PDA

Prikaži potpunu verziju : Windows XP Service Pack 3

Strane : 1 2 [3] 4 5

DonCorleone91
14.12.2008, 22:43
Za one koji imaju problem pri instalaciji SP3,da kaze da ima neku gresku,nek instaliraju ovu verziju. WindowsXP-KB936929-sp3-x86-ENU . Meni je barem pomogla.Samo prekopirajte u google i nacicete je :)

ukimafija
14.12.2008, 23:25
Za one koji imaju problem pri instalaciji SP3,da kaze da ima neku gresku,nek instaliraju ovu verziju. WindowsXP-KB936929-sp3-x86-ENU . Meni je barem pomogla.Samo prekopirajte u google i nacicete je :)

Pa nije to nikakva posebna verzija, to je klasicni SP3 final koji je X puta pominjan na forumu i ima oko 316mb...Nekima pravi frku nekima ne...Zavisi sta je vec instalirano na kompu prethodno...

flamingos
15.12.2008, 2:10
Dobro tako cu i da uradim koji program mi preporucujete za backup. I samo jos nesto na kompu mi se vec duze vreme pojavljuje ovo sta je u pitanju
http://img512.imageshack.us/img512/3074/img1362wx1.th.jpg (http://img512.imageshack.us/my.php?image=img1362wx1.jpg)

meni ovo lici na nekakvo spajversko ponasanje..nisam bas strucan u toj oblasti,ali posto ces svakako da radis reinstal sistema sto je i preporucljivo sa obzirom da si sistem koristio 10 meseci,i instaliras sp3,snimis ga pre instalacije svih programa pomocu programa norton ghost i mirna ti dusa..:ciao:

DonCorleone91
15.12.2008, 9:35
Evo za one koji misle da je ovo ista verzija kao sto se moze skinuti sa Microsoftovog saita

I found installation copy of windows xp sp3 in p2p sites and torrend sites. Also some downloading sites The file name is like this windowsxp-kb936929-sp3-x86-enu.exe ( search with filename in google ). The size of the pack is 332 MB. There is around 2848 files are renewed in windows xp sp3. including resolves for in excess of 900 problems already addressed through a variety of standalone hotfixes released after SP2.

Cow boy
16.12.2008, 20:16
Upravu si, najbolje je nabaviti originalnu verziju Win... al et nazalost ima dosta ljudi koji to ne mogu... Ja licno jos nisam imao priliku da nabavim originalnu verziju (doduse jesam imao originalni CD Win 2000, nekad kad je bio aktuelan), al za sve one koji ne mogu da nabave originale postoje kopije, mogu koristiti, jos kad se ispravno koristi racunar mogu i potrajati. u ostalom mi koji zaradjujemo popravljanjem OS-a i reinstalacijom istog imamo vise prilike da zaradimo, kod korisnika koji koriste kopije :) ...Ja sam jedno vrijeme koristio XP SP3 (kopiju, naravno) i zadovoljan sam, samo treba da se pravilno postupa sa racunarom....

pelezinho
17.12.2008, 13:06
Instalirao sam sp3 ovaj KB 936929 x86 ENU.Dobro,instalacija je dobro protekla.E,sad,dole u toolbar-u mi izbacuje 30 days left for activation.I kad kliknem tu,i odem na activate windows over internet trazi mi da ukucam key od 25 cifara,a ja to nemam.I ne mogu nigde da ga nadjem.Sta treba da radim?

DonCorleone91
17.12.2008, 14:37
Meni se to nije pojavljivalo!A ovde ne sme,i da hoce, neko da ti kaze.Jel se to krsi sa pravilima :)

Gorankx
17.12.2008, 16:30
Kupis legalan Windows i vozis.Neces imati takvu situaciju,ili npr batalis win i instaliras Linux.

Predrag Stankovic
17.12.2008, 21:27
Instalirao sam sp3 ovaj KB 936929 x86 ENU.Dobro,instalacija je dobro protekla.E,sad,dole u toolbar-u mi izbacuje 30 days left for activation.I kad kliknem tu,i odem na activate windows over internet trazi mi da ukucam key od 25 cifara,a ja to nemam.I ne mogu nigde da ga nadjem.Sta treba da radim?
Neka Google bude tvoj prijatelj

Gorankx
18.12.2008, 0:48
E pazi da nenadje nesto tako na google-u.On je postao strasno glup kad su u pitanju krekovan softver i piraterija.

uros@3D
21.12.2008, 12:41
E ljudi help... :(

Ubacim juce instalacioni disk windows xp-a sa service pack 3... upali se autorun i ja idem opciju install windows a onda na upgrade windows (da mi ne bi reinstalirao sistem) i on mi resetuje komp i krene instalacija i dodje mi do stavke "installing windows" i izbaci "installing devices" i to se naglo popenje na nekih 60-70% i tu zakuca totalno... znaci juce sam ga ostavio 4 sata i nista se nije deslo, znaci nije se ni makao odatle... :(

i sad naravno ne mogu da upalim komp normalno nego mi stalno trazi da nastavim instalaciju (i onda se opet desi gore navedeno)...

kad bootujem sa tog diska izbaci mi:

-da nastavim upgrade (sto opet vodi do gore navedenog)
-da instaliram novu kopiju windowsa (sto ne dolazi u obzir!)
-da izadjem iz setupa (sto opet vodi do gore navedenog)

Da li je ikako moguce da roll back-ujem zapoceti upgrade ili na bilo koji nacin da dodjem do desktopa... ???? help please... kod ortaka sam na kompu tako da bi bilo lepo da sto pre neko nesto napise...

flamingos
21.12.2008, 20:19
Desi se nekada da se na odredjenim stavkama zamrzne instalacija sistema,meni je kod komsije stala na 50% i odmah sam resetovao komp posle toga i one je automatski nastavio dalje da instalira i zavrsio celu instalaciju..nije preporucljivo da na takav nacin radis instalaciju service packa..pricam iz iskustva..ja svakome radim reinstaciju od nuleposto imam XP sa intergrisanim service pack 3 i najsvezijim drajverima za sve platforme..

uros@3D
22.12.2008, 15:31
Uspeo sam juce nekako da instaliram... otisao sam u bios i iskljucio bukvalno sve device-ove... i onda je instalirao... znaci jedva sam uspeo posle 2 danja j**avanja... :mad: I jos mi je bagovao posle windows kao nezdrav tako da sam juce sredjivao sistem jedno 3 sata i oporavljao ga od instalacije SP3... sad sljaka nekako a dokle videcemo...

flamingos
22.12.2008, 18:44
meni sve to cudno..nesto tebi tu nije kako treba..rekoa bi da ti je losa ta instalacija sto imas..sto ne skines sa majkrosoftovog sajta ?

uros@3D
22.12.2008, 23:29
meni sve to cudno..nesto tebi tu nije kako treba..rekoa bi da ti je losa ta instalacija sto imas..sto ne skines sa majkrosoftovog sajta ?

Ne daj boze... ako mi jos neko pomene SP3 gadjacu ga... ne treba mi to vise! sto sam uradio, uradio sam... sistem sljaka, doduse ima bugova u nekim programima i po neki sa drajverima... ali se sve resava reinstalacijom tog programa/drajvera....

Ovo je drugi put da sam se opekao na upgrade windowsa... od sad ne diram nista, dok eventualno, jednog dana ne predjem na Vistu :)

flamingos
23.12.2008, 2:17
ma svakome je stabilan..ne razumem sto tebi baguje ili sta vec..ja imam oba os-a(vista i xp i nemam nikakvih problema a gledaj kakvu starudiju imam)..

Predrag Stankovic
24.12.2008, 12:06
Ne daj boze... ako mi jos neko pomene SP3 gadjacu ga... ne treba mi to vise! sto sam uradio, uradio sam... sistem sljaka, doduse ima bugova u nekim programima i po neki sa drajverima... ali se sve resava reinstalacijom tog programa/drajvera....

Ovo je drugi put da sam se opekao na upgrade windowsa... od sad ne diram nista, dok eventualno, jednog dana ne predjem na Vistu :)
Ih, Sedmica samo što nije a ti ćeš da prelaziš na Vistu

Basa Mrkalj
24.12.2008, 12:39
Urose, napravio si najmanje dve greske
Prva greska
upali se autorun i ja idem opciju install windows a onda na upgrade windows (da mi ne bi reinstalirao sistem)
druga greska
Ubacim juce instalacioni disk windows xp-a sa service pack 3

Sto se tice prve, to tako ne moze da se radi, trebao si da bootujes CD pa da ides na format C i da instaliras Windows, ili si trebao da skines SP3 sa M$ sajta pa da pokrenes instal.
Sto se tice druge, ko zna kakvu si verziju skinuo, a to si mogo da proveris samo da si uradio ovo prvo gore, znaci format C.

<Rio_da>
30.12.2008, 13:26
Koja kombinacija tastera treba da se stisne da prebacim nacin logovanja sa onog user friendly na onaj gde imas polja da kucas user name i password...

N_i_k_o_l_a
30.12.2008, 13:38
interesuje me kako da omogucim da se odmah po ucitavanju pojavi windows a ne da svaki put upisujem user name i password........

gorann
30.12.2008, 13:40
Mozda malo skrecem temu,a mozda je negde vec objasnjeno kako se to radi.
Hteo bih da reinstaliram widows.Imam cd sa service pack-om 3.Interesuje me da li bih nekako mogao da sacuvam neke programe koje imam instalirane posto ih nemam ovako snimljene i ne bih mogao ponovo da ih instaliram.Ako to uopste moze da se uradi molio bih da mi objasnite kako i ako je potreban neki program za to,koji?

N_i_k_o_l_a
30.12.2008, 14:01
ok, sredio sam ;)

VojaM
30.12.2008, 14:36
Koja kombinacija tastera treba da se stisne da prebacim nacin logovanja sa onog user friendly na onaj gde imas polja da kucas user name i password...
Dva puta Crtl-Alt-Del

misadjole
16.1.2009, 2:10
ako imam originalan win sp1 a menjao sam temu uxpatcher-om, da li da isprobavam update na sp3, pokusavam da sacuvam gomilu programa na c:/

toxic
16.1.2009, 3:16
Ako mislis da li ce biti problema sa legalnoscu, onda nece. Ako se bojis problema sa sistemom... moze, a i ne mora. Najbolje je da se sp3 (ili bilo koji drugi) ubaci u instalaciju Wina ili da se instalira nakon sveze instalacije. U drugim slucajevima se desavaju problemi. Sto se tice samog uxpatcher-a, najverovatnije bi vratio standardnu XP temu, ali, napominjem, mogu se javiti i drugi problemi.

misadjole
16.1.2009, 16:39
Pa sta da uradim pre nego sto probam update na sp3, system restore je dovoljan ili kompletan backup?

toxic
16.1.2009, 16:48
Pa sta da uradim pre nego sto probam update na sp3, system restore je dovoljan ili kompletan backup?
Bolji je kompletan bekap, system restore je korisna stvarcica, ali ovo je mnogo sigurnije.

Serbiansword
23.1.2009, 9:46
Da li je neko skoro update-ovao svoj windows uz pomoć Autopatcher-a (http://www.autopatcher.com/downloads/) i ako jeste kakva su mu iskustva, tj. da li program pravi bilo kakve probleme i koliko je siguran?
Unapred hvala.

Djordje Turjacanin
23.1.2009, 15:40
Čekaj malo, zar nije M$ ugasio AutoPatcher.
Čekaj a što bi updateovao pomoću Autopatchera kad imaš windows update.

toxic
23.1.2009, 16:37
Ugasen je, na tom linku pogledaj datum:

File size - 654,702 Bytes Rev Date: April 28th, 2008

Ko sto rece Djordje, koristi Windows update.

Serbiansword
23.1.2009, 21:04
Verovatno nisam u toku, ali mislio sam da izbegnem auto update za SP3 zbog problema sa licencom, tj. "pomračenja desktopa" zbog neimanja licence :D

ukimafija
23.1.2009, 21:12
Pa onda lepo nabavi odnekud XP sa integrisanim SP3 pa ces imati sve...Mozes cak i da instaliras preko tog sistema ali najbolja je sveza instalacija....

toxic
23.1.2009, 22:12
Verovatno nisam u toku, ali mislio sam da izbegnem auto update za SP3 zbog problema sa licencom, tj. "pomračenja desktopa" zbog neimanja licence :D
I za to postoje resenja, procesljaj malo net... googlaj:)

Serbiansword
23.1.2009, 22:36
Da to sam video, bilo je i pitanje u SK pa je Qzma naveo link za rešenje problema, al rekoh ako je već moguće da sa autopatcher-om zaobiđem taj problem, što da ga ne iskoristim. Hvala na odgovorima :)

Kisr
24.1.2009, 18:13
Jedno pitanje,ako napravim butabilni cd sa Nlite,sa sp3 i svim zakrpama za njega mogu li posle sa tim cd-om da radim repair windows instalacije kao sa originalnim,a da mi posle repair-a ostane sp3 i svi apdejti,ako neko zna?

despot77
25.1.2009, 2:25
Jedno pitanje,ako napravim butabilni cd sa Nlite,sa sp3 i svim zakrpama za njega mogu li posle sa tim cd-om da radim repair windows instalacije kao sa originalnim,a da mi posle repair-a ostane sp3 i svi apdejti,ako neko zna?

Pa logično bi bilo da to može... jedino ne znam da li ostaju oni apdejti koji su skinuti sa neta nakon instalacije... to sad i mene interesuje...

ajkica
26.1.2009, 19:56
Problem. Hocu da instaliram xp ponovo i kad krenem klasicnu instalaciju, restartuje se kompp i umesto da nastavi instalaciju izbaci crni ekran sa trepcucim tasterom i nista dalje. Ima li neko ideju? Takodje nece da boot-uje, na startu! Pokusao na razne nacine ali nece

Basa Mrkalj
26.1.2009, 20:05
Vrlo malo informacija si dao, jel ti taj disk bootabilan?? Je si postavio u biosu da bootuje sa cd-roma kao first boot?

ajkica
27.1.2009, 17:22
Stavio sam da boot-uje sa cd-roma ali nece da prihvati boot. Jedino mogu iz Windows-a da pokrenem instalaciju i kad izvrsi prvi restart umesto da nastavi instalaciju pojavi se crn ekran i dalje nista.

Kisr
27.1.2009, 19:21
Jedino sto mi pada na pamet je da ti taj disk nije butabilan,pogotovu to oce ako je narodna verzija,jesi li ti sa njega pokretao intalaciju nekad na taj nacin ili samo iz windowsa?

ajkica
27.1.2009, 19:38
Do skoro sam imao uvek xp pack 2 i uvek sam mogao da ga podignem i uradim novu instalaciju. sad imam xp pack 3 vista i ne moze. pa koje je resenje da bude bootabilan, u to se slabije razumem. a dok je bio pack 2 bio je bootabilan pokretao sam instalaciju na sve nacine.

Kisr
27.1.2009, 21:13
sad imam xp pack 3 vista i ne moze. pa koje je resenje da bude bootabilan, u to se slabije razumem.
Kako xp service pack 3 vista,jel to vista ili xp?U svakom slucaju moras sa nekim od softvera za rezanje CD-a da napravis butabilni CD,recimo sa Nerom ili Power iso,to u slucaju da je to problem,ali mozda te i nesto drugo zeza.
Najlakse ti je da skines program Nlite i sa njim prvo ubacis service pack 3 i onda narezes butabilni CD.Ovde (http://www.nliteos.com/guide/index.html) ti je uputstvo korak po korak.

ajkica
27.1.2009, 21:33
pa skinuo neku verziju sa neta, xp pack 3 vista style. I sta kad napravim bootablini disk, onda ce hteti instalaciju da odradi ili? verujem da je glupo pitanje ali u to nikad nisam zadirao

A M G
27.1.2009, 21:56
To sto si skinuo je Windows XP SP3 sa Vista skinom.

Kisr
27.1.2009, 21:59
Ma skini samo service pack 3 sa mikrosoftovog sajta(verzija za offline instalaciju) i ubaci ga u windows sa Nlite i posle narezi butabilni CD,a posle mozes da ga tweak-ujes do mile volje,ako hoces i na Mac da ti lici.Ali ako bas hoces da ti bude kao vista,onda ti je bolje da instaliras vistu nego da tweak-ujes xp,samo za to ti onda treba Vlite.Sta da ti kazem,google je tvoj prijatelj!

ajkica
27.1.2009, 22:08
E sad ovako. Ja imam na cd-u xp pack 2. to prebacim na komp, pratim uputstvo u vezi nlite-a, odradim sve to. Kad narezem bootabilni cd, sta posle. Hoce samo da me odvede do resenja problema ili moram jos nesto da uradim? A kako ce da izgleda. to mi je manje bitno, bataljujem vista style!

Kisr
27.1.2009, 22:24
Znaci imas instalacioni windows xp service pack 2,skines service pack 3, i tu nastupa Nlite,znaci prvo integrises taj sp3 sto si skinuo u windows xp sp2 CD i onda od svega toga rezes novi butabilni cd koji ce da bude windows xp service pack 3,sve ti je objasnjeno korak po korak u linku koji sam ti dao.Kad sve to uradis kako treba,ako i dalje ne bude hteo da butuje sa njega,onda stvarno ne znam koji mu je.

ajkica
27.1.2009, 22:48
E hvala na trudu za sad a javicu da li je uspelo ili ne

BrutaLiS
15.2.2009, 14:09
Iskljucio sam auto updates windowsa i stalno mi dole izbacuje ikonicu da to nije ''safe'', nije da mi jako smeta, ali ako moze da se skloni nekako da ne iskace vise ne skodi:D znate li kako da je sklonim odatle, jel dovoljno tamo preko taskbara pa da odcekiram na allways hide?

Greko Darstiva
15.2.2009, 14:35
Iskljucio sam auto updates windowsa i stalno mi dole izbacuje ikonicu da to nije ''safe'', nije da mi jako smeta, ali ako moze da se skloni nekako da ne iskace vise ne skodi:D znate li kako da je sklonim odatle, jel dovoljno tamo preko taskbara pa da odcekiram na allways hide?

Idi na Control panel/security Center/change the way security center alerts me/i odstikliraj automatic updates.

BrutaLiS
15.2.2009, 14:42
e super :D

last ninja
8.3.2009, 22:15
Da li bi mi neko ko vec koristi XP GOLD EDITION,ili GOLD COBRA,napisao koje su prednosti i da li ih ima. Koristim XP pro 2002,normalno on fercera super,ali,evo,imam priliku da instaliram jedan od ovih pa ako ko ima poz. ili neg. misljenje,nek mi kaze.
Hvala!

despot77
9.3.2009, 8:58
Da li bi mi neko ko vec koristi XP GOLD EDITION,ili GOLD COBRA,napisao koje su prednosti i da li ih ima. Koristim XP pro 2002,normalno on fercera super,ali,evo,imam priliku da instaliram jedan od ovih pa ako ko ima poz. ili neg. misljenje,nek mi kaze.
Hvala!

ma batali te piratske verzije, najbolje ti je da instaliraš XP Pro SP3... i to da sam sebi napraviš instalacioni disk pomoću nLite, tako možeš i ubaciti i najsvježije zakrpe koje skineš ovde (http://www.ryanvm.net/msfn/) pa još izbaciš one stvari koje ti ne trebaju , naravno samo ukoliko si siguran u to...

brancko
9.3.2009, 18:51
pre tri nedelje instalirao sam WINDOWS XP-WINDOWS 7 VIENA SERVICE PACK 3

brancko
9.3.2009, 19:00
instalirao sam WINDOWS XP-WINDOWS 7 VIENA SERVICE PACK 3 version 2008-2009
da li je za to dovoljno 512 ram,radeon 9200 128 i procesor 2.8... desava mi se da kada zatvaram neki prozor ostane mi na desktopu zaledi se,sat u desnom cosku je krupniji i prilikom promene sata desi da se brojevi preslikaju jedan preko drugog. inace brzo dize sistem i brzo se gasi,nije usporen

Gorankx
10.3.2009, 16:24
To je zato sto korists vienu ili sta je to vec viena.Windows sa tim je usporen a osim toga desava se da se posle tako nekog programa i ne bootuje tako da me i necudi da sto sistem neradi kako treba.Sto se tice hardvera dovoljan je za cist xp,za vistu je slab,a ove transformation pack-ove neznam.Bolje da instaliras cistu vistu nego ovo sto koristis.

tommyldo
13.3.2009, 0:26
Zna li neko gde mogu skinuti "vista aero theme" za sp3???
Odgovor posaljite na moj PM...

Aleksandar1987
31.3.2009, 1:57
Ljudi treba mi pomoc. Kad sam formatirao hard , izdelio sam ga na dve particije od toga jedna tolika da moze samo windows da stane, i tu sam stavio windows a sve ostalo od programa ide na drugu particiju, e sad, posto na prvoj particiji ima samo malo mesta, koji god program instaliram na drugoj particiji on nesto zauzme i na prvoj. I sad posto mi je ostalo samo 190MB stalno me obavestava kako imam malo prostora. E sad da li ce opet svaki program koji instaliram da skracuje tih 190 MB i kako to da resim, da li moze dalje tako ili???? Unapred hvala!

Aleksandar1987
31.3.2009, 9:49
Treba mi brz odgovor

ukimafija
31.3.2009, 10:18
Ne znam da li ce da ti zauzme mesto na C i ako hoce to je nesto minimalno sto on koristi i normalno sve radi sa d particije. Kako da resis: Pa ja bih resio tako sto bih instalirao acronis disc director i preraspodelio slobodan prostor i malo dodao jos mesta na C(oduzmi malo od D), ne zato sto treba da instaliras programe tu jer mogu na D normalno, nego ce stalno da te upozorava a i 190mb je bas malo da bi sistem normalno radio, opcija se zove nesto na foru redistribute free space...

kuureee
5.4.2009, 23:21
jel moze neko da mi posalje link da preuzmem Windows XP Service Pack 3?
imam ,,narodnu verziju,, i trenutno koristi service pack 2.

dile
5.4.2009, 23:24
Evo i ne zaboravi uvek legalno xD
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en

kuureee
6.4.2009, 0:34
jel instalaci nesto kpmplikovan?
nadam se da je standarno samo neht neht finis.
ako instaliram service pack 3 dali ce mi ostati sve isto kao pre u kompu tipa igrice ,programi ....itd?

ukimafija
6.4.2009, 0:53
jel instalaci nesto kpmplikovan?
nadam se da je standarno samo neht neht finis.
ako instaliram service pack 3 dali ce mi ostati sve isto kao pre u kompu tipa igrice ,programi ....itd?

Otprilike tako lagano, uz mozda neki restart...

Ostace ti, ali zavisi koliko si dugo drzao taj SP2 i koliko je taj sistem cist i sta je sve instalirano, za svaki slucaj napravi bekap podataka pre nego sto mu pljusnes novi SP. Mozda ti sve radi kao po loju, a mozda dozivis neke nepredvidjene frke i bagovanja...Ipak je najbolje na cist sistem ali probaj svejedno...

dile
6.4.2009, 1:36
Da lepo rece Uki, napravi back-up za svaki slucaj. Ali inace sevice pack-ovi i ostale zakrpe i patchevi nemaju veze sa preinstaliranim aplikacijama.

kuureee
6.4.2009, 2:01
e sad vas moram jos pitati to u vezi beckupa posto nisam to nikad radio.
kapiram odprilike kako to da pokrenem e sad ja bih sve to da sacuvam fakticki ceo komp.
e sad kad ja to sve obelezim to je otprilike nekih 150g na cetri particije dali ce biti mesta za taj bekap posto nema nigde tolikog prostora ,dali bekap radi to drugacie?

ukimafija
6.4.2009, 2:12
Bekap program Acronis true image recimo moze to da kompresuje, ali nema potrebe da radis bekap celog kompa vec samo C particije gde je sistem. Ti i kad vratis/ reinstaliras drugi ili isti XP sistem(cak i da hoces da ga obrises celog) opet zadrzavas i muziku i igre ce ti raditi koje su bile na drugim particijama i posle reinstalacije (probao vise puta radi 97% toga) tako da nema potrebe da pravis bekap drugih stvari koje nisu na sistemskoj particiji

kuureee
6.4.2009, 12:50
e uspeo sam da instaliram pack 3 i sve mi radi ok samo mi ne radi program za net D-Link AirPlus Utility.
javlaj neki entry point not fond. i pominje i wlanapi.dll.
skinuo sam taj wlanapi.dll i prkopirao ga u file gde je d-link ,ali opet nece da pokrene.
jel zna neko u cemu je problem?

Ninoslav
17.4.2009, 13:08
Stavi novi drajver > ftp://ftp.dlink.com/Wireless/dwlg122_revC/Drivers/DWL-G122_C1_driver_3.10.zip

Trebalo bi da resi problem.

sonet
19.4.2009, 12:20
Šta da radim da bih dobio u my computer fascikle sa leve strane (new,folder,my computer...),a kad izađem iz my computer pa se ponovo vratim,da se otvore te fascikle...
Ovako je kod mene...

kuureee
19.4.2009, 12:24
Šta da radim da bih dobio u my computer fascikle sa leve strane (new,folder,my computer...),a kad izađem iz my computer pa se ponovo vratim,da se otvore te fascikle...
Ovako je kod mene...
udji i my komputer pa desni klik misa na polje pa viev pa titel ,ako sam te dobro razumeo.

sonet
19.4.2009, 12:31
udji i my komputer pa desni klik misa na polje pa viev pa titel ,ako sam te dobro razumeo.

ne to,nego da bude sa leve strane ovako,ali...da stoji opcija za new folder,my computer i još dosta opcija...

Predrag Stankovic
19.4.2009, 16:51
Najpre udji u My Computer > Tools > Folder Options > General i izaberi "Use Windows Classic Folders"

Zatim takodje u My Computer > View > Explorer Bar > Folders.

Over and Out

sonet
19.4.2009, 22:33
sve sam to radio,ali ništa se ne rešava...dobija se opet ovo...

amelinjo
21.4.2009, 18:18
Taj preview nema nikakve veze za Microsoft-om. Što bi se reklo, instalirajte ga na sopstvenu odgovornost. Doduše, isto važi i za zvanične SP. :D

druze ja sam pocetnik i sad treba da prevedem racnar s svedskog na engleski i rekli su mi da moram da oborim sistem i da ponovi dignem mozes li mi samo reci kako da prevedem racunar ili neki link kako to da radim ili ikako ako mi mozes pomoci...

hvala unaprijed:):)

joximovic
27.4.2009, 15:24
Service pack 3 se moze instalirati (odnosno download-ovati sa oficijelnog sajta), samo ako imam original verziju XP-a?
Sry ako je pitanje vec bilo postavljano, ali tema je dosta stara i velika, nisam uspio sve da precesljam.

Evo i ne zaboravi uvek legalno xD
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en

Ovaj link meni ne radi, ne mogu da ga otvorim. Sto bi znacilo da trebam originalnu verziju XP-a da bi mogao da instaliram sp3, ili sta vec...?

dzonihsv
27.4.2009, 15:29
SP3 mozes skinuti i da imas svemirski brod blizu sebe. ;)
Njie ti potrebna original verzija...
Link radi 100% (sada sam ga probao). Inace, imam narodnu verziju XP-a.

joximovic
27.4.2009, 17:45
Meni link moguce da ne radi onda zato sto ovaj komp vec ima instaliran SP3?
Na hardu sam dobio sp3, ali sada trebam da radim format diska, imam windows sa sp2, pa sam zbog toga pitao.
Onda je moguce da ce mi link raditi kada ne budem imao sp3 verziju?
Jer atm, samim klikom na link dobijam malte ne instant, bez ucitavanja poruku: Address Not Found.

glitch
27.4.2009, 18:40
Meni link moguce da ne radi onda zato sto ovaj komp vec ima instaliran SP3?
Nije moguće.

joximovic
29.4.2009, 3:50
Sada sam "otkrio" jednu stvar.
Dakle gore pomenuti link meni ne radi. Uradio sam format diska, instalirao novi windows (koji ima sp2), i dalje mi link ne radi.
Ali interesantno je to da meni ne radi nijedan link microsoftovog sajta :S
Dakle www.microsoft.com na primer kod mene ne radi, cim klinknem na link dobijam: adress not found. Pokusao sam otvoriti link u IE, i mozilli, isto se desava.
Do sada nisam nasao NIJEDAN link koji mi ne radi, u smislu svaki link koji je validan, koji postoji, kod mene normalno radi.
Jedino microsoft-ov nece, erm... :confused:

Picard
29.4.2009, 4:04
Conficker, mozda? Mada je cudno da ti bas tako brzo uleti...

D999
29.4.2009, 5:13
Sada sam "otkrio" jednu stvar.
Dakle gore pomenuti link meni ne radi. Uradio sam format diska, instalirao novi windows (koji ima sp2), i dalje mi link ne radi.
Ali interesantno je to da meni ne radi nijedan link microsoftovog sajta :S
Dakle www.microsoft.com na primer kod mene ne radi, cim klinknem na link dobijam: adress not found. Pokusao sam otvoriti link u IE, i mozilli, isto se desava.
Do sada nisam nasao NIJEDAN link koji mi ne radi, u smislu svaki link koji je validan, koji postoji, kod mene normalno radi.
Jedino microsoft-ov nece, erm... :confused:

Pa možda ti neki antivirus blokira pristup sajtu?

Gradimir
29.4.2009, 8:07
a mozda ako si skinuo modovan ima promenjen hosts file

joximovic
29.4.2009, 14:47
Ma stvar je u tome sto sam imao ovaj problem i pre formatiranja diska.
Sinoc formatiram disk, ne instaliram bukvalno NISTA osim driver-a za maticnu i graficku karticu.
Instaliram samo softver za wireless net, konektujem se, i opet mi ne ucitava link.
Nema teorije da mi je uletilo nesto, bukvalno cist hard je bio..:confused:

kuureee
30.4.2009, 23:44
jel postoi neko resenje da imam i sp3 i sp2?
nemogo da igram igricu PES2009 sa sp3 ,trazi sp2 ,a ja ne bih da se sad prebacujem ponovo na sp2.

Antony Kidis
30.4.2009, 23:50
jel postoi neko resenje da imam i sp3 i sp2?
nemogo da igram igricu PES2009 sa sp3 ,trazi sp2 ,a ja ne bih da se sad prebacujem ponovo na sp2.

Naravno da ne mozes. :)

Mozes da imas 2 windsowsa.

kuureee
30.4.2009, 23:52
a nisam ni ocekivao drugaci odgovor.:o
a jel postoi neko resenje za moj problem?

kuureee
30.4.2009, 23:59
a jel moze neko da mi posalje link da skinem windows ,ako uopste postoi i da mi malo pojasni kako se to instalira ,da imam dva windowsa>

Antony Kidis
1.5.2009, 0:03
a nisam ni ocekivao drugaci odgovor.:o
a jel postoi neko resenje za moj problem?

Kod mene savrseno radi i na sp3. Problem je najverovatnije do cracka. Skini drugi crack i radice. Moze da se desi da je problem i do rama. Ako imas 1gb rama desava se da ne radi. Sa 2gb savrseno radi. ;)

Pedja_Nbg
7.5.2009, 11:06
Нисам хтео да отварам нову тему пошто је питање у вези windowsa xp.Конкретно имам процес ekrn.exe који користи 45мб меморије!Да ли неко зна да ли је то неки `вирусчић` или нешто друго?:icon_stud

Marko93
7.5.2009, 11:14
To ti je ESET Antivirus. On ima procese ekrn.exe i egui.exe. To su njegovi.

Sass Drake
7.5.2009, 11:53
Ma stvar je u tome sto sam imao ovaj problem i pre formatiranja diska.
Sinoc formatiram disk, ne instaliram bukvalno NISTA osim driver-a za maticnu i graficku karticu.
Instaliram samo softver za wireless net, konektujem se, i opet mi ne ucitava link.
Nema teorije da mi je uletilo nesto, bukvalno cist hard je bio..:confused:

Kakav je u pitanju softver za wireless ? Ako su samo drajveri u pitanju , skini najnovije i pokušaj sa njima . Čitao sam ranije da mnogi wireless uređaji nisu radili sa drajverima iz ere SP2 .

Pedja_Nbg
8.5.2009, 12:53
Имам само још два питања.:D

Једно је прилично банално.Како да кад уђем у My computer поред хард диска двда и осталих ствари да НЕ СТОЈИ и канта,мреже и остало?

И други проблем је што ми у device manageru пријављује неки непознат уређај.Док сам имао xp sp 2 није видео само неки PCI simple controller,за који нигде не могу да нађем драјвер.:confused: да ли неко има линк за драјвер који користи овај уређај?

Јуче сам инсталирао xp sp3 и појавио се још неки непознати уређај.:confused:

http://img12.imageshack.us/img12/7760/50145304.png (http://img12.imageshack.us/my.php?image=50145304.png)

Pedja_Nbg
12.5.2009, 16:30
Немогуће да нико не зна...

ukimafija
12.5.2009, 16:47
Pedja, to ti je modem...I meni tako pise za njega.Znaci potrazi za njega onaj mali disk ako ga imas i instaliraj drajver ako ga koristis...Ako nemas drajver onda vidi koji ti je modem pa izguglaj sam i skini drajver sa neta...Ali najbolje ako imas njegov sa diska...ako ga ne koristis, mozes da ga obirses/unistaliras sa tog spiska uredjaja, a ne moras nista ni da diras ako neces, to sto ima tu zuto za modem nije nista kriticno i neces imati nekih problema cak i ako mu ne instaliras drajver...Da je neki drugi uredjaj morao bi dosta da cackas , ovako za modem nije nista strasno...

Pedja_Nbg
12.5.2009, 17:02
Јесте,у праву си.Последњи проблем решен,хвала.:tapsh:

alradeta
27.5.2009, 20:57
Potrebna mi je mala pomoc oko XP-a.

Kako da uklonim plavu boju ispod slova na ikonicama na desktopu? Zelim da na desktopu ispod imena ikonica nema nikakakve podloge, vec da se vidi desktop wallpaper.

Sass Drake
27.5.2009, 21:23
Potrebna mi je mala pomoc oko XP-a.

Kako da uklonim plavu boju ispod slova na ikonicama na desktopu? Zelim da na desktopu ispod imena ikonica nema nikakakve podloge, vec da se vidi desktop wallpaper.

Control Panel / System Properties / Advanced / Performance / Settings / Visual Effects / Use drop shadows for icon labels on destop.

Sass Drake
22.6.2009, 0:52
Потражите фајл xpsp4res.dll у system32. Ако овог мјесеца не обуставе подршку за XP мислим да ће SP4 за XP угледати свјетлост дана.:)

glitch
22.6.2009, 1:29
Ако овог мјесеца не обуставе подршку за XP
Do aprila 2014. je produzena podrska.

Zoranb007
16.7.2009, 0:20
Treba mi SP3 update da pregazim preko SP2, gde da skinem?
I da li ce mi poremetiti vec postojece razne instalacije i setape?
I jos pitanje:
Sta sve smem da pogasim, a sta mora da bude ukljuceno u Security Center?

Sass Drake
17.7.2009, 17:57
Treba mi SP3 update da pregazim preko SP2, gde da skinem?
I da li ce mi poremetiti vec postojece razne instalacije i setape?
I jos pitanje:
Sta sve smem da pogasim, a sta mora da bude ukljuceno u Security Center?

Скини са Microsoft-овог сајта. Не би требало да ти поремети постојеће стање.

Predrag Stankovic
18.7.2009, 1:00
Moze se jedino desiti da ti nedozvoli da ga instaliras (upgrade-ujes) ako imas instalirane programe koji menjaju skinove i ikone, jer oni zamene ili modifikuju originalne windowsove fajlove

SAJEVAC
18.8.2009, 1:21
Hoce li neko da mi objasni sta je ovo i kako da ga iskljucim jel mi ide na zivce.Kad god gasim komp to mi stoji i pola sata se gasi kompjuter!

<Rio_da>
18.8.2009, 1:48
Desni klik na My Computer>Properties>Automatic Updates

odaberi
Turn Off Automatic Updates

stevan10
18.8.2009, 1:50
Hoce li neko da mi objasni sta je ovo i kako da ga iskljucim jel mi ide na zivce.Kad god gasim komp to mi stoji i pola sata se gasi kompjuter!
To ti se windows update-ovo pa kad ides na turn off pusti ga da instalira to sto treba nemoj da ga gasis na dugme,vec ce on sam da se ugasi a vremenski zavisi od toga koliko je stvari skinuo u update-u!

SAJEVAC
18.8.2009, 2:00
To ti se windows update-ovo pa kad ides na turn off pusti ga da instalira to sto treba nemoj da ga gasis na dugme,vec ce on sam da se ugasi a vremenski zavisi od toga koliko je stvari skinuo u update-u!

On to radi vec mesec dana tako!Izludecu gasi mi se komp po pola sata!

>NEO<
18.8.2009, 2:44
SAJEVAC kaže: On to radi vec mesec dana tako!Izludecu gasi mi se komp po pola sata!
danas

Ma slobodno ugasi windows update, šta će to ikome:p:)
Postoji i bat datoteka koja ga gasi i isključuje one nag :D screenove...Možeš da nađeš na netu...a mogu i da ti pošaljem, ako si zainteresovan;)

Sass Drake
18.8.2009, 9:44
Ako si sad instalirao SP3 , pusti ga čitav dan da bude internetu kako bi mogao sve da ih preuzme. Imaš ukupno 62 zakrpe samo za goli sistem bez .NET Framework,WMP,IE i Office .

SAJEVAC
18.8.2009, 22:40
Ako si sad instalirao SP3 , pusti ga čitav dan da bude internetu kako bi mogao sve da ih preuzme. Imaš ukupno 62 zakrpe samo za goli sistem bez .NET Framework,WMP,IE i Office .

Vec 1 godinu koristim originalni sp3...

Crnka RF#1
19.8.2009, 22:39
Ljudi, imam problem i molim za pomoc. Naime, formatirali su mi serviseri racunar, i radi, ali, recimo, imam neke problemcice koji mi smetaju. Npr. ako otvorim bilo koji program ili word ili excel ili autocad, pa kliknem onda u desnom uglu gornjem na open, otvori mi se onaj prozorcic gde me pita odakle zelim da pozovem taj file sto mi treba, ali mi ne daje u tom prozorcicu one precice tipa desktop, my documents, my computer sa desne strane, ako me razumete sta hocu da kazem. Kako to da popravim? Hvala unapred. :o:o:o

<Rio_da>
20.8.2009, 0:18
ne bi bilo lose da slikas da bude jasnije...

Sass Drake
20.8.2009, 14:27
Vec 1 godinu koristim originalni sp3...

Pa jedanaestog je bio zakrpljeni utorak.

NIx Car
20.8.2009, 15:41
sta se vise isplati....koriscenje svezeg sp3 ili preradjeni sp3 (radjen cini mi se u nlite-u) evo u detalje :D

ADDED

Framework all in one 1.1 - 3.5 sp1
Internet explorer 8
Windows media player 11 with a few added skins
Kels runtimes 5.4
Tooltipfixer 2.0 ,
Directx 9 March 2009
Flash 10
Java 6 update 14
Shockwave 11
Klite mega pack 5.0.0
Real alterative 1.9.0
Quicktime alterative 2.9.0
c++ 2005
c++ 2008
Firefox 3.5
pc wizard 1.8.8
Infranview 4.20 + plugins
cpl mega pack 9.4.8
cpl ram disk 3.0
cpl core temp v0.99.4
cpl Prime95 v25.8
cpl yourcpl 1.2
cpl RegTweaker 2.1.2.283
cpl IconRepair
cpl Recuva 1.9.0.194
cpl TrueCrypt 4.3.1.0
cpl vfloppy 1.1
cpl Vista System Properties 1.8
Xp syspad 7.9.6
Vlc 1.0.0
AMD k8 processor driver 1.2
Luna lclock 1.6b2
Winrar 3.80 regged
Adobe reader 9.1.2
SetPoint 470
Msn.Live.Messenger.9.0.B14.0.8064 & msgplus 4.82
Internet Download Manager 5.17 Build 5
Xp antispy 3.97.3
Nfo pad 154
Extra wallpapers
Loads of extra themes

REMOVED

Music Samples
MSN Explorer
Windows Messenger 4.7
Tour

removed folders
SUPPORT,VALUEADD,DOCS,WIN9XMIG,WIN9XUPG,WINNTUPG

Driverpacks base 8.12.5

MassStorage 9.0.1 txt mode (sata + raid)
Cpu 8.0.4
Chipset 9.0.2
Graphics A 9.06
Graphics B 9.06
Graphics C 8.12.1
Lan 8.12.1
Sound A 8.0.5
Sound B 8.0.5
Wlan 8.0.6
Graphics A languages 9.06
Graphics A physX 9.06
Bluetooth 081028
Inputdevice 70923
Monitor 81022
Usb 80224
Smart Card Reader 80228
Touch screen 00708
Webcam 80210
HID 90204
Sp3 hd audio 00002
Wireless 00002
Logitech 00001
asus 00001

voodoo_
20.8.2009, 15:57
Previše nepotrebnih gluposti su napakovali, stavi lepo čist SP3 pa ubacuj ono što ti je zaista potrebno.

NIx Car
20.8.2009, 16:21
a sta mislite o gamer edition. Vredi li njega instalirati?

JovanK
20.8.2009, 16:55
a sta mislite o gamer edition. Vredi li njega instalirati?

Ja mislim da to nije nikakav SP, vec cijeli OS koji je modovan, to jest izbaceno je sve sto ne treba, a ubaceni drajveri, razni tool-ovi za virtual drajvove...
Mislim da kao i mikroXP ima svega 15 procesa i zauzima 39MB rama.

NIx Car
20.8.2009, 19:04
pa jel ga vredi instalirati? po tvojoj prici cinimi se da da :D :alealeee:

JovanK
20.8.2009, 19:52
pa jel ga vredi instalirati? po tvojoj prici cinimi se da da :D :alealeee:

Pa pazi, ako mislis da igras samo igrice na tome OS-u onda da, ali ako mislim da taj racunar koristis sa svakodnevni normalni rad (office, net, grafika... ne znam ni ja) onda je bolje da instaliras normalni XP SP3.

Konkretno za mikroXP ti znam da radi odlicno na slabim masinama, i stabilan je. Dusu da za starije laptopove sa serijskim portom koji se koriste za autodijagnostiku.

Iceman_37
27.8.2009, 12:26
Ja imam ovaj XP, teži 1,31GB : Windows XP PRO MCE SP3 MULTI - OEM Se7en Style EYE CANDY (06-14-2009) ENGLISH
Ne mogu da ga instaliram, imam neki problem... evo inače šta sadrži:

***** Based on the Windows XP SP3 PRO OEM RTM (Build 5512)...The untouched ISO straight from MSDN *****

Whats's New !!!

* ALL UPDATES INTEGRATED UNTIL JUNE 11 2009
* Some minor GUI bugs fixed
* Added support for more ASUS motherboards
* Added "CAD2009" - [Ctrl+Alt+Del] replacement. Vista style !!!
*

==========================

* DriverPack Chipset
* DriverPack CPU
* DriverPack LAN
* DriverPack MassStorage
* DriverPack WLAN

==========================

====================
Addons Integrated:
====================

- Vista RTM Boot screen
- SevenXP Theme ( default )
- Vista Aero Cursors Black ( default )
- Vista Sounds ( default )
- Vista Sidebar
- Vista RTM Fonts
- Vista SceenSavers
- Vista User Accounts pictures
- Windows 7 Logon screen
- Windows 7 Welcome/Shut Down screen
- Custom Backgrounds
- Clear Type Tuning
- Image Resizer
- uTorrent v.1.8.2 (15285)
- Winamp Pro v.5.552
- Rocket Dock v.1.3.
- DAMN NFO Viewer
- CCleaner 2.20.920
- Unlocker 1.8.7
- Microsoft Power Toys (Power calculator, TweakUI)
- Right Click Image Converter 2.2.0
- WinRAR 3.8 with Vista themes
- Firefox 3.0.11
- Flash Player 10
- Internet Explorer 7 + hotfixes
- WMP 11 + hotfixes
- visual c++ 2005 sp1
- visualc++ 2008
- Java Runtime Environment 6 Update 14
- .NET Framework 1.1 sp1 + 2 sp2 + 3 sp2 + 3.5 sp1
- DirectX 9.0c End-User Runtime March 2009
- (KB905474) v.1.9.40.0 Windows Genuine Advantage Notifications ( WGA )

==================
What's removed:
==================

- Screensavers
- Images and Backgrounds
- Mouse Cursors
- Music Samples
- Old CDPlayer and Sound Recorder
- MSN Explorer
- Windows Messenger
- Windows Tour

======================
Patches and Tweaks:
======================

- Increased TCPIP To 100 (default 10)
- Uxtheme Patch - Enable
- Set home page - Google.com
- Show Drive Letter in front of all drives - Enabled
- Taskbar-Disable Language-Bar
- Internet Explorer-Set Internet Explorer to accept 10 connects at a time

- .NET Framework is installed during setup @ T-13 min. It will take a while until it's done, but don't worry, the setup doesn't freeze.
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________

Imam Win7 RTM x64 i dva hard diska. Ovaj drugi je totalno prazan i jedna je particija.

Ja bootojem ovaj disk, i oni ide loading files, završi sve i onda kad piše setup is starting windows, izađe mi onaj plavi ekran (problem has occured nad windows need to shut down the computer to prevent dmg......................check your computer for viruses and hard disk bla bla)
Mada virusa nemam, meni sasvim normalno i dobro radi Win7.

Zoran_KS
28.8.2009, 10:11
Ja sam uvek za ciste instalacije bilo kog OS,pa da onda ja dodam ono sta mi treba od programa ili da pogasim od servisa sta mi ne treba.
Nije to preveliki posao instalirati one programe koje koristimo.
A da budemo iskreni vecina nas ima gomilu programa koje nikad ne koristi a instalira.

acok97
31.8.2009, 16:39
E ljudi , kao sto znate imam x64 xp , i nigdje nemogu naci sp3 , vidio sam negdje da ga nece ni izdavati , ako mozete udarite neki link

Doomche
31.8.2009, 16:56
E ljudi , kao sto znate imam x64 xp , i nigdje nemogu naci sp3 , vidio sam negdje da ga nece ni izdavati , ako mozete udarite neki link

Za ime Boga, zashto koristish 64-bitni XP? Microsoft nije izbacio SP3 za 64-bitnu verziju, ali to je u sushtini skup svih hotfixeva dobijenih preko Windows Update-a posle SP2 i par dodatnih stvarchica. Problem cesh reshiti tako shto cesh instalirati Windows 7 x64 ili Windows XP x86, kao sav normalan svet :rolleyes:

Ove "SP3 za 64-bitni XP" preko torrenta i ostalih zezancija zaobidji.

Danijela1
31.8.2009, 16:57
Nemam nameru da koristim SP3

Predrag Stankovic
31.8.2009, 18:43
Nemam nameru da koristim SP3
A sta koristis ako nije tajna?

sonet
1.9.2009, 17:49

ja ga sp3 vala koristim i odličan je,a šta mislite o prelazu na vistu ili w7?!

Crnka RF#1
7.9.2009, 19:07
Ljudi, Dajte Mi Neki Link Da Mogu Osnovno O Cisco Komunikacijama Da Skinem? Na Srpskom, Po Mogucstvu. Hvala Unapred

Danijela1
7.9.2009, 19:23

SP2.. Nisam mislila nista lose, nego nemam trenutno nameru da prelazim na sp3, jer sam zadovoljna sa pomenutim sp2. :)

voodoo_
7.9.2009, 19:31
Pređi, ako ništa ono iz sigurnosnih razloga :) Neće ti kompjuter raditi sporije, ne brini :)

Predrag Stankovic
7.9.2009, 21:15
^ Takodje pojedini novi programi tj. njihove novije verzije zahtevaju SP3 da bi radili, kao i novije igre - moguće je da tebe to ne interesuje, jer Devojke se slabije interesuju za Gaming Situacija je sada dosta jasna oko odabira Windows-a oko toga se veliki broj ljudi slaze:
Ako imas stariju-slabiju masinu (single-core cpu, <1GBram-a) koristi XP SP3, za sve jače logičan izbor je Windows 7

Aibo
19.9.2009, 3:36
Hajde da pitam ovde, da ne otvaram novu temu za kratko pitanje.
Da li i kako u Input language listu mogu da dodam nove jezike? Pitam zato sto nemam srpski jezik a potrebna su mi nasa slova.

toxic
19.9.2009, 4:16
Mozes. Control Panel > Regional and Language Options > Languages > Details... > Add... > i izaberes. Sad, nisam siguran da li je potreban XP disk, mislim da nije.

Predrag Stankovic
19.9.2009, 10:37
Mozes. Control Panel > Regional and Language Options > Languages > Details... > Add... > i izaberes. Sad, nisam siguran da li je potreban XP disk, mislim da nije.
Nije potrebno, ako se misli na keyboard layout, mozes da dodas i ћирилицу i latinicu

Aibo
20.9.2009, 14:10
Mislim na Input Language. Kada odem u Add language ima svega i svacega ali nema ni jednog jezika koji bi podrzao nasa latinicna slova. Sto se tice Keyboard Layout-a tu imam izbor od nekoliko US varijanti i nista vise. Na prosloj instalaciji je normalno bilo "Serbian" u Add Language opciji i posto se jednom doda mogao je da se ukljuci sasvim normalno iz language bar-a. Probao sam i da instaliram fajlove za dodatne jezike sa boot diska ali onda dobijem arapski i jos kojekakve ali nikako nas. Zna li neko da mi kaze kako da dodam i nas jezik? Dakle ne kako da ga nadjem u opcijama, jer ga tamo nema, vec da ga nekako instaliram.

toxic
20.9.2009, 17:33
Pa moralo bi da ima srpski u opcijama. Jel to klasicna instalacija XP-ja ili neki Black, Last,..? Ako je ovo drugo, moguce je da je izbacen srpski iz instalacije.

Hephaestus
20.9.2009, 18:48
Mislim na Input Language. Kada odem u Add language ima svega i svacega ali nema ni jednog jezika koji bi podrzao nasa latinicna slova. Sto se tice Keyboard Layout-a tu imam izbor od nekoliko US varijanti i nista vise. Na prosloj instalaciji je normalno bilo "Serbian" u Add Language opciji i posto se jednom doda mogao je da se ukljuci sasvim normalno iz language bar-a. Probao sam i da instaliram fajlove za dodatne jezike sa boot diska ali onda dobijem arapski i jos kojekakve ali nikako nas. Zna li neko da mi kaze kako da dodam i nas jezik? Dakle ne kako da ga nadjem u opcijama, jer ga tamo nema, vec da ga nekako instaliram.
Ja sam isti takav problem resio pomocu ovog uputstva:
http://www.imped.net/2008/03/04/xp-performance-edition-srpski-keyboard-layout-howto/

Aibo
20.9.2009, 19:24
Pa moralo bi da ima srpski u opcijama. Jel to klasicna instalacija XP-ja ili neki Black, Last,..? Ako je ovo drugo, moguce je da je izbacen srpski iz instalacije.

Na disku lepo pise (flomasterom:o) XP professional, bez daljnih sufiksa. Mora da je naka osakacena verzija :(

Ja sam isti takav problem resio pomocu ovog uputstva:
http://www.imped.net/2008/03/04/xp-p...-layout-howto/

Hvala puno, pokusacu.

Aibo
30.9.2009, 2:42
Da li neko zna zasto se kompjuter sam od sebe budi iz stand-by rezima? Prvo sam mislio da je zbog misa, pa sam ga u properties onemogucio da "budi" kompjuter, ali problem i dalje ostaje. Da napomenem, isto mi se desavalo i na drugom racunaru.

DonCorleone91
2.10.2009, 2:18
E ovako stvari stoje. Malo pre ja cackao nesto da sredim da mi se ne pojavljuje onaj budjavi prozor pri startovanju kompa gde moram da kliknem na korisnika da bi se ulogovao u njega nego da mi automatski udje. Googlao ja tako malo i naidjem na ovo (http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/learnmore/tips/knox2.mspx). Ali fora je u tome sto posle toga je krenuo automatski da se loguje kao administrator. Pitanje je sad kako da ga vratim nazad da se automatski loguje kao user :) Ne mam vremena sad vise da googlam, mora da se uci 'talijanski!

dzonihsv
2.10.2009, 2:21
Izgasi Guest Account u User Accounts-u (mislim da to pomaže).

http://imgur.com/pftIQ.png

DonCorleone91
2.10.2009, 2:41
Nisam tako, ali sam slucajno nasao kako. Pre nego sto se otkaci ask me for password..blablabla, treba da se klikne na acc u koji hoces automatski da se uloguje :) sad je sve ok! :)

Predrag Stankovic
4.10.2009, 0:59
Kako beše da se uključi i da se pristupi built-in Administrator account-u na XP-u, koji je inače skriven, sećam se da može da mu se pristupi na sledeći način:

U Control Panelu - User accounts isključi se opcija "Use wellcome screen", posle logoff-a ili restarta pojavi se prozorčić gde treba da se upiše User name i password
- u user name se ukuca Administrator i tako se taj Administrator account aktivira i kasnije može da mu se pristupa

Nemogu da se setim drugog načina.

Haker95
4.10.2009, 1:06
Ne moras da ides u Control Panel. Na plavom ekranu za logovanje pritisni Ctrl+Alt i Delete dvaput i u korisn. ime ukucaj administrator, lozinka neka bude prazna. Eto Administrator naloga!

<Rio_da>
4.10.2009, 2:45
Kako mislis sakriven? Disable-ovan? Rename-ovan? Posto mislim da se ne moze obrisati...

Predrag Stankovic
4.10.2009, 3:02
Mislim na to da prilikom logovanja, na wellcome screen-u ne možeš da biraš kom accountu da pristupiš i tu da odabereš admin acc, već se OS automatski loguje na podrazumevani account

Haker95
4.10.2009, 12:42
Onda ides u Safe Mode, tamo ce ti prikazati sve naloge. Druga varijanta je TuneUp, koji omogucava da se prikazuje Administrator.

Game fever
4.10.2009, 20:07
Imam jedan mali mizerni problem, kad ukucam neki cmd program u run kao: ipconfig.exe, net.exe i takve stvari prozor se pojavi na delic sekunde i odmah zatim nestane, pre mi se to nije desavalo. System: xp sp3

Predrag Stankovic
4.10.2009, 21:34
Onda ides u Safe Mode, tamo ce ti prikazati sve naloge. Druga varijanta je TuneUp, koji omogucava da se prikazuje Administrator.

I u safe modu se admin accountu može pristupiti tek nakon što se aktivira admin acc, osim na kompjuterima gde je instalirana neka XP budževina gde u toku setup-a ne praviš user account već se bez toga instalira i posle instalacije pokrene sistem u Admin account-u

Imam jedan mali mizerni problem, kad ukucam neki cmd program u run kao: ipconfig.exe, net.exe i takve stvari prozor se pojavi na delic sekunde i odmah zatim nestane, pre mi se to nije desavalo. System: xp sp3

problem sa virusima, ili neke greške u OS-u

qaza94
4.10.2009, 22:15
E ljudi koji je najnoviji XP sa SP3?

Ja sam nasao neki

Windows XP Professional with Service Pack 3 (x86) - CD (English)

Name: en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86 _cd_x14-80428.iso
SHA1: 1C735B38931BF57FB14EBD9A9BA253CEB443D459

A ima i neki

Windows XP Professional with Service Pack 3 - VL (x86) - CD (English)
Name: en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86 _cd_vl_x14-73974.iso
SHA1: 66AC289AE27724C5AE17139227CBE78C01EEFE40

Sad me buni to sto ima "VL" na kraju. Sta to "VL" znaci?

Koj da skidam? I koliko zauzima u bajtovima .iso fajl?

Haker95
4.10.2009, 22:20
Ja bih za svaki slucaj uzeo ovaj bez 'VL'. ISO je negde oko 500-600 MB, pa izracunaj.

Predrag Stankovic
4.10.2009, 22:36
Možda grešim ali mislim da ne postoji butabilni XP disk sa integrisanim SP3 koga je napravio Microsoft, kod njih za download ima "WINDOWSXP-KB936929-SP3-X86-ENU.EXE" upgrade verzija, a sve ostalo su slipstream-ovane varijante

qaza94
4.10.2009, 22:38
Možda grešim ali mislim da ne postoji butabilni XP disk sa integrisanim SP3 koga je napravio Microsoft, kod njih za download ima "WINDOWSXP-KB936929-SP3-X86-ENU.EXE" upgrade verzija, a sve ostalo su slipstream-ovane varijante

Ja sam ovde nasao http://technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/default.aspx?pv=36:350

Picard
4.10.2009, 22:43
VL znaci Volume Licensing i za tu verziju nije potrebna aktivacija, ako se ne varam.
Neka me neko ispravi ako gresim.

qaza94
4.10.2009, 22:46
VL znaci Volume Licensing i za tu verziju nije potrebna aktivacija, ako se ne varam.
Neka me neko ispravi ako gresim.

Pa onda mi je bolje da skinem tu verziju sa VL?

A kako se aktivira ovaj obican Windows XP?

Jer ima neki poseban program kao za Windows 7?

Predrag Stankovic
7.10.2009, 21:16
A kako se aktivira ovaj obican Windows XP?

Jer ima neki poseban program kao za Windows 7?

Ne aktivira se

qaza94
7.10.2009, 23:10
Kako se ne aktivira? Znam da ima 30 dana za aktivaciju. Pa kako to da izbegnem?

dzonihsv
7.10.2009, 23:13
Unoseći serial number.

SAJEVAC
8.10.2009, 16:21
Imam originalni windows 7 pa me zanima dali je pametno preci sa sp3 32 bit na windows 7.Hoceli sve igre i programi raditi normalno na njemu ?

Djordje Turjacanin
8.10.2009, 17:00
Originalni? Nema originalnog Windowsa 7. Zvanična prodaja počinje tek 22. Oktobra. Jedino ako nisi predstavnik nekih firmešina ili msdn pretplatnik.
A ako misliš na Beta i RC verziju bolje nemoj. Sačekaj da izađe pa onda kupi. ili ga skini sa interneta.

Predrag Stankovic
8.10.2009, 20:03
Imam originalni windows 7 pa me zanima dali je pametno preci sa sp3 32 bit na windows 7.Hoceli sve igre i programi raditi normalno na njemu ?

Bez razmišljanja, radiće ti normalno pa i bolje, samo to "Original" što kažeš nije baš najjasnije, možda si mislio na originalni ISO fajl RTM verzije 7600

stepanov
10.10.2009, 12:01
zanima me koliko je last xp verzja stvarno sigurna i stabilna?(da li je uopste legalna?)
planiram da instaliram windows ponovo (trenutno imam neki sp2 urnisali ga virusi...)
pa me zanima da li je najbolje da instaliram lepo SP3 ili ne i da li mi je to uopste potrebno?(ili sp2 koji i imam vec...)
za moju masinu naravno xp je jedino resenje.... (osim 95, 98 i 2000...:))

Djordje Turjacanin
10.10.2009, 12:27
PA trebalo bi da je stabilna. NAravno SP3 je obavezan. Da je procesor bolji mogao bi možda Win7 ali pošto je 1,4 samo čsito sumnjam.

stepanov
10.10.2009, 12:30
PA trebalo bi da je stabilna. NAravno SP3 je obavezan. Da je procesor bolji mogao bi možda Win7 ali pošto je 1,4 samo čsito sumnjam.
ma kakvi tu je i samo 512 rama.... i xp mi ne ide brzo tako da sedmicu samo u snovima mogu da imam....

