PDA

Prikaži potpunu verziju : Fotografija meseca [Oktobar]


miša topola
2.10.2011, 8:45
Pravila za takmičenje Fotografija meseca



Opšta pravila:

1. Jedan korisnik može da postavi samo jednu fotografiju za takmičenje u toku meseca.
2. Nije dozvoljeno da korisnik registruje više naloga na SK forumu kako bi postavio više fotografija i samim tim povećao sebi šanse za pobedu na takmičenju.
3. Duža strana fotografije maksimalno 600/800 piksela, kraća u zavisnosti od formata (4:3, 3:2, itd). Poželjno je da fotografija bude linkovana na veću ili original verziju na eksternom servisu za
hosting fotografija.
4. Fotografija ne sme imati ram, potpis, niti bilo šta slično.
5. Poželjno je da fotografije koje postavljate za takmičenje budu "sveže" (skoro urađenje) i da nisu predhodno objavljivane na forumima.
6. Nije dozvoljeno koristiti tuđe fotografije.
7. Prilikom slanja fotografije dostaviti najvažnije EXIF podatke: otvor blende, vreme ekspozicije, iso vrednost, blic da/ne, model kamere, softver koji je korišćen prilikom obrade fotografije.
8. Prijava fotografija za takmičenje traje od 1. do 15. u mesecu, a glasanje za iste traje od 15. do 25. u mesecu.
9. Fotografije se šalju koordinatoru takmičenja na email adresu sk.fotografija [at] gmail.com

Pravila za glasanje:

1. Mogu glasati korisnici koji imaju više od 30 poruka na SK forumu.
2. Morate glasati za tri fotografije i dodeliti im 5, 3 i 1 bod. Prilikom dodeljivanja bodova navedite broj fotografije:
Fotografija broj 2 – 5 bodova
Fotografija broj 7 – 3 boda
Fotografija broj 13 – 1 bod
3. Ne smete glasati sa svoju fotogafiju.

Za svako nepoštovanje pravila dobija se opomena, drugi prekršaj ovog pravilnika automatski povlači diskvalifikaciju sa takmičenja.

Tema za ovaj mesec je jesen.
Poštujte pravilnik!
Srećno svima! :ciao:

todos
2.10.2011, 13:48
Na koji način da ograničimo da fotografije budu sveže ili da vadimo iz arhiva sopstvenih albuma.

miša topola
2.10.2011, 14:15
Bilo bi lepo da se okači fotografija koja je napravljena ove jeseni.

unique93
2.10.2011, 14:21
Problem je sto je jos uvek letnje vreme, i nema puno opalog lisca, tako da ce biti tesko preneti jesen na fotku :D

HSVstoned
2.10.2011, 14:34
Upravo tako. Sume su jedva, nesto malo, prosarane. Ali za vikend su najavili pad temperature, sa 28 na 8c :dzavo: i kisu..

miša topola
2.10.2011, 14:43
Problem je sto je jos uvek letnje vreme, i nema puno opalog lisca, tako da ce biti tesko preneti jesen na fotku :D

Upravo tako. Sume su jedva, nesto malo, prosarane. Ali za vikend su najavili pad temperature, sa 28 na 8c :dzavo: i kisu..

Eto izazova. Letnje vreme, a tema je jesen.

todos
11.10.2011, 11:09
Preuranjeno ali ću pokušati da nađem u moru zelenih šuma i neki žuti list!:mad:

miša topola
11.10.2011, 14:54
Može da se nađe žuto lišće.
Ali ima i drugih motiva jeseni, nije lišće jedini motiv.

Luka Filipovic
11.10.2011, 14:56
Ko li je predlozio tu temu :nov_mad2:

miša topola
11.10.2011, 15:00
Ko li je predlozio tu temu :nov_mad2:

Ti -> http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1420912&postcount=45 ;)

HSVstoned
11.10.2011, 15:07
Ipak mislim da je bio sarkastican i samokritican, nemoguce da je zaboravio :dzavo:

Pa sta fali, evo stigla je jesen, imamo jos par dana fore..

Luka Filipovic
11.10.2011, 15:08
Ti -> http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1420912&postcount=45 ;)

O rly? ;)

Salim se, pa za jesen ne morate samo lisce da slikate, moze i kisa, npr.

miša topola
15.10.2011, 14:04
Da li je moguće da niko nije poslao fotografiju?

