PDA

Prikaži potpunu verziju : nema zvuka na WinFast TV2000 XP Expert


pRoskiLLz
27.11.2011, 21:34
Pozdrav ljudi, trazio sam po forumu ali nisam nasao slican problem pa rekoh da otvorim novu temu...

Ranije sam imao zvuk kad sam instalirao driver sa CD-a, ali sam CD nekim slucajem izgubio, pa kada sam promenio sistem, skinuo sam driver sa oficijalnog sajta, i sada nemam zvuka... ne znam sta bi moglo da bude, gledao sam sva podesavanja i nista... cak sam uninstallirao driver, i pustio windows XP da sam instalira, sto on i uradi, ali opet nista...

Moze li neki savet?

pozdrav i hvala unapred

toxic
28.11.2011, 15:23
Ima par tema sa sličnim problemom. :D

LM, ako je ranije sve radilo, verovatno je sve i dobro povezano. Pošto si reinstalirao sistem, najverovatnije je nešto loše podešeno na relaciji ulaz za zvuk na zvučnoj - izlaz na TV kartici. Proveri gde ide zvuk na zvučnoj (i da li je možda smanjen, mutiran u opcijama) i da li je isto podešeno u PVR-u (ili koji god program koristiš za puštanje).

ivanza
28.11.2011, 18:18
pRoskiLLz :
Da li si proveravao da li je kojim slučajem cd in mutiran ili nije određen kao default recording device ?

Da li si u Winfast PVR2 podešavao Analog audio device i Recording device na cd in ?

Igor Petrovic
28.11.2011, 23:46
Imao sam ja winfast tv2000 xp. Drajveri su muka ziva. Probaj ono sto je rekao toxic, a posle probaj sledece ako ne upali.
Idi na uninstall drajvera u device menager-u, pa onda kad prepozna uredjaj, stavi da potrazi drajvere sa diska. To ti je tako, koliko se ja secam. Meni je upalilo svaki put... Probaj.

despot77
29.11.2011, 10:10
Slična tema:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=52291

RAJIC
29.11.2011, 21:00
meni kad pokrenem WinFast TV2000 XP Expert pise FAILS TO BUILD GRAPH i naravno ne radi

HSVstoned
30.11.2011, 1:16
Reinstalacija sistema ti ne gine.
Meni se to desilo, ali nisam imao tv kartu- svejedno nijedan video plejer nije radio, samo Gom i Pot jer ne traze taj dll fajl ili sta vec. Mesecima me mrzelo da reinstall sistem i instalirao sam kodeke, dx-eve, dll fajlove sve, plejere itd, smao je reinstalacija win7 pomogla.

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=75970

A evo vam i ''moja'' tema o slicnim problemima sa leadtek tv karticom, uglavnom citajte, nesto od toga mi je pomoglo ali se zvuk misteriozno pojavio.

pRoskiLLz
30.11.2011, 12:51
probao sam sva podesavanja sa sound-om, od trazenja mutiranja, preko menjanja line in, voice itd......
nista ne pali... nemam pojma sta se desava, CD-ovi ne znam gde su mi, a znam da je i sa CD-a instalirano vise stvari, a ja sam samo instalirao WinFast PVR ovog puta, ali je u device manageru sve pokriveno, od zvika do videa...

RAJIC
30.11.2011, 16:01
desavalo se to i pre pa sam jednom skinuo nove drajvere i menjao mesto kartici,pa je proradilo. i dugo je radilo dok pre 2-3 meseca nisam reinstalirao win. sad nece. malo proradi i kad ponovo upalim komp nece.

alex99
11.12.2011, 22:56
desavalo se to i pre pa sam jednom skinuo nove drajvere i menjao mesto kartici,pa je proradilo. i dugo je radilo dok pre 2-3 meseca nisam reinstalirao win. sad nece. malo proradi i kad ponovo upalim komp nece.


Procitaj ovo :

http://www.leadtek.com/eng/support/faq/FAQ_How_to_setup_the_audio_of_my_TV2000_XP_Expert_ 112204.pdf

http://www.leadtek.com/eng/support/faq.asp?faqlineid=38

Ako ukljucis dva programa koja ce prikazivati sliku sa tv kartice uvek ce ispisati FAILS TO BUILD GRAPH , evo sad je isprobano.

