PDA

Prikaži potpunu verziju : Moj web browser u C#


Bozidar
28.2.2011, 18:50
Pozdrav ljudi

Pocetnik sam u programerstvu i pre neki dan sam poceo da radim svoj web browser u c#.Uspeo sam da ga donekle razradim i ako je ogoljen do krajnjih granica, radi.Ima osnovne funkcije tipa back,forward,refresh i search.

Sledece sto bih voleo da uradim (ali ne znam) jeste da ubacim homepage a zatim i nesto slozenije,za sada samo homepage.

Voleo bih ako bi neko mogao da mi pojasni kako bih to mogao da uradim.

Hvala:):):)

Ivan-94
1.3.2011, 0:32
Uh kako ne volim ove web browser-e....:)
A za homepage nista nije komplikovano, samo stavi u Load event-u nesto tipa:

webBrowser.Navigate("neki sajt");

E sad ako hoces da korisnik sam namesta homepage, mozes da iskoristis settings (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa730869(v=vs.80).aspx).

Geomaster
1.3.2011, 18:31
Pozdrav ljudi

Pocetnik sam u programerstvu i pre neki dan sam poceo da radim svoj web browser u c#.Uspeo sam da ga donekle razradim i ako je ogoljen do krajnjih granica, radi.Ima osnovne funkcije tipa back,forward,refresh i search.
Ne razumem. Pišeš web browser iako si početnik? Ima tu mnogo posla, počev od implementacije HTTP protokola, preko layout engine-a, script parsera i dobrim UI-jem, kao i optimizacija. Ako si apsolutni početnik, ne možeš da kreneš sa web browserom.

Što se tiče homepage-a, snimi u neki config fajl URL home-a, i učitaj ga kada se otvori program ili klikne na 'home' dugme.

I da, tvoj browser radi i prikazuje sajtove? Jesi li radio sâm ili po nekom tutorijalu? Malo mi je čudno da apsolutni početnik u programiranju napravi svoj funkcionalan web browser, posebno ne za nekoliko dana (pogledaj koliko je dugo razvijana Mozilla, verovatno im je trebalo nekoliko meseci samo da dobiju osnovni output iz Gecko-a).

irreal
1.3.2011, 20:35
Geomaster, ne znam da li si sarkastican ili ozbiljan, al ako je ovo drugo, objasnjenje je da kada pocetnici kazu da prave svoj web browser ustvari stavljaju internet explorer kontrolu za prikazivanje stranica u svoju formu, a onda naredjaju 3-4 dugmeta cije klikove povezu sa metodama internetexplorer kontrole za forward,back,refresh itd.

Mozemo mi do prekosutra da tvrdimo da to nije browser vec host internetexplorer engine-a a oni ce do prekosutra da dolaze i da govore "napravio sam web browser".

Sta ces...

Geomaster
1.3.2011, 22:04
Geomaster, ne znam da li si sarkastican ili ozbiljan, al ako je ovo drugo, objasnjenje je da kada pocetnici kazu da prave svoj web browser ustvari stavljaju internet explorer kontrolu za prikazivanje stranica u svoju formu, a onda naredjaju 3-4 dugmeta cije klikove povezu sa metodama internetexplorer kontrole za forward,back,refresh itd.

Mozemo mi do prekosutra da tvrdimo da to nije browser vec host internetexplorer engine-a a oni ce do prekosutra da dolaze i da govore "napravio sam web browser".

Sta ces...
Ma 'de sarkastičan... Nego kad reče čovek da piše web browser, ja računam da je web browser–web browser, ccc šta napraviše te kontrole od ljudi :D Mada sećam se da se ta Internet explorer kontrola pojavljivala u nekom tlb-u i za VB6 tako da se to vuče odavno, al' mene izgleda pregazilo vreme :(

Todors
2.3.2011, 10:27
Eto čist dokaz da je .NET postao čudo. Da i mali mogu da budu veliki. :)

el_corona
2.3.2011, 11:52
...stavljaju internet explorer kontrolu za prikazivanje stranica u svoju formu...

+1

@Todors

.NET, je buducnost kako kazu pojedinci, ja ga mrzim zbog odredjenih zavisnosti koje korisnik mora da ima da bi pokretao aplikaciju pisanu u .NET-u.