PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za filmove i multimediju?


xp professor
23.6.2011, 22:01
U zadnje vreme skidam mnogo filmova, i to HD filmove ili x264.

Kada pustim na BS playeru, svakih 5-6 sekundi film uspori i frejmovi preskacu.
Malo sam gledao u podešavanjima i nešto menjao i opet isto.

Od programa za filmove koristim bs player i Vlc player.

Ono što bih vas zamolio je da mi preporučite neki besplatan dobar program za gledanje filmova itd. za celoukupnu multimediju, a da ne troši mnogo ram memorije s obzirom da ja imam 256 mb rama.
Znači, neki sićušan, koji može da podnese 720p na mom kompu..

Hvala unapred! :)

Luka Filipovic
23.6.2011, 22:14
Mislim da ti je graficka kartica previse slaba za gledanje HD filmova

xp professor
23.6.2011, 22:16
Jel to onda razlog zasto mi na youtube-u seckaju HD klipovi? Grafička?

Luka Filipovic
23.6.2011, 22:18
Da :o

xp professor
23.6.2011, 22:34
Da li se isplati kupiti neku grafičku i stavljati je na ovu matičnu ploču?
Pod terminom kupiti mislim kupiti polovnu zato što se valjda više nigde ne proizvodi 128 mb vrama.

Marti Misterija
23.6.2011, 22:36
Probaj KM Player - ja njega koristim za sve filmove ukljucujuci i 1080p mkv (doduse samo za preview dok isproveravam titlove) ali bitno je da ipak radi i to bez seckanja.

U svakom slucaju budi spreman da zbog svog HW ne ocekujes cuda cak ni sa njime.

toxic
24.6.2011, 1:23
Mislim da je Media Player Classic najlaksi plejer, ide uz K-Lite (http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm) paket.

Nadogradnja kompa se u tvom slucaju ne isplati bas. Bolje je ici na novu masinu. Procesor, ploca sa integrisanom grafikom, memorija i napajanje, ostalo moze i staro da posluzi. Ili trazi filmove malo slabijeg kvaliteta.

ZoNi
24.6.2011, 9:30
Mislim da je Media Player Classic najlaksi plejer, ide uz K-Lite (http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm) paket.
Po mom iskustvu, KMPlayer je prilično lakši od MPCa. Bar je tako bilo kod mene na dva stara kompa - jedan je P3/600Mhz, 256MB, 8MB ATi grafika; drugi je ipak sličniji ovom kompu xp professora ;)

Muad Dib
24.6.2011, 9:47
MPC je manje zahtevan od KMPlayer-a.

ZoNi
24.6.2011, 10:08
MPC je manje zahtevan od KMPlayer-a.
Ok, ali meni se čini da je obrnuto ;)

U svakom slučaju, oba su besplatna, pa ih je lako isprobati :)

toxic
24.6.2011, 10:44
Biće da je ZoNi upravu, sad sam baš pustio film u oba istovremeno i KMP zauzima i manje RAM-a i procesora, značajna razlika. Možda je nešto i do mojih setovanja, ali izgleda da to što na prvi pogled MPC izgleda lakši ne mora ništa da znači.:)