PDA

Prikaži potpunu verziju : MKV u DVD?


viktors
2.4.2011, 18:35
Imam jedan .MKV film (2.18 GB), pa bih hteo da ga gledam na svom DVD-u, naravno uz kvalitet kao sto je i sad.

Koji mi program treba?
Koliko DVD diskova je potrebno? :confused:

voodoo_
2.4.2011, 18:52
http://www.dvdflick.net/download.php

viktors
2.4.2011, 20:56
Hvala za program, hoce li mi biti dovoljan 1 disk, po tvojoj proceni? :)

ilidan
2.4.2011, 21:25
Maksimalna rezolucija DVD-PAL formata je 720×576 tako da je 1 DVD disk za 1 film sasvim dovoljan. Jedino ako ti film traje više od 3 sata pa da ga radiš kao Dual-Layer.
Nego DVDFlick je bespaltan i jednostavan program, najjednostavniji za rad, ali ima jednu manu - koristi jednoprolaznu CBR kompresiju. Ovo i nije neki problem ako je film kratak (sat i po) ili se ne radi o akcionom filmu sa dosta jurnjave i eksplozija. U suprotnom, brze scene sa mnogo pokreta deluju kockasto.
U tom slučaju ti treba enkoder koji radi dvoprolaznu kompresiju jer dozvoljava veći bitrejt za takve scene. FAVC 1.07 koristi HC enkoder ili CCE ako imaš, i podržava dvoprolaznu kompresiju. Najbolji besplatni MPEG2 enkoder i gotovo je u rangu sa CCE SP2 koji važi za jedan od najboljih komrecijalnih enkodera. AVS2DVD je novije proizvodnje i radi isto što i FAVC.
Od plaćenih bi izdvojio ConvertXtoDVD 4 koji takođe podržava dvoprolaznu kompresiju i kreira mnogo lepše menije od prethodna dva.

viktors
3.4.2011, 2:38
Dobro da si mi pomenuo to, film je ustvari Goodfellas - 720p BluRay - nHD - x264.

Pokusacu da nadjem neke od ovih programa, dok jos nisam krenuo da prebacujem to, ako imate jos neke sugestije, recite dok nije kasno :):n_klanja:

ilidan
3.4.2011, 12:19
Imaj na umu da ce ti bilo koji program koji konvertuje u DVD Video smanjiti rezoluciju na 720x576. To je ogranicenje DVD standarda ali i tvog DVD plejera.
Ni AVI (Divx) rezolucije vece od 720x576 nece raditi na tvom DVD plejeru (ako podrzava AVI)

raider357
4.4.2011, 20:30
Poslušaj ilidana, ConvertXtoDVD 4 je najbolji program za kreiranje DVD filmova.
Izguglaj malo, može da se nađe na svakom ćošku, zadnja verzija je 4.1.12.352.