PDA

Prikaži potpunu verziju : Linux Bugovi...


Fickey
7.11.2011, 22:29
Mislim da bi bilo dobro otvoriti neku ovakvu temu, znamo da jos uvek nema ni jedne distribucije koja je izasla sa bez ili sa malim brojev bugova...
Tako, da, korisnici Linuxa, pricajte vase price...

Recimo, Ubuntu 11.10...
Lep, zakrpa na proslu verziju, uz malo Compiza, i je*eni Unity da se sakrije, izgleda lepo, ali NAJVECI BUGUVI (bar kod mene):
1. Kada na laptopu koristim touchpad (MSI VR601X), sve lepo dok ne stisnem bilo koji taster na tastaturi i touchpad odjednom is dead.... Uh, kako izludjuje... :mad:
2. Cini mi se puuuno zahtevno (sa kompizom, dodatnim efektima, 3D kockom...)...
3. Kocka, uh, mucenje namestiti, Unity i Compiz nisu bas u dogovoru, ali sve se moze kada se hoce! Recimo kada jedan aktivan prozor premestam na drugi desktop (3D kocka efekat), zna cela grafika da stane na 15-tak sekundi, pa se vrati... Mozda je do slabije graficke, mozda ne...
4. UBUNTU, koliko vidimo, ,,modernije'' graficko okruzenje, nece skoro napraviti, tako da ce jos uvek Compiz, Wooby efect, Cube, transparentnost aktivnog prozora, morati i preko Compiza i preko Tweak-a...
5. Ne znam, sta vi mislite ali stari Compiz dosta bolji, stoji da je novi Gnome korisniji, ,,dash'' je super, fenomenalan, ali da bi sve blo lepo, ipak je malo i lepih 3D grafickih efekata potrebno...

Evo ovako, na brzinu...
Nadam se da ce tema zaziveti i da ce se bas pisati o bugovima i kako ih resiti...
:ciao:

Eni
7.11.2011, 22:33
Ladno sam mislio da je rasprava o bezbednosnim propustima u kernelu, kad ono šminka i Compiz... Kakve to ima veze sa Linuxom, kad može da se koristi na svim GNU distribucijama bez obzira da li je jezgro Linux ili ne?

Fickey
7.11.2011, 22:49
Me jeste, ja sam naveo samo ovo jer me posebo iritira.... Nego, sta da se radi povodom mog problema oko touchpada?

Mr.Eco
7.11.2011, 23:16
Neko je jednom rekao još nijedan softwer nije buletprof :D a šta možeš da uradiš je da prijaviš bug i neka dobra duša od programera da ga ispravi u nekom određenom vremenskom periodu :D tako svet funkcioniše...

maxx10
7.11.2011, 23:21
Imas celerona na 1.7, staru intel integrusu, gb rama i hoces unity, kocku, efekte, 11.10... Nece moci druze.

Fickey
7.11.2011, 23:24
Imas celerona na 1.7, staru intel integrusu, gb rama i hoces unity, kocku, efekte, 11.10... Nece moci druze.

Imam 4GB rama. :D

Kerber
8.11.2011, 0:28
Nema svrhe raspravljati o bagovima na ovaj način. Ubuntu nije jedini predstavnik Linux-a.

Milos_SD
8.11.2011, 1:16
Stavka pod jedan nije bug, vec feature. Mozes da iskljucis to u mouse podesavanjima. To sluzi, da ne bi slucajno kliknuo po touchpad-u dok nesto kucas, i tako uradio ko zna sta. :)

allokin
8.11.2011, 1:27
Беспотребна тема...

blast beat
8.11.2011, 12:39
A da ti probas neku drugu distribuciju? Nije Ubuntu jedina user-frendly distribucija. A posebno sto cackaju oko ovog unity-ja, tu se i prave neki problemi. Sto se konfiguracije tice, mozes staviti jos 4GB RAM-a, ali dzabe kad imas matoru integrusu. To sto stavis veci rezervoar za gorivo na Juga ne znaci da ce brze ici. :)