PDA

Prikaži potpunu verziju : Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Strane : 1 [2] 3

Fickey
3.1.2012, 20:49
Poz svima!
Jel moze neko da mi izbaci detaljno uputstvo sa linkovima kako da rutujem ovaj telefon??? Gledao sam na xda forumu itd ali nisam nasao nista ispravno...hvala unapred! :)
Inace,telefon je super,jedina mana mu je kamera koja je pogotovo nocu losa,ali,za ove pare je stvarno odlican telefon :-D

Dobro dosao na forum!

Prekopaj ovu temu, imas detaljno.

talenat
3.1.2012, 21:26
Ljudi, treba mi par informacija.
1. Imam MRTAV pixel na sredini, 'ocu na garanciju da ga nosim, ali sam ga rootovao.:-( kako da vratim proces, pisali ste o tome, sada jos jednom pomagajte molim vas, detaljno! HITNO!

2. Pokusavam ne moguce, znam, ali da ipak pitam. Posto mi je drugi telefon crkao (ne reaguje ekran na dodir), a jako mi bitna ta kartica (samo za razmenu poruka), da li postoji mogucnost da na Androidu dobijam poruke sa te kartice i da saljem sa te kartice?

Pomagajte sto pre!

3. Da li ako trazim od Telenora da mi otkljucaju telefon, da li ce uraditi, da li placam to?

Hvala!

ne razumem bas najbolje sta si pitao pod 2.
ako hoces lako da odrutujes,mislim da je dovoljno da updatujes su binari.ako ne,onda povezes na komp,super one click i unroot.
za 3,mislim da ti nece tek tako otkljucati,jer si i dalje pod ugovorom,ima tu zackoljica

Fickey
3.1.2012, 21:32
ne razumem bas najbolje sta si pitao pod 2.
ako hoces lako da odrutujes,mislim da je dovoljno da updatujes su binari.ako ne,onda povezes na komp,super one click i unroot.
za 3,mislim da ti nece tek tako otkljucati,jer si i dalje pod ugovorom,ima tu zackoljica

Veruj mi da pod 2 ni ja ne znam.:-D

Stvar je ovako, imam dva telefona ovaj i jos jedan, taj drugi mi je crkao, i ostao sam bez te aktivne kartice, a posto ga koristim samo za poruke, da li postoji neki program preko kog mogu sa ovog, Androida slati poruke i primati sa druge kartice koja je aktivna u drugom telefonu?

Ebes ih za otkljucavanje.:(

talenat
4.1.2012, 13:17
ne postoji program pomocu kojeg bi tako nesto radio.pre svega telefoni bi morali biti povezani na neki nacin(blootooth,wifi,kako vec),ali onda ne vidim poentu toga

evanghelion
4.1.2012, 13:40
Primetio sam mrtav pixel na crvenoj, svetloj plavoj, zelenoj i jos nekim bojama... izludju me. Sta da radim?

Imam i ja dead pixel, isto je na sredini, isao sam do radnje da se raspitam i prodavac mi kaze da je vec slao neku nokiu sa jednim mrtvim pixelom i da su zamenili ekran, mene trenutno mrzi da ga nosim na popravku, tj mrzi me da cekam jer mi se ne ostaje bez telefona a ne znam koliko prosecno traje popravka. E sad ako uspes da ga unrootujes i ako te ne mrzi da cekas ne popravku ti ga posalji.

Aleksandar_021
5.1.2012, 18:02
Alcatel napravio update na 2.3 za ovaj telefon...
Jos samo da Telenor plati, pa cemo i mi imati :)

DragonSlayer
5.1.2012, 18:06
Gde ima link?

A mi koji smo ubacili O2, da li mi možemo da UpDate-ujemo na 2.3 ?

flamingos
5.1.2012, 20:29
Trebalo bi da mzoe preko njihovog softvera,ali ako ti je on za teelnor vezan moraces da cekas da telenor nabavi update,pa da odneses lepo u servis i odradis :)

talenat
5.1.2012, 21:40
ma kakav servis,izaci ce sigurno uskoro za sve,pa cemo da updatujemo :)
nije to neka silna pamet

Aleksandar_021
5.1.2012, 22:12
Napravili su...al gejevi ga jos nisu pustili :/
Cekamo da Telenor plati da se update prilagodi njihovom brendiranom ROM-u...
A ovo za O2 nem pojma...Kontam da moze cim izbace zato sto nije brendiran ROM...znaci odmah preko sajta, cim alcatel izbaci...
JEDVA CEKAM! :D

adler197
5.1.2012, 23:08
molim za pomoc. imam alcatel ot 908 registrovan na t-com u crnoj gori, posle pravljenja particija na sd kartici, nakon ukljucivanja telefona on je blokirao. pokusao sam kombinacijom " pover i VOL +" ali i dalje ne radi. prvo je stajao na logu t-com, a sad pokaze logo android i ekran pobijeli. ima li ikakvog resenja za ovaj problem ili da ga dam djetetu da se igra. unaprijed zahvalan . pozdrav

Zoranb007
6.1.2012, 3:40
Gde da iskljucim skljoc i skljiiik zvuk... prilikom slikanja!?

Hvala

talenat
6.1.2012, 13:56
molim za pomoc. imam alcatel ot 908 registrovan na t-com u crnoj gori, posle pravljenja particija na sd kartici, nakon ukljucivanja telefona on je blokirao. pokusao sam kombinacijom " pover i VOL +" ali i dalje ne radi. prvo je stajao na logu t-com, a sad pokaze logo android i ekran pobijeli. ima li ikakvog resenja za ovaj problem ili da ga dam djetetu da se igra. unaprijed zahvalan . pozdrav
sta sti tacno radio sa teefonom...jesi pokusao da izvadis karticu,da li si flashovao rom?...
sto se tice kamere,mislim da obicna android kamera nema mogucnost da se ugasi zvuk slikanja,ali zato skini neki od mnogo boljih programa(camera 360,fx zoom,lg camera...)

adler197
6.1.2012, 14:01
zeznuo sam nesto kad sam prema uputstvu pokretao skripte ,evo celo uputstvo sa srbodroida:
"Pre instaliranja app2sd, nemojte da zaboravite da izdelite na particije vašu SD karticu. Koristite Paragon Partition Manager Portable (možete ga naći veoma lako pretragom u Google-u)

Izvadite vašu microSD karticu iz telefona i preko čitača kartica je spojite na vaš računar.

Sačuvajte podatke sa SD kartice, jer ćete ovim postupkom obrisati sve sa vaše kartice

Pokrenite Paragon Manager i izaberite Partition Manager 9.0

Locirajte dijagram SD kartice – obratite pažnju da izaberete SD karticu, greškom se može desiti da obrišete podatke sa vašeg hard diska.

Obrišite sve particije sa SD kartice (trebalo bi da bude samo jedna) i kreirajte nove u ovom odnosu:
Prva particija treba da zauzme 70% kapaciteta SD kartice i Filesystem mora biti FAT32
Druga particija treba da zauzme 25% kapaciteta SD kartice i Filesystem mora biti linux ext2
Treća particija treba da zauzme preostalih 5% ali Filesystem je ovog puta swap

Nakon deljenja SD kartice na particije Windows neće moći da je pročita. Ne brinite, samo je ubacite u telefon i ponovo će biti čitljiva.
Skinite app2sd_new sa ovog linka
Otpakujte zip fajl koji će vam dati 3 foldera
Kopirajte ih sve na SD karticu (zapamtite, kopirajte SVA tri foldera direktno na SD karticu)
Otvorite Android Market i skinite aplikaciju GScript
Kada se instalira, pokrenite je
U GScript-u, kliknite na Menu dugme na telefonu i selektujte Add Script
Kliknite na Load File dugme i izaberite fajl na vrhu sa imenom a2sd.sh
Kada se skripta pojavi u aplikaciji, pritisnite Save dugme
Ponovite od koraka broj 6 za sve skripte u listi dok se sve ne pojave u listi GScript aplikacije
Kada ovo uradite, vreme je da Optimusu damo app2sd
Izaberite a2sd_data iz liste skripti i sačekajte dok se skripta ne izvrši.
Nakon ovoga zatvorite aplikaciju i restartujte telefon, sad ćete imati app2sd funkcionalnost na vašem telefonu"

sve sam tako uradio i onda je blokirao. telefon je bio rutovan, imao sam superuser, i sad ne znam kako da ga
povratim. kartica je i dalje ispravna ( probao sam je u racunaru). hvala

talenat
6.1.2012, 14:09
uf,nesto nemam iskustva sa ovim postupkom,ali mi je to nesto cudno...
da li znas nekoga ko je uspeo da na ovaj nacin uspesno uradi to sto je opisano?
ja sam izdelio tako karticu,ali u cwm recovery-ju,uzimajuci max 1gb za aplikacije,swap nije neophodan ja mislim cak,ali sam mu dodelio max 256,a kartica je 8gb.ali ona je vidljiva u windowsu :/
cwm recovery pretpostavljam da nemas instaliran?
mislim da mozes da povezes telefon na one touch upgrade program u krajnjem slucaju,i vratis sve na fabricko stanje
znaci telefon se ne butuje ni bez kartice?

adler197
6.1.2012, 14:12
samo se pojavi logo android , onda oko 10 sec, crni ekran i onde beli ekran, i tako stoji. ne reaguje ni na dugme za paljenje . da bih ga ugasio moram da izvadim bateriju. kako da ga povezem na upgrade , kad racunar ne prepoznaje telefon. kada ga spojim pokusava da nesto ocita i onda izbaci gresku no disc

Ocelot
6.1.2012, 14:25
Gde da iskljucim skljoc i skljiiik zvuk... prilikom slikanja!?

Hvala

Uključi kameru pa onda pogledaj po opcijama. Ja tu imam da biram nekoliko različitih zvukova ili da ih isključim. Doduše, ja koristim drugi telefon, ali bi ipak trebalo da je tu.

talenat
6.1.2012, 14:25
moras da imas na kompjuteru instalirane drivere,a ako imas win7 x64 onda to nije tako lako...

adler197
6.1.2012, 14:30
imam xp, dali bi mi objasnio postupak . instalirao sam One Touch Upgrade Q 1.8.3. kako da to odradim. hvala na trudu

Angeli
6.1.2012, 14:45
hej drugari ;)
pre dan dva sam uzeo ovaj telefon, i imam par pocetnickih pitanja:

- kako da prebacim kontakte iz outlooka u njega? (pretpostavljam da mi treba neki Alcatel pc suitel i/ili drajveri,pa bih zamolio za direktne linkove za download - net na mobu mi je iskljucen, pa cu ih skidati sa kompa, imam Windows XP)

- koje aplikacije biste preporucili? a) koje olaksavaju rad, kalendare, pamte rodjendare (reccurent, tj svake godine obavestavaju, da ne moraju ponovo da se ukucavaju) b) zezatorske, sa kojima impresioniramo prijatelje ili devojke (kao shazam za prepoznavanje muzike, koji stvarno radi, na moje ogromno iznenadjenje:)

- da li, kao pocetnik, postoji nesto sto bih trebao da znam (iz vaseg iskustva, da ne moram da se opecem pa tako da ucim, kao i uvek do sad:))

...eto, hteo sam jos nesto, ali mi je sad stao mozak, kad se setim, editovacu :)

hvala :)

adler197
6.1.2012, 14:48
kad probam one touch upgrade izbaci poruku "no mobile phone was detected" ne moze da ga prepozna

Budimir_Trajkovic
6.1.2012, 15:13
@Angeli
Za PC suite http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Mobilni-telefoni/?eshop&do=phone_info&phone_id=382 idi na "pregled" i nađi link gde piše aplikacija za povezivanje sa računarom.
http://www.sk.rs/2011/12/skpz06.html Aplikacija koja će oduševiti svakoga :alealeee:
Takođe, preporučio bih ti GO launcher i GO SMS pro koji su meni dosta olakšali svakodnevnu upotrebu telefona.

Angeli
6.1.2012, 20:38
@Angeli
Za PC suite http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Mobilni-telefoni/?eshop&do=phone_info&phone_id=382 idi na "pregled" i nađi link gde piše aplikacija za povezivanje sa računarom.
http://www.sk.rs/2011/12/skpz06.html Aplikacija koja će oduševiti svakoga :alealeee:
Takođe, preporučio bih ti GO launcher i GO SMS pro koji su meni dosta olakšali svakodnevnu upotrebu telefona.

hvala ;)
naravno, zasto bi nesto proslo lako kad moze tesko: pri instalaciji trazi m ida updejtujem windows XP na SP3...

da li to znaci da ja jednostavno sa svojim potpuno operativnim XP-om ne moguda ubacim tako jednostavnu stvar kao sto su kontakti iz outlooka na mob, a mogao sam da ih iz starom, zaboravljenog SE k310i izvucem i ubacim upravo u taj isto outlook...?

talenat
6.1.2012, 21:12
kad probam one touch upgrade izbaci poruku "no mobile phone was detected" ne moze da ga prepozna

ne znam sta da ti kazem,probaj da pises na benchmark.rs forumu

Angeli
6.1.2012, 22:32
aj, napravio sam dobar post, pa cu ga izbaciti i ovde:

oket, onda sve ovde :) uzeo sam telenor one touch (Alcatel OT 990). (1) Sta treba prvo da uradim, kao potpuni pocetnik, kad ova vrsta telefona u pitanju, ali sa poprilicnim iskustvom sa radom na racunaru?

Prvo sto sam uradio bilo je prebacivanje jezika na engleski :) dok provalim sta znaci "nalepi" prodje previshe vremena :) Prosao sam kroz opcije i sve je manje vishe jasno, i podesio sam (*ono sto mi je bilo omoguceno) da radi kako mi odgovara (npr, da se ekran ne pomera kada ga vrtim u dlanu (kada nije horizontalan) i sl.

Imam par pocetnih pitanja:

Imam win XP version 2002 service pack 2

- RESENO (2) kako da prebacim kontakte iz outlooka u njega? (pretpostavljam da mi treba neki Alcatel pc suitel i/ili drajveri,pa bih zamolio za direktne linkove za download - net na mobu mi je iskljucen, pa cu ih skidati sa kompa)

(Edit: Budimir_Trajkovic mi je dao link do stranice (http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Mobilni-telefoni/?eshop&do=phone_info&phone_id=382) odakle sam skinuo njihovu "Aplikaciju za povezivanje sa PC računarom"; pri instalaciji, aplikaciju je instalirao kako treba, medjutim, za drajver je napravio problem, i trazio mi je da apgrejdujem Windows XP u sp3(x86)/SP2(x64)
- RESENO (3) sta bi ste mi vi preporucili (sa sve propratnim linkovima, molim:)) da li da apgrejdujem win (i kako, sobzirom da sigurno nemam verziju koja je legalna...) ili vec znate za drajver koji bi radio za mene?

- sobzirom da sam trazio da mi iskljuce internet na telefonu jer nemam uvid koje aplikacije idu na net i sta tamo rade, tj kolicinu informacija koje skidaju (salju), (mada nisu prvi put, i nabio je par stotina dinara dok sam ulazio i pregledao opcije, ali nema veze), pretpostavicu da mi firewall i antivirus nisu neophodni. Ali sobzirom da planiram da koristim Wi-Fi , (4) zamolio bih za predlog sa obe aplikacije (sa sve linkovima, pretpostavicu da sve te programe mogu da skinem preko kompa, i preko usb-a ih ubacim na telefon (zar ne?)

- koje aplikacije biste preporucili? (5) a) koje olaksavaju rad, kalendare, pamte rodjendare (reccurent, tj svake godine obavestavaju, da ne moraju ponovo da se ukucavaju) (6) b) zezatorske, sa kojima impresioniramo prijatelje ili devojke (kao shazam za prepoznavanje muzike, koji stvarno radi, na moje ogromno iznenadjenje:) - (google goggles su sjajan pocetak :) )

(stim da su mi aplikacije pod "a" mnogo bitnije, kao npr: aplikacija koja prepoznaje rodjendane iz kontakata i obavestava me taj dan da im je rodjendan - i pritom to radi svake godien (reccurent), da ne moram stalno da konfigurisem i/ili upisujem)

- (7) da li, kao pocetnik, postoji nesto sto bih trebao da znam (iz vaseg iskustva, da ne moram da se opecem pa tako da ucim, kao i uvek do sad:)). Bilo kakva vrsta apgrejda koja se podrazumeva, ali je nisam uradio (nisam nista dirao do sada:)), aplikacije koje bi mi olaksale zivot, sta nikako ne raditi i slicno.

- napomenucu da, zbog garancije (a i vise zbog toga sto sam pocetnik, jer bas zelim da znam sta radim kad to radim:)), ne zelim da rootujem telefon, i da cu, barem neko vreme, raditi sa ovim sto mi je ponudio telenor.

...eto, hteo sam jos nesto, ali mi je sad stao mozak, kad se setim, editovacu :)

hvala :)

ps: da bi vam bilo lakse da odgovorite i da se pritom snadjete, stvarna pitanja u tekstu oznacio sam brojevima u razlicitoj boji

Sobzirom na kolicinu pitanja, castim pivom kada se sve zavrsi ;)

Pozdrav,
Ivan

Sto se tiche odgovora na pitanja:
(2)(3) sav potreban info moze se naci ovde (http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/ot-990.html), pogledati pod "How can I transfer the contacts from Alcatel feature phone to One touch 990?" (nema veze sto je sa alkatela na alkatel, princip je isti).

Kao prvo, skinuo sam pc suite odavde (http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-990.html) (oba linka, i ovaj i onaj iz gornjeg pasusa vode ka oficijelnom Alkatelovom sajtu) gde sam skinuo Alcatel_Androidmanager_2.2.1111.2444 (sa desne strane je, ispod njega ima i apdejt za sam telefon). Sa njime sa bez problema instalirao drajvere (automatski) i pc suite.
...dalje se samo prate objasnjenja iz "How can I transfer the contacts from Alcatel feature phone to One touch 990?" (pod ovim pretpostavljam da vec imate podatke u outlooku, ako ne, vec su u mobilnom, trebate skinuti pc suite od tog modela i prebaciti kontakte u outlook)

Ako kojim slucajem PC suite (Alkatelov) ne prepoznaje mob, isti iskljuciti, ponovo ukljuciti i povezati na usb - i kada izadje onaj Androidov popup gde kaze "mount" (ili sta vec pishe na srpskom), nista nepritiskati, sacekati da pc suite (program koji je otvoren sve vreme) prepozna telefon. Znaces da je telefon prepoznat kada se u taksbaru samog programa "zazeleni" ikonica koja opisuje transfer:)

Zlatko1108
7.1.2012, 1:15
@Angeli

Ukucaj direktno u pretraživaču, može se naći objašnjenje kako da prebaciš imenik. Ja sam išao iz Outlook-a na Gmail, odatle pokretanjem sync aplikacije na telefonu imenik ti bude prebačen. Nemam link, zato ti kažem ukucaj direktno. Nedostatak ove opcije je u tome, ako imaš više brojeva po kontaktu pod istom kategorijom (npr imas dva broja pod opcijom mobilni za jedan kontakt), prebacuje ti samo jedan broj. Ali ako imaš različite kategorije po kontaktu (npr mobilni i fiksni, ili fiksni posao i fiksni kuća) onda nema problema, svi brojevi su tu. Ja sam taj problem imao kod nekoliko kontakata, ali je 95% imenika prebacio bez problema. Prebacivao sam imenik sa Symbian-a preko Nokia PC suite u outlook.
Sve aplikacije sam skidao direktno sa Marketa u telefon. Za svakog je "ono što olakšava rad" drugačiji pojam. Recimo, ja sam skinuo quick profiles i sms classic view (jbg navika sa Nokie), alarm clock (jednostavniji alarm), translate, realcalc (napredniji kalkulator), stopwatch&timer (štoperica), app lock free (za zaključavanje svega što ne želiš da drugi vide), Skype i MSN (njih još nisam probao), convert pad (konverter svega i svačega), našu aplikaciju parking manijak (podržani verovatno svi gradovi i mogućnost postavljanja tri tablice), winamp, a od widget-a tu su calendar pad (mogućnost da izabereš veličinu kalendara), operator widget (pokazuje ti mrežu, korisno za pogranične oblasti i roming), digital clock (sat, prilagodljiv po veličini). Ovo su takođe navike sa Nokie, pa mi na početnom ekranu, stoji sat, operater, kalendar. Takođe tu su još i lock screen widget (za brzo zaključavanje telefona, tj na klik) i 2g-3g OnOff (brza promena iz jednog moda u drugi). Recimo, sve te aplikacije i widgeti meni olakšavaju rad, nekome su možda smešne i suvišne.
Kalendar bi svaki trebao da ima to što tebi treba. Čak i njegov fabrički ti daje izbor kad hoćeš da ti se ponavlja alarm.
Svakog i druge stvari oduševljavaju. Ja sam ubacio office suite pro (na žalost samo trial verzija; ali i shvatio da je ovo ekran od samo 3,5" i da svaki ozbiljniji rad u ovim aplikacijama je besmislen, ali da ti programi mogu da završe posao ako je baš nešto hitno. Planiram i kupovinu veće kartice pa nosim na ubacivanje mapa. Recimo mene bi to oduševilo. Za početak, za oduševljenje okoline mogu da ti posluže WiFi i Youtube aplikacija (u telefonu) i ono malo šta nudi gps (putanja od tacke do tacke, i pronalazak neke picerije, kafića, pozorišta, bioskopa i sl.).
Ne znam zašto si uzimao uz prenesi ili kombinuj kad si mogao da uzmeš prenesi i surfuj i da ne razmišljaš o protoku. Ja imam prenesi i surfuj 500, dakle 500 mb. Prošlog meseca je potrošeno nekih 180 mb. Nemam pojma koji je procenat utrošen na "samostalno" povezivanje telefona na net. Ali sa 500mb mesečno nije me ni briga. Rekao si da su ti isključili, pa ne moraš da brineš, ali u mom slučaju samo sam u telefonu isključio povezivanje kad je u romingu. Nisam u pograničnom delu, ne treba o tome da razmišljam, ali odmah isključim i miran sam.
NIsam postavio nijedan link kao što si tražio, ali nadam se da sam bar malo pomogao.

Angeli
7.1.2012, 5:23
@Angeli

Ukucaj direktno u pretraživaču, može se naći objašnjenje kako da prebaciš imenik. Ja sam išao iz Outlook-a na Gmail, odatle pokretanjem sync aplikacije na telefonu imenik ti bude prebačen. Nemam link, zato ti kažem ukucaj direktno. Nedostatak ove opcije je u tome, ako imaš više brojeva po kontaktu pod istom kategorijom (npr imas dva broja pod opcijom mobilni za jedan kontakt), prebacuje ti samo jedan broj. Ali ako imaš različite kategorije po kontaktu (npr mobilni i fiksni, ili fiksni posao i fiksni kuća) onda nema problema, svi brojevi su tu. Ja sam taj problem imao kod nekoliko kontakata, ali je 95% imenika prebacio bez problema. Prebacivao sam imenik sa Symbian-a preko Nokia PC suite u outlook.
Sve aplikacije sam skidao direktno sa Marketa u telefon. Za svakog je "ono što olakšava rad" drugačiji pojam. Recimo, ja sam skinuo quick profiles i sms classic view (jbg navika sa Nokie), alarm clock (jednostavniji alarm), translate, realcalc (napredniji kalkulator), stopwatch&timer (štoperica), app lock free (za zaključavanje svega što ne želiš da drugi vide), Skype i MSN (njih još nisam probao), convert pad (konverter svega i svačega), našu aplikaciju parking manijak (podržani verovatno svi gradovi i mogućnost postavljanja tri tablice), winamp, a od widget-a tu su calendar pad (mogućnost da izabereš veličinu kalendara), operator widget (pokazuje ti mrežu, korisno za pogranične oblasti i roming), digital clock (sat, prilagodljiv po veličini). Ovo su takođe navike sa Nokie, pa mi na početnom ekranu, stoji sat, operater, kalendar. Takođe tu su još i lock screen widget (za brzo zaključavanje telefona, tj na klik) i 2g-3g OnOff (brza promena iz jednog moda u drugi). Recimo, sve te aplikacije i widgeti meni olakšavaju rad, nekome su možda smešne i suvišne.
Kalendar bi svaki trebao da ima to što tebi treba. Čak i njegov fabrički ti daje izbor kad hoćeš da ti se ponavlja alarm.
Svakog i druge stvari oduševljavaju. Ja sam ubacio office suite pro (na žalost samo trial verzija; ali i shvatio da je ovo ekran od samo 3,5" i da svaki ozbiljniji rad u ovim aplikacijama je besmislen, ali da ti programi mogu da završe posao ako je baš nešto hitno. Planiram i kupovinu veće kartice pa nosim na ubacivanje mapa. Recimo mene bi to oduševilo. Za početak, za oduševljenje okoline mogu da ti posluže WiFi i Youtube aplikacija (u telefonu) i ono malo šta nudi gps (putanja od tacke do tacke, i pronalazak neke picerije, kafića, pozorišta, bioskopa i sl.).
Ne znam zašto si uzimao uz prenesi ili kombinuj kad si mogao da uzmeš prenesi i surfuj i da ne razmišljaš o protoku. Ja imam prenesi i surfuj 500, dakle 500 mb. Prošlog meseca je potrošeno nekih 180 mb. Nemam pojma koji je procenat utrošen na "samostalno" povezivanje telefona na net. Ali sa 500mb mesečno nije me ni briga. Rekao si da su ti isključili, pa ne moraš da brineš, ali u mom slučaju samo sam u telefonu isključio povezivanje kad je u romingu. Nisam u pograničnom delu, ne treba o tome da razmišljam, ali odmah isključim i miran sam.
NIsam postavio nijedan link kao što si tražio, ali nadam se da sam bar malo pomogao.

VEOMA :) tacke 2 i 3 sam resio preturajuci po netu sistemo PAPP (Probaj pa Ako Prodje Prodje :)

inace, od navedenog mi se najvishe svidja app lock free, jer bih hteo da zastitim odredjene foldere sa fotkama od drustva koje bi da vidi telefon i pritom da pretura po njemu :)

kako se konkretno on pokazao? da li si zadovoljan opcijama? i sl :)

Edit: imam jos jedno pitanje (8) mogu li se vezati na net sa mobilnog preko neta kompa? (tj, mob vezem za komp (koji je vezan kablovski na net) usb-om, i onda sa mob-a izadjem na net (komp je vec sve vreme na netu:)

pitam zato sto hocu da pokupim neke zanimljive stvari sa marketa, a ne uspevam preko mozille firefoxa ( (9) mogu li da skidam aplikacije preko mozille firefoxa tj sa PC-a i da ih usb-om prebacim na mob?)

Zlatko1108
7.1.2012, 16:13
@Angeli

Generalno dosta ok telefoncic za male pare.Daleko je naravno od vrhunskog,ali nudi sve sto i skuplji Android telefoni.Ja koji sam protivnik touchscreen-a i protivnik svega sto nije Nokia sam generalno zadovoljan.Ja na svom jos nisam resio problem bluetooth-a (ako si pro itao moju prvu poruku koja je negde na osmoj,devetoj strani video si da sam to napisao),trazim po netu,pokusavam nekom aplikacijom jer mi se ne nosi telefon u servis.Ako ne nadjem resenje,servis mu ne gine.Uostalom garancija je dve godine,a ja ga imam manje od dva meseca.Takodje,pokusavam da resim problem vibracije prilikom dazecih poruka.Kad postavim u telefonu always ne vibrira.Mada mislim da je to do Androida,ali glupo sto ne mozes da namestis nesto sta je moglo na Nokia3310 jos pre 10 godina.Recimo,ne treba mi uvek vibracija,a ne treba mi ni samo u silent modu.Zato i postoje profili da mogu da podesim kad mi sta tteba.Tako bi bar trebalo.To je znacajno za bucna okruzenja,da ne bih svakih minut proveravao imam li pouku kao i za nocni rezim kad zelim nekim kratkim zvukom da cujem obavestenje a ne zelim vibraciju.Ali dobro,to je mozda mana komletnog operativnog sistema.Sve u svemu,dosta sam zadovoljan,i ako se Nokia sa Windows-om ne vrati tamo gde je bila,Android ce biti bar sto se mene tice uspesna zamena.

Zoranb007
8.1.2012, 3:14
Uključi kameru pa onda pogledaj po opcijama. Ja tu imam da biram nekoliko različitih zvukova ili da ih isključim. Doduše, ja koristim drugi telefon, ali bi ipak trebalo da je tu.

Nema nigde, nema cak ni da se smanji jacina, a jako je do bola...
ma bitno je da ceo komsiluk cuje kada sam uslikao nesto haha... :facepalm

Telenor se zesce stiso za osnovne opcije telefona...
pa cak je i onih fabrickih (Alkatelovih) 200MB interne memorije srezao na 100MB... (ako je ovaj telefon uopste Alcatel TO-990) ? Meni je to malo sumljivo...
al aj, za te pare i nije bas toliko lose... osim sto svi moramo da stojimo mirno ko vojnici dok skljocaju fotke...
e ako se neko mrdne u toku skljocanja taj ce bude razmazan na slici hihih.. :D

Inace skoro svaki primerak telefona ima jednu manu, posto je Telenor ili vec ko??? prelepljivao Onetouch displejy (kao da ne bi pisalo Alkatel) to su lose uradili, skoro na svakom drugom komadu displej ima luft u donjem levom uglu...
proverite tako sto ce te prstom stisnuti display, i ako utrci jos malo u leziste to je to, a pre stiskanja, pogledom ili prstom blago predjite da bi ste videli stanje, pa onda pritisnite.

Ja sam takvu reklamaciju imao dan posle kupovine, meni je displej izlazio iz nivoa lezista za ceo milimetar, pritisnem palcem, tako drzi 15tak min. i opet se vrati (kao nalepnica koja se odlepljuje...)

Darkko
8.1.2012, 12:29
Skini LGcamera i u njemu ima da se podesi da nema zvuka prilikom fotografisanja. A i ostala podešavanja su detaljnija od fabričkog programa i za kameru i za kamkorder.

