PDA

Prikaži potpunu verziju : 7 000 000 000


Game fever
31.10.2011, 9:33
Evo ako nekoga zanima, za 10 sati ce na planeti zemlji biti 7 milijardi ljudi. Ne znam koliko je tacno (neki kazu da vec ima 7 milijardi), ali nema i veze zanimljivo je gledati i uhvatiti trenutak.

http://www.worldometers.info/

DonCorleone91
31.10.2011, 9:49
I da 'oce da izracunaju koja je to tacno beba, ne mogu! :)
U svakom slucaju ima nas previse na zemlji :)

oluja
31.10.2011, 11:23
Nedavno sam gledao jedan zanimljiv dokumentarac na ovu temu BBC Horizon How Many People Can Live on Planet Earth (2009).
Preporucujem da ga pogledate.

LoshMeeBre
31.10.2011, 11:36
Evo ako nekoga zanima, za 10 sati ce na planeti zemlji biti 7 milijardi ljudi. Ne znam koliko je tacno (neki kazu da vec ima 7 milijardi), ali nema i veze zanimljivo je gledati i uhvatiti trenutak.

http://www.worldometers.info/

Kako je jezivo i morbidno gledati u "Deaths today" brojac

DonCorleone91
31.10.2011, 13:20
Kako je jezivo i morbidno gledati u "Deaths today" brojac

I nije toliko koliko "People who died of hunger today".

Kidja
31.10.2011, 14:33
I nije toliko koliko "People who died of hunger today".

Cela ova stranica je morbidna....baca me u depresiju.

markos807
31.10.2011, 14:54
Cigarettes smoked today: 8,796,855,645 ... and counting :(
Toliko brzo vrti brojeve da u 10 sekundi izbroji milion cigareta,o Boze.

acok97
31.10.2011, 15:02
A u svakoj sekundi po jedan abortus. Da li su ovi brojevi tacni ?

Nikola16789
31.10.2011, 16:18
To se vrti na osnovu procena i statistickih istrazivanja, znaci nije u pitanju realna slika, ali bi trebalo da bude priblizno tacno.

Game fever
31.10.2011, 16:18
Ne znam koliko su tacni, ali mogu da poverujem u njih.

Game fever
31.10.2011, 19:44
Izvinjavam se zbog duplog posta, samo da javim da je ostalo jos 5 minuta. Ovo 100 % nije tacno (nije bas sad rodjen 7 000 000 000 covek) ali eto zanimljivo je gledati (bar meni :p)

allokin
31.10.2011, 20:48
Која је ово глупост.. Зар је уопште вредна помињања? Не бих рекао. Нема превише људи на Земљи, али има превише оних који мисле да нас има превише. Питам се кад ће почети да уводе "добру смрт" (читај: еутаназију) као решење за "пренасељену" Мајку Земљу која не може више да издржи пошаст која је насељује. Ко не прође "праведне" стандарде интелигенције, физичких способности и уверења ће бити легално уклоњен јер, тобоже, он је претња нашој драгој Мајци Земљи и свему за шта се залажемо. Биће забрањено мајкама да рађају више од одређеног броја деце и у нежељеним инцидентима аборција ће бити обавезна, што ће ојадити већ ојађену представу породице. Тиме ће се индиректно поплочати пут још већим сексуалним перверзијама и нарушеним моралним вредностима. Све је то гомила крвавих лажи! Док небројена деца умиру у исцрпљеним земљама просечни становник развијене земље баци килограм хране дневно. Лицемери! Слепи воде слепе и сви ће се спотоштропати у амбис.

max888
31.10.2011, 20:59
Па то, још као лепа вест...:facepalm
Питам се само када ће да почне неко озбиљније требљење, ово са летећим грипом, хивом, гмо храном итд. нешто им слабо иде.
Него не знам што су се окомили на нашу бедну земљу, зар се сами довољно не проређујемо...

Game fever
31.10.2011, 21:54
@allokin potpuno si u pravu. Zemlja jos ima jako puno mesta za sve nas. Mnogo zemljista je neikoristeno, mnogo hrane jos moze da se proizvode. Po mojoj neko laickoj proceni moze da nas stane jos duplo. Jedini problem je zagadjivanje koje se rapidno povecava sa povecanjem broja ljudi, ali i to je resivo.

lijenština
31.10.2011, 21:56
Ah da sve je gore i gore. :rolleyes:

Otvorite i pogledajte neki udžbenik istorije pa vidite kako je bilo lepoooo u prošlosti. Divota jedna:D

Bathoryy
1.11.2011, 11:44
Da li se to meni čini ili je potrošeno $ 333,734,010,019 na droge ove godine? Jeziva lista....

JohnnyNT
1.11.2011, 12:05
@allokin potpuno si u pravu. Zemlja jos ima jako puno mesta za sve nas. Mnogo zemljista je neikoristeno, mnogo hrane jos moze da se proizvode. Po mojoj neko laickoj proceni moze da nas stane jos duplo. Jedini problem je zagadjivanje koje se rapidno povecava sa povecanjem broja ljudi, ali i to je resivo.

U nekom idealnom utopističkom društvu, sa idealnim vođama, sa tačno određenom hijerarhijom među narodima i rasama, možda i može.A u ovakvom društvu-već nas ima previše.

HSVstoned
1.11.2011, 12:59
Ima nas previse, problem je Kina kao i siromasne zemlje gde je po pravilu prirodni prirastaj veoma visok. Ovo je tacno sto je Johnny napisao, i 30 milijardi bi bilo ok kada bi se ljudi malo iskulirali i kada bi se legalizovalo nesto.

DonCorleone91
1.11.2011, 20:32
Ima nas previse, problem je Kina kao i siromasne zemlje gde je po pravilu prirodni prirastaj veoma visok. Ovo je tacno sto je Johnny napisao, i 30 milijardi bi bilo ok kada bi se ljudi malo iskulirali i kada bi se legalizovalo nesto.

Kad kazes to nesto mislis na holandiju?? :)

Mozda ima mesta za 30 milijardi ljudi, al' ne zaboravite da ne zivimo sami na ovoj zemlji :)

LoshMeeBre
1.11.2011, 21:19
Kad kazes to nesto mislis na holandiju?? :)


Ceska je bliza i jeftinija i ja vise volim njihovo pivo :D

vasiljevic
2.11.2011, 0:12
@HSVstoned:

Kad nešto pominješ Kinu, čisto onako informativno da te obavestim: kod njih je već par decenija na snazi zakon koji kaže da porodica može da ima jedno dete. Jedini izuzeci su neke manjine kojima je dozvoljeno da imaju dvoje dece. Tako da baš Kina i nije neki preveliki problem oko broja stanovnika.

HSVstoned
2.11.2011, 0:25
Normalno da znam za tu populacionu politiku, pa to se uci u osnovnoj skoli. :rolleyes: Nemoj biti sarkastican.
Ali ima ih 1,3 milijarde a Indija ce uskoro da ih pretekne kako su krenuli.

vasiljevic
2.11.2011, 10:08
Sad, kakva nam je osnovna škola danas .... :)

Mene više zabrinjava podatak da kod nas nemamo ni osnovnu reprodukciju već stalni pad populacije. Ne brinem ja za Indiju, Kinu ili ko zna koga, neka se sami brinu o tome.

irreal
2.11.2011, 11:26
kako to mislite zakon da mogu da imaju samo jedno dete?

u moje vreme smo ucili da prvo dete mogu da imaju normalno a za svako sledece moraju da placaju neke velike kolicine novca na svakom cosku, pa ih time ohrabruju da imaju samo jedno.
nisam siguran da je ILEGALNO za bilokoga da ima vise od jednog deteta.
zapravo, maltene sam siguran da nije, a opasno me mrzi da guglam i wikipedijam sada :)

LoshMeeBre
2.11.2011, 11:40
Pa sve moze kada imas diktaturu u drzavi, ali i ja mislim da si u pravu irreal.

Bracni par koji nema dece dobija neke benificije, oni sa jednim detetom ih gube, a za sve preko toga se placa taksa proporcionalna sa brojem dece.