PDA

Prikaži potpunu verziju : Codegen 400w i neke druge sitnice


Mean_Machine
2.8.2006, 0:11
Sempron 2800+ (mozda 3000+) AM2
MSI ili Asus ili Gigabyte AM2 550 ploca
1GB 667 NCP ili Kingmax
LG DVD player(sa starog kompa)
Seagate 80GB
Gainward 7600GS DDR3
Kuciste: Codegen Briza 400W
cifra (sada) oko 450 evra
To bi bila moja buduca konfa kada zavrsim sa ispitama iz druge godine.
To ce biti oktobar mesec.
Na kompu hocu da rostiljam, dugo sam bez dobre konfe za to.

1.Imate neki bolji predlog a da ne probije 450 evra koji je cak i sada preko dozvoljenog limita:D ?

2.Brine me codegen napajanje od 400W. Kakvo je?
Planiram da malo klokujem procesor(MALO) i graficku(MALO) pa koliki klok da ocekujem a da masina radi stabilno.
Inace mozda cu kupiti kroz godinu dana neki Coolermaster.
Uzeo bih ja CoolerMaster na 380W ali uz Brizu ide i napajanje, a Briza jedino kuciste koje mi se dopada od jeftinih,a ne bacaju mi se pare.

A da prodacu stari komp i kupiti APC filter napona jer kod mene u Zemunu je napon uzasan.

Myloz
2.8.2006, 0:20
Uzmi napajanje koje ce da kosta min.50 evra inace ce racunar prilicno da bude nestabilan.Tvoja konfiguracije je dosta "zeljna" struje pa ako oces da joj obezbedis siguran i stabilan rad uzmi npr. chieftec 400W.

Mean_Machine
2.8.2006, 0:25
Uzmi napajanje koje ce da kosta min.50 evra inace ce racunar prilicno da bude nestabilan.Tvoja konfiguracije je dosta "zeljna" struje pa ako oces da joj obezbedis siguran i stabilan rad uzmi npr. chieftec 400W.

Pa realnih 400W je potrebno za 7900GT i jace graficke. Koliko sam upoznat Sempron ne trosi mnogo. A bogami ne daje mi se 50 evra za napajanje, toliko bih dao ako uzimam 7900GT i neki dual core CPU.Najdalje sto bih isao je Coolermaster od 380W.A sta da radim sa 400W Codegen?
A da serija 7 ne bi trebalo da jede mnogo struje.

Garson
2.8.2006, 0:29
Zaboravi za Codegen kucishte, uzmi ASUS TA210 sa ASUS (pravih) 360W napajanjem.Cena im je ista a ASUS je bolji, pogotovu napajanje.
http://www.asus.com/products4.aspx?l1=7&l2=37&l3=94&model=87&modelmenu=1

Mean_Machine
2.8.2006, 0:35
Zaboravi za Codegen kucishte, uzmi ASUS TA210 sa ASUS (pravih) 360W napajanjem.Cena im je ista a ASUS je bolji, pogotovu napajanje.
http://www.asus.com/products4.aspx?l1=7&l2=37&l3=94&model=87&modelmenu=1
Ma ljudi meni se svidja kako Briza izgleda. Druga opcija mi je bila Asus TA-210 sa Coolermasterom od 380W ali Briza lepsa na oko. Ako negde ima Briza bez napajanja posaljite mi na privatnu poruku.

Garson
2.8.2006, 0:40
Kako 'ocesh.Ali shta ti vredi lepota kad je kucishte loshe.

Mean_Machine
2.8.2006, 0:45
Kako 'ocesh.Ali shta ti vredi lepota kad je kucishte loshe.

Cekaj jel konstrukcija kucista losa ili samo napajanje?
Ma na kraju krajeva pogledacu kada budem isao kod prodavaca.

Garson
2.8.2006, 1:21
Cekaj jel konstrukcija kucista losa ili samo napajanje?
Ma na kraju krajeva pogledacu kada budem isao kod prodavaca.
Imao sam prilike da ga dobro pogledam.Naravno , napajanje je shit mada je bolje od onih najgorih kineza.Kvalitet plastike je takodje njesra kao i zavrshna obrada ,limarija moze da prodje.

mad_skillz
2.8.2006, 1:59
poslushaj garsona i uzmi ta210 i asus 360w , bice ti do dovoljno a i kucisthe je potpuno u redu...

Eddie
2.8.2006, 2:19
Ma nije ni Codegen tako los.Ja imam od 400W koje gura AMD64 3000,DFI maticnu,512 ram (za sada),1xHDD,6600GT,2 coolera na kucistu.Sve besprekorno radi i kada je procesor nasviran na 2430MHz.
Trazio sam jaci ali ih tada nije bilo,sada ima da se kupe od 470W za oko 3500 dinara.U stvari trazio sam da kupim stvarno extra napajanje ali nisam nasao nista blizu,ma zadovoljan sam i ovim za sada:D Kucista su im lepa na oko,ne znam za izradu.

Mean_Machine
2.8.2006, 9:37
Uzecu Chieftec DG-01 BDU ili Asus TA-250 sa coolermasterom od 380W(konstantnih 350W)
Kostace me 20 evra vise.Valjda kada budem kupovao u oktobru neka komponente ce biti jeftinije pa cu negde namaci tih 20 evra.
Nego kakvo je napajanje:
PSU Cooler Master Extreme Power 380W OEM (RS-380-PMSPO) kosta 30evra?
Jel 350W(posto sam negde video da toliko garantovano isporucuje) dovoljno za moj komp.

Atila
2.8.2006, 10:12
Jel 350W(posto sam negde video da toliko garantovano isporucuje) dovoljno za moj komp.
И више него довољно :)

Garson
2.8.2006, 14:10
Uzecu Chieftec DG-01 BDU ili Asus TA-250 sa coolermasterom od 380W(konstantnih 350W)
Kostace me 20 evra vise.Valjda kada budem kupovao u oktobru neka komponente ce biti jeftinije pa cu negde namaci tih 20 evra.
Nego kakvo je napajanje:
PSU Cooler Master Extreme Power 380W OEM (RS-380-PMSPO) kosta 30evra?
Jel 350W(posto sam negde video da toliko garantovano isporucuje) dovoljno za moj komp.
Shto bi uzimao ASUS+ Cooler Master 380W kad mozesh da uzmesh ASUS kucishte sa ASUS 360W (Active PFC) koje ima pravih 360W dok pomenuti CM ima, cini mi se, pravih 300W i Passive PFC, zbog cega si i vishe greje a i ventilator mu je mnogo bucan, pa se mnogi zale na to i menjaju fabricki ventilator za neki tishi.Cak i da CM ima 350W moje mishljenje je da je ASUS-ovo napajanje bolje.

Mean_Machine
2.8.2006, 14:48
Shto bi uzimao ASUS+ Cooler Master 380W kad mozesh da uzmesh ASUS kucishte sa ASUS 360W (Active PFC) koje ima pravih 360W dok pomenuti CM ima, cini mi se, pravih 300W i Passive PFC, zbog cega si i vishe greje a i ventilator mu je mnogo bucan, pa se mnogi zale na to i menjaju fabricki ventilator za neki tishi.Cak i da CM ima 350W moje mishljenje je da je ASUS-ovo napajanje bolje.

Ma u ponudi ima samo Asusovo kuciste bez napajanja.Doduse verujem da moze da nabavi sa Asusovim napajanjem.Koliko kosta Asus TA-250 sa Asus 360W?
Hocu TA-250 jer me vratanca na kucistima nerviraju.

Garson
2.8.2006, 15:14
Ma u ponudi ima samo Asusovo kuciste bez napajanja.Doduse verujem da moze da nabavi sa Asusovim napajanjem.Koliko kosta Asus TA-250 sa Asus 360W?
Hocu TA-250 jer me vratanca na kucistima nerviraju.
Mislim da koshta isto kao i 210, tj, neshto manje od 60e (toliko sam ja platio TA-211 sa ASUS napajanjem pre godinu dana).

Myloz
2.8.2006, 21:02
Ja ne znam sta je vama.Dvoumite se izmedju nekih tamo napajanja i kucista,ma uzmi chieftec i ne brini.

mad_skillz
3.8.2006, 3:22
Ja ne znam sta je vama.Dvoumite se izmedju nekih tamo napajanja i kucista,ma uzmi chieftec i ne brini.
e vidish to je problem kao i na primer kod kingstona za memorije , shto kod nas svi ljudi , dobro ne svi moja greshka , ali vecina kad ih pitash kucishte :chieftec , ram:kingston , realno ja ne volim chieftec ali na stranu to ,svi uzimaju dotichnog jer je najcheshce izgovarano ime(moj najbolji drugar je zivi primer , 2 dana me ubedjuje kako je chieftec tata za "tamo neki" Lian Li), niko ne zna za neshto drugo , idite malo na strane sajtove i pogledajte kakva sva bolesna kucishta mogu da se priushte za relativno malo novca, toga naravno kod nas nema , ali ako bi neko npr. dao 120 evra za chieftec za te pare moze da uzme azdahu vani , sad ce svi skochiti sa izjavama da toga kod nas nema , ali ako se potrudimo malo do toga se moze doci.Ista je potpuno situacija i sa napajanjima ovde je malo ko chuo za neshto tipa enermax ili tagan , svi su samo za chieftec ili CM...prosto mi dodje da:n-cc2: :n-cc2: nadam se da nisam previshe smorio sa ovim..

Myloz
3.8.2006, 3:42
e vidish to je problem kao i na primer kod kingstona za memorije , shto kod nas svi ljudi , dobro ne svi moja greshka , ali vecina kad ih pitash kucishte :chieftec , ram:kingston , realno ja ne volim chieftec ali na stranu to ,svi uzimaju dotichnog jer je najcheshce izgovarano ime(moj najbolji drugar je zivi primer , 2 dana me ubedjuje kako je chieftec tata za "tamo neki" Lian Li), niko ne zna za neshto drugo , idite malo na strane sajtove i pogledajte kakva sva bolesna kucishta mogu da se priushte za relativno malo novca, toga naravno kod nas nema , ali ako bi neko npr. dao 120 evra za chieftec za te pare moze da uzme azdahu vani , sad ce svi skochiti sa izjavama da toga kod nas nema , ali ako se potrudimo malo do toga se moze doci.Ista je potpuno situacija i sa napajanjima ovde je malo ko chuo za neshto tipa enermax ili tagan , svi su samo za chieftec ili CM...prosto mi dodje da:n-cc2: :n-cc2: nadam se da nisam previshe smorio sa ovim..
Dobro nisi previse ali ja(ovo govorim zato sto uvek prvo polazim od sebe)kad uzimam nesto to mora da bude kavalitetno i najbolje a ako ne najbolje bar da bude pri vrhu a evo zasto.
Igraju vam se igrice a pozurili ste sa kompjuterom i niste dali nesto preterano mnogo para i sta se desava, comp se resetuje,trokira,blokira,secka...
A da ste malo sacekali i prikupili vise para toga verovatno ne bi bilo.
Zato kazem strpi se,skupi pare,uzmi kvalitetno i SIGURNO.

marko3581
3.8.2006, 3:49
Oko napajanja treba da povedes racuna i na amperazu.Cini mi se da a ASUS 360w iusporucuje na 12v-18A,dok CM na 12v isporucuje 15A.To ce ti znaciti ako odlucis da kloknes GPU(mozda razlika od 3A i nije nesto ali,je ipak razlika).Verovatno su jacine struje i na 3.3v i 5v na strani ASUSA.Zakljucak je logican,ASUS 360w je bolji izbor(mada sam ja ljubitelj CM-a).

Mean_Machine
3.8.2006, 23:49
Oko napajanja treba da povedes racuna i na amperazu.Cini mi se da a ASUS 360w iusporucuje na 12v-18A,dok CM na 12v isporucuje 15A.To ce ti znaciti ako odlucis da kloknes GPU(mozda razlika od 3A i nije nesto ali,je ipak razlika).Verovatno su jacine struje i na 3.3v i 5v na strani ASUSA.Zakljucak je logican,ASUS 360w je bolji izbor(mada sam ja ljubitelj CM-a).

Pa prvo sam hteo Asus sa Asus-ovim napajanjem (ipak je Asus asus :) )
Ali u ponudi imaju samo Asusova kucista bez napajanje (verujem da moze da nabavi i sa napajanjem).

A bogme kod nas je izbor nije los ali je za nas to skupo ima i Tagan, Enermax, Anteca ali su cene za nas standard velike, eventualno ako bih kupovao neku konfu za 1000evra razmislio bih o napajanju od preko 100 evra.

mad_skillz
4.8.2006, 1:47
Pa prvo sam hteo Asus sa Asus-ovim napajanjem (ipak je Asus asus :) )

eto opet shta je taj marketing...

Rocker
6.8.2006, 0:26
Ne znam zašto više nema Cooler Masterovih Extreme Power napajanja od 430W?:confused: Ja sam moje kupio prošle godine i ne oseća mašinu. Ima aktivnu PFC zaštitu, ventilator je promenjljive brzine (termalna sonda zaista savršeno obavlja posao) i nikad nije previše bučan. Sad viđam samo ova od 380W. Bezveze:rolleyes:

mad_skillz
6.8.2006, 1:42
Da ne otvaram novu temu , kad smo vec kod napajanja , ako neko ima LC Power 550W , na koliko vam se vrti fan?Meni na 1.2k, chini mi se da je to malo...da ne tripujem ja mozda...

Mean_Machine
6.8.2006, 11:29
Da ne otvaram novu temu , kad smo vec kod napajanja , ako neko ima LC Power 550W , na koliko vam se vrti fan?Meni na 1.2k, chini mi se da je to malo...da ne tripujem ja mozda...

Kakava su LC napajanja?

Atila
6.8.2006, 16:56
Kakava su LC napajanja?
Ако поредиш са ''кунг-фу'' свакако много боље, оно напајање сигурно нема 550W, ал' за те паре најјаче што можеш да добијеш је CHIEFTEC 400W, а ја не верујем да је он јачи.

Mean_Machine
6.8.2006, 23:44
E narode odustao sam od Codegen brize jer sam video na netu fotke iz blizine i plastika je vrlo jeftina za kuciste od 50evra :mad: .
Najverovatnije cu uzeti Chieftec BG-02 (crno) sa 350W napajanjem. Video sam na netu karakteristike i vise sam nego zadovoljan.Cena je oko 70evra.
Mozete da zatvorite temu.

voodoo_
8.8.2006, 13:52
Imam ja Codegen 400W i skroz je OK... fine je težine, pozadi je rešetka umesto proreza "u krug", odozdo je veliki ventilator, sve radi lepo da kucnem u drvo (Sempron 2800+ itd.)
Doduše kupljeno je odvojeno a ne u sastavu kućišta

PAIN
8.8.2006, 15:28
Ja sam isto takvo dobio uz kuciste.Vrsi posao ali bogami menjam ga uskoro.

mad_skillz
8.8.2006, 17:08
niko da mi odgovori za fan....:)

Garson
9.8.2006, 2:02
Ne znam zašto više nema Cooler Masterovih Extreme Power napajanja od 430W?:confused: Ja sam moje kupio prošle godine i ne oseća mašinu. Ima aktivnu PFC zaštitu, ventilator je promenjljive brzine (termalna sonda zaista savršeno obavlja posao) i nikad nije previše bučan. Sad viđam samo ova od 380W. Bezveze:rolleyes:
Koliko znam ima passive PFC, ne active.Serija Real Power ima active PFC.

Rocker
9.8.2006, 2:23
Koliko znam ima passive PFC, ne active.Serija Real Power ima active PFC.
Ja sam tako video. Ima model sa passive i active a na mom napajanju (i kutiji) piše active PFC

mad_skillz
9.8.2006, 17:15
E narode odustao sam od Codegen brize jer sam video na netu fotke iz blizine i plastika je vrlo jeftina za kuciste od 50evra :mad: .
Najverovatnije cu uzeti Chieftec BG-02 (crno) sa 350W napajanjem. Video sam na netu karakteristike i vise sam nego zadovoljan.Cena je oko 70evra.
Mozete da zatvorite temu.
mislim da je mnogo da dash 70 evra za napajanje od 350W , kad za te pare mozesh da uzmesh nekog vrh Cooler Master-a ili taj LC koji je oko 55..

PAIN
9.8.2006, 20:07
U pitanju je kuciste sa napajanjem, sledeci put procitaj pazljivije;) .

Garson
9.8.2006, 21:10
Ja za malo vece pare uvek preporucujem Chenbro Gaming Bomb (38e)+LC Power 550W (50e) shto jeste malo vishe od pomenutih 70e za Chiefteca ali su i kucishte i napajanje bolji tako da vredi dati josh malo para.

mad_skillz
10.8.2006, 1:15
Ja za malo vece pare uvek preporucujem Chenbro Gaming Bomb (38e)+LC Power 550W (50e) shto jeste malo vishe od pomenutih 70e za Chiefteca ali su i kucishte i napajanje bolji tako da vredi dati josh malo para.
taj kombo vredi svaki dinar...evo jedan pic kucishta i napajanja :)2754

2755

Mean_Machine
12.8.2006, 22:30
Odlucio sam se za Codegen 6218 sa LC Power 6420G 420W.To ce me sve kostati oko 55evra.

http://www.codegenworld.com/admin/product_20/pic_max/b_277.jpg
Ne izgleda lose, svidja mi se sto je celo crno. Tesko je 7kg znaci debeo lim :D kartice se montiraju bez srafova ali optika ne :( .
Ima mesto i na vrhu kucista za vetilator.