AndroidManijak :)
11.1.2012, 0:31
čekajte ljudi, kako sam skontao po nekim komentarima:
- sa marketa stvari mogu da se skidaju samo na memoriju telefona koja iznosi samo 100mb ?
ili stvari mogu da se skidaju i na memorijsku karticu, odnosno da se prebacuju na nju?
pomozite, odlučio sam da kupim telefon i sad me to kopka :s

talenat
11.1.2012, 8:30
ne bas,aplikacije kada instaliras mozes da prebacujes na karticu,a ako rootujes/ubacis custom rom mozes da radis jos jednu dodatnu egzibiciju :)

11.1.2012, 16:42
ne bih još da rutujem da ne bi izgubio garanciju prvih dana. hvala na odgovoru, pomogao si mi oko kupovine :aplauz: :)

12.1.2012, 0:13
možete li mi neko preporučiti šta bi bilo poželjno od programa tj. aplikacija da se prvo instalira na ovaj telefon? :opanachke

talenat
12.1.2012, 12:46
vec sam pisao jednom,potrazi
a instaliraj sta ti treba :)

medo
12.1.2012, 21:53
Imam problem a nisam ni jednini, naime radi se o tome kad sa nekog drugog telefona primam video zapis preko bluetootha nece da primi.. Mozda je tako i sa muzikom i slikama neznam, ja sam danas probao sa 3 razlicita telefona da posaljem video i nije uspelo. Zna li neko u cemu je problem? Msm da se neko malcice dotakao te teme ali ajde sad ako neko zna neka napise, unapred zahvalan svaka cast momci!

talenat
12.1.2012, 22:34
ne znam u cemu je problem,ja sam i sa telenor i o2 romom slao bez problema
da li si napravio telefon vidljivim,a potom i upario uredjaje?mada to pita kada otpocnes slanje.

flamingos
12.1.2012, 23:49
Jel imas onaj program za blutut,pominjao je bese neko od modova?

13.1.2012, 0:45
Prvo kada uključiš bluetooth, uključi i indentifikaciju (učini uređaj vidljivim) . Tada ćeš moći lepo da prebacuješ odnosno da primaš :)
i mene je to mučilo u početku ali sam otkrio u čemu je problem
inače, gde mogu da vidim kakvo mi je tačno stanje baterije?

flamingos
13.1.2012, 1:11
Skines neki od programa poput recimo juicedefender koji pomaze kod baterije,pa mzoes videti i njeno stanje i slicno,imas i recimo batery plus koji ima widget,pa mozes uvek pomcou vidzeta da gledas.

medo
13.1.2012, 11:18
ne ne niste me razumeli, ja mogu da saljem sve i nema nikakvih problema, vec samo kad primam neku datoteku.. i pre toga ukljucim uredjaj vidljivim i upalim bluetooth naravno..

medo
13.1.2012, 11:19
Jel imas onaj program za blutut,pominjao je bese neko od modova?

nemam..

gorgilije
13.1.2012, 12:29
Jedno pitanje:

Dali postoji neki browser u kojem bi mogao da podesim da mi na primer jedan sajt pokazuje u android stilu (onako ogoljen i bez detalja) a neki drugi sajt u fulu.Posto ima nekih sajtova/foruma koje bi hteo da gledam kao i na kompjuteru a neke mi je dovoljno samo onako u android stilu.Koristim Operu mini i dolphin browser i prilikom instalacije me pita kako hocu da mi izgledaju sajtovi.Dali neko zna?

Ocelot
13.1.2012, 14:00
U Operu idi na Settins>Advanced/User Agent, tu možeš da menjaš kako želiš da vidiš sajtove.

gorgilije
13.1.2012, 14:13
U Operu idi na Settins>Advanced/User Agent, tu možeš da menjaš kako želiš da vidiš sajtove.
Nema to u Operi mini-ima samo postavke-napredno:
1-Protokol
2-Provera mreze
3-Pocetni linkovi

Ocelot
13.1.2012, 14:17
Ja koristim Opera Mobile.

gorgilije
13.1.2012, 14:18
Sad cu da pobam.

Budimir_Trajkovic
13.1.2012, 14:38
U čemu je razlika između mini i mobile verzije Opere? Sad gledam na marketu ali ne vidim u čemu se razlikuju. :confused:

Ocelot
13.1.2012, 14:43
http://opera.perm.ru/?set=opera&nm=omvsom

http://my.opera.com/operamobile/blog/2009/12/03/difference-between-opera-mobile-10-and-opera-mini-5

When someone traditionally visits a webpage, their browser generally requests information directly from the respective server. Interestingly enough, things work differently when using Opera Mini. This app actually sends the wanted website to Opera’s servers for some heavy-duty compression. This means a faster web browsing experience on slow networks and bandwidth savings for those pay by the megabyte. On the other hand, Opera Mobile is a full-blown browser. This app is perfect for those with fast networks speeds and powerful hardware. With a rendering engine running on your device, Opera Mobile offers a web browsing experience comparable to a desktop computer.

Zlatko1108
15.1.2012, 1:08
Na pocetku izvinjenje mnogima.Napravio sam problem bez potrebe.Iskoristio bih ovo da pomognem mnogima koji su mislili da imaju problem sa BT-om.Neko je napisao "da li si uredjaj ucinio vidljivim".Sasvim slucajno sam pronasao resenje.Kazem,izvinjenje mnogima koji su ovo znali.Ali ti koji su znali verovatno su vec duze vreme korisnici Android platforme.U cemu je problem?Nema potrebe da se u podesavanjima cacka bilo sta.Kad se ukljuci BT,kad posiljac pronadje nas telefon i kad klikne na send tj posalji,mi gore u statusnoj liniji imamo informaciju o prijemu fajla.Potrebno je to otvoriti ili sa glavnog ekrana pritiskom na levi "taster" i izborom opcije obavestenja (notifications) ili prostim prevlacenjem statusne linije ka dole.Tu se nalazi ono obavestenje koje treba da potvrdimo i tek nakon toga se pojavljuje ona klasicna poruka koja nas pita da li da prihvatimo ili odbijemo.Krajnje je jednostavno,kao i sto treba da bude funkcionisanje BT-a,samo sto postoji taj medjukorak.Nadam se da sam pomogao.

Zlatko1108
15.1.2012, 1:14
Na pocetku izvinjenje mnogima.Napravio sam problem bez potrebe.Iskoristio bih ovo da pomognem mnogima koji su mislili da imaju problem sa BT-om.Neko je napisao "da li si uredjaj ucinio vidljivim".Sasvim slucajno sam pronasao resenje.Kazem,izvinjenje mnogima koji su ovo znali.Ali ti koji su znali verovatno su vec duze vreme korisnici Android platforme.U cemu je problem?Nema potrebe da se u podesavanjima cacka bilo sta.Kad se ukljuci BT,kad posiljac pronadje nas telefon i kad klikne na send tj posalji,mi gore u statusnoj liniji imamo informaciju o prijemu fajla.Potrebno je to otvoriti ili sa glavnog ekrana pritiskom na levi "taster" i izborom opcije obavestenja (notifications) ili prostim prevlacenjem statusne linije ka dole.Tu se nalazi ono obavestenje koje treba da potvrdimo i tek nakon toga se pojavljuje ona klasicna poruka koja nas pita da li da prihvatimo ili odbijemo.Krajnje je jednostavno,kao i sto treba da bude funkcionisanje BT-a,samo sto postoji taj medjukorak.Nadam se da sam pomogao.

Zlatko1108
15.1.2012, 1:27
Zasto mi edit nije ceo sacuvan? :( :( Kad posiljalac izabere nas telefon iz liste prethodno povezanih onda ne mora ta opcina "ucini uredjaj vidljivim".Ali ako on izabere da trazi uredjaje tj more devices onda ta opcija mora da se ukljuci.Jos jedno izvinjenje,ovog puta zbog duple poruke,ali sta cu kad mi edit poruka nije cela prikazana a ne mogu ni da je obrisem.Nadam se da smo generalno resili problem BT-a.

Aleksandar_021
16.1.2012, 17:25
Jel se neko od vas igrao sa particionisanjem SD kartice i sa link2sd?
Ja napravim particiju ali nece da mi linkuje cache na SD, prebaci samo apk file...prvi put odradi sve kako treba, a kad zelim da prebacim slecu aplikaciju kaze mi:
error mkdir/sdext2/dalvick-cache already exists
izgleda da oce da pravi direktorijum koji vec postoji na toj ext2 particiji. Ja kad je mountujem na Linux, pise tamo lepo Dalvick cache, pa jos neki folder i apk fajlovi koje sam prabacio...a kad linkujem samo apk file, ta aplikacija mi ne radi...Jel neko zna resenje?

real022
17.1.2012, 20:38
Ljudi, kako se biraju kontakti na ovom telefonu ?

Ne vidim nigde opciju da npr. kucam prva dva-tri slova, pa mi ponudi kontakt ili posle par brojeva na primer da izbaci mogući kontakt?

Tastatura samo u tutorijalu se menja na klasičnu "telefonsku" (prevlačenjem popreko preko tastature), ali kada kucam poruku imam samo qwerty, prevlačenjem se ništa ne dešava...(probao sam sa menjanjem opcija koje imaju veze sa ovim).

Umesto da uzmem c2 nokiu i da na miru "zovem i budem zvan", sada mogu da u kafani budem na netu, kao i u krevetu i wc-u itd., Trenutno, ovaj "androidni ekran na dodir" super je za sve, sem za telefoniranje i sms. Pakao.

flamingos
17.1.2012, 21:14
Pa ides na contacts,pa u gornjem delu imas polje za unos kontakta kog trazis otkucas prva dva slova,i ispod ti odmah pisu imena sa tim pocetnim slovima.

DragonSlayer
17.1.2012, 21:31

Ne vidim nigde opciju da npr. kucam prva dva-tri slova, pa mi ponudi kontakt ili posle par brojeva na primer da izbaci mogući kontakt?

Tastatura samo u tutorijalu se menja na klasičnu "telefonsku" (prevlačenjem popreko preko tastature), ali kada kucam poruku imam samo qwerty, prevlačenjem se ništa ne dešava...(probao sam sa menjanjem opcija koje imaju veze sa ovim).

Umesto da uzmem c2 nokiu i da na miru "zovem i budem zvan", sada mogu da u kafani budem na netu, kao i u krevetu i wc-u itd., Trenutno, ovaj "androidni ekran na dodir" super je za sve, sem za telefoniranje i sms. Pakao.

Ti znaš da je to Android? I da smeš slobodno da skineš više tastatura, pa da biraš koja ti odgovara?

Budimir_Trajkovic
17.1.2012, 22:09

Da bi prevlačenjem menjao tastaturu, moraš je brebaciti na englesku. To radiš dužim držanjem tastera na kome piše "se" (skroz dole, drugo s leva). Onda ćeš moći da menjaš izgled tastature prevlačenjem levo-desno.

Mr.Simpson
18.1.2012, 8:42

Problem je u tebi, a ne u uredjaju. Telefon je u redu.

real022
18.1.2012, 9:56
Pa ides na contacts,pa u gornjem delu imas polje za unos kontakta kog trazis otkucas prva dva slova,i ispod ti odmah pisu imena sa tim pocetnim slovima.

Nisam provalio dugme za pretragu...contacts - LUPA - pretraga..

Problem je u tebi, a ne u uredjaju. Telefon je u redu.

Telefon je i više nego u redu. Problem je što ti imaš vremena da budeš trolčina, umesto da nekome pomogneš.

Mr.Simpson
18.1.2012, 19:01
Pa vidis da je telefon u redu. Nije pakao. Moze i da prima pozive, salje poruke, pretrazuje kontakte... Jos malo pa k'o C2.

Telefon je i više nego u redu. Problem je što ti imaš vremena da budeš trolčina, umesto da nekome pomogneš.
Mozda, da nije bilo poslednjeg pasusa u tvom postu... Tako se ne pristupa problemu. Niti se na takav nacin trazi pomoc...

real022
19.1.2012, 11:01
Mozda, da nije bilo poslednjeg pasusa u tvom postu... Tako se ne pristupa problemu. Niti se na takav nacin trazi pomoc...

Ajde pali simpsone troldžijo.

Da si pročitao dva tri posta iznad video bi da su mi ljudi odgovorili.
Da si pročitao sričući, shvatio bi da nigde ne pominjem da nešto nije u redu sa telefonom, već da mi je trenutno nezgodan..Čisto da se požalim i možda neuspešno našalim...

Eto, ne znam šta ću bez tvoje pomoći..Verovatno je problem u meni.

on topic:
Telefon je odličan. Ekran reaguje perfektno, boje su odlične, solidno je vidljiv je na suncu. Uporedjivao sam sa galaxy kecom i htc wildfire s-om i po meni tu nema razlike. (naravno sem kamere, koja meni nije toliko bitna). Svaka preporuka za telefon.

DragonSlayer
19.1.2012, 12:54
Preneto sa drugog foruma, hvala članovima NeoGeo i NVukelic:

I) Kako root-ovati Telenor OneTouch (Alcatel OT-990)

Potrebno:

1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Driveri: http://www.megaupload.com/?d=ZEXPJCKW

Za Windows 7 64bit usere: Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema

2. ADB SDK - naći ćete ga na ovom linku. Kad pokrenete aplikaciju, izvršite update Android SDK Tools i Android SDK Platform-tools i (za ovo nisam siguran, možda i ne mora) download stavke Google USB Driver Package. Takođe, za instalaciju SDK ćete morati na računaru prethodno imati i Java JDK (ne samo JRE)

Kako biste verifikovali da vaš adb prepoznaje vaš telefon, pokrenite cmd u folderu u kojem se nalazi adb.exe (obično u %Program Files%\Android\android-sdk\platform-tools) i kucajte "adb devices" (bez navodnika) i trebalo bi da dobijete 1234567890ABCDEF device. A možete i da instalirate MyPhoneExplorer (na računar i na telefon) i vidite da li se povezuje sa telefonom.

3. SuperOneClick verzija 1.9.5.

Važno: pre nego što pokrenete SuperOneClick, idite na telefonu u Settings-SD & Phone Storage i uradite Unmount SD card, obavezno!

Otpakujte negde tu arhivu, uđite u folder i pokrenite program SuperOneClick. Po otvaranju programa, kliknite na dugme 'Root' i pustite program da odradi proces rootovanja. To traje 15-ak sekundi nakon čega će vam program javiti da je uspešno rootovan telefon.

Otkačite ga sa kabla, restartujte i voila, root access! Da biste to verifikovali, skinite sa Marketa aplikaciju Root Checker i proverite da li imate root access.

Napomena: u toku rootovanja, u sistem je instalirana aplikacija SuperUser koja će vas svaki put kad neki program poželi da prčka nešto gde ne treba (tj. da ima root access), pitati da to odobrite, naravno to ćete i da uradite. Taj program, kao i svaki drugi će se redovno update-ovati i slobodno mu to dozvolite. Ali, ubrzo po pokretanju će vam tražiti i da izvršite update 'su binary' (šta god da je to ), to nikako nemojte da radite jer ćete izgubiti root access i moraćete sve ispočetka. Idite u podešavanja programa i odštiklirajte ociju 'Outdated binary notification'.

To bi bilo to. Za deinstalaciju sistem protected aplikacija, tj. onog smeća što je došlo sa telefonom, koristite Root Uninstaller ili Titanium Backup. Da biste dobili na prostoru, morate obrisati i dalvik-cache (najbolje uz Titanium backup-a), više o tome ovde.

II) Kako instalirati ClockWorkMod Recovery console na OT-990:

Instalacija ClockWork Recovery konzole:

1) Download-ujte recovery image fajl

http://android.podtwo.com/recovery/r....1.5-ot990.img

2) Kopirajte ga u root folder vaše SD kartice
3) Download-ujte "Recovery Manager" odavde:

http://wiki.frandroid.com/wiki/Recovery_Manager
ili odavde (novija verzija)
http://android.modaco.com/topic/3297...ger-v036-beta/

4) Otvorite "Recovery Manager"
5) Odaberite "Recovery" karticu, zatim "Install Recovery" i odaberite odgovarajući fajl koji ste prethodno snimili na SD karticu "recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img"
6) Restart-ujte telefon

Pokretanje ClockworkMod Recovery (CWM):

a) Metoda 1
1) Otvorite "Recovery Manager"
2) Idite na "Recovery " karticu
3) Odaberite "Reboot into Recovery"

b) Metoda 2
Pažnja!!!: Nemojte raditi ove korake ako CWM nije instaliran, možete trajno oštetiti telefon ili još gore ... (ne pokrenuti ga više ikada)
1) Isključite telefon
2) Držite "Volume (+)"
3) Pritisnite taster "Power"
4) Nakon vibracije brzo pustite "Power" i pritisnite "Home"
5) Otpustite taster "Home" i "Volume (+)" dok se ne pojavi crni ekran sa tekstualnim natpisom.
6) Sačekajte da se pojavi CWM recovery.

Kretanje kroz menije ClockworkMod-a (CWM):
Navigacija kroz menije se obavlja pritiskom na "Volume +" i "Volume -".
Za potvrdu neke stavke, pritisnite "Home" taster.

Za one koji imaju problema sa punjenjem baterije, kroz CWM se mogu obrisati battery stats i time rekalibrisati baterija, da napokon ona "zelena čorbica" pri punjenju dođe do 100% .

DragonSlayer
19.1.2012, 12:55
III) Instalacija ROM-a na OT-990 (flešovanje)

Potrebno:

A) rootovan telefon
B) Instaliran CWM Recovery
C) ROM - trenutno su nam dostupni:

1. O2 ROM - skinut sa telefona britanske mreže O2, za sada najprovereniji i najpouzdaniji, a i sličniji je stock ROM-u od ovog našeg Telenorovog (znači sa najmanje raznoraznog đubreta od aplikacija koje je operater ubacio), možete ga skinuti ovde.
2. Orange ROM - sa francuske mreže Orange, kažu da ima "software overlay", šta god to značilo, ali možete ga skinuti ovde.
3. Debranded O2 ROM - više detalja i download možete naći ovde, ali još uvek je work in progress i ima nekih bagova, tako da, dok se ne sredi skroz, ne bih vam njega preporučio, osim ako ne želite malo da se igrate .
Telenorov originalni ROM - to je ovaj naš, za vraćanje telefona u fabričko stanje,Link1, Link2. Isto možete i sami da napravite ako niste ništa menjali u telefonu nakon root-a da biste imali svoj ROM ako zatreba.

Postoji još jedan, jednostavniji način za vraćanje telefona u fabričko stanje, opisaću ga kasnije.

Instalacija ROM-a

1) Iz CWM particionišite microSD karticu, tj. napravite ext particiju. Ovo nije neophodan korak, ali je vrlo koristan jer posle tu ext particiju koju napravite možete koristiti kao "produžetak" sistemske memorije i time dobiti puno na prostoru.

Uđite u CWM Recovery, odaberite 'advanced', pa 'partition sd card', odaberite veličinu koju želite u zavisnosti od vaše kartice, 'max allowed' za SWAP i potvrdite.

Upozorenje: ovaj postupak briše SVE podatke sa kartice, pa pre njega odradite backup.

2) ROM koji ste skinuli (u ovom slučaju O2 ROM - br. 1 preiumenujte u update.zip i iskopirajte fajl (znači bez raspakivanja) na root sd kartice.

3) Odradite brisanje sadržaja celokupnog telefona (wipe).

U CWM idite na 'wipe/data factory reset' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
U CWM idite na 'wipe cache partition' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
U CWM idite na 'advanced' , pa 'wipe dalvik cache' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
Pritiskom na 'back' se vratite u glavni meni CWM.

4) Instalacija ROM-a - procedura koju mi je neogeo poslao, on je i odradio uspešno.

U glavnom meniju CWM idite na 'apply sdcard:update.zip' i potvrdite, sačekajte da se proces završi i restartujte telefon. Nakon toga opet odradite wipe (3. korak) i kalibraciju baterije (dole u postu) i gotovo.

Možete i ovako - iz glavnog menija odaberite 'install update from sdcard', pa tu postoje dve opcije, jedna je ista kao i prethodna 'apply sdcard:update.zip', a druga je 'choose zip from sdcard' - pretpostavljam da u tom slučaju ne morate da preimenujete arhivu u update.zip, već jednostavno je pronađete i odaberete.

5) Instalacija Telenorovog ROM-a - obzirom da je napravljen pomoću opcije backup, mora na malo drugačiji način da se instalira. Ovo sam pokupio sa drugog foruma, ne znam da li radi, to ostavljam vama da probate .

Otpakujte ROM u folder clockworkmod\backup na sd kartici.
U CWM odaberite opciju 'backup and restore', pa 'restore' i iz liste odaberite folder koji ste otpakovali.
Sačekajte da se proces završi, restartujte telefon i odradite wipe i kalibraciju baterije.

Vraćanje telefona u fabričko stanje - obzirom da se ovim zahvatima gubi garancija, a i ako nešto krene naopako, zlu ne trebalo, vrlo prosta procedura kojom se telefon, po rečima onih koji su to isprobali, telefon vraća u stanje prilikom kupovine.

Instalirajte program One Touch Upgrade Q 1.8.3
Povežite telefon sa računarom
Pokrenite program i izaberite opciju 'one touch ot990' i potvrdite, sačekajte da se proces završi.

Napomena: Ovaj program sada radi na Windows 7 x64. Za ovaj proces nije potreban root, niti CWM, ali jesu ispravno instalirani drajveri.

IV) Kako rešiti problem sa baterijom na OT-990 (obrisati battery stats)

Dosta ljudi se žali na bug prilikom punjenja ovog telefona, pri kojem punjenje staje na 95% i nikako da se napuni skroz to kraja ili to čini tek nakon sati i sati stajanja na punjaču.

Da bi se ovo rešilo, potrebno je obrisati battery stats i rekalibrisati bateriju.

Za početak:
- Ispraznite telefon do kraja, pa ga napunite do kraja.
- Ne skidajte telefon sa punjača
- Isključite telefon

Telefon mora biti rootovan.

Metod 1:
Potrebno: Android Terminal Emulator aplikacija instalirana:
- Uključite telefon
- Startujte aplikaciju Terminal Emulator
- Unesite komandu su, pa pritisnite enter
- Znak # će biti prikazan
- Unesite komandu rm /data/system/batterystats.bin pa enter
- Napustite program
- Restartujte telefon

Metod 2:
Potrebno: instalirana CWM Recovery konzola (Objasnjeno u 2. koraku posta!)
- Pokrenite telefon u CWM Recovery režimu.
- Odaberite opciju "advanced" i potvrdite
- Odaberite opciju "wipe battery stats" i potvrdite
- Restartujte telefon

Metod 3:
Pomocu programa Battery Calibration sa Marketa. Prilicno je jednostavan program, daje vam sam uputstva tako da nema mmnogo sta da se prica o njemu, dakle kako je i nvukelic napomenuo, ovo je i najjednostavniji nacin!

Za kraj:
- Skinite telefon sa punjača
- Ispraznite ga do kraja, da se sam ugasi
- Ponovo napunite do kraja, do pojavljivanja poruke "battery charged"

Uputstvo sastavili nvukelic i neogeo!!! Hvala im!

Fickey
20.1.2012, 13:48
Ljudi, ne znam da je to telefona ili do softwarea. Na navigiciji, klasicnoj, Googleovom i na mapama, lokacija mi nikada nije tacna, uvek je nekih 50 - 100m dalje, cak i kada skinem nesto drugo, recimo probao sam Garmin GeoCaching. Da li je to telefona ili do mapa, ako ubacim drugu, ,,pravu'' navigaciju, da li ce biti kako treba?

Budimir_Trajkovic
20.1.2012, 15:13
Ljudi, ne znam da je to telefona ili do softwarea. Na navigiciji, klasicnoj, Googleovom i na mapama, lokacija mi nikada nije tacna, uvek je nekih 50 - 100m dalje, cak i kada skinem nesto drugo, recimo probao sam Garmin GeoCaching. Da li je to telefona ili do mapa, ako ubacim drugu, ,,pravu'' navigaciju, da li ce biti kako treba?
Hoće :D
Meni je iGO bio precizan u metar. A mape brljaju zato što koriste A-GPS tj. upravljaju se po baznim stanicama. Nađi neometan pogled na nebo, daj im malo vremena i biće i one puno preciznije.

Highlander
22.1.2012, 19:33
Može li se ovaj telefon dekodirati, da mogu da koristim drugu karticu i koliko bi to otprilike koštalo? Ne bih da uzimam Telenor broj i sklapam ugovor, a vidim da se može naći za ~100e u oglasima. :)

I mali off, isto me interesuje i za Samsung Galaxy Y S5360. :)

DragonSlayer
22.1.2012, 19:56
http://youtu.be/xIsN0ExaB5Q

MOže. . .

brudjuz
23.1.2012, 9:50
Telenor OneTouch (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3021/Alcatel/OT-990) (Alcatel 990 (http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-990.html)) je mobilni telefon odličnih specifikacija. Jedini nedostatak ovog aparata je mala količina raspoložive memorije. Rešenje za ovaj problem je u proceduri obrade operativnog sistema (rootovanje) i memorijske kartice (particionisanje) kako bi se programi i igre snimali na memorijsku karticu, umesto u radnu memoriju. Postoji više programa za ovu tehniku : App2SD, Move2SD i sl...

Link2SD (https://market.android.com/details?id=com.buak.Link2SD&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5id WFrLkxpbmsyU0QiXQ..) metoda je najbolja za prebacivanje instalacija na karticu.

Prvo je potrebno resetovati telefon opcijom : Setting/Privacy/Factory data reset.
Nakon ove opcije telefon će se restartovati i postaviti operativni sistem u početno stanje, kao da ste ga prvi put upalili.

Zatim ga rootujete sa SuperOneClickom (http://shortfuse.org/?page_id=2), pa instalirate Recovery Manager (http://android.modaco.com/topic/329772-app-recovery-manager-v036-beta/). Sa njim usnimite recovery-clockwork-img (http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img), restartujete telefon u ClockWork mod, pa particionisete karticu (npr. 1 Gb Ext i 32 Mb swap za 2Gb karticu).

Nakon toga restartujete telefon normalno, instalirate Link2SD, on prepozna particije i počne svaku novu instalaciju da prebacuje. A možete i postojeće programe da linkujete...

evanghelion
24.1.2012, 9:44
Kad smo vec kod kartica, da li da jurim class 10 od 8gb, ili je dovljna class 6 mozda 4?

DragonSlayer
24.1.2012, 10:20
Mislim da je moja od 8 GB koju sam kupio class4 , i radi sasvim OK ....

Sada može SIM Unlock da se radi i bez slanja telefona u servis, samo po IMEI broju....

http://allgsm.unlock.rs/990.jpg

mikec.haker
24.1.2012, 11:04
I kako se otkljucava na osnovu tog IMEI broja? Jel moze neko objasnjenje ako nije problem. Bio bih zahvalan jer planiram da kupim ovaj telefon. :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

DragonSlayer
24.1.2012, 11:28
http://www.youtube.com/watch?v=xIsN0ExaB5Q&list=UUtBRnuSHk8gKyhnlKEjtLVw&index=7&feature=plcp

Evo ovde na linku imaš video klip na kome se vidi da je telefon otključan, pa u opisu ono što treba da se zna ....

Shajo
25.1.2012, 0:12
http://www.youtube.com/watch?v=xIsN0ExaB5Q&list=UUtBRnuSHk8gKyhnlKEjtLVw&index=7&feature=plcp

Evo ovde na linku imaš video klip na kome se vidi da je telefon otključan, pa u opisu ono što treba da se zna ....

Taj telefon jos nije otkljucan.

DragonSlayer
25.1.2012, 8:02
Taj telefon jos nije otkljucan.

A-ha ....

A na sta mislis kad kazes nije otkljucan ?

Na klipu se jasno vidi da posle unosa koda prima i VIP i MTS karticu ....

Highlander
25.1.2012, 20:58
Ja na ovoj stranici (http://www.halohalo.rs/cms/?p=1469#.TyBdvW9STWg) nađoh da može da se naruči taj kod... Da nije hoax? :confused:

DragonSlayer
26.1.2012, 10:28
Nemam pojma. Sa ovim čovekom sam radio već nekoliko puta. Otključavao mi je X8, Nokia 2700 uvek kada je bilo ono niko ne može niko nema alat, cimnem njega, samo kaže: Šalji .... :D:D

Mislim, ne nađeš u PO, pozoveš 5 brojeva u BG, niko ne radi, onda slučajno na nekom forumu natrčiš na njega, i od onda eto .....

A da li BG ili JA, meni svejedno, post expres isto košta ... :)

brudjuz
30.1.2012, 17:42
Pojavio se One Touch Upgrade 1.8.5. Da li je to za Android 2.3 ?

Savska
4.2.2012, 15:27
Da li je vama ukljucena sihronizacija?I ako moze malo to da mi pojasnite posto mi to nije bas najasnije.

Fickey
4.2.2012, 15:41
Sihronizacija sluzi za sohronizovanje tvojim mejlova, kontakata i ostalog. Malo bez potrebna stvar, mada zavisi i od korisnika. Recimo meni je iskljucena, meni je samo period provere mejla postavljen na pola sata, jer mi to samo treba.

Nego, imam par pitanja.

1. Ubacio sam O2 ROM, i itekako sam zadovoljan, ali pola stvari na Marketu nema, sto?
2. Kada ce napokon biti GB, ili ROM, ili nadogradnja, bilo sta? Je li pametno se vratiti na Telenorov ROM i cekati update?
3. Molim nekog ko ima linkove za donwload Igo sa mapama neka mi baci na pp, molim Vas.

Hvala.:)

talenat
4.2.2012, 18:26
kako mislis nema na marketu?to u svakom slucaju nema veze sa romom,bar ja mislim...kada ce izaci 2.3 pitaj boga.fora je da dok alcatel ne izbaci kernel za 2.3 necemo moci da ga uflesujemo,jedino preko ot upgrade,a za to ne moras imati telenor rom
igo ne koristim a mrzi me da trazim,pogledaj na rapidserbia

NIKOLA94s
4.2.2012, 18:36
Da li na ovom telefonu mogu da s eigraju igrice tipa assassins creed 3D, Hero of sparta, BF3...
Da li je to ustvari ovaj tel http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3021/Alcatel/OT-990???

Fickey
4.2.2012, 18:39
kako mislis nema na marketu?to u svakom slucaju nema veze sa romom,bar ja mislim...kada ce izaci 2.3 pitaj boga.fora je da dok alcatel ne izbaci kernel za 2.3 necemo moci da ga uflesujemo,jedino preko ot upgrade,a za to ne moras imati telenor rom
igo ne koristim a mrzi me da trazim,pogledaj na rapidserbia

Na svakom drugom ROM-u imam sve, sem na ovome.
Nego, baci pogled na link:

http://www.4shared.com/zip/iPhH8Z1U/Alcatel_OT_990_Custom_ROM_234_.html

Evo ja trenutno skidam, nemam pojma ni sta je, nista.
Sta mislite?

Fickey
4.2.2012, 18:41
Da li na ovom telefonu mogu da s eigraju igrice tipa assassins creed 3D, Hero of sparta, BF3...
Da li je to ustvari ovaj tel http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3021/Alcatel/OT-990???

Jeste, to je taj telefon.
Od igrica nisam probao, ni ne igram ih, ja igram NFS Shift i savrseno radi, jedino to sam ubacio.

Fickey
4.2.2012, 18:44
Bacite pogled i na:
http://ilonggotech.blogspot.com/2012/02/alcatel-onetouch-blaze-990-is-now.html#.Ty1uDrxPhe-

talenat
4.2.2012, 18:59
dzaba nema jos 2.3 za nas
rusi imaju update,ali ga je nemoguce da ga mi instaliramo,za sada

Fickey
4.2.2012, 19:02
Sta mislis o ovom custom rom 2.3? Ako ga ubacim da li mog vratiti na 2.2?
Da li cemo svi dobiti 13tog februara?

talenat
5.2.2012, 0:16
ne mozes da ubacis i necemo dobiti verovatno...ni ne pokusavaj da ubacis 2.3 jer mozes samo da sjezis telefon(a kada kazim sjezis mislim nesto drugo)
ono sto ti savetujem je da se strpis,jer pomoci nema,ne mozes sam provaliti neki metod da ubacis 2.3 jer zahteva par stvari tehnicke prirode koje ne postoje za ovaj telefon,trenutno

evanghelion
5.2.2012, 0:31
Hm, ja se nadam da ce uskoro da se pojavi...

LvENe0tLx1E

Svidja mi se ovo :D

Zoranb007
5.2.2012, 1:43
Kako da blokiram ili zakljucam numericku tastaturu za pozive, kao i imenik sa kontaktima?

Elem,
mom sincicu je interesantno da mazne telefon sa stola, pa onda klikce i razgleda, malo snima ,slika, slusa muzikicu, igra igrice i slicno...
ne branim mu, a i glupo mi da krijem telefon po kuci...

Objasnio sam mu sta ne sme da klikce, ali je ipak problem od moguceg slucajnog dodira prstom...

Pa bi eto, da zastitim mogucnost slucajnog pozivanja...
a da pritom sve ostalo bude pristupacno.

Jel ima neko ideju?

Hvala

evanghelion
5.2.2012, 1:58
Probaj ovo (https://market.android.com/details?id=com.vlobe.smartappcloud.android.parenta lcontrol&hl=en).

Mr.Simpson
5.2.2012, 8:39
kako mislis nema na marketu?to u svakom slucaju nema veze sa romom,bar ja mislim...
O, da, ima svake veze sa ROM-om... :) Market prema uredjaju i prema jos jedno hiljadu parametara filtrira aplikacije koje ce da ti prikaze (kada Marketu pristupas preko telefona), a u ROM-u se nalaze sve te informacije (model id, pixel density, rezolucija ekrana, mreza itd). Hell, uz odredjeno znanje, Marketu svoj telefon mozes da prikazes i kao recimo Desire HD... :) Ali nije samo ni do Google-a, i autor odredjene aplikacije treba da dozvoli da svi ti uredjaji i rezolucije itd. mogu da koriste istu...

talenat
5.2.2012, 10:55
nemam pojma,meni je bilo isto i sa original telenor i o2 romom,ipak je to isti 2.2 android,jedino od skora po defaultu se ne vidi ni jedna paid aplikacije(market enabler)
znao sam da market nece prikazati aplikacije za 2.3 ako je na telefonu 2.2,ali mislio sam da je vecina ogranicenja preko lokacije i da se provera vrsi drugacije

Budimir_Trajkovic
5.2.2012, 12:10
Ljubazna gospoda iz Telenora su mi rekla da kada se pojavi zvanični 2.3 da će moći da se skine preko upgrade aplikacije. Nećemo morati da čekamo na Lelenor.

talenat
5.2.2012, 13:20
dakle nisu ti rekli nista :D
meni ovo mirise na to da cemo dobiti jako veliku ispalu.
samo da izadje taj novi kernel pa se mozda neko i usudi da krene u rom development :S

Budimir_Trajkovic
5.2.2012, 17:54
Kako da mu vidim ukupno vreme razgovora? Video sam da ima aplikacija koje to rade ali to valjda mere samo od trenutka instalacije. :confused:

sidewinder989
7.2.2012, 19:47
Koji su optimalni video formati za ovaj telefon? koristim MOBO player i sad neki formati ne mogu da idu npr. ide zvuk ali ne slika i obrnutno.. avi recimo vidim da radi savrseno sa sve titlovima, mkv neki hoce neki nece i tako? jel ima neki spisak podrzanih formata ili je to na playeru?

talenat
7.2.2012, 20:12
zavisi mkv je sirok pojam
ako je neka veca rezolucija moze biti do toga :)
filmovi se vecinom softverski dekodiraju tako da je podrzan manje vise svaki format samo je pitanje kako radi

sidewinder989
8.2.2012, 0:26
znaci tako

a koji su onda formati koji bi trebali da rade bez problema ? skinuo sam neki konvertor pa ne znam u sta da konvertujem? :D

i jos jedno mozda glupo pitanje ali kad preko one MAPS aplikacije gledam gde sam preko GPS-a jel se to nesto naplacuje ili ne?

talenat
8.2.2012, 7:27
pa zavisi potreban je internet za prikaz same mape,a ne lokacije :)
nemam nekog iskustva sa filmovima,ali video sam i cuo da vecina avi fajlova rezolucije 600*400 ili koliko vec radi odlicno

Fickey
13.2.2012, 13:12
Rekli su 13tog...
Je li neko probao sad? Stigao ili ne GB?

talenat
13.2.2012, 15:37
rekli su 13 za filipine ili tako nesto xD
telenor treba da se udostoji da nam da update,a koliko sam citao na netu to se nece desiti.mozemo samo da cekamo neki metod za ubacivanje bez otu

Budimir_Trajkovic
13.2.2012, 15:51
Nećemo morati da čekamo na Lelenor jer oni nisu ništa petljali oko roma, samo su ubacili par svojih aplikacija. Kada se pojavi GB za sve, pojaviće se i za nas.
:ciao:

talenat
13.2.2012, 15:58
pa alcatel je napravio rom,a dostupnost istog dalje zavisi od telenora.
rusi imaju 2.3,hrvati,mozda jos neko.

Budimir_Trajkovic
13.2.2012, 16:04
Kako dostupnost zavisi od Telenora ako apdejtujemo preko OT Upgrade aplikacije?

talenat
13.2.2012, 17:45
iskreno ne znam kako sve to ide.
ono sto znam jeste da je puno ljudi pisalo telenoru i alcatelu i dobijaju se razliciti odgovori,ali je cinjenica da telenor mora da pusti taj upgrade,jer je telefon na neki nacin vec povezan sa njima.

Thaedass
13.2.2012, 19:46
Odakle ti to da Telenor mora da vam pruzi upgrade? :)

talenat
13.2.2012, 21:27
pisao sam im ja mailove,a video sam jos na benchmark forumu...
po stavu telenora meni se sve nesto cini da cemo ostati bez 2.3 :)

Budimir_Trajkovic
13.2.2012, 22:10
a video sam jos na benchmark forumu...
:)

Your argument is invalid :D
Da se ponovim: čovek iz tehničke podrške Telenora mi je rekao da oni nemaju veze sa apdejtom i da to zavisi samo od Alcatela. Telenor ništa nije čeprkao po ROM-u, samo su dodali par aplikacija. :dedica:

Stefan 5
13.2.2012, 22:51
A zar nema nekog custom roma za ovaj fon ?

DragonSlayer
13.2.2012, 23:35
Moj prijatelj:

Pozdrav.

Imam na svoju firmu uzeta 2 telefona Alcatel OT-990.

Na brojeve XXX i XXX

Kada mogu da očekujem UpDate na Android 2.3 , pošto je Alcatel izbacio
update.

Ali pošto telefon ima vaš brendirani softver, kažu da mora od vas da tražim.

Hvala unapred,

Xyyyy, xxxxxxx
Odgovor Telenora:

Postovani,

Update za ovaj model mozete uraditi kao i za bilo koji drugi model, preko samog telefona prateci uputstvo ili preko sajta proizvidjaca.

To sto je telefon brendiran znaci samo par stavri a to su da je kodiran na nasu mrezu, da je in stalirana Telenor aplikacija i da su definisani parametri za koriscenje GPRS-a i mms usluge.

S postovanjem,
Telenor d.o.o.
Biznis kontakt centar
Omladinskih brigada 90
11070 Novi Beograd, Srbija
Tel: 063 9000
Fax: 063 9002
E-mail: biznis.korisnici@telenor.rs
Izgleda da biznis korisnički ima neke druge informacije od običnog korisničkog

talenat
14.2.2012, 9:56
evo boga mu ne znam...
ono sto znam jeste da sam video gomilu poruka u kojim alcatel prebacuje odgovornost na telenor,i potom razne poruke od telenora u kojima oni ne odbacuju to da moraju da odobre pustanje update-a,ili sta vec
telenor i alkatel se prave ludi,i realno boli ih briga zato sto su se naprodavali telefona.cinjenica je da je update pusten za odredjene zemlje,sto znaci da postoji.sto ga nemamo ne znam,ali mi se cini da ga necemo ni dobiti tim putem.
@stefan 5:uopste nema ni jednog custom roma :D

Vavilon
14.2.2012, 15:31
Ako je update pusten za odredjene zemlje, onda mora da postoji negde da skine pa da se manuelno :) ubaci, ja nisam mogao da cekam update za svoj galaxy s pa sam tako uradio

talenat
14.2.2012, 21:26
postoji nekompatibilnost izmedju bootloadera na 2.2 i 2.3,i ljudi koji su probli su samo brickovali telefone.takodje,kada se jednom ubaci 2.3 nema povratka na 2.2,iz istog razloga

Deni_Ns
17.2.2012, 12:43
Pa sto bi se i vracao na 2.2 kad vec stavi 2.3? I ja na mom ni jednom nisam stavljao update koji je izasao za nasu zemlju...

Sent from my GT-I9100

Fickey
3.3.2012, 19:04
Telenor Hungary dobio Upgrade, neko od nasih probao?

Thaedass
3.3.2012, 20:54
Ne i bolje sto je tako - veliki broj njihovih korisnika se zalio na svakojake probleme

ikobp
15.3.2012, 17:46
jel niko nije uspeo da resi problem sa baterijom koja prikuazuje da je puna samo do 95%?

popajp
28.3.2012, 22:58
Kupio sam One touch i za mesec dana poludeo. Telefon moram bar pet puta da gasim i resetujem posto brljavi. Najvise brljavi radio, ne mozete da znate kada ce svirati stanicu a kada sami tisinu. Kad ce taj upgrade?

Budimir_Trajkovic
29.3.2012, 0:08
Kupio sam One touch i za mesec dana poludeo. Telefon moram bar pet puta da gasim i resetujem posto brljavi. Najvise brljavi radio, ne mozete da znate kada ce svirati stanicu a kada sami tisinu. Kad ce taj upgrade?
Hard reset pa sve od početka :D
Ili da ga apdejtuješ preko OT Upgrade, on ga vrati na fabrička podešavanja u svakom slučaju.

Dzonito
29.3.2012, 12:25
Ljudiiiiii,opasno sam se primio na ovaj telefon.Sta da radim? da ga uzimam,ili ne,pomagajte.... :)
Vidim da ga vise hvale ljudi,nego sto ga kude,jedino sto me bas nervira je to sto je par vas spomenulo da baterija kratko drzi....

zajchik
29.3.2012, 13:17
Ako te samo baterija brine, nemoj da brines :-) .Kao i svaki android.

Dzonito
29.3.2012, 15:45
Ako te samo baterija brine, nemoj da brines :-) .Kao i svaki android.

Da,samo me baterija brine,telefon koristim pretezno za razgovore,4-5 sms poruka,malo blejanja na netu, na putu do,i sa posla,i to je to.A sad ako bas moram svaki da ga punim,onda jbg...

evanghelion
29.3.2012, 16:16
Mora, iskljucuj net kad ga ne koristis jer mnogo jede bateriju, iskljucuj wifi takodje kad ne koristis, puni ga svaki dan i to ti je. Mozes da odradis kalibraciju baterije ako rootujes telefon, imas uputstvo ovde (http://forum.benchmark.rs/showthread.php?268011-Telenor-OneTouch-%28Alcatel-OT-990%29-root-cwm-i-battery-cal-u-1.-poruci).

zajchik
29.3.2012, 16:18
Ako je za toliko onda 2 dana bez punjenja sigurno. Ali koji god android uzimao biće ti isto, bar sto se tiče baterije.Meni je svako vece oko 35/45%, ali sutradan mu ne gine punjenje oko 13-14h.Tako da ga punim uvece bez obzira na polu-punu bateriju.Ja ga trošim najviše na net, i to po 2,2.5 sata.

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk

Dzonito
29.3.2012, 16:32
Mora, iskljucuj net kad ga ne koristis jer mnogo jede bateriju, iskljucuj wifi takodje kad ne koristis, puni ga svaki dan i to ti je. Mozes da odradis kalibraciju baterije ako rootujes telefon, imas uputstvo ovde (http://forum.benchmark.rs/showthread.php?268011-Telenor-OneTouch-%28Alcatel-OT-990%29-root-cwm-i-battery-cal-u-1.-poruci).

Gde cu bre da se snadjem sa ovolikim uputstvom :n_klanja:

Budimir_Trajkovic
29.3.2012, 16:41
Ako mnogo više razgovaraš a manje koristiš net baterija će ti duže trajati. Po mom iskustvu 4h razgovora = 1h surfa ili igranja. Ali u svakom slučaju moraćeš da stekneš naviku da ga noću držiš na punjaču.

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

zajchik
29.3.2012, 17:00
Po mom iskustvu 4h razgovora = 1h surfa ili igranja.

Ako ne i više. Ipak ekran, wifi ili prenos podataka,sve veliki potrošači. Naprosto srcu bateriju.

Dzonito
29.3.2012, 19:25
jel ga vi imate takodje,ili pricate "napamet" pouceni iskustvom sa slicnih modela?

Budimir_Trajkovic
29.3.2012, 19:43
Imam ga ja. Moje skromno mišljenje je da telefon više pruža nego što košta. I to drastično više.

Dzonito
29.3.2012, 20:05
Imam ga ja. Moje skromno mišljenje je da telefon više pruža nego što košta. I to drastično više.

Super,uzecu ga i ja verovatno ovih dana,trenutno je 2 crvene u Telenoru uz prenesi i surfuj 500 :)

zajchik
29.3.2012, 21:03
jel ga vi imate takodje,ili pricate "napamet" pouceni iskustvom sa slicnih modela?

Već sam ti rekao,svi androidi su 95% isti sa baterijama.Veoma se malo razlikuju u tom pogledu.A telefon možeš slobodno da uzmeš jer je kako budimir rekao best by.Ubija ga nedostatak custom romova, ali možda i se i to promeni.

sidewinder989
29.3.2012, 22:10
budimire sta je taj Tapatalk odakle saljes poruke hocu i ja to :D

da slazem se.. telefon je vise nego best buy.. android je nesto najjace sto se desilo telefonima u poslednjih 10 godina, bukvalno mu menja namenu!

i da.. baterija traje bas malo , svako vece punim jer ostane 20ak% na kraju dana uz veliko maltretiranje, net, igre, serije, klipovi :)

Dzonito
29.3.2012, 22:54
Hvala puno svima.Bitno mi je samo da niko nije rekao "Nemoj da uzimas" :);)

Dzonito
1.4.2012, 18:12
Uzeo sam telefon juce,i sutra cu verovatno da ga vratim vec,posto mi vibracija ne radi.da li neko zna u kom roku moram da ga reklamiram da mi daju nov telefon? u mts je 72 sata,imam ortaka koji radi tamo,pa mi je rekao...

DragonSlayer
1.4.2012, 18:34
Jesi li 100 posto siguran da vibracija ne radi?

Dzonito
1.4.2012, 19:40
Jesi li 100 posto siguran da vibracija ne radi?

Da,zato sto mi stoji na "UVEK" i zato sto je devojka moja juce uzela takav isti telefon,u istoj radnji,i na njenom telefonu radi.I jos jedna stvar mi nije jasna,zasto ne mogu da promenim izgled tastature kad kucam poruke??

talenat
1.4.2012, 20:42
probaj reset fabrickih podesavanja
tastaturu mozes da promenis skidanjem neke sa marketa

Dzonito
1.4.2012, 20:57
gde se nalazi to cudo?

nasao sam,evo resetuje se upravo... :)

Nista matori,isto kao pre. Nema veze,uzecu drugi sutra. Hvala u svakom slucaju :)

Zoranb007
2.4.2012, 1:56
Uzeo sam telefon juce,i sutra cu verovatno da ga vratim vec,posto mi vibracija ne radi.da li neko zna u kom roku moram da ga reklamiram da mi daju nov telefon? u mts je 72 sata,imam ortaka koji radi tamo,pa mi je rekao...
imas 7 dana po zakonu... naj bolje odnesi direktno u Zemun u prijem za servis, ako ides peko prodavnice, ima da se nacekas, dok prodavnica posalje u prijem, pa oni u servis i jos sve obrnuto do prodavnice...

zaboravio sam tacno ime ulice (nesto kao zeleznicka, tako nesto) pitaj u prodaji oni znaju...

Dzonito
2.4.2012, 11:33
informacija iz prve ruke,servis je preseljen na NBG, blok 28.(danas im je tamo prvi radni dan). Ostavio sam telefon da utvrde da je neispravan, pa ce me zvati da odem po potvrdu sa kojom podizem nov telefon.

edit: Ulica se zove Prve pruge :)

Nebojsa Vasiljevic
4.4.2012, 1:03
Uzeo sam Telenorov paket sa OT 990 pre oko dva meseca i nakon beskrajnog eksperimentisanja i divljackog izivljavanja uspeo da napravim telefon kakav sam zeleo. Nije sve bilo toliko strasno. Rootovao sam ga iz XPa zato sto u Windows 8 nisam mogao da instaliram prave drajvere. Instalirao masu nekog prateceg root/rom softwarea pa onda nakacio O2 rom. NAjduzih 20 sekundi u mom zivotu, a onda se pojavilo AlcatelOneTouch i bla, bla, bla. U TEmpu kupio SD od 8 gb za nekih 900 din pa napravio drugu particiju od 512mb. Tu instalirao tusta i tma programa i igara. Link2SD, of course...Posle dosta experimentisanja instaliranja/deinstaliranja 1000 razlicitih verzija, nisam uspeo da nateram Flash player da proradi. Ako neko zna kako nek dojavi. I, kao vrh, instalirao Need for Speed Shift, Asphalt 5, Assassins creed, Fifa 2012, PES2012, i GTA3. I sve sljaka, naravno u svojoj hvga verziji koja, btw, uopste nije tako losa. GTA3 je jedini pprilicno neigriv ali se staruje. Sve ostalo radi brzo, pogotovo Shift. Ako nekog zanima bilo koji detalj iz ove price, nek pita. Rad sam podeliti ovo iskustvo sa drugim entuzijastima...Poz!

evanghelion
4.4.2012, 1:10
Posle dosta experimentisanja instaliranja/deinstaliranja 1000 razlicitih verzija, nisam uspeo da nateram Flash player da proradi.

Ovo ti je hardwareski nemoguce tako da znas da se ne cimas vise.

Nebojsa Vasiljevic
4.4.2012, 1:38
Pretpostavljao sam to, ali vidim da pojedini na netu tvrde da moze, pa rekoh...

Tihi
4.4.2012, 12:31
Ima na xda flash za armV6. Ne radi bas najsjajnije, al radi.

Sent using Tt.

e1zemun
5.4.2012, 13:55
Flas Player 10.2.157.340 radi sa Dolphin Browser Hd 7.4.0.. Puffin browser i Ninesky Browser imaju sopstveni flash editor i s njima mozete otvarati skoro sve flas stranice na netu, - gledati filmove, youtube, vimeo ......:ciao:

sidewinder989
8.4.2012, 16:30
Jel postoji neka aplikacija ili podesavanje za drugaciji sistem javljanja na telefon... izludjuje me ono povlacenje na dole i gore, cesto pogresim pa odbijem poziv ili se javim kad ne treba? :confused:

Nebojsa Vasiljevic
8.4.2012, 18:37
Jel postoji neka aplikacija ili podesavanje za drugaciji sistem javljanja na telefon... izludjuje me ono povlacenje na dole i gore, cesto pogresim pa odbijem poziv ili se javim kad ne treba? :confused:

Ja koristim Full Screen Caller ID i zadovoljan sam. Lepsi je i efikasniji od klasicnog.

zajchik
8.4.2012, 20:02
Ali market verzija podržava postavljanje svega 5 kontakta.Tako da znas sta ti je činiti. Ja ga koristim i super je.

fabregas
11.4.2012, 18:07
zasto nije moguce da telefon sacuva sliku koja je primljena putem mms-a,i da li neko moze da stavi link za skidanje igo navigacije,posto ova koju dobijemo uz tel ne valja,fon je sasvim ok za ove pare jos samo da izadje taj novi softver pa da proradi i video poziv

Budimir_Trajkovic
11.4.2012, 18:14
zasto nije moguce da telefon sacuva sliku koja je primljena putem mms-a,i da li neko moze da stavi link za skidanje igo navigacije,posto ova koju dobijemo uz tel ne valja,fon je sasvim ok za ove pare jos samo da izadje taj novi softver pa da proradi i video poziv
Moguće je da se sačuva slika primljena preko mms-a.
Ne može niko da postavi link za skidanje iGO navigacije zato što piraterija nije dozvoljena na ovom forumu.

fabregas
11.4.2012, 19:36
ok ako neko bude mogao neka mi pusti link za igo na private

Dzonito
12.4.2012, 12:00
Imam bug sa punjenjem(vec je pominjano),dodje do 95% i nece dalje,kad ga skinem sa punjaca pise 100% i baterija mi drzi normalno,ali me nervira sto dok je prikljucen na punjac ne prikazuje vise od 95%.Jel moze to da se resi nekako?

fabregas
12.4.2012, 16:01
swima brate tako,ne vredi i ja sam ga uzeo juce i isto,premalo traje baterija...zvuk na zvucniku je dobar,ali na sluskama je bas tanak,[iako imam dobre sluske a ne one ocajne sto su mi dali uz fon], jer nijedan program nema ekvilajzer..ne znam sta se vise ceka sa izbacivanjem tog novog softvera...a u q

Tihi
12.4.2012, 17:33
90% plejera sa marketa ima ekvilajzer.

sent by tT

fabregas
12.4.2012, 18:59
tihi brate voleo bi da mi das naziv programa koji ima EQ :O) jer ja sam skinuo 10 nijedan nema tj neki i imaju al kazu da ne moze da se koristi jer nije instaliran je*eni softver 2.3 koji nikako da izadje kod nas

Budimir_Trajkovic
12.4.2012, 19:09
Winamp pro ima ekvilajzer.

Tihi
12.4.2012, 20:39
tihi brate voleo bi da mi das naziv programa koji ima EQ :O) jer ja sam skinuo 10 nijedan nema tj neki i imaju al kazu da ne moze da se koristi jer nije instaliran je*eni softver 2.3 koji nikako da izadje kod nas

Ja koristim playerpro, on ima i dsp pack koji se posebno instalira, a ima i eq u sebi. E sad, ne secam se dal radi na froju, probaj.

fabregas
12.4.2012, 21:19
probo sam taj jos pre par dana,i instalirao taj dodatni prog,i nije radilo

Dzonito
13.4.2012, 8:25
swima brate tako,ne vredi i ja sam ga uzeo juce i isto,premalo traje baterija...zvuk na zvucniku je dobar,ali na sluskama je bas tanak,[iako imam dobre sluske a ne one ocajne sto su mi dali uz fon], jer nijedan program nema ekvilajzer..ne znam sta se vise ceka sa izbacivanjem tog novog softvera...a u q

Vidim ja da cu i ovaj da vratim(ovo mi je drugi,prosli su mi zamenili posle 2 dana).Sinoc je imao preko 70% baterije,jutros ustajem,ugasio se,a niko ga nije pipnuo tokom noci...

talenat
13.4.2012, 10:10
bag sa baterijom moze da se resi,mislim da imate i ovde na prethonim stranama,a sigurno ima na benchmark forumu...
treba da se uradi clear battery stats,ali potrazite uputstvo.
ja koristim player pro,ili power apm,na random,oba imaju podesavanja za zvuk,mada mogu reci objektivno da je power amp malo bolji,kome treba link neka googla,ili ako bas treba neka pita(malo je zez da proradi narodna).zvuk na slusalicama sh cx150 meni odlican
za brzo trosenje baterije,mozda si imao slab 3g signal,ili ti je aktivno radio neki program(sync)...a mozda je i fail baterija

fabregas
13.4.2012, 22:31
auuu bas su us*rali sa brzinom kad predjes 500mb,1mb skidao mi pola sata...bas su se*onje...prakticno kao da ga nemas :facepalm

pacedinki
13.4.2012, 23:01
Imam 1 pitanje: kako da izbacim na pocetni ekran veliku sat i prognozu vremen kao sto je na htc? Kod mene jedino izbacuje google pretrazivac ali nikako da nadjem opciju,da li ide zajedno sa temom ili kako?

talenat
13.4.2012, 23:03
da brzina neta posle 500mb prakticno i ne postoji :D
sledeci mesec ces biti pazljiviji :D

za homescreen trazi neki widget,me znam sta ti odgovara jer ja ne koristim,probaj beutifull widgets

Budimir_Trajkovic
13.4.2012, 23:37
da brzina neta posle 500mb prakticno i ne postoji :D
sledeci mesec ces biti pazljiviji :D

Bolje i to nego da se zaborave kao par mojih prijatelja pa da nabiju račun preko 10.000 din :to_care:
A kome je do brzine ima surfuj brže tarifni dodatak u Lelenoru.

pacedinki
13.4.2012, 23:56
za homescreen trazi neki widget,me znam sta ti odgovara jer ja ne koristim,probaj beutifull widgets

gde se nalazi "beutifull widgets" u marketu da skinem kao aplikaciju ili se to nalazi negde u opcijama?

zajchik
14.4.2012, 7:38
gde se nalazi "beutifull widgets" u marketu da skinem kao aplikaciju ili se to nalazi negde u opcijama?

Ideš na market, skineš sve sto ti treba, zatim ideš na ekran na koji hoćeš da ga postavis, držiš prst malo duže, pa odabers vidget.Onda postaviš vidget koji želiš, i to je to.

talenat
14.4.2012, 10:35
mislim da se placa tako da moras da nadjes iz nekog korektinjeg izvora :)

pacedinki
14.4.2012, 16:34
Ideš na market, skineš sve sto ti treba, zatim ideš na ekran na koji hoćeš da ga postavis, držiš prst malo duže, pa odabers vidget.Onda postaviš vidget koji želiš, i to je to.

Hvala @zajchik snasao sam se,samo :confused: nigde me nema market ikonice :eek:.Kako ne znam,mislim da je bila.Pojavila mi se Play Store,da li je to isto?

zajchik
14.4.2012, 18:02
Hvala @zajchik snasao sam se,samo :confused: nigde me nema market ikonice :eek:.Kako ne znam,mislim da je bila.Pojavila mi se Play Store,da li je to isto?

To je to.Od pre mesecak dana tako se zove.Inače isti q.... drugo pakovanje.Sto se tiče vremenske prognoze, probaj fency widget meni jako je dopadljiv i bas dobro izgleda.Probao sam ih pregršt i stao sam na njemu,ali imam "narodnu" verziju skinutu sa neta,ova market verzija ima dosta ograničenja.

Nebojsa Vasiljevic
16.4.2012, 1:03
Imam 1 pitanje: kako da izbacim na pocetni ekran veliku sat i prognozu vremen kao sto je na htc? Kod mene jedino izbacuje google pretrazivac ali nikako da nadjem opciju,da li ide zajedno sa temom ili kako?

Sense Analog Clock Widget besplatan i odlican...

Nebojsa Vasiljevic
16.4.2012, 1:04

Mixzing ima najbolji zvuk, 10 band EQ, provereno...

fabregas
16.4.2012, 22:36
probao sam istina ima bolji od power-a..hvala..inace nadjox da je izasao na nekom forumu neka popravljena werzija madjarskog 2.3 softvera,i kazu da je bolji od ovog i da ne sljaka lose,al tesko da ce telenor to da prebaci na srpski pa da updatujemo

Bansek
16.4.2012, 23:59
Jel moze i meni na pm link za iGO i mape Srbija+Balkan ?

Telefon je odlican za te pare. Kupio sam ga pre 4 meseca i OK je.

talenat
17.4.2012, 9:40
moze i meni link za igo,cisto ako neko ima :D

fabregas
17.4.2012, 22:18
zna li neko ,zbog ceka kada ugasim fon i ponovo ga upalim mi ne ostane isti polozaj ikonica na swa tri ekrana vec ix vrlo cesto izbuta,cak i nekad dok je upaljen,i digitalni sat mi isto skloni pa moram sam o5 da ga vracam,da li postoji opcija da se sacuwa polozaj ikonica?takodje i igo my way koji sam instalirao nece da nadje gps signal uwek,a kad ugasim mob pa ga upalim nadje odma...

Nebojsa Vasiljevic
17.4.2012, 22:42
zna li neko ,zbog ceka kada ugasim fon i ponovo ga upalim mi ne ostane isti polozaj ikonica na swa tri ekrana vec ix vrlo cesto izbuta,cak i nekad dok je upaljen,i digitalni sat mi isto skloni pa moram sam o5 da ga vracam,da li postoji opcija da se sacuwa polozaj ikonica?takodje i igo my way koji sam instalirao nece da nadje gps signal uwek,a kad ugasim mob pa ga upalim nadje odma...

Originalni softver iz nekog razloga podrzava samo rad sa 5 ekrana. Sa 3 ili sa 7 ih razbaca i ne pamti. Zato toplo preporucujem Go launcher koji moze da radi i sa vise ekrana i nikad ne zaboravlja setovanja.

fabregas
17.4.2012, 23:21
ok stavio sam 5 ,al sad ce jos vise da kida bateriju , nema joj spasa def,mogu da zamislim kad bi tek igrao igrice,trajala bi kao na lapu tipa sat i po,ccc,tako da ne bix nista dodatno da instaliram jer em ce mi se jos vise puniti interna em ce jos manje drzati bat,ako ima neko iz kg i da zna vise o ovom fonu,sto se tice root-a ubacivanja 2.3 softwera ,pravljenja te exe particije,bio bih mu zahvalan da mi se obrati na pvt :) ...tnx u swakom slucaju

flamingos
18.4.2012, 2:02
Ako ti je frka oko baterije skini i instaliraj juice defender i dobices poprilicno na trajanju baterije.

talenat
18.4.2012, 11:08
to sto imas 5 ekrana ne menja trajanje baterije.bateriju crpe jedino widgeti kao sto su vremenska prognoza,rss koji se konektuju na internet.i ostali widgeti blago uticu na bateriju,ali je to zanemarljivo.
zaista,juice deffender,moze da pomogne u trajanju baterije jer gasi internet kada je ekran ugasen,i tako stedi.
sto se tice neistaliranja aplikacija da bi cuvao nesto,onda si trebao uzeti 3310 i bio bi miran :D jedostavno,tako je kako je,koristi telefon kako ti hoces,a ne da budes ogranicen zbog baterije itd itd...
root,pravljenje ext particije nije nista tesko a otvara prilicno veliki broj novih mogucnost,tako da ti savetujem da to odrads,nije preterano tesko

zajchik
18.4.2012, 12:17
Trajanje baterija na androidu je sada već jako često pitanje i uskoro bi trebalo da se nešto po tom pitanju dogodi, jer će sve više ljudi odustajati ok kupovine istog zbog te anomalije.Sada je tako i punjenje svako vece je neminovnost. Ako želiš da sto duže sačuvaš bateriju pokušaj da sto manje koristiš wifi, prenos podataka,i net.Ali se onda postavlja pitanje sta će ti takav fon. Dakle,opusti se koristi ga onako kako i treba i puni svako veče.Ja sam trenutno bez neta i dosta ga akam na taj način,a punjenje 2x dnevno. I dok sam imao net nisam se nešto trudio da ga stedim i pokušam da ga nateram da izgurao vise.

fabregas
18.4.2012, 13:13
pa u pravu ste totalno a ne kao neki sa android srbija navodi moderatori,se*u kako baterija moze da drzi i po 2-3 dana,uz odredjena sredjivanja,a 95% ljudi kaze kako im ni dan ne traje sto je i istina,juice sam koristio mada vise ne jer mi je lakse da preko apn gasim net,a juice mi pauzira net kad nesto skidam s neta a a ekran se ugasi,nzm ja od pocetka koristim baterry doctor saver koji ima i kiler pa cesto pobiwam neke apps al dzaba kad se vecina njix vrati,inace baterija kad mi dodje do 20% mozes da racunas da ce da traje jos 20 min :D

Tihi
18.4.2012, 13:35
Najveci problem je sto pametne telefone niko vise ne koristi samo za pozive i sms, vec malo igrice, malo video, mp3, net... to sve trosi. Problem je takodje sto vecina instalira sve i svasta pa kuka kako baterija brzo ode, onda app koje navodno cuvaju bateriju, pa task killeri, to sve ima kontra efekat. Evo burazer se zali baterija mu ne traje ni dan, a pre trajala skoro 3. Uzeo da pogledam, a on displej drzi stalno na 100%, instalirao aplikacije koje u pozadini vrte servise a ne koristi ih, vremenska prognoza mu vuce lokaciju preko gps-a i tako neke sitnice.

Vecina android telefona moze da izdrzi min 5h rada displeja ako ne postoji neki problem i to je skroz ok.

sent by tT

fabregas
18.4.2012, 13:39
znaci da maknemo kilere i battery sever-e :opanachke , shta god meni je potreban taj root i otklanjanje bug-a pri punjenju baterije,pa ce walja trajati bar koji sat duze :a_bleh:

Tihi
18.4.2012, 14:13
Da, to ti nije potrebno. Takodje 3g urnise bateriju, pogotovo ako je losiji signal.

sent by tT

fabregas
18.4.2012, 14:41
koristim 2g jos ga i gasim preko apn kad nisam na netu,cux da sa tm cpu-om moze da se smanji takt procesora kad je ekran ugasen,pa se kao neka usteda postize

zajchik
18.4.2012, 16:32
koristim 2g jos ga i gasim preko apn kad nisam na netu,cux da sa tm cpu-om moze da se smanji takt procesora kad je ekran ugasen,pa se kao neka usteda postize

Od toga nema ništa.Prvo rootujes,pa kernel, pa OC.

Tihi
18.4.2012, 16:38

Cpu ne radi kad je ekran iskljucen, tad je telefon u deep sleep modu (pod uslovom da ga neki servis ne drzi budnim). Ova usteda moze da se postigne jedino ako dosta slusas muziku pa recimo koristis smartassv2 guverne koji procesor drzi na min brzini kad je ekran off.

sent by tT

fabregas
18.4.2012, 23:02
ok tnx drugari, a dal da brisem onda owaj bateri saver + kiler stalno kill-ujem aps-e al dzaba kad se vracaju,ima li neki relano dobar program sto bar malo sacuwa bateriju,e da i pise da mi bateriju najvise vuce ona wremenska prognoza preko 70% i dalje iako ne ulazim u nju a ne mogu da je obrisem :( ... a u root se sam ne bi upustao lajk sam :(

zajchik
18.4.2012, 23:28
Koliko se secam koristiš doktora, njega ostavi ovo ostalo ...
Ja ti preporučujem android asistent all in one program pa probaj.Ima od kilera do backupa sve.Ma čak i start up i korektno radi.Prognozu podesi da se refreshuje na 4-5 sati ili jednom dnevno.

Tihi
19.4.2012, 1:13
ok tnx drugari, a dal da brisem onda owaj bateri saver + kiler stalno kill-ujem aps-e al dzaba kad se vracaju,ima li neki relano dobar program sto bar malo sacuwa bateriju,e da i pise da mi bateriju najvise vuce ona wremenska prognoza preko 70% i dalje iako ne ulazim u nju a ne mogu da je obrisem :( ... a u root se sam ne bi upustao lajk sam :(

Brisi sve, android ima odlican memory killer u sebi i nema potrebe da koristis neki. Kad zafali memorije sam ce da ubije. Zaista nemas potrebe za tim sejverima, optimajzerima i sl. Mozes da ubacis npr systempanel cisto da vidis sta se vrti u pozadini i to je to.

Kao sto je decko iznad napisao stavi da redje proverava, vidi dal koristi network location ili gps.

sent by tT

Nebojsa Vasiljevic
22.4.2012, 22:25
Instalirah GB...radi super za sada...sutra opsirnije...

Nebojsa Vasiljevic
23.4.2012, 19:58
GB je odlican, stabilan...baterija traje duze, bolje raspolaze baterijom i resursima...cak bih rekao da je Link2SD vise stvari vezao pa sad imam jos vise mesta. Iako sam ponovo instalirao hiljadu gluposti, sistem nije trom. Telefon se vidno brze gasi...ali se i dalje jako dugo pali (Launcher i ostale nebuloze prikoce, ali ja bez tih stvari ne mogu da zivim,lol). Svima koji kucaju hiljadu porukica dnevno od velike ce pomoci biti marker za pomeranje kurzora. Status bar je definitivno lepsi, tranzicije su bolje, animacija sljaka ok. Limiti vezani za ARM6 su i dalje prisutni, ali, tu smo gde smo. Da sam imao para sigurno bih kupio Nexus ili Razr, ali posto nisam evo napravio sam sasvim pristojan mob od Alcatela.

DragonSlayer
23.4.2012, 20:04
Šta je to GB ? GingerBread?

Nebojsa Vasiljevic
23.4.2012, 20:11
Šta je to GB ? GingerBread?

Da. Madjar.

fabregas
23.4.2012, 21:25
waljda ga uskoro izbaci telenor,a ne da pogresimo pri instalaciji,vec samo idemo update :P jos plus ce biti na srpskom!

Mo Lester
25.4.2012, 17:36
Evo jedno glupo pitanje za Nebojsa Vasiljevic (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=42952), koje sve jezike podrzava taj GB sto si instalirao?

Nebojsa Vasiljevic
25.4.2012, 21:13
Evo jedno glupo pitanje za Nebojsa Vasiljevic (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=42952), koje sve jezike podrzava taj GB sto si instalirao?

Srpskog nema, ako to pitas. Tu su spanski, madjarski rumunski, turski, katalonski, bla, bla...Svejedno instalirao sam srpsku tastaturu za kucanje, a meniji su mi na eng. Ovo je bazicna verzija madjarskog telenor gingerbreada. U opticaju su i modifikacije kao ruska MArina ili Moonstone, koje se razlikuju po user interfaceu, nekim setovanjima itd...

dane_alfa
26.4.2012, 0:22
za srpski instaliras aplikaciju, more locale i imas srpski vise od 50% prevedeno

Mo Lester
26.4.2012, 0:58
Ok hvala, vazno je da ima Eng.
Planiram do kraja ove nedelje da uzmem ovaj telefon pa cisto malo da se informisem, inace odlican je ovaj thread, pun je korisnih postova i informacija.

Jos jedno pitanje za one koji koriste ovaj uredjaj, kako mu ocenjujete ekran? da li se lako grebe? za osetljivost na dodir znam da je solidan cak sto vise i dobar...

Nebojsa Vasiljevic
26.4.2012, 1:02
Ok hvala, vazno je da ima Eng.
Planiram do kraja ove nedelje da uzmem ovaj telefon pa cisto malo da se informisem, inace odlican je ovaj thread, pun je korisnih postova i informacija.

Jos jedno pitanje za one koji koriste ovaj uredjaj, kako mu ocenjujete ekran? da li se lako grebe? za osetljivost na dodir znam da je solidan cak sto vise i dobar...

Ekran prilicno dobar. Dosta je otporan na habanja ali ne znam nikog da nema poneki mrtvi pixel. Ipak ne smeta mnogo, naviknes vremenom.

talenat
26.4.2012, 8:18
nemam mrtvi piksel :P

Mo Lester
26.4.2012, 10:42
Mozda se meni prividja ali boje mi deluju nekako zivlje na GB-u

Grower
29.4.2012, 4:42
Instalirah GB...radi super za sada...sutra opsirnije...

brate, da li mogu ja da dobijem link za GB, cackao sam malo po netu, ali nisam naso nista..... Hvala ti unapred :):):):)

Nebojsa Vasiljevic
29.4.2012, 11:08
brate, da li mogu ja da dobijem link za GB, cackao sam malo po netu, ali nisam naso nista..... Hvala ti unapred :):):):)

Poslao sam ti link...

Grower
29.4.2012, 12:53
Poslao sam ti link...

Hvala tiii :)))) :D:D

Instaliram pa javljam kako je proslo ;) ;) ;) ;)

Lexus
2.5.2012, 22:27
Kupio sam juce ovaj telefon i cim su mi aktivirali karticu usao sam na fejs ali ne mogu da se izlogujem tj nisam nasao ono dugme 'odjavi se'. Zna li neko gde se to nalazi? Hvala unapred
inace telefon je super kao i ovaj forum :)

Beagle
2.5.2012, 22:48
Promenis sifru na fejsbuka i eto resenja :D

Lexus
2.5.2012, 23:20
e brt vidis toga se nisam setio, hvala ti :D

DaReC
11.5.2012, 0:49
Imam mali problem sa tasterom "search". Obrisao sam google search programcic i taster je prestao da radi. Nadajuci se da ce ponovo proraditi instalirao sam ga sa marketa. Ali uzalud. Da li neko zna kako bih mogao da osposobim taster da ponovo pokrece google search, ili da radi kao pre moje intervencije?

Da napomenem, taster radi svoj posao u ES file manageru i dr programima koji podrzavaju search.

zelenooki
12.5.2012, 8:57
Kupio sam ovaj telefon u Telenoru pre dva dana.Telefon je odličan,ekran je veoma osetljiv,nema mrtvih piksela.Mislim da sam imao veliku sreću pošto je meni zapao primerak koji se puni 100% (sigurno sam se dopao onoj prodavačici :D).
Elem,nešto mi nije jasno.Telefon je imao 99.95 MB interne memorije kad sam ga kupio.Instalirao sam Angry Birds (oko 16 MB) i prebacio je na memorijsku karticu (podešavanja-aplikacije-upravljanje-angry birds-pomeri na sd) pa se njena velićina smanjila na 3,5 MB.Nakon deinstalacije meni se slobodan prostor nije vratio...U čemu je problem.
I još nešto:pošto mi je ovo prvi Android telefon,da li su neophodni neki programi tipa antivirus,defragmenter...?
Hvala!

Tihi
12.5.2012, 13:20
Nisu.

gorankxx
13.5.2012, 13:28
Telenor je pošteno sje... ovaj telefon svojim glupostima i čačkanjem, ne samo da su ubacili svoje aplikacije nego su i neke poput: layar, br scaner itd. stavili u sistem tako da nemogu da se izbrišu i što je jos gore samom nadogradnjom tih aplikacija gubi se na prostoru jer se originalne ne brišu, tako da na kraju nećete imati dovoljno prostora ni da nadogradite aplikacije u fonu a kamoli da instalirate neke druge.

