PDA

Prikaži potpunu verziju : Jel moze i kako


Empire Earth
29.8.2006, 12:23
E pa ovako,hteo bih da znam da li naneku zvucnu karticu moze da se prikljuce 5.1 zvucnici i slusalice sa mikrofonom u isto vreme.Ja sam sto posto siguran da bi to trebalo da moze ali me zanima da li je to neko od vas uradio(ili bar nesto slicno tome) i kako to u praksi funkcionise.Takodje sam na ovom forumu citao dosta o creativ audigy zvucnim karticama pa me zanima da li neka on njih moze ono sto meni treba.Nebavim se profesionalno muzikom niti bilo kakvom obradom zvuka prosto samo zelim bolji zvuk pa me zanima koja od njih ima samo ove osnovne funkcije.:a_whistli

optimus_prime
29.8.2006, 13:12
hm, pazi ovako

ako prikljucis 5.1 sistem, trebao bi da bude da ide na digitalni izlaz,a sluske da idu na analogni, ukoliko zelis da ti rade svi zvucnici sistema a neces non stop da iskljucujes i prespajas na analogni. Nisam siguran koliko ce ovo dobro da radi ali probaj.

Drugo resenje ti je ako nemas 5.1 sistem sa digitalnim dekoderom onda mora da ide sve na analogni izlaz ali pri tom neces da imas surround zvuk vec ce da ti se cuju samo neki zvucnici, dok ce ostatak da se cuje na slusalicama.

I treca mogucnost je da stavis u cnotrol panel, pa saund... , da stavis qadrophonic sistem, onda ce da ti se cuje podjednako na oba kanala ali nema nista od 5.1 surraundinga. Aj reci koj tacno 5.1 imas pa da vidim koje resenje je najbolje.

Mario Pavićević
29.8.2006, 13:39
Ima i jos jedno bolje resenje:dedica: sad zavisi kakve slusalice imas...ako su obicne stereo slusalice onda kupi u bilo kojoj radnji koja se bavi elektronikom i kablovima(mozes i na buvljaku) razdelnik koji sa jedne strane ima 3,5mm muski a sa druge 2x 3,5mm zenski(tako ces od jednog izlaza na zvucnoj dobiti dva) i njega prikljuci na zvucnu tamo gde prikljucujes prednje zvucnike zatim u jedan zenski prikljuci zvucnike a u drugi slusalice i imas i 5.1 zvuk i slusalice istovremeno.Ako su u pitanju 5.1 slusalice onda ti trebaju 3 takva razdelnika i proceduru ponavljas.mikrofon prikljucujes standardno(ako imas integrisanu zvucnu moguce je da neces imati MIC ulaz ako koristis 5.1 sistem ako je integrisana zvucna losja pa ti ne gine zamena zvucne ako to nemas).Inace razdelnik kosta 100-tinak dinara tako da nije neka investicija jedino moze pomenuta zvucna da ti pravi problem ako nema nezavistan MIC ulaz(obicno je u stereo varijanti to ulaz za MIC ali ako ulkjucis 5.1 onda kartica to koristi kao izlaz za dva kanala i onda MIC-a nema...).Pozdrav!

Lord
29.8.2006, 13:50
Tebi ustvari treba kartica sa dva izlaza za jedan kanal, ako sam dobro shvatio?
U tom slucaju Audigy ti nece pomoci. Jedno od najbezbolnijih rešenja je da kupis spliter sa dva izlaza i da ga ukljucis na mesto gde ti je izlaz za prednje zvučnike. Na jedan izlaz staviš zvučnike, na drugi slušalice, to je to. :)
Edit: Mario me pretekao :-)

Empire Earth
29.8.2006, 14:06
ja bih ustvari da kupim neku bolju zvucnu od ovr integrisane koju trenutno imam,i voleo bi da na nju mogu da prikljucim 5.1sistem isluske sa mikrofonom netreba sve to da mi radi u isto vreme ali me vise smorilo stalno cupanje zvucnika da bi prikljucio sliske i obrnuto posto imam samo tri izlaza iz zvucne.Pa sam se nadao da postoji neka zvucna koja je pravljena za nesto slicno ovome sto je meni potrebno ali mozda ce i razdelnici pomoci.U svakom slucaju vredi probati.HVALA NA SAVERTIMA!!!!!!

