PDA

Prikaži potpunu verziju : Avatar


Bokile
5.12.2005, 14:09
Hocu da stavim sliku kod imena(avatara)ne bi bio veci od 15 kb.
da li je moguce da se i to namesti?
:confused:

VojaM
5.12.2005, 14:41
Hocu da stavim sliku kod imena(avatara)ne bi bio veci od 15 kb.
da li je moguce da se i to namesti?
:confused:
Za sada ne.

Bokile
5.12.2005, 18:50
zahvaljujem
sacekacemo:D

vladale
5.12.2005, 20:32
Bolje i da ga ne bude, bolje je ovako. Sto zbog dial-up korisnika, sto zbog preglednosti ovog foruma.

Elementarna Nepogoda
5.12.2005, 20:54
Stvarno, pa ja da sam napravio forum, prvo sto bih uradio to je omogucivanje sto bolje personalizacije korisnika (jer je forum upravo za njih i napravljen;) pa ljudi ne govore ni o kakvima naprednim opcijama, nego o AVATARU! Cak i amaterski forumi imaju vise opcija od vasega (avatar, potpis, menjanje boja...)

Mozda malo offtopic, ali da se nadovezem: stvar koja mi dosta smeta kod pisanja postova je jedan chekbox koji svaki put moram da pritisnem jer se ne momorise (za ubijanje smajlija:)

Da dodam jos nesto: mnogo bi pomoglo (narocito pocetnicima, kakvih je ovde ocigledno mnogo) da se naprave jos neki dugmici za vB kodove u editoru poruke (recimo za citat, slike, url itd.) i naravno tip za mouse over da se vidi cemu tacno sluzi i kako da se koristi.

Marko_L
5.12.2005, 21:09
Pa zato i jesu amaterski.Kako ozbiljno da shvatiš forum koji se šareni kao vašar ? Dakle, apsolutno protiv avatara.Kakva bre bolja presonalizacija.Pa imaš nick, a možeš da staviš ime prezime, godinu rođenja, svoj sajt, lični kontakt (MSN, Yahoo, ICQ...), pa šta ćeš personalnije od toga.Ako nekog zanima nešto vioše, neka šibne PP, pa nek se nađu negde (na nekom chatu recimo), pa nek razmene slike i avatare ako ih baš zanima.Zašto meni da učitava stranica 5 minuta zato što se neko nakanio da ispadne faca tako što će da okači sliku terminatora (kao što sam viđao po sajtovima) ? A i gde je tu personalizacija ? Ono kao, look at me, ja sam Švarci...Eventualno bi mogli da se dodaju potpisi, ali da se ograniče na nekih 100 karaktera pa se "personalizuj", šta god to značilo.

bojongo
5.12.2005, 21:13
Bolje bez avatara. Pa jel treba da se sarenimo k'o na vasaru !?

Elementarna Nepogoda
5.12.2005, 22:26
Pa zato i jesu amaterski.Kako ozbiljno da shvatiš forum koji se šareni kao vašar ? Dakle, apsolutno protiv avatara.Kakva bre bolja presonalizacija.Pa imaš nick, a možeš da staviš ime prezime, godinu rođenja, svoj sajt, lični kontakt (MSN, Yahoo, ICQ...), pa šta ćeš personalnije od toga.Ako nekog zanima nešto vioše, neka šibne PP, pa nek se nađu negde (na nekom chatu recimo), pa nek razmene slike i avatare ako ih baš zanima.Zašto meni da učitava stranica 5 minuta zato što se neko nakanio da ispadne faca tako što će da okači sliku terminatora (kao što sam viđao po sajtovima) ? A i gde je tu personalizacija ? Ono kao, look at me, ja sam Švarci...Eventualno bi mogli da se dodaju potpisi, ali da se ograniče na nekih 100 karaktera pa se "personalizuj", šta god to značilo.

Ne verujem da bi se korisnici foruma slozili sa tobom, kao prvo tvoj je izbor da li ces da imas avatar ili ne, kao drugo, sam si kriv kada izaberes avatar koji ti se sareni kao vasar. Nekima je dovoljna personalizacija da stave mesto i datum rodjenja, drugi zele vise opcija i tu opciju im treba pruziti (ako hoce da drze korak sa vremenom/konkurencijom/itd, a i onako kasne najmanje pola decenije za ostalima).

Dobra je ta personalizacija gde mozes da stavis Nick, pitam se sta bi bilo bez toga.

Lepo je Bokile2000 rekao za ogranicenje velicine avatara, tako da i korisnici sa 56k vezom mogu brzo da ucitaju stranu, sigurno niko nece da dozvoli slike od 1Mpix i nepregledni potpis od sest strana...

ZoNi
5.12.2005, 22:32
ja bih voleo avatare, jer se tako mnogo lakse prati rasprava...

doom_lord
5.12.2005, 22:35
Jos jedan glas protiv avatara, preglednost treba da bude na prvom mestu.

hacker_aca
5.12.2005, 22:51
I ja sam protiv avatara, ljepše je ovako.

Do@ OldSchool
5.12.2005, 23:25
Ja sam ZA AVATARE !

diablo_
5.12.2005, 23:29
Jeste to sve lepo.Preglednije bez avatara, ali je meni nekako preglednije sa avatarom.Ovako se ne zna ko je ko pa svaki cas moram da tumacim imena.

Marko_L
5.12.2005, 23:34
I šta ćeš da radiš ako se nekome digne da svaki čas menja avatare, ili mu se svidi tuđi pa ga postavi kao svoj ? I opet dolaziš na isto, a nick može biti samo jedan, nema tu šta da se tumači.

Chivan
5.12.2005, 23:47
Hmmm, kako da kažem:

Ovo ne vodi nikuda. Kao što je VojaM rekao, za sada nema avatara. I to je to.