PDA

Prikaži potpunu verziju : Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.


Strane : [1] 2

Belinea
28.8.2006, 21:19
Da li pusite cigarete???Cisto informativno kao anketa???:) :) :) :) :) :icon_stud :icon_stud

Ocelot
28.8.2006, 21:26
Memfis Platinum. 1 pakla dnevno.

uros@3D
28.8.2006, 21:36
Eh, uze mi ideju za novu temu! Ja ne pusim, a ni cigare:D Smetaju mi...

holodoc
28.8.2006, 21:41
Zakleti antipušač:dedica:

Šta li ljudi nalaze u toj raboti :)

Ali zato volem kafuuuu:D Kaubojska doza isključivo :)

sasha vukelic
28.8.2006, 21:43
2 cigare i 2 kube u zivotu

Dimo
28.8.2006, 21:44
Ne,nisam lud ;)

M.Silenus
28.8.2006, 21:59
Jok ja!

Gledao sam kako izgledaju pluća pušača u knjizi iz biologije.
Mada, da budem iskren, od one biologije nisam mogao da jedem kako valja.
U osnovi, nemam ništa protiv cigareta, a ne pušim ih jer mi smetaju...

nighthawk
28.8.2006, 22:02
Pusio sam jedno godinu dana i video da u tome nema nikakvog zadovoljstva, samo trosis pare i prsti ti smrde. Prestao sam potpuno pre 6 godina

3LANCER
28.8.2006, 23:14
Ne i nikada i necu.
Bas sam pre par dana bio na Tasmajdanu na festivalu i tamo masa ljudi pusi i to ne samo cigare nego i vutru. A ne zna se sta gore smrdi. Prosto mi nije jasno kako neko to moze da unosi u sebe.

Volim NES :)

Dreamfall
28.8.2006, 23:18
Ne pusim cisto zbog zdravlja i igram u omladinskom FK Partizanu(napad) kada bih propusio nista od karijere:)

ennka
28.8.2006, 23:35
prestala.. i sada sebe ne mogu da zamislim sa cigaretom :icon_scra

ACHTUNG
28.8.2006, 23:53
Cigare kad je bilo "in" odnosno u srednjoj skoli u WC-u sa ostalim "mangupima".
Sada samo tompuse(molim bez metafora ovde) kad se ima kinte.Dzabe meni onaj sekac i sve to kad se nema para za duvan...:(

Ali zato taj miris....I jos kad pomislite da su Kubanke cigare valjale medju butinama...:D

Mozda i nisu,ali je opet dobar feeling kad se zamisli.:p

Highlander
29.8.2006, 0:06
Ne. Nikad me nije privlačio ni miris ni ukus cigareta... nije zbog slike iz biologije niti upozorenja da svaka popušena cigareta skraćuje život za 15min... jednostavno, ne volim! A ne pijem ni kafu.:kreza:

SuperG
29.8.2006, 0:09
Ne, naravno. :cool:

holodoc
29.8.2006, 0:12
I jos kad pomislite da su Kubanke cigare valjale medju butinama...:D

A bre ovde ima i dece:dedica: Mant'e te erotske aluzije :D

Covenant
29.8.2006, 0:20
K'o iz onog crtaca sa Perom Detlicem-"A sada da pitamo Vecitog Mislioca sta misli o pusenju?" a ovaj odgovori "Ja ne pusim!":D
Inace,ja sam nepusac-probao jesam-i bljak!

Neuro
29.8.2006, 0:30
Jok ja!

Gledao sam kako izgledaju pluća pušača u knjizi iz biologije.
Mada, da budem iskren, od one biologije nisam mogao da jedem kako valja.
U osnovi, nemam ništa protiv cigareta, a ne pušim ih jer mi smetaju...
:eek: Ne verujem svojim očima! :aplauz: Pa ja sam mislio da sam jedina osoba u državi na koju je knjiga iz biologije, bar po ovom pitanju, imala trajan uticaj. Ni dan-danas mi nije svejedno kada se setim onih fotki...

DorianGrey
29.8.2006, 1:10
Ne pusim, rastura pluca, a i jednostavno ne vidim nista zanimljivo u tome, tako da mi to nije potrebno :)

phoenix[illusion]
29.8.2006, 9:03
Naravno, da ne.
Veliki sam antipusac

FiresnakE
29.8.2006, 9:23
Pusim West Lights, ponekad i do 2 pakla dnevno.:paranoia:

Shlaymara
29.8.2006, 10:35
Prestao, pa posle SCG-Argentina opet propusio (zbog koga sam ja propusio:boodala: )
Takodje West light, 1 pakla dnevno.

Ron_Jeremy
29.8.2006, 11:01
Lucky strike oko pola kutije dnevno

Belinea
29.8.2006, 12:50
vishe nas ima nepusaca ali da vidimo da svi kazu svoje???:D

B@NE
29.8.2006, 13:13
Ja nepusim a i neplaniram,PUSENJE UBIJA!
Crnogorci su se dobro setili sa onim crnim natpisima na kutijama,sa raznim parolama o pusenju,prosto te je sramota da ih nosis!

bobi
29.8.2006, 13:24
Uzivam u cigaretama i dimu, iako sam svestan da je to stetno.
Ipak, ujutru se i ne umijem dok ne zapalim jedno 5 cigareta i popijem solju kafe (solju, ne soljicu :))
Kada se nesto sa drustvom cirka, umem da od 8 uvece, do 4-6 ujutru ispusim po dve paklice. Inace paklica dnevno ili malo vise mi je prosek.

Telepatic
29.8.2006, 13:26
Cigare-:n-hang: ,bavite se sportom:alealeee:
:D

VojaM
29.8.2006, 13:39
I jos kad pomislite da su Kubanke cigare valjale medju butinama...:D
Mozda i nisu,ali je opet dobar feeling kad se zamisli.:pPerverznjaku ;)

Nije MEDJU butinama, nego NA butini :opanachke

marko3581
29.8.2006, 13:52
Nikako!Sad vidim zasto me je cale tukao kao malog,dok sam skupljao pikavce.Moj saldo u zivotu su samo 3 "mare",zbog kojih sam bio hospitalizovan zbog pritiska(mnogo lose iskustvo(grdno sam se pokajo zbog toga)).Od tad,od poroka samo ponekad liznem pivo.

SirDuck
29.8.2006, 13:53
Ja jok ,a i nikad necu.
Mnogi u mojim godinama propuse da bi bili "FACE":n-hang: , ali mene zabole.
Sta ce mi to u zivotu, nije zbog biologije, nego mi jednostavno ne prijaju.

Erdeljan Boris
29.8.2006, 13:56
Mogao si postaviti i glasanje uz temu da bi videli koji je odnos pusaca i nepusaca na forumu. Inace ja sam zakleti nepusac samo da se zna (Deco pusenje steti zdravlju).:dedica:

Belinea
29.8.2006, 14:23
Pusaci imaju svoje misljejne:n_klanja: ;) ;) !!!!Dok mi nepusaci imamo svoje!!!Jel da ??Mislim da pusenje ubija ali neki uzivaju u njemu iako to znaju:boodala: :boodala: :boodala:

VladarTame
29.8.2006, 14:27
Sta da vam kazem ja ne pusim ali koristim spricu pa ne znam da li cigarete ubijaju koliko se govori...Iz iskustva znam da sprica ubija imam 17 g. a vec sam ko dedo...
Jedva hodam ne jedem ne pijem samo lezim naravno uz mene je uvijek jedan paket ....
HAHAHAHA
Ma samo sala ni ja ne pusim svaka cast na postavljenoj temi samo da je i glasanje postavljeno...

A nevezano za temu ja ne znma kako da se postavi glasanje pa ako neko moze da napise kako !!!!:a_whistli :a_whistli :a_whistli

A M G
29.8.2006, 23:15
Ne pusim cigarete niti cu ih pusiti. Majka mi je lekar pa me je jos od malih nogu pravilno vaspitavala;).
Takodje smatram da je totalna budalastina pusiti samo zbog toga da budes "kul" i prihvacen u drustvu. Ako ti je drustvo O.K. bices prihvacen i bez da dimis kao toplana koja radi na mazut:kreza: :n-cc2:!
Mrzim i kada mi neko dodje u kucu i bez pardona pocne da stancuje jednu cigaretu za drugom!

Mozda najveci razlog zasto ne pusim je sto imam rodjaka koji je na Niskoj klinici i koji umire od raka pluca, iako je pusio "samo" 15 godina. Ne mogu da verujem sta rak moze da napravi od coveka:( :( :( .......
Kaze da bi sada hteo jos mnogo toga da uradi u zivotu ali je sada vec kasno....:(

PUSACI! RAZMISLITE O OVOME PRE NEGO STO BUDE KASNO!

Belinea
29.8.2006, 23:18
Najbolje rijeci ko nisu godinama recene ali trebale su se reci!!!Cestitam:tapsh: :tapsh: :tapsh: Bravo!!Imas pravo za sve sto si reko!!:D :D

PeTkO
29.8.2006, 23:45
Nikad u zivotu necu da PUSIM makar me ubili zbog toga.Kod mene u family svi puse cale, keva, baba... znaci trovacnica.Jedino ja i moj burazer ne pusimo.:D:o:o

hacker_aca
30.8.2006, 1:01
:eek: Ne verujem svojim očima! :aplauz: Pa ja sam mislio da sam jedina osoba u državi na koju je knjiga iz biologije, bar po ovom pitanju, imala trajan uticaj. Ni dan-danas mi nije svejedno kada se setim onih fotki...

Ma svejedno je gledao ti zdrava ili pluća koja su unosila dim u sebe 50 godina, i jedno i drugo će ti se zgaditi. :) Nisam pušač ali mogu da podnesem cigare. Pošto (skoro) svo moje društvo puši a ja ne pušim, još su mi smetale cigare i pošto sam uvideo da ne mogu da ih nateram da prestanu (okoreli zavisnici, ccc...) onda ja od njih samo uzmem po jedan "dim" kad pripale cigaru. Čisto onako da steknem naviku da mi ne smetaju previše. I kako ljudi mogu da postanu zavisnici od onoga, ja ne znam... :confused: Ima ukus očajan, žute ti prsti (vidim drugu koji puši nekoliko godina kako su mu srednji i kažiprst skroz žuti).

Moj stric je pušio najmanje 3 pakle dnevno i kad je imao problema sa kašljanjem otišao kod doktora i doca mu rekao da odmah prestane da puši inače će da dobije rak pluća. Čovek je automatski prestao da puši. :to_care:

SirDuck
30.8.2006, 9:57
I moj cale je prestao da pusi pre oko dve godine:to_care: .
Nabacio je stomak i pije pivo vise nego pre ( sto nije mnogo, znaci nije alkos prim.aut.), ali bar zivi zdravo.
Inace ja sam se zakleo da necu pusiti, ni da cu se drogirati.

FiresnakE
30.8.2006, 10:17
Znaci ne mogu da verujem.
Iskreno ocekivao sam da ce ova anketa pokazati koliko ima vise pusaca ali sam se gadno zaj...
Nekako sam ocekivao da svi koji provode dosta vremena za kompom da su vecinom pusaci.

Drago mi je zbog toga.
Sad ste me bacili u razmisljanje da li da prestanem?

SirDuck
30.8.2006, 11:42
JOIN US OR DIE!!!!!:dzavo:
Ej,pa ovo i ima nekog smisla.

Belinea
30.8.2006, 11:49
vidis ja kad sam stavio temu isto sam mislio ali ova tema cak moze pomocu da prestanete pusiti jer vas to malo po malo ubija:dzavo: :dzavo: :dzavo: :dzavo: Ali je mnogo bolje sto nas vise ne pusi:D :D :D :D Zar ne????

steve89
30.8.2006, 11:53
probao u trecem razredu osnovne (da u trecem osnovne),hteo sam da vidim kako je to????
zgrozio mi se zivot i od tada vise nikad...

Belinea
30.8.2006, 11:56
bas tako zgrozi ti se zivot!!!!Ja nikad nisam probao ali su mi pricali oni koji su prestali:qliranje: :qliranje: :qliranje: :qliranje:

A M G
30.8.2006, 12:09
@Belinea: Hvala ti puno, samo sam rekao ono sto mislim i ono sto znam.

Belinea
30.8.2006, 12:10
Nema na cemu ali zato ti imash dobro misljenje i znanje :D

Wile E. Coyote
30.8.2006, 12:10
Ne mogu da verujem, vecina ne pusi... :)
Ja pusim Bond oko 1 paklu dnevno, znam, ne valja to, stetno je... :dedica:
Nije mi frka da prestanem da pusim, ali kad sam prethodni put prestao, usvinjim se, ugojim se 7 kg za mesec dana :eek: i onda kazem sebi: e, bas cu da pusim!!! :nov_explo
Glupav izgovor da se ponovo propusi, zar ne? :kreza: Ustvari, nevidjeno sam se nervirao na poslu, bio neispavan itd... :boodala: Sad i nemam volje da ponovo ostavim duvan! :paranoia:

Belinea
30.8.2006, 12:13
Nije nesto poseban izgovor ali to je tvoja odluka bila ispravna ili neispravna (U ovom slucaju je neispravna):dedica: :dedica: :dedica: :dedica:

Wile E. Coyote
30.8.2006, 13:38
Nije nesto poseban izgovor ali to je tvoja odluka bila ispravna ili neispravna (U ovom slucaju je neispravna):dedica: :dedica: :dedica: :dedica:
Svakako nisam skinuo svih 7 kg ni dan danas :boodala:

A M G
30.8.2006, 15:06
@Wile E. Coyote: Kreni malo da vozis biciklu, setas, trcis i da se PRAVILNO hranis pa ces videti da ces ekspresno da smrsas.:opanachke:

Sve to pod uslovom da prvo ostavis cigarete.

Wile E. Coyote
30.8.2006, 15:13
Sve to vec upraznjavam (osim ostavljanja cigareta :D ), ali dzabe, izgleda da sam tako gradjen (a i u godinama sam kad je covek sklon gojenju :kreza: )
U svakom slucaju, tvoj savet zasluzuje pozitivno brojanje :)

Inuyasha
30.8.2006, 15:48
Licno, neznam shta je zanimljivo u pusenju...meni su cigare totalno besmislene...

Belinea
30.8.2006, 15:54
tacno

Inuyasha
30.8.2006, 16:06
Jade sad neka mi neki pusac objasni 2 stvari.
1.) Zasto pusi
2.) Zashto ne moze da se odvikne

I just dont get it :confused: :confused: :confused:

Wolverine
30.8.2006, 16:11
Ja jok ,a i nikad necu.
Mnogi u mojim godinama propuse da bi bili "FACE":n-hang: , ali mene zabole.
Sta ce mi to u zivotu, nije zbog biologije, nego mi jednostavno ne prijaju.

Tacno tako!Neki likovi puse da bi bili face mislim ajde molim te!Budi SVOJ!

KO PUSHI ZDRAVLJE RUSHI!!!!

SirDuck
30.8.2006, 16:25
KO PUSHI ZDRAVLJE RUSHI!!!!

Dobra rima:) :D
Jesi ti smislio ili je iz biologije??:)

Mrmot
30.8.2006, 16:26
Ljudi zapanjen sam O_O
Toliko postova, 3 strane za sad, i sve nepusaci- cast izuzecima ali ovo je najbolji rezultat koji sam ikada video na nekoj ovakvoj anketi :) :n_klanja:

Izgleda da je pusace sramota da postuju ovde ;)

M1los
30.8.2006, 17:34
Probao sam prije dvije godine, BOSS Super Light, dva sata sam povraćao... Burna reakcija, zar ne?:D
Bio sam čisto radoznao...
Nikad više...

101st Airborne
30.8.2006, 17:56
Nikad probao, nikad ni hteo...smeta mi dosta duvanski dim, tako da ne verujem da bi mi prijalo...a ionako sam u nekom zdrav zivot fazonu...sem studentske menze (sto kolega Ahtung moze da potvrdi:))...

phoenix[illusion]
30.8.2006, 21:54
KO PUSI, LEPSE MU JE DUSI:dzavo:
Salim se, naravno.

Dreamfall
31.8.2006, 1:12
Evo danas sam ja lepo odigr'o sa drustvom iz Partizana partiju fudbala(na trenigu)dao 4 gola a moj dragi drug iz napada(pusac)morao da izadje iz igre(posle 12 min ovo ladno vreme lose za pluca:D ) zakasljo se zamalo da umre a posle ga uvatio trener kako se trese i kako se dimi ko parobrod Vili posle ga tuzio roditeljima a on naj**o ko niko.Ceo dan ga ribo cale a njegov burazer blizanac nam prosledio snimke pluca svog brata:eek: :eek: :eek: lepo sam upitao 'de su mu rebra ceo snimak beo kad ono ispada covek unistio skroz pluca a ima samo 16god.Kad' sam to vid'o rek'o sam sebi HELL'S NO!!!:icon_evil

Freško
31.8.2006, 1:45
Ja na cigarete gledam samo kao na jedan bespotrebni trosak i zato se nikad nisam izlagao istom niti cu..... znaci i ja sam nepusac....

Dacko
31.8.2006, 3:03
Jade sad neka mi neki pusac objasni 2 stvari.
1.) Zasto pusi
2.) Zashto ne moze da se odvikne

I just dont get it :confused: :confused: :confused:
Eh, počne da puši iz nervoze, želje da što pre bude 'odrastao', zato što svi u društvu puše, zato što puše svi u porodici, zato što mu je lakše da podnese dim u kafićima ako i sam puši nego ako mu stalno drugi duvaju u lice, iz gluposti, inata... Iskreno, već sam zaboravila razlog zbog kog sam počela da pušim, ali sam ovisnik već godinama. Kad sam odrasla pušila sam jednostavno jer mi to predstavlja zadovoljstvo.
A zašto se pušači lepo ne odviknu? Zato što je mnogo, mnogo teško. Nikotin stvara veću ovisnost nego marihuana (nisam probala, ali tako doktori kažu). Neki se ljudi brže naviknu na određenu količinu nikotina u organizmu, pa kad pokušaju da ostave cigarete prolaze ne samo kroz psihičke nego i kroz fizičke krize. Muž i ja smo sad u fazi pokušavanja da se otresemo poroka, i osim povećanog apetita imamo stalnu glavobolju, nekontrolisano drhtanje tela, pojačano znojenje, grčeve u nogama, umorni smo i malaksali - kao da nas kiseonik truje jer nismo navikli na toliku količinu. (Nemojte ovo poslednje shvatiti bukvalno.) Opet, neki ljudi ostave bez većih problema ili celog života puše samo cigaretu-dve uz jutarnju kafu. Kod njih se nije javio sindrom zavisnosti.
Naravno da niko ne može biti ponosan što mu dobro raspoloženje zavisi od toliko štetne stvari, ali obično se dobro razmisli tek kad je već kasno.

Rocker
31.8.2006, 6:34
Izgleda da je pusace sramota da postuju ovde ;)
Ni najmanje!!!:kreza:
Jade sad neka mi neki pusac objasni 2 stvari.
1.) Zasto pusi
2.) Zashto ne moze da se odvikne

1. Zato što je dobar feeling!:to_care:
2. Zato što je dobar feeling!:to_care:
Neću nikog da čujem da meni prigovara! Slobodno pričajte uopšteno o štetnosti, ali nemojte meni lično! Meni je ovako super, kad budem provalio da mi smeta, bataliću! Ja ne vodim zdrav život (sem ishrane). Malo spavam, mnogo buljim u komp i knjigu (prokleti fax) i trošim 2 pakle na dan! Ipak, to mi ni najmanje ne smeta! Imam ortaka koji nikad nije pušio, ide u teretanu, bavi se rukometom, veliki je k'o brod a kad negde idemo, večito me cima da usporim jer ne može da isprati tempo. Još je on uvek u patikama a ja u 2Kg teškim "Martinkama" i s cigarom u ruci!:to_care: Trčanje da ne pominjem!:to_care:
Pitate se što su pušači u manjini? Pa recimo da su na ovoj temi (većinom) odgovarali maloletnici a njima je kupovina duvana zakonom zabranjena!
Nemojte da ovo shvatite kao neku pušačku propagandu, nikom ne preporučujem da počinje da puši!:dedica: Kao pušača me neverovatno nervira zakon o zabrani pušenja na javnim mestima!:n-cc2: U redu u zatvorenim prostorijama, ali da mi neko naplaćuje kaznu na ulici zato što zagađujem okolinu a pored prolazi FAP koji dimi kao "Kolubara"...čist idiotizam!:boodala:

Wile E. Coyote
31.8.2006, 9:14
Izgleda da je pusace sramota da postuju ovde ;)Pa vidis da nije :rofl:
Zasto pusim? Pa propusio sam iz ciste radoznalosti (i da bih bio faca, sto ne priznati? :kreza:) U vreme kad sam isao u osnovnu skolu u celoj generaciji je pusilo 10-ak ljudi, i stvarno su bili face u drustvu. Ponude tako oni mene, i ja kazem sebi: "Sto da ne probam?" I tako probam i navucem se... :boodala:
A zasto ne ostavim pusenje? Tesko se odvici od toga, vrlo tesko... Vec sam naveo 1 glup izgovor, pa necu vise oko toga... Samo svima koji ne puse savet:
"Nemojte da pokusavate!" :dedica:
A sto se tice zabrane pusenja, nemam nista protiv zabrane pusenja, sigurno nekom nepusacu smeta dim (ne znam, davno je to bilo kad sam bio nepusac! :a_bleh:), ali treba odvojiti mesto i za nas pusace... Ovako sva ta histerija oko zabrane pusenja se pretvorila u totalnu diskriminaciju pusaca! :icon_evil Lepa vremena kad su u vozovima bili odvojeni kupei za pusace i nepusace, pa ko gde voli, nek izvoli. :D
Uostalom, i zakon pominje mogucnost da ako se svi u prostoriji sloze da moze da se pusi, onda u toj prostoriji nije zabranjeno pusenje. :icon_stud Tako se i snalazimo na poslu dok ne na***emo...
Toliko od mene.

Inuyasha
31.8.2006, 14:57
HeHe, zanimljivi odgovori, havla shto ste uopshe odgovorili, ja jeste da sam maloletan ali nisam malo dete koje nerazume svet...pff pola razreda mi pusi samo iz razloga da bi bili face...i onda kazu da je maloletnima zabranjeno pusenje i prodaja cigareta....jeste malo sutra !!! Niko im ne brani da puse, kupuju cigarete bilo gde i bilo kada...eh tako je to u zemlji bez zakona, no nema veze ja licno nikada necu propusiti (hvatajte me na rec i ako propusim ukleto mi bilo sve shto uradih :D )
Priznajte danas je vise "cool" biti cist, zar ne?

N!KSY
31.8.2006, 15:02
HeHe, zanimljivi odgovori, havla shto ste uopshe odgovorili, ja jeste da sam maloletan ali nisam malo dete koje nerazume svet...pff pola razreda mi pusi samo iz razloga da bi bili face...i onda kazu da je maloletnima zabranjeno pusenje i prodaja cigareta....jeste malo sutra !!! Niko im ne brani da puse, kupuju cigarete bilo gde i bilo kada...eh tako je to u zemlji bez zakona, no nema veze ja licno nikada necu propusiti (hvatajte me na rec i ako propusim ukleto mi bilo sve shto uradih :D )
Priznajte danas je vise "cool" biti cist, zar ne?
WOW! Svaka ti čas Inuyasha! Slažem se sto posto sa tobom! Evo i ja sam neki maloletnik, pola odeljenja puši, ja NE i nemam nameru ni da probam.... Neko će reći da sam nešto ali me boli nešto drugo! E sad ono poslednje što si rekao....ne znam baš....meni lično se gade pušači,ali otkud znam...:opanachke

Inuyasha
31.8.2006, 16:26
WOW! Svaka ti čas Inuyasha! Slažem se sto posto sa tobom!
Hvala !!!
...pola odeljenja puši, ja NE i nemam nameru ni da probam.... Neko će reći da sam nešto ali me boli nešto drugo! E sad ono poslednje što si rekao....ne znam baš....meni lično se gade pušači,ali otkud znam...:opanachke
Vidish to je problem shto vise od 50% ucenika srednjih skola pusi! A poshto vecina ljudi razmislja "uf, bas me briga, ako oni mogu zashto nebi ni ja?" pa se navuku na to zlo...Ja sam licno veoma invidualan i imam zatvoren krug drugara, a ovi ostali shto govore da smo pic*e shto nepusimo mogu da se nose u da ne kazem shta...Lepse je ziveti zdrav zivot. Buducnost je lepsa bez pusenja, i nadam se da ce takva i biti.

phoenix[illusion]
31.8.2006, 16:42
Vidish to je problem shto vise od 50% ucenika srednjih skola pusi!
E pa vidis, kod mene je i u osnovnoj pola njih pusilo

Belinea
31.8.2006, 16:43
Joj sto mi tema sluzi za dobre usluge!!!!!:D :D :D

Inuyasha
31.8.2006, 17:12
']E pa vidis, kod mene je i u osnovnoj pola njih pusilo
Strasno...u mojoj osnovnoj je pusilo mozda ukupno njih 10 od nekih 1000-1500 ucenika
Joj sto mi tema sluzi za dobre usluge!!!!!:D :D :D
Tako i treba !!!

phoenix[illusion]
31.8.2006, 19:56
Strasno...u mojoj osnovnoj je pusilo mozda ukupno njih 10 od nekih 1000-1500 ucenika

Ovo je stvarno i ne lazem, poznajem lika koji pusi od 3. razreda!

Shlaymara
31.8.2006, 19:59
...a ja u 2Kg teškim "Martinkama" i s cigarom u ruci!...

He,he, moj covek.

6am3 Fana71c
31.8.2006, 21:33
Ma: "Nekako bi mo'go bez duvana, bez rakije ne mogu ni dana" :to_care: Salim se, ali stvarno mogu bez pljuga... A moze i koji beli Davidoff, cisto iz meraka... Mada, u danasnje vreme cure mnogo vise puse od muskih - nigde ne idu bez shminke, telefona, i jeb3nih Carelia Slims ili Kim - znam jer imam 28 riba u razredu i sve su iste... :n-cc2: Sa njima je jos gore: ako ne puse onda su samo devojke, nisu "ribe"... a ako na primer krenes da pricas sa njima na blizinu ili da je poljubis - ima ukus ko pepeljara... ma manite me toga...

bobi
31.8.2006, 22:21
Ma bre... sta je ovo? :)
Sve cistunac do cistunca...
I ja sam mislio da ce ova anketa da pokaze da su u vecini pusaci, ali prevarih se...
Samo cu pomenuti da se i Saruman ismevao Gandalfu sto pusi tamo neku hobitsku travu, na sta mu je Gandalf otprilike rekao :" Da i ti Sarumane kusas ovu travu (duvan, da ne bude zabune) shvatio bi to da u njenom dimu moze da se nadje pomalo mira da na miru razmisljas i vremena da sacuvas za sebe ".
Ono sto hocu da kazem je...
Nepusaci su vise optereceni cigaretama nego pusaci.

Inuyasha
31.8.2006, 23:16
...Nepusaci su vise optereceni cigaretama nego pusaci.
Moguce...ali vidish to je i problem...
...ako ne puse onda su samo devojke, nisu "ribe"... a ako na primer krenes da pricas sa njima na blizinu ili da je poljubis - ima ukus ko pepeljara... ma manite me toga...
To je istina...jednom smo sa drugarom u skolskoj kantini uhvatili zabu (ne zezam se), moj ludi drug ubacio zabu u svoju torbu sa namerom da je podmetne nekome u peratonicu ili slicno...izasli mi na skolsko dvoriste onako "bezveze" kad nam prilaze dve devojke i jedna onako k*rvanjski pita : "jel neko od vas momaka ima upaljac"...netreba da kazem da je i meni i mom cimeru puko film...i gle cuda zaba odjednom naucila da leti, i to pravo na those two sluts...ni dan danas nerazumem kako se to moglo dogoditi :D :D :D

Martok
31.8.2006, 23:28
Pa da, istina je to da pusacima cela stvar vise smeta nego pusacima ali to je zato sto oni ne puse. Meni je trebalo da dobijem grip pre neku godinu i nedelju dana ne zapalim ni jednu pa da se setim koliko cigarete zaista smrde. Pusim ima vec 10g. ,manje od 1/2 pakle dnevno, mislim da je sve preko pakle na dan preterivanje Inace sad motam dvan, Domigo, preporucujem svim navucenima da probaju definitivno je kvalitetnije od svake "obicne" cigarete.
P.S.
Oni koji misle da sport iskljucuje duvan silno grese, ovog leta sam presao 1500km na biciklu, naravno sa pauzama za cigaretu :kreza:

mad_skillz
1.9.2006, 0:03
Ma bre... sta je ovo? :)
Sve cistunac do cistunca...
I ja sam mislio da ce ova anketa da pokaze da su u vecini pusaci, ali prevarih se...
Samo cu pomenuti da se i Saruman ismevao Gandalfu sto pusi tamo neku hobitsku travu, na sta mu je Gandalf otprilike rekao :" Da i ti Sarumane kusas ovu travu (duvan, da ne bude zabune) shvatio bi to da u njenom dimu moze da se nadje pomalo mira da na miru razmisljas i vremena da sacuvas za sebe ".
Ono sto hocu da kazem je...
Nepusaci su vise optereceni cigaretama nego pusaci.
optereceni smo jer nije normalno koliko vishe s****va pluca pasivno pushenje nego aktivno , a to je sve ceshce..

bone_collector
1.9.2006, 0:46
Nisam pusac, probao sam da zapalim da vidim u cemu je fora, ali mi se nije svidelo (mada su vecina ljudi oko mene pusaci, ukljucujuci i moje roditelje).

Nepusaci su vise optereceni cigaretama nego pusaci.

Naravno da jesmo, kada nam smeta duvanski dim. Zivim sa dve cimerke, i one pale jednu za drugom. I sta da radim kada jedva gledam i disem u stanu od dima nego da pocnem da jurcam i otvaram sve sto se moze otvoriti - vrata, prozore... na kraju cu poceti da otvaram i fioke :)
Stvar je licnog izbora da li ce neko pusiti cigarete ili ne, ali je problem u tome sto pusaci casto ne razmisljaju o tome koliko taj dim smeta nepusacima.

Simke
1.9.2006, 0:51
optereceni smo jer nije normalno koliko vishe s****va pluca pasivno pushenje nego aktivno , a to je sve ceshce..

osim što je netačno čak je i nelogično...

to je izmišljotina boraca protiv pušenja,
šta je sledeće...
da neće još tvrditi kako se gledanjem čina pušenja cigarete dobija rak očiju...

ne zagovaram pušenje ali ne volim ni preterivanje takvog tipa
jer bi po toj logici svi konobari alkoholičari i antialkoholičari umirali od ciroze jetre izazvane udisanjem alkoholnih para... ako ih prethodno ne bi pokosio karcinom pluća usled poznate zadimljenosti kafanskih prostora...

taximetar
1.9.2006, 1:57
Prestao, pa posle SCG-Argentina opet propusio (zbog koga sam ja propusio:boodala: )
Mogao si i gore da prodješ ,ja sam izašao na prvom poluvremenu i otišao u Amsterdam....jbt zbog koga sam ja otišao do Amsterdama:boodala:

Jade sad neka mi neki pusac objasni 2 stvari.
1.) Zasto pusi
2.) Zashto ne moze da se odvikne

I just dont get it :confused: :confused: :confused:

Prvu cigaretu sam zapalio sa 16g. i od tada se ne odvajamo, jednostavno posle prvog dima možda i nisam uživao ali posle prve šteke definitivno sam u tome našao delić hedonizma koji mi i dan danas prija. Voleo bih da je to tada bilo zabranjeno maloletnima kao sada, .. u stvari da prestane licemerstvo svake države da oporezuje cigarete i sužava prostore za pušače a ni jedna nije otišla tako daleko i pokušala da taj otrov proglasi drogom i zabrani mu prodaju. Niko se ne odriče tog kolača, mislim da US gov samo ubere na stotine miliona.. setite se samo bombardovanja ..koliko je ljudi ostavilo duvan kada ga nigde nije bilo. Verujte svakom strastvenom pušaču je lakše ne jesti 3 dana nego nemati cigaretu pri sebi jedno pre podne. Isto kao i svaka droga tesko je zavisnost izbaciti iz organizma, pogotovo što danas duvanske kompanije podučene iskustvima u odvikavanju preko nikotinskih flastera i žvaka u duvan stavljaju svakakve navlakuše pa je borba sa nikotinom pesma.

hacker_aca
1.9.2006, 4:08
Ja na cigarete gledam samo kao na jedan bespotrebni trosak i zato se nikad nisam izlagao istom niti cu..... znaci i ja sam nepusac....

Pa to. Nemam para za novu grafičku, a ne još da kupujem cigare. :)

...da neće još tvrditi kako se gledanjem čina pušenja cigarete dobija rak očiju...

Aa, lik si, majke mi! :rofl:

Lijepo li je zdravo živjet!

Rocker
1.9.2006, 5:01
pola razreda mi pusi samo iz razloga da bi bili face

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: lud si mali, 200%. K'o da nisi skapirao koliko je dvosmisleno!:to_care:

Priznajte danas je vise "cool" biti cist, zar ne?
Meni ovo nikad nije bilo važno! Čak sam se i od najboljih ortaka krio nekih pola godine kad sam propušio! I propušio sam bez ičijeg nagovora. Bio je rat, nije se išlo u školu, svako veče sedim na krovu solitera i psujem amere:n-cc2: ...ko ne bi propušio od toliko nerviranja!:kreza:

Neuro
1.9.2006, 9:58
osim što je netačno čak je i nelogično...
Ovaj put se ne bih se složio sa tobom, Simke. Naprotiv, ova priča baš ima logičnu osnovu i to onu najjednostavniju. Nenaviknutost. Pa bar ja kao nepušač okružen pušačima znam koliko mi duvanski dim više smeta nego njima. Najbolji primer je jedan poznati underground kafe u kojem smo voleli da obitavamo. Pošto nije bilo ventilacije, a u zimskom periodu gužva je umela da bude k'o u 50-ici u špicu, dešavalo se da meni i još jednom ortaku nepušaču pozli posle izvesnog vremena, za razliku od pušačkog dela ekipe. To smo rešavali ili polučasovnim luftiranjem napolju ili se lepo pokupimo i zapalimo na neko drugo, provetrenije mesto...
Dalje, nepušači su generalno daleko manje izloženi duvanskom dimu od pušača. Samim tim je i organizam daleko manje naviknut na stanje kada su pluća napunjena dimom, te zbog toga svaki put burnije reaguje i trpi veći stres. Neretko je sve ovo dodatno pogoršano i nerviranjem dotičnog nepušača zbog nemoći da bilo šta promeni u većini situacija.
Možda je cela fama oko pasivnog pušenja prepumpana, ali da ima istine - itekako ima...

6am3 Fana71c
1.9.2006, 10:17
Bio je rat, nije se išlo u školu, svako veče sedim na krovu solitera i psujem amere:n-cc2: ...ko ne bi propušio od toliko nerviranja!:kreza:
Pa u tom je problem - pusaci to nose u sebi, i samo ce traziti razlog da pocnu sa tim - znam jer sam i ja takav - na zurci se smorim, i kao: E ovo je njesra, ajd idem napolje da zapalim... pa se lepo ogrebem za Marlboro i pravac napolje... ali to vise ne radim.. Sve je u volji... Inace, respekt za Rockera, nemam nameru da ti drzim slovo, samo iznosim misljenje...
I evo jednog citata poznatog nam kolumniste:

Tamara
1.9.2006, 11:17
da... pametno pitanje... zasto... verovatno iz dosade, neko iz navike, a ja pusim da bih mogla da imam 5 min slobodno, pa sam se vrlo navikla...
pusac nepusacu, tesko objasni zasto ne moze da ostavi to malo djubre, to sve jer ni on sam ne zna... Mozda ce me neko mrzeti zbog ovoga, ali i ja sam pusac, pa neka razmisli o cemu pricam...:dedica: xexexexe
Tako, ne postoji dovoljno jak razlog da se pusi, i ni jedan nije jaci od razloga da se prestane, i nikada ne pocne... Zdravlje!!!!! :n-hang: lepa tema, svaka cast!!!

Shlaymara
1.9.2006, 11:36
Treba napomenuti da u vojsci podrzavaju pusenje...bar tako bilo kod mene.
Naime, i kad vojska dobije odmor od 5 min svi pusaci zapale, ali i kad je odmor treba nesto da se uradi(donesi ovo, uradi ono, zovi ovog), a normalno ne mozes da setas sa cigarom, pa su staresine uvek slale nepusace. Posle par nedelja i nepusaci su poceli da puse samo da bi iskrivinarili.

bobi
1.9.2006, 11:47
Ovaj put se ne bih se složio sa tobom, Simke. Naprotiv, ova priča baš ima logičnu osnovu i to onu najjednostavniju. Nenaviknutost. Pa bar ja kao nepušač okružen pušačima znam koliko mi duvanski dim više smeta nego njima.
A kako to da meni nikada nije smetao dim, cak i kad nisam bio pusac?

Imam jednog kolegu koji je pravi hipohondra. Sve mu smeta. Da donosimo cvece na posao, mislim da bi i za to rekao, da smeta njegovom krhom zdravlju. No, u vecini smo pa ga ignorisemo.

Neuro
1.9.2006, 15:55
A kako to da meni nikada nije smetao dim, cak i kad nisam bio pusac?
Ja slično mislim o pušačima kojima navodno smeta duvanski dim :rolleyes:, a nije ih malo.
Imam jednog kolegu koji je pravi hipohondra. Sve mu smeta. Da donosimo cvece na posao, mislim da bi i za to rekao, da smeta njegovom krhom zdravlju. No, u vecini smo pa ga ignorisemo.
A ovom izjavom si upravo potkrepio moju tvrdnju:
Neretko je sve ovo dodatno pogoršano i nerviranjem dotičnog nepušača zbog nemoći da bilo šta promeni u većini situacija.
Prosto je neverovatno sa koliko nipodaštavanja pušači gledaju na žalbe nepušača u ovoj zemlji. Još ispadosmo i hipohondri zato što nam smeta dim. Ili nam ne smeta? Ili... Ili bi možda trebalo da se mi vama izvinjavamo što nas trujete. :paranoia:

Rocker
1.9.2006, 20:31
Polako ljudi! Ovo će da postane gore prepucavanje od tema Ati vs. nVidia i AMD vs. Intel! Ja kao pušač pazim da ne smetam nekom ko je samnom u istoj prostoriji. Uvek lepo pitam da li smeta, pa ako smeta, izađem! Nemam ništa protiv toga, ali zakon predivđa zabranu pušenja i na svim javnim mestima (što znači svuda sem kuće). Pa da li ja smetam nekome dok idem ulicom i pušim? Ili možda zagađujem okolinu?!:to_care: Najjači mi je bio pandur u CG koji je hteo da mi naplati kaznu što sam duvanio u parku! Ja mu dao ličnu i rekao da nemam kintu i da mi pošalje kaznu na kućnu adresu!:rofl:

Magneto
1.9.2006, 20:51
Najvažnije je imati opštu kulturu, baš kakvu Rocker navede iznad. ;) Pitaš lepo - ako smeta, izađeš; ako ne, još bolje. Šta mene briga ako neko želi da svoj život skraćuje na neću_da_se _ izrazim_kakav način? Lični izbor. "Vidi ga ovaj purnja uz sve opasnosti koje cigareta nosi" - jes' zabole me, sve dok ne ugrožava moje zdravlje, be my guest!

Uzgred, kakva je ovo anketa bez ankete (glasanja)? Mislim...

bobi
1.9.2006, 21:32
Pa ono... posteno i ova je tema besmislena isto kao i tema "koje naocare nosite".
Koja je sledeca tema u brbljaonici, nikako da smognem vremena, nove clanove da pitam?
Da nije " O cemu razmisljate, kad' su vam noge u lavoru"? :)

P.S. A onda ce da se pojavi novi klinac koji se registrovao na forumu i koji ce da postavi temu :" Sta vam pada na pamet, kad vam noge nisu u lavoru" :)

Moja je, bre, generacija bila kreativnija :)

SirDuck
1.9.2006, 21:37
Pa ono... posteno i ova je tema besmislena isto kao i tema "koje naocare nosite".
Nije nego "da li nosite naocare", sto je drugo jer me zanima kolko nas ima coravih, i dal prekomerno kompjuterisanje unistava vid.

I zato se i zove BRBLJAONICA jer je za brbljanje na teme tipa "na sta mislite dok drzite noge u lavoru" ili kako god da si se izrazio.

bobi
1.9.2006, 21:46
Izvini, al' je tema totalno besmislena.(ta u kojoj se pita koji broj naocara nosite, k'o da pitas "koje si pelene nosio kao klinac".)
Ovo jeste brbljaonica, al' nije svastaonica.
Treba praviti razliku izmedju ta dva.
I po mom misljenju, ovakve teme treba surovo brisati (nemoj da mislis da imam ista protiv tebe... taman posla... nisam ja tip coveka koji moze nesto olako da zamrzi)
Nego kad se nasi modovi ne opterecuju time prevse, sto bih se ja opterecivao?

SirDuck
1.9.2006, 21:55
Pa nemaju svi isto misljenje.
Nekima se tema svidja, a nekima ne.
Uostalom procitaj postove na temi sa naocarima da vidis sta modovi misle.

Koji je ovo:offtopic: :D
Nema ljutnje.

bobi
1.9.2006, 22:07
Pa nemaju svi isto misljenje.
Nekima se tema svidja, a nekima ne.
Uostalom procitaj postove na temi sa naocarima da vidis sta modovi misle.

Pozivanje na modove u ovom slucaju ne mogu da prihvatim. uostalom, ja i kritikujem to sto su dozvolili da se par nekih tema zadrze, koje se po mom misljenju nisu trebale zadrzati.
No, ipak mislim da je to njihova (pre svega dobra) zelja da se ispucate, kako ne bi spamovali na drugim temama.
Sto se tice onoga, nemaju svi misljenje, iliti "o ukusima ne treba raspravljati" ponovoicu samo ono sto sam ranije rekao. Stvar je vrlo prosta.
Postoji ukus i postoji neukus.


Koji je ovo:offtopic: :D
Nema ljutnje.
hahahaha :)
Nice try... :)

Inuyasha
1.9.2006, 22:15
Ajde da se vratimo na temu...
Meni licno smeta dim i mrzim kada npr. idem u autobusu i neki papan koji ne vidi od svojih ociju nalepnicu 30x10 po sred busa ZABRANJENO PUSENJE... i na to zapali...mene bas briga shto se on truje ali shto koji vrag truje i nas...to je bezobrazluk...a ono shto @Rocker kaze da mu je pandur teo naplatiti kaznu shto pusi u parku, e to su vec perverzije, shto covek nebi mogo da zapali ako nikome ne smeta...jednostavno zelim da kazem da bi bilo lepo kada bi svi ljudi malo, ono najsitnije mislili na onome kome duvanski dim smeta i da fino (kao neki sa ovoga foruma :D) pita "izvinite, dali vam smeta?Jel mogu da zapalim?"...neznam shta je tu tesko...Bas sam nedavno (pre nedelju dana) vadio krajnike, i posle kontrole i vega dobijem ja otpusnicu i udjem u lift...krene polako dole, stane (neko je stiso dugme) kada ono neki nafurani tip u bolnici sa zapaljenom cigarom ulazi u lift !!!, pa zar nije to bezobrazluk!!!...nemoram da kazem da je leteo napolje zajedno sa cigarom...takvi drski papani me jako iznerviraju...

Marko_L
1.9.2006, 22:26
Ja za sve ove godine nisam video da je neko zapalio cigaretu u autobusu. To je u principu jednako dobitku sedmice na lotou, po verovatnoći naravno :) U pitanju su samo navike, jer je maltene od pojave autobusa pušenje bilo zabranjeno, dok na javnim mestima nije, tako da je ljudima pušenje u kafani, kafiću, parku, na poslu... kao "Dobar dan". Ja, iako sam pušač, smatram da tako ne treba da bude i da zakoni o zabrani pušenja treba revnosnije da se primenjuju, a firme, kafići, kafane, restorani budu obavezni da obezbede posebne prostorije za pušače, i da samo u njima pušenje bude dozvoljeno ili da barem naprave dobru ventilaciju (što najčešće nije slučaj) da se dim ne oseti. Ako meni kao pušaču smeta boravak u prostoriji gde se dnevno zapali 200-300 cigareta (što je standard za kafane) i gde dim može bukvalno da se seče nožem (što je posebno izraženo ako nema ventilacije), mogu samo da zamislim kako je nepušačima, i to treba da se reguliše.

Inuyasha
1.9.2006, 22:36
Ja za sve ove godine nisam video da je neko zapalio cigaretu u autobusu. To je u principu jednako dobitku sedmice na lotou, po verovatnoći naravno :) ... Ako meni kao pušaču smeta boravak u prostoriji gde se dnevno zapali 200-300 cigareta (što je standard za kafane) i gde dim može bukvalno da se seče nožem (što je posebno izraženo ako nema ventilacije), mogu samo da zamislim kako je nepušačima, i to treba da se reguliše.
He..ja putujem iz B.Topole u Suboticu non-stop, (U subotici idem u skolu) i veruj mi vec bi ziveo na havajima i kupio fabriku Ferarija da sam toliko puta dobio loto ko shto su u autobusima date kompanije kondukteri zapalili cigaru...eh zato imam obicaj da sedim pozadi...shto se tice regulacije dima u kafanama i slicno skroz si u pravu...to je stvarno uzas...

SirDuck
1.9.2006, 22:45
@bobi, sa tobom se stvarno ne moze raspravljati:mad: .
Ne pozivam se ja na modove, nego ti tvrdis da su teme debilne i da se nikome ne svidjaju, pa samo da opovrgnem tvoje misljenje.
Mogao je to da napise i bilo ko i opet bi tu rekao da pogledas, ali eto igrom slucaja je ispao mod.

I postoje samo razliciti ukusi, a ne ukus i neukus.
Sta, sad ti jedini imas ovde ukus, a svi mi ostali smo ovce????
Ma daj......
Ako ti se ne svidja "neukusna" tema, nemoj ni da postujes.

Izvinite na offtopicu, sad se vratimo cigarama........

Marko_L
1.9.2006, 23:12
E ljudi, nema potrebe da raspravljate da li neka tema treba da postoji ili ne. Za takve stvari služe moderatori, i ako neka tema nabije pet stranica, a nije obrisana, to znači da smo iz nekog razloga rešili da je ostavimo. Tako da, ako ste već rešili da postujete na nekoj temi, gledajte da to bude odgovor NA temu, a ne O temi :) Ukoliko vam neka tema izrazito smeta iz bilo kog razloga, preskočite je, a ukoliko se radi o kršenju pravila (vređanje, piraterija, i slično) prijavite je moderatoru i to je to.
Ukoliko nekoga interesuje, temu o nošenju naočara smo ostavili zato što ljudi često slabovidost, kratkovidost, dalekovidost i ostale poremećaje vida vezuju za bavljenje IT poslovima, pa se tu može naći kakva takva povezanost sa svetom kompjutera, dok tema o pušenju iako nevezana za IT može biti korisna i možemo da razmenimo mišljenja o tome kako napraviti kompromis između pušača i nepušača, a da ne smetaju jedni drugima. Iz istog razloga su ostavljene još neke teme koje nisu usko povezane sa IT-jem, kao što su koju muziku slušate, sportski komentatori i slično. To naravno ne znači da trebate sad da postavite temu "Kako prati noge ?" or something, jer će tako nešto sasvim sigurno biti obrisano.
A sad, nazad na temu... :)

Constantine
3.9.2006, 14:57
Evo ja ispisujem 100 post:to_care:
Ja sam nepusac ne zato sto mi smeta duvanski dim vec zato sto sam odlucan covek i odlucio sam da ne upropastavam zdravlje kao neki;)
Sto se tice diskoteki lepo bi dosla neka ventilacija u njima jer tamo i pusacima smeta duvanski dim i oni kao i nepusaci padaju u nesvest zbog nedostatka kiseonika sto je i normalno.Inace ja ne idem u te diskoteke vise volim da odem 1 mesecno na neki koncert na otvorenom prostoru neko da se gusim u diskoteci svako vece po 4 sata:)

ACHTUNG
3.9.2006, 15:40
Najvise se pusi iz navike.Na nekom mestu,u nekom drustvu,bla bla.E sad sam ja ovde izmislio toplu vodu,a?Pa nije mi to bila poenta.Poenta mi je da vrlo malo ljudi pusi iz zadovoljstva.Ljudi koji imaju para da kupe sebi dobru CIGARU najcesce to rade da bi je pusili uz viski => da bi se osecali "mocni" .

Sesti kuci,u neku lepu fotelju,sam u svojoj sobi.Ne mislis na obaveze,samo na cigaru.Na to kako ces da uzivas...Sekac,pice ako se zeli,sve se pripremi za to.Za chin uzivanja.Sednes,zagrejes vrh,zapalis je i...Uvalis i boli te ***** za sve...Nema zurbe ni nervoze...Cigara dugo traje zato i treba odvojiti vreme za to.To je vase vreme.Ne zelim da me neko smara da zurim,da ne smem da pusim,da mu smeta i bla bla...Zelim da sam samo ja i moja cigara u harmoniji koja traje i traje...

Naravno svako ima svoje navike pri pushenju cigare.I svako uziva na svoj nachin...Naravno,ako jos uvek ima nekog kome nista nije jasno pricao sam o cigarama a ne cigaretama.Opet sam izmislio toplu vodu.

Wile E. Coyote
4.9.2006, 9:33
...dok tema o pušenju iako nevezana za IT...Kako kome, ja najvise duvanim upravo kad radim nesto na kompu...;)

todos
5.9.2006, 22:16
Nisam nikad pusio osim tri cetiri dana u petom razredu os skole kad sam se zamalo otrovao sa cigarama,a bile su neke koje su se zvale 57.Da postoji neko ozbiljno drustvo protiv pusenja sigurno bih bio clanPodrzavam za zabranu pusenja na javnim mestima.Od silnih opusaka kad pridjes nekoj klupi u parku nemozes ni da stanes a da ne zgazis pikavac.Smucili su mi se vozaci kad otvore vrata na kolima i istresu pepeljaru na put.Pratio sam jednom jednu grupu gradjana povecu.Iza njih sve sami pikavci,papirnate maramice,sline...Da ti se zgadi zivot.

taximetar
5.9.2006, 22:41
Nisam nikad pusio osim tri cetiri dana u petom razredu os skole kad sam se zamalo otrovao sa cigarama,a bile su neke koje su se zvale 57.Da postoji neko ozbiljno drustvo protiv pusenja sigurno bih bio clanPodrzavam za zabranu pusenja na javnim mestima.

To su inače u staroj Jugi važile za šljakerske cigarete jer im je filter bio od dole da se ne umasti kad se vadi sa prljavim rukama...inače o njima ima jedna urbana legenda i pitanje.. da li zeleni znak pored broja 57 liči na zmaja ili na obrise sadašnje države Slovenije (Janezi su uvek bili dvosmisleni)

Wile E. Coyote
6.9.2006, 9:41
Bila je na njima i stilizovana soljica za kafu a rep zmaja je licio na strelicu pa je lansirana cuvena recenica:
"Slovenci piju kafu i puse 57"

AkyW
6.9.2006, 11:26
Ne pushim ali 90% ljudi oko mene pushi shto je grozno narochito kada dodje zima

priest (of_the_moon)
6.9.2006, 14:46
Nisam pušač, mama me je lepo naučila kada sam bio mali :). Iz nekog razloga (možda zbog mesta u kome živim) duvanski dim mi ne smeta. Mada primetio sam, kada dugo sedim u smoke bomb prostorijama kao što je diskoteka, oči mi suze (toliko su prilagođene za monitor, pa sad ne može oba jel' :)). I stvarno tako ispada, u neku ruku mi je i žao pušača. Nemam ništa protiv njih, i savakako da postoje i mnogo gore stvari. Recimo, kada vidite devojku/ženu kako pali cigaru.

Pušenje je igra na sreću, sa previše velikim ulogom.

BTW, i ja kada sam pročitao naslov teme, prvo sam se setio Pere detlića i statue :D.

vladale
6.9.2006, 15:25
Ne pušim. Štetno je a i mlad sam, mada u mojoj školi, kao i u mom odeljenju ima onih koji to rade, puše, a ni sami ne znaju koliko će im kasnije škoditi..

Inuyasha
7.9.2006, 21:39
...u neku ruku mi je i žao pušača. Nemam ništa protiv njih, i savakako da postoje i mnogo gore stvari. Recimo, kada vidite devojku/ženu kako pali cigaru...
Isto misljenje...najgore mi je bilo kada sam video moju sestru kako pusi (doduse kada je propusila imala je 19 god) ali opet...dobro smirio se ja...na to nije proslo ni dva meseca i brat mi propusio...that was it...onda sam puko, i od tada 120% ne podnosim cigare...do tad ih nisam voleo...od tad sam ih zamrzeo.

lijenština
7.9.2006, 21:56
Ljudi ja sam bio u vojsci i izdržao sam 4 meseca. Zadnja 2 sam propušio tako da sam nedelju dana pred skidanje sredio kutiju cigara za 2 sata noćnog dežurstva. Tada sam shvatio koliko je to glupo i ostavio sam. A i to što vojska je gotova hvala bogu (što je i bio glavni razlog purnjanja). Na desno ravnajs! Mirno! Voljno! :ciao:

huligan
7.9.2006, 22:13
Ja se licno druzim sa pusacima,mnoge ortake sam upoznao kada su me pitali ,,Jel pusis?"-nutkajuci me cigarom.A ja onako:,,E,brate,ja sam huligan."Naravno,odbijajuci.Em je pusenje stetno po zdravlje,em mu ne vidim svrhu.Recimo kod mene u razredu,smao jedna cura pusi od nas 31.Dok 3.godina purnja ko luda.Nema ko ne pushi.Ja stvarno ne vidim svrhu duvana,probao sam par puta,ali mi se ne svidja i zbog toga ne pushim.

maska
9.9.2006, 3:18
Ne naravno, veliki antipusac. A cuo sam da se od toga gubi koncentracija

Usamljeni Revolveras
19.9.2006, 12:36
Stvarno ne razumem sta ljudi u tome nalaze?!?! Ali ja bar nista ne nalazim i uopste mi se ne svidja ukus cigare. A plus je stetno po zdravlje, a nije ni tako jeftino!:dedica:

iMa_NeKo_PljUgU
20.9.2006, 16:51
Look at my fuc**ng nick :D

Psychon@ut
20.9.2006, 17:48
Ne, a ni kafu.Dobro imam 17god. ali to nema veze,jer dosta mojih kolega je upravo sada počela sa pušenjem.
...
Uuuu... iznenadjuju me neki starji forumaši.Izgleda da se ovi umjetnosti okrenuti ljudi češće odavaju porocima, i da im to daje neku dodatnu inspiraciju,snagu.Hmm,oni grčki umjetnici,filozofi...
Bobi?Simke?:D ...

Mišljenja sam da treba STROGO zabraniti pušenje na javnim mjestima, bez izuzetaka.Ipak ne organizujem samostalno nikakve skupove, ali moja (Medicinska
škola)da.

Nikako ne mogu da shvatim kako roditelji(ili braća,sestre...) mogu pušiti pred djecom.Kakav je to primjer? "sine pušenje je štetno",i zapali drugu:kreza: .

Ne razumijem kako neko može da tvrdi da pasivni pušači ne štete.Pa dim koji udišu npr. vaša djeca sadrži nikotin i još samo stotinjak otrova.A taj vazduh je u direktnom kontaktu sa našim plućima(alveolama,krvnim sudovima),dok jetra naravno nije prva koja dolazi u kontakt sa ovim smećem.

Jedno je jasno,svako ima svoj izbor i odgovoran je za svoje zdravlje,ali ako pritom ugrožava i moje-nešto se treba preduzimati.Zar ne shvatate ko plasira one shittt informacije da pušenje nije štetno,da pasivni pušači postaju i do 22% rezistentniji na rak:kreza: .Ko obrće milijarde na vama.Ne mogu da krivim one koje su već upali tu,to je droga(što neki ne žele da čuju i priznaju) i
odvikavanje nije lako,ali je moguće.
>>Još nešto,NE ZAVARAVAJTE sebe(@pušači)i priznajte da ste ovisnici<<
pozz.

aerochivija
21.9.2006, 0:21
Blago većini ovde deklarisanih nepušača. Već skoro četrnaest godina ubijam duhan, ali u tri rata u istom periodu nisam ubio ili unesrećio ljudsko biće i zbog toga bih i kancer lakše podneo. A kao biolog odlično znam i šta su pušačka pluća i video sam gore slike od onih u udžbenicima za osnovnu ili srednju školu.
Istina je, ovisnik sam.

Nije opravdanje, ali sam upoznao dosta "čistunaca" koji ne puše i ne piju, a duša im smrdi gore od krdže i brlje pomešano.

Simke
21.9.2006, 1:33
... skratio sam zbog dužine posta.


Zanimljivo, dopada mi se energija koju imaš.

Nije mi baš jasno šta si hteo da kažeš kada si spomenuo moje ime u vezi filozofa i razočarenja u starije forumaše jer sam dao podršku ovoj temi a nisam se ni izjasnio da li sam ili nisam pušač... tako da sam malo zbunjen ali nije toliko bitno.

Kada sam spomenuo tvoju energiju, da malo pojasnim...
Borba protiv pušenja je samo deo borbe i akcija koja se preduzima na sve širem planu... deo borbe jer je pušenje samo jedan element koji spada pod Bolesti zavisnosti, tu su još i alkoholizam, narkomanija...
Ti kao učenik medicinske škole dobro i pozitivno razmišljaš ali da ti dam ideju za dalje razmišljanje a možda i akcije...
Recimo sutra ćeš raditi u uslovima gde se daju citostatici u neodgovarajućim uslovima kako po pacijenta tako mnogo više i opasnije po onoga ko to čini u ovakvom slučaju po medicinskog tehničara/sestru... u svetu za takvo davanje terapije postoje specijalne komore, raspitaj se u školi.

Pitanja:

Da li je ovo opasnije od pušenja?
Da li je ovo jedini primer?
Kako se skladišti i odlaže medicinski otpad?
Kakve otpadne vode iz naših zdravstvenih ustanova stižu u Dunav, Savu i ostale vodotokove?
i tako dalje...

Mnogo je pitanja iz tvoje okoline koja još treba da te brinu.
Veruj mi da je manji problem pušenje nego neke druge stvarčice, što ne umanjuje njegovu problematičnost i štetnost po okolinu.

Ovaj put te neću pitati da li ideš u prodavnicu i da li gledaš hemijski sastav proizvoda koje kupuješ i koliko veruješ u to što tamo piše? Gladni smo, kupujemo i jedemo a to što nas prilično i konstantno truju od malih nogu to nikom ništa... jel?

Ali da se vratimo zdravstvu, sigurno negde ideš na praksu... procunjaj malo, raspitaj se... ponekad mi to vardanje oko pušenja deluje kao bacanje prašine u oči interesantno je za akcije a prilično jevtino za realizaciju...
sve mi je to OK ali ajde da vidimo šta je još oko nas.

Wile E. Coyote
21.9.2006, 10:12
Ne mogu da krivim one koje su već upali tu,to je droga(što neki ne žele da čuju i priznaju) i
odvikavanje nije lako,ali je moguće.
>>Još nešto,NE ZAVARAVAJTE sebe(et pušači)i priznajte da ste ovisnici<<
pozz.Ko kaze da nije droga? Pa stvara zavisnost, to se zna. Ja jesam zavisnik i to ne krijem. Tesko se odvici (mada ne kazem da je nemoguce)...:dedica:

Psychon@ut
21.9.2006, 19:16
@Simke
Pogrešno sam shvatio onaj tvoj raniji post...izvini,nisam baš detaljno čitao sve,pa
ti upade pod pušače.
A ono za filozofe:) ,umjetnike,čini mi se da su oni uzimali razne opojne droge,da bi postigli neka stanja u kojima su stvarali...

Što se tiče zdravstva,kod mene je jadno,mizerno.Za sve ima para,a za zdravlje nema...neshvatljivo.Kod vas je odlično,bar imate ustanove kao VMA,Kamenica i sl.

Baš sutra idem na praksu(odjel interne medicine),pa ću se raspitati sa doktorima.Inače,odlaganje medic. otpada je nepoznanica za mene ali ne očekujem da je savršenije od neke deponije koja se pali i truje zemlju.

Postavio se neka stvarno zanimljiva pitanja (možda i važnija od problema pušenja) koja tjeraju na razmišljanje.Valjda i drugi tako misle.

Uvijek me tvoje poruke oduševljavaju jasnoćom,ali savršenošću.Pravi si uzor na koga se treba ugledati na ovom forumu.Filozof,umjetnik u duši?Jesi ...jesi

Rocker
21.9.2006, 20:33
A ono za filozofe:) ,umjetnike,čini mi se da su oni uzimali razne opojne droge,da bi postigli neka stanja u kojima su stvarali...

Sad preteruješ!!!:rolleyes: Zar su svi umetnici, filozofi i ostala ekpia koja je nešto stvorlia uzimali neku vrstu opijata?! NIKAKO!!! 99% je bilo straight! Onaj 1% je uke*alo da nešto urade onako high (Frojd npr.), ali to su izuzteci!

101st Airborne
21.9.2006, 20:35
Sad preteruješ!!!:rolleyes: Zar su svi umetnici, filozofi i ostala ekpia koja je nešto stvorlia uzimali neku vrstu opijata?! NIKAKO!!! 99% je bilo straight! Onaj 1% je uke*alo da nešto urade onako high (Frojd npr.), ali to su izuzteci!


Jes' da je OT, ali aj' mi pojasni to za Frojda?:confused:

Rocker
21.9.2006, 21:05
Jes' da je OT, ali aj' mi pojasni to za Frojda?:confused:
Frojd je svoju čitavu svoju teoriju napisao pod dejstvom kokaina! Čovek je i sam (kao lekar) svojim pacijentima prepisivao kokain kao sredstvo za oslobađanje od stresa!:boodala:

Inuyasha
21.9.2006, 21:10
Frojd je svoju čitavu svoju teoriju napisao pod dejstvom kokaina! Čovek je i sam (kao lekar) svojim pacijentima prepisivao kokain kao sredstvo za oslobađanje od stresa!:boodala:
Hehe, bio je strasno pametan...here take this, it won't hurt a but, you will just become a zombie...but it won't hurt :D :D :D

Rocker
21.9.2006, 21:19
Hehe, bio je strasno pametan...here take this, it won't hurt a but, you will just become a zombie...but it won't hurt :D :D :D
Fresh brains...BRAINS!!!! & cigaretes 'f course!:to_care:

Night Hawk
21.9.2006, 21:49
Ne pusim . Niko ne pusi kod mene u porodici . Bavim se sportom :)

Magneto
21.9.2006, 21:56
Frojd je svoju čitavu svoju teoriju napisao pod dejstvom kokaina! Čovek je i sam (kao lekar) svojim pacijentima prepisivao kokain kao sredstvo za oslobađanje od stresa!:boodala:
Zato i nije najveći psihoanalitičar, bar po meni. To je svakako Karl Gustav Jung.

Inuyasha
21.9.2006, 22:07
Fresh brains...BRAINS!!!! & cigaretes 'f course!:to_care:
Awww joung zombie you forgot flesh, fresh flesh ! :D :D :D

Shlaymara
21.9.2006, 22:24
Jes' da je OT, ali aj' mi pojasni to za Frojda?:confused:

Negde sam cuo neku triviju o Frojdu. Naime, covek je pred krajem svog zivota imao toliko sje*bana usta(verovatno od raka ili nesto slicno), da je morao da prlepjuje cigare o zube, posto nije imao cime da je drzu u ustima(raspale su mu se usne):paranoia:

edit
Evo ima nesto i u wikipediji o tome
http://en.wikipedia.org/wiki/Sigmund_Freud

Rocker
21.9.2006, 22:45
Zato i nije najveći psihoanalitičar, bar po meni.
Daleko od toga!:kreza: Što se mene tiče, mogao bi da drži predavanja u Lazi!
Ne pusim . Niko ne pusi kod mene u porodici . Bavim se sportom :)
I ja se bavim sportom. :kreza: Padobranstvom.:cool:

101st Airborne
21.9.2006, 22:55
Negde sam cuo neku triviju o Frojdu. Naime, covek je pred krajem svog zivota imao toliko sje*bana usta(verovatno od raka ili nesto slicno), da je morao da prlepjuje cigare o zube, posto nije imao cime da je drzu u ustima(raspale su mu se usne):paranoia:

edit
Evo ima nesto i u wikipediji o tome
http://en.wikipedia.org/wiki/Sigmund_Freud

Borio se nekih 20 godina sa rakom zdrela, ako se dobro secam...

Procitao sam dosta njegovih dela, i biografiju, ali su naravno izbacivali taj deo sa kokainom, tako da sam bio malo neupucen...imam i sva Jungova dela kuci, ali ih nisam citao...s cim poceti od njega?

Rocker
21.9.2006, 23:24
s cim poceti od njega?
Počni da studiraš psihologiju i biće ti dovoljno!:to_care:

Simke
22.9.2006, 7:06
Mladići, ostavite se bre tih knjiga...
počnite da jurite devojčice koje se bave ili proučavaju takve stvari,
one su toliko usamljene i zbunjene da vam je uspeh skoro zagarantovan...
a knjige možete i kasnije da pročitate, bar ćete više stvari shvatiti... :)

101st Airborne
22.9.2006, 11:32
Mladići, ostavite se bre tih knjiga...
počnite da jurite devojčice koje se bave ili proučavaju takve stvari,
one su toliko usamljene i zbunjene da vam je uspeh skoro zagarantovan...
a knjige možete i kasnije da pročitate, bar ćete više stvari shvatiti... :)


Mah,moja je na pravima...a veruj mi da nije bas tako kao sto pricas, ortakinja je na psihologiji i nije nimalo naivna devojka...kad ti raspali psihoanalizu, dodje ti da bezis...

Iwan88
22.9.2006, 21:34
mrzim pusenje!!!!!!!!!!!!!!! kada osetim dim od cigara mogao bih odmah da povratim i uopste ne vidim koja je svrha pusiti, nema nikakve kositi, steti zdravlju a nije ni džabe

Simke
22.9.2006, 23:09
Mah,moja je na pravima...a veruj mi da nije bas tako kao sto pricas, ortakinja je na psihologiji i nije nimalo naivna devojka...kad ti raspali psihoanalizu, dodje ti da bezis...
šalio sam se, naravno...

poznajem nekoliko ljudi koji to rade, posao je izuzetno težak i neadekvatno nagradjen...
trud koji oni ulažu postoji samo zahvaljujući ljubavi prema pozivu i želji da pomognu ljudima kojima je potrebna pomoć...
ne bih voleo da neko moj to radi, poziv je svakako izazovan ali mora da ostavlja tragove...
zamisli kad stalno slušaš neke čudne priče, kad se probijaš kroz džungle misli, osećanja i da ne nabrajam... pa posle otidji kući, prošetaj sa porodicom, poigraj se sa decom i nemoj ni jednog momenta da se setiš nečega sa posla... ja to ne bih mogao, mogu ti reći da za njih tj Psihologe gajim prilično poštovanje, skoro da nemaju pravo na grešku jer mogu da naprave veliku štetu kobnu po druge ljude... puno razloga postoji protiv bavljenja takvim pozivom a šanse za uspeh su veoma male jer često ne uspevaju da pomognu bez obzira na uloženi trud i stručnost...

moram još malo da se našalim :) nadam se da se ne ljutiš.
ta druga kad raspali analizu, lepo je pustiš da priča, priča, priča... i kada primetiš da počinje da gubi dah i ubrzano da diše, poljubi je ono pravo... ima da se onesvesti k'o u filmovima... garant. :)

Shlaymara
22.9.2006, 23:12
A sto je najgore, veliki broj ljudi upisuje Psihologiju zbog toga sto ima neke probleme koje misli da ce resiti studiranjem.

che daboli guz
9.10.2006, 21:10
A sto je najgore, veliki broj ljudi upisuje Psihologiju zbog toga sto ima neke probleme koje misli da ce resiti studiranjem.

Ha ha ha ha ova ti je dobra...znas imam hint za njih pa im poruci da se bace na kilometrazu.Imao sam i ja neki problem pa zapalio za Australiju 1 godinu(bacpacker).Kad sam se vratio sve je ostalo manje vise isto sem sto sam zakljucio da nema zivota bez putovanja, ali putovanja bez pratnje. Nego use i svoje kljuse!

Sem toga dali je iko gledao Bluzerski film Raskrsce(Cross Road)???

Kako postati bluzer - nabij kilometrazu.:odoK:

A u vezi pusenja ovdje u holandiji je bila poprilicna frka u vezi toga.
Ima dosta kafana sa odvojenim za ne pusace.Ili cak ako hoces moras na balkon gdje kisa shamara ili snijeg bijeli pa izvoli.

Za pusace 1 Hint prebacite se na Nargilu.Izum uopste nije arapski kako se misli nego grchki.Pa cak i nargila ima filter samo od vode.
Dim od nargile nije odbojan nego bas privlacan...poput mirisljavih stapica.
Da ne bude zabune,nargila nije ona spravica iz Junki filmova i gdje se pusi opijum.Jednom zgodom sam ponjeo na balkansko poluostrvo.
I demostraciju napravio kod rodbine u Beogradu,mladi su znali o cemu se radi,
samo je moja strina kukakla-kritikovala:)

po bosni je bilo slicno,svi manje vise imaju razumevanja...samo na c*r*ni
bi bila druga pjesma ,ali srecom nikad me nisu pretresali do kostiju.
A i da jesu nemam nista protiv zakonito.Hmmm.:a_whistli

Bojan Savnik
9.10.2006, 21:20
Pušio 33 godine (kakva ludost) :n-cc2: .
3 godine nepušač (konačno). :aplauz:

A M G
9.10.2006, 21:23
Pušio 33 godine (kakva ludost) :n-cc2: .
3 godine nepušač (konačno). :aplauz:

Svaka ti cast, nadam se da ce tako i da ostane!;) :tapsh:

che daboli guz
10.10.2006, 14:08
Dobro Bojane bilo bi lijepo kad bi naveo koje su razlike izmedzu biti ili ne biti pusac?!Kako sa materijalne(fizicke) tako i sa psihicke strane!

Magneto
13.10.2006, 21:48
Razlike, tj. prednosti života bez duvana su lepo navedene na ovih prethodnih 7 strana. Ne može čovek sad izmisliti toplu vodu.

Konan
13.10.2006, 22:42
Polako, ima nas ovde koji funcionišu na nikotinu i kofeinu. Da, pušač sam, pušim (trenutno) 3 pakle Winstona i pijem bar 10-ak kafa dnevno. Jako često mi radni dan traje do 3-4 ujutro i... malo je kolega koji nisu pušači. Ako imate izbor NEMOJTE, ali... ja sam pušač preko 25 godina!

Renee
16.10.2006, 15:36
Ne pušim, a nikada ni neću :mad:

Lucic Nemanja
17.10.2006, 11:01
Ja nikako ne mogu da shvatim zasto ljudi puse.Meni to izgleda kako da jedes pepeo:kreza: .Ne vidim nista dorbo i korisno u tome.

Mrmot
17.10.2006, 11:08
to je sad u modi (?)

nemam pojma, ja sam u poslednje vreme poceo da vidjam razne banere protiv pusenja, prvo po bilbordima, pa po nekim sajtovima... ako se ovako nastavi, mozda te kampanje i budu uspesne :)

Lucic Nemanja
21.10.2006, 2:05
Pusenje je samo placanje bolesti.Eto tako ja to shvatam.Platis i unistavas se!!!!Sta tu ima dobro:mad: ?

stribog
24.10.2006, 20:48
Zuti Camel, jedna do jedna i po pakla dnevno.A mogao sam kucu da sagradim za te pare.:D

Psychon@ut
25.10.2006, 17:45
...
Kada sam spomenuo tvoju energiju, da malo pojasnim...
Borba protiv pušenja je samo deo borbe i akcija koja se preduzima na sve širem planu... deo borbe jer je pušenje samo jedan element koji spada pod Bolesti zavisnosti, tu su još i alkoholizam, narkomanija...
Ti kao učenik medicinske škole dobro i pozitivno razmišljaš ali da ti dam ideju za dalje razmišljanje a možda i akcije...
Recimo sutra ćeš raditi u uslovima gde se daju citostatici u neodgovarajućim uslovima kako po pacijenta tako mnogo više i opasnije po onoga ko to čini u ovakvom slučaju po medicinskog tehničara/sestru... u svetu za takvo davanje terapije postoje specijalne komore, raspitaj se u školi.
...
Pitanja:

Da li je ovo opasnije od pušenja?
Da li je ovo jedini primer?
Kako se skladišti i odlaže medicinski otpad?
Kakve otpadne vode iz naših zdravstvenih ustanova stižu u Dunav, Savu i ostale vodotokove?
i tako dalje...

...

Ali da se vratimo zdravstvu, sigurno negde ideš na praksu... procunjaj malo, raspitaj se... ponekad mi to vardanje oko pušenja deluje kao bacanje prašine u oči interesantno je za akcije a prilično jevtino za realizaciju...
sve mi je to OK ali ajde da vidimo šta je još oko nas.
Simke,umalo da zaboravim,ostao sam dužan neke odgovore.
Raspitivao sam se,dobio neke odgovore,jeste da su malo svi nezgodni(ljudi),ljute se kad ih nešto pitaš..."kao šta te to briga",ali doznao sam da:

citostatici su grupa ljekova koji se daju u slučaju malignih oboljenja,
neki su radioaktivni,
daju se u posebnim komorama(čak i kod nas),
e sad pazi,reče mi profesorica da se oni daju u komorama zbog toga što izazivaju oslabljeno stanje organizma onog koji prima terapiju,imunitet slabi pa
pacijenti moraju da budu strogo izolovani zbog oportunističkih infekcija...nije mi spomenula štetnost za zdr. radnika ali vjerovatno postoji,zbog radioaktivnosti nekih citostatika.

Nisam zaboravio i ostala pitanja...ali u gužvi sam,sa prakse u školu-sa prakse u školu,pa nemam snage za ni za šta.:)
Pozdrav Simkeu.

NightWolf
8.11.2006, 23:03
LJUDI! BACITE CIGARU U KANTU I PREPUSTITE SE MIRNOM I ZDRAVOM ZIVOTU ISPRED KOMPJUTERA!:D :) :rofl: :D :) :rofl:

SirDuck
8.11.2006, 23:12
LJUDI! BACITE CIGARU U KANTU I PREPUSTITE SE MIRNOM I ZDRAVOM ZIVOTU ISPRED KOMPJUTERA!:D :) :rofl: :D :) :rofl:

Uz WOW:)
Ne trosite pare na cigare, vec to ustedite i kupite jos meseci za MMORPG igre, izgubite socijalni zivot, ne mrdajte sa kompa 24/7, ugojite se 50 kila i zivite zdravo bez cigara. :D :D

Simke
8.11.2006, 23:35
Simke,umalo da zaboravim,ostao sam dužan neke odgovore.
Raspitivao sam se,dobio neke odgovore,jeste da su malo svi nezgodni(ljudi),ljute se kad ih nešto pitaš..."kao šta te to briga",ali doznao sam da:

citostatici su grupa ljekova koji se daju u slučaju malignih oboljenja,
neki su radioaktivni,
daju se u posebnim komorama(čak i kod nas),
e sad pazi,reče mi profesorica da se oni daju u komorama zbog toga što izazivaju oslabljeno stanje organizma onog koji prima terapiju,imunitet slabi pa
pacijenti moraju da budu strogo izolovani zbog oportunističkih infekcija...nije mi spomenula štetnost za zdr. radnika ali vjerovatno postoji,zbog radioaktivnosti nekih citostatika.

Nisam zaboravio i ostala pitanja...ali u gužvi sam,sa prakse u školu-sa prakse u školu,pa nemam snage za ni za šta.:)
Pozdrav Simkeu.
Hvala na pozdravu,
lepo je što si se setio.

Kazali su ti:
daju se u posebnim komorama (čak i kod nas)
Pa to malčice lažu, preciznije bi bilo reći:
treba da se daju u posebnim komorama (čak i kod nas) ili
ponegde se daju u posebnim komorama (čak i kod nas)


Vidim komentare o investicijama, pa:
Jedna od dobrih investicija u sopstveno zdravlje je ne koristiti duvan.

Loodi
20.11.2006, 12:15
Nikad u zivotu nisam duvanio. I veoma mi smeta kada me neko gushi iz blizine, a najvishe mrzim one chobane koji na stanici pre ulaska u bus povuku zadnji dim pa ga ispuste u autobusu...&^%(^@)(_@&^&@!!!! tukao bi ih very usr... motkom...tukao bi im glavu o beton....sta vise reci,to smrdi k'o lesh. Ali nazalost zivimo u zemlji koja ne bi bila tako jadna da 65% posto populacije nije jadno u mozak i da im je 90% posto zivota cigare,narodnjaci i pechenje (ajd protiv ovog zadnjeg se i ne bunim). Kad bude manje takvih i ova Srbija ce biti mnogo zdravije i lepse mesto za zivot a dotle ce rusi i ameri ce da se presele na mars a mozda i titan ili evropu,japanci ce verovatno da evoluiraju u ko zna sta, a mi(mislim srbija u globalu)...mi cemo i dalje da slusamo narodnjake,da nas truju sa ko zna chim itd.

Telepatic
20.11.2006, 12:19
Nikad u zivotu nisam duvanio. I veoma mi smeta kada me neko gushi iz blizine, a najvishe mrzim one chobane koji na stanici pre ulaska u bus povuku zadnji dim pa ga ispuste u autobusu...&^%(^@)(_@&^&@!!!! tukao bi ih very usr... motkom...tukao bi im glavu o beton....sta vise reci,to smrdi k'o lesh. Ali nazalost zivimo u zemlji koja ne bi bila tako jadna da 65% posto populacije nije jadno u mozak i da im je 90% posto zivota cigare,narodnjaci i pechenje (ajd protiv ovog zadnjeg se i ne bunim). Kad bude manje takvih i ova Srbija ce biti mnogo zdravije i lepse mesto za zivot a dotle ce rusi i ameri ce da se presele na mars a mozda i titan ili evropu,japanci ce verovatno da evoluiraju u ko zna sta, a mi(mislim srbija u globalu)...mi cemo i dalje da slusamo narodnjake,da nas truju sa ko zna chim itd.
ma opusti se.....http://www.tolkien.co.yu/images/smiles/beast_plavik.gif...........:D

Master Neo
20.11.2006, 12:35
Ne pusim, ne pijem cofee, ne pijem alkohol, no drugs, just sport... Ne, ozbiljno, pusenje je zaista i fizicka i psihicka bolest, to je strasno, i po meni jedna od zavisnosti, i cim ne mozes da se skines sa necega, bilo da ne zelis ili ne mozes, smatram da si narkos. Keva mi je zamalo umrla od gusenja i smanjenog kapaciteta pluca koje su prouzrokovale cigarete, naravno. I doktorka strogo zabranila, da ne sme ni cigaru do kraja zivota, a dva meseca posto je izasla iz bolnice, vratila se na 2 kutije najgore krdze Drine, dnevno! Sta reci, gde je tu karakter?

Rocker
21.11.2006, 18:03
nazalost zivimo u zemlji koja ne bi bila tako jadna da 65% posto populacije nije jadno u mozak i da im je 90% posto zivota cigare,narodnjaci i pechenje (ajd protiv ovog zadnjeg se i ne bunim). Kad bude manje takvih i ova Srbija ce biti mnogo zdravije i lepse mesto za zivot
A jel' mora baš svaka tema da se dohvata "jadne zemlje i naroda"?!:rolleyes: Cigara je jedna od najjeftinijih zabava, tako da samo živimo u skladu sa svojim mogućnostima i standardom. Uostalom, svuda u svetu ima pušača, nismo mi najgori.

hacker_aca
22.11.2006, 0:01
Najveću nebulozu koju sam video je kad sam bio u Srbiji na slavu kod dede, i sad okuplja se čitava familija na selo i uzmem kutiju cigara od strica da vidim, Drina. A na njoj piše otprilike ovako:

"Pušači! Pušite našu Drinu jer je ona napravljena od najboljih duvana... bla, bla, bla, Drina THE BEST!.... bla, bla, bla..."

A 2 centimetra ispod piše:

"Pušenje je štetno po zdravlje."

:confused: :rofl:



Svaka cigara skrati život za 7 sekundi. Svaki seks produžava život za 12 sekundi. Zato pušači, je**te se! :D

Rocker
22.11.2006, 0:36
Svaka cigara skrati život za 7 sekundi. Svaki seks produžava život za 12 sekundi. Zato pušači, je**te se! :D
Ja sam ovo čuo, samo što se radi o minutima?:icon_scra

Magneto
22.11.2006, 0:45
Da more, kreće se od 10-15 minuta.

Rocker
22.11.2006, 4:10
Da more, kreće se od 10-15 minuta.
Šta? Pljuge or ...:to_care:

hacker_aca
22.11.2006, 5:55
Ja sam ovo čuo, samo što se radi o minutima?:icon_scra

Ja sam čuo verziju sa sekundama. Svejedno, važno je da je poenta shvaćena.

Gledao sam negde na televiziji kako neki Kinez (koliko se sećam) uvlači dim od cigare kroz uvo! :eek: Da, samo nabije cigaru u uvo, začepi nos i uvlači! :)

Mil00rad
23.11.2006, 16:39
Kafa moze,cigara jok.

dzambo
23.11.2006, 16:40
Pusio sam ranije, nesto kratko pa sam ostavio.

Simke
24.11.2006, 6:22
Kafa moze,cigara jok.
Samo bela kafa u tvojim godinama dolazi u obzir,
od prave kafe može da ti izraste rep. :dedica:

Telepatic
24.11.2006, 9:22
Samo bela kafa u tvojim godinama dolazi u obzir,
od prave kafe može da ti izraste rep. :dedica:
......jel ta bela kafa i dalje postoji?:D (salim se)Totalno sam zaboravio da to postoji na svetu:D :D

REDisLAW
24.11.2006, 21:48
Ne bre! Sportista sam! :D

Ice-Man
25.11.2006, 11:07
......jel ta bela kafa i dalje postoji?:D (salim se)Totalno sam zaboravio da to postoji na svetu:D :D

Ma ja to mnogo volim! Jer nekako je... kao kafa, samo... bela!;)
A cigare ne kozumiram, i ako se povremeno tolko iznerviram da mi dodje da razvalim celu paklu! To zbog skole povremeno!:mad:
Ali u normalnim okolnostima se gadim i od dima!

SirDuck
25.11.2006, 11:35
Ma ja to mnogo volim! Jer nekako je... kao kafa, samo... bela!;)
A cigare ne kozumiram, i ako se povremeno tolko iznerviram da mi dodje da razvalim celu paklu! To zbog skole povremeno!:mad:
Ali u normalnim okolnostima se gadim i od dima!

Heh, znam.:o
Vise puta mi se desilo od kada sam u gimnaziji:o

Ice-Man
25.11.2006, 12:26
Eto sta skola napravi od nas!:D

_I_V_I_C_A_
25.11.2006, 12:45
No smoki!!!:dedica:
Ja ne pusim,provalio sam jos u skoli da deca pocinju da puse da bi izgledali kao da su odrasli i da su sad opasni ako puse...:p
A posto ja nikada ne zelim da odrastem...:a_bleh:
I zalazem se za primenu zakona o pusenju na javnim mestima i prostorijama,nema niko pravo da truje druge ljude oko sebe,BEZOBRAZLUK!:n-cc2:

Telepatic
25.11.2006, 13:40
Uh kako ne!Kod mene u skoli ima pusaca koliko volis,meni (moram da priznam:o ) se svidja taj miris dima,ali mi ne pada na pamet da pusim!:dedica:

phoenix[illusion]
25.11.2006, 20:19
Evo ja sam pre neki dan probao da pusim i sta da kazem, ukus je tako-tako, ali naravno da necu nastaviti da pusim.
Inace sam probao radi druga koji pusi jer mi je rekao da se ne mozes odviknuti kada jednom probas, pa sam mu hteo dokazati da moze.

SirDuck
25.11.2006, 20:21
Nemoj da on bude u pravu......:rolleyes:

King Arthur
25.11.2006, 20:57
NE!

Nema razloga da se trujem (dovoljno je, i previse)...

lud@k
25.11.2006, 21:50
Svi kazu da pusenje opusta ali kod mene je bilo obrnuto:n-cc2: pa sam zato prestao:D

Telepatic
25.11.2006, 23:44
da budem tacniji,meni se svidjaju(probao sam:o ),ali kad sam provalio da su na foru droge (kad uzmem jednu ocu drugu....) odma sam rekao sebi-nema vise ovog!:dedica:

Shang Tsung
26.11.2006, 13:32
Moze se reci da sam jednom prisustvovao nekom seminaru u osnovnoj skoli o stetnosti pusenja, i tu su nam pokazivali neke slichice kancera pluca.I bilo je jednostavno, rekao sam da ne zelim takva pluca i to je to.Medjutim, druga je stvar sto su mi svi u kuci strastveni nikotinski ovisnici,pa mi dodje da sve isteram napolje-na ovu zimu, al ne mogu, nije moja kuca... yet... bwahaha:)

Master Neo
26.11.2006, 14:41
Moze se reci da sam jednom prisustvovao nekom seminaru u osnovnoj skoli o stetnosti pusenja, i tu su nam pokazivali neke slichice kancera pluca.I bilo je jednostavno, rekao sam da ne zelim takva pluca i to je to.Medjutim, druga je stvar sto su mi svi u kuci strastveni nikotinski ovisnici,pa mi dodje da sve isteram napolje-na ovu zimu, al ne mogu, nije moja kuca... yet... bwahaha:)
Upravo tako. Baba i keva dnevno popuse ukupno 5 kutija najgore krdze od cigareta. Da ne spominjem koja je marka, uglavnom domace su, i nose naziv jedne reke, na slovo D a nije Dunav. I zabranio sam im da ulaze u moju sobu sa cigaretom i da puse u njoj i slicno. Zamislite koja je to zavisnost kada one nisu htele da prestanu da puse dok sam ja imao astmu i gusio se svakih nedelju dana kao mali! U jednoj ruci drze mene a u drugoj cigaretu, strasno! Na lomachu bih ja njih zbog cigareta...

NightWolf
1.12.2006, 21:41
Uz WOW:)
Ne trosite pare na cigare, vec to ustedite i kupite jos meseci za MMORPG igre, izgubite socijalni zivot, ne mrdajte sa kompa 24/7, ugojite se 50 kila i zivite zdravo bez cigara. :D :D


tako nesto:DSirDuck,ali nije bas gubljenje socialnog zivota posto nonstop razgovaras sa ljudima;) ...kako ko, neki 50 ja samo 4kila:D

Catt
18.12.2006, 0:53
Не.Мука ми је када помиришим овај наш дуван.. али зато ганџа долази у обзир..

aerochivija
18.12.2006, 20:49
Не.Мука ми је када помиришим овај наш дуван.. али зато ганџа долази у обзир..

Gandža:
- Ima utvrđena farmakološka dejstva na očni pritisak (glaukom) i oprezno se primenjuje u lečenju (SAD), ali još uvek je mnogo kontraverzi oko toga.

- Oštećuje pluća osam puta više od cigareta, što je naročito opasno u tvojim godinama, kao i konzumacija alkohola, cigareta i sl.

- Šta god pričali neki, intenzivno konzumiranje stvara preduslove za prelazak na teže droge, ako ni zbog čega drugog, ono zbog smanjene uračunljivosti i samokontrole.

- Ako već uzimaš, nemoj pod njenim dejstvom da sedaš za volan (kad budeš u mogućnosti), otupljuje reflekse i osećaj brzine kretanja u odnosu na organizam koji nije pod njenim dejstvom.

- U kombinaciji sa alkoholom, negativna dejstva se pojačavaju eksponencijalno.

- Da li si bolji čovek pod njenim dejstvom, nego kad si strejt?

Ovako na brzinu, naveo sam četiri negativna i jedno pozitivno dejstvo, uz jednu dilemu koju samo ti možeš da razrešiš.

I naravno, ne kažem da treba konzumirati cigarete iz bilo kog razloga, iako sam pušač.

Catt
18.12.2006, 21:15
Ма хвала ти на упозорењу.. Ни ја нисам у потпуности за то.. Нити узимам ,управо због дотичних наведених фраза..

Peruzzi
18.12.2006, 21:19
ma ni ja ne pusim.....nije zdravo :p

Down Force
12.1.2007, 22:34
Nikad nisam ni probao cigare niti bi ih probao.CIGARE SUCKS!!!:kreza:

Guardian
18.1.2007, 15:23
Ne i neću,ali moj najbolji drug je pušač i kad smo izračunali koliko troši na cigare
175€ godišnje=dobra grafička.1500DDR ram.......

hacker_aca
18.1.2007, 16:09
Ne i neću,ali moj najbolji drug je pušač i kad smo izračunali koliko troši na cigare
175€ godišnje=dobra grafička.1500DDR ram.......

175?! Pa on je dobar koliko moje društvo troši na cigare... Svaki dan po evro-dva ako ne i više.

Gordon Freeman
19.1.2007, 23:24
Jok , tome sam davno rekao:ciao:

Majonez
19.1.2007, 23:42
Ja sam bio pusac sa 5god :D dok me mama i tata nisu prebili :D

Belfegor
20.1.2007, 0:42
Nikad bio, nikad necu biti!

oluja
20.1.2007, 1:40
Gandža:
- Ima utvrđena farmakološka dejstva na očni pritisak (glaukom) i oprezno se primenjuje u lečenju (SAD), ali još uvek je mnogo kontraverzi oko toga.

- Oštećuje pluća osam puta više od cigareta, što je naročito opasno u tvojim godinama, kao i konzumacija alkohola, cigareta i sl.

- Šta god pričali neki, intenzivno konzumiranje stvara preduslove za prelazak na teže droge, ako ni zbog čega drugog, ono zbog smanjene uračunljivosti i samokontrole.

- Ako već uzimaš, nemoj pod njenim dejstvom da sedaš za volan (kad budeš u mogućnosti), otupljuje reflekse i osećaj brzine kretanja u odnosu na organizam koji nije pod njenim dejstvom.

- U kombinaciji sa alkoholom, negativna dejstva se pojačavaju eksponencijalno.

- Da li si bolji čovek pod njenim dejstvom, nego kad si strejt?

Ovako na brzinu, naveo sam četiri negativna i jedno pozitivno dejstvo, uz jednu dilemu koju samo ti možeš da razrešiš.

I naravno, ne kažem da treba konzumirati cigarete iz bilo kog razloga, iako sam pušač.
Da dopunim...
Utvrdjeno je da posle odredjenog vremena (i frekfencije koriscenja) izaziva depresiju koja se ispoljava na razlicite nacine.

U poslednje vreme me najvise nervira kad pusaci pocnu da mi kukaju kako se osecaju ugrozenim jer im sve vise zabranjuju gde mogu da duvane... A kako se ja osecam od njihovog smrdljivog dima nikom nista!!!

Ne treba im vise od ovoga trenutno ni zabranjivati ali bi zato trebalo podici cene cigareta bar tri puta, to bi imalo najveci uticaj na njihovu "zavisnost".

bobi
20.1.2007, 2:46
Ma... pocinju sve vise da me nerviraju cigare...
Pre neki dan pomagao sam caletu da gurne kola, i posle guranja, 10 minuta nisam mogao da dodjem sebi zbog nedostatka vazduha.
Trebalo bi da smanjim malo cigarete i da odem na neku planinu.

Simke
20.1.2007, 10:27
Koliko god da je akcija protiv pušenja potrebna, prihvatljiva i dobro došla...
koliko god donosila pozitivnih propratnih pojava i koliko god bila korisna itd.
da ne nabrajam više ...
Toliko ova akcija već postaje moda koja prerasta u opštu histeriju, čudi me da još niko nije predložio da se pušači javno obeleže, možda žutom trakom oko rukava... žutom u boji duvana.


Nervira me da vidim službenika za šalterom ili već gde ... sa šoljicom kafe u jednoj a sa cigaretom u drugoj ruci.
Nervira me da vidim doktora u ordinaciji na čijem stolu uz recepte stoji pepeljara i cigareta.
Nervira me da ne možeš ući u školsku zbornicu od dima.

Prilično je loših primera koje smo mogli sresti koliko do juče a neke na žalost još uvek možemo videti.

Ova agresivna kampanja me samo provocira da se zapitam šta to propuštamo da vidimo, kada će to drugo doći na red.

Borba za čistiji vazduh se može voditi mnogo suptilnije, kako već reče Oluja upotrebimo matematiku i osnovnu operaciju množenja: sadašnja cena kutije cigareta X 3 ili X 5 pa će to mnogo bolje ići, efekti će biti nesagledivi ... pa ko vole nek izvole.

Simke
20.1.2007, 10:45
Ovo što sledi nije odbrana pušača, niti pušenja ... da neko slučajno ne pomisli.

Pitanja:

Da li ste videli nekoga ko je prepušio pa je posle toga uhvatio ženu i razvalio je batinama?
Da li ste videli nekoga ko je prepušio pa je posle toga uhvatio decu i takodje ih razvalio batinama?
Da li ste videli nekoga ko je zbog prekoviše popušenih cigareta silovao maloletnicu ili maloletnika?
Da li ste videli nekoga ko je zbog takodje prekomernog korišćenja cigareta seo u vozilo i usmrtio nekoliko ljudi?
Da li ste videli nekoga da je zbog viška nikotina u krvi isukao neko oružje i ukokao prvog komšiju iz nekog ti tamo razloga?
Da li ste videli nekoga ko se isekao, povredio, ko je ugrozio sebi i drugima život u toku proizvodnog procesa u nekoj firmi a samo zbog toga što je popušio koju cigaretu više?
Da li ste videli grupu obesnih pušača kako fizički maltretira, tuče i povredjuje druge ljude?
Da li ste se ikada zapitali dok ste u kolima da li je onaj kreten što vam dolazi krivudajući u susret možda popušio koju cigaretu više?


Ima ovih pitanja još prilično ... odgovor znam.

Ima mnogo gorih stvari od pušenja, sačuvajmo malo agresije i nešto snage za njih!

Pušači su tihe, skoro pasivne samoubice ... njihova agresija je slabo okrenuta prema ostalima, protiv njih se lakše izboriti.

Okrenimo se malo prema onim drugima, prema onima o kojima svakodnevno čitamo u štampi, čija zlodela gledamo na TV ekranima ...
Okrenimo se protiv onih koji ostavljaju mnogo gore i trajnije posledice po porodicu i društvo.

Ocelot
20.1.2007, 15:41
Jedan malo smešniji dijalog o cigaretama:

Naomi: Are you smoking?
Snake: Yeah, so what?
Naomi: Didn't you know that cigarettes contain benzopyrene, a chemical that leads to lung cancer? We now know that when benzopyrene enters the body, it changes to benzopyrene diolepoxide (BPDE)and attaches to the receptors on the P53 gene, the gene which causes lung cancer. The BPDE attaches to the P53 gene in three specific locations and causes pre-cancerous changes to the lung tissue.
Snake: You know a lot about science, but you don't know how good a cigarette
tastes in the morning.

mad_skillz
20.1.2007, 16:52
da li pushim , gde cu pushiti imam 100 kila i pluca kao nilski konj , trebao bi mi box na dan da se zadovoljim...:D
shalim se , prosto smrdi i smeta mi tako da ne..

Tetanus
21.1.2007, 20:21
pušio nekad kao pubertetlija, valjda da se dokažem???:boodala:
kad sam malo došao pameti :icon_scra batalio sam cigare....
prestao kako sam i poceo - odjednom presekao.

Wile E. Coyote
22.1.2007, 10:39
Ima mnogo gorih stvari od pušenja, sačuvajmo malo agresije i nešto snage za njih!

Pušači su tihe, skoro pasivne samoubice ... njihova agresija je slabo okrenuta prema ostalima, protiv njih se lakše izboriti.

Okrenimo se malo prema onim drugima, prema onima o kojima svakodnevno čitamo u štampi, čija zlodela gledamo na TV ekranima ...
Okrenimo se protiv onih koji ostavljaju mnogo gore i trajnije posledice po porodicu i društvo.
Svaka cast na ovom komentaru! :n_klanja: Nisam za to da se pusi gde stigne, jer to svakako nekom smeta, ali proterivanje pusaca postaje vec hajka. Ako cu da se trujem, to je moj izbor, a ako se to nekom ne svidja, neka mi obezbedi prostoriju u kojoj cu to moci nesmetano da radim.

Dru1D
26.1.2007, 13:02
Zakleti antipušač:dedica:

Šta li ljudi nalaze u toj raboti :)

Takodje. Ali zato puse: Mama, tata, tetka...

Simke
4.2.2007, 10:30
Instalacija ...

http://www.kissmyfloppy.com/pages/pictures.php?id=260

SFRJ-Forever [CG]
4.2.2007, 11:06
Mrzim cigarete iz dna duse, nikada nisam pusio, niti cu. Niko u mojoj porodici ne pusi osim tetke od majke i njena dva sina.
Najgore je sjedjeti sa pusacima. Usmrdi se kosa, koza, odjeca, sve, UZAS:mad: Jedini nacin da se makne taj smrad jeste pranjem, odnosno tusiranjem.

Kada sam u nekoj diskoteci lakse pondosim smrad gandze nego cigareta, doduse, ne valja ni jedno ni drugo.

Ljudi koji hoce da se truju to bi mogli raditi napolju, van kafica, javnih ustanova i ostalih prostorija. Dizanje cijene paklice cigareta bi ih dobro okinulo po novcaniku. Skupite sve te pare potrosene za taj smrad i mogli biste svakog mjeseca kupiti citavu Njegusku prsutu:D

Simke
5.2.2007, 7:33
Moglo bi se kupiti živo prase sve zajedno sa mašnicom oko vrata ... pa nek trčkara dok mu šunkice ne narastu. :)

Pošto je ovo Forum SK, govorimo o računarima...
Prosečan pušač popuši dnevno ± 1½ - 2½ kutije cigareta ...
pa ako su to kojim slučajem Lucky Strike, Winston, Marllboro i sl. možemo računati da je to trošak od ≈ 2 eura dnevno što na kraju godine iznosi blizu 750 eura ...
a za te novce se može uzeti prilično dobar računar, zar ne?

Naravno da sa ovom matematikom možete izaći ispred roditelja, u slučaju da je pušač u pitanju, kada vam ne da novce za novu tastaturu, miša i sl. ...

Savet: ipak budite na blagoj distanci dok ovako nešto izgovarate, budite na dovoljnoj udaljenosti od ruke jer mi znamo da budemo nasilan narod kada nam nešto ne paše, na žalost ...

Ovde ne govorimo o nasilništvu, kao što ne govorimo ni o alkoholizmu iako ne smemo zaboraviti da to nisu ništa manja zla od pušenja, čak mislim da su mnogo gora i opasnija.

Bolidar
6.2.2007, 15:38
Ne...

Vuckovic Veljko
19.2.2007, 19:56
Malo sam mlad da bih pusio(15 godina)a i kad budem stariji mislim da pusti necu.

LunaticRS
21.2.2007, 8:14
Ali zato volem kafuuuu:D Kaubojska doza isključivo :)
Hahaha...Mislis dva dl kafe...Nista manje...Takodje i ja...Nista soljice i fildzani...Samo VELIKA solja...


Inace pusim srbijanski Marlboro i to jedna kutija 3 dana.Skode mi cigare, ali kako da ne zapalim kad poginem i vidim da nisam pola sata snimio poziciju!:boodala: Inace veomo mnogo volim i zelene cigare!:kreza:

Jamiroquai
21.2.2007, 13:57
Не пушим, нити ме привлачи...

П.С. Не разумем зашто је у гласање убачено ''Некад'', или пушиш или не...џабе изиграваш нешто ако ниси...:dedica:

lucifer
21.2.2007, 14:04
Ne.Ali zato keva i cale po paklu dnevno izludjuju me!!

demiurgos
22.2.2007, 23:45
Pusio sam 4.5 godine (od sesnaeste) a onda prekinuo u aprilu prosle godine. Bilo je pakleno par dana al' vredelo je. Bio sam zaboravio kako je ustati ujutru bez svezeg osecaja u ustima i neizbeznog iskasljavanja. :n_klanja:

SFRJ-Forever [CG]
22.2.2007, 23:53
To je katastrofa, klinci pocnu da puse sa 15godina da bi bile face:paranoia:
Na ulicama, u parkovima, kafanama, diskotekama.......sve klinci.....

polarnimeda
22.2.2007, 23:58
nikada i nisam, i vi to dobrooo znaaate! ;)

Ne$A
23.2.2007, 20:49
Pusim, pijem, drogiram se, cini mi se popravljam se.:dzavo:

Salim se naravno:D . Nikada nisam ni probao cigare jer mi smetaju, a i smeta mi kada neko pusi pored mene jer onda i ja smrdim (onda moram da operem kosu i ostavim odecu na pranje:( ).
I stvarno je zalosno kada vidim klinca od 12gd. sa cigarom u ustima...misle da su face i da su nesto a ustvari neznaju da samo sebe unistavaju.....

Dual pretop
23.2.2007, 22:51
Daleko bilo!!:dedica:

LunaticRS
24.2.2007, 8:18
a i smeta mi kada neko pusi pored mene jer onda i ja smrdim (onda moram da operem kosu i ostavim odecu na pranje:( ).

Volio bih da budes jednu noc u ovoj igraonici gdje ja budem.Gasna komora.Dolazim u radnickom odijelu ovdje.Svi pushe, a niko ne da da se vrata otvore da se izluftira.Biljku neku da stave ovdje uvela bi za dva dana.Jedva cekam da uvedem kablovsku.Odmah prestajem dolaziti 'vam'...

Ice-Man
24.2.2007, 9:35
Volio bih da budes jednu noc u ovoj igraonici gdje ja budem.Gasna komora.Dolazim u radnickom odijelu ovdje.Svi pushe, a niko ne da da se vrata otvore da se izluftira.Biljku neku da stave ovdje uvela bi za dva dana.Jedva cekam da uvedem kablovsku.Odmah prestajem dolaziti 'vam'...

Da ne ides ti mozda u igraonicu Tri Lava, u Nisu? Mozda se znamo, jer ja tamo odlazim povremeno sa drustvom.:paranoia:
Ako mislimo na istu igraonicu, a verujem da je tako jer si je verno opisao, onda mogu samo da dodam da neki puse sto vise mogu (naravno ne otvarajucini vrata ni prozor) samo da bi isterali decu od 11 godina. Racunaju da ce ovima da smeta dim pa zato jos vise i puse.:( :mad:

LunaticRS
28.2.2007, 8:46
HAHAHA...Svaka chast ti za ovu Ice-Mane...lol
Ako si mislio ozbiljno da sam ja iz Nisha onda pogledaj moj profil.
Kod nas djeca mutirala i nista im ne smeta.E'o jedan mali ima 3 ruke...Sto je najgore ne mozes ih rastjerati nicim...Mozda pesticidom...
Nisam rekao da je u ovoj igraonici 5 maraka (2.5 evra) 10 sati...To nemam ni na Tibetu.

3AKOH
4.3.2007, 18:09
Nemam razloga da pušim.... Ej... da dajem pare kapitalističkim
kompanijama da me truju...:a_bleh: Ne hvala!!!
Godišnje bi trošio na cigare previše!!!
Pa bolje je da ne pušim i svake godine kupim novu grafičnu od
para ušteđenih ne pušenjem :D

giga
17.3.2007, 18:44
Ne pusim i nemam nameru da pocnem.To je kao kad bi platio nekom da me polako unistava.Takodje to je ubedljivo najbolje bacanje para.

<Rio_da>
17.3.2007, 19:00
Nope! Not me.... ne pijem ni kafu.... koj' ce mi to u zivotu?

Nicolas
17.3.2007, 19:25
mali off:
Ni ja kafu nesto ne gotivim, pre sam kao uzimao u velikim kolicinama pred ispite ali sada ne pijem ni kada uzmem neku besnu solju iako mi je to pre bio obicaj.:kreza:
Cigare takodje ne, to se podrazumeva...:rolleyes:

NjegovaWisost
18.3.2007, 12:55
1 qbanku u životu

LunaticRS
25.3.2007, 3:37
Pazi ovo...Igram dotu ili cs 10 sati, pijem full gorku duplu dozu coffeina i palim cigaru dok mi prethodna cigara tek zapaljena stoji u pepeljari.Sanse za infarkt 75%.Mislite o tome...

Shadowfax
25.3.2007, 3:59
Ne. Probao, ne prija mi i toliko.

Simke
21.6.2007, 10:32
Ubaciću ovde jedan rad ...
nije moj a nije ni bitno za priču čiji je,
pročitajte ga, to je dovoljno.



ЦИГАРЕТА
тихи убица


Светлост свећа лагано се преливала док је он изговарао нежне речи. Нежни су били и звуци музике са којима се сливао звук повременог гутљаја старог вина – права атмосфера, укратко, да се у њој изговоре речи вечне љубави и нежности. После сваке реченице, несвесно, он би повукао дим из цигарете и дунуо га у лице своје вечите љубави. А то лице би се згрчило, она би се лако накашљала, а очи би јој се овлажиле . Нажалост, нису то биле сузе радоснице. После неколико секунди, скочила је на ноге и отрчала кашљући и плачући. Надам се да је схватио да то није било због онога што јој је он рекао.


Пушење је зависност

Пушење није лоша навика или друштвена потреба, већ болест зависности, данас најраспрострањенија у свету и у међународној класификацији болести – МКБ она има своје место и своју шифру: Ф 17.2

Зависност изазива никотин тако што се у мозгу везује за рецепторе, изазива лучење допамина и норадреналина, који утичу на расположење, због чега пушач има потребу за цигаретом, да би се осећао нормално и задовољно. Осећај неодољиве жеље за цигаретом је познат сваком пушачу.

Пушење доказано изазива 25 болести са својих 4000 откривених суспстанци, од којих су многе штетне за људски организам. Пушачи имају већи ризик настанка малигних обољења, хроничних обструктивних обољења плућа, кардио- и цереброваскуларних болести и обољења периферних крвних судова. Жене пушачи ризикују настанак компликација у трудноћи и порођају, као и оштећења плода. У свету сваких 10 секунди умире један пушач

Овога су свесни многи пушачи. Чак 80% пушача би желело прекинути своју зависност од цигарете, четвртина је то већ и пробала, а само 3-5% их је у томе и истрајало. Због овога многи зависност од никотина поистовећују са хероинском.

Распрострањеност пушења

У свету пуши око 1/3 одраслог становништва, од тога више мушкараца, него жена, али све више расте број жена пушача, као и младих. Управо дуванска индустрија жели да придобије младе да постану пушачи, да би надоместили пад броја пушача међу старијом популацијом, због њиховог разбољевања или прераног умирања

Истраживање здравља становништва Србије, које је спровело Министарство здравља 2000. и 2006. год. је показало да међу становништвом Србије старијем од 15 год. смо имали прошле године 35% пушача ( 5% мање него 2000.год. ). Међу особама мушког пола је било 40% пушача (8% мање него код ранијег истраживања), док је међу женама било 30% пушача ( само 4% смањења ).

Simke
21.6.2007, 10:35
Колумбо је крив за све

Дуван је једногодишња зељаста биљка чији се листови користе за пушење. Постојбина дувана су Америка и Аустралија, а кроз историју се користио на разне начине. Првобитно су га северноамерички Индијанци користили у култним радњама и народној медицини, касније су га ушмркавали, жвакали, сецкали за луле, увијали у лист кукурузовине и на крају у папир.

У Европу је дуван стигао после Колумбове експедиције на острво Сан Салвадор, када је овај са домороцима попушио прву лулу мира. Дуван је од тада постао битан за економију европских земаља, а у Србију је стигао почетком 17. века са турским освајачима. Упркос уверењима да дуван има лековита дејства, убрзо су донети први прописи о забрани употребе дувана, а казне су у неким држава било толико ригорозне да су прекршиоци сакаћени или убијани. Истовремено, како је дуван био финансијски уносан, брзо су у многим државама, па и у Србији, уведене царине и монопол на прераду и продају.