Zakljucak:
Hteli vi to ili ne, morat cete rutovati fon i izbrisati neke od aplikacija
a ostale premestit na SD.

talenat
13.5.2012, 15:58
generalno,ne vidim sta je problem kod roota.samo povecavate funkcionalnost telefona,bez ikakvog rizika

Nebojsa Vasiljevic
13.5.2012, 17:12
Rootovanjem telefona, kupovinom 8GB SD i instalacijom Gingerbreada, dobićete prilično dobar telefon na koji ćete moći da instalirate softver koji vi hoćete u količini znatno većoj od one koju vam nudi telenor. A Gingerbread će vam ubrzati telefon i produžiti trajanje baterije.

gorankxx
14.5.2012, 0:45
i time se gubi garancija ,,,

talenat
14.5.2012, 10:45
i jebes garanciju...
tj razumem da neko nece da rutuje,cacka,ali onda neka se ne zali.najbolji su mi ljudi koji nece da daju pare za telefon,nece da rootuju,mrzi ih da prave particiju,link2sd,ali da se zale to ih ne mrzi.
govorim generalno za sve telefone sa malom memorijom,dakle vecina android telefona,a posebno lower end uredjaja.prepuni forumi ljudi koji su za 2000 ocekivali da dobiju galaxy s2.bas bih voleo da telenor objavi koliko je prodao ovog telefona

Tihi
14.5.2012, 10:47
Upravo to. Koga ovo sve mrzi nek uzme skuplji uredjaj sa vise memorije brzim/boljim procesorom i problem resen.

gorankxx
14.5.2012, 10:58
Koje verziju nadroida 2.3 koristite, posto vidim da ih ima nekoliko?
Ja sam skinuo neku EWRA 0.1 ali jos sam prilicno zadovoljan sa 2.2, tako da necu jos s time se zezati.
naravno odradio sam root i link2SD da bih mogao normalno koristiti fon.

Nebojsa Vasiljevic
14.5.2012, 19:51
Ja koristim bazičnu mađarsku Telenor verziju. Da nisam natrpo svega i svačega, isprobao bih Marinu ili Moonstone, ali ovo mi šljaka OK i mrzi me da radim sve ponovo. Što se tiče garancije, nije problem vratiti se na 2.2 i skinuti root privilegije...

talenat
14.5.2012, 21:09
ne znam kolika moze biti razlika,jer marina i moonstone ipak nisu custom romovi,vec obicne blago preradjene verzije.
instalirao sam marinu sa onom nocheck skriptom,i bas dobro radi posao

CuBe-O
15.5.2012, 10:27
Rootovanjem telefona, kupovinom 8GB SD i instalacijom Gingerbreada, dobićete prilično dobar telefon na koji ćete moći da instalirate softver koji vi hoćete u količini znatno većoj od one koju vam nudi telenor. A Gingerbread će vam ubrzati telefon i produžiti trajanje baterije.

sve je ok sto si rekao,osim dela za bateriju - baterija se dosta vise trosi na gingerbreadu.

TapaTalk

gorankxx
15.5.2012, 11:43
Teoretski 2.3 bi trebalo da bolje upravlja baterijom.
Nego jell tacno da na 2.3 neradi search dugme kao i da su 2D perfomanse slabije u odnosu na 2.2 ?

Tihi
15.5.2012, 12:36
Odakle ti to? 2.3 romovi su ubice za bateriju i ram. Froyo je daleko bolji izbor za telefone sa manje rama. Ja na mom ubogom lg se bas zbog toga uvek vratim na 2.2 cm6.

talenat
15.5.2012, 22:46
ovaj telefon ima dosta rama...
ne znam,mogu realno da kazem da meni sa 2.3 i nocheck skriptom baterija drzi definitivno bolje nego na froyu.pre mi je bilo imaginarno da izdrzi ceo dan,dok sada moze bez problema :/
Edit:search dugme radi normalno,2d preformanse...nisam radio bench,ali nisam primetio zaista.ali ranije sam u crvicima mora da ukljucujem low grafiku,a sada ne,i rade tecno

gorankxx
15.5.2012, 23:33
Ako nekog interesuje, evo koji sve uredjaji ima isti CPU
http://pdadb.net/index.php?m=pdamaster&posted=1&cpu=a7227

CuBe-O
16.5.2012, 22:24
ovaj telefon ima dosta rama...
ne znam,mogu realno da kazem da meni sa 2.3 i nocheck skriptom baterija drzi definitivno bolje nego na froyu.pre mi je bilo imaginarno da izdrzi ceo dan,dok sada moze bez problema :/
Edit:search dugme radi normalno,2d preformanse...nisam radio bench,ali nisam primetio zaista.ali ranije sam u crvicima mora da ukljucujem low grafiku,a sada ne,i rade tecno
Koji ROM koristis i koju tacno "nocheck" skriptu (video sam ih vise) ?

talenat
16.5.2012, 23:02
ja koristim marina rom koji je 2.3,i skriptu nocheck,oba mozes naci na xda forumu
mada sada vidim da ja aktuelan ewra rom(koji je 2.2),ali je jedini pravi custom rom i hvale ga ljudi...ima cak i overklok ko je lud za istim

fabregas
24.5.2012, 13:05
da da stavio sam ewru 0.2 kao i pojacan rad procesora na 825mhz,radi fino

Ocelot
9.6.2012, 12:51
Je l' izašao zvaničan apdejt na 2.3? Drugarica je uzela ovaj telefon, ali video pozivi preko Skajpa ne rade na ovoj verziji.

gorankxx
9.6.2012, 12:59
nema nista od toga, mislim na obadve stvari i na android 2.3 i na skype.

Ima nekih drugih programa za video chat kao sto je npr. tango itd ,,,

Ocelot
9.6.2012, 13:14
Našao sam način da ručno ubacim 2.3. Hoće li tada da radi Skajp?

gorankxx
9.6.2012, 14:20
nece,
stvar je u tome da to nezavisi od toga dal je ROM 2.2 ili 2.3. vec od cinjenice da skype ne podrzava telefone sa starim procesorima (min. potrebno je v7 ) a to je upravo ono sto nas alcatel ima.

Ocelot
9.6.2012, 15:55
E jbg. mislio sam da je samo do softvera.

zelenooki
10.6.2012, 17:41
Čini me se da Android nakon ažuriranja aplikacije sa Google Play-a čuva staru verziju programa negde u memoriji,jer se meni količlina slobodnog prostora smanjila sa 70 MB na 3,5 MB...Postoji li neki način da se uklone te backup kopije?

gorankxx
10.6.2012, 21:45
To se desava zato sto su aplikacije poput gplay, gmail, youtube stavite u tkz. cutpack tj vode se kao sistemske sto u prevodu znaci da nemogu da se menjaju tako da kad ih nadogradis umesto da se zamene one ostaju a u ovoj telenorovoj verziji ima aplikacija kojima neke uopste netrebaju a nemogu se ni obrisati.

Resenje je rutovanje telefona a potom po menii najbre resenje jeste obrisati te aplikacije i ponovo ih instalirati, ja sam to radio sa Link2SD, prvo treba prebaciti app is sys. u users....

dejanx
12.6.2012, 0:01
Imas na android srbija mislim u temi " teme" ili u utisci o telefonu ot 990, procesljaj malo, ja sam citao, detaljno je objasnjeno kako da se odradi da dobijes kao na htc-u.

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBe larusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchG alicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrish ItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedon ianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRom anianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSw edishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddis h⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasque BelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstoni anFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreek Haitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrish ItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedon ianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRom anianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSw edishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddis hDetect language » Serbian

dejanx
12.6.2012, 0:17
Po meni od svih custom romova za duzi vek baterije je Moonstone rom. Promenio sam sve romove, u kontaktu sam svakodnevno sa Gulyukom devolperom sa xda devolper foruma, koji jedini i qltsar rade na ovom tel, i po njemu je moonstone bio najbolji za bateriju, dok nije napravio ewru.Uskoro treba ovi iz cynagonmod-a da odrade za nas 7 , teramo ih svaki dan , molimo bukvalno.,i nadamo da ce se smilovati. Za sada najbolji rom na 2.2.2 fryo je Ewra 0.2h, u njoj su reseni bugovi iz prethodnih verzija ewre za wi fi i jos neke stvari u seetings.Na android forumu onaj majmun!! plagijator i lopov Pagzly koji bez pitanja krade i kiti se tudjim perjem je preveo na srpski ewru, ukrao je Gulyuku i qltsar-u neke stvari, ali necemo o tome, sve se zna. A na gingerbread je sada najbolji trenutno qme rom-od qltsara 1.9 minimal edition.On se instalira iz recovery, ali iz njegovog recovery qltsar_recovery.zip, inace nece da radi ako se instalira iz recovery obicnog. Evo link ako neko zeli da procita o njemu vise i da ga proba, dobar je i za bateriju nije los.Ima tema ICS za njega i ona se isto instalira iiz njegovog recovery AdF.ly - shrink your URLs and get paid! (http://adf.ly/516102/banner/http://ot-990.blogspot.com/2012_05_01_archive.html) AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBe larusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchG alicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrish ItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedon ianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRom anianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSw edishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddis h⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasque BelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstoni anFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreek Haitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrish ItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedon ianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRom anianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSw edishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddis hDetect language » Serbian

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBe larusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchG alicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrish ItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedon ianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRom anianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSw edishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddis h⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasque BelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstoni anFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreek Haitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrish ItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedon ianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRom anianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSw edishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddis hDetect language » Serbian

gorankxx
12.6.2012, 13:28
Nemoj lupati gluposti i vredjati, Pagzly nije nista ukrao vec je postojeci rom EWRA 0.2 H modifikovao tako sto je dodao srpski jezik i cini mi se obojene menije i nije nikad rekao da je on taj rom napravio.
Ja taj rom koristim i kad odem u About Phone, tamo fino pise pod kernel version

"gulyuk sergey@noya"...

dejanx
13.6.2012, 20:10
Nemoj lupati gluposti i vredjati, Pagzly nije nista ukrao vec je postojeci rom EWRA 0.2 H modifikovao tako sto je dodao srpski jezik i cini mi se obojene menije i nije nikad rekao da je on taj rom napravio.
Ja taj rom koristim i kad odem u About Phone, tamo fino pise pod kernel version

"gulyuk sergey@noya"...

Izgleda da nisi upucen u dosta stvari.Ja nisam ni rekao da je on ukrao-Ewru, jer zna se ko je tvorac Ewre -Gylyuk.Idi pitaj Gulyuka i Qltsr-a sta im je maznuo, pa onda kazi da ne lupam gluposti.Da nemam proverenu informaciju, ne bih ni rekao ovo, i masa ljudi zna da on radi copy/oaste i potpise se sa svojim imenom, kao da je on to uradio. Na primer , evo ti primer samo jedan a ima ih milion, postavio je u zip,formatu, color za ikone u Ewri, krajem maja, a meni je Gulyk poslao u januaru isto to samo za Fryo posto tada nije jos napravio Ewru.Pagzly je lepo skinuo i objavio kako je napravio i stvorio, .Mislim mene zab..e za njega, ne kazem ja da se on ne razume, ali da voli da se kiti tudjim perjem to da.Evo ti pismo od qltsar

Hi!

Thanks for the information, but one user reported the same that you said at our hungarian community. It's really sad for us, i mean gulyuk and me.

Of course marina and my rom are not the same...but i don't want to prove for you, because i think you are not a naive person http://forum.xda-developers.com/images/smilies/smile.gif.
I have a good relationship with gulyuk, everything that i've put to my ROM (i.e.: some init.d script) are allowed by gulyuk, and he know/already knew that.

I hope gulyuk know everything about that incident, if not, please send him a letter about everything you know about the stealing.

Thank you for your response!

Greetings,
qltsar
No Pagzy neka radi sta hoce, vazno je da je Gulyuk nabavio nov kernel za alcatel one touch ot 990. Ocekujemo od njega novu Marina rom, koji ce biti kaze duplo bolji i brzi od ove Marine.
:aplauz::tapsh::)

gorankxx
14.6.2012, 12:04
Izgleda da nisi upucen u dosta stvari.Ja nisam ni rekao da je on ukrao-Ewru, jer zna se ko je tvorac Ewre -Gylyuk.Idi pitaj Gulyuka i Qltsr-a sta im je maznuo, pa onda kazi da ne lupam gluposti.Da nemam proverenu informaciju, ne bih ni rekao ovo, i masa ljudi zna da on radi copy/oaste i potpise se sa svojim imenom, kao da je on to uradio. Na primer , evo ti primer samo jedan a ima ih milion, postavio je u zip,formatu, color za ikone u Ewri, krajem maja, a meni je Gulyk poslao u januaru isto to samo za Fryo posto tada nije jos napravio Ewru.Pagzly je lepo skinuo i objavio kako je napravio i stvorio,

[/COLOR][/CENTER]

Ok, kao sto sam vec rekao, nije se potpisao vec i dalje stoje podaci od prvobitnog autora.

Na kraju krajeva on je uradio ono sto tvorac EWRe nema nameru uraditi i kome se to svidja to ce prihvatiti kako jeste a kome ne pa lepa mu kuca...

dejanx
14.6.2012, 14:13
Ok, kao sto sam vec rekao, nije se potpisao vec i dalje stoje podaci od prvobitnog autora.

Na kraju krajeva on je uradio ono sto tvorac EWRe nema nameru uraditi i kome se to svidja to ce prihvatiti kako jeste a kome ne pa lepa mu kuca...
Naravno ko nece ne mora, ali brate kazi iskreno, je li je lepo da se neko kiti tudjim perjem.Dao sam ti primer, tako da ............

dejanx
16.6.2012, 14:23
Koga zanima a na ovom telefonu ima Gingerbread 2.3.4 i koristi Marinu rom, izasao je novi kernel za ovaj rom.Instalira se iz recovery.
Evo link:http://x-ewra.blogspot.com/2012/06/kernel-for-marina-rom.html

PAGZLY
16.6.2012, 21:42
Koga zanima a na ovom telefonu ima Gingerbread 2.3.4 i koristi Marinu rom, izasao je novi kernel za ovaj rom.Instalira se iz recovery.
Evo link:http://x-ewra.blogspot.com/2012/06/kernel-for-marina-rom.html
Naravno da ima, ima i nešto pre toga koje si sakrio, gde si izbačen sa foruma, gde si se predstavljao kao žensko (isidora), i gde si tražio osnovne stvari oko androida!
Treba da te bude sramota onih postova na PVT.

Moderatorima se izvanjam na ovakom postu, samo sam "blago" odgovorio!

Dzonito
24.6.2012, 9:47
Ljudi imam problem,drugar mi juce pustio neke fotke preko mail-a,ja ih skinem u mob,on ih smesti na SD karticu.Ja ih vidim kroz "upravljanje datotekama",mogu samo da ih otvorim,ali ne mogu da ih premestim nikako.Pomagajte...

CuBe-O
24.6.2012, 19:59
Skini neki file manager (potrazi na marketu) i probaj s njim pomocu opcija multi-select pa posle move.

TapaTalk

flamingos
24.6.2012, 23:54
Jel moze ikako da se uradi oficial update preko kompa,bez rutovanej i tih stvari? Hoce komsija novi sistem,a ne nosi mu se u teelnor da ceka 20 dana od 45 zakonski rok.

gorankxx
25.6.2012, 0:02
ne postoji zvanican update kod nas.
Ako hoce "cist sistem" onda moze da uradi factory reset ili ubaci neki drugi ROM poput EWRA rom-a.

flamingos
25.6.2012, 0:21
U telenoru rekose da ima update,i da bi mu odradili.

gorankxx
25.6.2012, 0:34
ako je tako onda u opcijama tj delu za podesavanje telefona u meniju ABOUT ima opcija za update....

Budimir_Trajkovic
25.6.2012, 13:46
U telenoru rekose da ima update,i da bi mu odradili.

Neka odradi update preko One Touch upgrade. Ima da se skine sa Alcatelovog sajta.