PDA

Prikaži potpunu verziju : okozo


yoshida
2.7.2011, 12:38
o ovom programu za upravljanje radnom površinom (skrinsejveri, itd itd) čitao sam u junskom broju, pa rešio da probam.

nisam uspeo ama baš ništa da uradim, pri instalaciji mi je prijavio da direct X nije dobar, a pri pokretanju tog "programčeta" windows explorer je koristio preko 700 Mb rama-a (imam 2 Gb na ploči). drugim rečima, kočio mi računar samo tako. hteo sam da pitam da li se neko bavio ovim "okozo" programom, i ako je moguće - da mi možda objasni što je on meni toliko pravio probleme pri pokretanju, da je računar praktično postajao neupotrebljiv.

hvala na bilo kakvom odgovoru. do tad - okozo nema pristup mom "mezimčetu" :o.

dufko
3.7.2011, 16:27
Ja sam ovaj program koristio neke 2 nedelje, od trenutka kada sam o njemu čitao u junskom broju. U početku nije bilo problema, osim što mu je trebalo relativno dugo da se pokrene, koristio sam pozadinu sa pingvinima koji prate kursor. E, sad, kod mene su problemi počeli posle 2 nedelje jer mi je taj program počeo "čupati" sve više RAM-a i blokirati računar kad god bih radio neki video render ili pokrenuo neku igru. (što, napominjem, nije bio slučaj ispočetka :confused: ). A kada sam ga ja instalirao predložio sam ga i jednom kolegi koji mi je posle rekao da kod njega ne može da se instalira jer mu izbacuje grešku za Direct X i strašno koči računar ... Očigledno da postoje neki propusti, samo ni meni nije jasno šta se tu dešava ...

yoshida
3.7.2011, 20:18
znači , slična priča...

a reklamira se po netu kao nešto što ne "jede" resurse računara. prosto šteta, delovalo je jako zanimljivo.