PDA

Prikaži potpunu verziju : Vaši omiljeni citati...


Strane : 1 2 [3] 4 5

Mrva
25.9.2007, 18:37
"Laganje je jedina ljudska privilegija nad svim ostalim organizmima. Laganjem ces najposle i do istine doci! Zato sam i covek, sto lazem. Ni do kakve se istine nije dolazilo dok se nije slagalo..."

'Zlocin i kazna'-Dostojevski

Sun Tzu
27.9.2007, 0:00
“Believe those seeking the truth. Doubt those who find it.” – Andre Gide

“Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself.” – Tolstoy

“That man is wisest who, like Socrates, realizes that his wisdom is worthless.” – Plato

“Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.” – Albert Einstein

“Early in life I had noticed that no event is ever correctly reported in a newspaper.” – Orwell

I jedna manje ozbiljna...:rofl:

"All those who believe in telekinetics, raise my hand..." - WeBBeR Magazine

dzambo
27.9.2007, 3:46
omiljeni citat hm..... LEEROY JENKINS FTW !!!


Sta to znaci i odakle je? :confused:

Mrva
27.9.2007, 14:13
Ko ne plati na mostu, plati na cupriji.

Dio37
27.9.2007, 14:40
Sta to znaci i odakle je? :confused:

Iz World of Warcrafta.
http://www.youtube.com/watch?v=LkCNJRfSZBU

FTW - For The Win

Mrva
28.9.2007, 14:54
Ali lisica se ponovo vrati na svoju misao:
-Moj zivot je jednolik. Ja lovim kokosi, ljudi love mene. Sve kokosi su slicne, i svi ljudi su slicni. Meni je, dakle, pomalo dosadno. Ali, ako me ti pripitomis, moj zivot ce biti kao obasjan suncem. Upoznacu bat koraka koji ce biti drukciji od svih ostalih. Drugi koraci me teraju pod zemlju. Tvoj ce me kao muzika pozivati da izadjem iz rupe. A zatim pogledaj! Vidis li tamo dole, polja puna zita? Ja ne jedem hleb. Za mene zito ne predstavlja nista. Zitna polja ne podsecaju me ni na sta. A to je zalosno! Ali ti imas kosu boje zlata. Bice divno kada me pripitomis! Zito, koje je pozlaceno, podsecace me na tebe. I ja cu voleti sum vetra u zitu...
Lisica ucuta i dugo gledase malog princa:
-Molim te... pripitomi me, rece ona.

Mali princ

Lokigodofirendlies
28.9.2007, 15:18
Sola pecunia regnat.:dedica:

(Samo novac vlada.)

leka
28.9.2007, 17:42
Žena se zamori da bude čoveku prijatelj.

Andić

Mrva
28.9.2007, 17:54
Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.



(Woody Allen)

zoran845
28.9.2007, 21:25
U šumi su rasla dva drveta. Jedno je bilo pravo i visoko, a drugo krivo i grbavo. Svi su voleli ono pravo. I ono je sebe mnogo volelo. Govorilo je drugom, krivom i grbavom: "Vidi kako si ružno. Niko te ne gleda. Mene svi vole i uživaju u mojoj lepoti."
Jednog dana došle su drvoseče. Pogledali su dva drveta. "Secite pravo i visoko drvo", naredio je vođa. Isekli su lepotana i od njega napravili čačkalice i papir.
Krivo i grbavo drvo je ostalo da raste, jača i razvija se. Danas je ogromno prelepo drvo koje izaziva strahopoštovanje.

(Priča koju je Tom Vejts ispričao svojim sinovima kad se ga pitali zašto nije nalik finim očevima njihovih školskih drugova.)


Oduvek sam želeo da živim u pesmi i da se nikad ne vratim.

Tom Vejts

Mrva
28.9.2007, 22:00
Samo je jedan kutak svemira koji sigurno možete promeniti, a to ste vi sami.



(Aldous Huxley)

MilanSM
28.9.2007, 22:28
U šumi su rasla dva drveta. Jedno je bilo pravo i visoko, a drugo krivo i grbavo. Svi su voleli ono pravo. I ono je sebe mnogo volelo. Govorilo je drugom, krivom i grbavom: "Vidi kako si ružno. Niko te ne gleda. Mene svi vole i uživaju u mojoj lepoti."
Jednog dana došle su drvoseče. Pogledali su dva drveta. "Secite pravo i visoko drvo", naredio je vođa. Isekli su lepotana i od njega napravili čačkalice i papir.
Krivo i grbavo drvo je ostalo da raste, jača i razvija se. Danas je ogromno prelepo drvo koje izaziva strahopoštovanje.

(Priča koju je Tom Vejts ispričao svojim sinovima kad se ga pitali zašto nije nalik finim očevima njihovih školskih drugova.)



Oduvek sam želeo da živim u pesmi i da se nikad ne vratim.

Tom Vejts

"Ja iz dna duše ne trpim alegoriju u svim njenim pojavnim vidovima, i takav sam otkako sam dovoljno star i lukav da otkrijem njenu prisutnost. Mnogo više volim istoriju, istinitu ili izmišljenu, s njenom raznolikom primenljivošću na mišljenje i iskustvo čitalaca. Mislim da mnogi mešaju "primenljivost" sa "alegoričnošću"; prva je u slobodi čitaoca, a druga u planskoj dominaciji autora."

J.R.R. Tolkien

:) :) :)

Mrva
29.9.2007, 18:16
Kad sam imao 14, otac mi je bio tolika neznalica da sam jedva podnosio tog starca u svojoj blizini. Kad sam napunio 21, ostao sam zapanjen koliko starac može naučiti u sedam godina.



(Mark Twain)

Mrva
29.9.2007, 21:07
"Da li odista smatrate da je slabost popustanje pred iskusenjem?
A ja vam kazem da postoje uzasna iskusenja koja zahtevaju snagu i hrabrost da bi im se covek prepustio.
Staviti citavi zivot na kocku zarad samo jednog trenutka. sve rizikovati u magnovenju - bilo da se radi o uzitku ili moci - ne , u tome nema nimalo slabosti."

Oskar Vajld

leka
29.9.2007, 21:31
Za dobru svinju nema loše splačine. :fastfood:

dzambo
29.9.2007, 23:19
"Ljubavi dala si mi kljuc svog srca. Zasto me onda teras da kucam? – O, to je bilo juce. Sinoc sam promenila bravu!" :D

"Nada je ono poslednje sto umire u coveku." :tapsh:

"Verujte, nema razlike izmedju zene koja sminka usta i vojnika koji cisti pusku. Oboje u planu imaju smrtonosan naum." :dzavo:

"Ideja sama po sebi nema vrednost dok se ne pretvori u delo." :icon_scra

"Onaj ko ogovara s vama, ogovarace I vas." :Freddy:

Mrva
30.9.2007, 14:24
Reci mi s kim se družiš, pa ću ti reći ko si. Znam li čime se baviš, tad znam šta možeš postati.

(Goethe)

Mrva
30.9.2007, 14:27
Žena je raj za oči, pakao za dušu i čistilište za džep.

Žene imaju problem za svako rešenje!


Evo da ne bude uvek da zene ne znaju da se nasale na svoj racun...

steve89
30.9.2007, 17:21
.....

mad_skillz
30.9.2007, 18:45
"Wars come and go but my soldiers, they stay eternal." - Tupac Shakur

leka
1.10.2007, 1:28
Tupac Shakur


hell have no fury like a woman scorn...

zoran845
1.10.2007, 17:17
"Ukoliko ništa od ovoga ne upali, mani se ćorava posla: za vreme koje si potrošio nervirajući se sa Maxtorima mogao si da zaradiš za dva nova diska većeg kapaciteta raznoseći novine, istovarujući kamione ili igrajući u striptiz klubu za dame."

(Miodrag Kuzmanović savetuje čitaoca "Sveta kompjutera" kako da reši probleme sa dva "crknuta" hard diska.)

Mrva
1.10.2007, 18:02
"Teško će se sporazumijeti dva čovjeka koji misle različito. - Lako će se sporazumijeti dva čovjeka koji misle."


Samo dve stvari nemaju granica-svemir i ljudska glupost ali za svemir nisam sigurna.

mad_skillz
1.10.2007, 20:54
hell have no fury like a woman scorn...

X Men 3...:D

Mrva
1.10.2007, 21:04
Čovek koji ne čita dobre knjige nema nikakve prednosti nad čovekom koji ih uopste ne zna čitati.

(Mark Twain)

Sun Tzu
1.10.2007, 22:26
"Bolest je sirotinjska sudbina, ali i bogataska kazna"

"Kao prah sa vocke koja ide od ruke do ruke, sa coveka spadne prvo ono sto je najfinije na njemu"

"Ko dobro cini, od njega svak jos vise dobra ocekuje"

"Ako hoces da znas kakva je drzava i njena uprava, i kakva im je buducnost, gledaj samo da saznas koliko u toj zemlji ima cestitih i nevinih ljudi po zatvorima, a koliko zlikovaca i prestupnika na slobodi"

"Svi ljudski pokreti proizilaze iz potrebe za napadom ili odbranom"

"Dok god ima mraka, bit ce i svanuca"

"Kad bi reci bile kratka vijeka kao sto je zvuk koji ih je izgovorio! Ali one cesto zive godinama, kao sramne rane bole i zegu i truju zivot"

"Smrt ne ceka niko odvec dugo"

"Najteze je covjeku kad sam nad sobom osjeti samilost"

"Mnogi imaju neki nesvrsen racun sa zivotom, ali pri tom zivot je uvek njihov duznik, zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo"

"Cudno je, kako je malo potrebno da budemo srecni, i jos cudnije: kako cesto nam bas to malo nedostaje"

Ivo Andric

mad_skillz
2.10.2007, 20:09
" If Honda would build people, no one would ever die. " - Jeremy Clarkson
Zonda F Roadster + Kate Beckinsale = best 3some ever. - sa rsportscars.com/foruma-a

dzambo
3.10.2007, 3:26
Po plodovima drvo ceni.
Ponor izaziva ponor. (iz jedne greske, pada se u drugu)
Iskrenost cesto vodi ljude u propast (nevolju)
Ko brzo sudi, brzo se i kaje
Bolje danas jaje, nego sutra pile. (Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani)
Grob sve izjednacuje, nejednaki se radjamo, jednaki umiremo.
Beda je pratilac duga. (Zajam ima za pratioca bedu)
Tudje mane imamo pred ocima, a nase su nam za ledjima
Iz jednog zla radja se drugo. Jedna ne volja ne dolazi sama
Drugome uvek oprosti, a sebi samome nikada.
Najdublje reke teku sa najmanjom bukom.
Prijateljstvo sklopljeno uz casicu, vecinom je stakleno.
Prijateljstvo treba da je besmrtno, a neprijateljstvo smrtno.
Nevolja pokazuje da li imas pravog prijatelja ili samo po imenu.
I bik sa rogovima nekada je bio tele.
Pre pobede ne pevaj o trijumfu. Pre pobede ne slavi trijumf. (ne pravi razanj, dok je zec u sumi)
Orao ne lovi muve.
Od prvog udarca ne pada nijedno drvo.
Kad je stablo oboreno, svako moze sakupljati grane.
Covek se poznaje po recima, kao lav po kandzama.
Vestina je prikrivati (svoju) vestinu.
Lukavost je pobedjuje lukavoscu. (klin se klinom izbija)
Znanje sluzi zivotu, a mudrost zivotom vlada.
Ne veruj da je zlatno sve sto vidis da sija.
Moze te uvrediti jaci ili slabiji (gluplji) od tebe; ako je slabiji postedi njega, ako je jaci postedi sebe.
Ako ne znas da govoris nauci da slusas.

ACHTUNG
3.10.2007, 3:35
Napoleone Buonaparte

1) The frontiers of states are either large rivers, or chains of mountains, or deserts. Of all these obstacles to the march of an army, the most difficult to overcome is the desert; mountains come next, and broad rivers occupy the third place.

2) A general-in-chief should ask himself frequently in the day, "What should I do if the enemy's army appeared now in my front, or on my right, or my left?" If he have any difficulty in answering these questions, his position is bad, and he should seek to remedy it.

_Maximus_
3.10.2007, 10:44
Lisica zna mnoge trikove, divlji vepar jedan ali vredan! AHILON

Mrva
3.10.2007, 14:30
'Covek nikad ne treba da ode kad ima razloga da ostane. '

Dervis I smrt

Mrva
3.10.2007, 14:31
Nema srece koja se ne daje porusiti u prasinu ako je samo vise tumacimo nego sto je osjecamo...
Jovan Ducic

canon
3.10.2007, 14:45
Skoro sam cuo u nekoj politickoj emisiji gde je neko citirao sledece:

"Ne slazem se sa vasim misljenjem, ali cu se boriti za pravo da ga izesete".

Ne znam koga je doticni citirao, ali lepo zvuci. Jos samo kada bi se ovo primenjivalo u politickoj praksi.

zoran845
3.10.2007, 14:51
"Ne slazem se sa vasim misljenjem, ali cu se boriti za pravo da ga izesete".

Ne znam koga je doticni citirao, ...

To je rekao Volter (Fransoa Mari Arue).

Covenant
3.10.2007, 15:34
Do you want to live forever?

Fridrih II Veliki,obracanje vojnicima pred neku bitku-zaboravih koju,davno bese kada sam citao o tome :opanachke

Mrva
3.10.2007, 18:12
Lepota je u oku posmatraca.

Iron Maiden
3.10.2007, 21:30
Molon Labe- Leonida

_Maximus_
3.10.2007, 22:56
To bese:''Dodji i uzmi ga''?
Kad smo kod Leonide i spartanaca!

Preslisavanje pred boj:

Ovo je moj stit.
Pred sobom ga nosim u boj,
ali on nije samo moj.
On sleva sititi mog brata.
On stiti moj grad.
Nikad bez njegovog zaklona
necu ostaviti brata,
nikad njegove odbrane
lisiti svoj grad.
Umrecu sa svojim stitom,
gledajuci u lice svog neprijatelja.

mad_skillz
4.10.2007, 4:17
Molon Labe- Leonida

u stvari pise se Molon Lave... :)

_Maximus_
4.10.2007, 14:07
Biraj devojku kakva se svidja tebi, a ne tvom drustvu!

Mrva
4.10.2007, 19:08
Smatraj svaki dan kao jedan ceo, odpocet i zavrsen zivot. Odzivi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan covek s kojim ces zeleti da se opet sastanes kao s prijateljem i da ga bez stida pokazes vasioni.

(Vladika Nikolaj Velimirovic)

zoran845
6.10.2007, 0:42
Lewton: He was clearly one of those people who started to look old around thirty and he wasn't exactly bald, it was more like his head had just grown up through his hair.

Lewton: Sometimes I wondered if these ancient temples we're designed to fall in on themselves at dramatic moments.

Lewton: Well, if I couldn't count on him as a friend I could always count on him as a coward.

Ilsa: Friendships are just what happens when you've used someone for so long it becomes habitual.

Lewton: The point is that if knowing what you like is good enough for shoes, and drinks and women, what's wrong with applying the same rule to art?

Lewton: Well, let's just say he was a pain in the largest muscle in my body.

Death: People in a state of heightened awareness sometimes stop seeing what they expect to see and start seeing what is really there.

Villain: Pessimism is a term used by optimists to attempt to discredit those who see the world as it really is.

Lewton: Rhodan wasn't good at remembering details, like his name, or my name, or what year it was.

Lewton: I know you're smarter than the average troll, although I could say the same about some mushrooms.

Lewton: I could tell it was art, because I couldn't make out what it was supposed to be.

Lewton: Love is a moment of weakness that allows someone to hurt you more than you ever thought possible.

("Discworld Noir")

Mrva
6.10.2007, 12:02
"Auguries of Innocence" by: William Blake


"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour.
A robin redbreast in a cage
Puts all heaven in a rage.
A dove-house filled with doves and pigeons
Shudders hell through all its regions"

Naidjem na nekom sajtu na original, iako sam vec slala ovo doduse prevedeno na srpski, pa evo, ... original.

FooFighter
6.10.2007, 14:10
Evo malo Funny environmental quotes-a;): (mada neki i nisu baš tako funny :dedica:)

"God loved the birds and invented trees. Man loved the birds and invented cages."

— Jacques Deval
...................

"Sex is a part of nature. I go along with nature."

— Marilyn Monroe
...................

"Wolves are very resourceful. All they need to survive is for people not to shoot them."

— Bob Ferris
...................

"According to a survey in this week's Time magazine, 85% of Americans think global warming is happening. The other 15% work for the White House."

— Jay Leno
...................

"President Bush has a plan to fight global warming. He says that if we need to, we can lower the temperature dramatically just by switching from Fahrenheit to Celsius."

— Jimmy Kimmel
...................

Lisa: "Do we have any food that wasn't brutally slaughtered?"
Homer: "Well, I think the veal died of loneliness."

— Matt Groening, The Simpsons
...................
:)

Mrva
7.10.2007, 20:03
Sreca se oduvek dosezala najmanje ocekivanim sredstvima: rukom na porodiljinom stomaku, skladno izdubljenom kutlacom koja ponire u ciniju sa supom, recju koja je tvoja a drugi je izgovori, pogledom ka sugavom nebu iz kojeg zvezda padalica promoli nepostojeci krak... Malo je mudrih sto iz svoje svakodnevice i ne pokusavaju da iznesu na povrsinu ono shto im se cini vazhnim. Jer obicne stvari i jesu velike koliko ih mi smatramo vaznim i velikim, pa ih i ne treba isticati nad drugim. Sve male stvari su jednako lepe, potrebno ih je samo povezati u svileno klupko bez cvorova, i zakotrljati...

(Vladislav Bajac, "Knjiga o bambusu")

JeSuis
7.10.2007, 21:02
Evo jednog recepta za palačinke:

Potrebno vam je brasno, mleko, jaja, šećer,
i jedna žena koja sve to hoće da spremi.

Duško Radović

Mrva
8.10.2007, 17:09
Proverite da li ste zaista dobar covek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
(Dusko Radovic)

steve89
8.10.2007, 23:31
Slucajno sam pronasao ovaj citat...
Nisam siguran ko je ovo rekao a ne mogu da nadjem...
Ako neko zna neka kaze i neka ispravi ako sam pogresno citirao...


"Kad nebo salje rat na zemlju, salje ga samo zato da bi pogled zemlje usmerio ka nebu "



http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

[Imzadi]
8.10.2007, 23:36
"Znam, kad krv uzavri kako izdašno srce zajmi jeziku... Taj žar, kćeri svetli, ali ne zagreva. U obećanju samom je ugušen." - Šekspir

"Poverenje treba čuvati. Zadanu reč treba održati." - Aristotel

"Siromahu nedostaje mnogo, a lakomu sve." - Aristotel




http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Mrva
9.10.2007, 13:49
Ostaci su najgori neprijatelji. Sa bolom u naponu covek se bori bez razmisljanja, bez plana, jer mu priroda nalaze suprotstavljanje. Tada se ne trazi resenje, vec samo odbrana, izlaz iz bola. Kada pobeda nije potpuna, ostaci rana postaju gori od nje same. Sa njima se ne zna kako, protiv njih se ne moze, jer savladati ih znaci imati znano, vidljivo, sigurno razresenje. Ono opet trazi cvrstog, hladnokrvnog borca koji zna sta ce sa pobedom. Covek istrosen savladjivanjem gromada, vise nema snage da sakupi i kamencice i postaje ranjiviji nego sto je bio kada su trube objavljivale juris... Vladislav Bajac

http://www2.picturepush.com/photo/a/226555/img/forum/akcija-roze.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

zoran845
10.10.2007, 15:34
Citat koji ću navesti je dijalog između američkog vazduhoplovca Josarijana i vojnog lekara Danike koji ova dvojica vode kad Josarijan dođe da zatraži poštedu od letenja. Scena se dešava u Italiji u vreme drugog svetskog rata.

- Samo gubiš vreme - morao je da mu kaže doktor Danika.
- Zar vi ne možete da poštedite letenja nekog ko je lud?
- Naravno da mogu. I moram. Postoji propis prema kome moram da poštedim letenja svakog ko je lud.
- Pa zašto onda ne poštedite mene? Ja sam lud. Pitajte Klivindžera.
- Klivindžera? A gde je Klivindžer? Nađi mi Klivindžera da ga pitam.
- Pa pitajte onda bilo koga drugog! Svako će vam reći da sam lud.
- Oni su ludi.
- Pa zašto onda njih ne poštedite?
- Zašto ne zatraže od mene da ih poštedim?
- Zato što su ludi, eto zašto.
- Naravno da su ludi - reče doktor Danika. - Upravo sam ti rekao da su ludi, zar ne? A ne možeš da prepustiš ludacima da procene jesu li ludi ili nisu, je l' tako?
Josarijan ga trezveno pogleda i proba drugačiji pristup.
- Je li Or lud?
- Naravno da je lud - reče doktor Danika.
- Možete li njega da poštedite letenja?
- Naravno da mogu. Ali najpre on mora da zatraži od mene da ga poštedim. Takav je propis.
- Pa zašto onda on ne traži od vas da ga poštedite letenja?
- Zato što je lud - reče doktor Danika. - Mora da je lud kad još leti na borbenim zadacima, a toliko puta je jedva izvukao živu glavu. Naravno da mogu da poštedim Ora letenja, ali on to mora najpre da zatraži od mene.
- Je li to sve što treba da učini da bi bio pošteđen letenja?
- Sve. Neka samo zatraži od mene da ga poštedim.
- I onda možete da ga poštedite?
- Ne. Onda ne mogu da ga poštedim.
- Hoćete da kažete da tu ima neka kvaka?
- Naravno da ima kvaka - odgovori doktor Danika. - Kvaka 22. Ko god želi da se izvuče iz borbe u stvari nije lud.

Bila je samo jedna kvaka, a to je bila Kvaka 22 koja je govorila da je briga za ličnu bezbednost pred opasnostima koje su stvarne i neposredne proces racionalnog uma. Or je bio lud i mogao je da bude pošteđen letenja. Trebalo je jedino da zatraži da bude pošteđen; ali čim bi zatražio, ne bi više bio lud i morao bi da i dalje izvršava borbene zadatke. Or bi bio lud kad bi i dalje izvršavao borbene zadatke, a duševno zdrav kad ih ne bi izvršavao, ali ako je bio zdrav, morao je da ih izvršava. Ako ih je izvršavao, bio je lud pa nije morao; ali ako nije hteo da ih izvršava, bio je duševno zdrav i morao je.

Josarijan je bio duboko dirnut apsolutnom jednostavnošću Kvake 22 i zviznuo je u znak divljenja.
- Strašna je to kvaka, ta Kvaka 22 - primetio je.
- Nema bolje - potvrdi doktor Danika.

("Kvaka 22", Džozef Heler)

Mrva
10.10.2007, 20:04
Obrazovanje se ne sastoji od toga koliko ste zapamtili ili koliko znate. Sastoji se od toga da razlikujete koliko znate, a koliko ne.
(Anatole France)

leka
10.10.2007, 20:25
Svi ljudi traže sreću, sa manje ili više snage i uporstva, a najviše izgleda da je nadju i sačuvaju imaju oni koji je traže u zajedničkoj sreći što većeg broja ljudi sa kojima ih život vezuje.

Andrić

Mrva
11.10.2007, 15:55
...Ako dugi niz godina zidaš kulu od karata na mehurićima sopstvenih iluzija,isti putokaz neće prijati tvojim putenim đonovima naviknutim na proveren i širok drum,brzo izgrađenom od nasleđene samoobmane...

Vladimir Žižović

Ulmawen
12.10.2007, 15:48
(I jedna van konkurencije...)

Život je bolest koja se prenosi seksom. :D

Covenant
12.10.2007, 16:05
A sada da ti otkrijem jednu jednostavnu tajnu.
Covek samo srcem moze pravilno da vidi. Ono sto je bitno ne moze da se vidi okom.

Antoan Sent-Egziperi

Covenant
12.10.2007, 16:07
Bez obzira da li mislite da mozete ili ne mozete, u pravu ste.

Henri Ford

Dunja
12.10.2007, 22:07
"Kad jednom ljubavi dođe kraj, slabići kukaju, energični smesta pronađu novu ljubav, a pametni su je odavno imali u rezervi"

"Ko hoće da ti učini, nađe način. Ko neće, nađe izgovor"

"Sve je smešno dok se događa drugima"

"Voli svog suseda ali ne ruši ogradu"

Sun Tzu
13.10.2007, 0:46
Bruce Lee:

"To tell the truth....I could beat anyone in the world."

"Knowledge will give you power, but character respect."

"Be formless... shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle; it becomes the bottle. You put it into a teapot; it becomes the teapot. Water can flow, and it can crash. Be like water, my friend..."

"Mistakes are always forgivable, if one has the courage to admit them."

"I'm not a master. I'm a student-master, meaning that I have the knowledge of a master and the expertise of a master, but I'm still learning. So I'm a student-master. I don't believe in the word 'master.' I consider the master as such when they close the casket."

"A quick temper will make a fool of you soon enough."

"Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, do not go out and look for a successfull personality and duplicate it."

"If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of."

"If you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done."

"You just wait. I'm going to be the biggest Chinese Star in the world."

Mrva
14.10.2007, 16:28
"Ustaneš ujutru, saspeš u sebe vrelu kafu, poludiš u prevozu, čekaš na semaforima, na poslu saspeš vrelu kafu u sebe, onda kao nešto radiš, može još jedna kafa, vratiš se sa posla, poludiš u prevozu, čekaš na semaforima, pojedeš nešto hladno, spavaš posle ručka, probudiš se, saspeš u sebe vrelu kafu, izrazgovaraš se telefonom sa istim takvim očajnicima kao što si sam, preskočiš večeru, navodno zbog zdravlja, a mrzi te da spremaš za sina jedinca svoje majke, zuriš u TV dok ti se ne prispava, knjigu koju mesecima želiš da pročitaš uredno premeštaš sa police na policu (ko danas čita knjige, pa zašto bi se ti razlikovao), padaš u hronično neraspremljen krevet, hrčeš, budiš se noću, kopaš po frižideru da nadoknadiš propuštenu večeru, ujutru sve ispočetka..."
Mihajlo Pantić - Žena u muškim cipelama


Kad pomislim na ponedeljak sutra, ovakvi citati su pravi.

Bokile
14.10.2007, 16:51
Once upon a midnight dreary, while I pondered weak and weary,
Over many a quaint and curious volume of forgotten lore,
While I nodded, nearly napping, suddenly there came a tapping,
As of some one gently rapping, rapping at my chamber door.
`'Tis some visitor,' I muttered, `tapping at my chamber door -
Only this, and nothing more.'

Edgar Allan Poe:The Raven...

AkulM
14.10.2007, 16:55
updateovacu listu kad nadjem neki dobar:

George Patton
"If a man does his best, what else is there"

Nepoznato
"Kill a man and you are a murderer, kill a thousand and you are a conqueror, kill them all and you are a God"

srlle
14.10.2007, 21:01
,,Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.''

''NIKAD SE NE PREPIRI SE SA IDIOTOM.PRVO CE TE POVUCI NA SVOJ NIVO ,A ONDA CE TE POBEBEDITI ISKUSTVOM '' :opanachke

Ocelot
14.10.2007, 22:49
Stvarno nisam znao gde ovo da ostavim, pa ću ovde. Imzadi, Kapo, premestite gde ovo treba. :)

Elem, ljudi odavno postavljaju pitanje šta je ljubav, a neki odgovaraju da je to bla, bla, bla, truć, truć, truć. E sada, neko se setio da pita decu šta je za njih ljubav. I dobili su vrlo smešne i zanimljive odgovore. :)

What does Love mean?
A group of professional people posed this question to a group of 4 to 8 year-olds, "What does love mean?"
The answers they got were broader and deeper than anyone could have imagined. See what you think:



"When my grandmother got arthritis, she couldn't bend over and paint her toenails anymore.

So my grandfather does it for her all the time, even when his hands got arthritis too. That's love."

Rebecca- age 8



"When someone loves you, the way they say your name is different.
You just know that your name is safe in their mouth."

Billy - age 4



"Love is when a girl puts on perfume and a boy puts on shaving cologne and they go out and smell each other."

Karl - age 5



"Love is when you go out to eat and give somebody most of your French fries without making them give you any of theirs."

Chrissy - age 6



"Love is what makes you smile when you're tired."

Terri - age 4



"Love is when my mommy makes coffee for my daddy and she takes a sip before giving it to him, to make ! sure the taste is OK."

Danny - age 7



"Love is when you kiss all the time. Then when you get tired of kissing, you still want to be together and you talk more.
My Mommy and Daddy are like that. They look gross when they kiss"

Emily - age 8



"Love is what's in the room with you at Christmas if you stop opening presents and listen."

Bobby - age 7 (Wow!)



"If you want to learn to love better, you should start with a friend who you hate,"

Nikka - age 6



"Love is when you tell a guy you like his shirt, then he wears it everyday."

Noelle - age 7


"Love is like a little old woman and a little old man who are still friends even after they know each other so well."

Tommy - age 6



"During my piano recital, I was on a stage and I was scared. I looked at all the people watching me and saw my daddy waving and smiling.

He was the only one doing that. I wasn't scared anymore."

Cindy - age 8


"My mommy loves me more than anybody

You don't see anyone else kissing me to sleep at night."

Clare - age 6



"Love is when Mommy gives Daddy the best piece of chicken."

Elaine-age 5



"Love is when Mommy sees Daddy smelly and sweaty and still says he is handsomer than Robert Redford."

Chris - age 7

Ocelot
14.10.2007, 22:49
"Love is when your puppy licks your face even after you left him alone all day"

Mary Ann - age 4



"I know my older sister loves me because she gives me all her old clothes and has to go out and buy new ones."

Lauren - age 4


"When you love somebody, your eyelashes go up and down and little stars come out of you." (what an image)
Karen - age 7



"Love is when Mommy sees Daddy on the toilet and she doesn't think it's gross."

Mark - age 6



"You really shouldn't say 'I love you' unless you mean it. But if you mean it, you should say it a lot. People forget."

Jessica - age 8


And the final one -- Author and lecturer Leo Buscaglia once talked about a contest he was asked to judge.

The purpose of the contest was to find the most caring child.

The winner was a four year old child whose next door neighbor was an elderly gentleman who had recently lost his wife.

Upon seeing the man cry, the little boy went into the old gentleman's yard, climbed onto his lap, and just sat there.

When his Mother asked what he had said to the neighbor, the little boy said,

"Nothing, I just helped him cry"

Mrva
15.10.2007, 18:54
Toliko je lepo pripadati nekoj ženi, sav joj se predati! Nemoj mi se smejati ako ono što ću reći zazvuči budalasto. Ali pazi: voleti neku ženu, predati joj se, sasvim obujmiti sobom i osećati da si obujmljen njome, to nije istovetno sa onim što ti nazivaš zaljubljenošću i čemu se pomalo podruguješ. To nije za podrugivanje. To je za mene put ka životu i put ka smislu života.

Hese, Narcis i Zlatousti

aerochivija
15.10.2007, 23:09
Science is a wondeful thing if one doesn´t have to make a living out of it.

Albert Ajnštajn

Covenant
15.10.2007, 23:15
Novac i slava nisu sami po sebi dovoljni za srecu. Sreca dolazi iznutra.

Robin Lic, Zivot bogatih i slavnih

Mrva
16.10.2007, 18:29
Velicina spomenika se smanjuje kad se od njih udaljavamo, a velicina ljudi se smanjuje kad im se priblizavamo.-
Servantes

SOAD
16.10.2007, 20:10
There is no such thing as beauty, especially in the human face. So many women that I'm told are beautiful...hell it's like looking at a soup bowl
- Charles Bukowski

Life is a mystery, not a problem to be solved
- Albert Einstein

Simke
17.10.2007, 10:29
Toliko je lepo pripadati nekoj ženi, sav joj se predati! Nemoj mi se smejati ako ono što ću reći zazvuči budalasto. Ali pazi: voleti neku ženu, predati joj se, sasvim obujmiti sobom i osećati da si obujmljen njome, to nije istovetno sa onim što ti nazivaš zaljubljenošću i čemu se pomalo podruguješ. To nije za podrugivanje. To je za mene put ka životu i put ka smislu života.

Hese, Narcis i Zlatousti

Baš mi se dopada scenario,
kada je generalna proba ... :)

''' ... život je maskenbal
ljudi su krivi
sa tudjom ženom
lakše se živi ... ''

ipak, mislim da je bilo: sa tudjom maskom lakše se živi ... :)
ali ludosti su potrebne, itekako, zar ne ...

Mrva
17.10.2007, 16:46
Baš mi se dopada scenario,
kada je generalna proba ... :)


Nadamo se uskoro...konacno......:p:o:D

i citat:

“Vreme je veliki ucitelj, kaze se. Nesreca je samo u tome sto ono ubija svoje ucenike.”

Hektor Berlioz

101st Airborne
17.10.2007, 22:14
Podseti me...

Nije tesko biti pastir ako si okruzen ovcama

Nepoznat autor

-(Diablo)-
17.10.2007, 22:43
H.P.Lavkraft:

"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn."

"That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

"...It is not because of anything that can be seen or heard or handled, but because of something that is imagined. The place is not good for imagination, and does not bring restful dreams at night..."

"I am writing this under an appreciable mental strain, since by tonight I shall be no more. Penniless, and at the end of my supply of the drug which alone makes life endurable, I can bear the torture no longer; and shall cast myself from this garret window into the squalid street below."

Mrva
18.10.2007, 14:48
"Dvanaest glasova besno je vikalo, i svi su bili jednaki. Sada je bilo jasno šta se promenilo u izgledu svinja. Pogled životinja koje su stajale napolju klizio je od svinje do čoveka, od čoveka do svinje, i ponovno od svinje do čoveka; ali, već je bilo nemoguće raspoznati ko je svinja, a ko čovek."

Džordž Orvel, Životinjska farma

leka
18.10.2007, 19:56
Koga god vidiš da je nesretan, znaj da je čovek.

zoran845
18.10.2007, 20:14
Ili živi u Srbiji...

Mrva
19.10.2007, 14:03
Covek se radja bez zuba, kose, iluzije; tako isto i umire.-
Dima

Kad se ljudi slazu sa mnom, uvek imam osecaj da sam negde pogresio.-
Ernest Hemingvej

Ako zelite da uspete u drustvu, ubijte svoju savest.-
Mirabo

Ice-Man
19.10.2007, 14:35
Ako zelite da uspete u drustvu, ubijte svoju savest.-
Mirabo


Ne mogu da shvatim kako ali znam da je istina.:(

Mrka Kapa
20.10.2007, 0:51
Kako su nekad izgledale uvrede:

On poseduje sve vrline kojih se gnušam i nijedan porok koji obožavam.
Vinston Čerčil

Nikada nije bio poznat po tome da koristi reči koje će čitaoci tražiti u rečniku.
Vilijem Fokner (o Ernestu Hemingveju)


Prilažem dve karte za premijeru moje nove predstave; povedite prijatelja... ako imate nekog.
Džordž Bernard Šo Vinstonu Čerčilu
Nikako ne mogu da stignem na premijeru; doći ću na drugo izvođenje... ako ga bude.
Čerčilov odgovor Džordžu Bernardu Šou

On je jeza koja traži kičmu kroz koju će proći.
Pol Kiting

Vinston, da ste moj muž, otrovala bih vam kafu.
Ledi Astor Vinstonu Čerčilu
Madam, da sam vaš muž, ja bih je popio.
Vinston Čerčil u odgovor Ledi Astor

On voli prirodu, bez obzira na to šta mu je ona učinila.
Forest Taker

Mrva
20.10.2007, 12:26
Odlucio sam se za ljubav. Manje je istinito, i manje verovatno, ali je plemenitije. I lepse: tako sve ima vise smisla. I smrt. I zivot.
Mesa Selimovic

Mrva
21.10.2007, 12:18
Ako je duša važnija od tela (jer je po prirodi sposobnija da vodi), i ako sa za telo brinu umeća i veštine kao što su lečništvo i telovežba (i njih smatramo znanjima i za neke ljude govorimo da su ih stekli), očigledno je da neka briga i neko umeće postoji i za dušu i za duševne vrline, i sposobni smo ga steći, jer to možemo i s onim u čemu nam je neznanje veće i što je teže spoznati.
(Aristotel)

leka
22.10.2007, 19:26
Da bi kaznio one koji ti čine zlo, postidi ih jednim dobrim delom.

