PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa Kaspersky-im


djuka007
29.8.2006, 21:17
Nesto se ovde zbiva sto ja ne razumem...
Koristim Kaspersky AVP 5.x.x.x vec vise godina i do sada nisam imao nikakvih problema...
Ali danas je sistem usled preopterecenja pao, i kada se ponovo podigao, Winsows Security Centar me je obavestio da je Kasperski ugasen...
Probao sam da ga startujem manuelno ali nema efekta...
Ili se u Task Menager-u pojavi da radi i nestane za minut, ili dobijem poruku "Kaspersky is already started by another user"...
kavsvc.exe radi sve vreme i kada pokusam da ga ugasim: "Acces denied!"...
Slicno se desava i sa Windows Firewall-om, radi prvih x sekundi po startovanju i onda se ugasi...
Kada pokusam da dobijem setovanja u Control Panel-u dobijem: "Due to an unindentified problem, Windows cannot display Windows Firewall settings"...
Do sada na ovo nisam obracao paznju, ali moze biti da je povezano...
Pokusao sam i sa System Restore Pointom (kreiran nocas u 3), ali bez uspeha...
Kaspersky je ovih dana pronasao neke Worm-ove, ali juce na On Demand scan-u (podesenom na "Maximum") nije pronasao ikakav sumnjiv fajl...
Malo sam vise nego zbunjen...
Sta bi mogao da bude problem???

Poz

Garson
30.8.2006, 0:57
Jesi li probao da iskljucish Windows Firewall i Security Center?

djuka007
30.8.2006, 1:40
Problem sa Kaspersky-im je resen...
Malo sam se baktao sa "Safe Mod"-om i uspeo da ga uninstaliram, cak sam uspeo da spasem i sve virusne definicije (baza je inicijalno stara preko 700 dana :D )...
Instalirao ponovo, vratio baze i sve opet radi...
Buni me samo ovaj Firewall...
Aj da uopste ne radi pa da razumem, ali...
Kada se odmah po dizanju sistema pogleda, Security Center prijavljuje Firewall - ON i onda se sam od sebe iskljuci...
Ne znam sta bi tu mogao da bude problem...

Poz

Garson
30.8.2006, 1:47
Shto uopshte ne iskljucish te smarace Firewall i Security Centar?Ko josh drzi Win Firewall?Instaliraj neki normalan firewall, tipa Zone Alarm.

A M G
30.8.2006, 11:14
Ili jos bolje Outpost. Dosta ljudi na ovom forumu kazu da je bolji od ZA. JA uskoro prelazim na njega.;)