Beagle
29.8.2006, 14:21
ja sam tako povezao i radi lepo. za mic ti treba zvucna karta koja ima vise od tri izlaza (neka od novijih integrisanih tipa 7.1) ili zasebna zvucna kartica. Preporuka: Audigy 2 ZS.

holmes2000
29.8.2006, 14:32
e sad, mozda sam "omanuo" sa odgovorom, mozda i nisam (jer nisi bio dovoljno precizan), ali u svakom slucaju ovo sto cu napisati je vrlo zanimljivo.

elem, dugo sam trazio resenje da saraund sistem pretvorim u dva zvucno odvojena stereo sistema. i uspeo sam. oba sistema nemaju podjednak kvalitet zvuka ali je zadovoljavajuci (jedan ima normalan dok sa drugim se treba "igrati"). ono sto smatram pod "dva stereo sistema" je da npr. na prednje zvucnike slusas jedan zvucni izvor a na zadnje drugi. npr: pravis zurku, nakacis dva 2+1 aktivna sistema i u jednoj sobi pustas rokacinu a u drugoj tehno, ili na slusalice pustis zvuk sa TV karte a na zvucnike zvuk DVD-a koji pustas na TV-u (crtani za klinca npr.) ili na poslu, kolegama pustis mp3 a ti mozes da slusas radio po svome ili (gledas utakmicu sa tonom, ako niko ne vidi tvoj monitor, to niko nece znati ;) ili nekome omiljene mp3 a ti na sluske slusas sport sa DVB kartice ili "przis" neku pucacinu... varijacije su mnogostruke. stvar je vrlo kul (mada ne volim ovu rec)!!

ono sto ti treba je da instaliras AC3 drajvere za zvuk i programcic fantasticnih mogucnosti (ali ruznog izgleda do zla boga) Media Player Classic. lici na WMP ali je daaaleeeko mocniji. u audio opijama MPC-a podesavas koliko ti je kanala ukljuceno i sta ti na kom kanalu ide a za samu distribuciju zvuka moras da se (poprilicno, dok ne dobijes zadovoljavajui kvalitet) igras u AC3 podesavanjima. naravno, u win audio properties moras da prebacis u quadrofonic (kao i u AC3).

probacu da opisem postupak za podesavanje sto blize mogu:

WIN
1) Control Panel -> Sound And Audio Devices -> Volume -> Speaker Settings -> Advanced -> Speaker setup -> [Quadrofonic speakers]

MPC
2) View -> Options -> Audio Switcher -> Enable custom channel maping
3) Speaker configuration for [4] input channels i cekirati u 3 koloni BACK LEFT a 4 koloni BACK RIGHT
4) Play -> Filters -> AC3Filter i malo se poigrati sa opcijama pod GAINS jezickom, INPUT-OUTPUT, da biste dobili bolji zvuk.

Player, sam po sebi, nije nista narocito ali s obzirom da radi u pozadini i nije vam bitno kako izgleda ni da li podrzava razne vizuelizacije o ostale gluposti. Dobro je sto ima vise instanci tj. "prima" OPEN vise file-ova i winamp playlist-e.

eto, ne znam da li sam resio tvoj problem ali mislim da ovo zasluzuje da ostane na ovom forumu za nekoga ko bi mozda hteo da proba i ovako nesto.

puno pozdrava

holmes2000
29.8.2006, 14:36
hm, da. dok sam kucao post video sam da JESAM omasio ali svejedno, molio bih moderatore da prebace ovo negde ili da ostave ovde, na kraju krajeva.

pozdrav

Empire Earth
29.8.2006, 14:48
hm, da. dok sam kucao post video sam da JESAM omasio ali svejedno, molio bih moderatore da prebace ovo negde ili da ostave ovde, na kraju krajeva.

pozdrav
Ne nisi omasio prosto nisam razmisljao o toj varijanti koja je svakako jako interesantna mozda cak i uradim tako nesto.Poz

A M G
29.8.2006, 15:20
Ne nisi omasio prosto nisam razmisljao o toj varijanti koja je svakako jako interesantna mozda cak i uradim tako nesto.Poz

I meni se ideja jako svidja, a mogucnosti primene su visestruke:qliranje: