PDA

Prikaži potpunu verziju : Kompajleri


PeTkO
5.12.2005, 11:53
Da li neko moze da mi kaze gde mogu da skinem neki kompajler (bilo koji jezik) a da je velicine do 3MB:confused: :confused: :confused:

Brains
5.12.2005, 12:30
Da li neko moze da mi kaze gde mogu da skinem neki kompajler (bilo koji jezik) a da je velicine do 3MB:confused: :confused: :confused:

Kompajleri za Linux jos i mogu da se nadju u velicinama do 3MB, ali za windows je malo drugacija prica.
Ne znam zasto ti treba tako mali kompajler.
Za Win32 platforme imas na Borlandovom sajtu (http://www.borland.com/downloads/download_cbuilder.html) njihov free kompajler koji je 8.7 MB. Uglavnom ce ti se cifre i kretati preko 5-6 MB za kompajlere za Win. Ako ti bas treba mali kompajler (oba su velicine do 1 MB), imas za cisti DOS.
U pitanju je Turbo C i imas ga na http://www.pitt.edu/~stephenp/misc/downloadTC.html
ili Tubro Pascal sa http://bdn.borland.com/article/0,1410,20803,00.html

Oliver
21.12.2005, 21:01
Čuo sam da neki programi kompajlirani intelovim kompajlerom slabo rade na amd procesorima, jel ima neki hack, registry ili nešto slično što će da prevari program da misli da radi na intelu?
:worshippy :icon_lol: :icon_wink :icon_twis :icon_idea

voodoo_
21.12.2005, 21:28
To nije tačno.

diablo_
21.12.2005, 21:45
Da....

Bokile
22.12.2005, 1:03
Čuo sam da neki programi kompajlirani intelovim kompajlerom slabo rade na amd procesorima, jel ima neki hack, registry ili nešto slično što će da prevari program da misli da radi na intelu?
:worshippy :icon_lol: :icon_wink :icon_twis :icon_idea
Ovo je cista glupost,imam Borland-radi kod mene na Intelu i kod ortaka na AMD-u,zajedno radimo i menjamo fajlove i nema nikakvih problema...

Brains
22.12.2005, 2:41
Mozda si pogresio/lose cuo. Postoji nesto sto je slicno ovome. Naime, TurboPascal na novijim kompjuterima pravi lose EXE fajlove. (nije EXE los, vec ga novi procesori (bilo Intel, bilo AMD) lose "vare") Svaki put prijavi divison by zero gresku. Postoji TPPatch.exe koji resava ovaj problem.

Oliver
22.12.2005, 22:09
Čuo sam da neki programi kompajlirani intelovim kompajlerom slabo rade na amd procesorima, jel ima neki hack, registry ili nešto slično što će da prevari program da misli da radi na intelu?
:worshippy :icon_lol: :icon_wink :icon_twis :icon_idea
Ma ne, ja sam mislio na performanse,ne da loše rade, i pitao sam za hack a ne da li sam dobro čuo.
Na Intelovim kompajlerima

Kostarum Rex Persia
27.12.2005, 2:15
Dobro si čuo, stvarno Intelov kompajler u verziji 9.0 bolje radi na Intel procesorima, a namerno su ugradili neki kod tako da se programi na AMD platformi lošije kompajliraju.

M.Silenus
29.12.2005, 16:46
Probaj DevC++ ( ima i DevPascal ) sa
http://www.bloodshed.net/
samo sto imaju nekih desetak megabajta.

hacker_aca
9.1.2006, 4:24
Za Win32 platforme imas na Borlandovom sajtu (http://www.borland.com/downloads/download_cbuilder.html) njihov free kompajler koji je 8.7 MB.

Ja sam hteo da uzmem ovaj kompajler ali mi traži da se registrujem. Pošto ja nikad nisam siguran kad se registrujem negde, nisam hteo bez vas. Jel sigurno ovo, jel besplatna i registracija i da skinem ovaj kompajler? Proveo sam čitave praznike uzalud, ako nisam bar nešto počeo sa programiranjem. A samo mi treba još kompajler pa da počnem.

holodoc
9.1.2006, 5:02
A sad jedno pitanje. Zašto lepo ne "pozajmiš" neki programski paket tipa Visual Dev Studio 6 ili tako nešto. Dolaze na diskovima koji mogu sasvim lepo da se "pozajme" i u pitanju je kompletno rešenje.

Ne moraš da praviš sam make i konfiguracione fajlove, da radiš zasebno kompajliranje pa linkovanje i šta sve ne.

Ne vredi početi od najtežeg kad zalaziš u nešto novo.:icon_evil

hacker_aca
9.1.2006, 23:48
Pa zato što sam novi u ovom, ništa ne znam. Ovamo u knjigu, koju imam, piše prvo pravljenje koda, pa onda kompajliranje, i na kraju linkovanje. Pošto neznam ni kako se linkovanje radi, hteo sam da vas pitam kad dođem do toga (pošto nabavim kompajler, jel tako). Da se zna, knjiga je za C++, a ja imam ovaj Visual Studio .net kako su mi preporučili sa ovog foruma (vidi topic Koji C++? u ovoj sobi. A da "pozajmljujem", nemam odakle, jer je sada sve zatvoreno, kako zbog praznika, tako i zbog zabrane piraterije u CG.

Brains
11.1.2006, 14:22
Ja sam hteo da uzmem ovaj kompajler ali mi traži da se registrujem. Pošto ja nikad nisam siguran kad se registrujem negde, nisam hteo bez vas. Jel sigurno ovo, jel besplatna i registracija i da skinem ovaj kompajler? Proveo sam čitave praznike uzalud, ako nisam bar nešto počeo sa programiranjem. A samo mi treba još kompajler pa da počnem.
Potpuno je dzabe samo kompajler. Ona razvojna okruzenja se u stvari placaju. Trebalo bi cak i da mozes i prodavati svoje programe sa tim kompajlerom. Uostalom, procitaj jednom onaj EULA (End User Licence Agreement)

Brains
11.1.2006, 14:24
Ne moraš da praviš sam make i konfiguracione fajlove, da radiš zasebno kompajliranje pa linkovanje i šta sve ne.
Ne vredi početi od najtežeg kad zalaziš u nešto novo.:icon_evil
A sto bi morao i ovako... :D Borlandov se pokece sa:

bcc32 program.c ili bcc32 program.cpp

i on ti napravi program.exe. Sta li je tesko oko toga?