PDA

Prikaži potpunu verziju : Blizzard VS. EA Games


VIPERINHO
23.8.2006, 3:22
Ja vishe gotivim Blizzard... Vi?

Nicolas
23.8.2006, 3:34
Ja ne znam da li je Blizzard imao jos neki hit vredan paznje pored StarCrafta:confused:

hacker_aca
23.8.2006, 3:47
Ja ne znam da li je Blizzard imao jos neki hit vredan paznje pored StarCrafta:confused:

WarCraft III? WoW?

Dobri su i EA i Blizzard. Samo ne znam zašto svi govore da EA juri za novcem. Pa šta? Posao je posao, lova je ipak lova! :) Ko ne gleda pare danas? Meni su i jedni i drugi isti. Svako radi svoj posao, neko bolje neko lošije, ali ipak rade.

voodoo_
23.8.2006, 8:23
Ja ne znam da li je Blizzard imao jos neki hit vredan paznje pored StarCrafta:confused:
Dobro je što pratiš igračku industriju :)

Prvo, Blizzard je developer, EA je izdavač. Blizzard ređa hitove (koji su zapravo i igrivi), EA kupuje male developere koji posle moraju da štancuju Need For Speed Undergroundove, LOTR-ove i slične krševe koji su diskutabilnog kvaliteta i često služe samo da isprate film (šta će ljudi, pare su pare). Tako da, iako poređenje nije baš najsrećnije, Blizzard je majka.

M.Silenus
23.8.2006, 8:44
Ne znam, nešto ne gotivim ni jedne ni druge.
I to iz prostog razloga što se ne sećam kada sam zadnji put pokrenuo igru ova dva proizvođača ( ah, da EA je developer, ali po fazonu koji je već opisan ).

Poslednja Blizzardova igra koja mi se svidela je StarCraft.
Poslednja EA igra je... um... me mogu da se setim.

Moj lični favorit je Epic Games , mada su se oni okrenuli više pravljenju engine-a ( trenutno Unreal 3 i 4(!?) engine ).

Dimo
23.8.2006, 11:19
Blizzard,EA organski ne gotivim.

millancche
23.8.2006, 11:22
Znači gluplje poređenja nema, pored toga što su im delatnosti različite, takođe je i način rada drukčiji - EA štanca gomilu CRAP-a sa pedigreon i imenom kupljenim za male pare, a Blizzard pravi jednu-ali-vrednu igru svakih par godina... Nema tu dodirnih tačaka uopšte da bi se poredili, ali Blizzard svakako, ako već mora da se bira... Inače EA je , rekosmo, izdavač, u slučaju Blizzarda to Vivendi ako se ne varam, pa si to možda mogao da uporediš...

Dark_Runger
23.8.2006, 11:48
Ove VS teme bi trebalo lockovati :n-cc2:

dodgeme
23.8.2006, 13:31
bilzzard naravno.Neznam dali je EA games imao dobar naslov osim NFS serijala al i njega su iskvarili

DeCoy
23.8.2006, 13:49
Ja ne znam da li je Blizzard imao jos neki hit vredan paznje pored StarCrafta:confused:

E,stvarno sa ovakvim likovima nema sta da se polemise

Lepo je voodoo_nbg rekao u jednoj drugoj temi da je EA unistio gaming!To je susta istina.Godisnje izbacivanje FIFE XX,NBA Live XX,NFL XX,NFS ...

Blizzard stvara igre,dok ih EA samo stancuje;)

qwerius
23.8.2006, 13:51
Ja ne znam da li je Blizzard imao jos neki hit vredan paznje pored StarCrafta:confused:


Ima kako nema sta je WOW?

DeCoy
23.8.2006, 13:53
Prvo, Blizzard je developer, EA je izdavač.

Samo me interesuje...ko je bio izdavac za Warcraft III...koliko ja znam Blizzard Entertainment je i developer i publisher :icon_stud

DeCoy
23.8.2006, 13:56
Ima kako nema sta je WOW?

WoW je masina za stvaranje novca,nastala zahvaljujuci megapopularnosti Warcraft serijala.
Ne kazem da je WoW bez veze ili da ne valja,ali ne vidim taj elan koji su Blizzardovci ranije ugradjivali u svoje igre...ovo novo je tu samo nekako skrpljeno sa jednim ciljem...:(

Naravno da je novac bio presudan faktor i kod prethodnih Blizzard igara,ali kod WoW-a je bas...

SSgrunf
23.8.2006, 14:09
Zasto niko ne kaze da je taj EA pored svih tih budjavih naslova koje navodite izbacio i Battlefield 2, koja je, po meni, najbolja multiplejer igra trenutno! Ne treba zaboraviti ni Sims 2, koji je toliko zenskog sveta zakucao satima pored racunara! :cool:

Nicolas
23.8.2006, 19:52
Dobro je što pratiš igračku industriju :)

Prvo, Blizzard je developer, EA je izdavač. Blizzard ređa hitove (koji su zapravo i igrivi), EA kupuje male developere koji posle moraju da štancuju Need For Speed Undergroundove, LOTR-ove i slične krševe koji su diskutabilnog kvaliteta i često služe samo da isprate film (šta će ljudi, pare su pare). Tako da, iako poređenje nije baš najsrećnije, Blizzard je majka.
To je moje misljenje, ja nisam u mog. da igram WOW, sada sto neki drugi tvrde da je hit to je potpuno druga stvar, a WarCraft 3 mi nije bas bio zabavan, nije toliko zarazan kao drugi deo ili kao StarCraft koji i dan danas igram sa zadovoljstvom! To je moje misljenje. Ne morate odmah da se lepite ko muve na lepak.

Hocu reci da je Starcraft jedina Blizzard-ova igra u kojoj sam uzivao naspram desetak Ea Games-ovih pa sada ko ih stvara a ko otkupljuje i nije moja stvar. Nije da vise volim EA Games, svejedno mi je ali ima vise hitova!

@ Decoy Ponasaj se.

Inuyasha
23.8.2006, 21:23
Ukratko:
----------------------------------------
EA :boodala: :n-hang:
----------------------------------------
Blizzard :to_care: :to_care: :to_care:
----------------------------------------

4th Dimension
23.8.2006, 23:43
MIslim da ovaj strip sa Ctrl+alt+del dosta toga objašnjava, posebno na kraju:
http://www.ctrlaltdel-online.com/comic.php?d=20050218

Praetorian
24.8.2006, 8:33
Definitivno glas za Blizzard, nikad nisam voleo EA instant proizvode

SuperG
24.8.2006, 10:02
Definitivno glas za Blizzard, nikad nisam voleo EA instant proizvode

E lepo si to rek'o.

FiresnakE
24.8.2006, 12:16
Ne kapiram ovo poredjenje ali ajd sad........

BLIZZARD

Nema dileme nikakve.Da ne kakim sad mnogo zasto i kako ostali su to vec dosta dobro objasnili.Pogotovu voodoo_nbgd.

A i da je obrnuto od onoga sto je voodoo_nbgd rekao opet je BLIZZARD sam vrh.

mad_skillz
24.8.2006, 13:12
Zasto niko ne kaze da je taj EA pored svih tih budjavih naslova koje navodite izbacio i Battlefield 2, koja je, po meni, najbolja multiplejer igra trenutno! Ne treba zaboraviti ni Sims 2, koji je toliko zenskog sveta zakucao satima pored racunara! :cool:
Medju kojima je i moja bivsha devojka.Onoliko koliko sam ja nju smarao sa warcraftom , toliko je ona mene sa tim mrtvim simsima.Koliko me je samo nervirala ta igrica..
e da @topic pa rasprave nema Blizzard je tata i to je to , mislim pogledash naslove Diablo,Starcraft,Warcraft to su naslovi za antologiju , posebno starkraft iako ja warcraft najvishe volim , a da ne pricham shto sam potroshio mesece u D2 dok nisam nagurao barbariana i druida na 99 level....EA je klasichna komercijala i nema priche , nije to nishta loshe , ali tako je...mada me je blizz mali smorio sa ovim wowom , ne da nije dobro kao diablo nego nema 'leba , a taj war svet pa warcraft je osmishljen kao rts a ne rpg....no nema veze bitno je da Blizzard > EA Games any day (sa izuzetkom NFS serijala:D , to je jedino shto valja , i FIFA '99 :D )

dodgeme
24.8.2006, 14:50
nije tacno da je EA samo izdavac EA je i izdavac i proizvodjac.Isto kao kad bi se reklo da je Rockstar games izdavac samo

SSgrunf
24.8.2006, 19:55
Medju kojima je i moja bivsha devojka.Onoliko koliko sam ja nju smarao sa warcraftom , toliko je ona mene sa tim mrtvim simsima.Koliko me je samo nervirala ta igrica..
Onda tacno znas o cemu pricam! I pored toga sto EA zaista nema posebno inteligentne igre moram da priznam da trenutno najvise provodim vreme na BF2!

voodoo_
24.8.2006, 20:22
nije tacno da je EA samo izdavac EA je i izdavac i proizvodjac.Isto kao kad bi se reklo da je Rockstar games izdavac samo
Osim EA Sportsa, ne znam koji stari EA studio i dalje radi...

ForceWare
25.8.2006, 1:15
Izgleda da samo ja branim EA...

Moram nesto da kazem (nek modovi obrisu) al' moram:

Svi vi kenj*te o EA Gamesu a opet SVI VI igrate njihove igre. C, c, c...

mad_skillz
25.8.2006, 1:56
Izgleda da samo ja branim EA...

Moram nesto da kazem (nek modovi obrisu) al' moram:

Svi vi kenj*te o EA Gamesu a opet SVI VI igrate njihove igre. C, c, c...
nishta osim need for speed-a....:D

Siniša
25.8.2006, 2:13
Vecina igara koje sam ja igrao izdao je EA pocev jos od Sega Mega Drive 2 (NBA live 1995).
Naravno da izdaju i lose polugotove izbljuvke od naslova, ali ima i onih koji su stvarno dobri koje sam presao po vise puta.
Sto se tice Blizzard-a kad se on spomene meni padaju samo warcraft i starcraft na pamet.

3LANCER
25.8.2006, 20:24
Ne znam dal sam cuo gluplje pitanje - EA pravi igre koje su prosek pa jos razvodnjenje - 100 miliona verzija NFS-a,fife, kosarke i ostalih sportova (cak i kriket da udovolje Britancima), svaki film su obradili (osrednje naravno)... rade igre bez imalo emocija vodjeni svojim novcanicima koji kipe od sustavih novcanica. Ja ih ne volim. Cak i cuveni Battlefield nije nesto - vidi se da je namenjen za male Amerske bogatune koji ne znaju sta da rade sa 10 Mbit konekcijama, sve politicki korektno i veliko T na kutiji (to znaci da mogu da igraju i osnovci jer nema ni kapi "crvene boje"). U stvari, jedina igra koja je bila dobra je Red Alert. Prosto cudi da su dozvolili da u igri mozes da srusis Pentagon (al' su Ruje ipak izgubili na kraju kampanje). Sims mi ne spominjite jer je to obican simulator shoppinga. (ne znam devojku koja nije odlepila jer je mogla da kupi roze tapete u igri)

Blizzard ima tim genijalaca, oni slusaju community po raznim forumima i unapredjuju svoje igre u zavisnosti sta se fanovima svidja. WoW jeste generator para ali za te pare ima i sta da se igra, dok npr. neki od novijih NFS naslova donese samo jednu do dve sitnice. Primer: prvi underground je meni bio OK, Fast and Furious fazon nije bio koriscen u igrama a i osecaj brzine je bio dobar. Drugi NFSU je doneo samo kozmeticke dodatke kolima i kisa je bila random faktor. A onda se sete da ubace dnevne trke i pandure sto je jedino sto ima u Most Wanted (ispada da su ulicni trkaci gluperde kojima je samo do jurcanja sa snagama reda&zakona). Primer2: Warcraft 3 - instant hit koji su Blizardovci dugo spremali. Ima kampanju, skirmish, multiplayer, modove i najvaznije - World Editor! To programce je zasluzno za sve nove kampanje i modove (pa cak i za Dotu koju bas i ne gotivim). Starcraft se jos uvek igra i bice turnir na WCG-u. Diablo jos uvek niko nije oborio sa trona.
Blizzard je uvek bio i ostace kralj!

VIPERINHO
26.8.2006, 1:20
Svi kazete da vam je glupo pitanje, (shto onda lomite prste pisajuci?)
a razlog vam je svima isti, objashnjavate isto, blizzard radi ovako, ea radi ovako... (to svi znaju... smartguys)
Vi ne razumete da neko vishe voli da igra "maloumni" NFS nego igricu tipa... diablo? c c c...
I meni nekad vishe prija NFS...

voodoo_
26.8.2006, 15:03
Mašiš poentu. Jeste EA nekad (pre 6+ godina) pravio odlične igre, ali se sada pretvorio u kapitalističko-imperijalističku korporaciju koja ide i guta male developere kako se koji pojavi, i onda ti developeri rade kojekakve krševe po narudžbini. Koju zadnju EA igru si igrao a da je bila baš baš dobra?
EA u gejmerskom svetu je isto što i Microsoft u softveraškom.

