PDA

Prikaži potpunu verziju : AGP & PCI-E ploča


tiberije
29.8.2006, 7:41
Imam u planu da promenim plocu i procesor obzirom da sam sve ostalo vec promenio, interesuje me ima li neka ploca sa podrskom istovremeno i za AGP i PCi graficke kartice kao i ATA i Sata hard diskove. Cini mi se da sam citao u nekom casopisu da je Gigabyte izbacio neku takvu plocu. Razlog zbog koga me ovo interesuje je jer vec imam novu graficku i hard (4-5 meseci), pa ih ne bih menjao za sad, e sad u pitanju su graficka sa AGp prikljuckom i ATA disk koje bih sigurno u dogledno vreme promenio za PCI i Sata varijante. Zbog toga mi je potrebna neka ovakva ploca kako bi mi posluzila u ovoj nameri da izvrsim prelazak na novije tehnologije.

Erdeljan Boris
29.8.2006, 7:52
Ako mislis na PCI-eX onda ja mislim da je AS Rock izbacio plocu koja podrzava i AGP i PCI-eX samo nisam siguran koji model. To ces morati da proveris na njihovom zvanicnom sajtu.:dedica:

Garson
29.8.2006, 9:30
Imam u planu da promenim plocu i procesor obzirom da sam sve ostalo vec promenio, interesuje me ima li neka ploca sa podrskom istovremeno i za AGP i PCi graficke kartice kao i ATA i Sata hard diskove. Cini mi se da sam citao u nekom casopisu da je Gigabyte izbacio neku takvu plocu. Razlog zbog koga me ovo interesuje je jer vec imam novu graficku i hard (4-5 meseci), pa ih ne bih menjao za sad, e sad u pitanju su graficka sa AGp prikljuckom i ATA disk koje bih sigurno u dogledno vreme promenio za PCI i Sata varijante. Zbog toga mi je potrebna neka ovakva ploca kako bi mi posluzila u ovoj nameri da izvrsim prelazak na novije tehnologije.
Mogao si bar reci koja platforma:AMD ili Intel.Ovo sa ATA i SATA diskovima nije nikakva eksluziva, to imaju sve relativno novije ploce.A shto se tice AGP+PCI-E, to ima na nekoliko ploca, uglavnom ASRock-ove budzevine sa ULi i VIA cipsetovima.

millancche
29.8.2006, 9:58
Recimo, ova

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1806

To ti je, inace, tzv AGR slot, i malo je SPORIJI od AGP, ali i poenta je da posluzi samo do kupovine PCIe kartice, zar ne?

Garson
29.8.2006, 10:08
Recimo, ova

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1806

To ti je, inace, tzv AGR slot, i malo je SPORIJI od AGP, ali i poenta je da posluzi samo do kupovine PCIe kartice, zar ne?
AGR je mnooogo sporiji od AGP (oko 4 puta) jer koristi samo 2 PCI-E linije shto daje 500MB/s protoka dok je kod AGP-a protok 2.1GB/s.

Atila
29.8.2006, 17:09
Шта тренутно имаш, осим ако нису у питању ~6800GT и 2GB RAM-а, а имам осећај да нису :D не бих препоручив'о такве буџевине, боље скупљај кинту за нешто нормално поготово што таква буџевина највероватније не би имала потенцијала за будући upgrade.

voodoo_
29.8.2006, 21:30
Bio je test u SK-u, iole jača grafička na AGR slotu dosta gubi na brzini...
Inače sve SATA ploče podržavaju i ATA i SATA.

Sasa
29.8.2006, 22:27
Bio je test u SK-u, iole jača grafička na AGR slotu dosta gubi na brzini...
Inače sve SATA ploče podržavaju i ATA i SATA.

Prilicno netacno, a bice sve netacnije.
Intel u P965 ne podrzava vise ATA tj. PATA standard. Trenutno jos proizvodjaci ploca dodaju dodatni kontroler, ali ce do kraja godine sigurno poceti da prestaju.
Uskoro se pojavljuju DVD rezaci i ostala optika za SATA i tada se gubi poslednji razlog da se cuva PATA.

U svakom slucaju, ne treba ovako gledati na stvari, posebno jer moze da znaci da je SATA poboljsani ATA, uz mogucu kompatibilnost a to je totalno netacno.