Mrva
22.10.2007, 21:14
“Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

“Charm is a way of getting the answer yes without asking a clear question.

iMa_NeKo_PljUgU
22.10.2007, 21:39
Don't shoot yourself. Don't shoot each other. And especially... don't shoot me.Iz filma Planet Terror:D

aerochivija
23.10.2007, 2:22
Na sreću čovek natrapa, a nesreća ga sama vija.

Stevan Sremac, "Limunacija na selu"

Mrva
23.10.2007, 15:18
Kad udje sreća, ponudi joj stolicu (''Strah od letenja'')

Daky
23.10.2007, 20:05
Istorija ce biti dobra prema meni, jer nameravam da je napisem. :)

Mrva
23.10.2007, 21:21
Voleti znaci kroz jedno bice izbeci osrednjost ostalih.

Tristan Bernar

Sun Tzu
23.10.2007, 23:56
Malo Šoa :D

Few people think more than two or three times a year; I have made an international reputation for myself by thinking once or twice a week.
Hell is full of musical amateurs.
I can forgive Alfred Nobel for having invented dynamite, but only a fiend in human form could have invented the Nobel Prize.
I often quote myself. It adds spice to my conversation.
Lack of money is the root of all evil.
Reading made Don Quixote a gentleman. Believing what he read made him mad.
The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.
My way of joking is to tell the truth. It is the funniest joke in the world.
My religion? Well, my dear, I am a Millionaire. That is my religion.
He who can, does. He who cannot, teaches.
Take care to get what you like or you will be forced to like what you get.
There is only one religion, though there are a hundred versions of it.
My specialty is being right when other people are wrong.
You see things; and you say Why? But I dream things that never were; and I say Why not?
I have defined the hundred per cent American as ninety-nine per cent an idiot.
America is the only country that went from barbarism to decadence without civilisation in between
Animals are my friends ... and I don't eat my friends
To a woman who wrote to him that she wanted to have children with him - "think of the child with your brains and my beauty."
But what if he were to have your brains and my beauty?
The only time my education was interrupted was when I was in school.
War does not decide who is right but who is left.

Ima malo vise, ali sta da se radi...:D

leka
24.10.2007, 19:10
Kad ne bi bilo žena, dijamant bi bio običan kamenčić. ;)

Igo

Guardian
24.10.2007, 23:18
Evo i malo Nemačkih Klasičara....

Fridrih Vilhelm Niče:

Ako bi se milostinja davala samo iz samilosti, svi bi prosjaci umrli od gladi.
Bez muzike bi život bio zabluda.
Blaženi su oni što zaboravljaju jer izlaze na kraj i sa svojim glupostima.
Ako čovečanstvu nedostaje cilj - da li nedostaje i samo čovečanstvo.
Jedino je umetnost kadra da spasi svet.

Artur Šopenhauer:

Za mnoge stvari se misli da su nemoguće dok se ne dogode.
Za razumevanje slike moraš da odgonetneš i samog slikara.
Zla se olakšavaju time što ih zajedno podnosimo.
Ljubomora se uvek javlja sa ljubavlju, ali ne umire uvek sa njom.
Ma šta čovek stekao, skupo je platio,ako ničim drugimm, a ono strahom da to ne izgubi.


Ako sam nešto ponovio vi slobodno obrišite....

:ciao:

Deathclaw
24.10.2007, 23:30
"Treba biti budala pa od budale ocekivati ista osim budalastina" - Matija Beckovic
Ovaj citat sebi sam skoro pretvorio u mantru, nakon ucestvovanja u poslovima sa odredjenim strankama - (citaj budalama):)

Mrva
26.10.2007, 14:02
Najveća stvar, koju čovek u ovom svetu može napraviti, je izvući najviše iz onoga što mu je dano. Samo je to uspeh, i ništa drugo.
(Orison Swett Marden)

GameMaster
26.10.2007, 14:34
"... Yes, I am a criminal. My crime is that of curiosity. My crime is that of judging people by what they say and think, not what they look like. My crime is that of outsmarting you, something that you will never forgive me for. ...": +++The Mentor+++

Mrva
27.10.2007, 13:21
Sve srecne porodice lice jedna na drugu, a svaka nesrecna porodica nesrecna je na svoj nacin.

Tolstoj J

srlle
27.10.2007, 23:20
HELENA RUBINŠTAJN: ''Ne postoje ružne žene, samo lenje''

Mrva
28.10.2007, 15:36
Dala baba jedan grozd da udje u kolo, dala bi dva da iz njega izadje.

Juce na Slavi cujem, ne verujem da je u originalu preneseno, ali razumecete o cemu se radi.:)

Mrva
29.10.2007, 21:08
"Ne zelim ti da imas pameti, jer ces morati da je stavis u sluzbu mocnih; zelim ti da imas srece pa da pametni ljudi budu tebi na usluzi."

leka
30.10.2007, 1:52
Samo mladost ima hrabrosti i snage da voli lepotu, potpuno, iskreno, bezuslovno i bezobzirno. Samo mladost je toliko "luda" i - tako velika. Posle, posle je i u tom pogledu sve više ili manje kompromis, laž i lažna uteha.

Andrić

Mrva
30.10.2007, 20:21
Ne pokazujemo svoju velicinu kada se nadjemo u jednoj krajnosti, nego kad od jednom dodirnemo dve.

Blez Paskal

Ljudi se vide u patnji, narod u svadbi, a drzava u ratu.

Dobrica Cosic

Zivot je kratak, vestina duga, prilika brza, pokusaj opasan, odluka teska.

Hipokrat

Martok
2.11.2007, 12:49
"Ko ne zna sta mu je, nek' pogleda gde mu je. Kad ga ne nadje - to mu je!" D. Radovic :opanachke

leka
2.11.2007, 14:40
"Ali iako sam siromašan...imam svoje snove. Proširio sam svoje snove pod tvoja stopala. Gazi nežno...jer gaziš po mojim snovima."

Iz filma "Equilibrium"

Ulmawen
2.11.2007, 14:53
"Ali iako sam siromašan...imam svoje snove. Proširio sam svoje snove pod tvoja stopala. Gazi nežno...jer gaziš po mojim snovima."

Iz filma "Equilibrium"
Tačnije, iz poeme (http://www.chiark.greenend.org.uk/%7Emartinh/poems/yeats.html#heaven)"He wishes for the cloths of Heaven" od W. B. Yeats-a.

leka
2.11.2007, 14:58
Tačnije, iz poeme (http://www.chiark.greenend.org.uk/%7Emartinh/poems/yeats.html#heaven)"He wishes for the cloths of Heaven" od W. B. Yeats-a.

Da, znao sam da je vezano za neku knjigu al nisam mogao da se setim koju...

MilanSM
2.11.2007, 18:56
-What is the essence of life and death?

-To live to help humanity and to die to glorify the way.

-What does it mean to be a great hero?

-To know oneself is to be great and to conquer oneself is to be a hero.
_______________________
Iz kineske priče -At the feet of the Great "Fool" (http://www.shaolinwingchun.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=41)

Mrva
4.11.2007, 21:47
Pametniji popušta, ali ne i ludaku koji hoće sa mosta skočiti, ne i nasilniku koji protiv sebe i svojih zlo čini.

Maycat
5.11.2007, 13:35
"Zivot je borba i lutanje po tudjini" (M. Aurelio)

"Obrazovanje se ne sastoji od toga koliko ste zapamtili ili koliko znate. Sastoji se od toga da razlikujete koliko znate, a koliko ne.''
(Anatole France)


"Sreca u ovome zivotu ovisi manje o tome sto vam se dogadja, a vise o nacinu na koji to prihvatate."
(Elbert Hubbard)

Mrva
5.11.2007, 15:21
Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

Guardian
5.11.2007, 20:55
"There is no dark side of the moon really. Matter of fact it's all dark!"

Roger Waters, Pink Floyd

zoran845
5.11.2007, 21:13
Nije meni do toga da postignem besmrtnost kroz svoja dela, ja bih da budem besmrtan tako da nikad ne umrem. :D

Vudi Alen

Iilija64
5.11.2007, 22:40
Ponos ide prije poraza.
Nije važno je li mačka crna ili bijela. Važno je da lovi miševe.

Mrva
6.11.2007, 15:20
Sve naše umovanje svodi se na to da popuštamo osećanjima.

Blez Paskal

Wolverine
9.11.2007, 20:28
"Success is falling nine times and getting up ten."
"If people have to tell you how successful they are, they really aren't that successful. That's something I learned sweeping floors at this recording studio called the Power Station. Mediocre stars were the biggest pricks, and the big stars were the ones who came in and said, "How're those demos going?" - Keep pushing."

Jon Bon Jovi

Mrva
10.11.2007, 17:59
Ljubav ne teži da zadovolji hir, sebičnost je nikad nije takla, samo drugom ona daje mir i stvara nebo u očaju pakla.

Iilija64
10.11.2007, 18:44
Put do pakla popločan je dobrim namjerama.

leka
10.11.2007, 18:47
Uzbudjenje je ravno gubitku nevinosti.:)

Lokigodofirendlies
11.11.2007, 19:51
Govoriti istinu, potpunu istinu - to moze samo ludak i zao covek.:D

aerochivija
12.11.2007, 5:15
Usijana glava na vlasti brzo uobrazi da je Sunce.
mislim da sam citirao Milovana Vitezovića

dzambo
14.11.2007, 4:51
• Covek se pozna u tri slucaja: u jelu, u bogatstvu i u pijanstvu.
• Bolje je s mudrim plakati, nego sa budalom pevati.
• Ko laze za tebe, lagace i protiv tebe.
• Reci su kao pcele, one su istovremeno i med i zaoka.
• Ljudi se najvise muce zbog hleba i ljubavi.
• Bivsi prijatelj je gori nego neprijatelj.
• Prijatelj je najbolja imovina u zivotu.
• O neprijatelju ne govori zlo, nego misli.
• Bogatstvo menja cud, retko nabolje.
• Dobar covek uvek ostaje pocetnik.
• Ne boj se onoga kome nisi dobro ucinio.

-----------------


Kako ide ono za prijatelja i neprijatelja... Nesto o neprijatelju razmisljaj a o (kvazi) prijatelju jos vise... ne mogu sada ni jednog dela da se setim, ako moze neko da mi pomogne?

Rocker
14.11.2007, 5:23
Kako ide ono za prijatelja i neprijatelja... Nesto o neprijatelju razmisljaj a o (kvazi) prijatelju jos vise... ne mogu sada ni jednog dela da se setim, ako moze neko da mi pomogne?

Ja znam ovu varijantu:
"Sačuvaj me Bože od prijatelja, a od neprijatelja ću se sam sačuvati!"

zoran845
14.11.2007, 10:19
Ne boj se onoga kome nisi dobro ucinio.
Ova ti je, nažalost, najistinitija.:(

leka
15.11.2007, 11:29
Odlazim zbunjen i postidjen, kao da sam mnogima dužan mnogo, a znam: sve sam platio, sve, i ono što sam samo poželeo, a nikad nisam očima video ni rukama taknuo.

Andrić

dzambo
15.11.2007, 15:15
Ja znam ovu varijantu:
"Sačuvaj me Bože od prijatelja, a od neprijatelja ću se sam sačuvati!"

Nije ta.

Mrva
18.11.2007, 17:53
Kakva je korist coveku ako I sav Svet zadobije, a svoju dusu izgubi.

Daredevil 2
18.11.2007, 21:10
Nikad nisi siguran ko ti je pravi prijatelj a ko pravi neprijatelj(Kineska izreka filozofa Ho Si Mina)...

101st Airborne
18.11.2007, 21:25
Kocka je bacena(alea iacta est Gaj Julije Cezar)
Tiki tiki tacke...U jeb*m ti zivot(iz pesme Milica Vukasinovica)
Jutro je pametnije od veceri(zato ja ucim izjutra):D
Nikad nisi siguran ko ti je pravi prijatelj a ko pravi neprijatelj(Kineska izreka filozofa Ho Si Mina)...

Ehm, Ho Si Min nije bio ni Kinez ni filozof...

Pelagijska Argosija
18.11.2007, 21:30
Možda je mislio na Konfučija?

Iron Maiden
19.11.2007, 20:19
Au... ovo mislim da je bilo, ali bas nisam siguran...
Nije bitno koliko jako mozes da udaris, vec koliko udaraca mozes da izdrzis pre nego sto padne...

ro@drunner
19.11.2007, 22:17
Sitnice cine savrsenstvo, a savrsenstvo nije sitnica.

aerochivija
21.11.2007, 3:15
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.

Bilo šta rečeno na latinskom, zvuči produhovljeno.

Covenant
23.11.2007, 3:48
"I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability".

Oscar Wilde

Marko
24.11.2007, 0:05
Guns don't kill people - I do! --- Onaj rifleman iz warcrafta

LoneWolf
24.11.2007, 2:13
"U svetu postoji jedno carstvo,u njemu caruje drugarstvo..."
Branko Milicevic Kockica,the man who ruled and shall rule again :aplauz::tapsh::aplauz:

Mrva
25.11.2007, 16:05
Pazi sta zeils jer to mozes i dobiti.

leka
26.11.2007, 23:26
Bolje je naučiti i nepotrebno nego ništa. :icon_stud

Mrva
28.11.2007, 18:39
I Pad je Let....:dedica:

Guterill
2.12.2007, 18:13
Evo nekih:

Cudni su putevi gospodnji...
Ne boj se, dobro neć biti...
Zato što uvek pametniji popusti, b\/d@l3 vladaju svetom!
Bez motike nema leba- rece lopov razbijajuci motikom izlog pekare
Zivot je cudna stvar- ,,stavi pravu stvar na pravo mjesto..,,

...

Mrva
2.12.2007, 19:22
Slatko je sedeti u uglu i razmišljati da ste
mi vi ceo svet.
Hrabro je poželeti sreću svome bolu, i biti
rešen,
ne dopustiti nikome da te teši.
Ali, jedan novi lik gleda kroz moja vrata
i podiže svoje oči k mojima.
Ja mogu samo svoje suze da obrišem
i da izmenim melodiju svoje pesme:
Jer je vreme kratko!


Rabindranat Tagore
GRADINAR - 46

JeSuis
3.12.2007, 12:12
Srce Se Nema Da Se Ima,
Srce Se Ima Da Ga Das Svima.

Doolio
6.12.2007, 12:45
par sjajnih niceovih:

-jedan trazi babicu za svoje misli, a drugi nekog kome moze pomoci. tako nastaje dobar razgovor.

-hriscanstvo je erosu dalo otrov da popije. on od toga, doduse, nije umro, ali se izopacio u porok.

-tamo gde ljubav ili mrznja nisu u igri, zena igra prosecno:D

-narod je zaobilazni put prirode da bi se doslo do sest-sedam velikih ljudi. da, i da bi se zatim oni zaobisli

Mil00rad
6.12.2007, 20:26
Pamtim ovaj citat od jedne Plavuše kakav joj je nick,a gde sam je sreo to sam zaboravio.Citat se odnosio na mene i ide ovako:
"Kada se dvoje rastanu,budale plaču,oni koji imaju sreće nađu novu devojku a pametni su odavno imali rezervu."Ja sam tu ispao budala(:D).I neko kaže da su plavuše glupe...

Mrva
9.12.2007, 20:41
Cuvaj se, Sine, onog koga osmeh poruzni.


"Piramida", veceras, Nenad Canak - nekoga je citirao nije rekao koga.

Apostol
9.12.2007, 20:42
The only real power comes out of a long rifle - Staljin

Martok
9.12.2007, 21:37
Mislim da se i ovo pripisuje Staljinu
"Smrt resava sve probleme - nema coveka, nema ni problema"

aerochivija
10.12.2007, 4:25
Kad ti se najviše žuri, budi najsporiji.

Japanska izreka

Eni
10.12.2007, 5:24
"Sposobnost za rad se stiče teško - i ne pada sa neba tek onako. A mi smo skoro dvesta godina od svakog rada odučavani... Ideja, najposle, ima; one se rasprostiru - ima i želje za dobrim, premda je ona detinjasta; naći će se čak i poštenja, kraj svega toga što je odasvud nagrnuo silan lopov, ali sposobnosti za rad ipak nema!"

Razumihin, Zločin i kazna, govoreći o Srbiji u 21. veku :rofl:

Covenant
10.12.2007, 5:32
Spoznati sebe,znaci spoznati Boga.

Isus,beseda na Gori Lelejskoj

M1los
10.12.2007, 17:29
Mislim da se i ovo pripisuje Staljinu
"Smrt resava sve probleme - nema coveka, nema ni problema"

Jeste, ta je bila u Flashpointu, kad izgineš. Pametnica bio taj Staljin, a? :D

SER VOJA
10.12.2007, 18:21
Za mene važi ovo
"Pare nisu problem, para nema" :D
ne znam ko je ovo rekao, ali znam da sam čuo u nekom filmu :rofl:

Vuckovic Veljko
10.12.2007, 22:37
Evo meni se ove svidjaju:

"Hrabrost nije odsustvo straha vec otpornost prema njemu"

"Vi gledate gore da bi se uzvisili ja gledam dole jer sam uzvisen"

:to_care::to_care::to_care:

MilanSM
13.12.2007, 11:12
Кад се човек роди, цео свет се радује, а само он плаче. Али треба да живи тако да, кад умре, цео свет плаче а само он се радује.

Патријарх Павле

GoranSTX
13.12.2007, 11:27
Za mene važi ovo
"Pare nisu problem, para nema" :D
ne znam ko je ovo rekao, ali znam da sam čuo u nekom filmu :rofl:

Nadrealisti, skeč o promeni deviza... čini mi se... :icon_scra

Vuckovic Veljko
13.12.2007, 17:32
Vjerovatno je bilo ali mi se svidja
"Drzi prijatelje blizu a neprijatelje jos blize"

Red Dragon
13.12.2007, 21:54
Život je suviše kratak da bi se trošio na kajanje

Samo onaj ko je pao može drugima da da primer kako treba ponovo ustati

Nije se teško zaljubiti, teško je to reći

Ne postajemo pametni od toga, što smo čuli, već od toga, što smo doživeli

Čovek je kao zrno riže, koje se kuva u loncu: ponekad na površini, ponekad na dnu

Ljubav je kao šah. Uvek te zezne neki konj dok osvajaš kraljicu:D

goxee
16.12.2007, 18:11
"Kad god sam i gde god sam naisao na ljude koji su pokazivali suvise razvijenu brigu
za nacionalni ponos i opsti interes ili preteranu osetljivost za licnu cast i dostojanstvo,
uvek sam, gotovo po pravilu, nailazio i na ogranicen um, nerazvijene sposobnosti,
tvrdo srce i grubu, kratkovidu sebicnost."


"Poznavao sam jednog coveka koji je za svaku stvar koju on nema ili ne razume uspevao da nade poneku zlu rec."


Andric:tapsh:

dzambo
16.12.2007, 18:48
"Poznavao sam jednog coveka koji je za svaku stvar koju on nema ili ne razume uspevao da nade poneku zlu rec."


Andric:tapsh:

Istina, svi znamo ne jednog nego nekoliko. Da nisi napisao Andric verovatno bi skontao da ovako nesto potice od nekog srpskog knjizevnika.

Mrva
17.12.2007, 19:48
Kad sabiras utiske pred kraj Godine i vidis da te u njoj nista nije rasplakalo, ni nasmejalo, bacio si godinu.

Ally Mckbeal

JeSuis
18.12.2007, 0:37
Nikad nećeš dobiti drugu šansu da ostaviš prvi utisak...

goxee
20.12.2007, 2:06
When we are good, they don't remember,
when we are bad they don't forget. (Chelsea Headhunters) :n_klanja:


Dok ne probam lava za mene je prase kralj svih zivotinja. :tapsh::tapsh::tapsh: Procitao na jednom 4umu i od tada cesto koristim :dzavo:


I iz vremena dok se igrao CS:

Learn the skill, don't download it! :dedica:

Don't hate the player, hate the game!

zoran845
23.12.2007, 3:41
Usamljen čovek uvek je u lošem društvu.
Pol Valeri

Ko je sam, svoj je čovek.
Leonardo da Vinči

Samoća je nepodnošljiva, društvo pogubno.
Ralf Valdo Emerson

Ono što ljude čini društvenima jeste njihova nesposobnost da podnesu samoću, odnosno same sebe.
Artur Šopenhauer

Ne bojim se smrti, nego samoće.
August Strindberg

Red Dragon
27.12.2007, 22:03
Funakoshi:

- Know the enemy and know yourself; in a hundred battles you will never be in peril

- To win 100 victories in 100 battles is not the highest skill. To subdue the enemy without fighting is the highest skill

- A truly great man is not disturbed even when suddenly confronted with an unexpected event or crisis

Mrva
27.12.2007, 22:50
Funakoshi:


- To win 100 victories in 100 battles is not the highest skill. To subdue the enemy without fighting is the highest skill

- A truly great man is not disturbed even when suddenly confronted with an unexpected event or crisis
:tapsh::ciao:

Sun Tzu
27.12.2007, 22:57
- To win 100 victories in 100 battles is not the highest skill. To subdue the enemy without fighting is the highest skill

Ako smem da primetim, zar to nisam ja (:D) rekao?

Martok
27.12.2007, 23:04
"U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita" - Njegoš

MilanSM
28.12.2007, 0:36
Да допуним :):

"Здраво твоја глава на рамена,
ти ћеш пушку другу набавити,
а у руке Мандушића Вука
биће свака пушка убојита.

Владика устаде и даде Мандушићу из одаје своје један добар џефердар."

srlle
28.12.2007, 22:20
''Boj ne bije svijetlo oruzje...''

Red Dragon
31.12.2007, 12:03
Ako smem da primetim, zar to nisam ja (:D) rekao?

If you know both yourself and your enemy, you will come out of one hundred battles with one hundred victories - Sun Tsu:)

Red Dragon
31.12.2007, 12:04
“Our greatest glory consists not in never falling, but in rising every time we fall.” Confucius

darko90
11.1.2008, 2:15
I Know <HTML>
<!--how to meet ladies-->

aerochivija
13.1.2008, 18:03
Ein voller Bauch studiert nicht gern.

Doslovno, otprilike: Pun stomak nerado uči.

Nemačka izreka

aerochivija
16.1.2008, 3:29
Lepa žena je dobra samo nedelju dana. Dobra žena je lepa celog života.

Žan Gaben, francuski glumac (Jean Gabin, 1904-1976)

Gordon Freeman
19.1.2008, 12:11
I speak Spanish to God,Italian to a woman, French to men and German to my horse!

aerochivija
19.1.2008, 21:36
When history was written, the final page will say:
"Victory was achieved by the United States of America for the good of the world; that by doing the hard work now, we can look back and say, the United States of America is more secure, and generations of Americans will be able to live in peace."

George W. Bush, aktuelni predsednik SAD

MilanSM
23.1.2008, 18:07
When history was written, the final page will say:
"Victory was achieved by the United States of America for the good of the world; that by doing the hard work now, we can look back and say, the United States of America is more secure, and generations of Americans will be able to live in peace."

George W. Bush, aktuelni predsednik SAD

Da, da… To je peti kondicional dodat u engleski jezik radi potreba američkog predsednika. Služi za iskazivanje stvari koje su se sigurno dogodile u prošlosti ali je razlog i povod tih dogadjanja znatno drugačiji od onoga što predsednik govori. Sreće se često u poslednje vreme.
______________________
A evo i citata da ne bude totalitarno van teme :D :

"For any day that stings two better days it brings
Nothing is as bad as it seems..."

Joey DeMaio :D

aerochivija
23.1.2008, 19:07
Čiste ruke, hladna glava i vatreno srce.

Feliks Edmundovič Dzeržinski http://en.wikipedia.org/wiki/Felix_Dzerzhinsky

Mrka Kapa
23.1.2008, 20:06
Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. That's relativity.

Stavi ruku na vruću ringlu na trenutak i učiniće ti se kao sat vremena. Sedi pored lepe devojke sat vremena i učiniće ti se da je prošao trenutak. To je relativnost.

Ko drugi nego Ajnštajn.:D

montenegrin
28.1.2008, 18:25
Otpor prema nekoj novoj ideji jednak je kvadratu njenog značaja.

Bertrand Rasel

Doolio
3.2.2008, 4:46
ajmo malo nicea:)

-ko samog sebe prezire, ipak pri tom jos uvek postuje sebe kao preziraca

-prema vrlo pametnim ljudima postaje se nepoverljiv cim se oni zbune

-tamo gde ljubav ili mrznja nisu u igri, zena igra prosecno :)

-narod je zaobilazni put prirode da bi se doslo do sest-sedam velikih ljudi. -da, i da bi se zatim oni zaobisli.

-jedan trazi babicu za svoje misli, a drugi nekoga kome moze pomoci: tako nastaje dobar razgovor <---do jaja:)

-nije dovoljno imati talenta; mora se imati i vase odobrenje za to - zar ne, prijatelji moji?

-hriscanstvo je erosu dalo otrov da popije: - on, doduse, od toga nije umro, ali se izopacio u porok.

-nekoga ne mrzimo dok god ga potcenjujemo, mrzimo ga tek onda kad ga smatramo sebi ravnim, ili ga cenimo vise nego sebe. (ne uvek, ali u vecini slucajeva tacno, ako smem da primetim)

-sujeta drugih je neukusna tek kad se sukobi sa nasom sujetom.

Vuckovic Veljko
3.2.2008, 10:55
Cilj opravdava sredstvo... Makijaveli...

mciggzy
3.2.2008, 21:15
Svi su bili na njegovoj strani zato se camac i prevrnuo

montenegrin
4.2.2008, 16:49
Ne znam čime će se ljudi boriti u trećem svjetskom ratu, ali sam prilično siguran da će u četvrtom koristiti praćke i koplja.

Albert Ajnštajn

zoran845
5.2.2008, 14:21
Evo još malo mudrosti od Vudija Alena.

I will not eat oysters. I want my food dead - not sick, not wounded - dead.
Neću da jedem ostrige. Želim da mi hrana bude mrtva - ne bolesna, ne ranjena - mrtva.

Confidence is what you have before you understand the problem.
Samopouzdanje je ono što imate pre nego što shvatite problem.

I have bad reflexes. I was once run over by a car being pushed by two guys.
Imam slabe reflekse: jednom su me pregazila kola koja su gurala dvojica.

Talk is what you suffer through so you can get to sex.
Razgovor je ono što moraš da otrpiš da bi došao do seksa.

Love is the answer... but while you're waiting for the answer, sex raises some pretty interesting questions.
Ljubav jeste odgovor... ali dok čekate na odgovor, seks nameće neka vrlo interesantna pitanja.

I don't know the question, but sex is definitely the answer.
Ne znam šta je pitanje, ali seks je sasvim sigurno odgovor.

Sex alleviates tension. Love causes it.
Seks ublažava napetost. Ljubav je uzrokuje.

Sex between 2 people is a beautiful thing; between 5 it's fantastic.
Seks između dvoje ljudi je divna stvar, a između petoro fantastična.

Basically, my wife was immature. I'd be at home in the bath and she'd come in and sink my boats.
Moja žena je u suštini bila nezrela. Ležim ja tako u kadi, a ona dođe i potopi mi brodiće.

You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.
Možete doživeti stotu ako batalite sve stvari zbog kojih želite da doživite stotu.

If you want to make God laugh, tell him about your plans.
Ako želite da nasmejete Boga, pričajte mu o svojim planovima.

Life is like a concentration camp... you can't leave without dying.
Život je kao koncentracioni logor... ne možeš iz njega da izađeš a da ne umreš.

It's not that I'm afraid to die, I just don't want to be there when it happens."
Ne bojim se ja da umrem, samo ne bih da budem tu kad se to desi.

I didn't know he was dead... I thought he was British.
Nisam znao da je mrtav... mislio sam da je Englez.

vladale
5.2.2008, 18:34
Ne mogu da se setim ko je ovo rekao, a voleo bih, pa ako neko zna njegovo ime, nek me informiše:

To change the world, you have to first change yourself

Vuckovic Veljko
6.2.2008, 21:07
Ne mogu da se setim ko je ovo rekao, a voleo bih, pa ako neko zna njegovo ime, nek me informiše:

To change the world, you have to first change yourself

Ako zelis da mjenjas svjet, ne odmeci se... Dzoni Stulic ;)

Lokigodofirendlies
6.2.2008, 21:44
Cilj opravdava sredstvo... Makijaveli...
Ali prihvatljiva sredstva mogu opravdati i najgori cilj.

aerochivija
7.2.2008, 5:27
Sve je napredovalo - bogati su još bogatiji, siromašni su još siromašniji, glupaci su još gluplji.

Idealisti su se snašli materijalno, materijalisti idealno.

Sušne ili kišne - važno je da su kod nas sve godine istorijske.

Vladimir Bulatović- VIB (1931 - 1994)

vladale
7.2.2008, 15:48
Ako zelis da mjenjas svjet, ne odmeci se... Dzoni Stulic ;)

Nije on, siguran sam u to jer sam taj citat video negde na engleskom :)

Vuckovic Veljko
7.2.2008, 16:09
Ma znam samo mi je odma palo napamet na tu njegovu pjesmu al sam se sad sjetio da nije "ako zelis da mjenjas svjet" nego "ako zelis da mjenjas ljude"...

Doolio
7.2.2008, 19:50
Ali prihvatljiva sredstva mogu opravdati i najgori cilj.

ta izreka je pogresno protumacena/prevedena i nije makijavelijeva izvorno, vec necija narodna, koliko se secam. u pravilnom kontekstu bi bila poenta da adekvatan cilj opravdava adekvatna sredstva. znaci, ne opravdava bilo koji cilj bilo koja sredstva nego cilj i sredstvo moraju biti u ravnotezi.

Iron Maiden
9.2.2008, 2:26
Ne mogu da se setim ko je ovo rekao, a voleo bih, pa ako neko zna njegovo ime, nek me informiše:

To change the world, you have to first change yourself

Ja mislim da je to rekao Mahatma Gandi (ali nisam siguran)

Guardian
9.2.2008, 18:09
A evo i malo istočnjčke mudrosti...

Man thou are thy secret alone!
Who can open thy gates but thy?
And none to enter in but thee!

Na nebu svoga duha, vi ste jedino sunce!

Savršenstvo ne treba postizati - ono je već u nama. Sreću i zadovoljstvo ne treba sticati - mi ih već imamo, oduvek su bili naši! Ako kažeš da si sputan, sputan ćeš i otati. Ako smeš da kažeš da si slobodan, slobodan si ovog trenutka!

:dedica:

:ciao:

Lokigodofirendlies
14.2.2008, 21:45
ta izreka je pogresno protumacena/prevedena i nije makijavelijeva izvorno, vec necija narodna, koliko se secam. u pravilnom kontekstu bi bila poenta da adekvatan cilj opravdava adekvatna sredstva. znaci, ne opravdava bilo koji cilj bilo koja sredstva nego cilj i sredstvo moraju biti u ravnotezi.

Tacnije moja je.:D Pa se nadam da sam je dobro protumacio/preveo.

leka
15.2.2008, 3:52
Ne obara se svako drvo prvim udarcem.

zoran845
15.2.2008, 12:48
Rim nije srušen za jedan dan.
Hogar Strašni

Doolio
15.2.2008, 12:58
Tacnije moja je.:D Pa se nadam da sam je dobro protumacio/preveo.
pa tako nesto haha:)

Vuckovic Veljko
16.2.2008, 17:10
Fear leads to anger.
Anger leads to hate.
Hatred leads to power.
Power leads to victory.
Let your anger flow through you.
Your hate will make you strong.
Rage channeled through anger is unstoppable.
The weak deserve their fate.
Ne znam od koga je sad nabash na nju na nekom forumu...

zoran845
16.2.2008, 17:16
... Hatred leads to power... The weak deserve their fate.
Ne znam od koga je sad nabash na nju na nekom forumu...Jal je F. Niče, jal je Adolf H. Obojica su držali da je tome tako.

zoran845
22.2.2008, 13:38
Nastojeće pozorje nisam izmislio, nego sve što se u njemu nahodi, pak i same izraze i reči, pokupio sam koje iz života, koje iz novina; i čitatelji će se iz gdekojih opština začuditi kad svoje Smrdiće, Šerbuliće, Žutilove, itd. u svoj istovetnosti nađu. Ništa mi dakle ne ostaje, nego progovoriti koju reč zašto takovo delo, s takvim pogreškama, na svet izdajem; jer napred znam da će to svima onima nepravo biti koji narod ne inače nego kao mati svoje dete gledaju, i sve bi želeli da se za njima dobro govori.

Dokle se god budemo samo hvalili, slabosti i pogreške prikrivali, u povesnici učili koliko je ko od predaka naših junačkih glava odrubio, a ne i gde je s puta sišao, donde ćemo hramati i za dlaku nećemo biti bolji, jer prostaci i mladi ljudi, koji se tako zapajaju i ne misle da može biti pogrešaka u nas, pak sve što im se predlaže za čistu istinu i dobrodetelj smatraju. Bacimo pogled na najpozniju povesnicu našu. Što je bilo luđe, preteranije, nesmislenije, to je imalo više uvažitelja, a glas umerenosti smatrao se kao nenarodnost, kao protivnost i izdajstvo, jer je svaki čovek sklonjen na črezvičajnosti, pa kad ne zna da može biti nesreće, trči kao slep za tim, i srdi se na svaku pametnu reč. Otuda nije čudo što nevaljali i pokvareni, a takvih ima svuda, pod vidom rodoljubija svaku priliku za svoju sebičnost upotrebljavaju, i najbezumnije sovete daju, ne mareći hoće li se time svojoj opštini ili svome narodu kakva šteta naneti. Sebičnom je dovoljno kad je njemu dobro i kad prostaka može na svoju ruku da preokrene, a za dalje se ništa ne brine.

Jovan Sterija Popović, iz predgovora komediji "Rodoljupci"
(napisano pre sto pedeset osam godina)

dobrodetelj = vrlina
povesnica = istorija
sklonjen = naklonjen, koji naginje
črezvičajnost = neobičnost

Sun Tzu
2.3.2008, 0:00
Jack Handy:

"I can picture in my mind a world without war, a world without hate. And I can picture us attacking that world, because they'd never expect it."
"My young son asked me what happens after we die. I told him we get buried under a bunch of dirt and worms eat our bodies. I guess I should have told him the truth - that most of us go to Hell and burn eternally - but I didn't want to upset him."
"If you're in a war, instead of throwing a hand grenade at the enemy, throw one of those small pumpkins. Maybe it'll make everyone think how stupid war is, and while they are thinking, you can throw a real grenade at them."

zoran845
2.3.2008, 15:42
Televizija je veoma edukativna. Kad god neko kod mene uključi televizor, ja odem u drugu sobu i uzmem da čitam neku dobru knjigu.

Graučo Marks

aerochivija
3.3.2008, 19:17
Nekako mi se "javilo", čitajući raspravu o "Brejkdonaldsu":

Bili smo na rubu ponora. Srećom, učinili smo veliki korak napred.

(meni) Nepoznat Autor

Wolverine
5.3.2008, 12:18
"Song writing's a bitch, and then it has puppies."
"Fake it till you make it."

Steven Tyler Of Aerosmith

Isko
14.3.2008, 23:11
Masta je bolja od znanja.

Albert Ajnštajn

Ako hocete da budete srecni jedan dan napite se.Ako zelite da budete srecni mjesec dana ozenite se, a ako zelite da budete srecni godinu dana, gaite biljke.

Ne moze se drvo srusiti s jednim udarcem.

Kineske poslovice...

Vuckovic Veljko
14.3.2008, 23:59
Ovaj citat me tako nasmijao da nisam mogao da disem...Inace citat je iz stripa V for Vendeta...

Evey: Who are you?

V: Who? Who is but the form following the function of what,
and what I am is a man in a mask.

Evey: Oh, I can see that.

V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation.
I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

Dio37
15.3.2008, 0:51
@Veljko: Kad si vec pomenuo stripove, evo neceg iz Sandmana... mnogo je bolje uz odgovarajuci crtez, ali sta da se radi. :)


Choronzon: Ssso, You know the rules, dreamlord? If you win, I will return your helmet. If you lose, you will ssserve as plaything of hell, for eternity. Our ssslave.

Very well. I have the first move. I am a dire wolf, prey-stalking, lethal prowler.

Dream: I am a hunter, horse-mounted, wolf-stabbing.

And I feel the grass beneath my hooves, the flanks between my legs.

All is real. Nothing is real. Choronzon’s move.

Choronzon: I am a horsefly, horse-stinging, hunter-throwing.

Dream: There are many ways to lose the oldest game. Failure of nerve, hesitation… Being unable to shift into a defensive shape. Lack of imagination.

I am a spider, fly-consuming, eight legged.

Choronzon: I am a snake, spider-devouring, poison-toothed.

Dream: I am an ox, snake-crushing, heavy-footed.

I feel the snake writhe beneath my hoof, its spine crushed.

Choronzon: I am an anthrax, butcher bacterium, warm-life destroying.

Dream: A change in direction, but still an old gambit. I think…

I think I understand how Choronzon plays. How I can turn it against him.

I think I will abandon the offensive.

I am a world, space-floating, life-nurturing.

Choronzon: I am a nova, all-exploding… planet-cremating.

Dream: I am the Universe—all things encompassing, all life embracing.

Choronzon: I am anti-life, the beast of judgement. I am the dark at the end of everything. The end of universes, gods, worlds… of everything.

Sss. And what will you be then dreamlord?

Dream: I am hope.


Choronzon and Dream, playing the oldest game, in SANDMAN #4: "A Hope in Hell"

zoran845
11.4.2008, 19:59
I danas, kad dođe do poslednjeg boja,
neozaren starog oreola sjajem,
ja ću dati život, otadžbino moja,
znajući šta dajem i zašto ga dajem.

Milan Rakić


Ne treba vi da umrete za svoju zemlju, nego da učinite da neprijateljski vojnici umru za svoju.

general Džordž S. Paton

MilanSM
11.4.2008, 22:17
Zahvalnica je za prvi citat. :) Jer "ne idemo u rat sa namerom da ubijamo, nego da zaštitimo".

"Prezri ljubav podlih i bratstvo ubica.
I reč verolomnih i čast klevetnika!
Nosi, rode slavni, taj mač bez korica -
znamen krstonosca i Božjeg vojnika!"

Jovan Dučić,
27. juna 1944

zoran845
12.4.2008, 12:26
Zahvalnica je za prvi citat. :):( Moja poenta je u drugom citatu. Ono prvo rečeno priznajem samo ako to kaže neko kome je metak (u više navrata) svirnuo pored ušiju. Uzgred, Rakić je bio u diplomatskoj službi, a pripadnici iste obično su na (ne)pristojnoj razdaljini od ratišta kad zagusti. :mad:

MilanSM
12.4.2008, 16:15
Ne mora se poginuti u ratu da bi se dao život za otadžbinu.


"Domovina se brani knjigom
I pesmom o nebu
Sestrinom suzom majčinom brigom
I onim brašnom u hlebu"

Domovina se brani lepotom
I čašću i znanjem
Domovina se brani životom
I lepim vaspitanjem"

Ljubivoje Ršumović

Idem da branim domovinu, uskoro počinje ispitni rok. :)

Pozdrav!
I daj nam još lepih citata. :)

Lokigodofirendlies
12.4.2008, 22:57
A man may fight for many things. His country, his friends, his principles, the glistening tear on the cheek of a golden child. But personally, I'd mud-wrestle my own mother for a ton of cash, an amusing clock and a sack of French porn.

Edmund Crna Guja

Iilija64
12.4.2008, 22:59
Neka Bog čuva kralja jer nitko drugi neće.
Isto iz Crne Guje.

Fap_Mashina
19.4.2008, 18:54
"Ima majmuna biće i ljudi"


"I mean, look at the fuss women make about child birth... Now, I'm not saying it doesn't smart a bit, but if blokes did it, I reckon you'd be looking at, what, give birth, have a couple of Paracetamols, maybe a bit of a nap and then back to work within the hour." - Gary iz "Man behaving badly" (pricajuci o bolu opste sa Tonijem LOL)

Highlander
19.4.2008, 20:15
Give a man a fish, and you'll feed him for a day. Give him a religion, and he'll starve to death while praying for a fish.
--Timothy Jones

Vuckovic Veljko
20.4.2008, 9:25
homo homini lupus EST

zoran845
20.4.2008, 10:39
Čoveku su potrebne dve godine da bi naučio da govori, a pedeset da bi naučio da ćuti.
Ernest Hemingvej

Sreća - to je naprosto dobro zdravlje i rđavo pamćenje.
Ernest Hemingvej

zoran845
25.4.2008, 13:05
Naše rane pesme proizišle su iz naših stvarnih osećanja otuđenosti, usamljenosti, osujećenosti - osećaja koje ima svako između sedamnaest i sedamdeset pet.

Džoi Ramoun

zoran845
4.5.2008, 0:14
Neki ljudi nikad ne polude. Kako samo istinski užasni mora da su životi koje žive.
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live.

Ako gubiš dušu i svestan si toga, onda ti je ostalo još duše za gubljenje.
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.

Svet počinješ da spasavaš tako što spasavaš jednu po jednu osobu; sve ostalo je ili preuveličani romantizam ili politika.
You begin saving the world by saving one person at a time; all else is grandiose romanticism or politics.

Intelektualac kaže prostu stvar na zapetljan način. Umetnik kaze zapetljanu stvar na prost način.
An intellectual says a simple thing in a hard way. An artist says a hard thing in a simple way.

Razlika između demokratije i diktature je u tome što se u demokratiji prvo glasa, a posle primaju naređenja; u diktaturi ljudi ne moraju da traće vreme na glasanje.
The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don't have to waste your time voting.

Čarls Bukovski
Charles Bukowski

King James
4.5.2008, 0:27
Ovo neam pojma ko je rekao al' sam procitao u sigu jednog lika sa jednog 4uma

''Optimizam je nedostatak informacija'' :dedica:

HaveBreak
18.5.2008, 16:38
"Ko mlad poludi zivot mu prodje u veselju" Petar Petrovic Njegos

acaf
18.5.2008, 17:06
Follow me, lead me or get the hell out of my way.

Gen. Paton

zoran845
21.5.2008, 10:59
Losion za sunčanje

U svakom odraslom čoveku čuči govornik na diplomskoj svečanosti koji crkava od želje da nastupi, od života iscrpljena sveznalica željna da nagvažda mladim ljudima koji bi radije da voze rolere. Većina nas, avaj, nikada neće biti pozvana da prosipa seme mudrosti uparađenim diplomcima, ali možemo bar da se zabavimo pišući "Vodič kroz život za diplomce".

Pozivam i podržavam svakog ko ima preko 26 godina da proba ovo i hvala vam na pokušaju.

Dame i gospodo generacije školske 1997:

Mažite se losionima za sunčanje. Kad bih mogao da vam ponudim samo jednu stvar, preporučio bih losion za sunčanje. Dugoročne blagodeti losiona za sunčanje dokazali su naučnici, dok ostali saveti koje ću vam dati počivaju samo na mom ličnom vrludavom iskustvu. Sada ću vam ih predočiti.

* Uživajte u moći i lepoti svoje mladosti. Uf, zaboravite ovo: moć i lepotu svoje mladosti nećete spoznati sve dok ne uminu. Samo, verujte mi, za dvadeset godina ćete gledati svoje sike i shvatiti, na sada nepojmljiv način, koliko ste mogućnosti pred sobom imali i kako ste fantastično izgledali. Niste tako debeli kako vam se čini.
* Ne brinite o budućnosti. Ili brinite, ali znajte da će vam zabrinutost pomoći koliko i žvakanje žvake pomaže da rešite algebarsku jednačinu. Pravi problemi u vašem životu su obično stvari koje vam ne padaju na pamet dok brinete, stvari koje vas zaskoče jednog dokonog utorka u 4 po podne.
* Svakog dana uradite jednu stvar koja vas plaši.
* Pevajte.
* Ne igrajte se tuđim srcima. Izbegavajte ljude koji se igraju vašim.
* Čačkajte zube.
* Ne traćite vreme na ljubomoru. Nekad ste na čelu, nekad na začelju. Trka je duga, i, na kraju krajeva, trkate se samo sa samim sobom.
* Pamtite primljene komplimente. Zaboravljajte uvrede. Ako uspete u ovome, kažite i meni kako je to moguće.
* Čuvajte stara ljubavna pisma. Bacajte stare bankovne izveštaje.
* Protežite se.
* Ne krivite sebe ako ne znate šta želite da uradite sa svojim životom. Najinteresantniji ljudi koje poznajem nisu znali sa dvadeset dve šta žele da urade sa svojim životima. Neki od najinteresantnijih četrdesetogodišnjaka koje poznajem to još uvek ne znaju.
* Uzimajte puno kalcijuma. Budite dobri prema svojim kolenima. Nedostajaće vam kad otkažu.
* Možda ćete se oženiti, možda ne. Možda ćete imati decu, možda ne. Možda ćete se razvesti sa 40, možda ćete se blesaviti na proslavi sedamdesetpetogodišnjice venčanja. Šta god da uradite, ne hvalite se previše, a nemojte ni da se kudite. Vaši izbori su samo upola šansa. Kao i izbori svakog drugog čoveka.
* Uživajte u svom telu. Koristite ga na svaki mogući način. Ne plašite se svog tela, a ni onoga što drugi o njemu misle. To je najmoćnije sredstvo koje ćete ikada imati.
* Igrajte, pa makar nemali gde drugde to da radite do u svojoj dnevnoj sobi.
* Čitajte uputstva, i kad ih se ne pridržavate.
* Ne čitajte magazine o lepoti. Od njih ćete samo sebi izgledati ružni.
* Upoznajte svoje roditelje. Nikada ne znate kada će zauvek nestati. Budite dobri prema braći i sestrama. Oni su vam najbolja veza sa ličnom prošlošću i ljudi koji će najverovatnije ostati uz vas u budućnosti.
* Shvatite da prijatelji dolaze i prolaze, ali treba da se držite ono malo dragocenih. Trudite se da premostite jazove koje stvaraju udaljenost i životne navike, jer što ste stariji sve su vam potrebniji ljudi koji su vas znali kad ste bili mladi.
* Jedno vreme živite u Njujorku, ali idite pre no što od njega ogrubite.
* Jedno vreme živite u severnoj Kaliforniji, ali idite pre no što zbog toga omekšate.
* Putujte.
* Prihvatite neke nepromenljive istine: cene će uvek rasti, političari će biti ženskaroši. I vi ćete, kao i svi drugi, ostariti. A kad ostarite, umišljaćete da su cene bile razumne, političari bili plemeniti a deca poštovala starije od sebe.
* Poštujte starije ljude.
* Ne očekujte da vas neko drugi izdržava. Možda imate neko nasledstvo, možda imate bogatog supružnika, ali nikad ne znate kada nešto od toga može da nestane.
* Ne petljajte mnogo sa svojom kosom ili će ona kad vam je 40 izgledati kao da vam je 85.
* Pažljivo birajte od koga ćete primiti savet, ali imajte strpljenja za onog ko vam ga daje. Savet je neka vrsta nostalgije. Davanje saveta je kao vađenje prošlosti iz đubrišta, njeno brisanje, prefarbavanje loših delova i njeno prodavanje kao nešto što ona nije.

Ali verujte mi za ono o losionu za sunčanje.


Zašto je ovaj (poduži) citat poseban? Zato što je ovaj govor moglo da napiše svako prokleto ljudsko biće koje je zašlo u odredene godine (neko vidi pre, neko kasnije), a nije.
Napisao ga je samo jedan čovek - američki pisac Kurt Vonegat. Neki smatraju da je autor izvesna Meri Šmih, koja je samo upotrebila ime slavnog pisca da bi bolje popularizovala svoju umotvorinu (ona je objavila spis u listu Chicago Tribune kao govor K.V. diplomcima M.I.T.-a). Poznajući dobro opus gospodina Vonegata (a naročito njegove govore i adrese iz knjige Palm Sunday), usuđujem se da kažem da je ovo njegovo delo, ili da je bar reč o vernom kopiranju njegovog stila i mišljenja, toliko vernom da bi mu i stari pisac aplaudirao :aplauz:, da je kojom srećom jos uvek živ :(.Hvala majoru T.J. KING KONG za original :). Prevod je moj.

Vuckovic Veljko
28.5.2008, 14:25
"Never confuse being lazy w/being apathetic. We lazy people are not apathetic. Apathetic people don't care about anything. Lazy people care, we just don't do anything about it"
I sad moj slobodan prevod:"Nikad nemojte mijesati ljenost saapatijom.Mi lijeni ljudi nismo apaticni>Apaticnim ljudima nije stalo ni do cega.Lijenim jeste stalo, mi samo nista ne radimo povodom toga"
Meni nepoznat autor :)

Vuckovic Veljko
7.6.2008, 20:26
"Covjek koji nikada ne grijesi je covjek koji nikad nista ne radi" Ja sam ovo cuo od mog caleta a sad gdje je on ovo cuo ne znam :D

dkdnt
7.6.2008, 20:27
Everything is personal when you are a person.

iz filma Fallen.

Martok
7.6.2008, 23:09
I ja sam cuo po nesto od caleta i nemam pojma odakle je

"Ni pametnom steci, ni ludom ostavi"

bobi
14.6.2008, 0:53
Ne veruj nikome, do samome sebi.

Martok
14.6.2008, 12:25
"bolje da ne gledam...mozda sam stvarno tamo..." Sofronije

Gordon Freeman
14.6.2008, 12:29
"Gde postoji zelja ,postoji i otpor":D

zone2403
14.6.2008, 20:59
"Gde postoji zelja ,postoji i otpor":D
''Gde postoji zelja, postoji i mogucnost nezeljene trudnoce'' :D

PDarko
15.6.2008, 2:03
The greatest gift you can give someone is your time because when you are giving someone your time, you are giving them a portion of your life that you will never get back.

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

Vuckovic Veljko
18.6.2008, 16:18
“We have the wolf by the ears, and we can neither hold him, nor safely let him go. Justice is in one scale, and self-preservation in the other.”Tomas Dzeferson
Ne znam zasto al mene je ovaj citat zadivio...

King James
24.6.2008, 22:02
To learn to succeed,you must first learn to fail.
(Michael Jordan)

Vuckovic Veljko
2.7.2008, 14:43
Bolje ziv nego mrtav... Iz stripa Alan Ford...

Shumsko_drvece
6.7.2008, 3:48
Losion za sunčanje...

:)

http://www.youtube.com/watch?v=VHeDhItk7dY
http://en.wikipedia.org/wiki/Wear_Sunscreen

Meni je naročito bilo zanimljivo ono o odluci Zagrebačkog fakulteta elektrotehnike i računarstva da dotičnu pesmu (citat) puštaju pri svakoj svečanoj dodeli diploma. Cool. :)

zoran845
7.7.2008, 13:12
Pre nekih godinu dana ubacio sam ovde citate iz prve knjige "Beograde, dobro jutro". Evo sada nekoliko njih iz druge knjige:

Imati prijatelje, to znači pristati na to da ima lepših, pametnijih i boljih od vas. Ko to ne može da prihvati, nema prijatelja. Što je neko dalje od drugih ljudi, sve lepše misli o sebi.

Mladi bi hteli ono što stari imaju. Stari bi voleli ono što mladi mogu. Međutim, ne može se i jedno i drugo. Prvo ćete samo moći a onda ćete samo imati.

Pogubili smo decu u velikim stanovima i više ne možemo da ih pronađemo. Dete koje ima svoju sobu sve je manje naše dete. Svoja soba, to je dobro rešenje samo za decu koja imaju loše roditelje. Deca dobrih roditelja nisu zaslužila da žive sama.

Poštenje je ukinuto a da o tome nismo na vreme obavešteni. Ko je to prvi saznao preko neke veze, na vreme je rešio sve svoje probleme. Sad, kad je došao red na nas, može se dogoditi da se poštenje ponovo vrati.

Budite dobri i delikatni. Birajte koga ćete obradovati svojim uspesima a koga svojim nesrećama.

Svima nam je potreban neko ko će nas voleti mnogo, galantno, bez ostatka. Zatim nam je potreban još neko kome ćemo svu tu ljubav vratiti.

Nemojte se ženiti zbog noći. Noću možete i spavati. Tražite ženu koja će vam rešiti problem dana.

Budite i lepi, i pametni, i sposobni u granicama pristojnosti. Samo toliko da ne ponižavate druge.

Ako vam je teško da učite, udajte se. Ako ne možete da nađete posao, rodite dete. Mali problemi uspešno se rešavaju većim.

Nemojte ovo jutro trošiti na uzdisanje i kajanje zbog onoga što je bilo juče. Pokušajte da danas izbegnete ono zbog čega biste se mogli kajati sutra.

Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kad su dvoje sami.

Vajka nam se jedan starac: Da sam znao da ću ovoliko živeti, više bih vodio računa o svom zdravlju.

Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni.

Mnogo, to je svakoga dana po malo. A za to treba imati strpljenja. Mi bismo hteli mnogo, ali odjednom. A pošto ne može ni odjednom ni lako, mi odustajemo od svega, ne treba nam ni malo.

Muž je ime za onoga koji vas je nekad voleo. Žena je ime za onu koja je volela nekog drugog, a udala se za vas.

Mnogim ljudima prošao je život u strahu da ne pogreše. I, uglavnom, nisu imali većih grešaka. Život im je prošao bez grešaka i bez smisla.

Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.

Da smo duvali, umesto što smo toliko govorili na sastancima, možda bismo i pokrenuli neke stvari.

Otvorilo se nebo pa gledamo i razmišljamo: Ima li života na drugim planetama ili i tamo samo rade, jedu i spavaju?

Dušan Radović

Sun Tzu
10.7.2008, 15:54
Povodom današnjeg dana, par citata (sa wikipedije :():
Ako budem imao sreće da ostvarim barem neke od svojih ideja, to će biti dobročinstvo za celo čovečanstvo. Ako se te moje nade ispune, najslađa misao biće mi ta da je to delo jednog Srbina.Ja sam, kao što vidite i čujete, ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi i da svojim znanjem i radom podižete slavu srpstva u svetu.Ponosan sam što sam potekao iz zemljoradničkog viteškog naroda, koji je u neprestanoj ljutoj borbi za svoje ideale i evropsku kulturu zadužio Evropu i svuda zaslužio čast i poštovanje čitavog sveta, naročito velike Amerike.Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.Nikola Tesla

Wolverine
14.7.2008, 12:42
As long as Joey Perry doesn’t come out in a thong, I’ll be fine.

Steven Tyler sa svog bloga...A najbolje je kad je cuo o 6000tom gigu(svirci) Teda Nudgeta i rekao: "Ja mislio on prica od hddu...":to_care:

KiB0rG3000xII
14.7.2008, 12:49
''Ako vidis veliku grupu ljudi koji id u prema tebi,ides pogresnim putem''
To je poslovica jednih mudraca:qliranje:

zoran845
14.7.2008, 13:03
Ako vidiš bankara da se baca kroz prozor - skoči za njim. U pitanju je sigurno neki unosan posao.

Volter & Graučo Marks

Leonida
15.7.2008, 13:43
I'm no hero, never was... never will be. I'm just an old killer hired to do some wet work.

Iz MGS :)

Father Jape
15.7.2008, 16:27
Fear leads to anger.
Anger leads to hate.
Hatred leads to power.
Power leads to victory.
Let your anger flow through you.
Your hate will make you strong.
Rage channeled through anger is unstoppable.
The weak deserve their fate.
Ne znam od koga je sad nabash na nju na nekom forumu...

"Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering."
Master Yoda


"There is no emotion; there is peace.There is no ignorance; there is knowledge.There is no passion; there is serenity. There is no death; there is the Force."
- the Jedi code

"Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strenght.
Through strenght, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory my chains are broken."
- the Sith code



Over the centuries, mankind has tried many ways of combating the forces of evil... prayer, fasting, good works and so on. Up until Doom, no one seemed to have thought about the double-barrel shotgun. Eat leaden death, demon...
~ Terry Pratchett

Časni uzmak bolji je nego nečasni poraz.
Alan Ford


Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the
shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.
Neil Gaiman, Sandman #19: A Midsummer Night's Dream

"Never forget that only dead fish swim with the stream"
Malcolm Muggeridge

'The lyf so short, the craft so longe to lerne."
Geoffrey Chaucer


'Life is like a box of chocolates. A cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.'
C.G.B. Spencer, The X Files

Vuckovic Veljko
15.7.2008, 22:23
"Ko leti vrijedi" Grunf (Alan Ford)

Ghost
15.7.2008, 22:25
All the world's a stage,
And all the men and women merely Players;
They have their Exits and their Entrances,
And one man in his time playes many parts…
-- Shakespeare

Wolverine
22.7.2008, 16:57
http://www.imdb.com/title/tt0092324/quotes sve odavde

i odavde
http://www.imdb.com/title/tt0096548/quotes
Najjaci su!

Sun Tzu
22.7.2008, 19:26
Ко је Србин и српскога рода,
и од српске крви и колена,
а не дошо на бој на Косово,
не имао од срца порода,
ни мушкога ни девојачкога!
Од руке му ништа не родило,
рујно вино ни пшеница бела!
Рђом капо док му је колена!

Teva
22.7.2008, 21:43
He who dares, wins!

Del Boj :D

paulvandyk68
22.7.2008, 22:19
If you're going through hell, keep going. :dedica:Cercil

Ketchua
23.7.2008, 0:33
Tudje necemo, svoje ne damo...

J.B.Tito

Red Dragon
23.7.2008, 10:36
He who dares, wins!
Del Boj :D

I bow to no man - Riddick (http://www.imdb.com/title/tt0296572/). :D
S*it! I hate not being the bad guys - Kyra (http://www.imdb.com/title/tt0296572/)