PDA

Prikaži potpunu verziju : Raid on Bungeling Bay


Lord Boron
8.3.2011, 12:20
Jos jedna od mojih omiljenih igara iz perioda C64. Pretrazio sam forume i video sam da se ova igra pojavila u kvizu, ali nista vise od toga, pa sam mislio da bi bilo lepo podeliti vise detalja sa ljudim.

Ova igra je cuvena iz vise razloga:

1. Ovo je prva igra koju je napravio Will Wright.
2. Programirana je tako da se protivnicka infrastruktura sama razvija vremenom.
3. Imala je minimapu (iako su je neke igre imala tada, ova je bila neverovatno usavrsena.
4. Programiranje ove igre je navelo Wright-a da pocne da programira Sim City.

Cilj same igre je unistiti 6 fabrika na 6 ostvra pre nego sto Bungeling Empire izgradi super oruzije i pokori Zemlju. To se mora raditi veoma brzo. Krece se sa nosacha aviona koji je ujedno i baza za celu misiju. Povremeno ce nosac biti napadnut i potrebno ga je zastiti. Ako se fabrike zapostave, vremenom ce poceti da grade sve vise i vise zastite (AA topove, tenkove, i same lovce koji ce vas presretati), a takodje je pozeljno unistavati i transportne brodove koji se krecu izmedju ostvra.

Prva verzija je pravljena za C64 i izdata je 1984. Kasnije su usledili portovi na NES i MSX 1985. NES verzija iako ima lepsu grafiku, bar sto se ostrva tice, nema minimapu i poprilicno je inferiorna naspram C64 verzije.

Igru karakterise skoro potpuno odsustvo muzike.

Evo kako je to ozgledalo:

AZUi_EEMwRQ

Willy
11.3.2011, 20:46
Jao poznato mi je ovo sa nekog starog kompleta, neka kaseta sa temom helikopteri. Jako me je zabavljala igra, iako nisam bas sto posto skontao sta treba sve da radim :)

Svaka cast, ovo je bas opskuritetno a kvalitetno!

Patton
12.3.2011, 11:14
sKeelD1VmnA

Meni je bio simpatican i intro... pa evo video da pogledate kako je to izgledalo. Inace sam obozavao Broderbund Software zbog tada moje omiljene igre Castles Of Dr. Creep; mada nisam znao da je Will Wright radio igru i posle toga napravio Sim City. A grafika u ovoj igri totalno podseca na Sim City na debeljku.

U gornjem opisu, a i u gornjem gameplayu fali jos hint da mozete bombardovati brod koji prave zlikovci i tako oduziti njegovu izgradnju. Mozete naravno bombardovati i svoj nosac. Meni je omiljena varijanta bila da kada me napucaju i krenem da se obrusavam, da padnem na neku fabriku ili neprijateljski brod koji od moje eksplozije biva takodje unisten. Sjajna igra.

Lord Boron
13.3.2011, 2:20
Meni je bio simpatican i intro... pa evo video da pogledate kako je to izgledalo. Inace sam obozavao Broderbund Software zbog tada moje omiljene igre Castles Of Dr. Creep; mada nisam znao da je Will Wright radio igru i posle toga napravio Sim City. A grafika u ovoj igri totalno podseca na Sim City na debeljku.

U gornjem opisu, a i u gornjem gameplayu fali jos hint da mozete bombardovati brod koji prave zlikovci i tako oduziti njegovu izgradnju. Mozete naravno bombardovati i svoj nosac. Meni je omiljena varijanta bila da kada me napucaju i krenem da se obrusavam, da padnem na neku fabriku ili neprijateljski brod koji od moje eksplozije biva takodje unisten. Sjajna igra.

Da brod moze da se unistiva, to sam zaboravio da napomenem. U introu pise da je pravio Will Wright :) Izjavio je da je neverovatno uzivao dok je pisao rutine za iscrtavanje puteva i cele infrastrukture. Posle je razmisljao da sigurno nije jedini koji voli da gradi citave komplekse ili gradove i poceo je da programira Sim City :)