PDA

Prikaži potpunu verziju : Pravim kuću - softver za dizajniranje enterijera i eksterijera kuće


zaphod
29.7.2006, 15:27
Trebalo bi da nacrtam kuću koju uskoro počinjem da pravim ali sam se posvadjao sa crtanjem još odavno.Neću još angažovati arhitekte jer ne znam još ni sam šta bi tačno želeo...

Treba mi pomoć u vidu nekog programa za dizajniranje enterijera i exterijera kuće koga bi običan smrtnik mogao da koristi i otprilike sazna šta bi mu odgovaralo...nisam pro a nisam ni totalni amater sa tim programima,mogao bi da se snadjem.Ali to bi morala da bude neka light varijanta čisto da arhitekte znaju šta tačno ja hoću.Postoji li takav softver uopšte???

Ako postoji molim vas recite mi,treba mi!!!

Unapred hvala...

Snipe
29.7.2006, 16:01
Nisam bas najbolje skontao sta si hteo da kazes sa "da nacrtam kucu" ali probaj Interior Designer 7.0 inace kucu moze i Auto CAD da ti nacrta.

P.S-Malo Google-a moze pomoci.

Poz...

Lord
29.7.2006, 18:23
ArchiCAD?

zaphod
29.7.2006, 18:45
mislio sam da napravim kompletnu 3d vizualizaciju kuće baš kakve ja hoću.
pa i mislio sam da auto CAD to mozhe ali ja nemam 3 blage kako se on koristi,niti sam ga ikada video u životu...trebalo bi mi nešto što se lakše koristi...uh...voleo bi da umem tačno da objasnim...

ali uglavnom trebao mi je savet koji software bi zadovoljio moje potrebe

P.S-Malo Google-a moze pomoci.

verujem ali ne znam ništa o takvoj vrsti programa pa sam mislio da prvo pitam stručnjake na tu temu ovde!!!

M.Silenus
29.7.2006, 21:09
Kad smo kod Googla ... Sketch Up (http://sketchup.google.com/) možda?

Marko_L
29.7.2006, 21:11
3D Home Architect.

ATI`
29.7.2006, 21:49
u mom gradu sve arhitekte koriste ArchiCad :dedica:

3dM@niak
30.7.2006, 23:52
znash shta, teshko mozes da odradish ceo stan u nekom 3d programu, ako nemash bar malo (a pozeljno malo vise) iskustva...
kolko sam razumeo, stvarno ces da zidas kucu?
bolje onda mozda da angazujes nekoga ko se time bavi da ti to odradi....

zaphod
2.8.2006, 8:31
Stvarno ću da zidam kuću!
Planirao sam za tri četiri godine,za mene je to uskoro,pošto još uvek ne znam kako bi ona izgledala...mislim imam odprilike ideju u glavi ali moram nekako da je materijalizujem...pa da odredim koliko mi chega treba od materijala i tako to...pa da skupim dovoljno keša...pa da nađem plac...ovo je suvi pochetak i setio sam se da mogu uz pomoć nekog programa to i da napravim...e sad ako ne mogu ja bez iskustva to da sredim onda ću angažovati nekoga sigurno,ali onda teško njemu pošto ni ja ne znam tačno šta hoću...to je kuća zaboga ja bi trebalo tu da živim nije to baš lako smisliti za dva dana...ako se slažeš samnom

Skinuo sam sketch up...i nije baš lako kako sam mislio...ima on i video tutorijale i sve to ali treba mi vremena da ga skontam...nisam baš siguran da ga imam dovoljno...

Probaću još sa 3D Home Architect...čitao sam opis u SK i deluje mi kao da je pravljen baš za one sa manje iskustva...samo još ne znam gde da ga nabavim

Dovoljno bi mi bilo da tačno smislim šta hoću,to bar nekako napravim i uradio sam dovoljno da odredim šta ću i kako ću dalje...

Uglavnom,hvala vam na predlozima...

bobi
2.8.2006, 9:15
Vidi... bez obzira znao ti da baratas nekim programom ili ne, neces moci da upalis program i napravis lepu kucu, ukoliko nemas reference.
Cak i ljudi koji se profesionalno bave archi cad-om imaju slicice po kojima rade.

Moj ti je predlog da iseces bostan, sednes za neki drveni astal sa drustvom i uradis pocetne reference. One uopste ne moraju da budu savrsene, vec na pocetku mogu da imaju samo pocetnu osnovu. Gde su vrata, prozori, kolika ce kvadratura soba da bude. Znaci samo najosnovnije zvrljaj dok imas inspiracije. I tako sednes nekoliko puta (i pojedes nekoliko bostana :) ) razradjujes ideju dok ne budes imao u glavi 3D osnovu same kuce.

Nabavis onda 3D home architetect (probao sam ga odavno i vrlo je jednostavan, a opet dobar jer ces moci i namestaj da radis) i nacrtas kucu.

galebns
2.8.2006, 12:04
Vidi... bez obzira znao ti da baratas nekim programom ili ne, neces moci da upalis program i napravis lepu kucu, ukoliko nemas reference.
Cak i ljudi koji se profesionalno bave archi cad-om imaju slicice po kojima rade.

Moj ti je predlog da iseces bostan, sednes za neki drveni astal sa drustvom i uradis pocetne reference. One uopste ne moraju da budu savrsene, vec na pocetku mogu da imaju samo pocetnu osnovu. Gde su vrata, prozori, kolika ce kvadratura soba da bude. Znaci samo najosnovnije zvrljaj dok imas inspiracije. I tako sednes nekoliko puta (i pojedes nekoliko bostana :) ) razradjujes ideju dok ne budes imao u glavi 3D osnovu same kuce.

Nabavis onda 3D home architetect (probao sam ga odavno i vrlo je jednostavan, a opet dobar jer ces moci i namestaj da radis) i nacrtas kucu.

Nisam siguran ali mislim da u 3D Home Architect-u ima mogucnost da izracunas i troskove materijala...

Mario Pavićević
14.7.2007, 11:31
Proslo je puno vremena od kako je ovde pisano ali u svakom slucaju nece skoditi da iznesem moje misljenje od Interior Designer-u kao programu koji je ponudjen od clane nekih clanova.Sam program je vise orejentisan americkom trzistu ali se moze lako koristiti i u nasim prostorima.Po defaultu se sve meri u inch-ima pa je jelte potrebno prebaciti merne jedinice na metre i to bi bilo otprilike to sto se tice podesavanja.Pocinje se naravno od temelja i postavljanja zidova.Kod zidova treba obratiti paznju da ne mozete stavljati proizvoljnu debljinu zida vec imate predefinisane izbore(unutrasnji drveni,puna cigla...).Mozete birati visinu plafona,graditi vise spratova,podrume i to je otprilike to od grube gradnje.Prozore i vrata lepite na zidove i mozete stavljati proizvoljne dimenzije kao i smer otvaranja i naravno tip i izgled vrata.Svi materijali se mogu imortovati iz slika pa ako necega nema u bazi mozete ga sa lakocom ubaciti.Vodovodnih i elektro instalacija u programu nema vec mozete samo postavljati uticnice,prekidace,svetla,lavaboe,cesme...Postavlj anje namestaja se vrsi odabirom predefinisanog namestaja iz baze objekata i istom se promene dimenzije i to je cela prica.Sama baza objekata je pristojna i moze se lepo iskoristiti.Recimo postavi se kabinet i na njega stavimo sudoperu iznad cesmu,sve se da lako uklopiti i naravno unesemo dimenzije objekata po uzoru na one koje zelimo da kupimo.

Mario Pavićević
14.7.2007, 11:40
Sve to mozemo raditi iz "plan" rezima gde vidimo sve nacrtano kao kod aritekte ili iz 3D rezima gde se kao u igrici mozemo kretati po kuci koju smo napravili,pomerati stvari,ubacivati nove i slicno.Jedna mana je malo sporiji rendering pri kretanju jer program ne korisiti napredne mogucnosti 3D graficke akceleracije.Interesantno je da se moze napraviti AVI fajl kretanja kroz kucu pa je interesantno ukoliko nekome zelite da pokazete sta ste uradili bez potrebe da ulazite u program ili da ga ponesete kod majstora i na njegovom racunaru pokazete sta zelite da vam napravi.U sustini program je napravljen za malo manje zahtevne korisnike koji zele da vide da li je njihova ideja funkcionalna a ne za arhitekte.Iako bi predefinisane objekte mnogi smatrali manom ona je spas za ljude koji nisu vicni crtanju i projektovanju i uz malcice truda mozemo dobiti rezultate koji su veoma nalik onome sto smo u svojoj glavi zamslili.Mala napomena:kao sto mu i ime govori program je namenjen dizajnu enterijera tako da pravljenje basti,prilaza i ostalih objekata oko kuce u njemu ne mozete da radite.