PDA

Prikaži potpunu verziju : Zakon u programiranju


AlexM
21.8.2011, 0:29
Interesuje me ako neko zna neke zakone u programiranju,potrebno mi je bilo sta na ovu temu.Potrebno mi je za jednu stranu firmu,koja planira da u Srbiji otvori kancelariju...
Unapred hvala :)

irreal
21.8.2011, 2:26
Interesuje me ako neko zna neke zakone u programiranju,potrebno mi je bilo sta na ovu temu.Potrebno mi je za jednu stranu firmu,koja planira da u Srbiji otvori kancelariju...
Unapred hvala :)

prvi i jedini zakon: goto je zabranjen, sve ostalo je prihvatljivo, samo ako zbudzis da program radi :P

salim se, naravno, ali promasena je i tema. tebi treba advokat...
ne znam tacno na kakve zakone mislis.

siguran sam da ne postoji zakon o programiranju. u principu te zanima zakon o intelektualnim svojinama i pravima nad istim.

AlexM
21.8.2011, 15:17
Iskreno ne znam ni ja o cemu se radi,u pitanju je firma koja se bavi pravljenjem softvera i aplikacija za Apple,Samsung.... pa receno mi je da se raspitam za zakone u (o) programiranju,kakvi zakoni vaze kod nas,ja nisam u tom svetu programiranja,ne bavim se time....Pa sam resio da pitam nekog ko zna nesto da mi kaze o ovome na postavljenu temu. U svakom slucaja hvala puno ! :)
Jel bi mi mogao reci nesto vise o tome?

irreal
21.8.2011, 17:43
ne poznajem temu dovoljno da bi pametovao, tako da cu te samo uputiti na logicni prvi korak: http://www.zis.gov.rs/pocetna.1.html

Ivan452
21.8.2011, 18:02
Pa nema 'zakona u programiranju'.
Kao sto su te uputili procitaj malo o zastiti intelektualne svojine.
Mada za oblast programiranje to se generalno svodi na sledece:
1. Ako firma za koju radis ima neki deo koda koji je unikatan, koji su sami razvili i sl. Ti na to nemas prava da koristis van firme (postoji odrednjeni vremenski period i posle raskida ugovora u radu)
2. Sve svoje delove koda, programe, funkcije koje doneses u firmu pripadaju njima, uglavnom to prijavis na pocetku zasnivanja radnog odnosa i nece ti praviti probleme.
3. Ono sto razvijes (narave ovo se ne odnosi na glavne programe :)) dok radis za njih moze ili da automatski pripadne njima, ili eventualno tebi ali u tim slucajevima mislim da to moras da zastitis. Zavisi od njihove interne politike.