PDA

Prikaži potpunu verziju : USB kontroleri


BabaRoga
19.8.2006, 1:01
Pre neki dan sam onemogucio pc da prepoznaje automatski prikljucene uredaje na osnovu i instaliranog softvera.:kreza: Disejblovao sam USB bus kontroler [ako se uopste dobro secam i ako se o njemu uopste radi], i sada mi pc ne prepoznaje dig. foto-aparat...:( . Inace do greske je doslo sasvim slucajno....:a_whistli Sada, normalno, zelim da se stvari vrate na staro....

Ako neko prepoznaje u cemu je rec, neka pomogne!
Unapred hvala!

Psychon@ut
19.8.2006, 1:07
Kažeš da si ga onemogućio, a jesi li opet pritisnuo pod device usage:*enabled pa
ne radi?

Rocker
19.8.2006, 1:08
Kako si ga "disable-ovao"? U Biosu ili Win-u? Ako je u Win-u, onda lepo uradi sledeće : drži taster windows (na tastaturi) i pritisni "pause". Posle klikni na "hardware" pa na "device manager". Pronađi stavku "Universal serial bus controler". Klikni na + i otvoriće ti se nekoliko stavki. Trabalo bi da su neke precrtane crvenim krstićem. Na svaku koja ima crveni krstić klikni desnim tasterom miša i klikni na "enable". Posle ovoga restartuj komp i trebalo bi da proradi. Javi kako je prošlo. Pozdrav!:ciao:

Psychon@ut
19.8.2006, 1:12
Da, i ja sam mislio na to.Ali malo je neprecizno postavio pitanje:) .

BabaRoga
19.8.2006, 16:35
Kako si ga "disable-ovao"? U Biosu ili Win-u? Ako je u Win-u, onda lepo uradi sledeće : drži taster windows (na tastaturi) i pritisni "pause". Posle klikni na "hardware" pa na "device manager". Pronađi stavku "Universal serial bus controler". Klikni na + i otvoriće ti se nekoliko stavki. Trabalo bi da su neke precrtane crvenim krstićem. Na svaku koja ima crveni krstić klikni desnim tasterom miša i klikni na "enable". Posle ovoga restartuj komp i trebalo bi da proradi. Javi kako je prošlo. Pozdrav!:ciao:

Da, to sam sve ranije proverio, ali sistem izvestava da sve radi normalno i nijedna ikonica nije precrtana, odnosno sve navodno rade.

Onda sam otisao Control panel/Adm. Tools/Services/Plug&Play ali i tamo svi servisi koji imaju vezu sa ovim problemom navodno rade [odnosno pise "started"]

Kad prikljucim kameru, pc bi trebao automatski da je prepozna i odgovarajuci software za obradu slika i prenos se automatski podize [u pitanju je "Olympus Master 1.4"] To je i radilo [naime par puta sam uspesno transferisao slike] dok nisam disejblovao "trozubac", tj. ikonicu general bus usb kontrolera.

Inace, to sto sam pogresio zeznuo sam u windowsu....

Freško
19.8.2006, 17:36
Posto kazes da si sada sve vratio na prvobitno stanje a da neradi i dalje pokusaj sledece :
1. Preinstaliraj Drajvere za Maticnu plocu ....
2. Preinstaliraj softver (drajvere ) Za taj tvoj olimpus .... i to bi bilo to , trebalo bi ponovo da radi !
A onako uzgred ako ovo ne pomogne uzmi bilo koji USB uredjaj (skener , stampac,flash Disk,mp3 Player... i probaj da vidis dali portovi uopste reaguju ...
Aj pa javi sta si napravio !
Poz :ciao:

BabaRoga
19.8.2006, 19:14
Posto kazes da si sada sve vratio na prvobitno stanje a da neradi i dalje pokusaj sledece :
1. Preinstaliraj Drajvere za Maticnu plocu ....


Hvala ti na savetima,
uradicu deo toga a ovaj prvi mi deluje previse slozeno :a_whistli , te mi se cini da sa svojim povrsnim iskustvom mogu vise zeznuti stvar...[tacnije ne znam gde se nalaze drajveri za maticnu kako bih deinstalirao, niti odakle da ih ponovo instaliram :(]

Freško
19.8.2006, 21:18
Hvala ti na savetima,
uradicu deo toga a ovaj prvi mi deluje previse slozeno :a_whistli , te mi se cini da sa svojim povrsnim iskustvom mogu vise zeznuti stvar...[tacnije ne znam gde se nalaze drajveri za maticnu kako bih deinstalirao, niti odakle da ih ponovo instaliram :(]

1. Drajvere obicno mozes da deinstaliras : start>control panel>add or remove programs>change or remove programs> tu ces ih vec naci ... ako ih kojim slucajem nema onda ih nemoras deinstalirati ... (mislim trebalo bi ali mislim da je badava da ti objasnjavam) posto vidim da nisi bas iskusan....
2. Drajvere ces najdnostavnije instalirati ako uzmes instalacioni disk za maticnu plocu !!! (nadam se da ga imas ) jednostavno ga pokreni i prati Wizard-a koji ce ti se pojaviti na ekranu...

Psychon@ut
19.8.2006, 21:28
Ako već nisi probaj da pod universal serial bus controler(u device manageru,kad uključiš kameru) pritisneš desni klik i "scan for hardware changes".

Lord
20.8.2006, 5:23
Posto kazes da si sada sve vratio na prvobitno stanje a da neradi i dalje pokusaj sledece :
1. Preinstaliraj Drajvere za Maticnu plocu ....
2. Preinstaliraj softver (drajvere ) Za taj tvoj olimpus .... i to bi bilo to , trebalo bi ponovo da radi !
A onako uzgred ako ovo ne pomogne uzmi bilo koji USB uredjaj (skener , stampac,flash Disk,mp3 Player... i probaj da vidis dali portovi uopste reaguju ...
Aj pa javi sta si napravio !
Poz :ciao:
A da jednostavno proba System Restore?