PDA

Prikaži potpunu verziju : problem sa Pionirom 111


Milos Vojinovic
21.8.2006, 11:30
Kupio sam pionir 111d i ukljucio sam ga umesto starog cd-roma. Kompijuter sada prijavljuje samo 1 cd-rom a ukljucena su dva. kada stisnem eject u my computery on izbaci oba. nero dvd rw prepoznaje samo kao cd-rw. pomagajte hitno mi treba pomoc. STA DA RADIM?

Mario Pavićević
21.8.2006, 12:31
Pretpostavljam da si ostavio stari cd-rw a da si pionira stavio na isti kabal sa njim umesto cd-a koji je bio na tom kablu?treba proveriti jumpere koji odredjuju koji je uredjaj master a koji slave(pored mesta gde si prikljucio kabal napajanje i komunikaciu sa plocom nalazi se par kontakata od kojih su dva spojena jumperom).ispod toga ti pise C S M A a ti treba da proveris koji je spojen(ako vidis da se na dva kontakta nalazi plasika a ispod toga pise M onda je uredjaj Master) i da postavis jumper na suprotnu vednost od one koje je cdrw(ako ti je stari cdrw master onda Pionira stavi na slave ili obrnuto) i to bi trebalo da resi problem.

tool.keenan
4.9.2006, 14:53
inace pionir uvek mora da bude master!

Mario Pavićević
5.9.2006, 11:59
inace pionir uvek mora da bude master!
Odakle ti to?meni je 111d stavljen kao slave i radi bez problema?

Skols
5.9.2006, 12:21
ako nije master/slave problem,onda moze i biti do kabla,tj ako je kabl stariji,nije ultra ata..

Konan
5.9.2006, 23:13
Preporuka:pogledaj kako ti je setovan uređaj koji si izvadio (jumper MA ili SL)
pa onda tako setuj i Pionira! Preporučuje se da Pionir bude na 80pinskom kablu
jer on i prethodnik 110D su jedini koji rade u ATA66 režimu (ovo je bitno uko-
liko režeš velikim brzinama zbog transfera podataka).
Drugo, verovatno ćeš morati naći noviju verziju Nera (može i OEM LG 6.13.18)
u kojoj je data podrška za nove rezače:) !

tab503
6.9.2006, 9:26
proveri i da li je nadjen u biosu (sam ga ponovo pronadji)
Ja sam svojevremeno imao problem sa DVD rom-om koji nije mogao nista da kopira, cim krene resetuje racunar i posle se ispostavilo da sam zaboravio da ga rucno nadjem u biosu (posto mi je ploca do tada sve automatski nalazila nisam obracao paznju na to)