PDA

Prikaži potpunu verziju : cudan overclok Intel-a 805


hektor
29.7.2006, 12:58
Mozda sam previse bio u AMD svetu, pa mi sve ovo deluje cudno!
Uzeo sam Intel 805 D i maticnu Asus p5pl2 kao i 1GB GEIL DDR2 533 i GF7600gs.
Sve radi savrseno, ali kad podignem magistralu sa 133 na 166MHz, sve opet
radi bez greske (FEAR, Oblivion, Maya....),medjutim desava se nesto veoooma cudno!
Naime kad zelim da restartujem racunar, on krene da se restartuje i zatim se ugasi??!?!
Posle par sekundi SAM se ukljuci i nastavi normalno sa podizanjem Windowsa ?!?!

Da li je ovo neka Intel-ova zastita od overklokovanja ili sta ?
Zna li neko o cemu se radi ?

Jel' moguce menjati multiplikator (meni se cini da je zakljucan)

---

Rocker
29.7.2006, 17:44
Jel' moguce menjati multiplikator (meni se cini da je zakljucan)

---
Množilac nije moguće menjati na Intelovim procesorima. A za ovaj restart stvarno ne znam šta da ti kažem!:confused: Probaj da ne restartuješ mašinu često ili koristi reset taster.

Eni
29.7.2006, 18:33
Množilac nije moguće menjati na Intelovim procesorima. A za ovaj restart stvarno ne znam šta da ti kažem!:confused: Probaj da ne restartuješ mašinu često ili koristi reset taster.

Korišćenje reset tastera pod windowsom dovodi do... :boodala: pre ili kasnije... Jednostavno je - vrati na default, pa ako se nastavi.... a ako prekine... :dedica:

Brane
29.7.2006, 20:10
Mnozilac moze da se menja samo na Extreme Edition procesorima iz Intela A ovo je neka gadna boljka ovde se niko nije zalio da mu se to desava i ja sam digao magistralu ali se ipak ne restartuje mozda je do ploce ????

hektor
30.7.2006, 18:50
A ovo je neka gadna boljka ovde se niko nije zalio da mu se to desava i ja sam digao magistralu ali se ipak ne restartuje mozda je do ploce ????

Evo kontaktirao sam par ljudi sa Benchmarka, i jedan "nesretnik" ima takodje istu plocu sa ISTIM problemom. Cak sa na netu kasnije video kako se mnogi zale.......
Znaci problem je definitivno u ploci.

Koju plocu bi ste mi preporucili (da podrzava 805 D) i koja je u nekom rangu 70-100e, koja je solidna za o/c
---

Brane
30.7.2006, 20:08
Iskreno ja imam Gigabyte plocu sa istim cip setom i odlicno se klokuje znaci ako zelis mozes uzeti cena joj je trenutno nesto ispod 100 evra za nekih 15 evra vise imas takodje istog proizvodjaca ali sa 945P verzijom cip-seta dakle podrska i za DDR2-667MHz i za magistralu na 1066MHz ako ti ovo nije bitno uzmi PL varijantu 533MHZ memorije i maksimalno 800MHz magistrale a sobzirom da imas 805D bice ti dosta i 945PL eto moj savet naravno poslusaj jos nekog!!!!! I raspitaj se da nije mozda neki drugi problem naprimer sa BIOS-om ????

VojaM
31.7.2006, 13:05
@Hektor
Ako sve uvek proradi kako treba posle tih nekoliko sekundi zastoja, ne vidim što bi se ti uzbudjivao zbog takvog čudnog resetovanja. Osim, naravno, što te štrecne ;)

Proveri da li ti je ploča upotrebljiva i sa takvim ponašanjem, da se ne bi akao i gnjavio sa ponovnom zamenom ploče ako to nije neophodno.

ivke76
31.7.2006, 18:33
to je "problem" sa asusom meni isto to radi na p5wd2 ploci kad predjem 250fsb (200 def 920d) to se moze resiti relativno jednostavnim modom grafitnom olovkom (istom metodom se resava i poznati undervolting problem na mojoj ploci) mada ako nema problema u radu cuti i vozi ja sam ovo tek skoro provalio posto komp resetujem samo kad win to trazi