Многе историјске личности били су страсни уживаоци дувана, а њихов прибор за пушење део је музејских колекција, попут луле кнеза Милоша, табакера кнеза Михајла или муштикла Јосипа Броза. Мада, с новим, строгим законима и свести о штетности најраспрострањенијег светског порока питање је хоће ли икоме од модерних политичара пасти на памет да се са цигаром међу зубима шепуре на фотографијама. Онако како су то својевремено радили Черчил, Че Ге Вара, Јосип Броз, Слободан Милошевић...
Подаци који упозоравају

Дуван најпре делује на срце (кардио васкуларни систем), изазивајући његов убрзан и неправилан рад. Он, такође, доводи до стезања крвних судова, па дуготрајно узимање великих количина може довести до срчаних обољења, која се некада могу завршити и смрћу, услед срчаног инфаркта.

Промене се јављају и на нивоу централног нервног система у виду узнемирености, премора и немира.

Дуван такође, негативно делује на наша плућа, доводећи до промуклости, кашља и стезања бронхија.

Утврђено је да никотин негативно утиче на ембрионални развој и да се деца код мајки пушача рађају са знатно нижом порођајном тежином него деца мајки непушача. Пушење у периоду дојења може бити опасно јер се преко млека узимају његови штетни деривати што може угрозити здравље одојчета.

Удисање дуванског дима код одојчади и мале деце доводи до учесталијег бронхитиса, упале плућа, астме, других болести дисајног система и смањене плућне функције. Синдром изненадне смрти одојчади, такође је чешћи код одојчади изложене дуванском диму.

Пушење знатно утиче и на репродуктивно здравље. Оно повећава ризик од неплодности. Поједина истраживања су показала да жене које пуше више од 20 цигарета на дан имају три пута већи ризик од неплодности и већи ризик од ванматеричне трудноће.

Simke
21.6.2007, 10:37
Жене које пуше током трудноће имају и већи ризик од превременог порођаја и спонтаног побачаја. Исто тако, жене које пуше имају чешће менструалне поремећаје и две до три године ранији наступ менопаузе. Што доводи до ранијег развоја остеопорозе.

Такође је доказано да пушење повећава ризик од рака плућа и других канцерогених обољења.

Пушење шкоди и непушачима када бораве у задимљеном простору. Свака изложеност дуванском диму је ''пасивно пушење''. Непушачи који су у ствари пасивни пушачи обољевају од пушачких болести.

Свакодневно пушење доводи до зависности, па се може говорити о никотинској наркоманији која је најмање опасна међу токсикоманијама, али није безазлена, с обзиром на све ризике по здравље до којих доводи.

И поред свих застрашујућих чињеница о штетном дејству дувана, његово конзумирање доводи до извесне пријатности управо због брзог стимулативног ефекта на централни нервни систем.
Међутим, ови ефекти су краткотрајни јер убрзо долази до депресије виталних органа са израженим осећањем умора.

Сваки пут када прођем поред младића или девојке који пуше дође ми да застанем и кажем им пар речи о пушењу. Искрено и отворено, са нежношћу и искуством.
Пушење или здравље? Реченица која нам одзвања у ушима, али као да нас оставља равнодушним. Мењамо позу и настављамо да пушимо.
Живот пушача се састоји од дугог низа прљавих пепељара, мрља од дувана, опекотина и смрдљиве одеће која смрди на дувански дим. Пушење нема леп укус. Једете ли ви оно што не волите? Сумњам. Пушење мирише – непријатно. Смрдите, а да то и не знате. Изгубили сте чуло мириса.
Пушачи кажу да је то њихов слободан избор. Да ли их то оправдава да у исто време ускраћују чист ваздух онима, који су се определили да не пуше, а међу њима су и њихова рођена деца и чланови најближе породице.
Слобода говора долази одмах после слободе дисања. Не можете ли да дишете, тешко да ћете моћи да говорите. И зашто би било ко имао право да угрози ваше примарно право – право на чист ваздух, без вашег пристанка? Закон о забрани пушења у затвореним просторијама и у здравственим установама би требао да заштити непушаче и редукује број дневно попушених цигарета пушача.. Требао би, када би се поштовао. Неко би требао да одговори, зашто се он не спроводи и докле ће то да траје..

Simke
21.6.2007, 10:39
Предности живота без цигарета

Направите списак предности као што су:



Ја ћу бити поносан на себе, а моја породица задовољна
Осећаћу се боље, имаћу више енергије и изгледаћу здравије
Лишен зависности од цигарете, бићу мање напет и нервозан
Нећу морати да избегавам просторије, где је пушење забрањено
Уштедећу много новаца
Дуже и квалитетније ћу живети у кругу своје породице....



Зато када упалите цигарету сетите се да сте разумно биће и да свој живот можете држати у сопственим рукама. Задовољства, која доноси цигарета, много су мања од опасности и ризика због пушења.
Најважније од свега је да докажете, да ви себе можете контролисати.

Значи, не дајте да вас дуван завара. Ако сте уморни, он вас неће разбудити, боље одспавајте или се прошетајте парком у коме има много кисеоника.

Не заборавите, да је цигарета тихи убица.

DobroslaV
21.6.2007, 11:13
Bio sam na jednom predavanju na temu "Štetnost duvanskog dima" u školi.Ovo što ću reći je samo za pušače koji imaju volju da se odviknu od pušenja.Uzmite jednu posudu i napunite je vodom.U tu posudu stavljajte cigarete koje ste pušili tokom dana.Ostavite da odstoji posuda 1 dan.Voda u njoj je pocrnela.Vi zapravo unosite tu tečnost!!!

PixelTerror
21.6.2007, 13:12
A bre ovde ima i dece:dedica: Mant'e te erotske aluzije :D

Dobra fora :rofl::rofl::rofl:hoćes da padnem na dup3 od smeha, tj. rofl! :D

nazad na temu:
Nikada me cigare nisu privlačile, a ni vutra, ne razumem zašto se to tolikoj masi svidja ali MRZIM kada puše u mojoj blizini, tođe mi da ih :Freddy: ma bila to i neka dobra ženska ima da je oteram u tri lepa...

Mrka Kapa
21.6.2007, 16:26
Bogami koliko ja vidim na BG ulicama, vise puse klinke nego svi muski kombinovano. Sta te klinke vide u pusenju nije mi jasno, valjda misle da su tako starije i ''jace'' ribe, blah, to je kretenizam.
Kada bi mi sestra ili brat uzeli da puse razbio bi ih od batina.

Tako je govorio SFRJ-Forever [CG].

Post je samo premešten radi bolje preglednosti Simketovog teksta, koji svakako zaslužuje da bude pročitan u jednom dahu. :tapsh:

Svaka čast. :)

SirDuck
21.6.2007, 16:43
nazad na temu:
Nikada me cigare nisu privlačile, a ni vutra, ne razumem zašto se to tolikoj masi svidja ali MRZIM kada puše u mojoj blizini, tođe mi da ih :Freddy: ma bila to i neka dobra ženska ima da je oteram u tri lepa...


Ma isto tako i ja, ne vidim nista u tome, ali ni ne ke*jam onima sto puse, neki moji super ortaci puse, i ne smeta mi....ali da mi riba pusi (cigare) oterao bi je u pm. Nece ona meni da smrdi, ne bi mogao da je poljubim...

Ulmawen
21.6.2007, 16:55
Ma isto tako i ja, ne vidim nista u tome, ali ni ne ke*jam onima sto puse, neki moji super ortaci puse, i ne smeta mi....ali da mi riba pusi (cigare) oterao bi je u pm. Nece ona meni da smrdi, ne bi mogao da je poljubim...
I? Koliko dugo apstiniraš? :D ;)

Proxima
21.6.2007, 17:05
Prijatno me je iznenadio trenutni odnos od 142 prema 36 za nepušače! Svaka čast!

caine
21.6.2007, 17:20
Ne. Probao, ne prija mi i toliko.

Meni uopste ne prija. Svaka cast ljudima koji ne puse jer nije zdravo (i tako dalje...), meni cigare imaju najgori ukus od bilo cega sto sam probao. Kad sam probao zamalo da se ispovracam... Kao da lizes pepeo.

Rocker
22.6.2007, 3:22
I? Koliko dugo apstiniraš? :D ;)

S obzirom na godine i hejt koji ispoljava prema nama duvandžijama, očigledno previše! :p :to_care:
Ja moram da se pohvalim, uspeo sam da smanjim na jednu paklu dnevno.....doduše 100's, ali ipak smanjio! :a_whistli

polarnimeda
22.6.2007, 3:45
ne i ne nameravam... probao sam jednom, zakasljao se i batalio (a i to sto sam probao, bilo je iz znatizelje- sto ljudi puse kada i onaj dim koji ostane u vazduhu smara). obicno oni koji puse pricaju drugima- nemoj! evo, mogu i ja kao nepsuac isto to da kazem, ako ce ikome znaciti ista rec nekog tamo nepoznatog lika :)
i kakvo je to zadovoljavanje sobom sa smanjivanjem na jednu paklu dnevno? ok, ako je samo usputna stanica ka ostavljanju tog shita koji truje tebe, tvoju okolinu, i uzima pare (koje, ako ih ostavljas po strani, realno mozes da potrosis npr. na dobro letovanje)!

Rocker
22.6.2007, 3:51
i kakvo je to zadovoljavanje sobom sa smanjivanjem na jednu paklu dnevno?

Pa kad purnjaš k'o lokomotiva (2 pakle dnevno), veruj mi da je uspeh kad to prepoloviš! :to_care:

glitch
22.6.2007, 4:02
Bar je pušenje lako ostaviti: ja sam to radio hiljadu puta!

Rocker
22.6.2007, 4:54
Bar je pušenje lako ostaviti: ja sam to radio hiljadu puta!

Pa što bar ne reče da je to citat! :a_bleh: Ovo je inače izjavio Mark Tven! :dedica:

glitch
22.6.2007, 5:20
Očekivao sam ispravku od nekog nepušača, da vidim koliko ih je upoznato sa izjavama čuvenih, tako da se ti ne računaš ;)
I ova je dobra: "Lula pametnom služi da razmisli a budali da nečim zapuši usta". Ima nesto u tome :)

PixelTerror
22.6.2007, 17:41
Ma isto tako i ja, ne vidim nista u tome, ali ni ne ke*jam onima sto puse, neki moji super ortaci puse, i ne smeta mi....ali da mi riba pusi (cigare) oterao bi je u pm. Nece ona meni da smrdi, ne bi mogao da je poljubim...

Totalno se slažem sa tobom, ima mnogo lepih, zgodnih i inteligentnih devojaka koje ne puše, jel tako my dear Ulmawen? :p:love:

I zašto ne bi dečko imao žensku? Ima mnogo devojaka koje ne puše!
(pun intended :D)

Tako je govorio SFRJ-Forever [CG].

Post je samo premešten radi bolje preglednosti Simketovog teksta, koji svakako zaslužuje da bude pročitan u jednom dahu. :tapsh:

Svaka čast. :)

Mrka Kapa... čini mi se da mi nešto fali iz texta :D

...bila je to samo nevina šala, po meni nije bilo ofanzivna poruka samo čista šala ali totalno respektujem tvoju odluku :opanachke

p.s. Jesil ti pripadnik lepšeg pola? Čini mi se da si ti ta plava lepotica sa sekom na onim sličicama sa forumsusreta, zar ne? :love:

SFRJ-Forever [CG]
22.6.2007, 18:08
Tako je govorio SFRJ-Forever [CG].

Post je samo premešten radi bolje preglednosti Simketovog teksta, koji svakako zaslužuje da bude pročitan u jednom dahu. :tapsh:

Svaka čast. :)

Govorio ja, govorio, samo sto niko od tih klinceza i klinaca to nece videti.
Sve u svemu, niko mi u porodici ne pusi, niti je, niti ce.

E cuo sam nesto na radiju da ce povecati porez na cigare ili nesto slicno?
Kada bi se ja pitao digao bih cenu jedne paklice na 4E min pa kada te ''smekere'' opali po novcaniku mozda se opamete malo.

polarnimeda
22.6.2007, 18:51
Očekivao sam ispravku od nekog nepušača, da vidim koliko ih je upoznato sa izjavama čuvenih, tako da se ti ne računaš ;)
I ova je dobra: "Lula pametnom služi da razmisli a budali da nečim zapuši usta". Ima nesto u tome :)
hmmm... ali taj koji sebi zapusava usta onda i nije tolika budala- ako je svestan svoje budalasti i spreman da je ublazi gurajuci lulu sebi u usta... :D
ali, da li on zbog toga purnja?

PeTkO
22.6.2007, 18:54
ma i da povecaju na 15 evra po paklici, opet bi kupovali cigare.Prost primer, moji roditelji.Pricaju kako su cigare bacena para, kao samo pusim pare, ali nista ih ne sprecava da i dalje puse

Simke
22.6.2007, 21:52
Sastav je ...

Sasa90
22.6.2007, 22:58
Jeste da imam jos samo 16 godina ali nepada mi napamet da pusim makar i to moji drugovi cesto rade. Inace PUSENJE UBIJA

illidan
22.6.2007, 23:42
e sta sve ubija...

meni jedino smeta sto pusaci pored sebe truju i druge oko sebe. mislim ako ces da pusis zatvori se u neku sobu i truj se nemoj trovati druge ljude oko sebe. odakle ti pravo na to?

Simke
22.6.2007, 23:57
Vidi ako je neki problem gde sa novcima koji vam ostanu kada prestanete kupovati cigarete, pa recite ... to je bar jednostavno rešiti.

Evo ideejeee:

Radoznalost će da Vas ubije kao mačku! :) ali ipak pogledajte! (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

glitch
23.6.2007, 0:48
@polarni:
hehe, ne samo da si dobar novinar nego bi bio opasan politicar! :D
Vidis, budala sigurno nece postati pametniji od te lule, mada (ako cemo da filosofiramo) ako i pametnog pitas zasto pusi, nece umeti da ti kaze sto, opet, ne mora da znaci da je budala (ko je pomenuo paradoks) mada to nije ni tema izjave. Poenta je u tome da, ako si pusac, pusis kad ti se pusi a ne da cmaris kao rumunski dizel!

Master Neo
23.6.2007, 0:52
Sastav je ...

Dodje mi da se ispovracam kad vidim sta moja keva 40x dnevno uvlaci u pluca... Drago mi je sto sam nepushach.

Rocker
23.6.2007, 5:01
;283245']
Kada bi se ja pitao digao bih cenu jedne paklice na 4E min pa kada te ''smekere'' opali po novcaniku mozda se opamete malo.
Pala bi vlada brže nego ikad u dosadašnjoj istoriji! :to_care: Ozbiljno, to je uskraćivanje prava! Razumem da ne volite, ali nemate pravo da drugima uskraćujete to zadovoljstvo samo zbog toga. Eto, donet je zakon o zabrani pušenja u zatvorenim prostorijama, neće vas više niko gušiti, ali imajte malo razumevanja i za nas. Stvarno mi dođe da formiram partiju za zaštitu prava pušača....nešto slično kao ekološke partije "zelenih", samo što bi mi bili antiekološka partija "crnih" (od katrana)! :kreza:

KOLOS
23.6.2007, 5:40
E neka si im rek`o!!!:D

Garson
23.6.2007, 6:01
Eto, donet je zakon o zabrani pušenja u zatvorenim prostorijama, neće vas više niko gušiti, ali imajte malo razumevanja i za nas.
Josh samo da pocne da se poshtuje.:rolleyes: A naknade za pushenje na javnom mestu su smeshne, pa to niko i ne poshtuje.;)
Zbog svega toga, kad izadjem u grad u neki klub nadimim se dima za medalju.:n-cc2: