PDA

Prikaži potpunu verziju : Veliki problem sa filmovima


Cishi
16.11.2011, 8:30
Treba mi pomoc ili savet ili resenje neko :) Koristim Gateway lap top,Windows 7 32 bitnu verziju. Redovno ga update-jem i sve radi kako treba. Problem se javlja kada pustim film i to ne jedan vec bilo koji da pustim. Naime film radi normalno neko vreme recimo 10 minuta i onda samo odjednom stane i slika i zvuk a prevod ide i dalje. Posle pola minuta pokrene se i nastavi dalje i tako na svakih 10 minuta nekad i prodje 5 a nekad i pola sata do sledeceg bugovanja. Instalirao sam Km player i Mv2 player i dodatno K Lite codece. Pomislio sam da je problem do Windowsa pa sam ga reinstalirao ali opet isto. Da dodam jos sam da kada se film zapuca,udjem u my computer recimo na D disk i onda tako ulazim u neke foldere bezveze i zapuca se windows tek kada udjem u neki folder koji vec 5 ili 6 po redu i onda posle par sekundi se odglavi u isto vreme kada i film. Cudno? :)

Indigo NT
16.11.2011, 11:18
Koja je konfiguracija kompa i jesu HD filmovi?

Aleksandar1987
16.11.2011, 12:45
Mislim da je do konfe ili eventualno velikog broja pokrenutih procesa. Bilo bi lepo da kazes koja je konfa u pitanju i da nam uslikas procese da vidimo sta se tu desava. Nesto ocito jede mnogo resursa pa ne mozes da gledas filmove kako treba.

ZoNi
16.11.2011, 13:49
- izbriši sve kodeke
- CCleaner - da se očisti đubre i registry
- Auslogics Disk Defrag - da se odradi defrgmentacija
- KMPlayer (ili PotPlayer, ili MPC Home Cinema), pa vidi da li će onda biti bolje

Cishi
16.11.2011, 17:17
Mislim da je do konfe ili eventualno velikog broja pokrenutih procesa. Bilo bi lepo da kazes koja je konfa u pitanju i da nam uslikas procese da vidimo sta se tu desava. Nesto ocito jede mnogo resursa pa ne mozes da gledas filmove kako treba.

Pa i ja sam razmisljao o tome mada kada se osvrnem u nazad secam se da sam na starom kompu gurao 7 icu sa 512 rama,jedva je radila nekako ali su filmovi Dvd ripa cepali bez problema. Na lapu je 1 ggb rama nebi trebalo tako da kolje sa obzirom da nije u pitanju uopste HD film,svi su max 700 MB. Nisam sad na lap topu kuci mi je a ja na poslu,kad dodjem kuci saljem vam print screen procesa i konfiguracije.

Aleksandar1987
16.11.2011, 17:30
Pa i ja sam razmisljao o tome mada kada se osvrnem u nazad secam se da sam na starom kompu gurao 7 icu sa 512 rama,jedva je radila nekako ali su filmovi Dvd ripa cepali bez problema. Na lapu je 1 ggb rama nebi trebalo tako da kolje sa obzirom da nije u pitanju uopste HD film,svi su max 700 MB. Nisam sad na lap topu kuci mi je a ja na poslu,kad dodjem kuci saljem vam print screen procesa i konfiguracije.

Onda je definitivno do Win-a. Odradi ovo sto ti je Zoni rekao.

Srlandand
10.12.2011, 19:09
Meni se slicna stvar desava. Video na svakih 3-5 minuta stane na trenutak, zvuk ide, a onda se ubrza dok ne sustigne zvuk. Desava se u bilo kom plejeru da ga pustim, i sa bilo kog harda. Desava se od juce, pre toga sam instalirao neki drajver vezan za Samsung PC studio.

SlobaL
10.12.2011, 20:40
Samsung PC Studio je najobičnije smeće ako mene pitaš, koje instalira gomilu kodeka i filtera koji naprave totalni haos na kompu, meni je jedino rešenje bilo da ge deinstaliram.

JohnnyNT
10.12.2011, 20:44
^ Slažem se, imao sam iskustva i sa njim i sa NokiaPC Studio (sad valjda OVI suite or something), uvek su nešto zabrljaju kad ih instaliram - flash, kodeke, browser...A puno gluposti, običan bloatware.

Srlandand
11.12.2011, 12:51
Program je stvarno krs, nece da prepoznaje telefon, baguje, nema neke posebne opcije, a kad sam ga izbrisao, sve je pocelo normalno da radi :)