PDA

Prikaži potpunu verziju : Far Cry - Greska MSVCP71.dll - HELP!!!!


vuka13mv
25.11.2005, 17:24
Nakon instalacije igre Far Cry pokusao sam je startovati preko ikonice na desktopu, ali mi tom prilikom izbaci prozor

'Unable to locate component''
''This application has failed to start because MSVCP71.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.

Mozeli mi neko reci o cemu se radi i kako da ispravim ovu gresku?

Odgovor moze i na vuka13mv@yahoo.com. Hvala

Magneto
25.11.2005, 18:14
Najednostavnije rešenje je download fajla koji ti nedostaje - MSVCP71.dll
To je mali runtime fajl (130kb), a treba da ga kopiraš na mesto gde je i fajl FarCry.exe.
Možeš i na ovoj adresi:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcp71

Marko_L
25.11.2005, 18:20
A možeš i ručno da ga iskopiraš, mislim da se nalazi na trećem disku.

vuka13mv
28.11.2005, 3:39
Startovao je Far Cry i krenuo ja u osvajanje ostrva, presao prvi nivo i kad je startovao drugi, onaj u brodu, nastaju problemi. Naime na odredjenim delovima igra pocinje da koci i to mnogoooooo.... Sta je u pitanju? Sta da radim?:confused:

sirNemanjapro
28.11.2005, 4:03
Napisi nam kakva ti je masina. Od A do Š.
Pod kojim OS-om radi, koliko dugo je instalacija OS-a na racunaru?
Sa kojih diskova instaliras? Da li je orginal ili "sigurnosna" kopija na verbatim-u/princo-u?:rolleyes:
I to bi bilo to.
Mozes ocekivati help. :D

oklagija
28.11.2005, 16:11
Ma za ugodno igranje Far Cry-a treba ti 1gb rama,
e sad uzmi i pogasi sve aktivne programe a da mozes igrati i uzivaj,
bar je meni to uspevalo sa 512mb ;)

vuka13mv
29.11.2005, 17:47
Kako da pogasim sve aktivne programe??? Objasni, please:confused: ...

Highlander
29.11.2005, 17:59
Oklagija misli da ugasis programe kao sto je Winamp, i slicne... Najbolje je i da nemas programe koji ulepsavaju Windows (kao sto su WindowBlinds, CursorXP...)
A i tvoj Kaspersky jede mnogo memorije!

vuka13mv
30.11.2005, 1:08
Daj ljudi recite sta da radim? Kako to Kaspersky jede memoriju?

Marko_L
30.11.2005, 12:58
Pa, lepo, uzme pa je stavi na tanjir, nabode viljuškom, zine i turi je u usta :)
Pa isto kao što svaki drugi program "jede" memoriju.U prevodu, ima programa koji su rezidentni u memoriji, koji naizgled ne rade ništa, ali otkidaju deo memorije za sebe i ljubomorno ga čuvaju, i ne daju drugim programima da koriste taj deo.Kaspersky je poznat kao jedan od najvećih potrošača, mada većina AV programa je poznata po tome.Recimo, ja koristim AVG, koji je prilično skroman, ali kad krene da skenira i Solitarie secka :) Znači, vidi šta ti je aktivno od programa (pogledaj aktivne procese) i pogasi sve što ti ne treba dok igraš neku igru.Recimo, možda su ti uključeni MSN Messenger (ili neki drugi koji već koristiš), već pomenuti Kaspersky, možda imaš i neki firewall, ili nešto drugo što koristiš za zaštitu, šta ja znam šta sve ljudi koriste, tako da i to pogasi, osim ako nisi na internetu dok igraš.Takođe, potraži malo po netu i vidi koji Windowsov servis za šta služi, pa poisključuj sve što ne koristiš, jer i svi oni "otkidaju" po malo memorije za sebe.Kada sve to završiš dobićeš barem još 30-100MB slobodne memorije koju će igra moći da iskoristi za svoje potrebe.

Boris Zegarac
6.12.2005, 20:35
Posalji mi E-mail adresu pa cu ti ga poslati putem mail-a