PDA

Prikaži potpunu verziju : Želite li da imate svoj forum?


Željko
10.8.2006, 0:20
http://www.takeforum.com/ je sajt koji vam omogućuje besplatan hosting i kreiranje Vašeg foruma, tako bar kažu vlasnici sajta...
U svakom slučaju vam je potreban neko ko će da dolazi i da piše na forum... ako imate takve napravite forum! :)

laikexpert
12.9.2006, 2:00
Provjereno dobra i besplatna usluga.

Pravo mjesto za kreiranje Vaseg foruma:
http://www.netfreehost.com/phpbb/

:aplauz:

Eni
12.9.2006, 3:22
http://www.invisionfree.com
najbolji forum, najveca baza skinova i modova, extra podrska na support forumima,...

Dushan
12.9.2006, 11:13
Nije vishe zanimljivo imati forum, kad ga ima svako drugo dete... Ali se slazhem da je inovisonfree najbolji (bar po mom iskustvu)

Teva
12.9.2006, 18:09
www.createmybb.com
najbolji verujte mi imao sam bar 15 foruma do sad :D:D:D

generaldusan
12.9.2006, 22:22
www.forumforfree.com
www.cjb.net
www.forumer.com
www.phpbbweb.com
www.noonhost.com
www.getphpbb.com


ocete jos?

Rocker
13.9.2006, 14:04
najbolji verujte mi imao sam bar 15 foruma do sad :D:D:D
Vidim, svaki je bio uspešan pa nisi mogao a da ne napraviš sledeći!:dzavo: :rofl:

Marko_L
13.9.2006, 17:02
Nije mogao da potrpa sve zainteresovane na jedan :)

B@NE
13.9.2006, 17:44
evo ja da dodam www.phpbbplanet.com ja hostujem moj forum tamo (TBOX)!

PeTkO
13.9.2006, 23:00
Ali ovo su sve phpBB forumi.Dajte neki drugi!!!

Eni
14.9.2006, 3:21
Ali ovo su sve phpBB forumi.Dajte neki drugi!!!


Da si čitao redom primetio bi (valjda) da InvisionFree sigurno nije phpBB nego InvisionBulletinBoard... ;)

Sa druge strane, čak i Forumer čini mi se dopušta Invisionoard, ali malo je glupo držati ga na forumeru kad možeš kod samih autora...

nighthawk
15.9.2006, 22:52
Ima i neki phpbbhost ili tako nesto, zaboravio sam, imao sam tamo forum dok mi nisu, bez najave zatvorili, valjda zbog slabe posecenosti.

vladale
15.9.2006, 23:45
evo ja da dodam www.phpbbplanet.com ja hostujem moj forum tamo (TBOX)!

Kako ti hostuješ? Valjda oni hostuju? :boodala:

J0van
29.12.2006, 17:42
Ljudi, postoji li neki nacina da imam svoj forum, a da on ne bude na webu?
Naime, treba da napravim sajt koji nece biti "objavljen na web" , i izmedju ostalog treba na njemu da se nadje i forum.

generaldusan
29.12.2006, 20:40
Ljudi, postoji li neki nacina da imam svoj forum, a da on ne bude na webu?
Naime, treba da napravim sajt koji nece biti "objavljen na web" , i izmedju ostalog treba na njemu da se nadje i forum.


je previse komplikovano



bolje stavi i sajt i forum na neki normalan hosting (cak moze i besplatan!)

PeTkO
29.12.2006, 20:45
Instaliraj XAMPP.Pogledaj malo na google i nacices sve podatke o njemu

generaldusan
30.12.2006, 20:07
pa i to je moguce, ali onda treba non-stop da bude online

smeker
30.12.2006, 23:54
kako da imam srpski forum prijavio sam se ali svaki je na eng.

B@NE
31.12.2006, 0:46
kako da imam srpski forum prijavio sam se ali svaki je na eng.

Pa zavisi koji forum si uzeo? Ako nema u sebi podrsku za srpski jezik onda nista. A ako si instalirao pokusaj da nadjes serbian language pack.

Ewo vidi onde ima podrska za srpksi jezik www.makephpbb.com

M1los
1.2.2007, 23:49
Ljudi, zainteresovan sam za ovaj (http://www.simplemachines.org/) SMF forum, ali on zahtijeva i neke programe instalirane (MySQL, PHP nešto...), pa pošto nemam iskustva sa tim, da li neko može da mi dâ kratko objašnjenje u vezi sa tim? Ili link za tutoriale, nije bitno... :D

MadMan
2.2.2007, 0:26
Ljudi, zainteresovan sam za ovaj (http://www.simplemachines.org/) SMF forum, ali on zahtijeva i neke programe instalirane (MySQL, PHP nešto...), pa pošto nemam iskustva sa tim, da li neko može da mi dâ kratko objašnjenje u vezi sa tim? Ili link za tutoriale, nije bitno... :D
Instaliras Xampp (http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html#641) i sve ce ti biti podeseno. samo treba da kopiras taj forum u \program files\xampp\htdoc ili tako nesto. Drzis se upustva koje dobijes za instaliranje foruma i to je to

generaldusan
2.2.2007, 10:54
kako da imam srpski forum prijavio sam se ali svaki je na eng.


www.cjb.net daje dzabe phpbb forume, ali svakih 3 dana treba da se pojavljuje po jedan novi post ili ode forum ;D


ps: ima i SRPSKI jezik :D

_RaZoR_
9.2.2008, 14:15
Ej je l' invisionfree još uvijek najbolji od free foruma?

DobroslaV
9.2.2008, 17:55
Zna li neko da li postoji negde free vBulletin hosting?

Johnny
9.2.2008, 22:07
Pa s'obzirom da je to komercijalni forum verovatno-nigde! :D

plazma
16.4.2008, 14:13
Dal Mi Neko Moze Pomoc,a Dal Su Ti Forumi Ograniceni I Na Koliku Velicinu???ako Neko Zna Koji Nije Neka Ga Posalje????hvala

Svrbisha
16.4.2008, 14:25
najbolji je www.forumotion.com ima i srpski i nema pop-up *****a!

plazma
16.4.2008, 14:30
najbolji je www.forumotion.com ima i srpski i nema pop-up *****a!

Znaci taj forum je besplatan nema ogrniceno koliko se moze stavljat u njega???tako??

Antony Kidis
16.4.2008, 16:13
Nema nikakvih ograničenja možes da praviš koliko hoćeš foruma.

Leviathan
17.4.2008, 2:30
ja sam sve forume pravio preko www.forumer.com, i zadovoljan sam :)

markozmaj
21.4.2008, 10:30
Ubedljivo se najbolje pokazao www.freeforums.org
forum je bio online skoro 2 god dok ga nisam ugasio!!!

RuleMaker
21.4.2008, 10:39
Svi ti "besplatni forumi" su unapred osuđeni na propast, znam milion takvih foruma a ni jedan nema stalne članove i nigde nema prave diskusije. Pored mnogobrojne i jake konkurencije treba baš imati jak forum da bi uspeo.

Antony Kidis
19.6.2008, 19:59
Sada ima i www.forumi.hr .:)

ACHTUNG
21.6.2008, 13:57
Besplatni forumi su dobri za "uigravanje", pravljenje neke seme rada buduceg foruma, za koji cete platiti hosting.

Posebno je dobar pocetnicima koji se plase da nesto "ne pokvare". :)
Ja sam bio jedan od njih, pa zato kazem... :kreza:

__UM__
21.6.2008, 23:31
Napravio sam svoj free forum i zanima me kako mogu da postavim neke pesme za download ?

VojaM
21.6.2008, 23:42
Forumi generalno nisu predviđeni za DL. Trebalo je da napraviš sajt u nekom CMS programu.

Za neke forumske pakete, doduše, razvijeni su plaginovi za DL, pa ti jedino ostaje da potražiš na Intrenetu da li za tvoj paket postoji tako nešto.

__UM__
23.6.2008, 22:40
Forumi generalno nisu predviđeni za DL. Trebalo je da napraviš sajt u nekom CMS programu.

Za neke forumske pakete, doduše, razvijeni su plaginovi za DL, pa ti jedino ostaje da potražiš na Intrenetu da li za tvoj paket postoji tako nešto.
Video sam da na forumima stavljaju neki link koj kada pritisnes otvara nov prozor u kome mozes da download-ujes ono sto si hteo.Kako to rade? :icon_scra

vladale
24.6.2008, 0:13
Video sam da na forumima stavljaju neki link koj kada pritisnes otvara nov prozor u kome mozes da download-ujes ono sto si hteo.Kako to rade? :icon_scra

Pa, sam Voja ti je dao odgovor. Neki forumi imaju posebne pluginove, tj. modove koje možeš da instaliraš na forum i tako napraviš poseban deo koji je predviđen za stvaranje Download baze. Tu mogućnost imaju skoro svi forumi, počev od onih plaćenih pa do besplatnih..

__UM__
25.6.2008, 23:53
Pa, sam Voja ti je dao odgovor. Neki forumi imaju posebne pluginove, tj. modove koje možeš da instaliraš na forum i tako napraviš poseban deo koji je predviđen za stvaranje Download baze. Tu mogućnost imaju skoro svi forumi, počev od onih plaćenih pa do besplatnih..
Dali mozes da mi objasnis kako da instaliram te plugin-ove i gde da ih nadjem?
Dali postoji neki drugi nacin ako nije moguce stvoriti download bazu ? ko npr. da uploadujem pesme na nekom sajtu a na forumu da ubacim u poruci samo link za download. dali je to moguce ?
I posto na forumu imam opciju da napravim HTML stranicu dali mogu tu da upload-ujem pesme s mog racunara i da tako omogucim download?:icon_scra

vladale
25.6.2008, 23:57
Dali mozes da mi objasnis kako da instaliram te plugin-ove i gde da ih nadjem?
Dali postoji neki drugi nacin ako nije moguce stvoriti download bazu ? ko npr. da uploadujem pesme na nekom sajtu a na forumu da ubacim u poruci samo link za download. dali je to moguce ?
I posto na forumu imam opciju da napravim HTML stranicu dali mogu tu da upload-ujem pesme s mog racunara i da tako omogucim download?:icon_scra

Možeš, za početak mi napiši koji forum koristiš.

__UM__
26.6.2008, 12:01
Možeš, za početak mi napiši koji forum koristiš.
Svoj forum sam napravio na sajtu www.forumotion.com (http://www.forumotion.com) i mislim da je phpBB2 forum.

vladale
28.6.2008, 12:34
Svoj forum sam napravio na sajtu www.forumotion.com (http://www.forumotion.com) i mislim da je phpBB2 forum.

Nažalost, na takvim besplatnim hostovima za forume nemaš mogućnost da se konektuješ na njihov server i da tako vršiš modifikaciju phpBB2 foruma, tako da je mogućnost dodavanja plugina onemogućena.

Antony Kidis
13.7.2008, 13:51
Upravo sam napravio sam svoj phpBB3 forum na www.forumotion.com. Dali mogu nekako da stavim muziku na sajt, tj. kad se ucita da pocne naka muzika. :)

www.sssr.forum.st

Antony Kidis
14.7.2008, 22:44
Ok, i sam vidim da ne moze. A moze li nekako da se napise nesto na portalu. :)

Half-Life boy
8.8.2008, 16:17
Moze da se ubaci muzika samo treba da dodas plug in samo ne znam kako se dodaje a ni ne mogu da nadjem taj za muziku. Pitacu druga koji je stavio na svoj forum pa kad mi odgovori napiascu ovde.

Moze svasta da se ubaci ali su potrebni plug-inovi...

Lich_king2
15.8.2008, 20:03
Ja koliko znam probao sam dosta tih foruma jedino je forummotion za pohvlau zato sto moze dosta toga zameniti plus ima lak korisnicki interfejs za pocetnike:Freddy:

Greko Darstiva
15.8.2008, 21:07
Mene zanima da li je ovaj www.forumotion.com (http://www.forumotion.com) potpuno besplatan.:)

HaveBreak
15.8.2008, 22:20
U potpunosti

Nemanja015
31.1.2009, 20:55
Koliko ja vidim samo se ja z*******m sa rucnim instaliranjem phpBB-a!