PDA

Prikaži potpunu verziju : ADSL


alex92
3.8.2006, 21:38
Hteo bih da uzmem neki brz internet ADSL ili kablovski ali je problem sto nema ADSL ni kablovskog interneta tamo gde ja zivim.Uskoro se selim ali i tamo gde se selim mislim da nema u toj zgradi samo u nekoliko do nje da li mislite da mogu da se prikljucim kod njih u drugoj zgradi.I koliko bi ljudi trebalo da naruci brz internet da uvedu u toj zgradi ako zbog toga nije uveden.Help.:) Sta da radim???:confused:

3LANCER
3.8.2006, 23:05
ADSL bi trebalo da mozes da uvedes ako si na digitalnoj centrali, znam da ima sigurno bar jedan provajder koji pokriva Nis

Dekstr
4.8.2006, 1:45
pa ako je uvedena kablovska u toj zgradi trebalo bi da ima i net

Freško
4.8.2006, 1:57
Ljud vi definitivno niste upuceni u situaciju u gradu Nishu ! ja zivim na potezu izmedju duvanista i trosarine i nemam ni mogutnjost ni za Kablovski (sbb) niti za ADSL iako sam ISDN korisnik vec 2 godine ... jednostano kazu ADSL ne moze i to je to ja pitam kad ce da moze a oni meni nemamo pojma... bitno da komren i novo selo imaju ADSL ....:o .... U nishu se trenutno jedino prihvatljivo resenje Wireles internet trenuno imamo 2 kasvetna provajdera N+++t i M++++++s... kasvetniji je N. moje licno mislenje... pretplata se krece oko 1300 din za flat 128/64 .... samo sto je Wireles oprema Maslko skupacka kod jednih je 150 eurova a kod drugih je 200 eurova ali moze na 6 rata ... pa ko nemoze da doceka ADSL .....:dedica:

Bond_007
5.8.2006, 15:48
ti ako mozes skupi ekipu u kraju, vas 5-6, da podelite troskove za opremu i uzmite paket od 1Mbps i razdelite ga ruterom

Freško
5.8.2006, 16:45
ti ako mozes skupi ekipu u kraju, vas 5-6, da podelite troskove za opremu i uzmite paket od 1Mbps i razdelite ga ruterom

Niski provajderi o kojima sam pisao u postu #4 za novac koji sam naveo daju Wireles Rutere koji rade u klijent modu tako da kada vise komsija koji su delili troskove uzimaju internet nemoraju da zakupe recimo ~1mb vec svako do korisnika koji je nakacen na taj ruter preko svica kod provajdera uplacuuje onoliko koliko njemu odgovara a provajder ga na serveru poznaje po IP & MAC Adresi tako da korisnik dobija od provajdera ono sto je platio :) ja sam inace uzimmao opremu kod oba gore navedena provajdera i uvek sa komsilukom bas iz razloga smanjenja inicijalnih troskova za opremu trenutno nas ima 5oro na linksys ruteru i to radi sasvim ok :rolleyes:

PeTkO
5.8.2006, 16:52
Pa posto si veliki baksuz onda ces morati jos malo (jedno tri-cetiri) godine da gulis za 56k modemom.Jedino ako odlucis da kupis bezicni, ali mi se cini da je MALO VISE skupo!!!

Lord_Master
5.8.2006, 17:37
Nije Wirelles skup koliko je skup SAT :D. A za dial-up plati skoro istu cenu ko i za Wirelles a o5 su spore i dosadne linije :( .


Zato ako mozes uzmi Wirelles, kad nemas nista drugo u ponudi. O SATnet-u nemoj ni da razmisljs ;) ili se muci sa dial-up ili Wirelles :)!!!

Freško
5.8.2006, 22:56
Pa posto si veliki baksuz onda ces morati jos malo (jedno tri-cetiri) godine da gulis za 56k modemom.Jedino ako odlucis da kupis bezicni, ali mi se cini da je MALO VISE skupo!!!

Ni ja se nebih slozio sa tobom da je Wireles SKUP . Pa cak i ako platis opremu gotovini , a evo i zasto ... ako si na dialup-u placas i utrosene sate (flat) i telefonske inpulse .... a Wireles samo placas paket koji si odabrao (ja licno uzimam 128/64 Flat) on se hvata negde oko 1300 Din mesecno....Ja dok sam bio na ISDN internetu (dialup) trosio sam flat i meni je konstantno dolazio telefonski racun 2000 din pa nagore kad mi je jedanputa doslo da platim oko 4500 din tatko je teo da me stavi u top... moja sreca da sam zaposlen i primam platu tako da sam sam mogao da placam telefon....