PDA

Prikaži potpunu verziju : Sta izvuci od kt 400


todos
24.8.2006, 12:44
Ploca KT 400 gigabite,2200+,his 9800 pro icq 1280MB, sta mogu izvuci iz ove moje stare konfiguracije koju bi sljako jos jednu godinu pre kompletne zamene.zanima me sam bios i mogucnost refresovanja,

ACHTUNG
24.8.2006, 13:07
Sta mozes izvuci...Pa kofiguracija ti je ok i za danasnje igre,samo zavisi koliko imas rama.Graficka ti je extra za overclock,glupo je da je menjas ako za godinu dana kupujes novu.Mozes ako oces da stavis neki Sempron...Ako imas 512 satvi jos toliko rama,to je jeftino.I time ces da dobijes sasvim solidnu masinu.
Naravno flashuj BIOS ako oces da stavis noviji proc.

Beagle
25.8.2006, 16:30
dati odgovor na pitanje sta se moze izvuci overclockom je vrlo nezahvalno. realno max.overclock zavisi od kvaliteta ploce, memorije, napajanja i procesora. najbolja metoda je da pokusas sa blazim overclockom. juri tekstove na drugim forumima, citaj tudja iskustva. ako ces da se bavis 'klokovanjem', obezbedi u startu dobro hladjenje. zapamti, da UVEK postoji rizik da spalis neku vitalnu komponentu racunara, i da on otkaze posusnost. posle menjanja OC-a pokreni neku zahtevnu igru i pikaj je sat-dva. to ce ti dati uvid u stabilnost sistema.
:Freddy: :Freddy: :Freddy: :Freddy: :Freddy:

ACHTUNG
25.8.2006, 16:39
Njegova graficka,his 9800 pro icq,je prakticno pravljena da bude "clocknuta" tako da ne znam zasto se budis oko toga...To ne bih menjao pa da me bazukom terate za neku srednjeg-kvaliteta-sto-je-neki-tamo-zuti-chova-pravio karticu.

Nasao sam na jednom forumu da su je overclockovali 380/680 -> 470/750 MHz
I to jos nisu hteli da je nagaze...:o

mad_skillz
25.8.2006, 16:51
dati odgovor na pitanje sta se moze izvuci overclockom je vrlo nezahvalno. realno max.overclock zavisi od kvaliteta ploce, memorije, napajanja i procesora. najbolja metoda je da pokusas sa blazim overclockom. juri tekstove na drugim forumima, citaj tudja iskustva. ako ces da se bavis 'klokovanjem', obezbedi u startu dobro hladjenje. zapamti, da UVEK postoji rizik da spalis neku vitalnu komponentu racunara, i da on otkaze posusnost. posle menjanja OC-a pokreni neku zahtevnu igru i pikaj je sat-dva. to ce ti dati uvid u stabilnost sistema.
:Freddy: :Freddy: :Freddy: :Freddy: :Freddy:
ili moze da pusti prime95 to najbolje testira stabilnost sistema , i da ga vrti jedno 10 sati...

Beagle
26.8.2006, 19:52
ili sisoft sandra burnin test. mana ovih testova je sto nece pokazati stabilnost graficke ako se i ona overklokuje, a za to su ipak najmerodavnije igre.:icon_stud

ACHTUNG
26.8.2006, 19:55
Igraj ti FEAR nekih 2 sata bez prestanka.To je merilo.Naravno,detalje namesti da tako da FPS bude tek nesto iznad 24 ili da varira oko te cifre.

todos
2.9.2006, 21:54
Igraj ti FEAR nekih 2 sata bez prestanka.To je merilo.Naravno,detalje namesti da tako da FPS bude tek nesto iznad 24 ili da varira oko te cifre.
FEAR i igram i tu je negde kako si ti reko oko 24 bude i koji frejm vise.Detalji su automatski podeseni i nalaze se na hair-u.Medjutim za karticu u redu mene zanima sam bios koji nisam flesovao od kad sam i kupio plocu jula 2003.A memorije OK nikad dovoljno sada je 1280.to nije problem,drugar,ima 800xt 1Gb memorije i primetio je razliku da bolje kod mene to izgleda bas zbog tih 256mb viska.A njegova graficka normalno je daleko bolja od ovog mog rariteta.