PDA

Prikaži potpunu verziju : Uninstall Rome:Total War-a


Dimo
6.8.2006, 21:20
Nema sanse da mogu da deinstaliram ovo.Uopste mi se ne pojavljuje na Add/Remove Programs u Control Panelu.Pokusao sam da je deinstaliram iz Start Menija,samo mi se se pokaze ono "This will guide you trough the rest of process...",ucita se i nista.Pokusao sam unistall i iz Safe Moda(ne pali) i sa ubacenim diskom igre,don't help.Ovo mi se prvi put desava sa bilo kojom igrom,u cemu je shit?

4th Dimension
6.8.2006, 21:27
Ako oćeš samo da ga makneš sa HD-a i ne namjeravaš da ga ponovo instaliraš u doglednoj budućnosti obriši ga iz Program Filesa. Ali ovo je samo poslednja opcija.

Mislim da postoji jedan alat za micanje toh zeznutih instalacija. Inače meni RTW nikada takav problem nije pravio.

Dimo
6.8.2006, 22:50
Mislis na folder iz Program Filesa?To mi ne bi nista znacilo,jer mi igra ostaje na hard disku,a brisem je upravo da bih oslobodio malo mjesta.Inace,ni mene nikad nije Rome pravio takve probleme,do sad sam ga 3-4 puta brisao i opet instalirao,evo sad mu je izgleda dosadilo brisanje...

4th Dimension
6.8.2006, 23:23
Kako i dalje bi ostao. Folder "C:\Program Files\Activision\Rome - Total War" je velik 2,90 GB tako ako samo njega obrišeš oslobađaš skoro 3GB. I obriši ga sa Shift+Del tako da ne ide u Recycle bin već se odma briše i tako dobijaš punih 2.9GB.
Naravno ako ikada ponovo ga budeš instalirao, može da dođe do problema jer će registry unosi tako ostati pa će moža instaler registrovati kao da je već instaliran.

alex92
6.8.2006, 23:38
Pa koliko ja znam RTW se veoma dugo brise samo meni nije bilo nikakvih problema.Jel si probao sa repairom pa onda remove ili neku reinastalaciju uradi probaj tako nesto da ga ponovo instaliras pa onda obrises a ako nece ne gine ti program files..:)

M1los
6.8.2006, 23:45
Po meni je RTW suviše dobra igra da bi bila obrisana. Zašto bi je brisao?:D

DeCoy
7.8.2006, 1:05
Windows-ov Add/Remove Programs je cisto s***e!
Koristi neki od pomocnih programa za deinstalaciju stvari sa sistema.Ja koristim Ace Utilities(bio je opis u jednom od ranijih brojeva SK),i veoma sam zadovoljan njim.
Meni se desilo da sam fizicki izbrisao expansion Barabarian Invasion za RTW.Kada sam ponovo hteo da ga instaliram,nikako nije hteo.Onda sam se setio sta sam uradio,deinstalirao sam ga iz Ace-a i ponovo bez problema instalirao.
Sta god da radis nemoj da samo izbrises folder gde si instalirao RTW,pravice ti ozbiljne probleme ako jednog dana ponovo budes hteo da instaliras istu igru!

Dimo
7.8.2006, 11:31
Pokusao sam sa Your Unistaller 2006,ali ne pomaze.Sad ozbiljno razmisljam da izbrisem taj folder iz Program Filesa pa sta bude,ne znam kako drugacije jer je nemam u Control Panelu?!Igru cu vjerovatno ponovo instalirati,ko zna kad,ali hocu vjerovatno,inace se ne bih ovoliko mislio...

@M1los Brisem je zbog manjka prostora na HD-u,ne bih da ne moram.

M1los
7.8.2006, 21:08
@ Dimo
Znam, znam, šalio sam se! :)

4th Dimension
7.8.2006, 21:40
Pa zar nemoreš da obrišeš nešto drugo. Npr Wondows. Štoćeti. Ionako je bagovit. A Rome je važniji :D Ali svejedno ćeš ga obrisat pre ili kasnije jer MTW2 dolazi.

Corwin
8.8.2006, 9:21
Kako i dalje bi ostao. Folder "C:\Program Files\Activision\Rome - Total War" je velik 2,90 GB tako ako samo njega obrišeš oslobađaš skoro 3GB. I obriši ga sa Shift+Del tako da ne ide u Recycle bin već se odma briše i tako dobijaš punih 2.9GB.
Naravno ako ikada ponovo ga budeš instalirao, može da dođe do problema jer će registry unosi tako ostati pa će moža instaler registrovati kao da je već instaliran.
Samo poslije ovoga očisti komp sa TuneUp 2006, trebalo bi da izbriše sve redžistrije koji ti više ne trebaju.
Takođe, ako već nijesi probao, ubaci CD od Rome i izaberi opciju uninstal.

Dimo
8.8.2006, 11:56
Samo poslije ovoga očisti komp sa TuneUp 2006, trebalo bi da izbriše sve redžistrije koji ti više ne trebaju.
Takođe, ako već nijesi probao, ubaci CD od Rome i izaberi opciju uninstal.
Pokusacu sa ovim kad se vratim iz Bijelog Polja,rodbina zove :)
A pokusao sam sa ubacenim CD-om,ali isto mi se pojavljuje kao kad pokusam da ga "mlatnem" iz Start menija.

Dimo
30.8.2006, 16:24
Nakon duzeg razmisljanja i prelamanja,obrisao sam folder iz Program Filesa,oslobodio nekoliko GB.Nadam se samo da necu dobiti zelju da ga instaliram ponovo u dogledno vrijeme :D

todos
28.9.2006, 16:06
Da ne otvaram novu temu uzgred ne mogu da ga instaliram javlja se isp1 pa isp2 itd.U cemu je problem.izvinjavam se Dimu zbog upada.

SFRJ-Forever [CG]
29.9.2006, 10:25
Nakon duzeg razmisljanja i prelamanja,obrisao sam folder iz Program Filesa,oslobodio nekoliko GB.Nadam se samo da necu dobiti zelju da ga instaliram ponovo u dogledno vrijeme :D

Hmmm, VELIIIIIKA greska, sve sto je bilo potrebno jeste da skines program CrapCleaner i da ga preko njega izbrises. Sada ne bi trebao da imas nekih problema ali ce ti igra i dalje biti u kompu.
Bez obzira, skini program i pokreni opciju Scan issues, tako bi trebao da maknes i zadnje ostatke igre.

Dimo
29.9.2006, 11:31
']Hmmm, VELIIIIIKA greska, sve sto je bilo potrebno jeste da skines program CrapCleaner i da ga preko njega izbrises. Sada ne bi trebao da imas nekih problema ali ce ti igra i dalje biti u kompu.
Bez obzira, skini program i pokreni opciju Scan issues, tako bi trebao da maknes i zadnje ostatke igre.
Imam odavno ovaj program,ali nikad nisam koristio ovu opciju.Skenirao sam sa Scan Issues i dobio gomilu fajlova i repova od kojih je sigurno makar 80% od Rome:TW-a :( Treba li da pritisnem ovo Fix Selected Issues da bih to makao,nemam zelju da to radim bez garancije da ce mi sistem biti ok,ipak je ovo petljanje sa registry-om.

SFRJ-Forever [CG]
29.9.2006, 16:31
Ja uvek picim sa fix all i nemam nikakvih problema, nikada ne radim backup.
Pici slobodno, nece biti problema.

Dimo
29.9.2006, 23:29
']Ja uvek picim sa fix all i nemam nikakvih problema, nikada ne radim backup.
Pici slobodno, nece biti problema.
Imam jos neke registry repove osim ovih od R:TW-a,da li da ih sve zvajznem ili samo R:TW?Valjda je sigurnije samo ovo drugo...

SFRJ-Forever [CG]
30.9.2006, 0:41
Meni je taj dio uvjek prazan, sve micem, nikada jos nisam imao problema.
Nece ti nista biti, ukoliko si zabrinut, uradi backup, ali nece biti nista, sigurno.

Dimo
1.10.2006, 12:15
Uradio sam kako si mi savjetovao,izbrisao sam ove ostatke R:TW-a i nije bilo nikakvih problema sa sistemom ili slicno.Thanks,man.

todos
4.10.2006, 22:25
Mogu li i ja da dobijem pomoc sa gore navedenim pitanjem u vezi instalacije TW?

Dimo
5.10.2006, 16:45
Mogu li i ja da dobijem pomoc sa gore navedenim pitanjem u vezi instalacije TW?
Vidi,ovo sad spada u nagadjanje jer prvi put cujem za takav problem,ali iz iskustva znam da se takvi problemi u toku instalacije javljaju zbog

1)izgrebanog/ostecenog CD-a(ili vise njih)
2)ili ako imas piratski disk,pa je nepotpuno razbijena zastitita.

Ovo je jedino sto mi pada na pamet brate,znam da sam imao slicnih problema sa Man Of Valor,pomogla mi je promjena CD-a(ali tek iz treceg puta).

todos
6.10.2006, 20:35
Vidi,ovo sad spada u nagadjanje jer prvi put cujem za takav problem,ali iz iskustva znam da se takvi problemi u toku instalacije javljaju zbog

1)izgrebanog/ostecenog CD-a(ili vise njih)
2)ili ako imas piratski disk,pa je nepotpuno razbijena zastitita.

Ovo je jedino sto mi pada na pamet brate,znam da sam imao slicnih problema sa Man Of Valor,pomogla mi je promjena CD-a(ali tek iz treceg puta).
Hvala na savetu pokusacu da dodjem do drugog diska.Ali ja sam uspeo da prebacim disk na HDD i to se javlja.Sta sad mislis ili mislite o ovome?:icon_stud

SFRJ-Forever [CG]
7.10.2006, 21:42
Pa daj nam vise detalja, sta kaze kada blokira, kakvu poruku izbaci, itd, itbl..

todos
10.10.2006, 22:01
Izbaci od prilike ovako:
-is 23.tmp has encouretend a problem and needs to closse.We are sory for tre inconvencience.
Zatim drugi red:
If you were in tme midlle de someting.Tme you were workings on might be lost.
Izvinjavam se na mogucoj gresci pri kucanju,ali molim pomoc windows je sp2.i solidna konfiguracija bazirana na amd i ati-ju.Ono is se stalno ponavlja sa drugim brojem ispred.

todos
17.10.2006, 14:41
Izbaci od prilike ovako:
-is 23.tmp has encouretend a problem and needs to closse.We are sory for tre inconvencience.
Zatim drugi red:
If you were in tme midlle de someting.Tme you were workings on might be lost.
Izvinjavam se na mogucoj gresci pri kucanju,ali molim pomoc windows je sp2.i solidna konfiguracija bazirana na amd i ati-ju.Ono is se stalno ponavlja sa drugim brojem ispred.
Da li neko moze da resi ovaj moj problem?Vuce se odavno.Znaci ne moze da se instalira igra,iako sam je prebacio na HDD.Javlja se gore navedeno.

kameni
17.10.2006, 15:34
Jesi probao na neki drugi racunar da je instaliras?
Mozda ti CD-rom neispravan.

todos
19.10.2006, 16:25
Jesi probao na neki drugi racunar da je instaliras?
Mozda ti CD-rom neispravan.
Druge stvari savrseno rade osim ove.Neznam da nije nesto u sistemu problem,sta mislite?

voodoo_
19.10.2006, 16:47
Ma to je InstallShield zabrljavio i sam sebi koraptovao fajlove. Čuva ih u \Program Files\Common Files\InstallShield i \Program Files\InstallShield Installation Information, ali šta konkretno odatle da obrišeš da bi problem nestao, ne znam.