Levčanin
11.12.2011, 23:46
Zato vam stalno govorim da koristite samo update iz programa PVR sam sve lepo odradi.
Vidi da ti u task manageru nema procesa od PVR pa da zato neće da startuje sliku... ukini proces pa probaj.
Ako neće izvadi pa stavi karticu, mmmm wtfuck gremlins, :dzavo:
Čačkaj po windowsu i audio opcijama programa. Reinstal sistema je krajnje rešenje.

RAJIC
13.12.2011, 11:30
menjao sam mesto kartici vise puta al ne radi

alex99
13.12.2011, 12:30
"RAJIC (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=9219)" vidim da imas winfast pvr 2 mozda bi pomoglo da instaliras winfast pvr 1 , nekima je i to pomoglo.

herrnikolic
14.12.2011, 0:06
kao što ste videli i ja sam imao problema sa tv 2000 xp expert za w7.postupak je da se svi drajveri intaliraju,matična,zvuk,tvdriver i njen najnoviji software ako je w7(btw meni ume da nabija zauzeće proc na 80% na w764bit u jedno isto tolko posto uključivanja a na 32bit je ok,jednostavno verovatno nisu dobro uradili aplikaciju.posle toga ako kod nameštanja zvuka enable skrivene devices pa se namešta cd...a ovo faild to bulid graph,ako se ne varam i meni se dešavalo al ako sam dozvolio update kroz windows pa on ubaci neki broadcast driver....valjda si pokusao sam kompletnim instaliranjem softvera i drivera

Levčanin
14.12.2011, 2:00
i meni blokira zauzeće CPU i samo uključim i isključim PVR i tako par puta (nekad i 20 puta) dok ubode 5 posto zauzeća i onda je dobro...

U opšte mi nije jasno zašto se dešava ta glupost i kako se sređuje zna li neko? :n-cc2:

ivanza
14.12.2011, 9:44
Negde sam pročitao da je određena serija Leadtek tv kartica pogođena sa ovim problemom i da su u pitanju drajveri za 64bit OS. Da su mogli da reše problem oni bi ga rešili do sada. Na 32bit OS nema problema.

http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?pid=57962

RAJIC
14.12.2011, 13:35
instalirao pvr a sad radi i pvr 2. al zeza zvuk.
ovo cd audio pojacam i radi zvuk a kad ugasim tv i ponovo ga upalim opet ne radi zvuk pa moram da ponovim postupak. kad to cd audio pojacam ne mogu da overim primeni vec samo u redu pa verovatno ne zapamti zbog toga

herrnikolic
14.12.2011, 14:11
ne znam za seriju kartica,moja je davnih dana,samo što je izašla spočetka 2005...mada ne smeta mnogo,što kaže lavač par puta je uključim dok ne ubode ako me baš nervora tih oko 80%.nadam se da će ove god digitalizacija pa ću kupiti drugu..

rajic,e si instalirao sve zvučne drivere,zvuk na ploči,a driver za tv je kako vidim ubačen.onda idi na recording devices,show disabled+show disconeted...
trebalo bi da dobiješ ovakva podešavanja...imaš iznad teme koje sam ja postavio kad isto nisam mogao da namestim...

RAJIC
14.12.2011, 22:01
ne znam za seriju kartica,moja je davnih dana,samo što je izašla spočetka 2005...mada ne smeta mnogo,što kaže lavač par puta je uključim dok ne ubode ako me baš nervora tih oko 80%.nadam se da će ove god digitalizacija pa ću kupiti drugu..

rajic,e si instalirao sve zvučne drivere,zvuk na ploči,a driver za tv je kako vidim ubačen.onda idi na recording devices,show disabled+show disconeted...
trebalo bi da dobiješ ovakva podešavanja...imaš iznad teme koje sam ja postavio kad isto nisam mogao da namestim...
uspelo, zasad radi.
jos jednom hvala.:tapsh: