PDA

Prikaži potpunu verziju : Dizajn sajta Sveta kompjutera


TheRevolucija
8.5.2011, 20:34
Pozdrav svim forumašima!

Pre svega, već dugi niz godina ne propuštam nijedan broj Sveta Kompjutera!
Objektivno, SK je najbolji domaći časopis u branši (mada, opet, objektivno, nije da ima neku konkurenciju :)).

Međutim, jedna stvar koja mi nije baš shvatljiva jeste dizajn samog sajta sk.rs.
Ljudi, on se nije menjao poslednjih... 10 godina? (ili, ne daj Bože, možda i više).

To je, em neshvatljivo, ali donekle i nedopustivo. Razumem da je kriza, da redakcija nije finansijski možda u najboljem stanju i tako dalje, ali opet. Bilo kakav dizajn bi bio bolji od ovog, kojeg je vreme pregazilo triput, i još nekoliko puta se vratilo da se pobrine da bude pregažen najozbiljnije! :).

Msm, da organizujete volontersku akciju, da se formira tim koji bi iz ljubavi, za džabe napravio sajt, imali biste nešto bolje nego što imate sada...

Eto, jedna prijateljska kritika, sa iskrenom željom da će se dizajn što je pre moguće promeniti!

federer
8.5.2011, 20:41
Pa vidiš kako recimo časopis BUG (po meni u rangu SKa) ima razvijen portal, na njemu stavljaju vijesti i sve to, pa onda informacije o časopisu, arhivu itd. Ovdje, sajt je jednostavan i star.

real022
8.5.2011, 21:20
Izgled sajta bi mogao da se promeni, ali forum ne pipajte !

TheRevolucija
8.5.2011, 21:57
Izgled sajta bi mogao da se promeni, ali forum ne pipajte !

Forum je super, kao i opšti dojam o njemu.
Čak i ovaj default vbulletin stil se nekako lepo uklapa!

Ali, glavni sajt je zaista, zaista loš. Bez ikakve zadnje namere to kažem, i verujem da malo ko može da ospori da je to istina.

Ne znam koliko je dozvoljeno reklamiranje stranih i domaćih sajtova, koji bi mogli da posluže kao uzor, ali ima ih podosta.
Naravno, ne kažem da SK treba da iskopira nečiji dizajn, jer je sk uvek bio svoj, i forsirao svoj stil... ali prosto neki trendovi na internetu se moraju pratiti.

Internet pruža ogromnu slobodu, i internet čitaocima se može ponuditi mnogo, a da ne bude na uštrb štampanog izdanja (i prihoda od istog).

CTOJAH
9.5.2011, 2:54
Ne mogu a da se ne umesam u ovu diskusiju.
Sta KONKRETNO ne valja sajtu ?
Neko je reko : arhaican ? - Pa sta ! I Koka Kola se ne menja 200 godina a prodaje se u 1 000 000 000 flasa godisnje.
Neko je reko : Meni se ne svidja ? I sta sad - treba da bude takav da bi se TEBI svideo ?!
Od sajta ovog tipa se trazi :
- azurnost (oko ovoga moze i te kako da se diskutira!)
- preglednost (sasvim je OK)
- ljubaznost sa korisnikom (user frendly interface)[takodje je OK]
- sredjenost (tu spada i "searchability)[isto dobar je]

Dajte deco budite ozbiljni - da cujemo konstruktivne kritike :dedica:

P.S. Ovim ne branim, nit' zastupam redakciju SK, vec samo se trudim da budem objektivan.

Bokile
9.5.2011, 8:25
Neko je reko : arhaican ? - Pa sta ! I Koka Kola se ne menja 200 godina a prodaje se u 1 000 000 000 flasa godisnje.

A ta ista flasa je imala 8 verzija,svaka verzija za svoju godinu,a sustina(ukus),se nije menjao,tako da ta tvoja stavka ne pije vodu...
http://popsop.com/wp-content/uploads/pearlfisher_jford_Cokebottle_chronology.jpg

ZoNi
9.5.2011, 9:28
forum je po pitanju izgleda kudikamo, recimo normalniji, u odnosu na glavni sajt.
Ok, ovo se slažem - izgled foruma, iako je veoma dosadan, zastareo i "nekompletan", ipak je PUNO bolji od izgleda samog sajta. Sajt je nepregledan, nije user-friendly, izgleda vrlo zastarelo (a tako ne bi trebao da izgleda sajt ozbiljnog IT časopisa).

zoran845
9.5.2011, 9:32
Retko ko kupuje "Koka-Kolu" zato što je očaran flašom u koju je strpana kao što i (valjda) retko ko normalan dolazi na ovaj (ili bilo koji drugi) forum da bi gledao lepe slike :eek:. Na forum se dolazi da čovek nešto PROČITA :icon_stud a to da na većini foruma (pa i na ovom, u poslednje vreme) nema bogzna šta (pametno, poučno, lepo i čitko napisano) da se pročita je mnogo veći problem od toga kako forum izgleda.

Sadržaj je bitniji od forme jer baba ostaje baba i kad je našminkate, obučete joj minić i popnete je na štikle. Tada se (gle ironije i tuge!) još više vidi da je baba.

allokin
9.5.2011, 9:51
Сајт не користим, а форум не пипајте.

TheRevolucija
9.5.2011, 10:05
Retko ko kupuje "Koka-Kolu" zato što je očaran flašom u koju je strpana kao što i (valjda) retko ko normalan dolazi na ovaj (ili bilo koji drugi) forum da bi gledao lepe slike :eek:. Na forum se dolazi da čovek nešto PROČITA :icon_stud a to da na većini foruma (pa i na ovom, u poslednje vreme) nema bogzna šta (pametno, poučno, lepo i čitko napisano) da se pročita je mnogo veći problem od toga kako forum izgleda.

Sadržaj je bitniji od forme jer baba ostaje baba i kad je našminkate, obučete joj minić i popnete je na štikle. Tada se (gle ironije i tuge!) još više vidi da je baba.

Zašto ljudi kupuju Coca Colu nije nimalo naivno pitanje :to_care: Mislim da je ponajmanje zbog ukusa, da se razumemo.

Što se sadržaja tiče, niko nije rekao da forma može da zameni sadržaj i da lep, pregledan i moderan sajt može da nadomesti nikakve tekstove.

Reč je o tome da sajt mora da se ažurira. Tehnologije se razvijaju, pojam vizuelnog se menja itd... A zaista, čini mi se da je sajt sk.rs ISTI poslednjih 10 godina (ili više) - bukvalno isti.

doctor
9.5.2011, 10:15
Da im je sajt ružan - ružan je brate, ali je funkcionalan, to stoji. Ipak, ja smatram da mu je ozbiljno potreban redizajn.

Evo, sad mi je sinulo u sećanju da je Voja spomenuo (kada je bio konkurs za novi baner) da će uskoro redizajn sajta... :opanachke Mislim da čekaju VB4 da sve uklope ;)

JohnnyNT
9.5.2011, 12:08
Meni se čini da je Voja rekao da već rade na redizajnu sajta (a možda se i varam).

todos
9.5.2011, 12:55
Sta mogu da promene?! Mozda boju! I B92 je promenio tj. redizajnirao sajt pa vecina ga je ispljuvala samo tako, medju njima i ja.
Evo recimo baner tj. vise njih na jednom mestu izgleda ko da su ga pravili desetogodisnjaci, pa eto zivimo i dalje pored njega takav kakav je.

ZoNi
9.5.2011, 14:08
Sta mogu da promene?! Mozda boju!
Ne, ovde treba promeniti sve... Sajt sada izgleda jednostavno potpuno prevaziđeno. Ne treba ga popravljati, nego napraviti ponovo od nule. E, sad - da li je to skupo? Da li je to izvodljivo u ovakvoj situaciji? To ja ne znam, pretpostavljam d ane bi bilo jednostavno, ali je svakako činjenica da danas sajt SKa izgleda zastarelo :(

Mario Pavićević
9.5.2011, 14:36
Na redizajnu sajta se radi. Sajt se radi interno tj. nece biti placen 25.000 evra firmi koja ce ga uraditi u naprednom programu CMS ;) Osoba koja je zaduzena za njega ima svoje svakodnevne obaveze u redakciji, krajnji rok za njegov zavrsetak ne postoji.

TheRevolucija
9.5.2011, 21:34
Sta mogu da promene?! Mozda boju! I B92 je promenio tj. redizajnirao sajt pa vecina ga je ispljuvala samo tako, medju njima i ja.
Evo recimo baner tj. vise njih na jednom mestu izgleda ko da su ga pravili desetogodisnjaci, pa eto zivimo i dalje pored njega takav kakav je.

Mozda se nekom svidja manje ili vise, ali daleko od toga da B92 ima los sajt. Cak stavise, kudikamo je bolji od sadasnjeg sajta SK-a.

Na redizajnu sajta se radi. Sajt se radi interno tj. nece biti placen 25.000 evra firmi koja ce ga uraditi u naprednom programu CMS ;) Osoba koja je zaduzena za njega ima svoje svakodnevne obaveze u redakciji, krajnji rok za njegov zavrsetak ne postoji.

Taman tih 25.000e sto ste ustedeli, kad se sajt pusti u promet, castite sve clanove foruma pivom :D.

Salu na stranu, drago mi je je novi sajt u povoju, i ne sumnjam da ce ispuniti standarde brenda Svet Kompjutera.

Levčanin
9.5.2011, 21:56
a šta ima da se vidi na sajtu? ja tamo i ne idem. lepo kupim svaki mesec SK i čitam... Sajt koristim jedino kada tražim nešto pa da ne preturam po brojevima od pre nekoliko godina lakše mi je naći na sajtu... Mislim da to treba da mu bude osnovna namena...

Što se tiče foruma , treba raditi samo na sadržaju pre svega... izgled, samo usputno šminkanje i to je to...

Equilibrium
11.5.2011, 16:25
Nego da pitam ja nesto, jel se planira neka akcija digitalizovanja starijih brojeva (ovih sto nemaju na sajtu od '80 i '90)?

To bi bilo stvarno lepo, mozete i da pojaate cenu casopisa taj mesec pa zaposlenima sto su digitalizovali podelite bonus :)

VojaM
11.5.2011, 22:59
Ne planira se, jer je digitalizacija tih brojeva već izvršena na jedini mogući način (pošto tada prelom nije bio elektronski) - skeniranjem, i to dobrovoljnim radom baš članova ovog foruma, o čemu postoji tema. Siguran sam da ćeš je lako pronaći.

Geomaster
12.5.2011, 17:34
Slažem se sa prvim postom, sajt je bogat sadržajem, to stoji, ali je ipak sâm izgled malo zastareo. Ne mora da se menja, nikom ne smeta, ali ne bi bilo loše neko malo osveženje u odnosu na ovaj statičan sajt (čist HTML bez dinamike, mada ko zna, ne fali mu ništa :D). Što se tiče redizajna, ovo što Voja kaže, zvuči kao da oluja to radi, a onda ne sumnjam da će ispasti odlično :)

PsyDuck
13.5.2011, 21:30
samom sajtu nisam pristupio preko dve godine... ako 'oćete - menjajte ga!
a forum - nemojte da dirate!!!

Dekip
19.5.2011, 21:07
И ја исто.
Верујем да имате податке о броју посета и да је тај број у огромној већини у корист форума.
А можда и грешим.

Spawn BG
20.5.2011, 18:25
a šta ima da se vidi na sajtu? ja tamo i ne idem. lepo kupim svaki mesec SK i čitam... Sajt koristim jedino kada tražim nešto pa da ne preturam po brojevima od pre nekoliko godina lakše mi je naći na sajtu... Mislim da to treba da mu bude osnovna namena...

Što se tiče foruma , treba raditi samo na sadržaju pre svega... izgled, samo usputno šminkanje i to je to...
+1 A i može da se ponese svuda :D

real022
20.5.2011, 22:13
Što se tiče foruma... izgled, samo usputno šminkanje i to je to...

Nope. Ni usputno šminkanje.

gerga
17.12.2011, 3:44
Ne mogu a da se ne umesam u ovu diskusiju.
Sta KONKRETNO ne valja sajtu ?
Neko je reko : arhaican ? - Pa sta ! I Koka Kola se ne menja 200 godina a prodaje se u 1 000 000 000 flasa godisnje.
Neko je reko : Meni se ne svidja ? I sta sad - treba da bude takav da bi se TEBI svideo ?!
Od sajta ovog tipa se trazi :
- azurnost (oko ovoga moze i te kako da se diskutira!)
- preglednost (sasvim je OK)
- ljubaznost sa korisnikom (user frendly interface)[takodje je OK]
- sredjenost (tu spada i "searchability)[isto dobar je]

Dajte deco budite ozbiljni - da cujemo konstruktivne kritike :dedica:

P.S. Ovim ne branim, nit' zastupam redakciju SK, vec samo se trudim da budem objektivan.

A i sadrzaj COCA-COLE i ukus se menjao. COCA u imenu potice od COKE biljke od koje se pravi kokain.

http://www.mondo.rs/s158829/Lifestyle/Kokain_se_vraca_u_koka-kolu.html

Bokile
17.12.2011, 11:51
Rece covek i ostade ziv.

wladimir98se
28.12.2011, 15:26
Da li neko od nadleznih moze da odgovori kada ce da proradi sajt Sveta kompjutera?

Eddy
28.12.2011, 16:28
Meni radi.

doctor
28.12.2011, 21:17
Ali nije apdejtovan 1000 godina :)

Eddy
28.12.2011, 21:19
A to je sasvim drugo pitanje.

PsyDuck
28.12.2011, 21:42
pored mase sajtova koji su u duhu WEB2 standarda - jako je lepo doći na ovaj forum koji smiri i opusti oči bez tri hiljade 'piju-piju' elemenata/momenata...

i sva sreća, nisu se pretvorili u neki tipa 'burek' ili 'mobilnisvet' koji su pretrpani reklamama...

pride - kapiram da opšte stanje foruma odgovara ljudima koji su na sporijim Net konekcijama, što je kapiram plus!

JohnnyNT
28.12.2011, 22:22
^ Ali ovde je reč o sajtu, čiji je izgled uopšte ne odgovara ugledu i statusu časopisa koji predstavlja.

wladimir98se
29.12.2011, 0:48
Ma sam sajt je dobar, brz i funkcionalan, jedino malo zastareo sto se tice dizajna. Kada sam pitao kada ce da proradi mislio sam na tu novu redizajniranu verziju koja se pravi. Bio bi to lep poklon za Novu godinu :)

Geomaster
29.12.2011, 1:32
Tako vam svega, ne dirajte sajt! Kad može Richard Stallman (http://stallman.org), možemo i mi!

EDIT: Sad tek vidim, redizajnirao čovek sajt, propade mi poređenje. Pu!
EDIT 2: U stvari i nije, poređenje ostaje.

Sceko
29.12.2011, 11:19
Ja mislim da bi i forum i sajt trebao lijepo da se uklopi...

Tacnije nesto kao whmcs.com

Cak i ne bi bilo lose da se napravi neka korisnicka zona gde ce moci da porucuju eto npr brojeve od 1 - 10 dajem primer. Odakle ce moci da salju clanke tj pisu za neki broj opis o nekoj igri, programu itd.

altec.gs
30.12.2011, 22:29
Sto se mene tice, ovaj dizajn je odlican. Bar sto se foruma tice. :dedica:
Sajt bi mogao biti malo novijeg izgleda. :a_whistli

Jedina stvar na forumu koju bi hteo da vidim je uvodjenje avatara. ;)

ZoNi
2.1.2012, 19:31
Ja postavio pitanje kad ce biti apdejtovan sajt - post mi je bio obrisan u roku "od odmah" :)

Eddy
2.1.2012, 19:39
Verujem da je iritirajuce skoro kao kad ti brises sopstvene postove na koje je odgovoreno.

doctor
3.1.2012, 0:07
Jedina stvar na forumu koju bi hteo da vidim je uvodjenje avatara. ;)
Započeću neki "fajt" ali imam pitanje: Zašto?
Forum je ovako baš neat and clean, pregledan, bez šarenih sličica na sve strane, samo username - i dosta je.

Geomaster
3.1.2012, 0:19
Ja mogu samo da kažem da mali avatari mogu samo da pomognu prilikom prepoznavanja. Koristeći onu skriptu sa jako skromnim brojem korisnika sa avatarima naučio sam da ih tako raspoznajem – dok skrolujem niz stranu, primetim avatar perifernim vidom i znam ko je to postovao, nije značajno ali pomaže, bar malo. Ništa previše bitno po mom mišljenju.

@doctor:
:a_bleh:

doctor
3.1.2012, 1:04
...primetim avatar perifernim vidom...
Ja sam naučio username tako da primećujem :D
Inače, avatari su po meni podnošljivi ako su malih dimenzija (48x48 ili tu negde...).

Belphegor
3.1.2012, 1:16
Ja mogu samo da kažem da mali avatari mogu samo da pomognu prilikom prepoznavanja. Koristeći onu skriptu sa jako skromnim brojem korisnika sa avatarima naučio sam da ih tako raspoznajem – dok skrolujem niz stranu, primetim avatar perifernim vidom i znam ko je to postovao, nije značajno ali pomaže, bar malo. Ništa previše bitno po mom mišljenju.

+1 What he said.

@doctor
:a_bleh:

PsyDuck
3.1.2012, 2:02
Ja mogu samo da kažem da mali avatari mogu samo da pomognu prilikom prepoznavanja. Koristeći onu skriptu sa jako skromnim brojem korisnika sa avatarima naučio sam da ih tako raspoznajem – dok skrolujem niz stranu, primetim avatar perifernim vidom i znam ko je to postovao, nije značajno ali pomaže, bar malo. Ništa previše bitno po mom mišljenju

pa isto to možeš i sa korisničkim imenima - krupna su i lepog/čitkog fonta...
znači ako u nizu imaš 'ZoNi, Eddy, doctor, Geomaster', a tražiš recimo Eddy-ja, periferni ti vid traži prvo slovo E... i samim tim pronalaziš Eddy-ja...
imena su krupna, dovoljno vidljiva i bla-bla..
bojim se da bi uvođenje avatara forum pretvorilo u preveliko šarenilo sa masom anim *.giff-ova i sl.
ili, još bolje - neka se baci na javno glasanje, ako se to već dovodi u pitanje 'avatari ili ne'.

doctor
3.1.2012, 2:09
+1 What he said.

@doctor
:a_bleh:

pa isto to možeš i sa korisničkim imenima - krupna su i lepog/čitkog fonta...
znači ako u nizu imaš 'ZoNi, Eddy, doctor, Geomaster', a tražiš recimo Eddy-ja, periferni ti vid traži prvo slovo E... i samim tim pronalaziš Eddy-ja...
imena su krupna, dovoljno vidljiva i bla-bla..
bojim se da bi uvođenje avatara forum pretvorilo u preveliko šarenilo sa masom anim *.giff-ova i sl.
ili, još bolje - neka se baci na javno glasanje, ako se to već dovodi u pitanje 'avatari ili ne'.

@Belphegor +1 what he said ^ :D

GoranSTX
3.1.2012, 9:41
Gospodo, nemojmo ponovo o tome, sve što je moglo biti rečeno na tu temu već je rečeno...

bacacar
3.1.2012, 9:51
Auh! Svake godine u isto vreme. Bas sam se pitao dal ce neko da zapocne bitku za avatare, kad eto ti ga! :kreza:

Sayonara
3.1.2012, 11:42
Dizajn je super , samo je forum postao veoma dosadan .

player1
3.1.2012, 12:16
Na kraju ce jos neko rezignirano da ode sa foruma... :kreza:

altec.gs
3.1.2012, 12:16
Započeću neki "fajt" ali imam pitanje: Zašto?
Forum je ovako baš neat and clean, pregledan, bez šarenih sličica na sve strane, samo username - i dosta je.

Zasto?!

Zato sto hocu da stavim neku sliku pored nick-a. Nikakav poseban razlog. :p

doctor
3.1.2012, 19:21
Zasto?!

Zato sto hocu da stavim neku sliku pored nick-a. Nikakav poseban razlog. :p
Not good enough :D
Nećem više na ovu temu da se lafim :)

ZoNi
3.1.2012, 20:42
Ja mogu samo da kažem da mali avatari mogu samo da pomognu prilikom prepoznavanja

Tacno :)

code master
4.8.2016, 17:48
Prosto je neverovatno koliko se diskusija vodi oko dizajna sajta i sve do danas i dalje je isto kao pre(barem ste se setili da uklonite onu patriotsku eskadrilu sto je postojala na sajtu jos od 99. godine). Ja i bilo ko ne moze da predpostavi sta se desava u redakciji i samoj kuci Politika ali iskreno za novi dizajn ni ne treba da se ulozi puno barem da bude u toku sa modernim trendovima, najtirazniji i najdugovecniji IT magazin to zasluzuje.

player1
4.8.2016, 18:58
Pa... ne vodi se 4 godine. Bar po poslednjoj poruci pre tvoje. :kreza:

code master
4.8.2016, 21:29
Pa... ne vodi se 4 godine. Bar po poslednjoj poruci pre tvoje. :kreza:

U sustini ocu da kazem od kad je tema otvorena nema nikakvih izmena samog sajta:opanachke.

CTOJAH
6.8.2016, 8:46
@code master
Konj koji dobija trku (najtirazniji i najdugovecniji IT magazin) se ne menja :dedica:

mvasic
6.8.2016, 13:50
Sta fali sajtu? Sve informacije na sred strane, uredno predstavljen novi broj, arhiva lako dostupna. Meni se svidja sto ne trpaju kojekakve ukrase. Lepo i pregledno.

ZoNi
8.8.2016, 21:20
Sta fali sajtu?
Sve mu fali - nepregledan je, izgleda nedostojno ozbiljnog IT magazina... Kao arhiva je još i solidan, ali je čudno da nema nikakve vesti, aktuelnosti i slično, što sada ima većina sajtova IT časopisa.

water wizard
8.8.2016, 21:33
državna firma...

igor7
10.8.2016, 10:35
Nije to nikakvo opravdanje sto je drzavna firma u pitanju. Svako normalan bi podrzao nesto sto mu moze biti od koristi a nista ga ne kosta, cak i u najdrzavnijim firmama u recimo, Svernoj Koreji. To je vise perverzija.

code master
10.8.2016, 12:05
Na redizajnu sajta se radi. Sajt se radi interno tj. nece biti placen 25.000 evra firmi koja ce ga uraditi u naprednom programu CMS ;) Osoba koja je zaduzena za njega ima svoje svakodnevne obaveze u redakciji, krajnji rok za njegov zavrsetak ne postoji.

U medjuvremenu:D.

http://i.imgur.com/hmoBz7r.jpg

galebns
10.8.2016, 15:26
Nije to nikakvo opravdanje sto je drzavna firma u pitanju. Svako normalan bi podrzao nesto sto mu moze biti od koristi a nista ga ne kosta, cak i u najdrzavnijim firmama u recimo, Svernoj Koreji. To je vise perverzija.

Vidi se da ne znas kako stvari funkcionisu u drzavnim firmama :) Sto bi rekli, tamo bi i normalan poludeo :D

oluja
11.8.2016, 13:26
Odgovor je kao po pravilu uvek najjednostavniji. Print je na prvom mestu a za sajt nas jednostavno nema dovoljno u redakciji da se ozbiljno pozabavimo sa njim pa se sve svodi na puko odrzavanje, a i to je sve veci problem... + svi problemi koji dolaze kad si deo drzavne firme... sve mora neko da odobri... :(
Kad budemo u mogucnosti sajt ce sigurno biti redizajniran do tada gledajte na njega kao na digitalnu arhivu ili kako god ga dozivljavate...

igor7
11.8.2016, 15:05
Ja se secam da su se ljudi svojevremeno dobrovoljno nudili da pomognu u redizajnu. Nema tu neke prevelike pameti. Baza postoji, samo se kreira front-end i resena stvar. Ne vise od 10 dana posla za nekoliko dobrih programera.

player1
11.8.2016, 15:54
Pa i jeste arhiva. Sajt je bukvalno iz proslog veka i kao takav arhiva kako je nekada izgledao web dizajn. :D

oluja
12.8.2016, 14:16
Ja se secam da su se ljudi svojevremeno dobrovoljno nudili da pomognu u redizajnu. Nema tu neke prevelike pameti. Baza postoji, samo se kreira front-end i resena stvar. Ne vise od 10 dana posla za nekoliko dobrih programera.

Cak je i to u drzavnoj firmi komplikovano...

sirNemanjapro
11.4.2018, 9:33
Nakon nekoliko minuta potrage za adekvatnom temom na forumu, nisam naleteo na nešto bolje od ove teme, tako da ću je "vaskrsnuti".

Žao mi je što je stari sajt SK zamenjen sa ovim nedovršenim WP blogom. Nadam se da ćete vratiti stari sajt ili barem da ćete omogućiti pristup starom sajtu kroz neki legacy url.

Neutrino
11.4.2018, 14:31
Nakon nekoliko minuta potrage za adekvatnom temom na forumu, nisam naleteo na nešto bolje od ove teme, tako da ću je "vaskrsnuti".

Žao mi je što je stari sajt SK zamenjen sa ovim nedovršenim WP blogom. Nadam se da ćete vratiti stari sajt ili barem da ćete omogućiti pristup starom sajtu kroz neki legacy url.Starom formatu sadržaja može da se pristupi u arhivi koja je bukvalno treći link u glavnoj navigaciji pri vrhu.

https://www.sk.rs/indexes/issues/skarhiva.html

Ko je baš nostalgičan pa hoće da vidi sve one "optimized for Internet Explorer 4.0" kukice i grafiku može da iskoristi Wayback machine (https://web.archive.org/web/*/www.sk.rs).

code master
5.11.2019, 20:24
Glavni sajt SK je izašao iz beta verzije koliko mogu da vidim, a izgleda da starih opisa igara više nije moguće čitati:(.

Dantheus
5.11.2019, 23:21
Sajt i dalje izgleda katastrofalno, ali kako misliš da se stari opisi igara ne mogu čitati? Ja koliko vidim čitav svet igara (odnosno rubrika test play) je dostupan na internetu.

code master
5.11.2019, 23:25
Moze se doci do Test Play ali ne kao pre.

CTOJAH
8.11.2019, 21:49
Moze se doci do Test Play ali ne kao pre.

Ja kliktao, kliktao, kliktao... ...i na kraju odustao :(
Gde je bre onaj mali prozorcic sa spiskom opisa igara podredjen po broju i godini :confused:

DeCoy
8.11.2019, 23:20
https://www.sk.rs/indexes/sections/op.html

https://www.sk.rs/indexes/sections/tt.html

ogisha
9.3.2020, 15:13
Ne znam koji su planovi redakcije sa Test Play rubrikom na novom sajtu SK ali čisto nekoliko komentara/sugestija, nakon nedelju dana intezivnog korišćenja novog dizajna sajta:

- vratiti oznaku za igru meseca. Nije big deal ali fino je izgledalo na starom dizajnu.
- nadam se da neće ubuduće postati praksa, kao što je iz meseca dec 2019 i jan 2020, da budu uklonjene "tehničke" informacije o igri na dnu opisa, uključujući i ocenu
- manje verovatno da će biti odrađeno (postoje i neke osnovne stvari koje sam pomenuo iznad koje ne bi bilo loše odraditi) ali - napraviti indeks igara i za novi dizajn, pošto je provera da li je neka starija igra bila opisana u SK, uz pomoć neke pretrage, postala gotovo nemoguća. Na starom dizajnu uz indeks igara je bilo kakva pretraga tog tipa završavana za svega par sekundi. Ok, još uvek je aktivan stari indeks igara do meseca 11/2019 ali ovo govorim u slučaju da on bude uklonjen, kao i zbog igara nastalih nakon 11/2019

ogisha
26.5.2021, 11:05
Navigacioni bar na mobilnoj verziji sajta stoji prikovan na 1/3 ekrana dok se sadržaj iza njega skroluje, i to traje već poprilično dugo... Mislim, zar nekom ne padne na pamet, hej, ovo štrči, daj da sredimo... I dalje mi nije jasna ovolika letargičnost, što za tavke stvari, što za ovaj raspali forum za koji treba tutorijal da bi otvorio topic ili postovao sliku.

Dekip
26.5.2021, 23:28
Više puta je bilo reči o forumu. Trebalo bi preći na moderniji forum. Ali ko to da uradi? Politiku ... baš. Ni mnogo bitnije stvari Politika ne izvršava.


Što se tiče otvaranja teme na ovom forumu, ako ti treba tutorijal, onda stvarno... I slike... Samo ubaciš link. Baš komplikovano. Ako si mislio da kačiš slike na forum, na taj način nepotrebno zatrpavaš server. Više puta je bila preporuka da se slike kače na neki hosting pa ovde samo likuju.

ogisha
27.5.2021, 10:01
Ne tražim tutorijal, ne shvataj bukvalno, al shvatio si poentu.

Laskaris
27.5.2021, 19:28
Ne kontam od cega se izdrzava benchmark forum? Platformu su promenili vec dva puta dok SK forum nije ni jednom. Bas toliko oglasa/banera nema ni tamo da bi se reklo da prihoduju od toga. A i ne prosjace za priloge tako da kapiram da novca imaju. Pokrivaju daleko veci broj tema, rekao bih i na nesto ozbiljniji nacin. SK forumu je fokus igracki deo i eventualno jos podforum o hardveru. Ostali delovi foruma bleje neposeceni, u nekim sobama nema ni najbeznacajnijeg posta mesecima. Na benchu ima puno podforuma koji su sasvim solidno poseceni i pokrivaju razne korisne teme, koje nisu iskljucivo vezane za IT (npr klimatizacija, grejanje itd). Ne znam kakav je njihov biznis model, ali izgleda mi uspesniji od ovog ovde, ako ga uopste ima. Mislim da je to steta jer SK forum ima jos uvek relativno brojnu i prilicno vernu publiku.
Ima misljenja da je forum kao nacin komunikacije zastareo. U tehnickom smislu je mozda i tako ali to ipak ostaje izuzetno brz i zgodan nacin komunikacije sa mnogo ljudi odjednom a da nije u realnom vremenu (chat princip) i gde ne spamuje nebrojena kolicina budaletina kao sto je to slucaj na drustvenim mrezama.

DeCoy
28.5.2021, 8:26
Benchmark je privatna kompanija, Svet Kompjutera (Politika) državna. 'nuf said...

Laskaris
28.5.2021, 9:12
Ni pod razno nije 'nuf said. Ima drzavnih kompanija koje posluju sasvim solidno. Nema puno a uglavnom i nisu ni orijentisane na profit (javna preduzeca i sl) ali ima. U Politici ali i u SK, cini mi se, postoji manjak volje da se forum pogura. Ako je mogao da se napravi ranije zasto sada ne moze da se odrzava? Da je tako kao sto ti tvrdis, ne bi foruma nikada ni bilo. SK je oduvek bio deo Politike i casopis je koji je bukvalno jedan od pionira digitalizacije i stare SFRJ ali i kasnije SRJ i Srbije. Znacaj i doprinos SK razvoju digitalne kulture u Srbiji, a usudjujem se reci i na Balkanu, su ne ogromni, vec nemerljivi.
Ako bench forum moze da ima biznis model koji daje pozitivan rezultat, ne vidim zasto SK forum, koji je takodje forum sa odredjenom tradicijom i trajanjem ne moze. Ko ima volju nadje nacin, ko je nema nadje izgovor.
Evo izvestaja o poslovanju Politike (https://www.belex.rs/trgovanje/informator/PLTK).
Nije to bas neka katastrofa za toliku firmu, negativni bilans nije brutalno veliki u odnosu na imovinu i poslovni potencijal. Svi stampani mediji prave gubitke u 21. veku. To sto se oni koriste kao sredstvo politicke propagande pa ih finansiraju zainteresovane strane i pokrivaju im gubitke radi potencijalnog politickog profita (uvaljivanje publici svoje politicke ili socijalne agende) je druga tema. Politika bi mogla polako da se pomera ka digitalnoj sferi, odrzavanje jednog foruma nije preveliki izdatak. A bio bi jos manji kada bi se teziste firme pomerilo blize digitalnim izdanjima.

water wizard
28.5.2021, 9:18
ja sam više za politiku "Ono što radi ne treba popravljati" ko zna ko bi dobio posao da to sklepa, jedno je kad radiš za privatnika pa ti visi nad glavom 24h dnevno a drugo je posao za državnu firmu gde se samo gleda koliki je moj deo...

Laskaris
28.5.2021, 9:34
Tom logikom ovog foruma ne bi ni bilo...

DeCoy
28.5.2021, 13:04
Forum je nastao u nekim boljim vremenima kada se za proslavu 20 godina časopisa zakupljivao paviljon Cvijeta Zuzorić, danas nema para ni za isplatu honorara...

voodoo_
28.5.2021, 13:21
Šta je tačno problem sa sadašnjim forumom (ne sajtom), ne računajući bagove npr. editovanje ćirilice? Brzo se otvara i troši malo protoka, što je za forumski softver samo plus (naročito jer često prilazim s telefona).

DeCoy
28.5.2021, 13:43
Nema avatare :D

voodoo_
28.5.2021, 13:47
Mislim da je to Voja svojevremeno planski isključio da forum ne bi bio vašar, ali onda nije do softvera :D

DeCoy
28.5.2021, 13:50
Navigacioni bar na mobilnoj verziji sajta stoji prikovan na 1/3 ekrana dok se sadržaj iza njega skroluje, i to traje već poprilično dugo... Mislim, zar nekom ne padne na pamet, hej, ovo štrči, daj da sredimo... I dalje mi nije jasna ovolika letargičnost, što za tavke stvari, što za ovaj raspali forum za koji treba tutorijal da bi otvorio topic ili postovao sliku.

Jel možeš da postaviš neki screenshot ovoga. Ja nemam nikakvih problema na telefonu, ni sa default ni sa mobile temom...

ogisha
28.5.2021, 20:26
^^ Popravljeno je, sad radi kako treba.

filpan
28.5.2021, 21:11
Ne bi' NISTA na ovom forumu menjao.

Laskaris
28.5.2021, 22:00
Ionako nema para za promene u ovom trenutku pa je forum sa te strane bezbedan :)
Meni se tema mnogo dopada, (pra)stari bench je imao lepu teget temu koje nema vise. Tada je bio na istoj platformi na kojoj je SK jos uvek. Da se stranice brzo ucitavaju je cinjenica i to je super.
Problema ima i kada se zeli editovati stranica koja nije pisana cirilicom. Prosto iskoci prazan prozor bez sadrzaja za editovanje. Naravno ne uvek, ne znam sta je uzrok tog problema. Mozda i neki latinicni kodni raspored, nem pojma. Po editovanju zna da se poremeti prored tj editor umetne prazne redove u poruku, uzrok takodje nepoznat.
Pucanje redirektovanja stranica je cesta pojava, pogotovo u velikim temama (Witcher 3 npr) gde se dosta poruka i pobrise. DeCoy za sada uspeva da pokrpi te problemcice, ali ne moze ih ni on srediti dok to neko ne prijavi.

doctor
7.6.2021, 16:23
Dvanaest godina sam na ovom forumu i ne bih menjao ništa. Jedina dobrodošla promena bi bila popravka tih bagova i ništa više.

filpan
7.6.2021, 20:27
Trin'est valjda, MAJKU MU

mvasic
7.6.2021, 20:58
Trin'est valjda, MAJKU MU

Ko zna šta se njemu izdešavalo za tih 13 godina, pa je izostavio poneku.

:kreza:

DeCoy
7.6.2021, 20:59
Možda je bio banovan na godinu dana...

doctor
7.6.2021, 21:43
Trin'est valjda, MAJKU MU

Trinest šefe u pravu si

Možda je bio banovan na godinu dana...

Nisam od te sorte nikad bio, čak i kad sam bio u najgorim pubertetlijskim danima :D

Dekip
8.6.2021, 16:19
ja sam više za politiku "Ono što radi ne treba popravljati" ko zna ko bi dobio posao da to sklepa, jedno je kad radiš za privatnika pa ti visi nad glavom 24h dnevno a drugo je posao za državnu firmu gde se samo gleda koliki je moj deo...

Teško da će se neko omasti u Politici od tog "dela"...

Forum je nastao u nekim boljim vremenima kada se za proslavu 20 godina časopisa zakupljivao paviljon Cvijeta Zuzorić, danas nema para ni za isplatu honorara...

Bližimo se 40-oj godišnjici. S obzirom na broj aktivnih članova redakcije i saradnika, proslava može da se održi i u liftu.
Ionako više ne radi nego što radi.

Svetislav
9.6.2021, 8:22
Dvanaest godina sam na ovom forumu i ne bih menjao ništa. Jedina dobrodošla promena bi bila popravka tih bagova i ništa više.
Takodje, navikli smo i ne treba menjati.

Dimo
9.6.2021, 14:46
Bližimo se 40-oj godišnjici. S obzirom na broj aktivnih članova redakcije i saradnika, proslava može da se održi i u liftu.
Za ekipu sa fotke spremajte poveći lift :D

https://imgur.com/lJ3xG1x

Neutrino
9.6.2021, 20:23
Za ekipu sa fotke spremajte poveći lift :D

https://imgur.com/lJ3xG1xSamo troje ljudi prepoznajem na ovoj slici: Miljković, Trajković i Stanković

dex3108
10.6.2021, 6:34
Po meni neke nove stvari koje bi dobro dosle forumu su vise embedding opcija (a ujedino I laksi embedding gdje se radi samo copy/paste linka), notifikacija kada ti neko citira post i auto-resize slika.

GoranSTX
10.6.2021, 9:21
Samo troje ljudi prepoznajem na ovoj slici: Miljković, Trajković i Stanković

A tu su još: Mihoković, Cvetković, Aleksić, Drašković, Partybreaker? (Andrejević, ako se ne varam? Prezime mi iscurelo iz sećanja) i moja malenkost...

Pa vi povezujte :D

filpan
10.6.2021, 9:27
Sto bi bilo lepo da se organizuje neki skup gde bi i verni clanovi foruma dosli da se druze

voodoo_
10.6.2021, 10:07
Može, izaberi dečiju igraonicu.

VlaK
10.6.2021, 21:39
Pre neki dom za penzionere. Možda neko i ostane tamo...

filpan
10.6.2021, 22:27
Dajte, sta ste malodusni. Hoce to s godinama.

Dekip
10.6.2021, 22:29
Pa nisu baš svi za penziju...

player1
10.6.2021, 23:58
Koliko se secam, nekada davno su i bila vidjanja.

DeCoy
11.6.2021, 1:34
Koliko se secam, nekada davno su i bila vidjanja.

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=35940
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=44289
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=60054

Oggy
11.6.2021, 1:45
Bila dok je Voja organizovao, sada nema ko :(

voodoo_
11.6.2021, 6:05
Dajte, sta ste malodusni. Hoce to s godinama.

Nisam malodušan nego bih stvarno poveo decu :kreza:

Neutrino
11.6.2021, 12:22
Nisam malodušan nego bih stvarno poveo decu :kreza:Ja sam komentar shvatio kao da su na forumu ostala samo deca pa da imaju gde prikladno da se sastanu :D

Dekip
11.6.2021, 21:10
Bojim se da nam je prosek godina ... neadekvatan za tu ustanovu. Možda mentalno. :rolleyes:

Laskaris
11.6.2021, 23:50
A ima li sanse da eksportujete spisak clanova sa godistima pa da sracunate prosecno? Tipujem da je prosek nesto preko 30 godina, a ako se racunaju samo aktivni clanovi verovatno i veci.

water wizard
12.6.2021, 0:12
važno je da se osećamo mlado, godine sam prestao da brojim posle 18

Aibo
12.6.2021, 15:59
U najboljim smo godinama, bez greške.

+1 za okupljanje inače. Samo, sve zovem po nickovima jer imena ovih dana memorišem tek iz 8-og puta. :kreza: