PDA

Prikaži potpunu verziju : [Android] Samsung Galaxy Mini S5570

_Grotesque_
12.6.2011, 12:25
Primetio sam da ne postoji tema o ovom telefonu, pa reko' da je otvorim.
Juce sam kupio Galaxy Mini i imam par pitanja.

Pre svega, izuzetan telefon za ovu cenu. Ja sam odusevljen!

Ali neki problem uvek mora da se pojavi..

Mene konkretno muci instaliranje aplikacija tj prebacivanje sa memorije telefona (koje ovaj fon ima malo, oko 160mb) na SD karticu.
Po defaultu ne mogu da prebacim ni instalirane aplikacije (siva opcija u meniju i ne moze da se klikne) niti da nove instaliram na SD karticu.
I ono sto mogu da instaliram su aplikacije do 1.5-2mb..
Za ove vece mi kuka telefon kako ne moze da ih prebaci na SD memoriju i fejluje da instalira..

Jedini tutorijal koji sam do sada nasao je ovaj:
http://mygalaxymini.com/move-application-to-sd-card-android/
ali mi je komplikovano to i zakucam se kod jednog od koraka obavezno..
:mad:

Dakle, da li postoji ikakav relativno LAK nacin da promenim podesavanja i da se aplikacije instaliraju direktno na SD karticu?
Ili ako to nije moguce, da nekako iskljucim tu max podrzanu velicinu aplikacije?

Tihi
12.6.2011, 16:50
A da napravis ext particiju na kartici, instaliras link2sd i prebacis sve aplikacije na tu particiju?

_Grotesque_
12.6.2011, 19:29
K, hvala za odgovor.
Izguglacu kako to ide..

Ali veci mi je problem sto ne mogu uopste da instaliram aplikacije vece od 1-2mb nego sto ne mogu da ih prebacujem..

Btw, iako ovaj telefon zvanicno ne podrzava flash video, instalirao sam Dolphin browser i bez problema rade!
Samo sto ih fon otvara u svom video playeru, ali nikakav problem nije.
Bitno je da sljaka.
:opanachke

I jos jedna stvar me muci.
Kako da instaliram na ovom telefonu Adobe Flash Player?
Na marketu nema ove aplikacije a sa zvanicnog Adobe sajta ne mogu da skinem flash jerbo kaze da Galaxy Mini GT-S5570 ne podrzava AFP...
Neke igre koje sam uspeo da instaliram ne rade, pretpostavljam da im treba flash.

talenat
12.6.2011, 20:53
tvoj telefon nema flash niti ce ga ikada dobiti :/
ne mora da znaci da je do toga problem,zavisi do igre,nije ovaj telefon jak u tom pogledu

_Grotesque_
14.6.2011, 13:35
Veoma cudna stvar se desila..

Instalirao sam aplikaciju Hot Apps i preko toga instalirao par igara i sta vec ne.
Posle toga su proradile ostale aplikacije koje pre toga nisu htele da se instaliraju i cak neke (kontam da one koje podrzavaju app2sd) budu instalirane direktno na SD..
:paranoia:
Bemliga sad sta se tacno desilo, ali eto..
:kreza:

talenat
14.6.2011, 14:55
bitno da su svi zadovoljni :)

Sh0m1
18.8.2011, 17:50
Trebalo bi uskoro da uzmem ovaj telefon pa me interesuje par stvari:
1.Video sam da pokrece HD igre ali sa redukovanim kvalitetom prikaza ali ne znam da li je to sa fabrickim ili custom ROM-om?
2.Jel moguce updateovati 2.2 na gingerbread bez custom romova tj. da li postoji zvanicni 2.3 android za ovaj fon?
3.Kakav je default android media player tj. da li ima slicne opcije kao media player na SE telefonima(da prikazuje sliku albuma, razvrstavanje po albumima i slicno)?
4.Kakav je ekran tj. da li mora da se kopa po ekranu ili je odziv dobar?

HSVstoned
18.8.2011, 18:03
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_s5570-3725.php

Ekran je kapacitivni, dakle nema kopanja, pritiskanja, reaguje da elektricitet iz ljudskog tela- prsta. Ima losu rezoluciju od 320x240 ali sta ces.. koliko kesa toliko 'zike. Zato ima problema sa nekim aplikacijama.

Solidan telefon ali ne znam koliko kosta ? do koliko mozes da izdvojis ? mozda za taj kes moze nesto bolje.. tipa LG Optimus p500 ili samsung Wave polovan.

Doomche
18.8.2011, 18:08
U telenoru prenesi i surfuj 500, 4000 dinara za 24 meseca ugovor. U nizhem rangu ubedljivo najbolja kupovina, ako se uzima na ugovor, preleteo sam preko svih ponuda pre par dana.

Inache, ja cu verovatno uzeti jedan za jedno mesechak dana (osim ako se cene ne promene i neshto novo bolje izleti), za preprodaju (oko 100e na oglasima), mozhda padne review i poredjenje sa Tattoo-om i Wildfire-om. Onda cu da bacim i njega i Tattoo na oglase, pa leti onaj koji se prvo proda... da bar profitiram kad se 100% prebacujem na Telenor, a bolji telefon mi nije u planovima :).

Sh0m1
18.8.2011, 18:12
Verovatno uzimam u telenoru uz prenesi i dopuni 890 za 8000 dinara.
To za 4000 dinara je dobro ali nije fiksna cena mesecno tj nema limita sto mi ne odgovara.

talenat
18.8.2011, 18:54
taj paket ti je bas los,jedino ako si siguran da ce ti to biti dosta...
8k nije malo za ovakav telefon koji je low segment trzista.u principu ako nemas vise para idi na ovaj telefon.i nema neku konkurenciju jedino lg optimus me u vipu,to je to...

Sh0m1
19.8.2011, 15:34
Mozda uzmem 1490 prenesi i dopuni gde je fon 1 dinar, nisam jos siguran dal je to isplativo, mislim taj paket.

talenat
19.8.2011, 16:38
zasto prenesi i dopuni ne kontam...
gledaj ovako: uzimam prenesi i surfuj 500 za primer...
pretplata 990 dinara a dobijas 150 minuta 500 poruka i 500 mb full brzine.ako potrosis minute dobijas jos 500 za dzabe u telenor mrezi.
u tvom paketu,dakle prenesi i dopuni 1490 minut kosta 7 dinara,poruka 3,40,a jedan kb kosta 0.06 dinara.
ako racunas sta dobijas u prenesi i surfuj:
150*7+500*3.4+(priblizno)500*1000*0.06,a jos ne racunam dodatne minute u telenoru...problem?

Sh0m1
19.8.2011, 16:42
Kapiram sta 'oces da kazes ali posto ne zaradjujem ja pare u porodici( :kreza: ) nisam bas u mogucnosti da biram, treba mi nesto sa fiksnom cenom a tu u obzir dolazi samo prenesi i dopuni+6 meseci free interneta zbog telenor klika.

talenat
19.8.2011, 16:45
sedi sa roditeljima i lepo im objasni da je budalastina uzeti taj paket pored ovog koji je jeftiniji i bolji...
net ne mozes da prekoracis,samo postaje sporiji,a pozive i poruke i telefon broji,a mozes i da proveravas stanje preko telenora.znaci-cena je fiksna :D

Sh0m1
19.8.2011, 16:50
Jes' al je fon 4k dinara i moracu da cekam da bih uzeo, a ovako mogu za par dana da ga uzmem jer je samo 1 din.
Ma u svakom slucaju, ja minimalno zovem, posaljem koju poruku, net bez wifi-ja bih koristio samo u retkim slucajevima kad ga nema u gradu(sto je retkost jer u novim busevima,kaficima,prodavnicama i slicnim cudima ima wifi signala) i van grada tj. u provinciji.
Odosmo sa teme :kreza:
Bas me interesuje kakav je zvuk na nekim jeftinijim slusalicama(imam dva para 3.5mm nokijinih slusalica ali su one dosle uz neke low-low-low budget telefone pa ne verujem da je kvalitet odlican), da li su slike na dnevnom svetlu bar u rangu sa 2mpix kamerama na SE telefonima i jos jedna, manje-vise nebitna stvar, kakve su cene igara na android marketu(mada,uvek ima piratskih nacina za dolazenje do njih :P )?

talenat
19.8.2011, 17:10
kako hoces..
slusalice te kontam da su ok za radio,da su slabog kvaliteta.dobices neke i uz telefon valjda.kvalitet slika pogledaj na gsm areni,a na ovom telefonu se neces naigrati,ako mislis na hd igre odmah zaboravi bolje...

Sh0m1
19.8.2011, 17:19
Ne idu sluske uz njega.
Btw.
http://www.youtube.com/watch?v=j4ilF89u9hA&feature=related

talenat
19.8.2011, 17:42
a igre ne verujem da mogu da rade jedino ako je neko modovao,ne treba verovati ni svemu sa youtube-a,a mozda i ja gresim.ali kazem ti,ne ocekuj pa se neces ni razocarati.manje i jednostavnije igre ce raditi

Sh0m1
19.8.2011, 17:45
Pa dobro meni fon vise treba zbog WiFi-ja najvise zatim za muziku pa tek onda za igre, svakako je android veliki korak unapred u odnosu na jadnu javu.

Sh0m1
22.8.2011, 21:46
http://androidadvices.com/how-to-update-samsung-galaxy-mini-s-5570-to-gingerbread-2-3-3-firmware/2/
4. stavka.
Jel to znaci da taj update donosi flash support za mini ili sta?

HSVstoned
22.8.2011, 21:49
Pa sve ti lepo pise.

Sh0m1
22.8.2011, 21:55
:to_care:
Pravimo se pametni zbog bade a?ccc
Pa pise i na tarabi, ma ustvari videcu sve sutra kad uzmem fon. Jos jedno pitanje, da bih ubacivao apk-ove sa kompa tj. igre(iz apoteka :D) moram da rootujem fon, jel tako?

talenat
22.8.2011, 22:05
znam da obicno neki low end telefoni nemaju flash jer ga jednostavno ne podrzavaju,ili procesor nema dovoljno snage da ga podrzi pa je izbacen.
ali moguce,nemam licnog iskustva

Sh0m1
22.8.2011, 22:07
OK,tnx.
Btw. jel probao neko na bilo kom 'droid fonu nesto iz htc thunderbolt sys. dumpa, konkretno me interesuje rock band, bas poslednjih dana razmisljam dal bi on radio na miniju, mada kad su uspeli da poteraju asphalt 5/gt racing/nfs shift i slicne igre, ne vidim zasto ne bi mogao RB koji je 2D igra(pretty much).
Evo flash sadrzaja doduse preko skyfirea http://www.youtube.com/watch?v=DelsIkDKrVQ&feature=related

GalaxyMini
22.8.2011, 22:19
Ovaj telefon je bas dobar. 1. Septembra (kada mi dodje sestra sa mora) uzimam ga u telenoru na tarifi prenesi i dopuni 1490... za 1 dinar.. msm brate za te pare... bas je super :D :p :dedica: odnos cena i kvalitet:tapsh: jedan veliki veliki plus! :) pozz

talenat
22.8.2011, 22:23
da ne mracim,nije los telefon,ali je optimus one ipak bolji telefon,gledano za nove,be ugovora,posto im je skoro ista cena.a takodje optimus one ima u mts-u

HSVstoned
22.8.2011, 22:26
Nije bas sve tako crno u vezi ovog telefona.

Pogledajte brzine cpu i kolicinu rama socijalnog androida i premium nokie :dzavo:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3725&idPhone2=3252

Sh0m1
22.8.2011, 22:30
http://www.youtube.com/watch?v=xeEusUWpIH8
Perverzija :dzavo:

talenat
22.8.2011, 23:13
Nije bas sve tako crno u vezi ovog telefona.

Pogledajte brzine cpu i kolicinu rama socijalnog androida i premium nokie :dzavo:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3725&idPhone2=3252

glupo poredjenje...
nisam nokia fanboy,daleko od toga,ali cinjenica je da nokia sa symbianom trosi mnogo manje resursa nego android.naravno android je mnogo bolji os,ali takodje je i cinjenica da moze jos dosta da se ispegla sto se tice trosenja resursa
a da ne budemo zli,i nokia je krenula sa 1ghz procesorima :D
polako se oporavljaju,mada moraju jos puno da rade.

HSVstoned
22.8.2011, 23:17
Da symbian trosi manje resursa ali cisto da se uporedi, da se ne plase ljudi. Za neku osnovnu upotrebu wildfire, ovaj galaxy, zte racer, optimus lg itd imaju sasvim dovoljno snage.

A ti Nokia 1Ghz cpu.. to je najveci fail, ocovali su prastare procesore i mazu oci ljudima, a sta ce tek biti sa autonomijom..

GalaxyMini
23.8.2011, 12:31
Lg Telefoni Kostaju toliko zato sto su spori.. brzo zabaguje... nikada ih nisam imao zbog toga...

talenat
23.8.2011, 12:55
tipicno misljenje da je lg proizvodjac frizidera i tv-a...
iz pouzdanih izvora trollova znas da lg telefoni baguju.
lg optimus one je poprilicno hvaljenje telefon,i proglasen za telefon koji nudi najvise za cenu u 2010

HSVstoned
23.8.2011, 13:04
Kao sto neki lg rade dobro tako neki baguju.

Pa kad je jedan SE spao na to da uzasno radi na Androidu veoma je realno da i neki LG imaju probleme.

talenat
23.8.2011, 13:10
to je realnost.bukvalno svaki telefon moze da zabaguje,i galaxy s2 i htc sensation.ali kako imaju jaci hardver teze je dovesti ga do stanja kada se zabaguje,a sto se tice stabilnosti samog softvera za te pare ljudi ocekuju nesto ekstra,ali android je android na svakom telefonu,i svako ko je imao android telefon je doziveo neku neprijatnost,manju ili vecu
samo kazem da je potpuno pogresno misljenje da ce se lg telefon 20 puta dnevno zakucati,i da sistem ima lag od 2 sekunde.to je glupost

HSVstoned
23.8.2011, 13:21
Vidis kako nemas pojma. Se Xperia X10 npr se ubija od laga i problema sa Androidom a neki nestandardni problemi se desavaju i na 2X, mrzelo me da pamtim sta i kako, uglavnom neki ce lepo morati da prokuvaju telefon dok ne postignu stabilnost.

Ja sam odavno rekao da LG polako postaje SE sto se tice hardverske opremljenosti i mesta koje planiraju da zauzmu ali dok se ne otarase decjih bolesti..tesko ce se nositi sa htc i samsungom.

talenat
23.8.2011, 13:31
vidim kako ti nemas pojma,i da volis da napadas.pravis generalizaciju suvise
nekome ko drzi na 2.1 fabrickom i treba da laguje jer je cinjenica da je to jedna losa epizoda SE-a
neko ko je pametan ce nabacti custom rom i sve ce biti ok,a od skoro ima i oficijalna 2.3.3 verzija,setio se SE da da nesto svim kupcima ovog telefona,koji je solidna kupovina,jedino zaostaje za recimo galaxy s po grafickom cipu,ali bas dosta
za 2x necu nista da kazem,jer dzaba da ti pricam kada hatujes telefon

HSVstoned
23.8.2011, 13:35
Dobro je samo kad hatujem.

Xperia X10 ima i manje rama, 384Mb a to bas nije kul za telefon sa hd videom, takvom rezolucijom ekrana i poprilicno zahtevnom androidu na tim visim rezolucijama.

A tebi se svakih 10 dana svidja drugi telefon i tako vec godinu dana. :kreza::dzavo:

Nema koji nije bio najbolji i najbolja kupovina. Daj kupi nesto vec jednom [ne prozivam te za kes ako nemas]

talenat
23.8.2011, 14:15
izvinjavam se za gresku u pisanju...
nisam rekao da cu da kupim x10,samo kazem da nije los telefon,za nekog ko voli SE,a nece da ubacuje custom rom,ovo je ok kupovina,sada kada ima android i sve sto je 2.3 doneo u odnosu na 2.1
imam ja kesa ali sam neodlucan :D u svakom slucaju,nisam neko vreme ni razmisljao o kupovini,sada cu morati opet
jednostavno mi je puno da dam x para za neki telefon,ako za 1,5x ima da se kupi puno bolji telefon.a onda mi bude bezveze da dam tih 1,5x para zato sto smateram da je to puno para.a cak mislim i da je x puno para xD
i tako mozak upadne u beskrajni reset loop i ne mogu da se smislim :D
edit:nije godinu dana,negde oko mesec dana se razmisljam :D

HSVstoned
23.8.2011, 14:28
Pa tako ces ici u nedogled. Imas 3 opcije. Ili da puknes za sgs II/Sensation i budes miran 2 god bar, presudis- sgs I/optimus 2x ako naletis do 300e ili uzmes polovan Wave za 150, sacekas badu 2.0 i spoofujes sve sto ti treba a ostane ti mnogo kesa koji mozes da ulozis u mnogo pametnije stvari.

Sve ostalo je sviranje k. Pa ti presudi u korist jedne opcije.

Sh0m1
23.8.2011, 17:09
Uzeo sam ga konacno jutros, sad se puni po prvi put pa cekam da se napuni do kraja, da li moram da rootujem telefon da bih ubacio apk-ove sa kompa ili su dovoljni android sdk+usb driveri.

Skols
23.8.2011, 17:23
Uzeo sam ga konacno jutros, sad se puni po prvi put pa cekam da se napuni do kraja, da li moram da rootujem telefon da bih ubacio apk-ove sa kompa ili su dovoljni android sdk+usb driveri.

Samo skini sa Marketa ES File Explorer ili slican eksplorer,koji vidi apk.Njih prebacujes standardno preko usb-a..

Sh0m1
23.8.2011, 17:26
Hvala puno, btw. koliko vremena obicno treba android telefonima da se napune, baterija mi je bila ispod 15% kad sam poceo punjenje.

Doomche
23.8.2011, 17:53
Meni se Tattoo napuni za manje od 2 sata od nule. Zavisi od kapacitivnosti baterije i tipa punjacha, ali mislim da imamo isti adapter. Obavezno javi da li je zakljuchan telefon :).

HSVstoned
23.8.2011, 19:02
Samsung telefoni se uvek pune nesto duze, 0-100% 2 ipo sata. Imao sam x600, e720, z400 i sada Wave i uvek je tako. Mada Wave obicno punim preko usb-a pa treba pola h vise.

Sh0m1
23.8.2011, 19:11
Yup, oko 2h30min, nisam probao da ubacim karticu od mts-a/vipa ali na telenor sajtu pise da je zakljucan tako da....

Mr.Simpson
23.8.2011, 19:12
Jos jedno pitanje, da bih ubacivao apk-ove sa kompa tj. igre(iz apoteka) moram da rootujem fon, jel tako?
Ne moras. Prebacis .apk na SD karticu i samo je instaliras (startujes iz nekog file managera po izboru).

bukvalno svaki telefon moze da zabaguje
Tacno.

ali kako imaju jaci hardver teze je dovesti ga do stanja kada se zabaguje
Ne bas, jer to zavisi od softvera a ne od hardvera. Kada neko sa strane to posmatra moze se ciniti da slabiji telefoni imaju cesca "zakucavanja" ali to je "samo" zato sto softver/operativni sistem (koji god da je) nije dobro optimizovan za "slabije masine"...
Teraju te da kupis jaci telefon...:rolleyes:

a sto se tice stabilnosti samog softvera za te pare ljudi ocekuju nesto ekstra,ali android je android na svakom telefonu
Ne bas, nightly-ji ispravljaju i dodaju mnogo toga, veruj mi. A i ko ih ne koristi ko zna od kog source-a su krenuli, Samsung, HTC, LG i ostali...

i svako ko je imao android telefon je doziveo neku neprijatnost,manju ili vecu
To da. U principu niko nema istu softversku "konfiguraciju" (identicna podesavanja + identicne instalirane programe itd...) pa moze doci do razlicitih problema.

samo kazem da je potpuno pogresno misljenje da ce se lg telefon 20 puta dnevno zakucati,i da sistem ima lag od 2 sekunde.to je glupost
Dobar je LG. ;)

uglavnom neki ce lepo morati da prokuvaju telefon dok ne postignu stabilnost
Ziva istina.

i tako mozak upadne u beskrajni reset loop i ne mogu da se smislim
Tako nikad neces kupiti telefon. :) Na kraju kada budes kupio - pokajaces se. ;)

da li moram da rootujem telefon da bih ubacio apk-ove sa kompa ili su dovoljni android sdk+usb driveri.
Ma ne treba ti nista od toga. Ni SDK ti nece trebati u zivotu... :) Samo ga koristis kao USB mass storage.
Ja koristim OI File Manager jer je najjednostavniji i najbrzi. ;)

talenat
23.8.2011, 22:08
sada sam opet poceo da se razmisljam o telefonu,nooooooooo :D
fora je da apsolutno ne mogu da se odlucim
android je obavezan zbog programiranja,a od ostalog bi mi znacila kamera.ranije sam vukao na galaxy s,pa sam bio siguran da cu kupiti s2.onda sam razmisljao o 2x-u,i sada mi je prazna glava.bukvalno,ni jedan telefon me ne privalci,tj privlaci me 2x ali mi je tuga tih para... :D nije da sam stipsa ali jednostavno 400 evra,mogao bi da nabavim mozda za 350,koji vise,opet to je pola laptopa koji sam kupio.a ga kupim 2x ili galaxy s prolazim jeftinije ali ne toliko da budem zadovoljan.znaci,teska odluka :D
bio sam se pre pola sata zainatio da u cetvrtak kupim telefon ali me je brzo proslo :D

HSVstoned
23.8.2011, 22:12
Pa nema optimus 2x bas naj kameru iako je 8Mpix. Dobra jeste ali zna da brljavi. Opet ti kazem, nikako vise od 300e za taj telefon.

Ja bih na tvom mestu ili galaxy s, polovan sa garancijom mozes da nadjes za 230e, u super stanju.
Ili bih se isprsio za Galaxy s II pa nek' ide zivot :dzavo:

A ja sada da kupujem telefon, ili bih isao na Sensation/GS II preko operatera za 390e [mada je moj stav da ne dajem preko 250-300e za nesto sto mogu da izgubim :D] ili opet wave za 150e. Posle mesec dana igranja izvalis da je to ipak samo telefon, a i wave u poslednje vreme ima sve plus se gasi na svaka 3 dana.. uz sve prednosti- milina :)

A i ti imas lap top.. dobro razmisli, ja na tvom mestu mozda ipak ne bih davao preko 300e, dakle ili 2x ako nadjes ili Galaxy S.

Zaboravih da imas laptop.

Sh0m1
23.8.2011, 22:28
Radi asphalt 5 omg :eek:
Bolesno dobra igra.

HSVstoned
23.8.2011, 22:31
Pa sta se cudis. Imas 384Mb rama i 600Mhz cpu, ako se dobro secam. jedino moze rezolucija od 240x320 da te zeza, na zte racer znam da ne moze da radi hawx.

talenat
23.8.2011, 22:36
jos cu videti
mora da ima android zbog programiranja
da kosta galaxy 100e ne bih imao dilemu xDDDDDDDDD
moracu da se odlucim,sada me bas nervira.mozda se odlucim preko noci :D

HSVstoned
23.8.2011, 22:39
Mene LG nervira jer tek u oktobru dobija dzindzerbred ofisl. A tada ce ostali uveliko dobiti ajskrim sendvic :to_care: Mada ako je 280e..

talenat
23.8.2011, 23:03
jako je lg oduzio taj update,ali ja cu realno koristiti neki kuvani,tako da me ne pogadja.mogu da nabavim sigurno za 280 a ako se strpim i jfetinije.samo sto bih morao da porucim a dok ga ne dobijem pojeo bih se.ustvari glavna dilema mi je 2x vs s2.mada ne bi bilo cudno da zavrim sa nekim random telefonom na kraju :D

Sh0m1
24.8.2011, 9:51
wtf, sto ja nemam tapatalk na marketu O.o

HSVstoned
24.8.2011, 10:01
Ako si mislio na free onda nista od toga, koliko sam razumeo to ljudi zalece pa koriste.

Sh0m1
24.8.2011, 10:12
Ah ok tnx.
Sad ce da mi sa napuni fon, pa cu da ubacim official 2.3.3 preko ODIN-a posto jos nisu u kies ubacili, pa cu onda tt da ubacim.
A ovaj asphalt 5 se crashuje posle prve trke, sad trazim resenje.
Probao sam rock band, lepo radi ali je pomalo out of sync pa je tesko za igranje.

Sh0m1
24.8.2011, 10:48
Flashovao na 2.3.3 .
Prilicno lako :D

Sh0m1
26.8.2011, 23:18
Na zahtev Doomcheta napisacu nesto vise o ovom telefonu :D
Dizajn
Telefon postoji u vise boja ali su kod nas dostupne samo crna i bela. Ja imam verziju sa belom bojom, iskreno crni deluje vise otmeno i classy ali i beli je dopadljiv iako se mnogo vise prlja. Kao prvo telefon uopste nije ''mini'' visok je oko 10cm a sirok oko 4-5cm. Najveci deo prednjeg dela maske zauzima solidno veliki ekran od 3.2'' odnosno oko 8cm. Ispod ekrana nalaze se 3 dugmeta, levo je dugme za pozivanje menija sa opcijama koji varira u zavisnosti od aplikacije u kojoj ga aktivirate. U sredini je home dugme koje vas vraca na homescreen gde god se vi u tom trenutku nalazili(takodje minimizira aplikacije), i konacno, desno dugme je back, koje, kao sto mu ime govori, vraca u prethodni meni a takodje sluzi i za izlazak iz aplikacija(kada se nalazite u meniju istih).
Ekran
Ekran velicine 8cm nece mamiti uzdahe ali je svakako dovoljno veliki da mozete lepo da surfujete internetom, gledate slike i eventualno neki video sa youtubea. U zatvorenom prostoru i mestima gde nema mnogo sunca ekran se vidi odlicno. Logicno, na suncu je tesko citljiv ali ipak nije potpuno neupotrebljiv. Paleta boja je solidna kao i kvalitet prikaza.
Softver
Telefon dolazi opremljen Android 2.2.1(Froyo) operativnim sistemom koji je moguce nadograditi na 2.3.4 preko ODIN-a jer zvanicni update jos nije pusten u ovom delu Evrope(dok je recimo u Rusiji pusten pre 2 meseca) pa se do njega lako dolazi a sto je najbolje on sadrzi oko 20 jezika ukljucujuci i Srpski(koji je pola latinica pola cirilica a pola engleski :kreza: ). Naravno prava stvar su custom romovi kao sto je Cyanogenmod 7 koji ja koristim i koji ima normalan srpski(cirilica), lepsi meni, dobre programcice, i sto je najvaznije-brz je.
Sto se tice igara radi dosta HD igara ali moraju da se nadju QVGA verzije istih, s tim sto neke imaju bagove(Asphalt 5 crashuje posle prve trke zbog video snimaka,hero of sparta ne prikazuje titlove kad karakteri govore i slicno) ali uglavnom rade lepo i glatko.
Hardver
384MB RAM-a i CPU od 600mhz garantuju glatkocu i brzinu pri radu. Telefon je opremljen Wi-Fi,EDGE i HSDPA tehnologijama za surf po internetu sto omogucava solidnu brzinu ako se koristi EDGE/HSDPA i veliku brzinu pri koriscenju wi-fi tehnologije. Uredjaj ima kameru od 3.15mpix koja, da budem iskren, ne ostavlja bez daha i ima losiji kvalitet od Sony ericssonove kamere od 2mpix-a. Video snimci se cuvaju u 240p kvalitetu i manje vise su OK za kameru sa mobilnog telefona. Telefon ima 3.5mm ulaz za slusalice, koje nazalost, ne dolaze uz njega pa ce te morati da dokupite bilo koje 3.5mm kompatibilne sluske.
Navigacija
Jedna od vaznijih stvari kod modernih telefona je naravno, GPS sistem. Telefon je opremljen doticnim sistemom i google navigation programom koji ne podrzava Srbiju pa cete morati da skinete iGO ili neki slican program a zatim da nadjete i odgovarajucu mapu Srbije. iGo je sjajan program za koji postoje i glasovi na Srpskom koji se takodje nabavljaju sa interneta.

Konacan utisak je da je ovo solidan telefon, koji u cenovnom rangu do 200e ostavlja sve konkurente iza sebe ali je cinjenica da se na nekoliko stvari moralo poraditi vise nego sto jeste. Iako nema kvalitet skupljih Samsungovih Galaxy telefona, ipak je i vise nego dobar za svoju cenu.

Dobre strane:
+Android OS
+Solidna kolicina RAM-a i dobar ARM6 procesor
+Veliki ekran
+Dopadljiv dizajn
+Veliki izbor aplikacija sa android marketa
+GPS
+Wi-Fi
Lose strane:
-Kamera
-Video zapis
-Niska rezolucija
-Losa autonomija baterije(uz aktivno koriscenje, max 5-6 sati trajanja)
Ocena: 7.5/10

Doomche
26.8.2011, 23:36
Reci mi samo, kakav je zvuchnik kod poziva, kao i vibracija? Tattoo je solidno glasan, ali je kvalitet zvuka na spikeru uzhas, a vibracija je toliko slaba da je apsolutno ne osetim u dzepu ako slusham muziku na playeru :kreza:.

Od tog problema sa baterijom pate manje-vishe svi touchscreen telefoni, mada nije svuda tako strashno :(. Opet, uzdam se u to da je deklarisan na dosta vishe nego Tattoo, a on izdrzhi 2-3 dana uz malo korishcenja, to mi je dovoljno.

Sh0m1
26.8.2011, 23:42
Zvucnik kod poziva je, bar meni, dobar i jasno cujem onoga s kim pricam. Sto se tice vibracije kada je telefon u dzepu..pa jos ga nisam nosio nigde van kuce :kreza: . Videcu sutra pa cu da javim.

Žexonije
27.8.2011, 13:36
I ja cu za koji dan da kupim taj telefon. Svideo mi se zbog tog odnosa cene i kvaliteta, a i da promenim Javu za Android.

GalaxyMini
27.8.2011, 16:07
jooj jedva cekam valjda ga kupujem u utorak... a moj otac je kupio galaxy ace jedva sam ga naterao da uzme touchscreen. xD

Žexonije
9.9.2011, 11:59
Konacno sam ga i ja kupio, nocas prvo punjenje obavio, i sad sam skinuo prvu igru Dragon Fly. Telefon je odlican, mislio sam da necu znati da ga koristim ( ja ga upalio, a ono madjarski jezik, pa sam morao na Google da trazim prevod jer ne razumem i uspeo sam ). E sad imam neka pitanja:

1. Stoji mi gore u obavestenjima " Updates available ", pa ne znam za cega je taj update. Usao sam u Samsung apps i tamo mi se pojavilo to da li zelim da update, i ja sam pritisnuo NO i sad mi stoji gore u obavestenjima. Reko prvo da pitam ovde za sta je to, pa cu onda da odradim.

2. Da li postoji neki program za pravljenje tema, bas za ovaj telefon ili ako je univerzalan, da se radi preko desktopa pa da se prebaci onda taj fajl na telefon.

3. Kako mogu da proverim status baterije. Na Sony Ericssonu K530i sam mogao da vidim na koliko procenata je baterija, a ovde ne znam.

Mr.Simpson
9.9.2011, 18:06
1. Update za instalirane programe (uglavnom). Pritisni slobodno pa ce ti izlistati sta je sta.
3. Imas dosta battery widget-a na marketu. :)

Žexonije
9.9.2011, 18:18
Kako da prebacim nesto sa telefona na komp. Skinuo sam na tel ES File explorer sa marketa, u prikljucio tel. na USB, al mi komp ne vidi telefon. Da li trebaju neki drajveri.

Mr.Simpson
9.9.2011, 18:22
Kada prikacis telefon kablom na PC, samo na telefonu izaberi opciju USB drive/Disk drive ili kako se to vec kod Samsunga ili te verzije Androida zove. Ne trebaju nikakvi drajveri.

Sh0m1
9.9.2011, 18:27
Treba :)
Tj. na froyou ima USB debugging da se ugasi i onda ga vidi ovako bez kiesa, ali na GB-u meni to ne radi tako da koristim kies.

Žexonije
12.9.2011, 18:59
Kako da posaljem pesmu preko Blutooth-a na drugi telefon:icon_scra

Mr.Simpson
12.9.2011, 19:17
Recimo iz nekog file explorera...

Žexonije
13.9.2011, 9:01
Uspeo:)

Evo malo trikova:

http://hp-gsm.blogspot.com/2011/07/samsung-galaxy-mini-s5570-tips-and.html

Posebno je zanimljiv test LCD, al nisam znao kako da izadjem pa sam morao da ga ugasim i upalim ponovo.

Žexonije
16.9.2011, 18:03
Radi NFS Shift:eek:

Sh0m1
16.9.2011, 20:48
Radi da, ali samo na Froyou(2.2).

milosh-96
20.9.2011, 10:08
Jel ima negde da se kupi olovka za ovaj telefon?

Mr.Simpson
20.9.2011, 10:38
Jel ima negde da se kupi olovka za ovaj telefon?
Naravno da nema. Niti je potrebna. Niti je moguce koristiti.

HSVstoned
20.9.2011, 18:30
Pogledaj :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note-4135.php

Samsung Announces Galaxy Note Smartphone (the Stylus is Back!) (http://pocketnow.com/android/samsung-announces-galaxy-note-smartphone-the-stylus-is-back)

Da, kapacitivna stileta :dzavo: Dotle je doslo..

pharaon.92.bc
20.9.2011, 18:31
Ovo nesto na foru Dell streak?

HSVstoned
20.9.2011, 18:44
Samo mnogo bolje ;)

Ma bezi bre, gde da stavis ovo ? Ovo ne moze da stane u dzep Koste Perovica :dzavo: Odlican uredjaj ali ak ose ovako nastavi za par godina nas ceka neki Galaxy s IV/V sa 9'' super amoled ++.. :rolleyes:

Mr.Simpson
20.9.2011, 18:45
Pogledaj :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note-4135.php

Da, kapacitivna stileta :dzavo: Dotle je doslo..
Znam za Note, naravno. Ali to nema nikakve veze sa Mini-jem pa sam mu zato odgovorio onako.
Note ima i drajvere i softver i velicinu ekrana koju stylus moze da upotrebi...
Ne bih imao nista protiv da sam vlasnik istog... :cool:

HSVstoned
20.9.2011, 18:49
A ok, mislio sam uopste.. I ja sam se iznenadio kada sam video kapacitivnu stiletu :cool:

miša topola
20.9.2011, 18:51
Samo mnogo bolje ;)

Ma bezi bre, gde da stavis ovo ? Ovo ne moze da stane u dzep Koste Perovica :dzavo: Odlican uredjaj ali ak ose ovako nastavi za par godina nas ceka neki Galaxy s IV/V sa 9'' super amoled ++.. :rolleyes:

To onda neće biti telefon neko tablet računar ;)

Mr.Simpson
20.9.2011, 19:00
I ja sam se iznenadio kada sam video kapacitivnu stiletu :cool:
A HTC Flyer?

HSVstoned
20.9.2011, 19:07
Ne, i dalje ce se se voditi kao mobilni telefon..

Ne znam, nisam obracao paznju na taj HTC ali kapiram da ako Note ima imaju i svi konkurenti.

miša topola
20.9.2011, 19:18
Ne, i dalje ce se se voditi kao mobilni telefon..

Ne znam, nisam obracao paznju na taj HTC ali kapiram da ako Note ima imaju i svi konkurenti.

Kako da se vodi kao mobilni telefon, kada će i po veličini i po karakteristikama biti tablet?

HSVstoned
20.9.2011, 19:25
Tableti ce biti 17'' + :D

miša topola
20.9.2011, 19:59
LoL :rofl:
Mislim da ću ti ukrasti ovo :p

milosh-96
23.9.2011, 15:11
može li mi neko reći zašto mi je danas 2-3 minuta pisalo da sam u Romingu a u Srbiji sam i nemam ni 2 din na kreditu, i nisam nijednom zvao inostranstvo sa telefonom?

Živim u Grockoj na otprilike 100m od Vip-ovog repetitora

Žexonije
7.10.2011, 11:20
Da li mi mozete reci zasto mi se ovo desava:

Danas sam upalio WiFi i oko 2-3 minuta mi je trazilo mrezu, ali nije pronaslo ( jer neko je iskljucio svoju WiFi mrezu ) i ja sam ga ugasio. Zatim sam na drugom mestu ( posle jedno sat vremena ) opet upalio WiFi ali cim sam ga upalio odmah se ugasio ( palim ga preko precice, ono sa vrha ekrana sto se pojavi ). Udjem u settings i upalim preko toga, ali mi pise ERROR. To mi se vec drugi-treci put desava i moram da ugasim i ponovo upalim tel. da bi proradilo. A inace radi WiFi ok, samo sto mi se to ponekad desi.

Sh0m1
7.10.2011, 15:12
Desava se i meni to.
Jbg bugovi.

Žexonije
10.10.2011, 14:33
Sta znaci kad upalim Bluetooth pa moram da idem na visibility, a onda kad ukljucim to, ono nesto odbrojava 119 seconds remaining. Zasto je to tako.

Da li postoji Adobe flash player za ovaj telefon i da li ovo vredi raditi

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=1426859#post1426859

Mr.Simpson
10.10.2011, 18:30
Sta znaci kad upalim Bluetooth pa moram da idem na visibility, a onda kad ukljucim to, ono nesto odbrojava 119 seconds remaining. Zasto je to tako.
Idi na Settings->Wireless & network settings->Bluetooth settings, stikliraj "Discoverable" i "Discoverable timeout" namesti na "Never". Pre svega toga ukljucis Bluetooth, naravno.

Žexonije
10.10.2011, 23:16
Idi na Settings->Wireless & network settings->Bluetooth settings, stikliraj "Discoverable" i "Discoverable timeout" namesti na "Never". Pre svega toga ukljucis Bluetooth, naravno.

Ukljucim i idem u settings, ali tu opciju za never nema nigde. Ima samo make visible i to je to. U svakom slucaju hvala.

Mr.Simpson
11.10.2011, 0:14
Jbga, to onda mora da dolazi u novijim verzijama Androida... Ili mozda u CyanogenMod-u...

Tihi
11.10.2011, 1:38
To dolazi sa CM.

Sent using Tt.

_Grotesque_
24.10.2011, 15:29
Meni se javio prvi problem u vezi sa ovim telefonom...

Ne radi mi Wi Fi konekcija nikako.
Ni kod kuce (gde mi je potpuno otvoren pristup Telekomovom ADSL modemu), ni u javnim mrezama bilo gde, a probao sam na desetak mesta gde sam siguran da radi (drugi telefoni/tableti bez problema uspevaju da se konektuju).
Problem je sledeci, kad ukljucim Wi Fi telefon neprestano skenira mreze i nadje on ali nece da se konektuje. I tako u nedogled..
:boodala:
Instalirao sam najnoviji zvanicni Android, 2.3.4 ali problem i dalje postoji isto kao dok sam imao 2.2...

Ako neko zna resenje, puno bi mi znacilo.

Tihi
24.10.2011, 15:32
Kakva je mreza u pitanju? Otvorena, sa zastitom? Mozes da probas da resetujes telefon ili ako je rootovan da obrises wifi config file.

_Grotesque_
24.10.2011, 15:51
Kakva je mreza u pitanju? Otvorena, sa zastitom? Mozes da probas da resetujes telefon ili ako je rootovan da obrises wifi config file.

Kao sto rekoh, kod kuce mi je potpuno otvorena mreza i puno ljudi koje znam stanu ispod prozora pa se zakace da provere mail i to.
:opanachke
Nije rootovan, danas sam updateovao preko Samsung Kies zvanicnim Gingerbredom 2.3.4
Kako mislis da ga resetujem?
Svasta sam probao, gasio-palio, vadio bateriju, cistio ram..

Doomche
24.10.2011, 16:58
Nije rootovan, danas sam updateovao preko Samsung Kies zvanicnim Gingerbredom 2.3.4

Zanimljivo, ja i dalje ne dobijam opciju za update na Gingerbread, kazhe da je 2.2.1 up to date. Mozhda je tvoj telefon namenjen drugoj regiji. Update doshao bash preko KIES-a, nisi skidao odvojeno pa posle preko ODIN-a radio update?

A pod resetom je mislio na hard reset telefona:

1) Iskljuchi Galaxy Mini
2) Pritisni i drzhi Power dugme sa strane + Home dugme
3) Kada udjesh u meni, izaberi factory data reset (uz pomoc volume +/- dugmica), pa onda pritisni ponovo Power dugme

Ovo ce obrisati podatke na telefonu, ali nisam bash siguran da ce brisati i wi-fi podeshavanja. Verovatno ce morati da se brishe config fajl.

Tihi
24.10.2011, 17:00
Da upravo to, mislim da brise i wifi config obzirom da je na data particiji.

Sent using Tt.

_Grotesque_
24.10.2011, 18:03
A daaaj.. Izbrisalo mi SVE sa telefona (sva podesavanja i aplikacije, IMENIK) i opet ne radi..
:mad:
Nisam znao da ce ovako da s*****..

Pffff do jaja, sad ne mogu ni preko Kies da vratim imenik, ne radi mi USB Tethering.
Bre, kad vec delite savete ljudima, upozorite na posledice majku mu.
:/

Tihi
24.10.2011, 18:13
Obicno hard reset to uradi, ja bih ga reklamirao. Ocigledno je da je u pitanju hardverski problem.

Sent using Tt.

Doomche
24.10.2011, 18:18
Pa ja ti lepo gore napisah da ce da izbrishe podatke...

Inache, imenik je verovatno ostao sinhronizovan na Gmail accountu, konektuj se preko 3G pa ce se to srediti. Isto vazhi i za podeshavanja aplikacija, sledeci put kada ih instalirash sa marketa, trebalo bi da su sinhronizovane (ako nisi nishta menjao) i da se podeshavanja sama prenesu za dobar deo aplikacija.

Ja bih takodje reklamirao telefon...

P.S. Kakve veze USB Tethering ima sa time da li ti radi KIES? Ako ne radi ni USB Tethering, onda je definitivno neki hardverski problem u pitanju... probaj da reinstalirash KIES, shto ce reinstalirati USB driver za Mini.

_Grotesque_
24.10.2011, 18:27
Radio je pre ovog factory reseta..
Na svu srecu, sacuvao sam imenik.
Sada mi je opcija USB Tethering siva i ne mogu uopste da ukljucim, nista se ne dogadja kad povezem sa racunarom, samo se puni baterija.

Doomche
24.10.2011, 18:35
Probao obichan restart telefona? Desilo mi se to par puta kada sam chachkao tethering, jer ga chesto koristim, restart i promena USB porta (eventualno restart PC-a) je uvek reshio problem... isti simptomi sa punjenjem baterije kao i kod tebe. To mi se deshavalo samo na XP-u, dodushe.

Tihi
24.10.2011, 18:50
Cim tebe wifi zaza i sa froyom i sa gingerom telefon je problem. Bolje to reklamiraj sto pre.

Sindikat
30.10.2011, 20:50
Ima li neki program osim kies za prebacvanje sa kompa na galaxy mini posto je kies vrlo zahtevan program zahteva 1 gb ram memorije a moj komp ima 256 ram memorije.Desi mi se kad instaliram kies komp pocne mnogo da koci i moram da ga izbrisem.Unapred hvala.

Žexonije
30.10.2011, 21:49
Bas sam hteo da pitam u vezi tog upgradea firmwarea preko Kiesa. Da li je to zvanican upgrade ( u smislu nije custom pravljen, nego je od proizvodjaca ). Da li se tim upgradeom brisu sve aplikacije koje imam na telefonu instalirane ( mislim na one koje sam dobio uz njega, a isto tako i na one sa marketa skinute ) i da li se brisu kontakti u imeniku ( pod ovim mislim na to da su mi svi kontakti na SIM kartici, stavio sam ih jos dok sam imao SE K530i, a ne u telefonu, pa da li ima uticaja na SIM karticu ). Za poruke i slike mi nije toliko bitno ( slike sam na komp stavio ). I da li se tim upgradeom dobijaju neke dodatne opcije u telefonu i da li se nesto menja prilikom rada ( tipa duzi rok baterije i tako to ). Nisam bas iskusan sa time pa zato pitam.

E da i kako da udjem u outbox i draft u porukama, jer nigde ih ne vidim, samo vidim one poruke koje sam primio i poslao.

P.S. Sta je to USB thetering sto spominjete.

@ Sindikat

Ima li neki program osim kies za prebacvanje sa kompa na galaxy mini posto je kies vrlo zahtevan program zahteva 1 gb ram memorije a moj komp ima 256 ram memorije.Desi mi se kad instaliram kies komp pocne mnogo da koci i moram da ga izbrisem.Unapred hvala.Nesto odavde da probas, ovaj PC studio 3.1 mozda

http://www.samsung.com/uk/support/mobilesoftwaremanual/mobilesoftwaremanual.do?page=MOBILE.SOFTWARE.MANUA L

P.P.S Instalirah novi Kies i izbacilo mi da ima nova verzije firmwarea, pa da li da upgradujem i da li to znaci da ce mozda kad izadje novija verzija opet da me obavesti ili je to poslednja verzija, tj. za ovaj tel druge nema. Kako da znam da li je to Ginger. Da li ce pokazati kad ga indtaliram. Sad mi samo neke oznake pisu.

Sh0m1
30.10.2011, 23:01
Kies kaze ima update a? Setili se da izbace gingerbread za nas region, i to verovatno 2.3.4 dok je moj na CM7 2.3.7 tako da :P
Ako odradis upgrade SVE se brise iz telefona ali ne i sa kartice, odnosno odose sve poruke, imenik ako nije na google nalogu ili sim kartici, instalirane aplikacije itd.

Mr.Simpson
31.10.2011, 18:11
Sve to moze da se bekapuje. SVE. :)

Žexonije
31.10.2011, 21:33
Evo i ja uradih taj famozni update na 2.3.4. Radio preko Kiesa, pratio instrukcije, kad se tel restartovao ja izvukao pa ponovo ukljucio USB i tel se upalio...i nista, ostalo mi sve kako jeste ( slike, poruke, muzika, igre sa marketa ), a od promena vidim da mi je sad simbol za bateriju u gornjem desnom uglu drugaciji, i da mi u informacijama pise 2.3.4 Gingerbread i da sam dobio u meniju neki novi folder ili apk kako vec sa nazivom Downloads.

Ovim sam hteo reci da mi nije nista obrisalo, sve mogu da gledam, slusam, samo NFS Shift ne radi al nema veze ( propade mi trud da skupim sve zvezdice i da dodjem do 20-og lvl, bio sam na 15-om :( )

Da li sam dobro odradio, tj. da li mi je sve trebalo biti obrisano ili...i sta se sa 2.3.4. dobija, neke nove mogucnosti ( tipa duzi rok baterije i neke nove teme ili wallpaperi ) ili sta. E da i da li je to poslednja verzija za ovaj tel, tj. bice jos zvanicnih verzija ( pod tim ne mislim da ubacujem Custom ROM-ove nego samo zvanicno, bar dok se ne osmelim pa da i ja pokusam sa Customima )

Doomche
1.11.2011, 13:49
...i nista, ostalo mi sve kako jeste...
Vrlo moguce da ima veze sa tim sa koje se verzije radi upgrade (nije isto ako na 2.3.4 prelazish sa Froyo-a, ili sa 2.3), kao i da li se radi preko KIES-a ili preko ODIN-a. U svakom sluchaju, ne postoji stvar koju ne mozhesh backupovati pre te operacije, svejedno je...
sta se sa 2.3.4. dobija, neke nove mogucnosti ( tipa duzi rok baterije i neke nove teme ili wallpaperi ) ili sta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

Mada, ako neko ima pouzdaniji link od wikipedije, dobrodoshao je.
E da i da li je to poslednja verzija za ovaj tel, tj. bice jos zvanicnih verzija
Video sam da je leakovao i zvanichni 2.3.5 za Mini, treba ga ochekivati. Zanimljivo, ja i dalje na KIES-u ne dobijam ponudu za 2.3.4. Nishta, probacu sa official 2.3.5 preko ODIN-a i zdravo...

Inache, videh na netu da vishe ljudi ima probleme sa "on hold" pozivima, pa da pitam da li se to josh kome deshava? Jednostavno, kada se prevuche dugme za javljanje, poziv ode "on hold" umesto javljanja. Postoji li kakva aplikacija koja sredjuje UI kod poziva, ili neka alternativa koja totalno menja UI ili tako neshto? Da li mozhe da se iskljuchi zadrzhavanje poziva, ili tako neshto?

Mr.Simpson
1.11.2011, 14:02
Postoji li kakva aplikacija koja sredjuje UI kod poziva, ili neka alternativa koja totalno menja UI ili tako neshto? Da li mozhe da se iskljuchi zadrzhavanje poziva, ili tako neshto?
Recimo ovo (https://market.android.com/details?id=com.wroclawstudio.screencaller)...

Doomche
1.11.2011, 14:11
Probacu, mada vidim da ima nekih problema sa dialpadom i proximity senzorom (ovo drugo mi se ne svidja :() i da je i dalje u razvoju, ali eksperimentisacu sa vishe programa, pa cu javiti koji se najbolje pokazhe ;).

Žexonije
1.11.2011, 14:26
Vrlo moguce da ima veze sa tim sa koje se verzije radi upgrade (nije isto ako na 2.3.4 prelazish sa Froyo-a, ili sa 2.3), kao i da li se radi preko KIES-a ili preko ODIN-a. U svakom sluchaju, ne postoji stvar koju ne mozhesh backupovati pre te operacije, svejedno je...

http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

Mada, ako neko ima pouzdaniji link od wikipedije, dobrodoshao je.

Video sam da je leakovao i zvanichni 2.3.5 za Mini, treba ga ochekivati. Zanimljivo, ja i dalje na KIES-u ne dobijam ponudu za 2.3.4. Nishta, probacu sa official 2.3.5 preko ODIN-a i zdravo...

Inache, videh na netu da vishe ljudi ima probleme sa "on hold" pozivima, pa da pitam da li se to josh kome deshava? Jednostavno, kada se prevuche dugme za javljanje, poziv ode "on hold" umesto javljanja. Postoji li kakva aplikacija koja sredjuje UI kod poziva, ili neka alternativa koja totalno menja UI ili tako neshto? Da li mozhe da se iskljuchi zadrzhavanje poziva, ili tako neshto?

Nisam ni ja imao, jer sam imao verziju Kiesa 2.0. Onda mi je u Kiesu izbacivalo update na novu verziju Kiesa 2.3, ali nije htelo da se updatuje, pa sam skinuo tu 2.3 verziju rucno i instalirao je ( prilikom instal mi je izvrsilo upgrade postojeceg jer 2.0 nisam brisao ), i kad je zavrsila instal mislim da sam uradio restart kompa ( al mozda i nisam ne secam se ) i tada mi je odmah pokazalo sa tom novom verzijom Kiesa da ima update za Mini. Probaj i tako.

Mr.Simpson
1.11.2011, 14:48
Probacu, mada vidim da ima nekih problema sa dialpadom i proximity senzorom (ovo drugo mi se ne svidja) i da je i dalje u razvoju, ali eksperimentisacu sa vishe programa, pa cu javiti koji se najbolje pokazhe.
Hmmm, kod mene radi.
Probaj i Full Screen Caller ID (https://market.android.com/details?id=com.androminigsm.fsci). Trebalo bi da je stabilniji jer je "stariji".

Doomche
1.11.2011, 14:55
Nisam ni ja imao, jer sam imao verziju Kiesa 2.0. Onda mi je u Kiesu izbacivalo update na novu verziju Kiesa 2.3, ali nije htelo da se updatuje, pa sam skinuo tu 2.3 verziju rucno i instalirao je ( prilikom instal mi je izvrsilo upgrade postojeceg jer 2.0 nisam brisao ), i kad je zavrsila instal mislim da sam uradio restart kompa ( al mozda i nisam ne secam se ) i tada mi je odmah pokazalo sa tom novom verzijom Kiesa da ima update za Mini. Probaj i tako.

Mislish 2.0.3? Vec imam tu verziju instaliranu preko update-a. Ajd' bacicu uninstall, pa ruchno na najnoviju, mada sumnjam da ce pomoci...

EDIT: Jok, "This is the latest firmware"...

milosprestigio
9.11.2011, 21:43
Jel moze neko da mi kaze kako da napravim backup u recovery mod?
Posto nigde nema backup/restore.
Froyo 2.2

Sh0m1
9.11.2011, 22:10
Moraš da ubaciš clockworkmod pa ceš onda imati backup i restore.
Btw. savetujem svima da ubace CyanogenMod 7 music edition, ima bravia engine ripovan sa SE telefona, walkman stock player i dosta kul stvarčica.:D

milosprestigio
9.11.2011, 22:23
Moraš da ubaciš clockworkmod pa ceš onda imati backup i restore.
Btw. savetujem svima da ubace CyanogenMod 7 music edition, ima bravia engine ripovan sa SE telefona, walkman stock player i dosta kul stvarčica.:D

Jel mogu odah da ubacim CyanogenMod 7 ili moram prvo Gingerbread
pa onda CM7?

i jel moze clockworkmod bez rutovanja?:D

Vavilon
12.11.2011, 16:18
Mozes odma da ubacis CM7, trebalo bi da moze bez rutovanja

Mr.Simpson
12.11.2011, 23:35
Jel mogu odah da ubacim CyanogenMod 7 ili moram prvo Gingerbread
pa onda CM7?
Ti si tu nesto pobrkao, jer CM7 jeste u stvari Gingerbread. :)

Vavilon
13.11.2011, 0:05
Ti si tu nesto pobrkao, jer CM7 jeste u stvari Gingerbread. :)

Mozda je mislio kao Gingerbread oficijalni ROM pa da ubacije CyanogenMod 7, cudno zvuci, ali je verovatno nov u svetu Androida :)

Sh0m1
13.11.2011, 0:18
Mora naravno preko ODIN-a prvo GB pa tek onda CM7 ;)

Vavilon
13.11.2011, 0:40
Ja sam na galaxy S-u sa 2.2.1 na CM7 koji je bio 2.3.. (ne znam tacno koji), nisam morao da stavljam na oficijalni 2.3 nego su mi uz CM7 isli neki fajlovi i pri podizanju odma je bio CM

Sh0m1
13.11.2011, 0:42
Jbg, ovde mora, znam sta pricam :p

Sanyul
13.11.2011, 17:40
Zdravo.
Potrebni su mi odgovori na sledeca pitanja:

1. Ima li ovaj telefon prednju kameru za 3G i kako se pali ?
2. Kako da aktiviram Skype sa kamerom (sta je potrebno da instaliram za to) ?

Hvala.

Doomche
13.11.2011, 18:47
Nema prednju kameru... shto onda chini Skype sa kamerom prilichno besmislenim :).

NebaBgd
28.11.2011, 4:54
Pozdrav svima.
Zezam se sa ovim telefonom vec par dana al nikako da nadjem opciju (ako uopste postoji?!) da ukljucim vibraciju touchscreen-a. Znaci da telefon zavibrira na kratko dok kucam poruku ili okrecem broj.Postoji li uopste takva mogucnost?

Barni
28.11.2011, 20:05
ovaj fon za 130€ ili se x8 za 160€

zajchik
28.11.2011, 20:17
Ni jedan ni drugi ,vec optimus one p500,po svemu bolji od oba.

Barni
28.11.2011, 20:39
super samo što njega nema u prodaji, a lokalni prodavci su alergični na lg, eventualno bi mi naručili onu aždaju sa dvoglavim procesorom, za nešto u ovoj klasi bi morao da čekam nedelju dana (lg optimus net npr je 180€) on je bolji od minija ali da li je vredno dati 50€ više

zajchik
28.11.2011, 20:53
A polovno nesto?

Sh0m1
28.11.2011, 22:38
super samo što njega nema u prodaji, a lokalni prodavci su alergični na lg, eventualno bi mi naručili onu aždaju sa dvoglavim procesorom, za nešto u ovoj klasi bi morao da čekam nedelju dana (lg optimus net npr je 180€) on je bolji od minija ali da li je vredno dati 50€ više
Zaebi SE, Uzmi ovaj.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

Sh0m1
15.12.2011, 19:02
Polako se kuva :D
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1390423
Stize veceras alpha 2 i evo sta radi zasad u njoj:
what working :

booting ( get into homescreen )
keypad
Touchscreen
graphic
sdcard
call/sms
bluetooth
wifi
auto rotation sensor ( calibrate problem )
proximity sensor
vibrate
video

not working :

screenshot
mobile data
mic
audio
HW acceleration

zajchik
15.12.2011, 19:33
Sh0m1,mozes li mi reci generalno, kakav je ekran na mini-u.Ja bih najverovatnije sutra uzeo u VIP-u.Jedini razlog zbog izbegavanja istog je taj ekran.Inace vec mesec dana sam u razmisljanju dali da ga uzmem.

Sh0m1
15.12.2011, 19:39
Pa ekran je manje vise OK.
Ugao gledanja ili kako se vec zove nije najsjajniji jer kada se ekran posmatra odozgo ili odozdo slika postaje svetlija odnosno tamnija. Sto se tice rezolucije ona ne smeta nesto mnogo pri surfu jer vecina sajtova ima mobilnu verziju pa se lepo vidi, ako nema, onda se zumira i onda se lepo vidi. Ekran je obicno ogranicenje i za igre ali vecina igara je portovana od strane raznih modera za QVGA rezoluciju tj. 240x320 tako da ni to ne predstavlja problem. Procesor takodje moze da se klokuje i da se tako dobije na brzini, baterija je solidna mada najvise zavisi od ROM-a, neki vise trose, neki manje, svakako savetujem apdejt na 2.3.5, bilo custom bilo official.
U svakom slucaju, solidno telefonce :)

zajchik
15.12.2011, 19:47
hvala.Idem sutra u vip pa cu ga uzeti.Ja sam u stvari hteo xperiu mini,ali mi fali tih 80€ razlike.Uzeo bih ga na pp 325.4800 rsd.

Sh0m1
15.12.2011, 19:48
Jbg xperia jeste dosta jaca ali je i skuplja.

zajchik
15.12.2011, 20:09
savetujem apdejt na 2.3.5, bilo custom bilo officia

Jel postoi 2.3.5.oficial.Posto ne bih rootovao za custom ROM jer ga uzimam na 2,5 godine.T.j produzavam ugovor 6 meseci ranije,pa ipak ne bih da izgubim garanciju odmah.

Sh0m1
15.12.2011, 20:15
Postoji:
http://androidflip.com/how-to-install-android-2-3-5-gingerbread-xwks1-on-galaxy-mini-s5570/

Nixx
15.12.2011, 21:13
da li se gubi nešto posle upgradeovanja?
instalirane aplikacije, podešavanja...?

i ako se gube aplikacije, da li mogu da rade na gingeru one koje su prebače na karticu?

Sh0m1
15.12.2011, 21:17
Upgradeom preko ODIN-a gube se aplikacije, da.
Ne znam dal se nesto gubi kad se radi preko kiesa jer ja kad sam ubacio novi rom njega nije bilo u kiesu.
Apk fajlovi sa sd kartice mogu, logicno, opet da se instaliraju i radice sigurno.

Nixx
15.12.2011, 21:24
nisam mislio na apk fajlove na kartici, nego na aplikacije prebačene na karticu preko app2sd aplikacije :)
a podešavanja telefona?
i još jedno pitanje, kako mogu da vidim koji je poslednji oficijalni upgrade? ja imam 2.2 froyo.

Sh0m1
15.12.2011, 21:29
Ubodi fon u komp, skini samsung kies i upali ga i pokazace ti.
A aplikcije na sd kartici ja msm da ne mogu da se sacuvaju.

zajchik
16.12.2011, 14:46
Bio danas po fon i ponovo sam odustao.Velika razlika u ekranu na g mini-u i se mini pro.Ipak cu sacekati lovu za mini pro.

Sh0m1
18.12.2011, 13:27
Evo probao sam malo cm9 ics 4.0.3 i nije los ali tek je beta pa jos nema hardware akcelaracije,pomalo secka, market zeza itd.
Zasad sam na 2.3.7

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

milosprestigio
19.12.2011, 16:29
Instalirao sam Clockwork ali ne mogu da uradim bekap, izbacuje mi: E:can't open/cache/recovery/log i paravi bekap od 8bajta!

U cemu je problem?

Doomche
26.12.2011, 5:35
Ne znam dal se nesto gubi kad se radi preko kiesa jer ja kad sam ubacio novi rom njega nije bilo u kiesu.
Apk fajlovi sa sd kartice mogu, logicno, opet da se instaliraju i radice sigurno.

Evo ja da se javim, nekim chudom mi je iskochio official 2.3.5 preko Kiesa par meseci kasnije nego ostalima i to kad sam vec skinuo sve za upgrade na CM i samo povezao telefon na KIES reda radi, gle ironije. :D

Prvo je zakovao jednom na 0%, posle zavrshenog downloada stvari i tako stajao jedno 20 minuta, pa sam morao da gasim telefon. Srecom nije brickovan, jer izgleda nije ni pocheo upgrade. Bacio restart PC-a i telefona, odradio upgrade za <10 minuta sveukupno.

Apsolutno nishta se nije izbrisalo, ni aplikacije na telefonu, njihov kesh i podeshavanja, kontakti, sve je identichno kao i pre upgrade-a, a aplikacije na SD kartici je odmah prepoznao, kada sam je ubacio. Dakle - potpuno bezbedno, ali prebacite sve vashe kontakte na Google kontakte (dakle ne Mobile ili SIM), kako se ne bi izbrisali. ;)

S obzirom na to da sam zadovoljan ovim ROM-om, sad ne verujem ni da cu prelaziti na CM, osim ako bash budem hteo da se izhivljavam :D.

treci
26.12.2011, 9:17
Mini ili Telenor OneTouch? Oba imaju za 1 din. na PS 500.

talenat
26.12.2011, 10:26
one touch :)
evo malo i da argumentujem-bolji ekran,vece rezolucije,sto je i glavna stvar koja odlucuje.jos ima i bolji video mod,verovatno i bolju kameru,dolazi sa 2gb karticom ako nemas/ne planiras da menjas...opet prednost mini-a je vise custom romova(vise od 0 za alkatel)

zajchik
26.12.2011, 10:29
One touch

Žexonije
26.12.2011, 14:19
, nekim chudom mi je iskochio official 2.3.5 preko Kiesa par meseci kasnije nego ostalima

.

Jel bas 2.3.5 ili je 2.3.4. Ja pre neki dan usao u Kies i stoji mi da mi je 2.3.4 up to date, a jedini update mi je bio za sam program Kies i to nova verzija, a nemam ponudu za 2.3.5. Probacu danas pa cu videti.

Doomche
26.12.2011, 17:31
^Bash 2.3.5.

anima
24.1.2012, 14:20
Molim nekog ko ima ovaj telefon da mi objasni kako da postavim sopstvenu muziku za zvono telefona.

Mr.Simpson
24.1.2012, 15:15
Nemam ovaj telefon, ali probaj ovo:
Napravi na SD kartici foldere:
media->audio->ringtones
po toj hijerarhiji i u folder (ringtones) ubaci sta treba.
Sada bi te melodije trebale da se pojave pod uobicajenom opcijom settings->sound->phone ringtone, ili kako vec ide meni kod Minija...

Sh0m1
24.1.2012, 17:46
Kod mene je samo udjes u Music aplikaciju, otvoris pesmu i onda stisnes meni dugme i samo set as ringtone.

Francesko
23.2.2012, 13:06
Ljudi, na ovom linku ne radi jedan link za download, tacnije ne radi ovaj gde moze da se skine firmware za telefon.

http://androidflip.com/how-to-flash-install-firmware-samsung-galaxy-mini-s5570/

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s5570.htm

Hteo bih da instaliram 2.3.5 verziju softera, posto mi se cini da je ona nekako najstabilnija.

Ovo mi je prvi android telefon, tako da nisam upoznat bas sa svim tim stvarima o androidu...

Imam 2.2.1 verziju softvera

Pomoc? :n-cc2:

Tihi
23.2.2012, 13:47
Burazer je to zavrsio preko keisa, samo zakacio i pustio da se instalira.

Sent using Tt.

Francesko
23.2.2012, 13:59
Pa da li moze neko da napise kako ide postupak, koja verzija keisa, sta i kako da se radi?

Tihi
23.2.2012, 17:57
Kaze da je skinuo keis (izguglo link), pokrenuo zakacio telefon. Zatim mu je izaslo obavestenje da postoji nova verzija softvera za njegov televon, potvrdio saceko da keis skine i instalira i to je to.

Sent using Tt.

Doomche
25.2.2012, 2:07
Ja sam odradio update preko KIES-a, sa 2.2.X na 2.3.5 i evo, posle mozhda mesec-dva, spremam se da odradim wipe i ponovnu instalaciju.

Pocheo je sistem sam od sebe da zakiva, chesto posle zavrshetka poziva moram da vadim bateriju, radi usporeno, mada je zhivotni vek baterije MNOGO duzhi uz ovaj Android. Nije do verzije, jer je problem relativno chest, ali se ne javlja kod svakoga. Mozhda je ipak najbolje da se oprosti od nekih stvari koje se ne mogu backupovati, pa lepo clean install preko ODIN-a i uzhivash.

Francesko
25.2.2012, 16:35
Ja sam preko Kies-a instalirao sa 2.2.1 na 2.3.5
Polako se usemljujem na android i kada poredim sa Iphone 2G koji sam imao nesto preko pola godine, daleko je jednostavniji za skidanje programa i aplikacija, kao i prebacivanje slika i muzike.

I imam neki osecaj da ovaj telefon ima mnogo vise opcija i mogucnosti ;)

P.S. Nadam se da meni nece da zarljavi tel posle 1 ili 2 meseca :kreza:

Tihi
25.2.2012, 17:02
Solidan je to telefoncic. Bilo bi bolje da ima malo vecu rezoluciju, al sta je tu je.

Sad kad si ubacio novi rom, podesis sve sta trebas, instaliras aplikacije koje zelis, fleshnes recovery i napravis nand backup. Tako da i ako krene da brljavi imas backup i vratis.

Sent using Tt.

Remi_Gaillard
28.2.2012, 23:57
Pozdrav ljudi,uzeo sam juce ovaj telefon u Telenoru i ja sam sasvim zadovoljan. Ovo mi je prvi Android telefon i odusevljen sam.
Zanima me kako da podesavam one stranice na pocetnom ekranu,kad odes na desno otvaraju se jedna po jedna,ja slucajno napravio 5,6 i sad ne znam kako da ih sklonim.Tu sam dodavao neke widgete i jos nesto i to nece da se skloni,idem na opcije i ima dugme Izmeni tu kliknem,izbaci mi vise malih prozora u jednom i dole pise Ukloni i kanta nacrtana,pokusavao sam da stranicu prevucem do kante ali nece,uspeo sam jedan widget da sklonim tako sto sam ga prevuko do kante,ali posle nece...

zajchik
29.2.2012, 8:54
Isprazni ekran od vidgeta,taj koji hoćes da skineš, pa onda ćeš kao opciju imati x u gornjem desnom ćošku(Ekrani ne idu u kantu).Kliknes na x i taj ekran se gasi.

Sent from my ZTE roamer using Tapatalk

Sh0m1
29.2.2012, 9:50
Vidim da je tema dosta mrtva pa da napisem par stvari. Izaslo je dosta romova u poslednje vreme, neki su stabilni tipa CM7.2, emanoN v4 dok su neki u alfa i beta fazi(LEWA OS,MIUI v4,CM9 4.0.3).
LEWA OS je tek u alfa fazi ali sve funkcije rade, ima samo neke male probleme u vezi estetike. MIUI i CM9 imaju iste probleme, jer imaju isti kernel, a problemi su: seckanje klipova,kamera ne radi, radio ne radi, internet browser baguje itd.
Ovde mozete da vidite sve o cemu sam pisao:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1314

Remi_Gaillard
4.3.2012, 2:34
Koliko vam traje baterija otprilike,jer treba da se formira kad se kupi telefon? Ono,3 puta po 12h itd. kao sto su pre naglasavali kad kupim neki fon

talenat
4.3.2012, 15:02
nije potrebno formatirati,baterija ce ti trajati jedan dan intenzivnije upotrebe,2 dana uz slabije koriscenje

Doomche
4.3.2012, 16:03
Traje 1 dan intenzivnog korishcenja (4 sata angry birdsa i sve ostalo proporcionalno tome :D), u standby rezhimu (poruke/pozivi po potrebi, malo surf na wifi) mozhe da izgura i po 5-6 dana, a neko prosechno korishcenje recimo 3 dana, toliko najcheshce i bude.

Zavisi mnogo i od toga kako podesish telefon i kako rukujesh procesima i servisima.

Remi_Gaillard
8.3.2012, 0:46
Tek sam ga kupio,pa dok vidim sta ima,dok poskidam sta hocu,dok vidim sve aplikacije koje me interesuju ne izdrzi ni 1 dan.

anima
22.3.2012, 13:06
Da li na ovom telefonu moze da radi Skype?

Sh0m1
27.3.2012, 10:58
Audio pozivi i poruke da, video poziv, koliko sam video, NE.

predrag82
12.4.2012, 16:14
uzeo sam ga pre neki dan u mts-u sobzirom da mi je prvi android meni izgleda sve ok...e sada bi mu malo cackao oko softvera i tih romova...citaop sam da se na taj nacin moze klokovati procesor do 800mhz a i da baterija traje duze...
posto nisam nikada ovo radio da li bi mogao neko da napise postupno sta se i kako radi...ja sam preko kies-a update na 2.3.5 ali kazu da se menjanjem nekih romova dobija mogucnost klokovanja proceosra a i da baterija duze traje...
moze li neko da napise postupno kako se radi...imajuci u obzir da sam ga flesno na 2.3.5 nije fabricki onaj froyo vec gingerbrid ili kako se vec pise :)

znaci:

1. skinuti rom
2. ubaciti rom na sd karticu
3. drzati dugme za paljenje i home dok se ne upali onaj mod i tu ga cackati pomocu strelica sa strane...jel tako nekako?

zajchik
12.4.2012, 17:18
Moraš prvo da rutujes telefon,pa da flesnes CWM,pa tek onda moze ona kombinacija dugmica koje si pmenuo. Imaš na5 ili 6-oj strani u temi o zte avail postupak step by step .Naravno samo se kombinacija dugmadi razlikuje. Sto se tiče ruta to ćeš morati sam da pronadjes. Romom nećeš moći da klokujes cpu, već moraš da nadjes odgovarajući kernel za tvoj fon.

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk

predrag82
12.4.2012, 21:01
Moraš prvo da rutujes telefon,pa da flesnes CWM,pa tek onda moze ona kombinacija dugmica koje si pmenuo. Imaš na5 ili 6-oj strani u temi o zte avail postupak step by step .Naravno samo se kombinacija dugmadi razlikuje. Sto se tiče ruta to ćeš morati sam da pronadjes. Romom nećeš moći da klokujes cpu, već moraš da nadjes odgovarajući kernel za tvoj fon.

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk

pa ja sam isao na onaj sajt xda ali tamo samo pise za moj tel o rom-ovima ili ja ne mogu da se snadjem skapirao sam da je nekmi enemon dobar rom ali ne znam da se snadjem da ga rutujem... kad bi mogao da napises postupno korak :)

talenat
13.4.2012, 15:29
treba ti neko ko ima ovaj telefon,a koliko se secam korisnik shomi je pisao u ovoj temi da je cackao pa njega pitaj.a sigurno ima na xda detaljno uputstvo

anima
26.4.2012, 9:40
Koji program za gledanje filmova da instaliram? Neki koji cita avi, mp4 ... fajlove

talenat
26.4.2012, 11:28
mx video plejer ja koristim,i dosta dobro radi svoj posao

carobnica0311
23.5.2012, 13:56
Molim za pomoc. Iz kog razloga mi Galaxy mini, kad je u pasivnom rezimu rada, s vremena na vreme samo zasvetli i iskljuci se, i opet i opet...Imam ga par dana i nemam pojma o cemu se radi.

zajchik
23.5.2012, 18:39
Ako imaš aplikaciju koja se sasvim slučajno zove facebook,onda ti ona pali ekran. Isključi je iz nekog task menadžera. Ako i dalje bude isto brisi je i idi na face preko browsvera.
Kod mene je ona bila krivac za cesto paljenje ekrana.

carobnica0311
24.5.2012, 15:23
Bila sam na FB, nisam se odjavila ali u task manager-u nijedna aplikacija nije bila aktivna. I sve moguce konekcije sa internetom sam poiskljucivala, i wi-fi, i one gluposti pocket data i background data i nista. I dalje svetli kao jelkica. Sta da mu radim?

zajchik
24.5.2012, 22:25
To sto si iskljucila konekcije i sto je nema u taak menadzeru ,ne znači da plikacija ne radi.Probaj da joj uradiš force stop.

Sent using TT

carobnica0311
27.5.2012, 12:24
A ako ga iskljucim? Da li u tom slucaju aplikacija prestaje da bude aktivna? I gde da nadjem taj force stop? :-(((

zajchik
27.5.2012, 16:49
Setings/aplikations/menage aplikations / pa na gornjoj kartici odaberes ran,ili all, oketiras aplikaciju koju želiš, u ovom slučaju facebook i prva opcija ti je force stop.Biće ugašena dok je ne pokrenes ponovo.Ako ti se i dalje pali ekran probaj sa nekom drugom aplikacijom na koju sumnjaš.

Sent using TT

carobnica0311
29.5.2012, 11:11
OK, hvala puno. Ja sam ga u medjuvremenu poslala na servis za svaki slucaj, pa ako mu nije nista, znacu ubuduce sta da mu radim.

carobnica0311
6.6.2012, 18:32
Vratili mi tel sa servisa, nije mu nista, ipak si u pravu. Hvala... Skinula sam live wallpapers i to mi pali ekran. Moze li problem trajno da se resi a da ipak imam wallpapers?

zajchik
6.6.2012, 20:14
Probaj neki drugi program kao npr ovaj
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stylem.wallpapers&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLn N0eWxlbS53YWxscGFwZXJzIl0.

Žexonije
20.6.2012, 14:19
Imam jedan problem, ako se to moze tako nazvati:) Evo ovako: u imeniku sam imao jedan kontakt, koji nisam rucno unosio br. nego sam ga ubacio u kontakte na Skype-u, i onda sam sasvim slucajno primetio da mi je ostao u imeniku, i mogao sam da mu vidim br. mob. Onda sam ga cimnuo, i posle jedno 2 sata mi telefon ispadne, i baterija ispadne, i posle kad sam upalio, taj kontakt mi se obrisao iz imenika, a u pozivima mi je ostao br. mob. koji sam onda rucno sacuvao na karticu. E sad, zanima me da li ce se vratiti u imenik, ako ponovo obavimo razgovor preko Skype-a ( u imeniku na tel. mi pokazuje i druge kontakte sa Skype-a koji su online, a ovaj kontakt mi je takodje bio u imeniku na tel. iako nije bio online, a i dalje mi je medju kontaktima na Skype-u nisam ga obrisao ) i kako se moze izvrsiti sinhronizacija i cuvanje kontakata u imeniku telefona ( na SIM-u su mi kontakti ), na Google nalog ( citao sam u jednom SK dodatku da se kontakti sa SIM-a mogu na Google nalog sacuvati ) i da li mogu ti kontakti sa Skype-a da se sacuvaju na SIM.

EDIT: resio sam

bekam123
4.8.2012, 15:08
Jes' al je fon 4k dinara i moracu da cekam da bih uzeo, a ovako mogu za par dana da ga uzmem jer je samo 1 din.
Ma u svakom slucaju, ja minimalno zovem, posaljem koju poruku, net bez wifi-ja bih koristio samo u retkim slucajevima kad ga nema u gradu(sto je retkost jer u novim busevima,kaficima,prodavnicama i slicnim cudima ima wifi signala) i van grada tj. u provinciji.
Odosmo sa teme :kreza:
Bas me interesuje kakav je zvuk na nekim jeftinijim slusalicama(imam dva para 3.5mm nokijinih slusalica ali su one dosle uz neke low-low-low budget telefone pa ne verujem da je kvalitet odlican), da li su slike na dnevnom svetlu bar u rangu sa 2mpix kamerama na SE telefonima i jos jedna, manje-vise nebitna stvar, kakve su cene igara na android marketu(mada,uvek ima piratskih nacina za dolazenje do njih :P )?

imas top free games , top new free games ,top paid games i top new paid games pa ti biraj .

Žexonije
15.11.2012, 21:09
Evo, ovako, sestra ima jedan problemcic. Na displeju joj stoji dole na ikonici od poruke, obavestenje kao da ima jednu poruku ( br. 1 u crvenom kruzicu ), ali u inboxu te poruke uopste nema. Brisala je sve poruke, ali i dalje isto stoji. Vadila je cak i bateriju i gasila, ali nista. Telefon ima stock Android 2.3.4 i nije rutovan. Imate li neko resenje do cega je to. E da i nije ukljucena opcija za limitiran br. poruka.

flamingos
15.11.2012, 21:10
Klasicna brljotina defaultne sms aplikacije,neka instalira go sms i nece imati problema.

bekam123
5.12.2012, 17:00
Imam 1 pitanje.
Imam HTC Wildfire i STALNO koče igrice!Koče kod igrica min 2mb!Kako taj problem rešiti? :eek: Da napomenem planiram uzeti Telenor Smart Pro (alcatel ot 991) pa mi recite nešto o njemu.Pozdrav !Molim da mi kaže Zajchik to!(on je najpametniji)

milosprestigio
5.12.2012, 19:42
Koji rom predlazete posle Gingerbread 2.3.5? Video sam na Xda ima razne
verzije pa ne znam koja sa sigurnoscu radi.

Hvala unapred!