PDA

Prikaži potpunu verziju : Fotografija meseca [Septembar]


miša topola
1.9.2011, 16:25
Pravila za takmičenje Fotografija meseca



Opšta pravila:

1. Jedan korisnik može da postavi samo jednu fotografiju za takmičenje u toku meseca.
2. Nije dozvoljeno da korisnik registruje više naloga na SK forumu kako bi postavio više fotografija i samim tim povećao sebi šanse za pobedu na takmičenju.
3. Duža strana fotografije maksimalno 600/800 piksela, kraća u zavisnosti od formata (4:3, 3:2, itd). Poželjno je da fotografija bude linkovana na veću ili original verziju na eksternom servisu za
hosting fotografija.
4. Fotografija ne sme imati ram, potpis, niti bilo šta slično.
5. Poželjno je da fotografije koje postavljate za takmičenje budu "sveže" (skoro urađenje) i da nisu predhodno objavljivane na forumima.
6. Nije dozvoljeno koristiti tuđe fotografije.
7. Prilikom slanja fotografije dostaviti najvažnije EXIF podatke: otvor blende, vreme ekspozicije, iso vrednost, blic da/ne, model kamere, softver koji je korišćen prilikom obrade fotografije.
8. Prijava fotografija za takmičenje traje od 1. do 15. u mesecu, a glasanje za iste traje od 15. do 25. u mesecu.
9. Fotografije se šalju koordinatoru takmičenja na email adresu sk.fotografija [at] gmail.com

Pravila za glasanje:

1. Mogu glasati korisnici koji imaju više od 30 poruka na SK forumu.
2. Morate glasati za tri fotografije i dodeliti im 5, 3 i 1 bod. Prilikom dodeljivanja bodova navedite broj fotografije:
Fotografija broj 2 – 5 bodova
Fotografija broj 7 – 3 boda
Fotografija broj 13 – 1 bod
3. Ne smete glasati sa svoju fotogafiju.

Za svako nepoštovanje pravila dobija se opomena, drugi prekršaj ovog pravilnika automatski povlači diskvalifikaciju sa takmičenja.

Tema za ovaj mesec je slobodna.
Poštujte pravilnik!
Srećno svima! :ciao:

optimus Z600
1.9.2011, 21:38
Posto je slobodna tema trebalo bi da privuce vise takmicara.:paranoia:
U Smederevu predstoji 124. manifestacija Smederevska jesen, pa cu se potruditi da uslikam dobru fotku. :D

miša topola
15.9.2011, 14:28
Ako već želite da se takmičite onda vas molim da poštujete pravila u vezi rezolucije, vremena i ostalih gluposti :)

Luka Filipovic
15.9.2011, 14:39
Hmm, mogao bi za svaki fotografiju da postavis i link ka punoj rezoluciji, posto su ovako sve fotografije mutne.

miša topola
15.9.2011, 15:32
Mislim da si mi samo ti poslao link sa pravom rezolucijom. Ostali nisu.

AstraLogos
15.9.2011, 15:57
Mislim da si mi samo ti poslao link sa pravom rezolucijom. Ostali nisu.
Mislim da nisi u pravu. :D ;)

miša topola
15.9.2011, 17:25
Mislim da nisi u pravu. :D ;)

Nema veze, i ova rezolucija je dovoljna :)

HSVstoned
15.9.2011, 17:59
Ali mislim da nesto nije u redu jer je previse mutna fotografija.. nije moja naravno ali mislim da to moze da se sredi, ovako bode oci.

Nemoguce da mob ima ovoliko vecu ostrinu fotografije.

miša topola
15.9.2011, 19:12
O kojoj fotografiji pričate?
Meni su sve fotografije jasne.

HSVstoned
15.9.2011, 19:19
Meni je 2. previse mutna, toliko da se odmah vidi da nesto nije u redu.

miša topola
15.9.2011, 19:52
Meni je 2. previse mutna, toliko da se odmah vidi da nesto nije u redu.

Takva je obrada fotografije.

A M G
15.9.2011, 21:53
Steta sto su samo tri rada, da budem iskren, ocekivao sam veci odziv.

HSVstoned
15.9.2011, 21:54
Cekaj bre, ovako dobru fotografiju da blurujes ? :kreza: :paranoia: Ne ti, znam ja ko.

covece ovo se dodatno izostri u ps :dzavo:

unique93
15.9.2011, 22:26
ja zaboravio na takmicenje :D

HSVstoned
16.9.2011, 0:52
I ja sam zaboravio, poslao u minut do 00h.

miša topola
16.9.2011, 18:04
Cekaj bre, ovako dobru fotografiju da blurujes ? :kreza: :paranoia: Ne ti, znam ja ko.

covece ovo se dodatno izostri u ps :dzavo:

Pa nema pravila koja se fotografija "muti", a koja ne. Svaki fotograf ima svoja pravila.

ja zaboravio na takmicenje :D

Čudo nisi zaboravio ":D" u postu :)

I ja sam zaboravio, poslao u minut do 00h.

Za mal da ti ne priznam prijavu ;)

Steta sto su samo tri rada, da budem iskren, ocekivao sam veci odziv.

Ja posle onog jednog rada nisam očekivao ovoliki broj takmičara za ovaj mesec :)

HSVstoned
18.9.2011, 12:59
Todos : Kod prve mi se ne sviđa što se voda jedva vidi. Bila bi bolja da je slikana sa same površine vode.

ne moze sve da upadne u kadar, kamera sa mobilnog je tu nemocna ;)

Imam i iz vode ali je dubina uz stene oko 4m, morao sam da se odrzavam i slikam= malo mutnija fotografija.

AstraLogos
19.9.2011, 11:46
Meni je 2. previse mutna, toliko da se odmah vidi da nesto nije u redu.
Opet tebi nesto ne valja. Ajd da te podsetim pa pogledaj ponovo ovde:
http://www.dodaj.rs/?3q/VS/3dSs4zdf/beli-most.jpg :mad: :p

HSVstoned
19.9.2011, 11:58
Pa na ovom linku fotografija je onakva kakva treba da bude, tamo u temi za glasanje je mutna, uzasno mutna.

mada i ovde je desni deo fotografije blurovan malo, fuji focus power :D

Luka Filipovic
19.9.2011, 12:37
Evo i puna rezolucija za panoramu http://img12.imageshack.us/img12/9005/panoramacrnojezero.jpg :)

AstraLogos
19.9.2011, 15:58
Pa na ovom linku fotografija je onakva kakva treba da bude, tamo u temi za glasanje je mutna, uzasno mutna.

mada i ovde je desni deo fotografije blurovan malo, fuji focus power :D
Nije to do Fuji fokusa!!! Da je tako, svi uglovi bi bili mutni. ;)
Takva pojava je sasim korektna na Tamron objektivu, koji se nalazi na S6500.
Uci malo i ne mlati se sa telefonom. To nikada ne moze biti fotoaparat, vec igracka. O nocnim fotkama da i ne pricamo. :kreza:

HSVstoned
19.9.2011, 16:20
Ne znam sto se toliko primas.
Postaje jadno keve mi, fotografija je mutna i meni je to nedopustivo posebno za tebe koji se mnogo ozbiljnije bavis fotografijom.

Ne brini se ti za mene, nemam neku zelju da ''ucim'' trenutno jer mi je a520 mator i ima neke probleme a to sto maksimalno koristim kameru na telefonu- nije tvoj problem ;) skupicu kes i za dslr jednog lepog dana..

Meni je stvarno nedopustivo da raspali senzor od 5mpix na mob daje ostriju fotografiju sa manje blurovanih delova nego jedan fuji u rukama lika koji se godinama bavi fotografijom, mislim da ce se i ostali sloziti ;)

Prosto je neverovatno da Wave napravi ostriju i manje degradiranu fotku nego Fuji, a od obrade sam koristio Photo Filtre oko 28 sekundi, auto contrast, min izostravanja i pojacao senke :)

Lako je praviti se pametan ovde medju nama amaterima [svako ko osim unique-a kaze da je nesto vise od amatera nije realan, na nas 4-5 mislim :)]
Okaci tu fotku na dizajn zonu pa da cujem sta ce da ti kazu.

Nema sta da se ljutis ali je ocigledno da vise prosipas teoriju ovde nego sto imas skillova ;)

AstraLogos
19.9.2011, 21:14
Ne znam sto se toliko primas.
Postaje jadno keve mi, fotografija je mutna i meni je to nedopustivo posebno za tebe koji se mnogo ozbiljnije bavis fotografijom.

Ne brini se ti za mene, nemam neku zelju da ''ucim'' trenutno jer mi je a520 mator i ima neke probleme a to sto maksimalno koristim kameru na telefonu- nije tvoj problem ;) skupicu kes i za dslr jednog lepog dana..

Meni je stvarno nedopustivo da raspali senzor od 5mpix na mob daje ostriju fotografiju sa manje blurovanih delova nego jedan fuji u rukama lika koji se godinama bavi fotografijom, mislim da ce se i ostali sloziti ;)

Prosto je neverovatno da Wave napravi ostriju i manje degradiranu fotku nego Fuji, a od obrade sam koristio Photo Filtre oko 28 sekundi, auto contrast, min izostravanja i pojacao senke :)

Lako je praviti se pametan ovde medju nama amaterima [svako ko osim unique-a kaze da je nesto vise od amatera nije realan, na nas 4-5 mislim :)]
Okaci tu fotku na dizajn zonu pa da cujem sta ce da ti kazu.

Nema sta da se ljutis ali je ocigledno da vise prosipas teoriju ovde nego sto imas skillova ;)

Sto si bre svadljiv. :mad: Ljudi iz tvog kraja su divni ljudi???
A ko kaze tebi da ja nisam na dizajn zoni i da nisam kacio fotke?
Fotografije sa mobilnih aparata tacno da nisu moj problem. No kako si ti novi clan, tako ispada, vodila se diskusija da se fotografije sa mobilnih stave u posebnu sobu zbog loseg kvaliteta istih. Jesu napredovale kamerice na mobilnim, ali to nikad nece biti fotoaparat.
Normalno je da uzmes DSLR. I ja sam razmisljao u tom pravcu ali eto za sada ode lova na drugu stranu. :D
Dotle ce i ovaj fuji raditi posao. :)
Pozzz

HSVstoned
19.9.2011, 21:53
Ne nego ti ne prihvatas kritiku ;)
prosto je nemoguce da fotografija sa mobilnog telefona bude ostrija i da ima manje nedostataka od tog fuji-a, misli o tome :cool:

Kao sto bi ti rekli na bilo kom ozbiljnijem fotografskom forumu, tamo ljudi jedva cekaju da ih neko ispravlja itd, ovde to nije bas slucaj jer smo skoro svi amateri, unique napreduje brzo a iako ih ima, mnogi koji se razumeju zaobilaze ovaj deo foruma pa sve postaje poprilicno smesno.

Gde sam ja to napisao da je kamera na Wave-u u ovom slucaju bolja od digitalnih fotoaparata, kad vec toliko pises o tome ? :)

To je nebulozno, iako pri dobrom osvetljenju mozda moze da se poredi sa nekim levim ''brendovima''.

Ali da sam izvukao maksimum iz ove 5mpix- izvukao sam, cesto su testirali fotografije preko :

http://regex.info/exif.cgi

.. da se uvere da ne postavljam neke sa kompakta :)

Da imam ideje, talenat, da hvatam solidne kadrove i da se krecem odgovarajucim terenima- tacno, mnogo su pohvalili ove moje amaterske fotografije, ne treba biti lazno skroman.

Ali ne mogu da napredujem na 5 god starom A520 koji baguje :) A nemam ni zelju da ucim kada nemam na cemu, imam na par mesta mogucnost da pozajmim dslr ali jednostavno ne volim da uzimam skupe stvari od drugih.

Ne svadjam se samo ti kazem da bar u mom slucaju ona fotografija izgleda mnogo mutno i da sam mislio da je u pitanju greska, ne da bih spustao nekoga ko zna vise od mene vec da bi se to mozda ispravilo ;)
Eto, toliko mi je smetalo da sam mislio da je u pitanju greska, da nisi hteo tu verziju da posaljes, ocekivao sam nesto mnogo izostreno :)

peace bro :cool:

AstraLogos
19.9.2011, 23:44
Auuuuuuuuu
Ovoliko pisanja oko nicega. :)
Imas veliku fotku iste te i ako je ona dobra, sta si se navalio na onu malu. Obrada i to je sve ( ostrenje ). Evo jedan korak u Photofiltru za ostrenje i nista vishe.
Evo ti da si zadovoljan. :D

http://i51.tinypic.com/hty2l3.jpg

Pjer De Kuberten ( tvorac modernih OI ): "Vazno je ucestvovati a ne pobediti"
Stavio sam eto da ne propadne tema. A i nije po pravilima priznajem, jer sam je vec ovde objavio, ali Misa kaze posalji je na takmicenje i ja poslao.
I sta da priznajem, pa nisam majku mu na sudu. Imas fotku, rekao si svoje i OK. Ne spominji uglove koji ako ne valjaju onda je to hardverski deo objektiva i nema veze sa zumom. Bar ne onako kako si napisao. Ajd da zakljucimo ovu bez veze diskusiju.

AstraLogos
19.9.2011, 23:56
Evo ti i bonus. Sa grozdjenbala 2011. Najludji lik. He he he....

http://i54.tinypic.com/2149mdw.jpg

:D

unique93
20.9.2011, 0:11
Astra...bio sam juce u Vrscu, preko kancelarije za mlade, al sam zaboravio da si ti odatle, mogli smo da se upoznamo :D

inace, ona Crkva svetog Gerharda je fenomenalna... :D

valjda ce biti opet neki izlet u Vrscu, pa cemo se upoznati :D

HSVstoned
20.9.2011, 0:15
Auu sta je ovo :dzavo:

Ma nisam pisao da bih pobedio pobogu covece :boodala: , nego mi bilo cudno, mislio sam da nesto nije u redu :)

AstraLogos
20.9.2011, 2:30
Auu sta je ovo :dzavo:

Ma nisam pisao da bih pobedio pobogu covece :boodala: , nego mi bilo cudno, mislio sam da nesto nije u redu :)
Opet nisi skapirao. :boodala:
Ja to kazem za sebe, vazno je ucestvovati i na Misin predlog sam je poslao citirajuci ono sto je navedeno.
No nema veze. :)
@Miso, pa eto drugi put mozemo se videti ima tu dosta za razgledanje i slikanje. I saborna crkva je lepa a tek vladicin dvor. ;) :D

http://i56.tinypic.com/w8xoco.jpg

Jel to na ovo mislis. :D

todos
20.9.2011, 10:13
Sramota je vređati veličinu kao što je Astralogos. Kad bi kupovao neki bolji aparat pitao bih samo njega i Unicue, a zaboravih Oluju i Maria Pavićevića.

AstraLogos
20.9.2011, 10:38
Sramota je vređati veličinu kao što je Astralogos. Kad bi kupovao neki bolji aparat pitao bih samo njega i Unicue, a zaboravih Oluju i Maria Pavićevića.
Todose, sad si lupio pa ostao ziv. Kupovina aparata je individualna stvar. Ako sam napisao DSLR, nisam rekao marku, koje staklo itd itd...
Da, sramota je vredjati bilo koga i to nije nacin komunikacije. ;)
Ne mesaj Oluju a posebno Marija jer su izuzetno korektni ljudi.
Ovde je nejpozvaniji Kintec, ako vec hoces da pravis nekakvu listu, mada ne vidim cemu to vodi?
Bolje je kaciti fotke, nego se raspravljati. :)

unique93
20.9.2011, 10:46
@Miso, pa eto drugi put mozemo se videti ima tu dosta za razgledanje i slikanje. I saborna crkva je lepa a tek vladicin dvor. ;) :D

http://i56.tinypic.com/w8xoco.jpg

Jel to na ovo mislis. :D

Na to mislim, samo sto te nije Misa pitao, nego ja :D

todos
20.9.2011, 12:22
Todose, sad si lupio pa ostao ziv. Kupovina aparata je individualna stvar. Ako sam napisao DSLR, nisam rekao marku, koje staklo itd itd...
Da, sramota je vredjati bilo koga i to nije nacin komunikacije. ;)
Ne mesaj Oluju a posebno Marija jer su izuzetno korektni ljudi.
Ovde je nejpozvaniji Kintec, ako vec hoces da pravis nekakvu listu, mada ne vidim cemu to vodi?
Bolje je kaciti fotke, nego se raspravljati. :)

Ja pokušavam da te odbranim i pohvalim za sve fotke koje si ovde postavio, a ti me napadaš bez veze. Pogledaj malo šta sam stvarno napisao.

AstraLogos
20.9.2011, 15:41
Ja pokušavam da te odbranim i pohvalim za sve fotke koje si ovde postavio, a ti me napadaš bez veze. Pogledaj malo šta sam stvarno napisao.
Izvini todose sad sam tek ukapirao. Ima mnogo cinicnih poruka koje su meni na racun upucene ( sto samo pokazuje nemoc pojedinaca ), pa sam pogresno protumacio tvoju poruku. :)
A da se i sa obicnim Canon A570 moze dobra slika dobiti uz malo srece, evo jednog primera.

http://www.dodaj.rs/?w/zE/1zqeB8he/suton.jpg

HSVstoned
20.9.2011, 17:26
Sramota je vređati veličinu kao što je Astralogos. Kad bi kupovao neki bolji aparat pitao bih samo njega i Unicue, a zaboravih Oluju i Maria Pavićevića.


Vidim postavio si sliku gde hoces da plasis malu djecu :dzavo:

Tejk it izi matori, ne primaj se, ni ti ni AstraLogos, taman sam mislio da se smirio i skapirao sta hocu da kazem kada opet prica o nekom cinizmu :rolleyes:

Al' dobro.

miša topola
20.9.2011, 17:31
Napravili ste veliki BUM! Zbog neke zamućene fotografije :) Bolje da ste postove potrošili na diskusiju o povećanju broja takmičara.

HSVstoned
20.9.2011, 17:41
Prvo je neko rekao da je odredjena fotografija mutna a onda sam i ja pogledao i video gore navedenu u 800x600 kako je nerealno zamucena i hteo sam da pomognem :)

E sad, sto to on kapira kao cinizam to je posebna prica :) Pa jos ovaj matori upada sa pricom kako prozivam autora slike koji se taman smirio.. muka da te uhvati.

kakav bre veci broj ucesnika ? dzonihsv ste oterali, ostali mudro cute, kao sto rekoh sve postaje smesno, posebno jer se ljudi ljute kada im skrenes paznju na nesto, a ovde su svi amateri [bivsi-sadasnji ucesnici] iako neki hoce da se predstave kako tate forografije :D , baci ove sve ove galerije na neki fotografski forum, tu bi verovatno cutali i prihvatali kritike ali ovde cak i todos kaze da moze bolje od nas :dzavo:

miša topola
20.9.2011, 17:50
Prvo je neko rekao da je odredjena fotografija mutna a onda sam i ja pogledao i video gore navedenu u 800x600 kako je nerealno zamucena i hteo sam da pomognem :)

E sad, sto to on kapira kao cinizam to je posebna prica :) Pa jos ovaj matori upada sa pricom kako prozivam autora slike koji se taman smirio.. muka da te uhvati.

kakav bre veci broj ucesnika ? dzonihsv ste oterali, ostali mudro cute, kao sto rekoh sve postaje smesno, posebno jer se ljudi ljute kada im skrenes paznju na nesto, a ovde su svi amateri [bivsi-sadasnji ucesnici] iako neki hoce da se predstave kako tate forografije :D , baci ove sve ove galerije na neki fotografski forum, tu bi verovatno cutali i prihvatali kritike ali ovde cak i todos kaze da moze bolje od nas :dzavo:

Cilj svakog takmičenja je da svako sledeće bude bolje od predhodnog, a da se predhodno pamti zauvek i da bude deo istorije tog takmičenja. Tako je i ovde, trudimo se da svako sledeće ima isti ili ako je moguće veći broj učesnika od svog predhodnog, a da se svakog takmičenja koje je prošlo rado sećamo i prepričavamo diskusije koje smo vodili o tom takmičenju. E sada ne mogu ja da pošaljem ovde fotografije na fotografski forum jer bi to bilo nerealno poređenje, Dizajn Zona i podforum Fotografija na Forumu Sveta Kompjutera.

Naravno, kritike i saveti su uvek dobrodošli i ja želi da mi nalazite najsitniju grešku na svakoj mojoj fotografiji i to naravno da objavite u postu.

Nikola je otišao zbog vlasti foruma, ništa mi nismo krivi, ja bih voleo da se on vrati ili šta ćeš kakva država takav forum ;)

HSVstoned
20.9.2011, 18:05
Pa pazi, ja priznajem da sam zaboravio na takmicenje, kao i na prethodno i da je ovo fotka koje je nastala u avgustu i poslata u 23:58.. dobro, kao da je bitno vreme.

Ali kad i unique nije poslao a kapiram da se cuje sa tobom bar na forumu.. e onda do k bas :dzavo:

I imacemo 2-3 najvise po takmicenju..

Ajde ok kapiram ne nosi svako digitalni fotoaparat ili ga nema uopste ali bar svi danas imaju ok kamere na mobilnim, malo obrade i rezultat pri povoljnom osvetljenju nije mnogo losiji od jeftinijeg kompakta.

Najbolje bi bilo kada bi bar 20 ljudi poslalo fotografije, ja inace uzivam da gledam galerije na x foruma i sajtova..

Aj mi objasni zasto se onoliko ljudi koji posecuju teme o mobilnim telefonima ne bi poslali nesto ? Ok, to vec malo gubi ozbiljnost jer su u pitanju ograniceni senzori ali sta sad, ionako ovo ne vodi nigde.

miša topola
20.9.2011, 18:08
Pa ti ljudi vole mobilne telefone, a ne fotografiju ;)

unique93
20.9.2011, 19:32
ja sam stvarno zaboravio na takmicenje...valjda cu poslati za sledece takmicenje :D

miša topola
29.9.2011, 22:01
Predložite temu za sledeći mesec.

miša topola
30.9.2011, 22:34
Predlozi za sledeći mesec, jel ih ima? Otvoriću sutra uveče temu kada će biti poznata i tema takmičenja.

Eni
30.9.2011, 22:37
Boje? Noć? Svetlo u mraku?

Luka Filipovic
30.9.2011, 22:39
Predlozi za sledeći mesec, jel ih ima? Otvoriću sutra uveče temu kada će biti poznata i tema takmičenja.

Jesen?