HSVstoned
15.10.2011, 14:09
:to_care: brate ako mi verujes evo ja moju upravo strpao u mejl :to_care: saljem ti svejedno, mozda jos neko posalje do veceras.

Ili jos bolje, posalji mi pp ako jos neka stigne, da ne saljem bezveze..

Eni
15.10.2011, 14:10
Šta je tu čudno? Prvo, celo glasanje je zamišljeno da oživi malo forum, jer niko nije slao slike. Drugo, nema prave jeseni. Kad se to dvoje spoji, bilo je za očekivati da niko neće poslati sliku jeseni.

Uostalom, konkurs je bio dobar dok je bio nov. Sad kad je i on star, opet ista stvar (ljudi polako prestaju da šalju).

miša topola
15.10.2011, 14:24
:to_care: brate ako mi verujes evo ja moju upravo strpao u mejl :to_care: saljem ti svejedno, mozda jos neko posalje do veceras.

Ili jos bolje, posalji mi pp ako jos neka stigne, da ne saljem bezveze..

Ne možeš da pošalješ, tj. možeš ali tvoja fotografija neće ući u takmičenje jer prijava traje do 15. u mesecu ;)

Šta je tu čudno? Prvo, celo glasanje je zamišljeno da oživi malo forum, jer niko nije slao slike. Drugo, nema prave jeseni. Kad se to dvoje spoji, bilo je za očekivati da niko neće poslati sliku jeseni.

Uostalom, konkurs je bio dobar dok je bio nov. Sad kad je i on star, opet ista stvar (ljudi polako prestaju da šalju).

Imaš li neki predlog kako ponovo oživeti takmičenje?

Eni
15.10.2011, 14:27
Moj predlog je i dalje da ne silimo stvari, ko hoće kačiće i to je to. Al' ako baš hoćeš... svi vole nagrade. Osim onih koje mrzi da se cimaju i za nagrade.

HSVstoned
15.10.2011, 14:29
Kakve bre nagrade ?
Tema je ovaj put ocigledno ubila takmicenje jer jesen tek sad pocinje, ja sam jedva improvizovao nesto.

Tek za sledeci mesec tema treba da bude jesen..

Miso, ne filozofiraj sad jer vidis kakv je situacija, ako neko jos do veceras posalje javi da sibnem i ja moju da ne propadne takmicenje za ovaj mesec.

miša topola
15.10.2011, 14:39
Moj predlog je i dalje da ne silimo stvari, ko hoće kačiće i to je to. Al' ako baš hoćeš... svi vole nagrade. Osim onih koje mrzi da se cimaju i za nagrade.

Kakve nagrade?

Kakve bre nagrade ?
Tema je ovaj put ocigledno ubila takmicenje jer jesen tek sad pocinje, ja sam jedva improvizovao nesto.

Tek za sledeci mesec tema treba da bude jesen..

Miso, ne filozofiraj sad jer vidis kakv je situacija, ako neko jos do veceras posalje javi da sibnem i ja moju da ne propadne takmicenje za ovaj mesec.

Ne filozofiram, jasno stoji u pravilima da se šalje do 15. u mesecu.

AstraLogos
15.10.2011, 14:42
Moj predlog je i dalje da ne silimo stvari, ko hoće kačiće i to je to. Al' ako baš hoćeš... svi vole nagrade. Osim onih koje mrzi da se cimaju i za nagrade.
A sta je nagrada? Gajba piva. :nov_explo :nov_guita :kreza:
Eto ja sam poslao. Pre nekih sat vremena trkunuo sam do gradskog parka i okoline i fotkao. I nadam se toj gajbi piva a moze i velika Milka cokolada sa lesnicima. ;)

Eni
15.10.2011, 14:43
Jeste, pravila su pravila; jedan izuzetak i sve ode niz brdo...

AstraLogos
15.10.2011, 14:51
Ljudi pa receno je "pozeljno" da je sveza fotka a ne eksplicitno. Izvadi te iz kolekcije od prosle godine neku fotku jeseni.
Mada moze da se uslika jesen na vise nacina . Ja imem tri. Jednu sa maglom, sa liscem ( poslao ) i sasusen zbun dosta interesantan. :)

HSVstoned
15.10.2011, 14:51
topola, opet filozofiras, ne pravi se lud. Znam ja pravila ali nemoj da se pravis pametan ako je izvlacenje takmicenja u pitanju.

Vidim AstraLogos je poslao, ako posalje jos neko javi mi, dakle minimum 2 ukupno ako budu do veceras da bismo izbegli duel. Imam spremnu fotografiju ali je duel bezveze, bar meni.

unique93
15.10.2011, 15:09
do kada treba da se posalje? :D

AstraLogos
15.10.2011, 15:11
do kada treba da se posalje? :D
Do odman ili najkasnije do ponoci ako Topola ne spava. :kreza:

HSVstoned
15.10.2011, 15:14
Ajde unique salji, sad cu i ja, cisto da ne propadne ;)

unique93
15.10.2011, 15:28
poslao :D

HSVstoned
15.10.2011, 15:33
Eto, sad imamo pravo takmicenje, samo da nam misa topola progleda kroz prste, prekrsili smo mnogo za'ebana pravila :dzavo:

miša topola
15.10.2011, 16:03
@HSVstoned @unique93 @AstraLogos

Zar niste mogli da pošaljete radove juče, pošto ih sigurno niste uradili za ova 2 sata ;)
Da li bi ste se setili takmičenja da ja nisam napisao post u ovoj temi?

unique93
15.10.2011, 16:05
ja sam fotku uradio pre manje od sat vremena :D

miša topola
15.10.2011, 17:36
Večeras postavljam glasanje ;)

unique93
15.10.2011, 18:09
ok kapetane :D

AstraLogos
15.10.2011, 19:13
@HSVstoned @unique93 @AstraLogos

Zar niste mogli da pošaljete radove juče, pošto ih sigurno niste uradili za ova 2 sata ;)
Da li bi ste se setili takmičenja da ja nisam napisao post u ovoj temi?

Miso, stisni na fotografiju desnim misem, pa propertis.... i dobices exsif.
Tamo lepo pise vreme fotkanja a to je 1:22PM za 15/10/2011, znaci toliko je sveza, da mogu da se izmrljaju boje i zato pazljivo rukuj. :D
Kapetan? Admiral bre. :to_care:

miša topola
15.10.2011, 19:40
Jel možeš opet da pošalješ, zakačio sam levu stranu fotografije sa kursorom miša i malo su se razmazale boje. :p

Dovoljno je samo rezervni oficir ;)

A M G
15.10.2011, 21:30
Imao sam cast da prvi glasam u temi, nije bilo lako podeliti bodove, sve tri mi se svidjaju, na ovaj ili onaj nacin.
Zao mi je sto je odziv takav kakav je, voleo bih da sam bio u nedoumici kojim fotografijama dati poene, ali to je sto je. Nadam se da ce se ljudi vise aktivirati u narednim mesecima i oko fotkanja i oko glasanja.

AstraLogos
15.10.2011, 21:43
Unique, jel ovo jesenja muva. :kreza:

unique93
15.10.2011, 21:46
aha...posebna vrsta, moze se videti samo u prvim jesenjim danima :kreza: :D

A M G
15.10.2011, 22:41
Ako ne das tacan latinski naziv, bices diskvalifikovan! :p

AstraLogos
15.10.2011, 23:05
Ljudi pa vi ste promasili temu??? Jesenja muva :kreza:
To je makro fotka a ne pejzazna. A i ona treca izbledjena varekinom :p da se ne vidi zelenis i ne vidim po cemu je u skladu sa temom jesen? Mislio sam da ste ozbiljniji i da ce se malo potrudi te i uslikate nesto od boje jeseni. Zasto se uopste postavlja odredjena tema kad se ona ne ispostuje, vec se okace fotke tek reda radi da bi se glasalo?
Zasta vi to glasate? Za najbolji makro kojoj pozadina uopste nije bitna a 95% kadra je insekt. I sad svaka letnja ili bilo koja okaci se u b/w je jesenja sa malo primesa zelenisa. Svasta. :facepalm
Miso, bolje je da nisi ni okacio fotke, jer ovo je smesno i nema veze sa zadatom temom. A imas hiljade slova pravilnika itd itd.......

Evo nema zuto samo zelene a moze jesen :
http://i56.tinypic.com/a5dgew.jpg

Eni
16.10.2011, 0:18
Zasta vi to glasate? Za najbolji makro kojoj pozadina uopste nije bitna a 95% kadra je insekt.

Slažem se, mada je moguće da ljudi koji glasaju za muve i ne znaju da je tema jesen, jer ne piše tema u toj temi, a neće svako doći u ovu temu da vidi temu one teme. Need more tema.

HSVstoned
16.10.2011, 4:58
Smiri se Astra Logos ;)
Ako nisi primetio ono je sa cetinarima tako da od varikine nema nista jer je cetinar-cetinar-zimzelen. Cak se u originalu vidi i osusena vegetacija kao braonkaste nijanse, ne bih imao problem ni da sam posalo originalnu fotku. Ona je nastala krajem septembra, dakle i nije bas neko leto. Ovaj nacin obrade mi se svideo jos iz daysleeper teme i onih par sa gas maskom itd, tarnish ovde meni izgleda ok. Ne napadaj unique-a i mene bezveze, to sto nisi imao bolju ideju..prst na celo :dzavo: :)

I jos nesto, ne borimo se mi ovde za ne znam ni ja kakve nagrade pa da tako hejtujes, a i da je to u pitanju malo je nisko pisati ovo sto i ti. Slozili smo se da je tema jesen dosla nesto ranije nego sto bi trebalo, niko nije poslao fotke i ovo je dosao kao jos i uspeh. Meni je pre svega cilj da se ovaj podforum ozivi jer prosto obozavam da gledam i komentarisem fotografije i od ucestvovanja kao i od kritika niko ovde nema neku materijalnu korist. Da batalim sebe ali nije uopste kul da ponizavas unique ideju, ok, iskoristio je ono sto mu je u trenutku bilo dostupno i taj jedan detalj koji povezuje fotku sa temom je meni genijalan. I tvoja ideja je ok samo ako je vec jesen dosla u Vrsac [a sa fotke se vidi da jeste] mogao si jos da se potrudis a ne da pljujes nas dvojicu koji smo ovo poslali zbog ucestvovanja, samo zato jer imamo koji glas vise, mislim daj covece. Nismo mi krivi sto kadar kao ovaj tvoj moze da uhvati i tamara iz V-4 sa kompaktom dobijenim u madjarskom free shop-u ;)

Stvarno si me iznenadio, spusti malo loptu jer se ovde ne borimo za novcanu nagradu [a i tada je svako prepucavanje jako nisko] nego ozivljavamo forum i predstavljamo svoje ideje i skillove. I sam si rekao da mozemo da posaljemo i od prosle godine nesto a sada pravis problem..:rolleyes:

Meni su vase fotke ok, unique mi je dosta originalnija i bolja, moje misljenje, a sve tri su nastale u kalendarskoj jeseni. Neka ljudi glasaju na miru, i da neko bude poslednji to samo znaci da su ostali bili originalniji i uspesniji za ovaj mesec ;)

miša topola
16.10.2011, 8:19
Ljudi pa vi ste promasili temu??? Jesenja muva :kreza:
To je makro fotka a ne pejzazna. A i ona treca izbledjena varekinom :p da se ne vidi zelenis i ne vidim po cemu je u skladu sa temom jesen? Mislio sam da ste ozbiljniji i da ce se malo potrudi te i uslikate nesto od boje jeseni. Zasto se uopste postavlja odredjena tema kad se ona ne ispostuje, vec se okace fotke tek reda radi da bi se glasalo?
Zasta vi to glasate? Za najbolji makro kojoj pozadina uopste nije bitna a 95% kadra je insekt. I sad svaka letnja ili bilo koja okaci se u b/w je jesenja sa malo primesa zelenisa. Svasta. :facepalm
Miso, bolje je da nisi ni okacio fotke, jer ovo je smesno i nema veze sa zadatom temom. A imas hiljade slova pravilnika itd itd.......

Evo nema zuto samo zelene a moze jesen :
http://i56.tinypic.com/a5dgew.jpg

Vidis. Ova mi se vise svidja nego ona koju si poslao za takmicenje ;)

AstraLogos
16.10.2011, 10:27
HSV, nemoj mi se vise obracati. OK. Ja tacno znam sta sam napisao i ne pravi me budalom. Inace ides sto se mene tice na ignore listu.
Vi ste trebali da se potrudite da nesto nadjete i uslikate a sto ima veze sa temom. Ovde ima pravila koja su strozija od mnogih slicnijih foruma.
Ne znaci da ako nemate prikladne fotke, da moze te krsite pravila.
Ja sam postavio fotku u skladu sa temom i sta sam mogao da pronadjem.
A ti i tvoji cinicni komentari sa madjarskima aparatima, ostavi za nekoga drugoga i vise ne komentarisi moje fotke. :mad:
Miso, nemoj da sam krsis pravila koja si sam postavio. Ako tema nije odrziva, moglo se lepo napisati slobodna. Ohrabrivao si ljude sa jesenjom kisom i da se mogu pronaci fotke tipa koju sam postavio ovde.
Jednostavno imam princip da za sve isto vazi i zato postoje pravila. A pravila nisu tu da se krse. Ako je problem jesen mogao si da preimenujes u slobodnu ili macro temu i bilo bi bar nekoliko fotki za prikazivanje.
Ovo je amaterski forum sto se tice fotografije i niko se ne takmici za zlatnu medalju. Ne preteruj te. :D

HSVstoned
16.10.2011, 10:40
Brate, ti imas ozbiljan problem. Koliko imas godina, 6? Pa i 6 da imas ne treba ovako da se ponasas, ovo nije Canonov konkurs za istocnu Evropu pa da se bunis oko gluposti jer si ugrozen itd :rolleyes:

Unique je jos jednom ja mislim postavio macro i logicno je da ce svi da se ''zalepe'' za tu fotku jer je perfektna i pobedio je, i sta sad ? Da se nas 5-6 ljuti i da pisemo nebuloze kao ti ? :boodala:

covece, nisam ovo ocekivao od tebe. Mozes da me stavis na 100 ignor lista, jako me je pogodilo :dzavo:

Zakljucili smo da je tema jesen poranila ali da kacimo sta imamo iz ovog perioda- kalendarske jeseni, pogledaj exif moje fotke, od kada je?
Dakle jesen je pocela i ja sam je ovako uhvatio u kadar.

Kao neko ko se deklarise kao poznavalac fotografije ne znam kako ti nije bedak da pljujes mene i unique-a za ove 2 fotografije, mi nista nismo uvalili a i nemamo zbog cega, nema nagrada pa nas seljacki srpski mentalitet i zelja za otimanjem ne moze da dodje do izrazaja iako znam da vecina nas nije takva.

Mene bi bila sramota da pisem to sto ti pises. A jos veci bedak bi mi bio da imam solidnu opremu a posaljem to sto si ti poslao, kad si vec vredjao i ne zasluzujes bolji odgovor.

Ako te boli sto imas najmanje glasova :rolleyes: skokni do one kule i placi na kosavi, stvarno ne mogu da verujem na sta si spao. Iskreno bih voleo da unique pobedi jer je fotografija jedna od njegovih najboljih, ovo je umetnost a on je jesen iskazao kroz makro muve na suvom listu, ja sam jesenjom divcibarskom idilom a ti sa fuji-em iz madjarskog hiper marketa i kadrom i idejom maje iz V-4.

Od mene toliko, ostali ce valjda razumeti koliko smo unique i ja bezveze napadnuti :cool:

AstraLogos
16.10.2011, 11:01
Rekoh ti da mi se ne obracas!!!
Pitanje je postovanja teme a ne vredjanje drugih, jer tu si pricu sam izmislio i nigde ne mozes da me citiras gde nekoga vredjam. Izvrces stvari i filozofiras a to me uopste ne interesuje i zato mi vise nemamo sta da pricamo.

HSVstoned
16.10.2011, 11:08
Izgubio si kompas nacisto.
Ni ja ni unique nismo promasili temu a ko je tebi uopste dao pravo da hejtujes i komentarises fotografije ? Napao si unique-a kao da ti je izmakao put na Kubu, a onda si opleo i po meni.

Imas neki problem, ili vise njih a pre svega sa skillovima a pojam fer plej ti je nepoznat.

Ni ja ni unique a ni taj fuji aparat nismo ni najmanje krivi sto si poslao to sto si poslao ;) :dzavo:

:icon_evil Kakav uzasan lik !

unique93
16.10.2011, 11:36
hahaha...ja ne verujem... :eek:

astralogose...pa stvarno covece...video sam muvu na osusenom listu, pa sam se setio takmicenja, i uradio sam tu fotku...i da ne bi takmicenje propalo, poslao sam je, u cemu je problem...ne takmicimo se mi za neku nagradu, pa da se ljutis zbog toga...samo opusteno...

AstraLogos
16.10.2011, 11:51
hahaha...ja ne verujem... :eek:

astralogose...pa stvarno covece...video sam muvu na osusenom listu, pa sam se setio takmicenja, i uradio sam tu fotku...i da ne bi takmicenje propalo, poslao sam je, u cemu je problem...ne takmicimo se mi za neku nagradu, pa da se ljutis zbog toga...samo opusteno...
Ma ne ljuti me bre. Tema je jesen i valjda ti je poznato kako se jesen predstavlja fotografijom? Treba se uneti boja ili kao na onoj drugoj koju sam okacio atmosfera jeseni. Malo ozbiljnije sam ocekivao da ces prici temi. :D Makro muve moze biti i zimski i letnji i jesenji...
I ostavi te me se glave o nagradama i mestima. Nigde nisam to naveo niti sam ikoga vredjao. Jednostavno tema je promasena a vi sami prosudite da li je tako ili nije.
Promasena tema, kordinator zakazao, a sve se svalilo na mene koji sam postavio ono sto sam nasao od jeseni samo da ne bi propalo "takmicenje".
Onda ukinimo pravilnik jer tamo lepo pise da se treba drzati teme. Ako nije vazna, sto se onda postavlja?
Ustvari kome ja to uopste i pricam. Pravilnik su sastavili Oluja i Topola da bi oziveli forum i drzali se pravila da se ne postavlja se i svasta unutar jedne teme.

unique93
16.10.2011, 12:01
pa muva stoji na osusenom listu, a na fotografiji je vazan svaki detalj, ne samo glavni motiv, nego i pozadina, itd...tako je i devil( koji je najbolji macro fotograf kod nas) obratio malo paznju na pozadinu, pa je jos vise popravio svoje fotke...znaci na fotografiji se ne gleda samo jedan detalj, nego cela fotka...a mene ova moja fotka podseca na jesen...

Luka Filipovic
16.10.2011, 12:03
Mene licno uniqueova fotka najvise podseca na jesen, zbog osusenog lista na kojem muva stoji i po samoj muvi, koja mi deluje nekako isuseno :dzavo:
Takodje sve boje na fotografiji prestavljaju jesen.

Porsche
16.10.2011, 12:53
Predizborna kampanja se prenela i na SK forum još samo puteve da asfaltirate :D
Koliko se ja sećam i u prošlom mesecu su prekršena pravila oko postavljanja slike pa se niko nije toliko bunio.
Aman zaman ljudi opustite se ;)

Psychon@ut
16.10.2011, 13:29
Prve dve fotografije su odlične i najradije bih podijelio bodove. Prevagnulo je to što je po mom mišljenju druga više u duhu zadane teme i ima lijepu kombinaciju žute, zelene i smeđe boje koja nagovještava jesen. Da je na prvoj malo više "naglašena" tekstura lista bila bi savršena, naravno razumijem da ne može sve stati u fokus kod makro fotografija :).

HSVstoned
16.10.2011, 14:09
Ne unique, ne ljuti se covek uopste ;)

Dajem glavu da ne bi pisnuo da je malo bolje bodovno prosao :paranoia: ovo samo pokazuje kakvi su ljudi, ako se oko ovoga toliko kida onda je malo tezi slucaj. Sve 3 fotke imaju podjednako veze sa temom, unique je uhvatio muvu na suvom, jesenjem listu, AstraParanoja par grana jesenjih a ja tipican izgled Divcibara u ovo vreme [jesen], ko ocekuje da cetinari ogole i pozute skroz taj moze da se vrati u predskolsko i kupi flomastere. Maljen ovako izgleda u jesen a uostalom tu je i datum, u exifu. A za kritiku unique fotke sam posebno popi***o jer neko ko se deklarise kao jak igrac u fotografiji ne razume da je ovo i umetnost. A ako nekoga boli sto ko zna koje takmicenje ima manje glupih bodova od lika koji u hodu hvata kadrove sa mucnim senzorom sa mobilnog telefona, tu je potrebna malo strucnija pomoc ;) Previse je ocigledno- pateticno.

necu vise da trosim vreme na paranoike, svako ko je realan i ima solidan iq ukapirace svaku fotografiju :)

todos
16.10.2011, 14:27
Odložite do dvadesetog i da pošaljemo fotografije koje su snimljene u zadnjih tri godine! Naravno sopstvene a ne uvezene.
A što se tiče ove poslednje fotografije to može da bude i leto u jutarnjim satima s' početka Septembra meseca pre zvaničnog početka Jeseni!

HSVstoned
16.10.2011, 14:35
Todos, ako si homo sapiens, videces da je fotka napravljena ove jeseni.

Sto se tice odlaganja, ja sam prvi krenuo da posaljem ali sam odustao jer niko nije poslao. Cim sam procitao da Astra i Unique salju i ja sam poslao da bi takmicenje imalo smisla.

Sve ovo ne zadovoljava moj ego jer nema potrebe, ima super zivot van foruma ;) Nazalost nemaju svi.. Pa ih to isfrustrira mekice :D :dzavo: :paranoia:

E sad, jesen ne izgleda isto u Vrscu, u Obrenovcu, u Jagodini, pored reke i na planini gde je cetinarsko drvece a ipak se primecuje dolazak jeseni. I imam pravo na obradu po izboru, fotografija je umetnost.

Ko razume- razume. A ko ima bilo koji problem.. sam sa sobom neka rascisti da ne bi pisao gluposti po slicnim temama.

miša topola
16.10.2011, 23:10
Predizborna kampanja se prenela i na SK forum još samo puteve da asfaltirate :D
Koliko se ja sećam i u prošlom mesecu su prekršena pravila oko postavljanja slike pa se niko nije toliko bunio.
Aman zaman ljudi opustite se ;)

Koja pravila su prekršena?

Porsche
16.10.2011, 23:44
Jedna od fotografije je bila već izložena pre glasanje u jednoj temi i doste o njoj komentarisalo, a ti si predložio da se ta fotografija postavi za glasanje, a to mi baš i nije nakako 100% ok. To je pravilo broj 5, mada tamo piše poželjno tako da bi to moglo da ima dvostravo značenje. A za ovo takmičenje si rekao da je vreme isteklo za prijavu ali si ipak prihvatio fotografije što je se meni veoma dopalo da ne propadne ova tema za ovaj mesec ma kakve su fotografije postavljene.

miša topola
17.10.2011, 13:43
Jedna od fotografije je bila već izložena pre glasanje u jednoj temi i doste o njoj komentarisalo, a ti si predložio da se ta fotografija postavi za glasanje, a to mi baš i nije nakako 100% ok. To je pravilo broj 5, mada tamo piše poželjno tako da bi to moglo da ima dvostravo značenje. A za ovo takmičenje si rekao da je vreme isteklo za prijavu ali si ipak prihvatio fotografije što je se meni veoma dopalo da ne propadne ova tema za ovaj mesec ma kakve su fotografije postavljene.

Zahvaljujem se na prijavi te greške. Potrudiću se da je ne ponovim.

miša topola
17.10.2011, 13:53
Da li se slažete da ranije počnemo sa diskusijom o temi za sledeći mesec? Do sada sam vas uvek pitao poslednji dan pa je stizalo malo predloga.

HSVstoned
17.10.2011, 15:54
Pa ti si uveo pravilo da pobednik predlaze temu, onda to mora da se menja iz razumljivih razloga.

A i do sada predlozene teme su bas bile neoriginalne ali i sa ovim komercijalnim temama stizu 2ipo fotografije po takmicenju.. :to_care: :Freddy:

miša topola
17.10.2011, 18:02
Baš zbog neoriginalnih tema mora da se promeni to nepisano pravilo ;)

Porsche
17.10.2011, 19:02
Meni se sviđa da pobednik ima tu privilegiju da predalaže temu za sledeće takmičenje. Mada trebali bi i sami takmičari da budu malo agilniji po pitanju slanja fotografija, a ne da miša topola mora da napiše zar niko i onda svi na brzinu nešto odrade i pošalju. Ja sam pokušao da pošaljem svoju prvu fotku na SK ali nisam uspeo da nađem neku baš zanimljivu situaciju vezanu za jesen, a čak sam i ćala iscimao da ide samnom u šetnju da mi pravi društvo.

Nestor
16.11.2011, 18:43
Moram da pitam, fotografija broj 3 gdeje ovo snimljeno? Lepota, a sorry ako je neko već pitao ali ja ne nađoh odgovor.

Porsche
16.11.2011, 18:50
To je fotografisano na Divčibarama.

HSVstoned
16.11.2011, 19:32
Da, da, Divcibare, vikend naselje.