Djordje Turjacanin
10.10.2009, 13:08
To jes, da bi w7 ok radio trebao bi dodati još 512mb rama i neki procesor minimum 1,8 ghz.

doctor
10.10.2009, 13:08
ma kakvi tu je i samo 512 rama.... i xp mi ne ide brzo tako da sedmicu samo u snovima mogu da imam....

Instaliraj Windows XP SP3 Performace Edition (legalan, a torrent je veliki oko 250 MB :D) Poz!

P.S. Stvarno je brz, meni sasvim normalno radi na HP Laptopu na 600MHz sa 256 MB RAM-a...

Djordje Turjacanin
10.10.2009, 13:16
Nešto mi ti modovani Windowsi nisu ...
Šta je sve izačeno iz njega kad ima manje od pola običnoga.

stepanov
10.10.2009, 20:49
ama najobicniji windowsxp sp(2)3 rulez....
samo me zanima oko tog last xp-a... imam ga i sad ali mislim da on u stvari usporava sve zbog vista teme..... mada nisam siguran...

Predrag Stankovic
11.10.2009, 15:32
Nemoj da instaliraš te budževine poput lastxp, blackxp i ostalo, instaliraj čist windows xp sp3 pa mu onda nabaci temu, šta će ti te budževine sa preinstaliranim programima i temema, možda posle samo budeš imao problema kada poukušaš da instaliraš novije verzije programa ili neki update

stepanov
12.10.2009, 22:03
Nemoj da instaliraš te budževine poput lastxp, blackxp i ostalo, instaliraj čist windows xp sp3 pa mu onda nabaci temu, šta će ti te budževine sa preinstaliranim programima i temema, možda posle samo budeš imao problema kada poukušaš da instaliraš novije verzije programa ili neki update
last xp nema samo temu vec i neke fixove... to je delo jednih xp entuzijasta
koji ga redovno odrzavaju i izbacuju redovno nove verzije... nije to samo budzevina... ali dobro slazem se da je cist xp najbolje (naravno sp3)

doctor
13.10.2009, 0:30
Cisti XP daje najvece sanse da sve radi normalno ali ne i na najbolji moguci nacin, zato moja preporuka ostaje Win XP SP3 Performance Edition i vazi za sve OSIM za vlasnike PCI/PCI-E Audio karticama, jer jedino sa time ovaj win ima problema :)

A na pitanje cega nema u ovom winu, sledi odgovor kada izguglate :)
Izguglajte, i zapitajte se sta vam je od toga zatrebalo i sta vam treba. Svaki od tih programa ima bolju i kvalitetniju freeware zamenu... Cak iako nema moze se skinuti... :)

doctor
14.10.2009, 23:48
Evo vam nesto moje vezano za XP SP3 :kreza: Palo mi na pamet da napravim pa odradio za nekoliko minuta, ne znam da li postoji ista ovome slicno (verovatno da) :)
31217

:kreza::kreza::kreza:

RAJIC
15.10.2009, 22:58
instalirao sam windows i sad kad instaliram nesto sa cd ili fles memorije sve ide ok,
ali kad skinem nesto sa net-a to ne mogu da instaliram.
javlja neke greske???

Mickie
15.10.2009, 23:12
instalirao sam windows i sad kad instaliram nesto sa cd ili fles memorije sve ide ok,
ali kad skinem nesto sa net-a to ne mogu da instaliram.
javlja neke greske???

Moraces da kazes kakva je greska u pitanju. Screen shot sa prozorcicem gde pise greska moze dosta da pomogne :)

RAJIC
15.10.2009, 23:24
to je jedan primer

doctor
15.10.2009, 23:38
Probaj da skines najnoviji Windows Installer (samo google spasava :D )

RAJIC
16.10.2009, 16:55
hvala na trudu , resen problem.
folder za preuzimanja u firefox-u je bio downloads, a on nije postojao a preuzimanja su isla i folder prijemi i odatle nije moglo da se instalira. kad sam prebacio to sto sam skinuo bilo gde iz prijema moglo je da se instalira.

toxic
16.10.2009, 19:22
hvala na trudu , resen problem.
folder za preuzimanja u firefox-u je bio downloads, a on nije postojao a preuzimanja su isla i folder prijemi i odatle nije moglo da se instalira. kad sam prebacio to sto sam skinuo bilo gde iz prijema moglo je da se instalira.
Mislim da je to zbog toga sto ti je cirilicom ispisano ime foldera ,,prijemi". To bi trebalo da se izbegava, puno programa u tom slucaju ne mogu da rade kako treba i prijavljuju greske.

doctor
17.10.2009, 18:40
Mislim da je to zbog toga sto ti je cirilicom ispisano ime foldera ,,prijemi". To bi trebalo da se izbegava, puno programa u tom slucaju ne mogu da rade kako treba i prijavljuju greske.

Uh, a ja to nisam ni uocio :D Vidi, stvarno, majku mu... :kreza:

dovla5
30.10.2009, 16:38
Mene zanima posto imam vec instaliran sp3,a hocu da reinstaliram ceo sistem,da li treba samo sp3 da ponovo instaliram ili mi treba sp1 pa sa toga na sp3 ili kako vec ako nista od ta dva?

miša topola
30.10.2009, 16:43
Mene zanima posto imam vec instaliran sp3,a hocu da reinstaliram ceo sistem,da li treba samo sp3 da ponovo instaliram ili mi treba sp1 pa sa toga na sp3 ili kako vec ako nista od ta dva?

Ubaciš CD sa sp3 i reinstaliraš sistem - instalacija se posle sama pokrene.

Šta će ti sp1?? :)

Predrag Stankovic
30.10.2009, 16:44
Ne, dovoljno ti je da imas butabilni instalacioni disk sa slipstream-ovanim service packom 3

dovla5
30.10.2009, 17:48
Ubaciš CD sa sp3 i reinstaliraš sistem - instalacija se posle sama pokrene.

Šta će ti sp1?? :)
Ma otkud znam,bolje da pitam nego da se zaj****.A da li bi mogao da mi das neki link za dl i ako znash da mi kazes razliku izmedju x32 i x86?

doctor
30.10.2009, 17:58
Ma otkud znam,bolje da pitam nego da se zaj****.A da li bi mogao da mi das neki link za dl i ako znash da mi kazes razliku izmedju x32 i x86?

Ne sme da ti da bilo kakav download link (osim da te uputi na Microsoft sajt).

x64 instaliraj ako imas 64-bit procesor, mada moze doci do nekompatibilnosti sa nekim 32-bit programima koji su stariji) a x86 ako imas 64-bit ili 32-bit CPU (da, x86 radi na obe vrste CPU)

dovla5
30.10.2009, 18:02
Ne sme da ti da bilo kakav download link (osim da te uputi na Microsoft sajt).

x64 instaliraj ako imas 64-bit procesor, mada moze doci do nekompatibilnosti sa nekim 32-bit programima koji su stariji) a x86 ako imas 64-bit ili 32-bit CPU (da, x86 radi na obe vrste CPU)
Ma mislio sam da mi da link za dl na pm,znam da ne sme ovako.
Imam AMD Athlon 3000+ s939(64bitni je) uz to imam 1,5GB DDR1 333MHz ako uopste nesto znaci kolko memorije imam.
Da li bi sad neko mogao da mi kaze koji je bolji za moj kompjuter,jer sam imao neki sa vista lookom i sve mi mnogo duze radilo i ucitavalo,pa sam presao na ovaj sad sto imam,pa je nesto poceo da zabada,dize mi sistem 2min itd.

doctor
2.11.2009, 12:29
Ma nadji klasicni Windows XP SP3. Mada ja koristim SP3 Performance Edition, radi k'o zmaj :) Oko 250 MB je veliki bootabilni ISO; idi "kupi" ga na nekom torrent trackeru... (mininova, nisam ti ja rekao :D )

[]D.[].[]v[].[]D.
4.11.2009, 1:41
Nisam mogao da nadjem temu za ovako nesto al mogu i ovde da postavim ...
Dakle imam Windows XP SP 2 (preradjen u registry CSDVersion u SP 3 ) pa mi pise da je SP 3 ... E sad , pre nekoliko dana sam primetio da nece da mi pokrene Autorun bilo cega ??? Znaci kad ubacim neki DVD ili CD ono samo stoji i ostane ovakva slika :

http://img682.imageshack.us/img682/5950/errorc.th.jpg (http://img682.imageshack.us/i/errorc.jpg/)

I ja onda moram lepo da ulazim u disk i da pokrecem instalaciju ... Isto tako mi se desava i kad nesto pokrecem preko Deam** T**ls-a :D isto tako nece Autorun ??? Zasto je to tako , i kako se to moze popraviti ??:confused: Ovo je pocelo da me nervira zesce i zelim da resim ovo ???

doctor
4.11.2009, 12:51
Baci pogled ovde :) (http://support.microsoft.com/kb/330135)

glitch
4.11.2009, 13:09
Je li tebi učitan taj disk uopšte? Skini TweakUI (http://download.microsoft.com/download/f/c/a/fca6767b-9ed9-45a6-b352-839afb2a2679/TweakUiPowertoySetup.exe) i sredi to, imaš tu još korisnih stvari. To što skineš je instaler za portabl software pa možeš da ga otvoriš nekim arhiverom i izvadiš sam program, bez instalacije.

johny88
4.11.2009, 13:44
imam xp sp3 instalaciju, ali nema srpskog jezika u opcijama za tastaturu...:confused: molim pomoc?

miša topola
4.11.2009, 13:49
imam xp sp3 instalaciju, ali nema srpskog jezika u opcijama za tastaturu...:confused: molim pomoc?

Jezik nameštaš u Control panel --> Regional i Language Options

johny88
4.11.2009, 14:06
da ali ga nema ni tu...jel moram da skinem kompletan prevod xp-a na srpski da bih imao srpsku tastaturu sa ovom verzijom preckrackovanog xp-a

miša topola
4.11.2009, 14:08
Nemoj da skidaš XP na srpskom, nema potrebe. Problem je do windows xp sp3, sigurno je neka loša verzija. :)

johny88
4.11.2009, 14:11
sistem sljaka odlicno na starom kompu, ali nema srpske tastature....dobra je verzija(professional) sem izbacenih pojedinih jezika :(

doctor
5.11.2009, 0:12
sistem sljaka odlicno na starom kompu, ali nema srpske tastature....dobra je verzija(professional) sem izbacenih pojedinih jezika :(

Imas Performance Edition mozda ili tako nesto? Skini najnoviji...

doctor
5.11.2009, 0:13
Jezik nameštaš u Control panel --> Regional i Language Options

Da, s tim sto ide dalje ovako:

Control Panel->Redional and Languagues Options->Languagues->Details... Pa dodaj jezike :)

[]D.[].[]v[].[]D.
5.11.2009, 1:38
D.[].[]v[].[]D.;890853']Nisam mogao da nadjem temu za ovako nesto al mogu i ovde da postavim ...
Dakle imam Windows XP SP 2 (preradjen u registry CSDVersion u SP 3 ) pa mi pise da je SP 3 ... E sad , pre nekoliko dana sam primetio da nece da mi pokrene Autorun bilo cega ??? Znaci kad ubacim neki DVD ili CD ono samo stoji i ostane ovakva slika :

http://img682.imageshack.us/img682/5950/errorc.th.jpg (http://img682.imageshack.us/i/errorc.jpg/)

I ja onda moram lepo da ulazim u disk i da pokrecem instalaciju ... Isto tako mi se desava i kad nesto pokrecem preko Deam** T**ls-a :D isto tako nece Autorun ??? Zasto je to tako , i kako se to moze popraviti ??:confused: Ovo je pocelo da me nervira zesce i zelim da resim ovo ???

Delimicno sam resio problem uz pomoc - doctor-ovog nacina (Baci pogled ovde :) (http://support.microsoft.com/kb/330135)) uz onaj Metod 2 .

Sada kad ubacim neki DVD ili kad mountujem nesto , ucita se disk al ne izadje instalacija onako , da biram instal i to , nego ja moram da ucedjm u My Computer i tamo se sad pojavi ona slicica od igre , ja kliknem dva puta na nju i onda se pokrene Auto-Run . Znaci moram sam da pokrecem Auto-Run .
Znaci pre nije ni ovo htelo nego sam trebao da ulazim u Disk i da trazim setup.exe ili instal.exe da bi pokrenuo instalaciju .
E sad , kako da namestim da mi sam Auto-Run krene kad ubacim DVD ili mountujem . Ko pomogne , DOBIJA PIVO !!!:p

doctor
5.11.2009, 2:30
A ostali nacini? :D Cini mi se da ih ima few... :)
EDIT: My mistake ostali metodi su glupi :) LM, mozes da probas "vestacki" da resis problem. Instaliraj VirtualDrive i u njegovom Manageru desni klik na CD-drajv i ukljuci/iskljuci Autorun, pa vice-versa... Ja sam tako resaavao problem kod ortaka :) (sad se setih)Bolje ovo: Mozes da skines Panda USB Vaccine. Skini ga, vakcinisi PC, a zatim ukloni vakcinu... :)
Dva "vestacka" nacina koji ce mozda resiti problem... :)

internacional 1
5.11.2009, 21:22
Jel moze da se na windows xp 64-bit stavi service pack 3 i da li licno za njega postoji SP3,ako ima neka ostavi link za 64-bitnu verziju.Hvala!!!

miša topola
6.11.2009, 11:52
Jel moze da se na windows xp 64-bit stavi service pack 3 i da li licno za njega postoji SP3,ako ima neka ostavi link za 64-bitnu verziju.Hvala!!!

Nisam te baš najbolje razumeo. Koji OS imaš na računaru?

nersad
6.11.2009, 12:26
imam XP Service Pack 2 kako najlakse da predjem na Pack 3 performace edition ima li neko link da li mogu tako da ga instaliram preko pack 2 i koliko treba vremena da instaliram,nisam nikad radio instalaciju i reainstalaciju moze li biti problem:confused:

miša topola
6.11.2009, 12:39
Ovde (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=32566) imaš tutorijal za instalaciju XP-a. XP SP3 možeš da instaliraš za manje od pola sata (sve zavisi od računara). Ukoliko nisi siguran da možeš sam da uradiš instalaciju OS, nemoj ni da počinješ; bolje pozovi nekoga da ti to uradi, a ti prati postupak instalacije ;)

nersad
6.11.2009, 14:21
hvala miso pozz:)

[]D.[].[]v[].[]D.
6.11.2009, 23:32
A ostali nacini? :D Cini mi se da ih ima few... :)
EDIT: My mistake ostali metodi su glupi :) LM, mozes da probas "vestacki" da resis problem. Instaliraj VirtualDrive i u njegovom Manageru desni klik na CD-drajv i ukljuci/iskljuci Autorun, pa vice-versa... Ja sam tako resaavao problem kod ortaka :) (sad se setih)Bolje ovo: Mozes da skines Panda USB Vaccine. Skini ga, vakcinisi PC, a zatim ukloni vakcinu... :)
Dva "vestacka" nacina koji ce mozda resiti problem... :)

Znaci KRALJ si !!! :n_klanja::n_klanja::tapsh::tapsh:

Uspeo mi je ovaj nacin sa VirtualDrive , i sad sve normalno , cim ubacim DVD ili mountujem Image , odam se ucitava instalacija i to je to :aplauz::aplauz:

Pivo dobijas !;)

Basa Mrkalj
6.11.2009, 23:42
To ti je mac sa dve ostrice, recimo ako ubacis zarazen usb ne spasi te ni bog otac :D

Picard
7.11.2009, 0:06
Upravo tako, daleko je bolje drzati iskljucen autorun, ne znam zasto je nekome toliko bitno da mu se diskovi pokrecu cim ih ubaci u komp...

internacional 1
7.11.2009, 3:56

Znaci da li moze na windows xp x64 da se stavi service pack 3?
i da li postoji za x 64?

ivanza
7.11.2009, 9:35
Znaci da li moze na windows xp x64 da se stavi service pack 3?
i da li postoji za x 64?

Ne postoji SP3 za Win XP 64bit.:icon_stud

doctor
7.11.2009, 14:22
D.[].[]v[].[]D.;893306']Znaci KRALJ si !!! :n_klanja::n_klanja::tapsh::tapsh:

Uspeo mi je ovaj nacin sa VirtualDrive , i sad sve normalno , cim ubacim DVD ili mountujem Image , odam se ucitava instalacija i to je to :aplauz::aplauz:

Pivo dobijas !;)

Heineken, boca od 0,5 :D

LM, stvarno, iskljuceni Autorun stiti od mnoge gamadi koje se danas sire putem USB-ova i CD-ova zahvaljujuci Autorun-u. No, kako god, ja dobijam pivo :D

flamingos
7.11.2009, 14:42

ako imas win xp sa slipstrimovanim sp3 onda samo sa njime lepo obori sistem i dignes novi..a ako nemas onda nadji neki sa sp2 i instalirja pa onda na tako svez sistem dodaj sp3 kao instalaciju..ili lepo napravis win sa svim driverima i sp3 za tvoju licnu upotrebu

DonCorleone91
16.11.2009, 11:36
Eeee ljudi....imam jedno problemce. posto sam imao neki virus na USB-u koji mi je sve failove sakrio sad ne mogu nikako da ih vidim, iako sam obrisao sve viruse. Odnosno kad god odes u tools>folder options i tamo stavim da mi pokazuje skrivene foldere, ali kad kliknem ok ono se vrati nazad. Znam da ima failova zato sto kad udjem na USB preko WinRAR-a vidim ih sve.....zna li neko za resenje ovog problema?

despot77
17.11.2009, 9:37
Eeee ljudi....imam jedno problemce. posto sam imao neki virus na USB-u koji mi je sve failove sakrio sad ne mogu nikako da ih vidim, iako sam obrisao sve viruse. Odnosno kad god odes u tools>folder options i tamo stavim da mi pokazuje skrivene foldere, ali kad kliknem ok ono se vrati nazad. Znam da ima failova zato sto kad udjem na USB preko WinRAR-a vidim ih sve.....zna li neko za resenje ovog problema?

Probaj pomoću neke Linux live distribucije otvoriti USB spasi bitne podatke i onda format...

DonCorleone91
17.11.2009, 9:49
Ma uspeo sma :) preko total comandera sam stavio da mi vidi skrivene failove i tu sve lepo sljaka.

Predrag Stankovic
18.11.2009, 8:17
Ne mogu da se setim gde se podešava u XP-u da kada prevlačiš prozor, da prevlačiš samo njegov okvir, treba mi da isključim to

DonCorleone91
18.11.2009, 9:07
start>control panel>system>advanced>performance/setings
Tu iskljuci sta ti treba, a sta ne! :)

Predrag Stankovic
21.11.2009, 12:53
OK našao sam, treba da se isključi " Show window contents while dragging"

basketboy
30.11.2009, 12:56
Mene zanima kako da namestim da ne moram da palim programe preko opcije RUN AS ADMINISTRATOR, jer kad kod pokrenem neku igricu ili neki program dvoklikom (normalno) uvek mi izbaci gresku i da stisnem SEND REPORT ili DON'T SENT REPORT, a da bih to sredio moram da u USER ACOUNT napravim sifru, pa tek onda da stisnem RUN AS ADMINISTRATOR pa dole na opciji promenim na korisnika (mene) i kucam sifru, tada mi igrica radi bez problema....

I koliko god puta da srusim sistem (SP3) uvek mi se javi isti problem...Cak sam i stavljao SP2 i SP1 i opet isti problem.......

MENE ZANIMA U CEMU JE PROBLEM?!?!

Molim za pomoc!!! :nov_explo:icon_stud

stevan10
1.12.2009, 19:20
Da pitam drugar ima problem sa kompom pa ne znamo sta mu je.Prilikom pokretanja igrice(NFS Most wanted zadnju probao) restartuje mu se racunar a takodje kada udje tamo gde se bira screen saver(properties...) i kada klikne na bilo koji od onih 3D screen saver-a takodje.U tim slucajevima smo primetili.Ima li neko ideju o cemu se radi?
Komp: AMD Athlon 1.8gHz,512+256 rama,ATI 9200 otprilike cega se secam!
XP sp3
Takodje da kazem ima Avast (nista nije prijavio),skenirano sa Malwarebytes-om (nasao neka 3 fajla i obrisao ali problem ostao).

basketboy
2.12.2009, 12:28
[/QUOTE] Takodje da kazem ima Avast (nista nije prijavio),skenirano sa Malwarebytes-om (nasao neka 3 fajla i obrisao ali problem ostao).[/QUOTE]

Verovatno ti je ostao neki "rep" od virusa, abdejtuj Malwarebytes i idi na kompletno skeniranje.

ezenkiel
2.12.2009, 13:19
Mene zanima kako da namestim da ne moram da palim programe preko opcije RUN AS ADMINISTRATOR, jer kad kod pokrenem neku igricu ili neki program dvoklikom (normalno) uvek mi izbaci gresku i da stisnem SEND REPORT ili DON'T SENT REPORT, a da bih to sredio moram da u USER ACOUNT napravim sifru, pa tek onda da stisnem RUN AS ADMINISTRATOR pa dole na opciji promenim na korisnika (mene) i kucam sifru, tada mi igrica radi bez problema....

I koliko god puta da srusim sistem (SP3) uvek mi se javi isti problem...Cak sam i stavljao SP2 i SP1 i opet isti problem.......

MENE ZANIMA U CEMU JE PROBLEM?!?!

Molim za pomoc!!! :nov_explo:icon_stud

Ufffff .... Imam par pitanja:
- Da li ti se to dešava sa baš svim programima, ili sa nekim starim koji možda nisu kompatibilni sa XP-om?
- Da li ti se to dešava kako god da startuješ program : preko prečice na desktopu, iz Start menija, kad ideš direktno na .exe fajl kroz Windows Explorer ili nekako drugačije?
Da li se, kad se loguješ na računar, loguješ kao taj korisnik administrator (tj. - ti) sa šifrom, ili možda koristiš neki account za svakodnevni rad, a koji nije administratorski?

Meni doduše zgleda da je problem vezan za profil (nalog), ili neadekvatnu instalaciju programa. Ono što mi pada na pamet je :

- loguješ se kao neki drugi korisnik koji nije adminstrator, a program je možda instaliran pod administratorskim nalogom sa onom opcijom "use only by me" a ne sa opcijom "može ga koristiti bilo ko na ovom kompjuteru"
-loguješ se kao neki drugi korisnik koji nije administrator, i programi su instalirani pod tim neadministratorskim nalogom, pokretajući "setup.exe" iz komandne linije koristeći "runas /user:imeadministratora setup.exe" komandu. Ovo je malo vjerovatno, ali se u mnogim firmama zbog sigurnosti koristi neadministratorski nalog za svakodnevni rad, i "runas" komanda kad treba da se obavi neki posao za koji trebaju administratorska prava, ali sa "runas" nikad ne bi trebalo da se instaliraju programi.
- ako ti išta znači, na svakoj ikonici ima opcija (Desni klik -> Properties -> Shortcut -> Advanced) gdje može da se podesi da program stalno pita pod čijim privilegijama će da se startuje.

Ako se na Windows loguješ kao taj administrator sa šifrom, e onda - zona sumraka :)

Inače, čista instalacija Windowsa, bez obzira na service pack, i ako se koristi samo administratorski nalog - ne bi trebalo da ima problema koje si ti iskusio, tako da ipak mislim da je neki problem do podešavanja Windowsa, eventualno neki virus ili neki problem sa profilom koji se koristi.

basketboy
3.12.2009, 1:57
Ufffff .... Imam par pitanja:
- Da li ti se to dešava sa baš svim programima, ili sa nekim starim koji možda nisu kompatibilni sa XP-om?
- Da li ti se to dešava kako god da startuješ program : preko prečice na desktopu, iz Start menija, kad ideš direktno na .exe fajl kroz Windows Explorer ili nekako drugačije?
Da li se, kad se loguješ na računar, loguješ kao taj korisnik administrator (tj. - ti) sa šifrom, ili možda koristiš neki account za svakodnevni rad, a koji nije administratorski?

Meni doduše zgleda da je problem vezan za profil (nalog), ili neadekvatnu instalaciju programa. Ono što mi pada na pamet je :

- loguješ se kao neki drugi korisnik koji nije adminstrator, a program je možda instaliran pod administratorskim nalogom sa onom opcijom "use only by me" a ne sa opcijom "može ga koristiti bilo ko na ovom kompjuteru"
-loguješ se kao neki drugi korisnik koji nije administrator, i programi su instalirani pod tim neadministratorskim nalogom, pokretajući "setup.exe" iz komandne linije koristeći "runas /user:imeadministratora setup.exe" komandu. Ovo je malo vjerovatno, ali se u mnogim firmama zbog sigurnosti koristi neadministratorski nalog za svakodnevni rad, i "runas" komanda kad treba da se obavi neki posao za koji trebaju administratorska prava, ali sa "runas" nikad ne bi trebalo da se instaliraju programi.
- ako ti išta znači, na svakoj ikonici ima opcija (Desni klik -> Properties -> Shortcut -> Advanced) gdje može da se podesi da program stalno pita pod čijim privilegijama će da se startuje.

Ako se na Windows loguješ kao taj administrator sa šifrom, e onda - zona sumraka :)

Inače, čista instalacija Windowsa, bez obzira na service pack, i ako se koristi samo administratorski nalog - ne bi trebalo da ima problema koje si ti iskusio, tako da ipak mislim da je neki problem do podešavanja Windowsa, eventualno neki virus ili neki problem sa profilom koji se koristi.

To mi se stalno desava, sve jedno mi je odakle da pokrenem uvek moram preko run as...

Ne znam da li ti je od neke pomoci da imam 2 hard diska...

Sad cu da ti objasnim malo detaljnije...

Nakon sto sam instalirao sistem, sve instaliram normalno (programi, driveri, igre....) i kasnije prilikom pokretanja mi dolazi do greske, "send report" i "don't sent"...
Sada kako bih "resio problem" moram da odem u user account i kreiram password kako bih mogao da pokrenem (programe (NEKE) ili igre) i odem na opciju run as i promenim dole opciju da biram korisnike i pojave mi se 2: Administrator i Vukasin... Ja promenim na korisnika Vukasin i kucam sifru koju sam pre toga kreirao... Tada mi igrica ili program radi donekle normalno (ako nista mogu da koristim sta mi je potrebno).

Zaista mi je potrebna pomoc kako da resim ovaj problem, ovo mi traje vec godinu dana i i dalje nisam uspeo da se resim tog problema...

NIx Car
5.12.2009, 22:03
ovako pre mesec dana sam skino win xp preformace edition. loaduje on meni fajlove i kad dodje do onoga da se bira jezik zakuca mi se sve. Nemam kursora i ne mogu nista da uradim. Napominjem da su mi i tastatura i mis preko USBa a kolko sam video kao da je izbacena podrska za USB u toj verizji

Djordje Turjacanin
5.12.2009, 22:12
Pouka: NE uzimajte prefomance, gamer, trt, mrt edicije XP-a jer su žešće sr4nje.

NIx Car
5.12.2009, 22:16
najbolje je uzeti cistu verziju sa "nabudzenim" apdejtovima ;)

Djordje Turjacanin
5.12.2009, 22:33
Tačno, nikako te trt,mrt verzije

NIx Car
5.12.2009, 23:50
al koji god sam video (od tih netweakovanih ali sa zakrpama) nijedan nema IE 8:facepalm:facepalm

Predrag Stankovic
7.12.2009, 15:36
Možda čobani koji prave te budževine od XP-a nisu umeli da integrišu IE8 :D

Dule-DJ
8.12.2009, 21:03
Koristim Win XP-Windows 7 Viena SP 3 (2008-09), i pre par dana javio mi se veliki problem. Naime, kad Win počne da se učitava komp se sam restartuje i tako svaki put. Pre toga mi izbaci info da Win nije startovao uspešno itd., i opcije kako da ga startujem (safe mode, normally, last known good conf.). I koju god opciju da izaberem ista priča, Win počne da se učitava i restart. E sad da li je do virusa, HDD-a, RAM-a, napajanja zaista nemam pojma, zato vas molim da mi pomognete. Pre toga, imao sam problema sa potpunim "zamrzavanjem" računara, možda 4-5 puta mesečno, i tada je jedino ručni restart pomagao. Izbrisao sam preko Hirens Boot CD-a sve iz Temp foldera ali ne vredi. Problem je u tome što nemam instalacioni CD, tj. ovi bolidi kod kojih sam kupio komp uopšte ga ne daju. Ako neko ima linkove za ovu moju verziju XP-a neka mi pošalje na PP pa da probam sa reinstalacijom. Inače pošto sam laik za ovakve stvari da li će mi ostati podaci na D particiji ako reinst. Win koji se nalazi na C particiji? I kako uopšte da bekapujem bitne podatke? Pomozite mi da rešim ovaj problem molim vas, svaka sugestija ili savet je dobrodošao.

voodoo_
8.12.2009, 21:07
Šta god da instaliraš na C, ništa neće biti brisano sa D.
A ako imaš dovoljno nov hardver za Win7, najiskrenije ti preporučujem da njega instaliraš.

Dule-DJ
8.12.2009, 21:15
Aha, OK, hvala.
A za Win7 nisam siguran da li će bez problema da šljaka na mom kompu, imam 896MB RAM-a i procesor 2,2 GHz...

Djordje Turjacanin
8.12.2009, 21:19
Koristim Win XP-Windows 7 Viena SP 3 (2008-09)
Šta koristiš?:eek:
Vjeruj mi to je problem. I da ostaće podaci na D:/ particiji ukoliko reinstaliraš C:/ particiju. I nabavi normalan XP SP3 a ne te neke glupe verzije.

Dule-DJ
8.12.2009, 21:42
Šta koristiš?:eek:
Vjeruj mi to je problem. I da ostaće podaci na D:/ particiji ukoliko reinstaliraš C:/ particiju. I nabavi normalan XP SP3 a ne te neke glupe verzije.
Iskreno, i meni je čudno...
To je nekakva "predverzija" sedmice, da se tako izrazim, tj. nešto između XP SP3 i Win7. Stvar je u tome što su mi idioti kod kojih sam kupio komp instalirali tu verziju koju ama baš nigde u gradu ne mogu da nađem, sve sam pretražio.
Pošto nisam siguran da li će valjati ako "udarim" tj. instaliram neku drugu verziju. Ustvari, najbitnije mi je da sačuvam podatke kojih imam oko 100GB, mada bih sačuvao samo najbitnije odnosno prebacio ih na D. Da li je neophodno da formatiram C disk, pošto je moguće da sam nakačio nekakav gadan virus?

Djordje Turjacanin
8.12.2009, 21:59
Ma samo šikni format C:/ tokom instalacije nekog normalnog XP SP3.

Sass Drake
9.12.2009, 23:24
Iskreno, i meni je čudno...
To je nekakva "predverzija" sedmice, da se tako izrazim, tj. nešto između XP SP3 i Win7.
Vista SP2:kreza:. Kakav je to servis gdje instaliraju #$% instalacije?! Skini ti lijepo "untouched" instalaciju XP SP3 ili 7 i uživaj

veseliburek
14.12.2009, 10:14
može li neko da me podseti kako da namestim kada se windows startuje koje ime u logon screenu da bude? (u ovom zaokruženom polju na slici šta da piše, npr. da ne piše Administrator već ime nekog user accounta)
stvar je u sledećem, na kompu ima samo jedan account, administratorski, ali je iz estetskih razloga morao biti preimenovan, ali sad kad se komp startuje, svaki put piše "Administrator" tu umesto novog imena (preimenovao sam administratorski account)

znam da je pitanje malo glupo, al zaboravio sam, nisam seo za XP mesecima... :kreza:

http://img108.imagevenue.com/loc493/th_78265_Windows_XP_ctrl_alt_delete_logon_122_493l o.jpg (http://img108.imagevenue.com/img.php?image=78265_Windows_XP_ctrl_alt_delete_log on_122_493lo.jpg)

NIx Car
9.1.2010, 13:28
ccc nikad necete nauciti (niti procitati) PRAVILA FORUMA! (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=49) :dedica:

miša topola
9.1.2010, 13:34
Ti pored Winodws 7 tražiš XP? I to još na torrent sajtovima :p

Zar nije lakše da uzmeš od nekog druga disk sa SP3 i da ga instaliraš. Tako ćeš da znaš da li radi.

Sass Drake
9.1.2010, 17:44
A može da skine XP SP3 instalaciju čitavog sistema u ISO formatu sa www.micro$oft.com.

RAJIC
13.1.2010, 23:19
instalirao sam drugaru win xp sp3 na komp ,ali on nema diskove od maticne i graficke.
za graficku sam skinuo sa net-a a za maticnu me malo buni sta od ponudjenog da skinem da bi komp dobro radio.
na asus sajtu za srbiju http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=lt-sr-sp sam nasao ali nisam siguran sta sve treba skinuti.
znam da treba skinuti drajver za zvuk, lan i za maticnu, ovde me buni ovo pod -bios,
da li je to drajver za maticnu ili se sa tim radi update bios-a?
naravno vidi se da je maticna--asus k8v-xe socket 754,

flamingos
14.1.2010, 2:17
bios ti ne treba,ako sve dobro raid nema potreb za biosom,skini smao drivere za chipset,zvuk,grafiku,lan i to je to.

ALExXx95
16.1.2010, 23:31
Ma bre!:n_klanja: Windows XP Professional SP3 je sve sto je jednom racunaru potrebno!!!!!

Dekip
18.1.2010, 22:00
Gde se na xp-u namesta font za prozore, i koji treba da bude.Nesto mi se sve poiebalo, ili su klinci?A mozda je i vajrus.......:opanachke

Picard
18.1.2010, 22:11
Desni klik na Desktopu>Properties>Appearance>Advanced>Active title bar
Font: Trebuchet MS
Size: 10

Wastelander
19.1.2010, 16:46
Obavezno instalirajte poslednju security zakrpu, s obzirom da su hakeri nashli rupu u sistemu koristeci open type fontove...

White Dr.
30.1.2010, 21:10
Ovako je dno pitanje. Vjerovatno je neko vec postavio ali vala ko ce pregledat preko 38 strana. Ovako dali trebam da imam SP2 da bi mogao da instaliram SP3 ili mogu direktno preko SP1-ce da instaliram. Nadam se da ne smetam :(:(:paranoia::facepalm

flamingos
30.1.2010, 21:11
treba ti sve po redu da se instalira,znaci moraces da instaliras sp2 pa ondak sp3,ili da lepo nadjes disk sa sp3 intergrisanim u sebi i instaliras cist sistem.;)

White Dr.
30.1.2010, 21:13
Ok hvala puno :D :aplauz::aplauz::tapsh::tapsh:

glitch
5.2.2010, 16:26
treba ti sve po redu da se instalira,znaci moraces da instaliras sp2 pa ondak sp3,ili da lepo nadjes disk sa sp3 intergrisanim u sebi i instaliras cist sistem.;)
Flamingos, nemoj da širiš dezinformacije. :) SP3 će lepo raditi i sa bildom 5.1.2600.0 odnosno onim prvim RTM-om, iz 2001.

nikolapfc89
5.2.2010, 17:43
Posto nemam nekog iskustva u os zanima me instalacija sp3...Jel obicna instalacija tipa next next...I jel potrebno samo da instaliram sp3 bez ikakvih updateova.Hvala unapred:ciao:

miša topola
5.2.2010, 17:44
Isto je kao i za SP2 ;)

nikolapfc89
5.2.2010, 17:46
Pa ne znam ni za sp2 :D:opanachke Ne posto nikad nisam nista radio na svoju ruku...