PDA

Prikaži potpunu verziju : nF4 s754 matična?


Erdeljan Boris
12.8.2006, 13:13
Planiram da uskoro kupim Sempron64 2800+ s754, pa me zanima koju maticnu plocu uzeti za njega? Trenutno sam najvise zainteresovan za Gigabyte GA-K8NE, a ponudjena mi je i Epox 8NPA7i koja mi se ne svidja zato sto ima samo dva memorijska slota. U dilemi sam, i naravno cena dosta igra ulogu, pa mi predlozite nesto u ovom cenovnom rangu.

PAIN
12.8.2006, 14:06
Gigabyteova ploca je dobra a imas za te pare i DFI nF4X INFINITY ili jos jeftiniju MSI K8N NEO3-F.Prva je oko 70e a druga oko 60e.Kada bih ja uzimao razmislio bi o ove tri ploce.

alkatraz
12.8.2006, 14:17
moja preporuka ti je DFI,jer uparena sa tim procesorom je odlicna kupovina.ako naravno mislis da klokujes procesor.

Atila
12.8.2006, 16:00
AMD Sempron 3000+ sAM2
EPOX MF4-J

Што ће те изаћи ~140е, ако би узимао s754 не би уштедео више од 10-15е плус што је DDR2 меморија јефтинија.

Ако већ имаш меморију или баш нећеш sAM2 узми DFI nF4X INFINITY јер сулудо је узети Sempron-а а не OC-овати га.

Mr. Garrison
13.8.2006, 0:14
sto je suludo? pricas gluposti. neko ne voli da se smara sa time i tacka. i sto je suludo uzimati semprona, a nije Athola ili celerona ili cetvorku? sve moze danas dobro da se klokuje, ali ako neko ne zeli time da se bavi, ne treba ga nazivati ludakom...

Night Hawk
13.8.2006, 0:27
1. Kako bi sljakala ova kombinacija ploce i procesora :
ASUS K8U-X & AMD Sempron 2800+ BOX Socket 754 64 bit
2.Koje je "najbolja" od ovih low cost ploca za AMD Socket 754 ?
ASUS K8N
ASUS K8N-E
Gigabyte GA-K8U
Gigabyte GA-K8NS

Atila
13.8.2006, 0:28
sto je suludo? pricas gluposti. neko ne voli da se smara sa time i tacka. i sto je suludo uzimati semprona, a nije Athola ili celerona ili cetvorku? sve moze danas dobro da se klokuje, ali ako neko ne zeli time da se bavi, ne treba ga nazivati ludakom...
Као прво никог ја нисам назвао лудаком :)

Као друго Value процесори су ионако слабији и спорији од performance варијанте па се у правом светлу могу показати тек након OC-a.

Као треће и Sempron и Celeron се при OC-у греју мање од своје јаче браће.

Као четврто кол'ко се сећам Boris није тол'ки почетник и дудук као већина.

Као пето K8 Sempron је к'о рођен за OC.

Mr. Garrison
13.8.2006, 0:37
kao prvo jesi. rekao si da je suludo ne klokovati semprona, sto znaci da ako ga ne klokujes da si lud.
drugo, onda se svaki procesor moze pokazati u pravom svetlu posle kloka, zar ne, obzirom da se svi u danasnje vreme odlicno klokuju.
trece, pa sta? ni ovi drugi se ne greju nista specijalo i sa box kulerom je moguce dobrano ih zviznuti.
cetvroto. nemam pojma nista o Borisu.
peto. ma nemoj. pa sta?

Atila
13.8.2006, 0:54
kao prvo jesi. rekao si da je suludo ne klokovati semprona, sto znaci da ako ga ne klokujes da si lud.
drugo, onda se svaki procesor moze pokazati u pravom svetlu posle kloka, zar ne, obzirom da se svi u danasnje vreme odlicno klokuju.
trece, pa sta? ni ovi drugi se ne greju nista specijalo i sa box kulerom je moguce dobrano ih zviznuti.
cetvroto. nemam pojma nista o Borisu.
peto. ma nemoj. pa sta?
Изврћеш речи.
Не може толико јер су performance процесори далеко ближи максимуму архитектуре него value процесори.
Свеједно греју се више.
А ти знаш више, ја се сећам да је већ дуго на форуму што говори нешто.
Па то треба искористити.

Ако хоћеш даље да се расправљамо контактирај ме преко ЛП јер смо ионако довољно загадили тему :)

tool.keenan
15.8.2006, 11:26
za te pare uzmi am2 plocu i semprona!!!

subzero r1
15.8.2006, 20:58
razmisli o am2 a ako bas hoces ovaj stari sempron onda od dfi nf4x nema nista bolje

Night Hawk
16.8.2006, 20:22
Nasao sam u jednoj firmi
ASUS K8N-E (nForce 3) & AMD Sempron 2800+ S754 BOX za 104 evra.
Ima li bolji izbor ploce i procesora do 110 evra posto toliko para imam za ovaj upgrade ?

Atila
16.8.2006, 20:32
Nasao sam u jednoj firmi
ASUS K8N-E (nForce 3) & AMD Sempron 2800+ S754 BOX za 104 evra.
Ima li bolji izbor ploce i procesora do 110 evra posto toliko para imam za ovaj upgrade ?
То је добра понуда, ал' генерално говорећи мало је глупо улагати у AGP конфу :( ако ти није хитно и ако ти је садашња графичка слаба можда би било боље да сачекаш још мало и уштедиш још који евро и пређеш на PCI-E. :)

Erdeljan Boris
17.8.2006, 14:27
U dilemi sam koju plocu da uzmem od ponudjenih modela. Saveti please!

sErGiO
17.8.2006, 14:34
DFI nF4X Infinity :D

Erdeljan Boris
17.8.2006, 14:37
Kakva je ploca Asus K8N4-E? Jel bolja od Gigabyte-ove?

mad_skillz
17.8.2006, 16:21
ja sam glasao za epox

alkatraz
17.8.2006, 17:20
takodje epox,inace sam uvek za dfi.Imam odlicno iskustvo sa njima kao i sa epohom,bas doticnom plocom.

Erdeljan Boris
18.8.2006, 17:42
Epox je ispao iz konkurencije jer ima samo 2 memorijska slota i nema GbitLAN.

Garson
21.8.2006, 0:12
Epox je ispao iz konkurencije jer ima samo 2 memorijska slota i nema GbitLAN.
Poredjenje nije na mestu je su GA i ASUS ploce "normalni" modeli dok je ovaj Epox "ojadjena" varijanta 8NPAJ ploce koja ima 3 DIMM-a i GLAN, 3 PCI-E umesto 2, veca je od 7I modela i ne koristi isti PCB.Ako nadjesh ovaj Epox (8NPAJ) ja ga toplo preporucujem i smatram da je bolja od ASUS-a i GA.
8NPA7I- http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=372
8NPAJ- http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=352

Mean_Machine
21.8.2006, 1:04
Totalno si me zbunio Borise:confused: !
Pominjes nForce 4 ploce pa onda nForce 3 ploce.
nForce 3 koliko ja znam(svacije znanje je diskutabilno) podrzavaju jedino AGP grafiku.
nForce 4 podrzavaju PCI-E grafiku, a neke rade i sa AGP(za ovo nisam siguran).
Reci nam prvo koju graficku imas?
Ne bi bilo zgoreg da nam kazes koliko memorije imas i koja je?
Predpostavljam AGP.
Najverovatnije je DDR400.

Kada nam kazes to,reci cemo ti sta da radis.

P.S. e komp. magovi usporite malo predpostavljam da Boris ima Agp graficku i DDR400 memoriju.Ako prelazi na AM2 to ne moze iskoristiti.Ja licno mislim da mu je bolje da steka za AM2 ili eventualno za CoreDuo(ako ima zivaca da ceka pola godine :D ) jer ako mu kad tad zatreba novi(dual core) procesor morace da menja skoro sve.
Mozda je bolji izbor da saceka pad cena S939 ploca i CPU je ono sto nam stize kao najava preko okeana zvuci odlicno.

Atila
21.8.2006, 2:21
Totalno si me zbunio Borise:confused: !
Pominjes nForce 4 ploce pa onda nForce 3 ploce.
nForce 3 koliko ja znam(svacije znanje je diskutabilno) podrzavaju jedino AGP grafiku.
nForce 4 podrzavaju PCI-E grafiku, a neke rade i sa AGP(za ovo nisam siguran).
Reci nam prvo koju graficku imas?
Ne bi bilo zgoreg da nam kazes koliko memorije imas i koja je?
Predpostavljam AGP.
Najverovatnije je DDR400.

Kada nam kazes to,reci cemo ti sta da radis.

P.S. e komp. magovi usporite malo predpostavljam da Boris ima Agp graficku i DDR400 memoriju.Ako prelazi na AM2 to ne moze iskoristiti.Ja licno mislim da mu je bolje da steka za AM2 ili eventualno za CoreDuo(ako ima zivaca da ceka pola godine :D ) jer ako mu kad tad zatreba novi(dual core) procesor morace da menja skoro sve.
Mozda je bolji izbor da saceka pad cena S939 ploca i CPU je ono sto nam stize kao najava preko okeana zvuci odlicno.
У чему је проблем, планира PCI-E плочу, а процесор још није купио што значи да може да узме sAM2 Sempron-a који једва да је скупљи од s754.
Једино ако већ има DDR1 мемару, ал' ни то није такав проблем јер је DDR2 меморија јефтиније па му доплата такође неће бити велика.

Erdeljan Boris
21.8.2006, 21:15
Totalno si me zbunio Borise:confused: !
Pominjes nForce 4 ploce pa onda nForce 3 ploce.
nForce 3 koliko ja znam(svacije znanje je diskutabilno) podrzavaju jedino AGP grafiku.
nForce 4 podrzavaju PCI-E grafiku, a neke rade i sa AGP(za ovo nisam siguran).
Reci nam prvo koju graficku imas?
Ne bi bilo zgoreg da nam kazes koliko memorije imas i koja je?
Predpostavljam AGP.
Najverovatnije je DDR400.

Zanima me iskljucivo nForce4. Imam memoriju (Kingston DDR400) i graficku PCI-E GeForce 6600GT. Firma gde radim upgrade nema AM2 ploce, pa cu uzeti s754. Nije mi bitno mnogo da predjem na novu platformu, zanima me samo da imam PCI-E pa da mogu da pratim tempo sa grafickim karticama.
To mi je ionako drugi kompjuter sto sredjujem, a prvi je s939 nForce4ultra, AMD Athlon64 (Venice) 3000+ na koji cu uskoro ubaciti X2 3800+ s939.
Inace sa NF4 chipsetom sam prezadovoljan, i nemam u planu da se zalecem na AM2 i da cekam jos mesec dana da sredim drugi komp.

Night Hawk
9.9.2006, 20:40
Koja je bolja od ove dve nForce 3 ploce :
ASUS K8N ili ASUS K8N-E ? Koja je razlika ?
Imam tacno 60 evra i treba mi najbolja ploca za te pare za AMD Sempron 64 2800 BOX i da ima AGP slot.
Znaci samo ploca do 60 evra dolazi u obzir.

Garson
9.9.2006, 21:12
Teshko je reci, veoma su slicne.K8N-E ima Gb LAN ali 6 channel audio, dok K8N ima 8 ch. audio.Inace ploce izgledaju identicno, izgleda da -E ima Gb LAN a ova druga nema.
Uostalom pogledaj sam.
K8N (http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=14&l3=66&model=233&modelmenu=1)
K8N-E (http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=14&l3=66&model=772&modelmenu=1)