PDA

Prikaži potpunu verziju : 2.1 zvucnici


Beowulf
30.8.2006, 0:55
Da li bi neko mogao da mi preporuci dobar 2.1 sistem do 100 evra? Ja sam na umu najpre imao Altec Lansing 2100, ali nisam siguran da li je to najbolji izbor. Ako mozete preporucite mi neke 2.1 zvucnike.

DorianGrey
30.8.2006, 1:33
Mislim da je to odlican izbor, ja bih se opredelio za njega :)

maksbi
30.8.2006, 22:01
Dodaj jos 20 eura i kupi Altec Lansing CS21.

Beowulf
31.8.2006, 0:37
CS21 su stvarno dobri ali ne znam da li mogu toliko da platim...

Sta mislite o ovim novim zvucnicima Altec Lansing VS4221? Oni su negde izmedju 2100 i CS21...

Beagle
31.8.2006, 16:37
ovakvih tema je bilo 1.524.336 puta. pogledaj malo po forumu i vidi preporuke. ja bih se na tvom mestu malo stekao i kuupio CS21. 2100 su solidni zvucnici, ali bices malo zakinut u srednjefrekventnom podrucju (ne mnogo, ako se uzme u obzir dimenzije zvucnika), ali ces imati izvrsne visoke frekvencije.:icon_stud

Merjadok
31.8.2006, 21:49
Ako ćeš već da štekaš za CS21 koji je inače 115e, uštekaj za Klipsch ProMedia 2.1 negde je bio i za 140e. Za koji god od ova dva da se odlučiš nećeš pogrešiti. A ako ćeš već nešto jeftinije 4221 nisu mnogo bolji od dobrog starog ATP3 koji je prilično jeftiniji pod uslovom da može negde da se nađe.

drgonzo
2.9.2006, 19:38
Ja sam nedavno uzeo Logitech X-230 2.1 zvucnike. Bas razbija, ali su srednje nize frekvencije malo slabije, sto se oseti kod gledanja filmova, itd.

pirossi
2.9.2006, 21:48
Logitech Z-3

http://homepage.mac.com/mcsimpson/gp/2004/logitech_z3/set_covers.jpg

Merjadok
5.9.2006, 13:42
Shvatite da je logitech iako kvalitetan proizvođač, proizvođač kompjuterske multimedije, a ne isključivo zvučnih sistema. Sva pojačala su im najobičnija TDA integrisana kola, zvučnici jeftini... Nije ni Altec mnogo bolji, ali neki njihovi zvučnici imaju ili ozbiljna integrisana kola ili tranzistorska pojačala, dok Klipsch uglavnom radi sa tranzistorima i zvučnicima iz sopstvene fabrike. I Altec zvučnicima popusti membrana posle nekog vremena, ako se ekstremno koriste, Logitech tek da ne pričam. Jer ne podešavaju pojačala prema zvučnicima nego stavljaju minimalno jake zvučnike koji mogu da istrpe max snagu pojačala, ali ne dugo. Klipsch u oznaku stavlja maksimalnu snagu zvučnika, a ne pojačala i postavlja takve potenciometre i tako rešava pojačalo, da zvučnici rade 80% od svog maksimuma, tako da i kad se koriste non stop odvrnuti do kraja izdržavaju preko 10-15 godina. Uz to ne znam ko bi mogao u prostoriji manjoj od 50 kvadrata da drži najslabiji Klipsch odvrnut do kraja i da posle čuje nešto.

Bryan Fury
5.9.2006, 15:56
Pa za 50€ (koliko najčešće koštaju ovi sistemi) teško da se može očekivati vrhunska izrada. Zna se koliko koštaju dobre kutije za one kojima takve trebaju (B&W, KEF, Monitor Audio itd...).

pirossi
6.9.2006, 5:21
@Merjadok:
vidi se da si über-poznavalac audio opreme ali pogrešio si topik (a možda i forum).
čovek je pitao šta može da pazari za 100€. kablovi i konektori za ovo što ti predlažeš će ga koštati više.

Merjadok
6.9.2006, 18:10
Za ne-multimedijalne Klipsch zvučnike potrebno je i pojačalo i optički kablovi i kao što ti kažeš izađe više oprema nego sami zvučnici. Ono što većina ne zna to je postojanje ProMedia multimedijalne linije iz Klipsch programa. I kao što sam napisao 2.1 sistem je 140e, što u poređenju sa 100 nije mnogo više, a mnogo više pružaju nego bilo koji drugi pa i Altec. Neko će kupiti 6021, za više novca nego što koštaju Klipsch, a realno ne da nisu bolji, nego su daleko iza. Nisam neki ekstra poznavalac audio opreme, jer nemam finansija za kupovinu bilo čega kvalitetnog. Ja sam morao da se zadovoljim sa ATP3, koji su tad bili 45e i zadovoljan sam. Ali posle otvaranja nekih (tuđih) Genius, Logitech, pa i Altec zvučnika radi popravke, primetio sam da ne rade posao najbolje. Mnogo jeftina rešenja koriste. Klipsch (na žalost isto tuđi) sam otvarao samo da bih pogledao unutra i ne mogu da napravim kopiju, a da ne košta više nego original. Ko ima pare za Klipsch, što realno nije previše, ne treba da razmišlja.

yumpb69
12.9.2006, 16:09
Ja licno preporucujen Logitech Z-2200 (mislim da ga vise nema u prodaji ali le Z-2300 isti sa malo lepsim dizajnom). Ali pazi se komisije ce te zamrzeti.