PDA

Prikaži potpunu verziju : Ukršteni upit PHP MySQL


dusandevic
19.8.2011, 2:34
Treba mi upit kojim bih objedinio 11 tabela. Tabela studenti je glavna i iz nje bih izvukao imena i prezimena studenta. Imena bi bila predstavljena kao redovi u tabeli. To je osnovna stvar i to sam uradio.

Međutim, kolone su problem. Imam 10 zavisnih tabela od tabele studenti sa vezom 0...1. U zavisnim tabelama (koje ovde predstavljaju kolone) imam jedno boolean polje kojim se ručno verifikuje tačnost unetih podataka u slogu. Da ne dužim, treba mi neki grozni upit, koji će prečešljati 11 tabela (tabelu studenti i ostalih 10), studente izlistati u redovima a boolean vrednosti za tog studenta iz 10 povezanih tabela u kolonama. Primarni a ujedno i strani ključ je JMBG studenta.

Zaista nemam ideju kako bih ovo mogao da izvedem i molim vas za pomoć. Nadam se da moje objašnjenje nije toliko konfuzno :o

Koliko bi ovakav upit opterećivao server?

el_corona
20.8.2011, 12:41
JOIN, alijasi kolona i tabela, podupiti, UNION SELECT. Na tebi je da smislis kako zelis krajnji prikaz informacija na starni da izgleda i da na osnovu toga formiras upit. Nazalost tvoje obrazlozenje jeste konfuzno u odredjenoj meri... Inace server ne bi trebao da bude znatno opterecen tim upitom osim ako ne koristis upit u fazonu "SELECT * FROM..." jer na taj nacin povlacis sve podatke iz tabela sto moze da potraje, uvek treba specificirati imena kolona ukoliko nije potrebno izcitati sve podatke iz baze.

dusandevic
24.8.2011, 2:02
Rešio sam problem koristeći LEFT OUTER JOIN i radi besprekorno...