk Gamer
1.2.2012, 22:05
(na kraju krajeva, zašto stvor od 20+ godina gubi dan na forumima i kompjuteru igrajući igrice uopšte).

Jeste da je skroz skretanje s teme, ali kakve veze ima sto neko igra igre a ima 20+?!
Ja nemam jos 20, ali sam blizu i igram igre. Mislim da cu ih igrati do kraja zivota :D. I sta to govori o meni? Da sam debeli retard koji citav dan sedi za racunarom i nema drustveni zivot? Nece biti, druze. Recimo, verovatno mogu vise zgibova da uradim od tebe.;)
Igre su ljudima hobi, nacin da se opuste, a da ne pricam sad o tome kako ja neke igre smatram umetnoscu...

SirDuck
1.2.2012, 22:27
Recimo, verovatno mogu vise zgibova da uradim od tebe.;)

Što je, naravno, merilo uspeha u svemu :kreza:

Offtopic anyone? :opanachke

Sure, why not :D

Љуша
1.2.2012, 23:31
Ја имам 27, мој комшија 38, друштво од 26 па навише и сви пикамо пес. Па шта. Лепо је окупити се. Иначе кад ће бити проглашење победника. Непријатно ме изненадио бетлфилд 3. Где су ови мултиплејери, не гласају.

DeCoy
1.2.2012, 23:50
Иначе кад ће бити проглашење победника.

Glasanje je zatvoreno sinoć u 00:00. Rezultate tj. pobednike možeš i sam da vidiš, a mislim da će biti i lista u martovskom broju SK-a, al` to me nemoj držati za reč.

Nash Knight
2.2.2012, 3:37
Čestitamo Skyrimu odnosno Bethesdi jer je opet uspela da nas za*ebe kao sa Oblivionom :aplauz:

Rainman
2.2.2012, 8:52
Dobro, na prva tri mesta, 2 moja favorita. Deus Ex je po meni igra godine, Portal 2 milimetar iza njega.


Probah, videh, ostavih... Cestitke i za Skyrim, a ako ne dodje po nagradu, to je verovatno zato sto je "took arrow in the knee"...

Marko Radonjic
2.2.2012, 11:06
I stand corrected, što se načina komunikacije tiče, mada ti je i dalje onaj stav o kupovini igara krajnje neozbiljan. Ali, ima vremena...

Licno meni je lepsi osecaj kada kupis igru, kada si zaradio za to.
Ontopic> Skyrm je zasluzeno prvi, ali sam ocekivao mnogo bolju poziciju Witchera..

Steampunk Gamer
2.2.2012, 20:06
Što je, naravno, merilo uspeha u svemu :kreza:

Nije merilo uspeha, nego htedoh reci da iako igram igre nisam zakrzljali debil.

Sto se tice ovog glasanja, po meni je bas bezveze sto je Deus Ex na trecem mestu kad su Batman AC, Crysis 2, The Witcher 2 i Battlefield 3 daleko bolje igre, al sta sad, svako ima neko misljenje...

Asmodeus
2.2.2012, 20:17
Nije merilo uspeha, nego htedoh reci da iako igram igre nisam zakrzljali debil.

Sto se tice ovog glasanja, po meni je bas bezveze sto je Deus Ex na trecem mestu kad su Batman AC, Crysis 2, The Witcher 2 i Battlefield 3 daleko bolje igre, al sta sad, svako ima neko misljenje...

Battlefield 3 i Crysis 2 su ultrakomercijalni FPS naslovi ciljano pravljeni za COD publiku koja generalno guta sve slicne pickup 'n' play igre koje im se serviraju pod nos, ne bi li prigrabili sto vise para, a tebi su takve igre bolje od jednog Deus Ex-a, igre ciji je jedan side quest u igri vredniji i kreativniji nego celokupna kampanja u C2 i BF3 zajedno.

Sent from my GT-I9103 using Tapatalk

SirDuck
3.2.2012, 0:06
Nije merilo uspeha, nego htedoh reci da iako igram igre nisam zakrzljali debil.

Verovatno si jedini ;)

Šta je vama ljudi, igranje video igara je sveprisutno i normalno za svakoga.

Šta je sa ovom omladinom, sve im nešto jadno da igraju ako imaju 20 godina. Kao da ćete biti ozbiljni ljudi do tada, hahaha :D

Skenderevo
3.2.2012, 1:16
Battlefield 3 i Crysis 2 su ultrakomercijalni FPS naslovi ciljano pravljeni za COD publiku koja generalno guta sve slicne pickup 'n' play igre koje im se serviraju pod nos, ne bi li prigrabili sto vise para, a tebi su takve igre bolje od jednog Deus Ex-a, igre ciji je jedan side quest u igri vredniji i kreativniji nego celokupna kampanja u C2 i BF3 zajedno.

Isto ovo sam i ja hteo da napisem :D

Nash Knight
3.2.2012, 10:26
Battlefield 3 možda Crysis 2 ne baš

Rainman
3.2.2012, 12:56
Upravo. Da se razumemo i meni je DE: HR zanimljivija i bolja igra od C2, ali je C2 za KLASICAN FPS odlicno uradjen.

Dejan16
3.2.2012, 13:06
hehe,kako ste samo zapeli da poredite kampanju BF3(koja se slazem nije proslavila) i jednu celu igru Deus Ex.

Samo sto se taj BF3 u multiplejeru vise igra i jos uvek hiljadama ljudi pruza zadovoljstvo nego Deus ex,sto je cinjenica(vise ljudi igra BF3 nego Deus Ex)...btw BF3 mozes igrati 1000 sati u multiju a deus ex cija kampanja traje predpostavljam 30tak sati,ne moze se meriti sa multiplejerom BF3 koji traje neuporedivo duze.

Evo za primer neki fan od Deus exa moze da predje igru 10 puta=10 x 30=300 sto cini jednu trecinu sati koje su vam potrebne da se izleveluje rank do kraja u BF3.

Mene BF3 nije odusevio ali je bolji od 80% navedenih igara ovde(Witcher 2,Betmen i Portal 2 su mi bolji).BC2 ga iako je stariji godinu i nesto,10x je bolji.

A sto se tice C2 to je veliko konzolasko djubre,koje vise nece videti mog Hard diska.(dosta mu je i bilo 4 dana igre):D

Asmodeus
3.2.2012, 14:10
^Dobra ti logika! :rofl:
Takvim zakljucivanjem, WoW je najbolja igra ikada, jer je neverending game u kojoj stalno imas nesto da levelujes, achieve-ujes, gear-ujes, budzis profesije itd. i tako u nedogled, jer blizz stalno stancuje content patcheve i expanzije. Klasican carrot on a stick pristup, koji nije napravljen da bi igrac uzivao, nego da bi se navukao na igru kao na kocku.
Takvi su danas najbrojniji, pa WoW, BF3 i COD imaju milione aktivnih igraca, koji danas predstavljaju prosecnog gamer-a u industriji. U zivotu odigrali 5 igara (COD, BF3, WoW, CS i GTA) i misle da znaju sta valja.

Skenderevo
3.2.2012, 14:11
Mene BF3 nije odusevio ali je bolji od 80% navedenih igara ovde(Witcher 2,Betmen i Portal 2 su mi bolji).

Battlefield 3 jeste sjajan, ali da komercijalna pucacina (i to po milijarditi put na Bliskom Istoku) bude bolja od ovih umetnickih dela, to ni u ludilu.

A sto se tice C2 to je veliko konzolasko djubre,koje vise nece videti mog Hard diska.(dosta mu je i bilo 4 dana igre)

Jedan sam od retkih ovde koji ce se sloziti s tobom po ovom pitanju :D
Meni je licno kec deset puta bolji.

nameless1
3.2.2012, 14:21
Battlefield 3 možda Crysis 2 ne baš

A, ti si kao igrao Deus?:rolleyes: Evo, ja sada upravo prelazim krizu (sve na extreme, sa dx11 i high res textures patch-om, i izgleda stvarno zapanjujuce); veoma je dobra pucacina, ali je prdavac u poredjenju sa DE.:dedica:

hehe,kako ste samo zapeli da poredite kampanju BF3(koja se slazem nije proslavila) i jednu celu igru Deus Ex.

Samo sto se taj BF3 u multiplejeru vise igra i jos uvek hiljadama ljudi pruza zadovoljstvo nego Deus ex,sto je cinjenica(vise ljudi igra BF3 nego Deus Ex)...btw BF3 mozes igrati 1000 sati u multiju a deus ex cija kampanja traje predpostavljam 30tak sati,ne moze se meriti sa multiplejerom BF3 koji traje neuporedivo duze.

Znaci duzina igranja multija, koji btw. postaje repetativan vrlo brzo, i dosadi samo tako, odredjuje kvalitet neke igre?

Evo za primer neki fan od Deus exa moze da predje igru 10 puta=10 x 30=300 sto cini jednu trecinu sati koje su vam potrebne da se izleveluje rank do kraja u BF3.

Mene BF3 nije odusevio ali je bolji od 80% navedenih igara ovde(Witcher 2,Betmen i Portal 2 su mi bolji).

A, kako ti je to Portal 2 bolji, kada on traje 10 sati, a da ga predjes 10 puta, to je 100 sati, sto cini 1/9 sati potrebnih da izlevelujes rank do kraja u BF-u?:kreza:

Deus je vrhunac umetnosti u poredjenju sa BF3, Crysis 2, i komicno je uopste porediti ove igre..

Sto se tice glasanja, ja sam zadovoljan. Pet najkvalitetnijih igara su se nasli na celu, s' tim sto bih ja Skyrim stavio na petu poziciju, a redosled ostalih nije toliko vazan..

Vulee
3.2.2012, 14:28
Glupost je porediti single player sadržaj jedne igre, sa MP sadržajem druge. MP je u svojoj srži repetativan, i još od CoD4 rankova predstavlja grind za max levelom. Taj grind može biti veoma zanimljiv, ali teško da se može porediti sa nekom cRPG igrom gde su svaki minut i svaki drugi quest priča za sebe, i gde vlada neuporedivo veća raznovrsnost sadržaja. :)