PDA

Prikaži potpunu verziju : Traženje satelitskih kanala


PSP man
21.12.2011, 13:31
E poz,imam jedno pitanje: kako i na koji nacin se manuelno traze odredjeni satelitski kanali? recimo hocu da nadjem neki nemacki kanala bilo koji, na nekom sajtu sam nasao kao neke koordinate i kako ja da sad to trazim??

imam KAON Satellite reciever,ako vma nesto znaci :D mada pitam u globalu..



hvala

oluja
21.12.2011, 16:48
Da li je taj kanal na satelitu na koji je antena trenutno pozicionirana (ili memorisan, ako imas motor)?

Ako jeste jednostavno udji u opcije i izaberi manuelno trazenje kanala i ukucaj sve te "kordinate"...
Na primer...
RTL (nemacka)
Satelit: Astra 1H/1KR/1L/1M/2C
Pozicije 19.2° E (Istocno)
Frekfencija: 11229
Polarizacija: Vertikalna
SR: 22000
FEC: 5/6

:ciao:

PSP man
22.12.2011, 16:21
postoji sad jedan problem: nasao sam neki KAON package za editovanje kanala,software bla blabal,i slucajno stisnem UPGRADE FIRMWARE i sad imam neku najnoviju verziju firmware-a, i prikacim ja ponovo risiver kad ono,nestali svi kanali,nestali svi sateliti,samo imam spisak satelita,ali na ni jednom sad nece da nadje kanale, samo pise 0 channel found..

a ranije sam imao HOBIRD(1-5) i Astra1.... :(

sta sad?

AstraLogos
23.12.2011, 19:22
postoji sad jedan problem: nasao sam neki KAON package za editovanje kanala,software bla blabal,i slucajno stisnem UPGRADE FIRMWARE i sad imam neku najnoviju verziju firmware-a, i prikacim ja ponovo risiver kad ono,nestali svi kanali,nestali svi sateliti,samo imam spisak satelita,ali na ni jednom sad nece da nadje kanale, samo pise 0 channel found..

a ranije sam imao HOBIRD(1-5) i Astra1.... :(

sta sad?
A da ti ja uvalim iz kompa satelitsku karticu, jer na njoj, udave me sa nemackim kanalima. :D Da to je na Astri, a Hotbird ne mogu da hvatam zbog polozaja tanjira.

Sad ti jedino preostaje da skines ili nadjes na netu starju verziju firmwarea pa da ti opet progleda receiver. :)

oluja
24.12.2011, 9:53
postoji sad jedan problem: nasao sam neki KAON package za editovanje kanala,software bla blabal,i slucajno stisnem UPGRADE FIRMWARE i sad imam neku najnoviju verziju firmware-a, i prikacim ja ponovo risiver kad ono,nestali svi kanali,nestali svi sateliti,samo imam spisak satelita,ali na ni jednom sad nece da nadje kanale, samo pise 0 channel found..

a ranije sam imao HOBIRD(1-5) i Astra1.... :(

sta sad?

Posto su sateliti jos uvek tu (antena se nije pomerila) za pocetak uradi automatski scan Astre i Hotbirda...

PSP man
24.12.2011, 17:34
Posto su sateliti jos uvek tu (antena se nije pomerila) za pocetak uradi automatski scan Astre i Hotbirda...

pa automatski ne radi, znaci kliknem to automatski i odma odradi i kaze NO CHANNEL and RADIO STATIONS FOUND.

oluja
3.1.2012, 16:07
pa automatski ne radi, znaci kliknem to automatski i odma odradi i kaze NO CHANNEL and RADIO STATIONS FOUND.

Proveri da nije radio automatsku pretragu samo jednog transpondera. Koliko je trajala pretraga? Proveri da li je izabran odredjen satelit za pretragu i koje opcije jos mogu da se odaberu...

PSP man
3.1.2012, 18:27
radio je i astru i hotbird, trenutno pretragu zavrsi za 10ak sekudni dok je ranije po 10 minutta trazio i nadje po 3000 kanala ali bukvalno.... Sad nista, koa javlja da je signal na Astri i na Hotbirdu 15% i stoji u crvenom polju...

ranije to nije bio slucaj...


joj za nauk: nikad ne updateovati firmware :D