PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolja space simulacija letenja glasanje


mmn2911
18.8.2006, 19:11
Za sve zanrove ima glasanje, samo za ovo nema...
Stavio sam po serijalima, a vi kazite ako sam negde pogresio...
Inace, moj favorit je Freelancer, zato sto mi je prvenac...
A Starlancer je takodje mnogo dobar, tako da...
Izvolte!!!

holodoc
18.8.2006, 20:15
Za sve zanrove ima glasanje, samo za ovo nema...
Uf kako li su na svemirske simulacije svi zaboravili :dzavo:

U svakom slučaju s obzirom da si manje više korektno zaokružio celinu kvalitetnijih naslova na ovom polju (ima čak i viška :)) neću da glasam jer realno nemam favorita, već ću nekoliko kratkih „za“ i „protiv“ za sve naslove koje si naveo. Naravno što se tiče onih koje sam igrao.

Pre nego počnem sa „pretresanjem“ mala napomena da uvek kada se pomene simulacija nečega postoji pitanje da li si konkretno mislio na realističnost simulacije, kvalitet grafike, čist gameplay ili nešto sasvim treće. Što se tiče fizičkog modela (kaži realističnosti simulacije) nekako mi se čini da Brabham-ov „Frontier“ ima šta da kaže na tu temu jer je model ispeglan do tančina. U svakom slučaju nije lako tako nešto realistično staviti u igricu koja zauzima 650KB.

Dakle redom. „Elitu“ u originalu nisam nikada igrao ali kao što sam rekao „Frontier“ mi je često bio domaći zadatak na Amigi. Pošto on nije na listi (toliko o kompletnosti :)) idemo dalje. „Starlancer“ nikada nisam igrao na dovoljno duge staze da bih mogao da steknem neko mišljenje o njemu. O „Freelancer-u“ sve najlepše posebno stavka da je pokušao da na originalni „Elite“ koncept „naglavi“ priču za koju moram da priznam da je veoma kvalitetno ispričana. Uvodni intro i tehničke karakteristike čak ni posle par godina ne podležu pred novijim naslovima tog tipa.

„X“ serijal mi je ostao u pamćenju samo po prvom delu koji stvarno nije bio loš. Nažalost počeli su da mudruju u „X2“ i „X3“ nastavcima tako da veoma brzo čovek izgubi volju da igra dalje.

„Freespace“ nikad probao ni video :)

“X-Wing” serijal u suštini nije loš ali ga je malo vreme pokopalo pa ne bih mogao da kažem da bih ga još jednom “obrnuo” :)

“Wing Commander” je malo nezahvalno porediti sa ostalim naslovima jer je u pitanju malo stariji naslov. Bez obzira na sve, feeling koji pruža sletanje na “Tigers Claw” krstaricu i jurcanje sa “Dralthi” fighterima ostaje u pamćenju zauvek :)

“Indipendence War”. E za ovo čudo slobodno mogu da kažem da ne pripada ovde jer jednostavno u njoj maltene ni nema ničega što bi čovek mogao da nazove simulacijom. Čisto napucavanje i sjajni efekti nisu automatski kritrijumi da se sve što se odigrava u svemiru nazove svemirska simulacija ;) Ovaj serijal je jedino dobar za lomljenje džojstika :)

“Tahyon” nikad igrao a “Privateer” je već bio poodavno tako da se skoro i ne sećam kakav je bio.

Shlaymara
18.8.2006, 20:23
Nisam neki letacki fan, ali definitivno dajem glas Tie-fighteru, posto sam ga jako puno igrao na 486ici.A za ono vreme imao je nevidjenu grafiku.

mmn2911
18.8.2006, 20:43
Ovako, sa elitom sam mislio na ceo serijal...
A pod ovim simulacije letenja, mislio sam na sve letece igre koje se odigravaju u svemiru, a nisam znao kako drugacije da nazovem temu...
Ako imate neke predloge, kazite...
Hvala na misljenju holodoc!

DeCoy
18.8.2006, 21:04
Pa trebao si onda da stavis Elite serijal!
Glasao sam za Elitu,ali pre svega pod uticajem Frontiera,uz koji sam proveo sate i sate,najvise trazeci instalacije po planetam koje treba da unistim i nervirao se kada mi pobegne neki bounty!
Takodje sam dosta dugo igrao i originalnu Elitu na C64 i to je bila prva igra kod koje sam snimao status na kasetu:D
Freelancer je OK u multi playeru,ali me je strasno razocarao u singleplayeru!
Od ostalih ponudjenih igrao sam jos samo X-Wing tj. TIE Fightera koji me je privukao samo zbog svoje SW tematike.

mmn2911
18.8.2006, 21:12
Pa trebao si onda da stavis Elite serijal!
Glasao sam za Elitu,ali pre svega pod uticajem Frontiera,uz koji sam proveo sate i sate,najvise trazeci instalacije po planetam koje treba da unistim i nervirao se kada mi pobegne neki bounty!
Takodje sam dosta dugo igrao i originalnu Elitu na C64 i to je bila prva igra kod koje sam snimao status na kasetu:D
Freelancer je OK u multi playeru,ali me je strasno razocarao u singleplayeru!
Od ostalih ponudjenih igrao sam jos samo X-Wing tj. TIE Fightera koji me je privukao samo zbog svoje SW tematike.

Odmah cu poslati zahtev da stave Elite serijal, bez brige...
Ne znam sta mi bi da to zaboravim :boodala:

Loodi
23.8.2006, 19:58
Dajem glas za Elite serijal da se zna ko je tata i ko je sve poceo :) naravno da mogu dao bih jedno cetiri glasa ali je to nemoguce pa je ELITE samo dobila glas.

Renee
12.10.2006, 20:40
Dajem glas za Freelancer :alealeee:

enter011
12.10.2006, 21:59
Dajem glas za Freelancer

vertigo
13.10.2006, 13:31
Elite je najgenijalniji od svih. Samo kad bi uradili neki novi nastavak...

Nemac
14.10.2006, 19:53
Jedan glas za Freelancer-a!:to_care: