PDA

Prikaži potpunu verziju : LOTR - The Battle for Middle Earth 2


Do@ OldSchool
5.12.2005, 17:03
Ako neko zna datum kad ovo izlazi onda bi mu dosta bio zahvalan...


Gledao sam Screens od igre i fenomenalno izgleda, jos samo da izadje :) ...

Wolverine
5.12.2005, 21:27
Ida na GGMANIA.com onda klikni na R.Dates

Splinter
6.12.2005, 10:54
Ovaj dio LOTR-a je ja mislim prva igra koja nece imati nikakve veze sa radnjom filma:D

Sve o igri imas na :

www.gamespot.com/

nesonjacc
11.1.2006, 5:42
Ali ce imati veze sa filmom( cak nas kroz igru vodi i HUGO WEAVING( ili ti u filmu elrond)
A sto se radnje tice pozdravljam Elemente iz Hobita.
Sto se tehnickih karakteristika tice:) :)
Svidja mi se cinjenica da je konacno kretanje srednjom zemljom SLOBODNO kao i SLOBODNO gradjenje utvrdjenja kao i CREATE A HERO stvarcicu.

I jedva cekam da izadje jer sam BFME preso samo 7 puta do sada

Do@ OldSchool
11.1.2006, 17:04
LOTR 2 izlazi 3 marta :)

Proverena informacija :) .

SFRJ-Forever [CG]
12.1.2006, 14:44
Najgore sta se moglo desiti LOTR svijetu jeste da ode u EA ruke. Nazalost to se i desilo. Ehh kako sam se nadao da ce pasti u ruke likovima sto su napravili Rome:TW. Ehh kakva bi to igra bila.............

REDisLAW
12.1.2006, 15:02
A šta fali EA? Jesi li igrao C&C Generals?

Darko Tesmanovic
12.1.2006, 16:37
Prvi deo je prosto fenomenalan. Takav spoj igre i filma niko nije uspeo da postigne. Mislim, ogranicenja koja su autori igre imali uopste se nisu odrazili na igrivost. Jedina stvar koju sam zamerio 1. je pojavljivanje Balroga na kraju Evil kampanje. Kada se konacno osvoji prsten umesto Saurona pojavljuje se Balrog:confused: Sve ostalo je uzivanje! Kakva ce biti zahtevnost 2.? I sa prvim delom sam imao problema.

SFRJ-Forever [CG]
13.1.2006, 19:39
E ovako

Generalse sam igrao i mislim da su dobri ako se igraju u malim dozama, dok sam bio u srednjoj okidao bih svakoga ko bi probao da igra protiv mene ali nakon toga nisam imao s kim vise da igram :icon_lol:

LOTR1 je bio potpuno bezveze, ako se uporedi Generals sa njim, radije bih uzeo generalse.
Bezvezne stvari u LOTR1:
1. Tromost igre [neoptimizovanost], a to ce jos vise biti izrazeno u nastavku;
2. Nemogucnost koriscenja mape Srednjeg svijeta [mogli smo samo birati misije]
3. Glup i ogranicen sistem gradnje baze [doduse to ce biti ispravljeno u nastavku]
4. Najavljivane "MASOVNE" bitke :icon_eek: Na ekranu nije moglo biti ni 10% jedinica kao u :worshippy Rome:Total war :worshippy Naravno to se najavljuje i za novi LOTR2 ali to nije istina. [Nikada ne vjerujte reklami]
5. Cim je EA uzeo LOTR univerzum u ruke vec je bio doomed i izmuzice ga od poslednje kapi :mad:
6. Da su kreatori Roma napravili LOTR to bi bila odlicna igra, a ako nisi igrao Rome ne znas o cemu pricam.

REDisLAW
13.1.2006, 20:17
Naravno da sam igrao. Nega ja sam igrao onaj Rome: total war (ili tako nešto), i veruj mi nisam baš bio puno oduševljen. Nema ništa dok ti ne klikneš na radnika da sačuka kuću, pa onda klikneš na kuću, pa stvoriš strelca... i napraviš celo selo. Ipak takve strategije nisu moj tip. Jbg svako ima svoj ukus...

101st Airborne
13.1.2006, 20:19
Naravno da sam igrao. Nega ja sam igrao onaj Rome: total war (ili tako nešto), i veruj mi nisam baš bio puno oduševljen. Nema ništa dok ti ne klikneš na radnika da sačuka kuću, pa onda klikneš na kuću, pa stvoriš strelca... i napraviš celo selo. Ipak takve strategije nisu moj tip. Jbg svako ima svoj ukus...

Ti, ti jeretiku:icon_mrgr

Ja ne znam da li ima coveka koji jednako voli prave strategije i strategije sa stancovanjem...

REDisLAW
13.1.2006, 20:27
Ti, ti jeretiku:icon_mrgr

Ja ne znam da li ima coveka koji jednako voli prave strategije i strategije sa stancovanjem...

I don't belong there...
479

SFRJ-Forever [CG]
14.1.2006, 10:56
Prava strategija je Rome:Total War i uopste taj serijal.
Nema nista ljepse nego kada zaletis svoje slonove na jedinice koje cekaju da ih napadnes :D kako skacu:D

M.Silenus
15.1.2006, 21:01
Šta bi sa Hearts of Iron, kojim me tako lepo gnjaviš u svoje slobodno vreme?

SFRJ-Forever [CG]
15.1.2006, 23:13
Šta bi sa Hearts of Iron, kojim me tako lepo gnjaviš u svoje slobodno vreme?

Igram ga

F@n@T!c_KV®
16.1.2006, 13:46
Ovaj dio LOTR-a je ja mislim prva igra koja nece imati nikakve veze sa radnjom filma:D

tu moram da te osporim... Ova igrica ima umnogo veze sa filmom a evo i zasto...
Zato sto posle velikog uspeha koji je EA dobila sa ovom igricom (ne racunajuci neke sto ovde pricaju suprotno) EA se ubacila u to da za nastavak otkupi prava na pravljenje igrice koja ce da zauzima CELU SREDNJU ZEMLJU!
Dobili su prava da upotrebe sve moguce informacije koje su izasle iz Tolkinove glave tako da ce sad biti dostupan ceo tolkinov svet u nastavku... Racunajuci i Valinor i Veliki okean... Samo jos uvek ne znam koje ce doba pratiti prica i da li ce imati neke veze sa pocetkom...tj. kreiranjem Arde ili ce da se nadoveze na kraj 3. doba....

nesonjacc
18.1.2006, 7:58
Ma dajte ljudi BFME je bio odlican. Fenomenalno odradjena igra po filmu. U svakom slucaju u potpunosti koristi potencijal filma.
Nazalost nece biti Valinora i Stvaranja arde u dvojci( a ni morgota...sniff)( mozda u trojci)
I dalje se bakcemo sa Sauronom ali na severu( neko se seca HOBITA)
Sto nam dodaje Zmajeve i par zanimljivih kreatura.
Inace BFME radi pod SAGE engineom koji je koristio C&C generals.
A sto se Electronic artsa tice - To vam je jedna azdaja koja guta sve pred sobom. I ja njima namam sta zameriti. Rade ljudi odlicno svoj posao

nesonjacc
19.1.2006, 18:18
And finaly -RELEASE DATE

6 mart. Pise na maticnom saju

Corwin
19.1.2006, 18:58
']E ovako

Generalse sam igrao i mislim da su dobri ako se igraju u malim dozama, dok sam bio u srednjoj okidao bih svakoga ko bi probao da igra protiv mene ali nakon toga nisam imao s kim vise da igram :icon_lol:

LOTR1 je bio potpuno bezveze, ako se uporedi Generals sa njim, radije bih uzeo generalse.
Bezvezne stvari u LOTR1:
1. Tromost igre [neoptimizovanost], a to ce jos vise biti izrazeno u nastavku;
2. Nemogucnost koriscenja mape Srednjeg svijeta [mogli smo samo birati misije]
3. Glup i ogranicen sistem gradnje baze [doduse to ce biti ispravljeno u nastavku]
4. Najavljivane "MASOVNE" bitke :icon_eek: Na ekranu nije moglo biti ni 10% jedinica kao u :worshippy Rome:Total war :worshippy Naravno to se najavljuje i za novi LOTR2 ali to nije istina. [Nikada ne vjerujte reklami]
5. Cim je EA uzeo LOTR univerzum u ruke vec je bio doomed i izmuzice ga od poslednje kapi :mad:
6. Da su kreatori Roma napravili LOTR to bi bila odlicna igra, a ako nisi igrao Rome ne znas o cemu pricam.
Mislim da se potpuno slažem sa tobom.Potpuno.

Prokleti EA!*&%$

Corwin
19.1.2006, 19:00
tu moram da te osporim... Ova igrica ima umnogo veze sa filmom a evo i zasto...
Zato sto posle velikog uspeha koji je EA dobila sa ovom igricom (ne racunajuci neke sto ovde pricaju suprotno) EA se ubacila u to da za nastavak otkupi prava na pravljenje igrice koja ce da zauzima CELU SREDNJU ZEMLJU!
Dobili su prava da upotrebe sve moguce informacije koje su izasle iz Tolkinove glave tako da ce sad biti dostupan ceo tolkinov svet u nastavku... Racunajuci i Valinor i Veliki okean... Samo jos uvek ne znam koje ce doba pratiti prica i da li ce imati neke veze sa pocetkom...tj. kreiranjem Arde ili ce da se nadoveze na kraj 3. doba....
Bilo bi stavrno sjajno da neko napravi igru po Silmarilionu!

Šteta samo što je u pitanju EA :(

F@n@T!c_KV®
20.1.2006, 18:05
Pa dobro i onda se na 1/3 igrice zbunis pod uticajem svih tih likova... i zamislite samo modeliranje svih tih likova... niko ne sme da lici na drugog.. WOW...

I ne znam zasto toliko dramite zbog EA! oni su uradili fenomenalan posao za BFME!

SFRJ-Forever [CG]
21.1.2006, 1:07
Pa dobro i onda se na 1/3 igrice zbunis pod uticajem svih tih likova... i zamislite samo modeliranje svih tih likova... niko ne sme da lici na drugog.. WOW...

I ne znam zasto toliko dramite zbog EA! oni su uradili fenomenalan posao za BFME!

Uradili su uzasan posao sa prvim BFME, a ni nastavak nece biti nista bolji.

R:TW RULE

nesonjacc
21.1.2006, 10:24
Mala napomena za one koji misle da je BFME jedina LOTR igra na ovom svetu.

Bese tu i RTS pod imenom WAR OF THE RING( sa kojim EA nema ama bas nikakve veze), koja koristi engine BATTLE REALMSA( neko reche i WARCRAFT 3 koristi isti) Ali hm igra je uglavnom klasicni warcraftoliki RTS( samo sto Warcraftu nije ni to kolena)( inace ne koristi se filmom nego knjigom)
Inace prvi lotr RTS - i kao takav potpunakatastrofa

E a sto se tice non RTSova Nemojte zaboraviti i SJAJNI konzolski THE TWO TOWERS - proglasen najboljom konzolskom igrom godine inache.
Za konzole tu je jos par naslova kao i najnoviji za PSP - LOTR TACTICS
E a RETURN of the KING je arkadna tabachina za PC( lepo izgleda, linearno do zla boga, ali overall good)

I majke ti kako mozes da poredis BFME sa Total war serialom - kad su razliciti ko nebo i zemlja

BFME je odlichan, ako ti je krivo nemoj da ga igras.

Uostalom ALO igra je radjena po filmu ljudi. Zasto ocekujete toplu vodu u njoj. Dovoljno je i ovo odstupanja koje postoje
:icon_lol:

M.Silenus
21.1.2006, 20:57
I majke ti kako mozes da poredis BFME sa Total war serialom - kad su razliciti ko nebo i zemlja
A sada, LOTR mod za Rome : Total War
http://www.thefourthage.net/

I još je izašao demo.

A ja imam samo budjavi 56k modem:icon_cry:

SFRJ-Forever [CG]
21.1.2006, 22:22
A sada, LOTR mod za Rome : Total War
http://www.thefourthage.net/

I još je izašao demo.

A ja imam samo budjavi 56k modem:icon_cry:

Hehe, ko ima modem :icon_lol:

SFRJ-Forever [CG]
21.1.2006, 22:30
U brate ono je vrh!!!!

Ljubitelji BFTME pogledajte kako PRAVA LOTR IGRA TREBA DA IZGLEDA

M.Silenus
22.1.2006, 19:17
Pa, znaš , malo je nezgodno skidati na fakultetu.

REDisLAW
23.1.2006, 20:59
567, tell him! Šalim se, potpuno te podržavam... Mislim ono što si rekao... A sad će i meni da obrišu... tako da...

SFRJ-Forever [CG]
23.1.2006, 22:06
567, tell him! Šalim se, potpuno te podržavam... Mislim ono što si rekao... A sad će i meni da obrišu... tako da...

Ma ljudi i ja bi skidao na faxu [i kuci] kada bih mogao.
Prokleta Beogradska poslovna skola :mad:

FiresnakE
27.1.2006, 13:52
Po mom odgovoru videcete da ne pripadam ovde ali moram da dam svoj komentar.

Nisam imao prilike da igram LOTR:BFME ali bih jako zeleo.
Jbga kad zivis u gradu koji nije dobro snabdeven dobrim naslovima,
sve samoneki trash.
Ako neko moze pomocu u resavanju ovog problema bio bih jako jako
zahvalan.
O drugom delu tek nisam kompetentan da dam bilo kakav komentar.

Do@ OldSchool
28.1.2006, 18:51
BFME 2 izlazi 3 marta, eto ako neko nije znao sada zna ;) .

iNsanE_Ksh
1.2.2006, 18:27
Igra nije loshe uradjena.Grafika nije losa kao ni sama igra.U igri se nalaze svi likovi iz filmova, i mislim da je igra uradjena bas po radji filma.U igri postoje 2 kampanje : 1.Kampanja sa orkovima i 2.Kampanja sa Ljudima.Nisam je jos probao on line nemam ja net za to :(

Sarmatian
2.2.2006, 4:20
EA nije uspeo posle xxxxxxxxxx pokusaja i sa milionskim budzetima da napravu dobru simulaciju fudbala (i drugih sportova) pa ne vidim kako neko moze da ih hvali. Igre im prate isti sablon i pravljenje su za tipicnog amerikanca. Dobra grafika, agresivan marketing, vezane su za neku popularnu temu i opa... gotovo, upakuj i prodaj.
Rtw je ozbiljniji naslov ali i tamo ima mali milion propusta, najveci od njih je AI.

P.S. mislim i da to kome se vise svidja koja igra ima malo veze sa godinama...

SFRJ-Forever [CG]
2.2.2006, 13:11
Jedno je sigrurno, igra ce biti neoptimizovana [trebace joj masu da udje u igru, da izadje, da se loaduje misija, pri velikim bitkama ce kociti... :mad: ],u to mogu da se kladim jer je to ipak EA :mad:

Bice sigurno bolji od jedinice, ali nista bolji od W3 ili nedo Bog od Rome:TW

drgonzo
5.2.2006, 21:29
Izlazi 28. februara

6am3 Fana71c
6.2.2006, 18:15
sta bre neoptimizovana igra, pa meni je LOTR: B4ME radio na 1152 rezoluciji u max detaljima na 1.7 GHz, 256 RAM i radeonu 9600 pro.....jos kada sam stavio 768 RAM-a igra je prosto letela....

pcigre
10.2.2006, 3:43
E ja sam vidja manijake, ali kao ovi manijaci se odavno nisu pojavili:

Kako je i obećano, kompanija Electronic Arts je objavila glomazni demo za igru The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II. U ovome demou, 3D strategiji u realnom vremenu moguće je igrati sa dve rase Goblinima i Dwarves-ima i to na mapama Withered Heath i Harlindon, u single-player-u i skirmish modu. Ako neko ima strpljenja, vremena, zivaca i naravno dobru vezu može preuzeti ovaj monstuozni demo (1400Mb) sa http://www.3dgamers.com/dlselect/games/lotrbattlemiddle2/bfme2demo_english_final.exe.html, i sve ovo probati...
citirano sa: http://www.pcigre.com/content/view/8767/2/


Ej covece, fucking 1433mb veliki demo. Nadam se da ce vredeti njegovo namanje 17to casovno skidanje na mojoj brzini...

Iskreno od same igre ocekujem dosta. Svideo mi se i prvi deo, a najave za dvojku su impresivne... Jedva cekam da probam... A do tada: 17:11:50, 17:11:49, 17:11:48...

nesonjacc
10.2.2006, 19:20
Hehe/ Pa kad si NESTRPLJIV - Full igra izlazi za par nedelja.
Nego postuj nam komentare kad prodje tih 17 sati

Pozdrav

pcigre
11.2.2006, 13:57
repost:

Evo prvih utisaka:
Demou je trebalo beskonacno dugo da se pokrene (na ovoj masini http://www.pcigre.com/forum/index.php?topic=216.msg3062#msg3062 ). Takodje demo je pravi prozdrljivac rama. RNaime igra je zauzela 600mb rama i oko 400mb u swap fajlu. Inace sama igra lepo radi na max podesavanjima i nema preteranog pada frejmova ni kada se na ekranu nadje vise jedinica...

Demo pocinje introm koji donekle prikazuje sta nas sve ceka u punoj igri.
Kao sot je i najavljeno u demou imate mogucnost izbora dveju mapa i dveju rasa + 2 tutorijala (advanced i basic) koje nisam probao...

Grafika je lepa, meni fino uradjen, muzika solidna. Jedinice nisu previse detaljne. Igra je relativno zarazna. Ovako na prvi pogled ipak moram reci da sam ipak malo vise ocekivao... No videcemo kada izadje puna igra.

Jedno je sigurno... Ovaj demo svakako ne zasluzuje 1433mb preuzimanja sa neta.

SFRJ-Forever [CG]
13.2.2006, 21:19
repost:

Evo prvih utisaka:
Demou je trebalo beskonacno dugo da se pokrene (na ovoj masini http://www.pcigre.com/forum/index.php?topic=216.msg3062#msg3062 ). Takodje demo je pravi prozdrljivac rama. RNaime igra je zauzela 600mb rama i oko 400mb u swap fajlu. Inace sama igra lepo radi na max podesavanjima i nema preteranog pada frejmova ni kada se na ekranu nadje vise jedinica...

Demo pocinje introm koji donekle prikazuje sta nas sve ceka u punoj igri.
Kao sot je i najavljeno u demou imate mogucnost izbora dveju mapa i dveju rasa + 2 tutorijala (advanced i basic) koje nisam probao...

Grafika je lepa, meni fino uradjen, muzika solidna. Jedinice nisu previse detaljne. Igra je relativno zarazna. Ovako na prvi pogled ipak moram reci da sam ipak malo vise ocekivao... No videcemo kada izadje puna igra.

Jedno je sigurno... Ovaj demo svakako ne zasluzuje 1433mb preuzimanja sa neta.

Jenda rijec: EAGAMES :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2: :nov_mad2:

Friend
14.2.2006, 10:59
OTKACISE SE OD EA.

Igraj TW i pusti druge da zive.

FALA DOVIDJENJA

Cleric
15.2.2006, 15:55
']Uradili su uzasan posao sa prvim BFME, a ni nastavak nece biti nista bolji.

R:TW RULE
Jel tebi dobro:n-cc2: Prvo i prvo Battle for Middle Earth ima prilicno dobro optimizovan ENGINE (igrao sam ga na GeForce 2). Igra verno docarava desavanja koja smo videli na filmu i stvarno se uzivis u igru. Svi mi volimo Total War ali covece nemozes pljuvati po svakom naslovu koji nije Total War:alealeee: Ako nemas nista pametno da kazes onda bolje da cutis posto se vidi da je tvoj ukus ogranicen:a_bleh:

Corwin
15.2.2006, 17:26
Ajde ovako:
Ja za BFME mislim da je odlična igra. Zaista sam uživao dok sam je igrao.
Ne znam za to koliko je optimizovana, meni je kočila sa 512 RAM-a i 9200 i trebalo joj je milion godina svaki put da se učita.

Odigrao sam sva tri TW naslova (trenutno igram RTR) i ZAISTA mi se sviđaju, ali porediti njih sa BFME nema nikakvog smisla. Potpuno različite igre. Babe i žabe.

Na kraju, imajući u vidu da im je bio cilj da iskoriste popularnost filma, a ne knjige i da im je film bio uzor, treba biti pošten i reći da su ljudi uradili sasvim solidan posao. Ne znam šta još mogu da ubace u BFME2, pošto su sve najveće bitke bile u 1, a ostale u odnosu na njih izgledaju kao čarke, tako da ne vjerujem da će dvojka biti jedinici do koljena. Mnogo bi im pametnije bilo da su radili strategiju Silmarilion - to bi bila igra!

ivan011
15.2.2006, 20:47
pa gospodar prstenova nije samo napisan u one tri knjige npr. najvece bitke se desavaju u sigmalirionu (20 trolova vs 10 zmajeva i tako to) ko zna sta ce jos ubaciti mada ko zna videcemo sve kada izadje igra

Friend
15.2.2006, 23:17
Cuo sam da ce se igra baviti desavnjimau HOBITU. Ispavite me ako gresim.

phoenix[illusion]
15.2.2006, 23:44
Igra ce biti vece s.r.a.nj.e!
Lici skroz na prvi deo samo neke nove jedinice i brodovi!

Nisam zaljubljenik takvih igara i verujem da se mnogima ne svidjaju!
Ograniceno gradjenje je sran.je!

Rome: TW rules!
p.s. Rome igram ispocetka po sedmi put!Igra je skroz zanimljiva da bi je mogao igrati hiljadu puta!

101st Airborne
15.2.2006, 23:53
']Igra ce biti vece s.r.a.nj.e!
Lici skroz na prvi deo samo neke nove jedinice i brodovi!

Nisam zaljubljenik takvih igara i verujem da se mnogima ne svidjaju!
Ograniceno gradjenje je sran.je!

Rome: TW rules!
p.s. Rome igram ispocetka po sedmi put!Igra je skroz zanimljiva da bi je mogao igrati hiljadu puta!

Slazem se, ali uzmi neki mod, recimo RTR, da vidis tek onda kako je ekstra...sve staro ekstra, plus nove jedinice, gradjevine itd.


Sto se tice BFME-a nije mi se svideo prvi deo a ne verujem da ce ni drugi.

Do@ OldSchool
16.2.2006, 11:47
Nemojte da dajete KOMENTARE kad je niste igrali, kad izadje onda posle mozete da postujete komentare .

Mrmot
18.2.2006, 1:07
ma prava strategija je dune II :)

i ajd sad ne prepucavajte se vise, svako ima svoj ukus i svoje misljenje.

Meni se na primer BfME jako svidja sa tehnicke strane i u smislu da je BfME film pretocen u igru. Nasuprot tome, ne svidjaju mi se ogranicenja i 'komercijalnost' ove igre- cini mi se kao da nema 'dushu' jednog c&c-tiberian dawn-a :(

nesonjacc
18.2.2006, 5:54
tako je mrmote

BFMe je s obzirom na to daje film pretochen u igru( OCE LI DA NEKO TO SHVATI) apsolutno fenomenalan
A sto se pljuvanja po EA gamesu tiche - Pa toliko su VELIKI(azdaje) da moze da im se samo pjune pod prozor - Setite se samo koliko su TIMOVA(Ukljucujuci tu i fenomenalni Westwood) POJELI i kozna koliko ce ih jos pojesti(citaj KUPITI)- STA AKO VIDITE ----EA GAMES LOOGO ispred nekog sledeceg TWa.( ipak je ekskluzivni ugovor sa NVidijom prednost zar ne)

ALO be - NAJVECI RAZVOJNA KOMPANIJA NA POLJU IGARA NA PLANETI

Tako da ja ne bih previshe pljuvao vec razmisljao realno.
A uz to - Al ce da se zasekiraju od vaseg pljuvanja.

SMESNI STE :rofl: :rofl:

Zakljucak - Ea games radi KOMERCIJALE ali i te komercijale radi apsolutno PROFESIONALNO

BFME rules.

RTW je dobar na svoj nacin. A da su babe i zabe jesu. ALI SKROZ.

ALO MODERATORI zivi li ste - prekidajte ovo psovanje vise.

Eh -Napomena -- Sledeci C&C ce sa 99% sigurnosti koristiti isti engine kao i BFME( a pre toga Generals, a pre toga Emperor -battle for dune)
I jaaaao - kako samo zaboravih na DUNE2( mrmote svaka cast)

:aplauz: :rofl: :rofl:

Carl Jonson CJ
18.2.2006, 10:51
Cuo sam da ce se igra baviti desavnjimau HOBITU. Ispavite me ako gresim.

Da,ali više će koristiti iz Silimariliona.Jednostavno,u Hobitu nema stvari potrebne za RTS.Osim Bitke Pet Armija,pretpostavljam.

P.S.
Nadam se da će dati bitku iz Poslednjeg Saveza,bitku za Mordor,ona je bar 50 puta veća od bilo koje iz LOTR-a...

P.P.S.
Ajde da zaboravimo malo na prokleti EA,važi? :n-cc2:

Mrmot
19.2.2006, 17:08
Dogovoreno. Da se bacimo mi na CnC: the first decade koji samo sto je izasao :D

nesonjacc
19.2.2006, 18:55
Eh mrmote kad bi mogao da se bavis CnC om bez Electronic artsa. Elem
Za sada vise necemo da pominjemo EA. Tacka
Vracamo se ovom topiku

Ja konacnhno odigrah demo za BFME 2.
I iskreno nadmasilo moja ocekivanja.
U demou su 2 mape kao i 2 tutoriala kao i 2 rase- Dwarfovi i Goblini
Prvo sa graficke strane - unapredjenja vrlo velika
Na najslabijem nivou grafike( osim textura na medium)i dalje radi na masini sa 256 mb rama i 128 mb fx 5200 grafikom
A na najvecem nivou imate cak i NORMAL BUMP mapping
Tako da ce da vas pokrpi grafika sa 256 mb i mozda giga rama

Malko su se bacili na Ekonomiju - pa sad poeni za pravljenje vojske nisu fiksni nego se povecavaju gradnjom Tunela(odnosno Mineshaftova kod dwarfova)
Interesantna novina - Na svakoj mapi se Golum seta okolo sa prstenom. Ko prvi ubije goluma uzima prsten i ako ga odnese u citadelu dobija pravo Pravljenja SAURONA(15 000 HP- verovali ili ne- a o tome koliko je jak kaze -3 zamaha ode citadela suparnicka) odnosno Galadrijelu ( za dwarfove)

Sto se heroja tiche

Create a hero opcija je disabled u demou a od ponudjenih

Goblini imaju:

Goblin king
Shelob
Dragoth- the dragon king - E sad ova jedinica nije humana - jer je NENORMALNO JAK- sam je u stanju da sravni celu bazu i tom prilikom sa 1 dodje do 10 nivoa

A dwarfovi :
Gloin
Gimli
Dain


Goblini nemaju siege weapons - ali zato imaju MOUNTAIN Gianta - koji obavlja tu svrhu( 4000 hp). Aliz ato dwarfovi cela masinerija.

Citadela isto moze primiti tonu upgradova kao

Ali najvise su me iznenadili tragovi Ai-a. Cak i na Easy nivou tezine.

Uvek ce se truditi da vam zaobidje vojsku i napada ekonomiju.
A odusevilo me je i to sto se goblini i pauci lepo penju preko zidova pa protiv njih bas i nema neke vajde od istih( zato u bazi uvek treba imati vojske) :}

Tona upgradova za bazu i zidove i jos mnogo mnogo toga

Lepota jedna.
Jedva chekam full

Friend
19.2.2006, 21:16
Jedva cekam. Mada me po tvom opisu potseca na Warcraft.

Do@ OldSchool
20.2.2006, 0:21
za vise informacija o samoj igri, ko igra za koju rasu itd..

www.mpgames.org .

nesonjacc
20.2.2006, 17:53
Jeeeeeeeeeeeeeeeez

Upravo videh i kako ovo chudo izgleda na ULTRA HIGH grafici u 1600x1200

na masini sa gf6800gt i 1gb rama( malko ponekad i secne)

Znachi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Stvarno su primenili taj bump pa onda Gradjevine izgledaju prosto fenomenalno a zemlja izgleda slojevito.
Uz to REFLEXIJE i talasanje vode( lepota) kao i vetar na jedrima brodova.
A fog of war je bas fog

Inache definitivno utvrdio da postoji AI
Malopre igrah protiv Harda i dobih po faci.( znachi malisha napada sa vise strana( uvek detektuje najslabije tachke odbrane i na sve moguce nacine pokriva udarne jedinice) I na kraju sam jos popio i sumon ZMAJA

Jebna Ogromna ZAMERKAAAAA

Ne mogu se vise penjati jedinice na zidove pa je tu segment odbrane dosta slabiji.
Ali overall
Svaka im CHAST

Friend
20.2.2006, 18:35
Gde si naso demo?

Mrmot
20.2.2006, 18:45
u shumi :)))

ima ga na netu, a ako ga ima na netu ima ga i na gugletu :P

Carl Jonson CJ
20.2.2006, 23:22
a i težak je 1500 MB... :p

nesonjacc
21.2.2006, 1:19
kad ga Otpakujesh 2 gb ravno. Odnosno skoro cela igra je tu( samo fale video fajlovi mape i par modelcica i texturica) Samo je to veshto disablovano a uz malko Ini editinga( prosto obozavam taj engine) MOze da se vidi mnoogo vise nego sto oni daju.
Bacio sam pogled i na Elfove, Men of the west i tako to.

Al necu da vam kvarim iscekivanje

Do@ OldSchool
21.2.2006, 15:36
Za 9 dana izlazi KONACNO :) .

phoenix[illusion]
23.2.2006, 12:57
Za 9 dana izlazi KONACNO :) .

Do tada baci se na Star Wars:Empire at War!

Mrmot
23.2.2006, 22:50
ajao ooooj video sam demo. I ono je igra i po. Znaci, bije BFME1 po dypetu :)

Do@ OldSchool
26.2.2006, 16:56
Vec izasao PATCH za LOTR 2 koji ispravlja mnostvo bug-ova i poboljsava GRAFIKU, mozete downloadovati na www.mpgames.org samo je potrebna reg. na forumu da bi se video DOWNLOAD deo foruma namenjen za takve stvari .

ivan011
2.3.2006, 2:11
iazsao je dosao je i taj dan igra je EXTRA

jedino nevalja to sto nema mape

Do@ OldSchool
2.3.2006, 12:12
Dajte neki info, kakva je igra, ko je probao nek postavi utiske?

drgonzo
3.3.2006, 0:46
Inace, igra je "izasla" pre nego sto je izasla zvanicno ;)
5,5 GB, ne znam na kakvom mediju se to isporucuje :confused:

Mrmot
3.3.2006, 1:10
1.2 dvd-a ;)

ivan011
3.3.2006, 17:10
izdaje se na 1 dvd barem sam ja tko dobio


igra slobodno moze da se nazove nastavkom prvog dela zato sto su grafika igrivost i koriscenje jedinica 99% isti

drgonzo
3.3.2006, 20:54
izdaje se na 1 dvd barem sam ja tko dobio


igra slobodno moze da se nazove nastavkom prvog dela zato sto su grafika igrivost i koriscenje jedinica 99% isti
Ja cu tek za dan-dva da je probam. Ako je tako kao sto kazes, onda je verovatno promasaj (jer je za mene prvi deo bio promasaj). Vidim i da na Gamespot-u nisu preterano odusevljeni.

nesonjacc
4.3.2006, 0:24
Hm
Reci da je promasaj jednostavno ne STOJI
Takodje nema smisla reci da na gamespotu n isu odusevljeni

Kad igra na tom sajtu ima ocenu 8,3 za critics review a 9,3 za player review - naravno na skali od 1 do 10
A kad se tu doda i Qzmina ocena demoa- Koji kaze da igra izgleda fantastichno cak i 2006
Takodje pobogu igra koristi isti engine( sage) tako da od grafike ne trebaa ocekivati revoluciju. Uostalom i jeste poboljsana - bolje text kao i uvodjenje bumpa - vidi se na najvecem nivou detalja
Sve u svemu igra je FENOMENALNA
Sto se WAR of the Ring moda tiche - jedan od najjacih aduta igre, pored odlichnog multiplayera

POzdrav

phoenix[illusion]
4.3.2006, 1:01
izdaje se na 1 dvd barem sam ja tako dobio


Na dva je dvd od 4.7GB
Jedino da tvoj dvd je veceg kapaciteta.

phoenix[illusion]
4.3.2006, 1:04
Hm
Kad igra na tom sajtu ima ocenu 8,3 za critics review a 9,3 za player review - naravno na skali od 1 do 10
8.3 je solidna ocena

ivan011
4.3.2006, 3:56
igra je sasvim ok opravdala je sva ocekivanja i ponistila sva pljuvanja...:boxing: :boxing:

Carl Jonson CJ
4.3.2006, 17:27
Saću da odigram demo...Pa da javim utiske...

Fantom.Noci
4.3.2006, 17:57
Imam celu igricu i mislim da je odlicna.

nesonjacc
7.3.2006, 14:43
Evo i ja je upravo igram
Bas deljem evil kampanju( doduse kampanje sad vec jesu standardne rts kampanje)
Ali je WAR OF THE RING deo zanimnljiv i ume da bude izazovan
POhvala za konachno dodavanje minas morgula na listu mapa.A i minas tirith , helms deep , izengard su takodje plejabilni.
Prvi utisci Fenomenalno

Carl Jonson CJ
7.3.2006, 14:52
Demo mi ne radi.Da li znate koja je minimalna konf.?

nesonjacc
7.3.2006, 16:10
Prvo zanemari zvanichne informacije
Drugo- lichno iskustvo
demo(kao i full igra) radi na - athlonxp 2500, 256MB rama, gf 5200 128m.
Ali ako si ispod ovoga i ne pokusavaj - nema smisla( ova konf je dobra samo za lowest settigns i eventualno za texture na medium)- s tim da moras da posle svake misije eventualno svake druge restartujes komp jer je igranje besmisleno
sa 512 MB rama mozes da se igras bez problema-( na nekih medium settingovanja)

Carl Jonson CJ
7.3.2006, 17:26
Grafička i procesor su problem...Ma ako igram SW:EEW na maxu moćiću i ovo

nesonjacc
7.3.2006, 19:28
nece biti
Najveci problem je ram
Na istoj konf sam ga igrao sa 256 mb a zatim sa 768 mb
Ovo je igra kojoj je cak i gf2 dovoljan za rad(tj engin ne zafteva shader model 2 ili 3)
Ali ram je problem
ALSO LICHNO ISKUSTVO

SFRJ-Forever [CG]
9.3.2006, 10:12
Sta mislite odakle je ova slika?

Do@ OldSchool
9.3.2006, 11:42
Ja igram na 1024* rezoluciji i MEDIUM podesavanja i predivna je grafika :) .

drgonzo
9.3.2006, 12:49
Pre par dana sam izneo svoja ocekivanja, a sad evo i mojih utisaka nakon odigranih 5-6 levela. Definitivno je bolja igra od prvog dela. Koliko vidim, takticki deo iz prvog dela, koji se odvijao na karti Middle Earth, sad je odvojen u zasebnu igru - War of the ring, nezavisnu od single player kampanje. Grafika je lepa, a igra nije preterano zahtevna.
Ovo je igra sa najduzim snimanjem pozicije koje sam ikad video. Ni ucitavanje nije brzo, ali snimanje je katastrofa. Ako igrate na easy levelu, snimanje pozicije vam ni ne treba, odnos ubijenih protivnickih/izgubljenih svojih vojnika je uvek priblizno 10:1, nije mi jasno zbog cega? Igri definitivno fali balansa, da li su njeni tvorci ikada probali Warcraft 3, ili neki drugi RTS?
Izgradnja objekata u prvom delu je bila vezana za fiksne pozicije (slotove), sada je to donekle popravljeno, mada i dalje postoje izvesna ogranicenja.
Jedinice su lepo animirane, ali im je pathfinding prilicno los. Posto se radi o igri u kojoj upravljate velikim brojem jedinica, u toku vecih bitaka, stvari postaju haoticne. Ukratko, dobra igra, ali moze i bolje ;)

M.Silenus
9.3.2006, 17:12
Pa, čini mi se da je u filmu odnos "ubijenih protivnickih/izgubljenih svojih" 100:1, (ako snage dobra gledamo kao "svojih", a snage zla kao, je li... ), tako da 10:1 uopšte ne zvuči loše.

Valjda su protivničke jedinice jeftinije (slučaj Starcrafta i Zergova, ako se dobro sećam). Ne znam, i ne interesuje me, ne igram igru o kojoj je ovde reč.

drgonzo
9.3.2006, 18:03
Pa, čini mi se da je u filmu odnos "ubijenih protivnickih/izgubljenih svojih" 100:1, (ako snage dobra gledamo kao "svojih", a snage zla kao, je li... ), tako da 10:1 uopšte ne zvuči loše.

Moram da priznam da si u pravu :)

nesonjacc
9.3.2006, 21:57
Na Easy levelu nema smisla igrati - Ali zato igrajte npr od mediuma pa na dalje.
To je vec dosta izazovno
Evo igram evil kampanju na medium - I moram da priznam da su misije ponekad dosta komplikovane( recimo taman potamanis gamad na jednom kraju ekrana a on ti spawnuje drugu gamad na drugi kraj ekrana blize tvovjoj bazi a dalje od tvoje vojske)
Naravoucenije - uvek , ali uvek dobro utvrdi tvoju bazu( ovo je diskutabilno jer siege jedinice jedu(bukvalno) zgrade kao sir
A da balans je definitivno na strani GOOD guys.( sta mi samo napravi jedan jedini bataljon elfovskih archera)- + health orkova je jednostavno premali
I jedna zamerka - NAZGUL NA KONJU U KAMPANJI IMA PREMALO ENERGIJE(2000 pa na dalje) - i prebrzo gine
A u war of the ring delu- POENTA JE DRZATI STRONGHOLDE( minas tirith, minas morgul...) Jer su oni mnogo mnogo tezi za osvajanje



Ako jos nekome smeta balans kazite pa da vas naucim kako da tweakujete igru(mali ini editing)

Friend
10.3.2006, 22:44
']Sta mislite odakle je ova slika?


Ja sam hteo da skinem taj mod al je mnogo velik

SFRJ-Forever [CG]
11.3.2006, 12:17
Ja sam hteo da skinem taj mod al je mnogo velik

Nije velik, mislim oko 160MB, ako ti je toliki problem, mozes ga skinuti kod nekog druga ili u internet kafeu sa brzim netom, ili slicno. Jednostavno se isplati :tapsh:

Corwin
13.3.2006, 22:29
Na Easy levelu nema smisla igrati - Ali zato igrajte npr od mediuma pa na dalje.
To je vec dosta izazovno
Evo igram evil kampanju na medium - I moram da priznam da su misije ponekad dosta komplikovane( recimo taman potamanis gamad na jednom kraju ekrana a on ti spawnuje drugu gamad na drugi kraj ekrana blize tvovjoj bazi a dalje od tvoje vojske)
Naravoucenije - uvek , ali uvek dobro utvrdi tvoju bazu( ovo je diskutabilno jer siege jedinice jedu(bukvalno) zgrade kao sir
A da balans je definitivno na strani GOOD guys.( sta mi samo napravi jedan jedini bataljon elfovskih archera)- + health orkova je jednostavno premali
I jedna zamerka - NAZGUL NA KONJU U KAMPANJI IMA PREMALO ENERGIJE(2000 pa na dalje) - i prebrzo gine
A u war of the ring delu- POENTA JE DRZATI STRONGHOLDE( minas tirith, minas morgul...) Jer su oni mnogo mnogo tezi za osvajanje



Ako jos nekome smeta balans kazite pa da vas naucim kako da tweakujete igru(mali ini editing)
Ja bih da ga tweakujem. Malo sam razočaran, očekivao sam više. Igra je bolje optimizovana od prvog dijela, ne štuca mi uopšte, a igram na istoj konfiguraciji. Prešao sam dosad 8 nivoa good kampanje, bezveze. Igrao sam na medium i uopšte nijesam morao da se potrudim, bilo je smiješno lako. Misije su malo bezveze takođe, nemaju mi onu epsku atmosferu prvog dijela, kao u Helmovom ponoru ili pred Minas Tiritom. Moraću malo da probam War of the ring, kampanja mi se ne sviđa.

PS
Ljudi, recite mi jesam li ja šašav ili je prvi dio bolja igra?

nesonjacc
14.3.2006, 4:35
PA prvi deo prati filmski feeling sto se kampanje tiche. Ovaj je feeling u kampanji bfme 2 izostao jer ocighlendo kampanju nisu radili isti ljudi pa ponekad postoji snazan osecaj iznabacanosti i prenatrpanost misija( recimo bas u prvoj misiji good kampanje - kao da su resili da bas pokazu sve sto imaju(pa onaj summon wyrma na kraju bas i nije bio potreban)
A savetujem ti da probas evil kampanju

E a sto se tweakinga tiche vrlo je jednostavan, uz par alata.

Okosnicu ovog endzina cini INI.BIG arhiva( u kojoj se nalaza sva podesavanja(cene zgrada i jedinica, velichina hordi....) Jelte u toj arhivi se nalaze .INI fajlovi koji je lako edituju.

dakle step-1
Extraktovati INI.BIG
Za ovo postoji par alata ali ja lichno savetujem GAME EXTRACTOR firme watto studios

http://www.watto.org/extract

program je u osnovnoj verziji(dovoljnoj za ovaj posao) besplatan a i moze vam posluziti za brojne druge igre.( I ZAHTEVA JAVU)

Dakle upotrebom ovog programa extractovati ini.big u dir igre( odnosno pokazati game extractoru na dir igre a on ce sam staviti INIje gde treba


Program Files\Electronic Arts\The Battle for Middle-earth (tm) II\data\ini

STEP2
Pomeriti INI.Big iz direktorijuma igre(ovako ce endzin koristiti INIje koje ste extractovali( savetujem da ga ne brisete vec obavezno sacuvati za slucaj da pogresite u editovanju ini fajlova(pa vam igra ne radi)

Step 3



Pronaci u toj gomili ini fajlova GAMEDATA.INI( ovo je fajl koji kontrolise cene, vreme za pravljenje neke abilitije i mnogo toga) i otvoriti ga u Notepadu.
Step 4
Jednostavno promenite linije koje vas zanimaju
Primer( mordor Builder-builderi su ovde PORTERI)
;------------------------MORDOR------------------------
;------------------------UNITS------------------------
;------------------------PORTER-------------

#define MORDOR_PORTER_BUILDCOST 50(original je bio 500)
#define MORDOR_PORTER_BUILDTIME 3(bilo je 30)
#define MORDOR_PORTER_HEALTH 5000(bilo je 500)
#define MORDOR_PORTER_HEALTH_DAMAGED 250
#define MORDOR_PORTER_HEALTH_RECOVERY_TIME 10000
#define MORDOR_PORTER_VISION_RANGE 25
#define MORDOR_PORTER_SHROUD_RANGE 100

Step 5
SAVE the ini

Step 6
Run the game

I tako dalje se igraje sa engzineom i podesite ovo kako vam odgovara( I napravite igru mnogo mnogo izazovnijom)
Ako nesto nije jasno pitajte



POzdrav

RaLe
20.3.2006, 11:58
Ne znam da li je iko primetio onaj limit od 30 FPS, na koji se zale mnogi ljudi.

Bez obzira na nivo podesavanja (Very Low ili Ultra High) FPS mi ne prelazi 30.

Mozda je resenje u jednom od onih INI fajlova ... ?

ddak
20.3.2006, 14:26
josh je nisam nabavio,chekam da dodje u ovaj mrtvi grad, dok sam prvi dio igrao i dopao mi se (uglavnom).Koliko vidim po screenshotovima i vashim reakcijama , nije loshe... Prvi sam dio igrao na ultra high details na athlonu 64 3000+,1gb ram i 6600le 256, nadam se da chu ovu moci na high , malo su nadogradili engine...

i evo da editujem post, nabavih je danas, odigrah prve dvije misije...Nije loshe, malo bolja grafika nego u jedinici,fin okolish,novi heroji...Kad sam vidio da se moze summonovati Tom Bombadil odushevio sam se, sjetih se onih finih dana kada sam prvi put chitao knjigu...Ah!! E sad, igram na medium nivou tezine, i prelako sam proshao prve dvije misije (mozda zato shto su bash prve) ali primjetio sam da nemam neke velike gubitke, nakrcam vojske do limita, poshaljem u boj i opustim se...Dako kasnije bude izazovnije...Sto se zahtjevnosti tiche, rama najvishe preporuchujem,to je sigurno-na ovoj gore navedenoj konfiguraciji na high details zna da uspori kada ima nekih efekata poput vodopada na prvoj misiji , dok sam preveo vojsku preko mosta, usporili su kao puzevi...I ponekad zna da zastane ali to je sitno... A loadovanja su duuuuugaaaa, a snimanje pozicije pakao...U svakom sluchaju, odlichna igra

Carl Jonson CJ
23.3.2006, 20:03
ODLIČNA IGRA!Prava igra za sve LOTR fanove.Toplo preporučujem :)

ivan011
24.3.2006, 13:21
hvala bogu prvi koji brani EA jeste da su uprskali godfather ali su bar bfme2 odradili ljudski:ciao:

Carl Jonson CJ
24.3.2006, 20:19
Ja sam uvek branio EA,iako priznajem da je bezobrazan što se tiče FIFE ;)

Mada,moraću i sad da ga napadnem :(

Sad kad sam malo razmislio,prvo oduševljenje je splasnulo.Pa da krenemo redom...
1.Opsada Imladrisa?Javljanje Elrondu koji tamo čeka s Dainom,ako sam dobro razumeo?
Da podsetim:U Ratu za Prsten nije bilo napada na vilovnjačke zemlje,osim tri napada na Lorijen i napad na Mrku šumu.Vilovnjaci i patuljci nisu se zajedno borili tada.Glorifindrel i Dain nisu bili poslati od strane Elronda da ratuju.Dain Gvozdenstopa je,uzgred,poginuo u bici za Dol...
2.Orci jašu na paucima?Ako se dobro sećam,Orci pripadaju pešadiji...Jedini konji u Mordoru su za Devetoricu...I konje imaju ljudi iz Harada...Orci su pešaci...

nesonjacc
24.3.2006, 21:12
Ih ako im nesto zameras zameraj im sa tehnicke strance
Da podsetim i sam film je prepun izmena( meni je najupecatljivija bila ogromna izmena PELENORSKIH POLJA kao i pre toga HELMS DEEPA)
A ako cemo tako i sama vizualizacija ARMY OF THE DEAD ( a kamo li njihovo prisustvo na pelenory) - nije u saglasnosti sa knjigom i jos sijaset stvari

A sta tek SAURON radi tu na kraju EVIL kampanje?


Igra je u mnogo cemu fiktivna i drzi se samo osnova knjiga tako da sa te strane nista ne zameram.



Ja im zametram npr neke tehnicke detalje - IRITIRAJUCE SLABA ENERGIJA NAZGULU NA KONJU - EEEEEEEEEJ TO JE NAZGUUUUULLL


I slichno

Carl Jonson CJ
26.3.2006, 18:10
Ih ako im nesto zameras zameraj im sa tehnicke strance
Da podsetim i sam film je prepun izmena( meni je najupecatljivija bila ogromna izmena PELENORSKIH POLJA kao i pre toga HELMS DEEPA)
A ako cemo tako i sama vizualizacija ARMY OF THE DEAD ( a kamo li njihovo prisustvo na pelenory) - nije u saglasnosti sa knjigom i jos sijaset stvar

Al opet manje nego igra.Ej bre,oni Elronda ubaciše u rat bre :eek:

nesonjacc
26.3.2006, 18:36
Ta manje nego igra

A koj ce djavo Elfovi u bilo kojoj bitci na kraju treceg doba?( helms deep npr) kao i bilo gde drugde( sama poenta knjige je da kraj treceg doba pripada ljudima i da oni treba da se izbore sa problemima

Aj Elrond - Ali SAURON? pa da je sauron dobavio prsten i 10 elronda su mogla da dodju.........haha

Neka su lepo je to( meni se bas svidja to sto je elrond u ratu( kao i svi likovi iz prvog dela)
Sammo je feeling kompletniji

ddak
30.3.2006, 23:38
*****E!!!!...Ne znam shta je sa naslovima u poslednje vrijeme, ali svaka igra krene dobro, drzi mi paznju, totalno se uzivim i ispadne neko ogromno *****e na kraju!
8 **benih nivoa na Good side???Jeli to moguce? NIsam igrao igru nedelju dana, za jedan dan sam stigao do 6tog nivoa, i danas za 2 sata zavrshio sa good! Bruka! Prvi dio je makar imao masu nivoa, jeste da su se neki ponavljali ali ovo je sramota zaista! Moze mi sad neko reci da imam War Of The Ring i Evil side, ali shta je to??? Evil side cu zavrshiti nocas ako krenem , a War of the ring , detalji prvog dijela feat. ideje nekih poteznih strategija...Bruka! Razocharao sam se , gdje da potpishem za spaljivanje EA na lomachi??

Corwin
31.3.2006, 11:13
Potpuno se slažem. Odigrao sam Good i War of the ring. Sinoć sam je deinstalirao, neću ni da igram evil kampanju. Razočaranje!

skorpius
31.3.2006, 18:36
Igra je izasla kod nas znam gde moze da se kupi

darthmajor
31.3.2006, 22:13
Prekjuce sam dobio igru, i moji dosadasnji utisci:
- Na kraju instalacije instalira directX bez pitanja zbog cega bi po meni trebalo staviti nekoga u zatvor. Necu da mi igre cackaju ISTA bez pitanja! Sve je cesci ovaj bezobrazluk :mad:
- Pokrenem igru i zakuca mi sistem na skoro minut, vec sam razmisljao da li je ubio win, ali se onda setio da verovatno testira sistem da li mu odgovara...jos jedan minus.
- Navicem sva podesavanja na high i vec u meniju poceo da secka?!? WTF? Povukao neke stvari na medium i ajd' da igram tutorial.
- Igram tutorial i stignem do mesta gde treba da napravim farmu gde mi svetlo pokazuje, kada ono ne mogu da gradim na tom mestu! Zar tutorial nisu mogli da odrade ljudski? Puj!
- Kada moram ici sa brodovima opet usporava, pa sam morao smanjiti detalje vode na odvratno! Napomenuo bih da AOE III ima 300 puta lepsu vodu i da je perfektno radio! Izem ti vodu!
- U kampanji trckaram sa Glorfindel-om (koga su izbacili iz filma) i Gloin-om na mesta i desavanja kojih se koliko ja secam nije bilo! Naziv igre je trebalo da bude BFME: What could've happened, BUT DIDN'T!!!

Summa summarum, sa tehnicke strane je veliko njesra, feeling je isto nikakav, srecom nisam ni ocekivao nista dobro pa nisam mnogo razocaran.

Kum Ruzvelt
16.4.2006, 12:47
Jedina stavka po kojoj ja ocenjujem igru je to koliko dugo ce me drzati zakucanog pred ekranom. A dvojka me drzi duze od prvog dela. Kampanju na stranu, ali War of the ring igram na "brutal" i jos samo protiv vilenjaka nisam odigrao. Sve u svemu nije nesto specijalno, ali ume da bude veoma zarazno.

EclipsE
16.4.2006, 16:07
e kad bih ja mogao da nabavim tu igru negde... :confused:

voodoo_
16.4.2006, 16:54
- Na kraju instalacije instalira directX bez pitanja zbog cega bi po meni trebalo staviti nekoga u zatvor. Necu da mi igre cackaju ISTA bez pitanja! Sve je cesci ovaj bezobrazluk :mad:
Možda je to iz nekog od sledećih razloga:
- Ako već imaš odgovarajuću ili noviju verziju, ništa se neće desiti jer DX setup ne gazi postojeće ispravne fajlove
- Microsoft periodično izbacuje apdejte DirectX-a 9.0c koji donose razne bugfixeve i tweakove, pa autori računaju da za igranje moraš imati najnoviju verziju, a ne onaj prvi 9.0c koji dolazi uz Service Pack 2...

darthmajor
16.4.2006, 21:18
"Ako već imaš odgovarajuću ili noviju verziju, ništa se neće desiti jer DX setup ne gazi postojeće ispravne fajlove"

Ok, ovo je dobro znati ali sta kada budemo imali DX 9.0d ili 10 a setup prosudi da fajlovi nisu 'ispravni'? Nadam se da ne bi, ali sta ako ipak prosudi tako? Da li bi ti bio srecan? Zar je toliko tesko ostaviti korisniku mogucnost da prosudi o potrebi instaliranja? Ili izdavaci misle da su igraci toliko de-evoluirali da nisu sposobni za odluku? Ne volim kada me tretiraju kao debila. Dobar primer je Fable sa svojim "saving game, don't turn off your computer". Neka postoji 'express' instalacija pa neka instalira kako hoce, ali ako odabares custom onda bi trebao da imas izbora da li hoces ikone, directX, etc...
Kako god gledas, nije kulturno dirati nesto tako 'vazno' sto ti moze srusiti sistem (verujem da moze) bez pitanja korisnika zar ne?

SFRJ-Forever [CG]
16.4.2006, 22:49
Prekjuce sam dobio igru, i moji dosadasnji utisci:
- Na kraju instalacije instalira directX bez pitanja zbog cega bi po meni trebalo staviti nekoga u zatvor. Necu da mi igre cackaju ISTA bez pitanja! Sve je cesci ovaj bezobrazluk :mad:
- Pokrenem igru i zakuca mi sistem na skoro minut, vec sam razmisljao da li je ubio win, ali se onda setio da verovatno testira sistem da li mu odgovara...jos jedan minus.
- Navicem sva podesavanja na high i vec u meniju poceo da secka?!? WTF? Povukao neke stvari na medium i ajd' da igram tutorial.
- Igram tutorial i stignem do mesta gde treba da napravim farmu gde mi svetlo pokazuje, kada ono ne mogu da gradim na tom mestu! Zar tutorial nisu mogli da odrade ljudski? Puj!
- Kada moram ici sa brodovima opet usporava, pa sam morao smanjiti detalje vode na odvratno! Napomenuo bih da AOE III ima 300 puta lepsu vodu i da je perfektno radio! Izem ti vodu!
- U kampanji trckaram sa Glorfindel-om (koga su izbacili iz filma) i Gloin-om na mesta i desavanja kojih se koliko ja secam nije bilo! Naziv igre je trebalo da bude BFME: What could've happened, BUT DIDN'T!!!

Summa summarum, sa tehnicke strane je veliko njesra, feeling je isto nikakav, srecom nisam ni ocekivao nista dobro pa nisam mnogo razocaran.


.........EA.........

Nicolas
1.5.2006, 21:43
Imam problem, instaliram LOTR BfME 2 sa DVD-a i crackujem i sve je ok, udjem u war of the ring i par poteza tamo amo ALI kada treba da udjem u borbu ili pocnem kampanju dobrih ili zlih ili cak neki tutorial ono mi izbaci game.dat serious problem itd. i izadje u win naravno! Jel ima neko neki predlog zasto je tako jer mom bratu kome je inace sistem u vecem haosu nego meni trenutno sve pici, doduse ja imam integrisanu koja ide na 128 sa nForce 2 MSI i 1024-128mb rama itd... :icon_scra

SFRJ-Forever [CG]
3.5.2006, 19:12
Ih, ti hoces da igras novu igru preko integrisane grafike:eek:
Da je neka druga igra u redu, ali ti znas kako EA ima veoma lose optimizovane igre. :icon_scra

Nicolas
6.5.2006, 0:24
']Ih, ti hoces da igras novu igru preko integrisane grafike:eek:
Da je neka druga igra u redu, ali ti znas kako EA ima veoma lose optimizovane igre. :icon_scra
Imao sam 9600pro do skorije pa sam ulovio kupca i dok ne steknem za 6600GT moram ovako!!!

Do@ OldSchool
12.5.2006, 0:50
Da bi se igrala ova igra kako treba, treba najmanje imat 1 giga ram-a .

Corwin
12.5.2006, 13:16
Ova igra uopšte nije loše optimizovana. Ja sam je igrao sa 9200SE i 512 RAM-a bez problema.
Pitanje nije koliko je igra zahtjevna, pitanje je isplati li se uopšte igrati ovu igru.

PeTkO
12.5.2006, 13:46
Da li bi mogla da se igra sa 256MB RAM memorije??????

JANISKO
12.5.2006, 14:35
Naravno sto da ne:confused:

SFRJ-Forever [CG]
13.5.2006, 13:31
Na min minimuma detalja??? :confused:
I jos bi kocilo :confused: ??!!!

Ne hvala:paranoia:

darthmajor
13.5.2006, 15:10
Ova igra uopšte nije loše optimizovana. Ja sam je igrao sa 9200SE i 512 RAM-a bez problema.
Pitanje nije koliko je igra zahtjevna, pitanje je isplati li se uopšte igrati ovu igru.
Nije fora u tome da li mogu igrati na min detalja, vec da nudi graficki kvalitet proporcionalno zahtevnosti. Necu da dobijem jedva 'decent' framerate sa grafikom koja je gora od x godina starog C&C Generals-a sa sasvim solidnom grafickom. Samo sam rekao da je igra razocaravajuca na svim frontovima.

nesonjacc
13.5.2006, 22:18
Da bi mogao da je iole igrash kako treba - potrebno ti je bar 512 mb rama( igrati je sa 256 je ravno samoubistvu. Ali sta je tu problem kad je sada 1 gb standard. 256 je malo za vecinu igara koje su skoro izasle. A da ne govorim o onima koje ce izaci. :}
Da napomenem da ti za max detalja treba 1 GB rama kao i grafichka bar 6 generacije. Ali ne da izgleda. ( vizuelna izgleda fenomenalno )

darthmajor
14.5.2006, 0:31
Hmm, pa imam 1 GB RAM-a, 6200GE i Athlon64 2800+i UOPSTE nisam bio zadovoljan sa izgledom i performansama igre! Da uzmem [vremenski] najblizi pandan, SW: Empire At War ga tuce uzduz i popreko. Jeste da je menu lepo uradjen ali igra je u svakom pogledu budjava [meni].

Nicolas
14.5.2006, 1:02
Svako ima svoje, meni se npr. dopadaju i BFME i SW EaW a opet malo je dosadnija EmpireAtWar! A i jeste da je BFME zahtevniji i meni radi na integrisanoj MX ali imam 1024-128 mb ram-a tako da to malo izvlaci situaciju;)

Peruzzi
16.5.2006, 19:58
ma bre ova igra je zakon!!!!!!!!!:)

SFRJ-Forever [CG]
16.5.2006, 21:51
ma bre ova igra je zakon!!!!!!!!!:)

Vidi se da nisi odigrao vecu paletu strategijskih igara kada tako kazes :paranoia:

Carl Jonson CJ
16.5.2006, 23:53
Ова тема је још жива?Па да поновим још једном:игра је непрохватљива за љубитеље ЛОТР-а и Толкина уопште.

nesonjacc
17.5.2006, 19:53
Ja sam Ljubitelj LOTRa i Tolkina uopste( i to se ponekad granichi sa fanatizmom moram da priznam)
IGRA JE MNOGO VISE OD PRIHVATLJIVA- stavishe.
I dodao bih nezaobilazna za PRAVE LOTR fanove. A ne one koji vole da sebe tako nazivaju , i daju komentare u MNOZINI bez ikakvog oslonca


TOLIKO

Carl Jonson CJ
18.5.2006, 20:09
Уопште не видим разлога за љутњу,но...

Прешао сам игру,и мислим да је то довољан ослонац.Ја нисам фан,јер фан значи вентилатор,ако ниси знао,ја сам велики љубитељ Толкиновог делом.Не трпим кад се такве лепе ствари мењају,као што је урадио ЕА у овој игри.Такво урнисање сржи Толкиновог света,то је неопростиво.Ова игра је само покушај извлачења још пара,на наљбољем епско-фантастичном делу.Све би било у реду да су се бар држали приче,али овако...Извињавам се на множини,али ако толико волиш Толкина,како можеш да гледаш,то,како да кажем,скрнављење његовог дела.

Толико.

SFRJ-Forever [CG]
19.5.2006, 0:39
Уопште не видим разлога за љутњу,но...

Прешао сам игру,и мислим да је то довољан ослонац.Ја нисам фан,јер фан значи вентилатор,ако ниси знао,ја сам велики љубитељ Толкиновог делом.Не трпим кад се такве лепе ствари мењају,као што је урадио ЕА у овој игри.Такво урнисање сржи Толкиновог света,то је неопростиво.Ова игра је само покушај извлачења још пара,на наљбољем епско-фантастичном делу.Све би било у реду да су се бар држали приче,али овако...Извињавам се на множини,али ако толико волиш Толкина,како можеш да гледаш,то,како да кажем,скрнављење његовог дела.

Толико.

:tapsh:

Corwin
19.5.2006, 2:53
Ja sam Ljubitelj LOTRa i Tolkina uopste( i to se ponekad granichi sa fanatizmom moram da priznam)
IGRA JE MNOGO VISE OD PRIHVATLJIVA- stavishe.
I dodao bih nezaobilazna za PRAVE LOTR fanove. A ne one koji vole da sebe tako nazivaju , i daju komentare u MNOZINI bez ikakvog oslonca


TOLIKO
Govorim u svoje ime, a ne u množini, da mi neko ne prebaci. Gospodara prstenova, ili kako ga zoveš LoTR, sam do sad pročitao jedno dvadeset puta i ako neko ima pravo da se smatra Tolkinovim ventilatorom, taj sam. Odigrao sam prvi dio i on je relativno OK; što se tiče dvojke, odgovorno tvrdim da je u pitanju najgore smeće. Toliko.

Nicolas
19.5.2006, 4:01
Ne znam sto se toliko cimate oko igre, takva je kakva je, nema druge koja se bavi temom LOTR i to mu je! Meni je dopadljiva i da imam vremena igrao bi je sigurno, ovako sam samo poceo i rekao bih da nije nista revolucionarno vec da je otisla samo korak dalje ali opet PRIHVATLJIVA je ;)
A i cudno je malo da se bas velikim ljubiteljima ne svidja:confused:

SFRJ-Forever [CG]
19.5.2006, 10:01
Ne znam sto se toliko cimate oko igre, takva je kakva je, nema druge koja se bavi temom LOTR i to mu je! Meni je dopadljiva i da imam vremena igrao bi je sigurno, ovako sam samo poceo i rekao bih da nije nista revolucionarno vec da je otisla samo korak dalje ali opet PRIHVATLJIVA je ;)
A i cudno je malo da se bas velikim ljubiteljima ne svidja:confused:

Ja isto obozavam LOTR, ALI, ova igra je stvarno smece, ako hoces pravu strategiju sa temom LOTR igraj mod za Rome Total War koji je mnogo boli od ovoga krsa, ''igrice'' :icon_evil

drgonzo
19.5.2006, 14:02
Gospodara prstenova, ili kako ga zoveš LoTR, sam do sad pročitao jedno dvadeset puta i ako neko ima pravo da se smatra Tolkinovim ventilatorom, taj sam.
Lepo si to rekao :rofl: :aplauz:

Nicolas
19.5.2006, 16:40
']Ja isto obozavam LOTR, ALI, ova igra je stvarno smece, ako hoces pravu strategiju sa temom LOTR igraj mod za Rome Total War koji je mnogo boli od ovoga krsa, ''igrice'' :icon_evil
Odigrao sam Rome TW jos prosle godine a bas da skidam mod i ostalo zezanje i bih da imam brzu vezu i vremena za to ali ovaj BFME 2 sluzi svrsi kada zatreba...;)

Carl Jonson CJ
19.5.2006, 19:53
']Ja isto obozavam LOTR, ALI, ova igra je stvarno smece, ako hoces pravu strategiju sa temom LOTR igraj mod za Rome Total War koji je mnogo boli od ovoga krsa, ''igrice'' :icon_evil

:aplauz: :aplauz: :aplauz: Тако је!Мада видим да се некима ова игра свиђа само зато што пишр ЛОТР :( И што је најгоре,неки мисле да су дешавања из књиге верно пренета :( Кад то чујем дође ми да плачем :(

nesonjacc
20.5.2006, 1:21
e bas me zanima gde su ti koji misle da su desavanja iz knjige VERNO preneta

Jedna stvar je verno preneti VIZUALNI dozivljaj. A sasvim drugo su DESAVANJA. koja naravno da nisu Verno preneta ( da napomenem da se BFME 2 i ne bavi desavanjima u knjizi koja ima naslov LORD OF THE RINGS)( govorim o kampanji)- vec ratom na severu
A bfme 1 - se bavi Filmovima the LORD OF THE RINGS- jer EA tada nije posedovao prava za upotrebu KNJIGA

A sto se tiche nekonsistentosti- Da li je moguce da nekome smeta to sto je npr SAURON u igri( iz prostog razloga jer je zaista interesantno upravljati njime)ili npr Elrond......
Po stoti put -Lotr bfme u smislu IGRE nije nista narocito. Ali u smislu prenosenja LOTR atmosfere( ili bolje MIDDLE EARTH atmosfere) zaista je fenomenalna.
A Lotr sam Citao mnogo vise od 20 puta , i dalje ga cesto citam. A narocito kad nekome treba da ocitam Bukvicu iz toga sta je LOTR a sta ne.:boxing:

Mene npr mnogo vishe iritiraju likovi koji su gledali Film a tek onda citali knjigu

-A sto se tiche moda za Rome total war -- To je i dalje rome total war na ciji rachun imam mnogooooooo zamerki. Jednostavno -A od LOTR smeka nema ni s.

Toliko

Carl Jonson CJ
20.5.2006, 17:46
Рат на северу?Аргх....Ајде ми реци,да ли је постојао неки савез између Виловњака и Патуљака?Елронд је ишао у рат?Дај,ако си читао 20 пута ваљда знаш да овога није било...Даље у игри има змајева.Змајеви се не појављују у Господару Прстенова...итд,итд...


Толико...

nesonjacc
20.5.2006, 19:18
Vidi opet njega.
Koji deo od VIZUALNO VERNO PRENETO
i SADRZINSKI NIJE(dakle pazi kad sam rekao NIJE) VERNO PRENETO-- ti nije jasan

Zasto bi do boga moralo da bude- Nr lepo je sto imamo stvari drugacije u sadrzinskom smislu( dok vizualni identitet ostaje veran)-OVO JE IGRA pobogu


Npr sto se tiche ihaha nekonsistentnosti filma mnoge od njih i meni smetaju( neprisustvo Jomera u Helms Deepu, Prisustvo Army of the dead na pelenoru...etc..)Ali overall Igra i film zu ZAKON

I takodje sam Rekao-
---- da napomenem da se BFME 2 i ne bavi desavanjima u knjizi koja ima naslov LORD OF THE RINGS)( govorim o kampanji) ------ Ovo odgovara na pitanja o zmajevima( A i o sadrzaju)
A sad i da pojasnim---
Ova igra se uglavnom poziva na Hobita. A dodata su stvorenja koja postoje u Srednjoj zemlji( iako se explicite ne navode u GOSPODARU PRSTENOVA)
Lichno sam odusevljen dizajnom Zmaja( Dragon lorda) - za koga samo mogu da kazem --ZMAJ KO DA GA JE TOLKIN LICHNO CRTAO

I opet TOLIKO

Carl Jonson CJ
22.5.2006, 20:57
Degustigus discutantum non est

Толико.

Friend
23.5.2006, 21:18
Srpski???

CJ shvatam da ti se nesvidja sto su promenili pricu ali shvati da su napravili igricu po originalnoj prici bilo bi uzano glupo. Originalna prica nije pogodna za RTS.

PS Nisi odigro mnogo RTS igrica. Znam te:) :) :)

SFRJ-Forever [CG]
23.5.2006, 23:04
Srpski???

CJ shvatam da ti se nesvidja sto su promenili pricu ali shvati da su napravili igricu po originalnoj prici bilo bi uzano glupo. Originalna prica nije pogodna za RTS.

PS Nisi odigro mnogo RTS igrica. Znam te:) :) :)

-Tacno tako, napravili su ''igricu'' za malu djecu koja nikada nisu procitala knjige, niti ce jer nemaju vremena od igranja takvih ''igrica'' :dedica:

-RTS sa originalnom pricom je veoma pogodna kombinacija :ciao:

-Ako je neko odigrao vise RTS-ova od tebe on jeste sigurno, kao i ja :Freddy:

M.Silenus
24.5.2006, 13:19
Degustigus discutantum non est

Iliti , o ukusima se ne raspravlja.

Carl Jonson CJ
24.5.2006, 16:17
Srpski???

CJ shvatam da ti se nesvidja sto su promenili pricu ali shvati da su napravili igricu po originalnoj prici bilo bi uzano glupo. Originalna prica nije pogodna za RTS.

PS Nisi odigro mnogo RTS igrica. Znam te
1.Прочитај књиге,па онда нешто причај
2.Прочитај моје постове и видећеш да ја нисам рекао да сам одигро много РТС-а.

]-Tacno tako, napravili su ''igricu'' za malu djecu koja nikada nisu procitala knjige, niti ce jer nemaju vremena od igranja takvih ''igrica''
Слажем се.

]-RTS sa originalnom pricom je veoma pogodna kombinacija
Погоотово што су откупили права и за Силмарилион....Каква би то игра била...Питам се колико би трајала опсада Ангбада? :)

]-Ako je neko odigrao vise RTS-ova od tebe on jeste sigurno, kao i ja

Ово ниси у праву :) Ја сам одигро Р:ТВ и Граун Контрол(прешо) а одигро сам још неколицину њих.Гренд је одигро(не знам дал је прешо) скоро све стратегије у последњих 5 година :)))


Iliti , o ukusima se ne raspravlja.
Тачно тако :)

nesonjacc
24.5.2006, 16:54
Sto je interesantno kad nekome presusi kontraargumentacija pa samo kaze

-Degustigus discutantum non est

Jedno je ----NE SVIDJA MI SE( sto nike i ne moze da komentarise)
Drugo je --- NIJE DOBRO JER.....( sto samo po sebi poziva ARGUMENTOVANI odgovor)

Dakle - U svojstvu RTSa BFME bije daleko od Koncepta koji sam Engine postavlja( cak mogu da kazem nije daleko od C&C generalsa ciji engine koristi)- pa ih mozete svrstati u isti kosh

-U SVOJSTVU jedinog LOTR RTSa( WAR of the RING - koji je izasao nesto ranije -I koji je samo josh jedan KLON BATTLE REALMSA0 ciji engine koristi -- Osecaj je ko da igras MOD ZA Warcraft 3-nema smisla komentarisati( ima samo book licencu)-----Sasvim solidan RTS - sa izuzetno dobro odradjenom AUDIO VIZUELNOM komponentom

- U svojstvu LOTR igre uopste --- Apsolutno nezaobilazna sa prave fanove
( us konzola exclusivu THE TWO TOWERS i port THE RETURN OF THE KING)

Sto ce GRO PRAVIH fanova i potvrditi.


A lichno( ono sto nemozete komentarisati) -MENI SE STRASHNO SVIDJA

Pozdrav

Carl Jonson CJ
24.5.2006, 19:51
Несоњак

Ја сам рекао шта сам рекао.Више нећу да причам.Ко што рекох,о укусима не вреди расправљати.Мени се не свиђа,ОК,теби се свиђа ОК.

Carl Jonson CJ
24.5.2006, 19:52
Узгред,нисам знао да вентилатори читају Толкина.

SFRJ-Forever [CG]
24.5.2006, 20:12
Несоњак

Ја сам рекао шта сам рекао.Више нећу да причам.Ко што рекох,о укусима не вреди расправљати.Мени се не свиђа,ОК,теби се свиђа ОК.


I meni se ne svidja :ciao:

Carl Jonson CJ
24.5.2006, 23:31
Па ја људе као што си ти сматрам за праве љубитеље Толкина :) А не као...

Do@ OldSchool
30.5.2006, 16:08
EA ce uvek pravit najace strategije na svetu, a primer je LOTR II, probao sam svakakve strategije cak i ova Rise of Legends novi za qrac ne valja koliko je dobar LOTR II u svemu .

Corwin
31.5.2006, 11:46
Узгред,нисам знао да вентилатори читају Толкина.
Čuš ne čitaju!

nesonjacc
2.6.2006, 13:10
Strasno. Coveka malo nema Online a svi odmah pomisle da im niko ne protivreci i da su sve njihove argumentacije postale AKSIOME???

JA ljude kao sto ste vi nikada necu smatrati pravim TOLKIN fanovima. Vec samo ljudioma koji to jako zele da budu. Ali jos ste daleko od toga. No dobro samo napred. Stici cete vi i do toga

SFRJ-Forever [CG]
2.6.2006, 15:21
Kao sto sam rekao, pravi ljubitelji strategija i Tolkina NIKAKO ne mogu voljeti ovu ''igricu'' :nov_explo

nesonjacc
2.6.2006, 16:31
Ne --- MOzes da u SVOJE IME KAZES da "TI" nikako ne volish, nikada nisi voleo, i nikada neces voleti ovu igru.( ima veze sa tim da je za Tebe ROME total war jedina stvar na ovome svetu-- josh malo pa cu da pomislim da to prevazilazi granice NORMALNOG)

I to je sve sto mozes da kazes. Sve ostalo je apsolutno besmisleno i ne ARGUMENTOVANO - Ili da ti prevedem na tebi razumljiv jezik -- --NE PIJE VODU

A ja sa druge strane mogu da kazem u svoje ime naravno da se "MENI" igra svidja, uvek mi se svidjala i uvek ce mi se svidjati.


Ali po poslednji put --- GOVORI SAMO U SVOJE IME. Tu jedino mozes da AKSIOMATICHNO nesto tvrdish

Jer u buduce cu Ignorisati postove tipa ---- Tolkinovi fanovi - OVO -- Tolkinovi Fanovi ONO--- i tako dalje


TOliko

Isko
19.10.2006, 17:35
Cao svima.:)
Hteo bih da vas pitam kako na skirmis The Battle for Middle-earth II mogu da uzmem prsten?:boodala:

mmn2911
19.10.2006, 18:15
Ma to ja mislim mozes samo u multiplayeru.
Kreiras mapu, nadjes goluma na mapi, koknes ga, i prsten odneses u bazu...
Dobijes Saurona za zle i Galadrijelu za dobre...

Isko
19.10.2006, 19:09
Da ali i na skirmis gledao sam kako kompjuter nesto igra:uzme nekoliko vojnika i dodju do kraja mape i nadju prsten a onda ih ja ubijem i uzmem prsten ali treba puno vremena da oni krenu za prsten.:cool:

mmn2911
19.10.2006, 19:29
Pa moras da nadjes Goluma, to je mnogo tesko, samo ako ti se posreci i ubijes ga...
Mnogo je tesko da ga nadjes, ci cujes nesto tipa Golum, odmah udari SPACE da te prebaci tamo gde je to video
Mozda uspes da ga ubijes :)

Kum Ruzvelt
19.10.2006, 20:05
Ma nije neki problem, Golum je uvek u nekom budzaku/sumici, po ivicama mape. Nadjes, koknes, uzmes.

Isko
19.10.2006, 20:45
ok,pokusacu da nadjem tog malog Goluma:icon_evil

HVALA!:alealeee:

Isko
19.10.2006, 22:00
Hvala Vam svima najzad sam uspio.:tapsh:
A sta je tezak onaj Golum da se nadje:dzavo:

SirDuck
19.10.2006, 23:43
Pa ako igras sa mordorom nije.
Uzmes lepo ono oko i nazgula i nemas frke.
Cim ga vidis odma nazgulu kazes da ga rokne i on ce ga pratiti iako se izgubi sa vidika.

Lucic Nemanja
5.11.2006, 17:13
Meni se jednim ubagovala igrica kad sam uzeo prsten sa Elfovima.Uzmem ti ja presten sa konjanicima i posaljem ih u bzi da odnesu prsten.Jel znate sta se onda desilo?Oni su sve vreme partije ulazili i izlazili iz glavne baze.Nisam ni mogao da ih pomerim ni nista:rofl: .Samo ulzaze i izlaze i uzlaze i izlaze i ulze i izlaze.............gde sam ono stao:icon_scra ..hmmmm......a da......i ulaze i izlaze:rofl:

Stribor
18.2.2008, 14:52
Da li neko zna za neke sifre ili trainer za ovu igru, ALI da rade u multiplayer-u?!? Trazio sam po celom net-u, ali svaki trainer naglasava da nema podrsku u multiplayer-u... Ja razumem da je to bas kvarno ako igras po internetu s'kim vec, ali ja igram sa drugom preko mreze, pa nam treba intant build, da nam krace traju partije...

Iilija64
18.2.2008, 15:45
Da li neko zna za neke sifre ili trainer za ovu igru, ALI da rade u multiplayer-u?!? Trazio sam po celom net-u, ali svaki trainer naglasava da nema podrsku u multiplayer-u... Ja razumem da je to bas kvarno ako igras po internetu s'kim vec, ali ja igram sa drugom preko mreze, pa nam treba intant build, da nam krace traju partije...
Nauči se brže razvit. Tajna pobjede u 2 je brzi rush.

Stribor
18.2.2008, 16:06
Pa sad, strategija, to je vec druga stvar... Nama treba instant cash/build... A rush je u vecini strategija resenje...

R.A.B.
18.2.2008, 16:32
Ma, kupiš u startu dobre heroje iz kampanje, ili ih napraviš, pa ih sa herojima ladno ukokaš.
A dok ti je heroj u napadu ti u zamku sakupljaš vojsku pa kad ti se heroj istroši, neka vojnici koje si napravio istrče da ga pokriju i tako dok se ne oformiraš i onda napadneš, ali moraš paziti koje jedinice praviš, meni kod goblina najviše odgovaraju polu trolovi i jahači pauka.i tako redom kod ostalih.. ;)

Alek
18.2.2008, 16:46
Odavno nisam igrao bfme2, da li da preturam po polici da ga instaliram ako neko hoce da pici multiplayer preko hamacija??? Samo mala napomena, bolje je da igramo sa dodatkom "witch king" malo su cini mi se izbalansiranije strane.

Nikola95
17.3.2008, 16:53
Zeli li neko samnom da igra bfme 2 preko hamachija?Nisam los.

martin
26.4.2008, 21:21
hello. i ja sam zainteresovan za bfme2 preko hamachija.ako neko hoce da igramo neka mi se javi

Iilija64
26.4.2008, 21:22
Zeli li neko samnom da igra bfme 2 preko hamachija?Nisam los.
Ja čim ono popravim.

zomg
26.4.2008, 22:11
JA igram BFME II odkad je izasao,otkidam,i isto ocu da igram preko hamachija sa nekim.....pa nek se javi na PM ko oce...

Ali skinite patch 1.06......
link je
http://www.softwarepatch.com/games/battle-for-middle-earth-2.html

DaRkOoO
26.4.2008, 23:16
e a kako da igram to aj daj msn pa da mi objasnis oces ?

Nikola95
27.4.2008, 17:12
Sacekajte samo malo da od druga opet pozajmim bfme2,da ga reinstaliram,jer sam instaliro neki glupi mod(lorien warriors) i odma izbrisao,ali isto nemogu igrati preko neta.:(

martin
27.4.2008, 17:28
ako neko hoce naka udje kod mene da igramo preko hamachija:
server: martinhl
pass:join

rista_the_man
28.6.2008, 22:00
Ovako igram bfme 2 vec dugo, toliko dugo da su me smorile sve mape i kad sam pozeleo da skinem neke s neta...jbg skinu sam ali nisam mogao da ubacim u maps folder posto ga NEMA ima samo neki maps.big file a kad skinem mapu s neta ona dodje u blablabla.map formatu!Zna li neko tajnu KAKO da igram mape skinute s neta!

Kum22
29.6.2008, 1:02
Eto to bi i ja volio da znam, kako da ubacim neku mapu u direktorij neke igre ako poddirektorij MAPS ne postoji. Ima takvih igara i vise :a_bleh:

Nikola95
29.6.2008, 10:25
Eto to bi i ja volio da znam, kako da ubacim neku mapu u direktorij neke igre ako poddirektorij MAPS ne postoji. Ima takvih igara i vise :a_bleh:

Kopiraj ovdje:

C:\Documents and Settings\Tvoj Username\Application Data\My Battle for Middle-earth(tm) II Files\Maps

Ovo radi i kod nekih drugih igara...

Ovdje ima dosta dobrih mapa,i odlicnih modova(preuzmi rj-rotkw mod,ako imas exp. Rise of the WK,neces pozaliti):
http://bfme2.heavengames.com/

Isko
29.6.2008, 10:28
Ovo radi i kod nekih drugih igara...

Uglavnom kod EA-ovih strategija.

http://lordoftherings.filefront.com/
Modovi, mape i ostali dodaci.

http://bfme2.heavengames.com/
Modovi i mape

http://www.moddb.com/games/battle-for-middle-earth-ii/mods
Modovi.

martin
26.9.2008, 13:17
Imam problema sa RJ-ROTWK modom.Imam instaliran ROTWK patchovan na 2.01, kao sto treba za ovaj mod ( bar tako pise). Kada pokrenem mod, otvori se obican rotwk. Moze li neko da mi pomogne???

Nikola95
26.9.2008, 14:03
Mod ima posebnu ikonicu (exe).
Btw odlican mod,samo malo bagovit.
Produzava zivotni vijek igre.

martin
26.9.2008, 15:24
Znam. Namestio sam i shortcut, ali ne vredi. imas li jos neku ideju?

Nikola95
26.9.2008, 18:23
Probaj nabaviti patch sa nekog drugog linka.
Nabavio si lijek,zar ne?

ilijar10
3.3.2009, 21:24
E ovako,evo moj msn ilijar10@hotmail.com addujte me,ko god hoce da igra,znaci ovu igru obozavam,pa cemo da cepamo :D

liverpool
3.7.2011, 1:37
Da li moze igra online sa piratom?

OrthodoxBabec
3.7.2011, 12:54
Da li moze igra online sa piratom?

Moze preko Game Rangera igrao sam ;)

griswold
18.8.2011, 16:30
jel moze neko da mi kaze, ona opcija create hero, ok ja kreiram heroja , is ta onda sa njim da radim? jel mogu sa njim da igram u war of the rings modu,ili single plaer modu, ili samo online?

hvala

i zasto mi deluje kao da je kad igram, sve nekako usporeno, mislim da nije do grafike, gledao sam i gameplay jedan na youtube i isto je delovalo jedinice npr se sporo krecu, ili kad oduvas sa magijom protivnicke jedinice, nekako polako lete tj padaju..
i nemogu da vidim health od jedinica koje sam selektovao nevidim nigde? ni kolko oduzimaju..
sve u svemu nekako je aljkavo malo odradjeno u odnosu na starcraft 2 i warcraft

jakonicki93
18.8.2011, 17:44
Sve u svemu ne znas da podesis opcije u igri.

Mozes da igras sa Create-a-Hero "herojem" u sva tri "game mode-a".
U opcijama imas opciju "Show healthbars" ili tako nesto, to check-ujes i imaces pregled u igri ko koliko ima health-a, tj. videces health bar.

Ovo "sve deluje nekako usporeno" ne znam kako bih prokomentarisao.
"ili kad oduvas sa magijom protivnicke jedinice" - mislis na Gandalfovu/Sarumanovu moc (Wizard blast - koliko mi se cini) na prvom level-u? :)

Doolio
18.8.2011, 18:11
Koнтам да мисли на анимацију генерално гледано, у том случају је све у реду, сви трчкарају некако ваздушасто и успорено, бластови од магија бацају људе исто на тај фазон, није ништа успорено, само тако изледа.

Међутим, ово је вајлд гес, можда је неки баг истриповани... У сваком случају, иди на јутјуб, па погледај неке гејмплеј флимиће.

griswold
18.8.2011, 19:12
@doolio
da, vazdusasto i usporeno je prava rec.. znaci takva je igra, jbg steta,mogli su bolje da urade to

@jakonicki93
kako bre da igram kampanju sa kreiranim herojem?? kad imam samo heroje iz kampanje tj iz price filma, znaci onog dwarfa,elvove one itd?
mislis da mogu tog mog heroja da sagradim u fortresu, isto kao i ostale heroje sto pravim ??

jakonicki93
18.8.2011, 22:59
@doolio
da, vazdusasto i usporeno je prava rec.. znaci takva je igra, jbg steta,mogli su bolje da urade to

Da li imas ti ikakav lag dok igras, zato sto zbog premalog fps-a igra se cini usporenija (Ako imas 30 fps, onda je 100% brzina normalna) posto sam ja bio "moder" i poznajem tematiku.

@jakonicki93
kako bre da igram kampanju sa kreiranim herojem?? kad imam samo heroje iz kampanje tj iz price filma, znaci onog dwarfa,elvove one itd?
mislis da mogu tog mog heroja da sagradim u fortresu, isto kao i ostale heroje sto pravim ??

Nije moguce da igras kampanju sa Create-a-Hero, mozes samo Skirmish.

Igra je cap-ovana na 30 fps-a, to moze da se promeni ako ste moder i ako se stavi da igra radi na 60 fps-a, igra ce raditi duplo brze. Zato ako imate ~17-23 fps-a, imacete problema sa normalnom brzinom igre.

PS: Glupavo je porediti LOTR BFME serijal sa bilo kojom od tvoje dve navedene strategije.

griswold
18.8.2011, 23:27
dobro, "moderu", kako da vidim koliki mi je fps i kako da ga promenim?

p.s. rekao si sam prvo:
"Mozes da igras sa Create-a-Hero "herojem" u sva tri "game mode-a"."
ali ok pretpostavio sam da samo u skirmishu se igra sa custom herojem

jakonicki93
19.8.2011, 0:18
dobro, "moderu", kako da vidim koliki mi je fps i kako da ga promenim?

p.s. rekao si sam prvo:
"Mozes da igras sa Create-a-Hero "herojem" u sva tri "game mode-a"."
ali ok pretpostavio sam da samo u skirmishu se igra sa custom herojem

Vidi fps pomocu programa Fraps.

Mislio sam na Skirmish, Multiplayer, War of the Ring.

mikicaa
26.9.2011, 21:47
a bre ljudi kako nema ova igra da se kupi ni na steam ni na gamergate wtf

jakonicki93
26.9.2011, 22:05
a bre ljudi kako nema ova igra da se kupi ni na steam ni na gamergate wtf

Igru je pravio EA tako da...

Imas da kupis jedino po nekim retail prodavnicama (srpskim i stranim). Cak ne prodaju ni na oficijalnom sajtu igru. :D

flamingos
26.9.2011, 23:36
Tacno tako,ja sam na odmoru u sokobanji pazario ea neko specijalno izdanje za 960din.

TearDrop
26.9.2011, 23:39
Evo... http://game-s.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1805&category_id=8&keyword=lord&option=com_virtuemart&Itemid=141

A sigurno mozes naci i jeftinije...

cane kurbla
29.9.2011, 22:44
ja sam je skoro kupio u tempu za 500-600 dinara, tamo igre prodaju na kilo:D

Steva123
29.1.2012, 17:11
Jel naterao neko ovo da radi na windows 7?

Malik Tintilinic
1.2.2012, 18:04
Radi bez problema :)

Volkodav
7.1.2014, 21:21
Da li mi neko moze pomoci kako da instaliram RJ-ROTWK da ne bih nesto pogresio, imam instaliram BFME2 + EKSPANZIJA + ZADNJI PEČ 2.01 e sad jos samo mod al ne znam kako???