ForceWare
26.8.2006, 17:57
...Vi ne razumete da neko vishe voli da igra "maloumni" NFS...
Sta tu ima maloumno A!:mad:

c c c...
Aj sad malo kopiraj mene:tapsh:

C, c, c...

tomas
26.8.2006, 18:01
poredjenje je glupo...

uopshte ne prave iste igre (zanrovski),tako da tu nema shta da se poredi...
ja gotivim ea games samo zbog nfs-a a blizard zbog diabla a wow je teshko njesra jer je kopija diabla,samo shto je 3d. A ima i dosta ljudi koji vole vishe sportske igre nego rpg/frp... moze se reci da je mrtva trka:odoK:

dodgeme
26.8.2006, 18:24
ja sam na obe strane ali moram da priznam da me je razocarao blizzard u poslednje svreme.Prvestveno time shto ce izdati starcraft ghost samo za konzole i time shto su izgleda obustavili bilo kakav rad na diablu 3 [dobro tu je ipak HG:London tkao da nije sve gotovo].A sa druge strane EA[bez sportsa] me je odushevio time shto je izdao 2 mnogo dobre igra Battlefield 2 i sad bkattlefield 2142 treba da izadje do kraja godine.Tako da ...

voodoo_
26.8.2006, 19:11
Starcraft Ghost je na korak od otkazivanja...

dodgeme
26.8.2006, 23:51
ali sama pomisao da ih boli pishtolj za igrace na PC*u je ponizavajuca

VIPERINHO
27.8.2006, 2:16
Bash je funny ovaj nFORCE 3 :D
Sorry za NFS ("maloumni" sam ipak stavio pod "")
Vidi, NFS je igrica koju sam najvishe igrao... medji prvih pet sigurno.
To je igrica uz koju sam oslepeo :eek:
Ali, ipak, ne treba puno mozga da budesh drift king npr.
Blizzard je skroz drugachiji svet, ali nije to poenta...
Blizardove igrice su na tronu, one se igraju na drugachiji nachin od ostalih :love: , a kopijama, ma koliko bile dobre... fali neshto...

The Dark Gamer
6.9.2006, 21:34
E,ovako moje misljenje se podudara sa misljenjem vecine...

EA Games,je svakako veci gigant na igrackom trzistu,od Blizzarda,i igre su im komercijalnije,i medijski,i javno bolje ispracene.Secam se kada je trebao da izadje NFS:Underground 2,pa reklama se vrtela na skoro svim stranim televizijama(na MTV posebno),Cak su za neke posebne elemnte gameplaya(zvucne efekte i osecaj brzine) angazovali vrhunske profesionalce za svoju struku.Iako su mi sve igre koje EA izbaci dobre,i igrive,osim NFS serijala oni gotovo da nisu izdali nijedan kvalitetan naslov(sigurno su izdali dobre igre,ali da li je 80% tih igara kvalitetno,a pod tim podrazumevam da su joj svi elementi na mestu,da je zabavna,i da nije previse nasilna,ali da bude ipak ozbiljna igra).Pa i Harry Potter igre su im solidne(ovaj cetvrti deo je:icon_evil ),kao i LOTR igre...ali fali im neki smek koji imaju Blizzardovi mezimci(Diablo,Warcraft,WOW,Starcraft...),koji su BEZ PREMCA,i koji su obavezna lektira za sve gamere.Blizzardove igre nisu ispracene kao EA,ali su daleko bolje i kvalitetnije,imaju posebnu draz,koju nijedan ozbiljniji gamer nece lako iscrpiti...A,jos kao slag na tortu Blizzard do sada nije imao promasaja kao EA(ja mislim da dosada nijednu losu igru nisu napravili...),i ,eto, to dokazuje da umece cesto ima primat u odnosu na money,money,money....:tapsh: :tapsh: :tapsh:

TAKO DA MOJ GLAS IDE BLIZZARDU:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

silver-ranca
3.3.2007, 21:34
Ja glasam za Blizzard jer mi je to i onako omiljena kompanija. :n_klanja: :alealeee:

masteri
3.3.2007, 21:56
EA GAMES

Carnex
3.3.2007, 22:40
pitanje je pogresno postavljeno
Blizzard VS Relic Entertainment
ili nekada aktuelno
Blizzard VS Westwood Studios bi bilo realno poredjenje. Ovo nema veze sa zivotom

pil€
3.3.2007, 23:38
ali je blizzard bolji... mozda je ea izdala vise igara, ali blizzardove su sve extra...
wow, warcraft, diablo... a i predpostavljam da ce diablo 3 da bude super.:)

tab503
4.3.2007, 0:44
iste su.
I jedna i druga kuca imaju ekstra naslove.
Ako vec moram da se odlucim, smatram da je EA Games bolji jer im je produkcija mnogo veca a samim tim izbacuju veci broj kvalitetnih igara. Za razliku od njih Blizzard skoro sve sta izbaci je super ali opet to je daleko manji broj kvalitetnih igara nego sto ih EA izbaci.
Ne treba zaboraviti da je EA izuzetno jak u sportskim igrama, ima dobre FPS-ove, strategije a Blizzard ima samo 2 RPG igrice i 1 strategiju (starcraft i warcraft su u sustini identicne igre sa razlicitim skinovima ;) ).
Ovo se opet svodi kao i prica win ili linux ili mozilla i IE. Oni koji ne vole monopoliste i jake uvek ce reci blizzard ali ruku na srce iza EA stoji daleko veci broj igara koje su u najmanju ruku istog kvaliteta kao i blizzardovi hitovi.

Elessar
4.3.2007, 1:24
Glasam za Blizzard, naravno. Odrastao sam uz njihove igre a EA je suvise komercijalan. Samo i Blizzard polako postaje monopolista, nisu to vise oni isti ljudi. Ne mislim samo na one koji su osnovali flagship studios, vec i na odnos prema battle netu. Kao da im je samo WOW bitan, svi ostali serveri su losi. Neko rece da je Diablo II sredjen, moram se ulogovati kasnije da probam.

Geronimo
4.3.2007, 3:09
Rekao bih da je Blizzard izdao mnogo bolje igre, poslednja dobra igra od EA gamesa je Battlefield 1942 (pre 5 godina izasla). Sve posle toga je cista komercijala.

tab503
4.3.2007, 10:27
Iskreno govoreci EA ima ogroman broj hitova.
Komercijala ili ne iza njih stoje naslovi koji su igrivi i popularni.
Tiger woods
nba
nfl
Command & Conquer
SIMS
Battlefield
LOTR
NFS
Crysis
harry potter
MOHA
black & white
knights of honor (mozda jedina strategija gde su srbi , srbi :) )

Ko vidi ove naslove i uporedi sa 3 ili 4 megahita od Blizzarda mora da prizna da je EA Games uspesniji. E sad druga je prica sto je blizard developer a EA izdavac i realno ne mogu se ni uporedjivati i sama tema je malo piglu ali ako vec mora da se uporedjuje EA je bolji 100 puta ma koliko drugi zeleli da dokazu da je blizzard bolji. Jednostavno. Firma koja izbaci 2 dobra naslova ne moze da bude bolja od one koja izbaci 10.
Tako gledano ja mogu da tvrdim da je 3DO najbolji jer iza njega stoji legenda. Heroes Of Might and Magic.
Zamislite kako bi bilo da nije bilo EA hitova. Realno celokupna Blizzard imperija pociva na 2 igre. Diablo i Warcraft. Sve ostalo je razrada te igre (i wow je razrada warcrafta) a ako cemo realno warcraft (starcraft) su identicne igre kao i Command & Conquer tako da u i tu egal. Niko ne moze da tvrdi da je warcraft 3 bolji od generalsa recimo.

pil€
4.3.2007, 13:52
...iza njih stoje naslovi...
Crysis...
mislis ispred :D

Geronimo
4.3.2007, 14:22
Komercijala ili ne iza njih stoje naslovi koji su igrivi i popularni.


To sto je nesto igrivo i popularno ne znaci da moze da se poredi sa blizzardovim megahitovima koji se igraju u celom svetu vise godina posle njihovog izlaska, imaju atmosferu koja privuce igraca za monitor po vise sati itd. Jeste EA games napravio jedan Battlefield 1942, ali mislim da bi i on bio izgustiran posle kraceg vremena da nisu za njega izasli odlicni modovi koji su ubacili 10X vise sadrzaja nego sto je Battlefield sam imao, tako da im je zajednicki samo engine i poneka mapa. Kasnije igre ovog serijala '42 nisu ni do kolena.
Nisam znao da je EA napravio Knightse, i to je jedna odlicna igra, ne znam sta im bi da je izdaju.
Generali jesu dobri ali sad ih retko ko igra dok se Warcraft 3 igra po igraonicama non-stop (ne kazem da je to merilo, ukusi su razliciti, i ja sam vise voleo generale nego warcraft, ali to govori o uspesnosti igre)
Ostale igre gore nabrojane sam sve igrao (NBA i NFL doduse 2000 godine), pa mogu da kazem da su sve dobre, skoro sve sam ih obrnuo i dobro se zabavio igrajuci ih, ali sam ih posle kratkog vremena zaboravio, dok jos uvek opikam u igraonici poneku partiju W3 i s vremena na vreme napravim novog lika u diablju pa ga obrnem po ko zna koji put. :)

Inuyasha
4.3.2007, 17:16
Ukratko, EA je nekad pravio dobre igre (nemojte se varati, vecina dobrih igara nije pravio EA nego ih je samo izdavao), ali sada, EA je pravi komercijalni shit.

Telepatic
4.3.2007, 17:22
Ne znam za vas ljudi,al meni se kod blizzarda svidja warcraft 3,koja mi je najbolja igra svih vremena(dok je wow tesko sr*nje,zaraznost-0,poenta igre je da farmujes ko kreten i tako se nabudzis...LoL)kajem se sto sam bacio pare na njega...Dok kod EA games mi jedino nesto vredi igra-Clive Barker's-Undying(nisam siguran kako se pise^^)

Sol-Badguy
4.3.2007, 18:07
Jedine igre iz EA Gamesa koju gotivim su C&C serial. Ostalo chist krsh! Blizzard zato ima, Diablo, StarCraft, WarCraft, WoW. EA moze samo da proba da mu prismrdi sa Crysisom, ali cim sam cuo da je za njega odgovoran EA ohladio sam se za nju.

Shortly, bow to the Irvine boys! :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja: :dedica:

voodoo_
4.3.2007, 18:40
Ko vidi ove naslove i uporedi sa 3 ili 4 megahita od Blizzarda mora da prizna da je EA Games uspesniji.
Ko vidi ove naslove može samo da konstatuje da je EA postao čabar od firme, jer Tiger Woods, Sims, Hari Poter i slični krševi ne mogu ni prineti Starcraftu i Warcraftu.

Densetsu
4.3.2007, 20:26
Smesno.
EA games su najveci lopovi koje je svet ugledao.Sve dok se vi zadovoljavate sa polu-krs igricama koje EA izbacuje svake druge nedelje to ce i njihov kvalitet da opada a EA-ove kase da se pune.
Zadnji NFS je krs da veci krs ne moze biti.To je kao da su uzeli NFS Underground dodali 4 grada i malo poboljsali grafiku sto i moj pokojni deda moze da uradi.
Njihove sportske igre su smesne.Madden je ista igra kao i pre 6 godina samo sa updejtovanim igracima.
NBA Live '07 je smesan u poredjenju sa NBA 2k7.
I povrh svega oni imaju mu...a da naplacuju dodatni kes ZA GLUPOSTI KAO STO SU SIFRE!?
Ako mi trebaju sifre(a ne trebaju mi) otici cu na gamefaqs.com ili neki drugi sajt.
Moj glas ide Blizzard-u.
Jeste da im treba mnogo da izbace novu igru,ali ta igra ima kvalitet i moze da se igra 6+ godina(kao npr. Starcraft,Diablo,Warcraft...).

EDIT:

Vi mesate developer sa publisher.
EA samo izdaje igre koje prave drugi ljudi.
Tako da ako vidite kvalitetnu igru a ima EA logo to znaci da ju je neka druga kuca uradila(kao na primer Crytek ili kako se vec zovu koji izdaju Crysis).

tab503
4.3.2007, 21:40
samo male digresije.
Tiger Woods je fantasticna simulacija golfa za najboljom fizikom.
Nije tacno da se u NFL-u updateuju samo igraci. Igra je pretrpela mnoge izmene (uveden na primer QB vision i slicno) ali kao i za tiger woods o tim igrama ne mogu da govore i sude oni koji ih i ne igraju.
Potpuno se slazem za NFS da su sa zadnjim naslovima sje*ali serijal. Meni je i dalje najbolji NFS 3 :)
Sto se tice SIMS-a ni ja ih ne igram ali to opet ne znaci da igra nije dobra. Ona je bila najprodavanija igra prosle i pretprosle godine u USA. Sad sam zaboravio ali valjda vise od milion ljudi je docekalo Novu godinu u virtualnom online doceku NG. To sto su Ameri usamljeni je druga prica ali opet popularnost igre se ne moze osporiti. Problem je sto svi gledate subjektivno. Pricate ja pa ja. Ne moze se tako govoriti. Ali opet kao sto sam i ranije rekao a i densetsu je potvrdio ovaj izbor je globalno piglu jer EA i Blizzard jednostavno nisu isti tip kompanije. Moze se cak desiti da jednog dana EA izvrne kes i on izda neki buduci nastavak warcrafta, wow-a ili diabla.

Densetsu
4.3.2007, 21:57
Moze se cak desiti da jednog dana EA izvrne kes i on izda neki buduci nastavak warcrafta, wow-a ili diabla.

:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Blizzard se toliko nakrco love od WoW-a i drugih hitova,da bi mogao da kupi Srbiju,okolne zemlje i da im ostane kusur da napravi jos 20 igrica iliti drugim recima nema sanse da ce EA ikad kupiti Blizzard ukoliko se ne desi neko cudo.

tab503
4.3.2007, 22:19
Nemoj da si toliko siguran.
Ja sad ne znam kako je blizzard napravljen i kako mu ide unutrasnja hijerarhija ali ako ima vlasnika nije nemoguce da ga proda za teske pare EA-u.
Sve se vrti oko love a niko nije imun ako mu ponude 50 - 100 miki i to deviznih :)

pil€
4.3.2007, 22:23
a cak i ako izda, to ce biti shit. ea games - warcraft 4: return of the money :D

Inuyasha
4.3.2007, 22:50
hehe, tako nekako....I HATE EA...stvarno ih mrzim, najvishe zbog toga shto su upropastili NFS i C&C serijale....videcemo shta buducnost donosi, ali neverujem da ce se EA ikada popraviti...

Densetsu
4.3.2007, 23:03
Nemoj da si toliko siguran.
Ja sad ne znam kako je blizzard napravljen i kako mu ide unutrasnja hijerarhija ali ako ima vlasnika nije nemoguce da ga proda za teske pare EA-u.
Sve se vrti oko love a niko nije imun ako mu ponude 50 - 100 miki i to deviznih :)
Cisto sumnjam da EA moze da se odvoji od tolke sume,a ako bi se ne daj boze kojim slucajem to dogodilo,Blizzardovi fanovi bi izazvali 4 svetski rat.

pil€
4.3.2007, 23:11
mislis treci? ili bi treci bio kad bi ea izdao novi starcraft :)

Densetsu
4.3.2007, 23:13
mislis treci? ili bi treci bio kad bi ea izdao novi starcraft :)
Moze se tako reci :D

Elessar
17.3.2007, 1:42
Izgleda da ce C&C 3 ipak imati onaj stari smek! Sa naprzenom grafikom i svim sto slijedi, jedino me strah da ne bude nekih politickih poruka. Bez obzira na kvalitet novog C&C - a, ipak je moje srce vezano za Irvine - ovce.:)

The mighty Boo
17.3.2007, 9:23
EA je uzas, i izdaje samo najgore komercijalno djubre,a tek retko ubode dobru igru.

E sad je ne podnosim Blizzard - njihove su mi igre Starcraft, Warcraft, Diablo, WoW olicenje mediokritetnog u igrackoj industriji. Sve su pravljene po principu da i debil moze da ih shvati (skoro kao i Simsi) i tacno ciljaju na prosecnog (u svakom aspektu) gamera.

The mighty Boo
17.3.2007, 9:27
Jedine igre iz EA Gamesa koju gotivim su C&C serial.

Westwood je pravio C&C serijal dok ga moroni iz EA nisu kupili, rasformirali i kasnije plasirali uzas zvan C&C Generals. Sve ostale igre napravio je (i izdao ako me secanje sluzi) samo Westwood.

zdravkelja
17.3.2007, 16:34
Cinjenica je da EA ima vishe hitova nego Blizzard
Ali poshto je Warcraft neprevazidjen, Blizzard je bolji;)

NEMUS
21.3.2007, 18:57
Cinjenica je da EA ima vishe hitova nego Blizzard
Ali poshto je Warcraft neprevazidjen, Blizzard je bolji;)

Slazem se ali warcraft neverovatno ali vise vremena igram EA tako da ja mislim da je bolje EA VISE HITOVA:D

Shadowfax
21.3.2007, 20:11
Blizzard, definitivno.
Ne samo zbog Warcrafta, tu su i Starcraft, Diablo, WOW(kvalitetna igra mora se reci, mada ga ne igram).

shimec
21.3.2007, 23:49
Mislim da je malo glupo uporedjivati ova 2 proizvodjaca... Ipak EA izdaje i pravi mnogo veci dijapazon igara, raznih zanrova... Blizzard je ipak vise specijalizovan za RTS i RPG...

Inuyasha
22.3.2007, 10:24
Mislim da je malo glupo uporedjivati ova 2 proizvodjaca... Ipak EA izdaje i pravi mnogo veci dijapazon igara, raznih zanrova... Blizzard je ipak vise specijalizovan za RTS i RPG...
hm...ni ja bih nebi uporedjivao...but, Blizzard nije nikad izdao djubar od igre! Od toga shto EA izda...neam pojme, recimo 15 naslova godisnje, od kojih su iole 3 igriva, ali ipak shit, po mom misljenju nemogu ni da primirishu Blizzardovim igrama, jer kad Blizzard neshto izda, e druze moj ona je to igra, a ne komercijalno djubre!

zdravkelja
22.3.2007, 22:56
Al oni izdaju neshto jednom u dve-tri godine:opanachke

Densetsu
22.3.2007, 23:15
Al oni izdaju neshto jednom u dve-tri godine:opanachke

Kvalitet je bolji od kvantita.
Zamisli samo da svaka kompanija izdaje igrice svake druge nedelje.
Igrali bi smo NFS 1 000 000,Pro Evolution Soccer 1000,Final Fantasy 999 i list ide dalje.
Ako treba za dobru igricu treba vise vremena da se napravi a na koju cu utrositi godine i godine igranja(warcraft III na primer) onda cu je radije uzeti nego 5000-iti nastavak X igre.

zdravkelja
22.3.2007, 23:30
Slazem se, ali tesko je izdrzati 3 godine:ciao:

Densetsu
22.3.2007, 23:58
Slazem se, ali tesko je izdrzati 3 godine:ciao:
Ali za te 3 godine cekanja dobijes 6 godina igranja :dedica:

The mighty Boo
23.3.2007, 0:45
Mislim da je tema problem. Blizzard je i razvojni studio i izdavac (vrlo profitabilna kombinacija). Oni prave malo, ali kontinuirano, i mlate pare nemilice. EA je vise izdavac (daleko veci od Blizzarda), a naslove izdaje prema sablonu koji mu donosi najveci profit, i to po principu sto vise to bolje. Cinjenica je da etiketa EA games-a vise nije garant nikakvog kvaliteta (sto je donekle ocekivano kada se uzme u obzir koliko izbacuju), dok bi se Blizzardu moglo prebaciti da vrti iste fore vise od deset godina i ne donosi nista sustinski novo i vredno jos od Diabla i Starcrafta.

Mislim da je mnogo bolja tema recimo Relic (Homeworld, Warhammer 40k, Impossible Creatures, Company of Heroes...) vs Blizzard (Starcraft, Warcraft), mozda dve najjace kompanije u svetu RTS igara...

Ili npr Bioware vs Bethesda u svetu RPG igara (mada je tu jasno ko je jaci)...

Ocelot
23.3.2007, 0:57
A zašto uvek mora da bude "vs"? Zašto jednostavno ne upoređujete dve ili više igara tražeći njihove sličnosti, slabosti, razlike, šta bi kombinovali iz tih igara... Ne mora uvek da se popljuje jedna igra da bi druga izgledala bolje.

tab503
23.3.2007, 17:55
to ti je u nasoj naravi.
Svako ce ono sta voli da dize u nebesa a ostalo ce da pljuje (pogledaj samo rasprave linux vs windows, IE vs Firefox itd itd)

Densetsu
23.3.2007, 21:09
to ti je u nasoj naravi.
Tako je u svacijoj naravi,nemoj da generalizujes.

tab503
24.3.2007, 1:17
da ali je karakteristika Srba da isteruju a i inat je rec koja se jako tesko prevodi na strane jrzike ;)

Rocker
24.3.2007, 1:50
da ali je karakteristika Srba da isteruju a i inat je rec koja se jako tesko prevodi na strane jrzike ;)

Da, mi smo izlmislili inat, yeah right! :rolleyes: Ovde se radi o omiljenom izdavaču igara a svako ima svog favorita i pravo da navija, takoda prestanite sa off-om i besmislenom metafizičkom raspravom o naravi našeg naroda!

Kishobran
7.4.2007, 21:57
E sad je ne podnosim Blizzard - njihove su mi igre Starcraft, Warcraft, Diablo, WoW olicenje mediokritetnog u igrackoj industriji. Sve su pravljene po principu da i debil moze da ih shvati (skoro kao i Simsi) i tacno ciljaju na prosecnog (u svakom aspektu) gamera.
Izvini, al zar nije to olichenje kvaliteta?
Blizzard je majstor u pravljenju igara koje je tako lako nauchiti igrati, al koje je teshko savladati. Zar ta ogromna doza zaraznosti koja se nalazi u svakoj igri nije pokazatelj savrsene formule? Toliko raznolikosti, a u isto vreme skoro savrsen balans u igrama koji konstanto poboljshavaju patch-evima. U to dodash i odlicnu prichu i eto ti best-sellera.
Pa bre Starcraft i Warcraft su postavili temelje RTS strategije i koje niko josh nije skinu sa tog trona. Diablo koji je dobijo nebrojeni broj klonova i WoW koji je pocistio sve konkurente sa MMORPG scene. Al pre svega njihove igre se jos uveliko igraju i igrace se. Zar ti to ne govori nesto?

Umesto sto si uvredio moju inteligenciju poredivsi Blizzardove igre sa Simsima, mogao si samo da kazes da ti se nesvidjaju takvi tipovi igara, al ajde.

The mighty Boo
7.4.2007, 22:30
Igre im jesu zarazne ali to nije pokazatelj kvaliteta. I Hari Poter je zarazan pa ga to ne cini ozbiljnim literarnim delom.

Homeworld recimo ima gotovo umetnicke kvalitete i poredjenje sa Starcraftom je smesno bez obzira sto je ovaj sto puta igraniji.

Starcraft i Warcraft nisu postavili temelje RTS nego Dune i C&C.

Pored Diabla ima svega nekoliko akcionih RPGova (oko 15) od kojih su striktni klonovi jako mali deo. Uostalom baci pogled na RPG forumu da vidis sta RPG igraci misle o Diablou. Ili jednostavno odigraj Baldurs Gate.

Kao sto rekoh igre su im masovne po popularnosti ali se ne mogu pohvaliti nekim ogromnim kvalitetima. Sem reklamom. Ne verujem da ima ijedan studio u celoj industriji koji napravi hit od igre reklamom i pre nego sto je igra izasla
(kao kada su uzdizali u nebesa Diablo II i prodali ga u masovnim tirazima, pa su im jos i kriticari pomogli sve da sakriju cinjenicu da je igra bila 5 godina iza svog vremena kako po tehnickim sposobnostima tako i po kvalitetu)

Dio37
7.4.2007, 22:33
Igre im jesu zarazne ali to nije pokazatelj kvaliteta. I Hari Poter je zarazan pa ga to ne cini ozbiljnim literarnim delom.

Homeworld recimo ima gotovo umetnicke kvalitete i poredjenje sa Starcraftom je npr smesno bez obzira sto je ovaj sto puta igraniji.

Starcraft i Warcraft nisu postavili temelje RTS nego Dune i C&C.

Reci mi, zbog cega ti igras igre? Zbog umetnickih vrednosti ili zabave? :)

The mighty Boo
7.4.2007, 22:51
Naravno zbog zabave ali kada ih zavrsim, onda odvojim one koje imaju "nesto vise" i zapamtim ih. Koje su to, napisao sam na temi 10najboljih.

Ostale idu na smetliste istorije kao sto to onomad rece Trocki :D

Ovo je sad totalno subjektivni deo ali meni iskreno nijedna Bliz. igra nije bila zabavna duze od 2-3 dana, ali to je vec moja stvar...

Inace se maksimalno trudim da budem objektivan jer volim da pravim svoje recenzije.

Villeneuve
9.4.2007, 23:46
Joj boze pa naravno Blizzard:D electronic arts samo stancuje igre:mad:

uros_hacker
11.4.2007, 13:05
EA jer ima više igara svih žanrova, dok Blizzard spava i ne pravi nove igre nego pliva u novcu zbog WoW-a.

FRIghTMaN
11.4.2007, 14:55
BLIZZARD... diablo,starcraft,warcraft,wow

Eris
11.9.2007, 14:01
Blizzard

zokocx
11.9.2007, 18:27
Jednom reciju sve sto EA napravi je ili za jednokratnu upotrebu (i to vrlo kratku) ili upropasti nacisto ... posebno sta je napravila sa C&C serijalom... A za Blizzard nemam reci sve sto napravi, nece da prestane da se igra dok svaki gamerj.. to ne proba.

Lokigodofirendlies
11.9.2007, 18:57
Zavisi sta volte, revolucionarne igre koje nikad ne izlaze iz upotrebe ili gomilu (DE)genericnog djubreta.

Doolio
11.9.2007, 19:58
citam i ne mogu da verujem, poznajem dosta ljudi i nikad u zivotu nisam cuo ili video da je neko rekao bilo sta pozitivno za EA (ne racunam EA od pre 10-20 godina). jednostavno sam zapanjen ovim topicom, ali dobro, covek se uci dok je ziv. u svakom slucaju, poredjenje EA sa bilo kojom drugom igracki orijentisanom fransizom je po meni uvredljivo za te druge ljude...

Srlandand
12.9.2007, 21:42
Kao da su uporedjeni PS3 i Atari. EA je bila nesto pre 15 godina, ali sada pravi smesne igre, dok Blizzard malo saceka pa izbaci legendarnu igru.

Sol-Badguy
12.9.2007, 22:01
Neko je pomenuo da je EA samo pubblisher, ali oni diktiraju uslove developerima, i ipak te igra postaju komercijalni krš namenjen polumozgašima. Blizzard se sad malo zahuktao, exp. za WoW, pa Starcraft II, sledi Warcraft film, nekako mi mnogo sad brzo furaju... neće to na dobro, posebno strahujem zbog tog filma... :(

acaf
12.9.2007, 23:00
Pa dobro oni imaju 2-3 tima. Jedan radi na WoW-u, drugi na Starcraftu, treci svrlja okolo. A i taj SC2 se razvija vec godinu-dve a verovatno ce i da izadje za godinu-dve. A sto se tice filma, nece oni da ga snimaju, nego neka filmska kuca. Oni prodaju prava, malo nadgledaju (dace bog) i to je to.

A sto se tice EA, ne znam sta da kazem o njima. Neko pre 6 meseci :) rece da im samo EA Sports radi. Sta radi?? NBA se ne menja 3 godine, zato sto ne postoji ni jedna druga kosarkaska simulacija. Isto su to cinili i sa Fifom. Igrao sam sve Fife od 98-2003, jer nije bilo drugog fudbala na kompu. Onda se pojavio PES3, i od tada je Fifa "kao" pocela da se poboljsava. Malo kasno su se setili, valjda ce tako biti i sa kosarkom.

A i taj NFS. Za Porshe Unleashed su isli u porseovu fabriku, gledali svaki detalj, enterijer, ovo ono....bar su se trudili. Od Undergrounda se nista ne menja. Dodaju kola, delove, poboljsaju grafiku, uzmu pricu iz meksicke serije i prodaju igru. O C&C-u necu ni da pricam. Ko zna kakvu bismo istorijsku igru igrali da Westwood i dalje radi.


Znaci BLiZZARD :D

DeCoy
12.9.2007, 23:26
Ali stoji i činjenica da se i pored svega toga EA igre i dalje prodaju i igraju;)

A i Blizzard me je smorio...dosta više leech-ovanja Diablo, Starcraft, Warcraft franšiza...dajte nešto novo, nešto drugačije...

OK tu je novi SC2, ali to je i dalje sukob Terani vs Protosi vs Zergovi, par novih jednica, novo grafičko okruženje...kao da igraš n-tu ekspanziju...kad već imaju taj treći tim koji švrlja okolo, mogli bar malo da se potrude i da ne postanu novi EA koji se valja u parama(od WoW-a) i izbacuje igre iz svoje franšize, ali ne na godišnjem nivou, nego na svake 3-4 godine...

Drugim rečima...HOĆU nešto POTPUNO novo od Blizzarda...

Belfegor
12.9.2007, 23:39
mozda za par godina. ali sumnjam, posle SC2., mozda dobijemo diablo 3, a tu je jos ekspanzija za WOW (rekli su po jednu za svaku godinu). cisto sumnjam da ce da ulaze u nove vode kad jos mogu da kupe namet od proverenih ostvarenja. zato elfovi, ljudi, andedi, zergovi, terani... u napaaaad!!!

acaf
12.9.2007, 23:54
Radi i taj treci. Bila je neka najava uporedo sa najavom za SC2 da rade na nekom tajnom projektu :)

Ja bih zeleo Warcraft IV, mada dok god budu muzli WoW, slabe su sanse. Nisam neki ljubitelj RPG-a pa mi je svejedno za Diabla i $#@*& WoW. Kad bi napravili neku novu strategiju nezavisno od War/StarCrafta, svako vece bih im palio svecu.
A to sto EA prodaje mnogo igara cisto je posledica gluposti zapadnjaka i viska u budjelaru. Ne secam se kad su izdali jednu pristojnu igru koju sam presao iz zadovoljstva, a ne cisto da bih presao. Primer: Kada sam igrao kampanju Warcraft3, jedva sam cekao da vidim sta ce sledece da se desi, da odgledam neverovatno odradjene filmove. Kada sam igrao kampanju LOTR2, presao sam 3. misiju , rekao:"meh" i obrisao igru.

zdravkelja
13.9.2007, 0:05
Warcraft IV bi me stvarno usrecio, al pre 2010. sigurno nece biti nishta. Nastavak najbolje igre svih vremena se mozda nikad nece ni pojaviti...:(:(:(

Illidan od Srbiju
13.9.2007, 17:55
Neko je pomenuo da je EA samo pubblisher, ali oni diktiraju uslove developerima, i ipak te igra postaju komercijalni krš namenjen polumozgašima. Blizzard se sad malo zahuktao, exp. za WoW, pa Starcraft II, sledi Warcraft film, nekako mi mnogo sad brzo furaju... neće to na dobro, posebno strahujem zbog tog filma... :(

Cemu strah?Cuo sam da se film radi u istoj tehnici kao ''300'',a znajuci kakav je Bllizard kad se zahukta,nema zime.

EA jer ima više igara svih žanrova, dok Blizzard spava i ne pravi nove igre nego pliva u novcu zbog WoW-a.

Ti si stvarno jedan cudna osoba.Bllizard je imao novca i pre WoW-a.Sa igrama kao sto su Warcraft 3 i Starcraft ne mozes biti svorc.A bojim se i da pomislim koliko ce para tek da dobiju sa WoW:Wraft of the Litch King.Starcraft II i Warcraft filmom.

Illidan od Srbiju
13.9.2007, 18:04
Igre im jesu zarazne ali to nije pokazatelj kvaliteta. I Hari Poter je zarazan pa ga to ne cini ozbiljnim literarnim delom.

Homeworld recimo ima gotovo umetnicke kvalitete i poredjenje sa Starcraftom je smesno bez obzira sto je ovaj sto puta igraniji.

Starcraft i Warcraft nisu postavili temelje RTS nego Dune i C&C.

Pored Diabla ima svega nekoliko akcionih RPGova (oko 15) od kojih su striktni klonovi jako mali deo. Uostalom baci pogled na RPG forumu da vidis sta RPG igraci misle o Diablou. Ili jednostavno odigraj Baldurs Gate.

Kao sto rekoh igre su im masovne po popularnosti ali se ne mogu pohvaliti nekim ogromnim kvalitetima. Sem reklamom. Ne verujem da ima ijedan studio u celoj industriji koji napravi hit od igre reklamom i pre nego sto je igra izasla
(kao kada su uzdizali u nebesa Diablo II i prodali ga u masovnim tirazima, pa su im jos i kriticari pomogli sve da sakriju cinjenicu da je igra bila 5 godina iza svog vremena kako po tehnickim sposobnostima tako i po kvalitetu)

Po izjavi da ti je Harry Poter zarazan,mogu da zakljucim da si jos mlad.Mozda ne po godinama vec po pameti.Batice,ajde mi molim te reci,ko jos danas igra C&C i Dune?NIKO!!!
P.S.:Osim tebe,naravno

DeCoy
13.9.2007, 19:11
Batice,ajde mi molim te reci,ko jos danas igra C&C i Dune?NIKO!!!

Ja igram...

Belfegor
13.9.2007, 21:16
Po izjavi da ti je Harry Poter zarazan,mogu da zakljucim da si jos mlad.Mozda ne po godinama vec po pameti.Batice,ajde mi molim te reci,ko jos danas igra C&C i Dune?NIKO!!!
P.S.:Osim tebe,naravno

i ja! i uvek cu ih igrati i niko, apsolutno niko me ne moze odvratiti, tj odvojiti od pomenutih. igre koje su utemeljile PC kulturu igranja, nikad ne smeju biti zaboravljene!:cool:

Densetsu
13.9.2007, 22:22
i ja! i uvek cu ih igrati i niko, apsolutno niko me ne moze odvratiti, tj odvojiti od pomenutih. igre koje su utemeljile PC kulturu igranja, nikad ne smeju biti zaboravljene!:cool:

Kako mogu da ih zaboravim kad nisam ni znao za njih :confused:

Belfegor
13.9.2007, 22:40
pa, koristi internet, pogledaj kviz (sa naseg foruma), nadji nekog iskusnijeg gejmera i uzmi od njega diskove pa probaj, pa decko znas li ti sta si propustio. nisam ni ja imao komp tada kad su prvi delovi pomenutih igara izasle, ali raspitao se, nasao, igrao.

Densetsu
13.9.2007, 23:05
pa, koristi internet, pogledaj kviz (sa naseg foruma), nadji nekog iskusnijeg gejmera i uzmi od njega diskove pa probaj, pa decko znas li ti sta si propustio. nisam ni ja imao komp tada kad su prvi delovi pomenutih igara izasle, ali raspitao se, nasao, igrao.

To... nije odgovor na moje pitanje :/

Anyway, samo sam se salio. C&C sam koliko se secam, igrao na Sony, a za Dune sam cuo samo u prolazu. Komp nisam imao do pre 4-5 godina tako da sam propustio dosta klasika iz 90ih :(

Ali nema veze, uvek mogu da ih nabavim i igram kad god zelim :)

ivan011
13.9.2007, 23:26
cekaj ovde je polemika ko je bolji:boxing:??? pa to ko da poredite zastavu (EA) i BMW (blizzard) mislim daj ocemu mi pricamo wow starcraft diablo 2 warcraft ... nastavke necu ni da nabrajam a ovi zasta god da su se uvatili s****li su:n-cc2:

player1
14.9.2007, 10:07
S obzirom da je EA izdavac, i to veliki, prosto je nemoguce da nemaju gomilu losih naslova.

.

Pa to vazi za sve velike izdavace, sem za Blizzard, koje je samo "mali izdavac", jer izdaje samo svoje igre koje sam "develop"-uje. Sto takodje pravi i te naslove boljim, jer nema gazde iznad da im daje rokove i da ih finansira. Ali zato ih ima veoma malo.

Snipe
25.9.2007, 10:40
EA Games Challenge Everything


Ja igram samo Battlefield antologiju pocevsi od 1942, BF2 plus sve ekspanzije i modovi i modovane mape.

Nikad nisam voleo da igram WoW ali ne kazem da je igra losa, jednostavno me ne privlaci. Ne volim da se zamaram manama, kripovima i slicnim pojavama (ovo sam mozda i pogresio jer zaista okrenem glavu kad vidim igru, nemojte me hejtovati i flejmovati) kad postoje neke realnije stvari kao sto su F-15, MIG-29, M16, AK-47, T-90 itd.

Ne znam kako funkcionise sistem levelovanja u WoW-u ali meni vise odgovara "levelovanje" u BF2 na kom se trenutno najvise zadrzavam. Vise volim da dobijam cinove, trakice, medalje i znacke i otkljucavam realna oruzja.

Koja je bolja od ove dve firme?
Bas me briga :) ja sam neutralan.

Ako neka od njih izbaci igru koja ce meni odgovarati, ja cu je igrati, trenutno EA ima tu igru koja meni odgovara. Ne favorizijuem EA niti imam razlog jer iako volim Battlefield serijal, ne svidja mi se 2142 zbog spejsi atmosfere.

Mislim da cu se fokusirati na sledeci naslov.
http://www.youtube.com/watch?v=Ij8IqRuz_kg&mode=related&search=