PDA

Prikaži potpunu verziju : Wine i instalacija igre sa iso fajlova


grim
18.2.2011, 17:59
Pokusavam ceo dan da istaliram Disciples 2. E sad igru imam na 2 iso fajla. Probao sam da ih mountujem preko AcetoneISO programa, ali nece da ih mountuje i izbacuje poruku "NOTE: it is NOT possible to mount multi-sector images.", sta god to znacilo. Probao sam da mountujem ove iso fajlove preko mount -o loop komande, i to je ok, pokrenem instalaciju, kopiranje pocne, ali ne mogu nikako da "ubacim drugi cd". Ako probam da umount - ujem prvi iso fajl, prijavljuje mi gresku i nece da ga izbaci, verovatno zato sto wine koristi fajlove. Probao sam da raspakujem sadrzaj oba iso fajla u jedan direktorijum i da pokrenem odatle instalaciju, ali opet mi trazi drugi cd. Pokusavao sam i da preko winecfg - a menjam putanje za uredjaje ( kartica "Drives" u winecfg ) u trenutku kada treba da promenim cd ali nece ni tako. Dali se neko sretao sa ovim problemom, i kako ga resiti.

ivance95
18.2.2011, 18:35
Najbolje instaliraj na windowsu, pa prekopiraj u linux.:ciao:

grim
18.2.2011, 18:39
Nemam Windows, samo Linux.

Neky
18.2.2011, 19:25
Napraviš 2 direktorijuma i u svaki montiraš po jedan .iso fajl -o loop metodom. U winecfg pokreneš automatsku detekciju drajvova, ako ne prepozna dodaj putanje automatski. Kad igra zatraži CD2 ti "pokaži" na putanju do direktorijuma gde je montiran ISO broj 2. Po logici bi trebalo da radi.

Kopiranje igre sa Windowsa ne mora da radi. Mnogo toga ne bude instalirano tamo gde je instalirana igra - zato ih i instaliramo, a ne kopiramo.

grim
18.2.2011, 20:23
Problem je u tome sto instalacija trazi da "drugi cd" a u mom slucaju iso fajl, ubacis u isti "cd rom" sa koga si pokrenuo instalaciju. Nema mogucnosti da se bira drugi "uredjaj" .

Neky
18.2.2011, 20:39
A kako startuješ instalaciju? Fajl menadžerom klikneš na .exe fajl, ili iz terminala pređeš u /neki/mount/point i uradiš "wine Setup.exe" .

Negde sam pročitao, mada nisam ručno probao da treba da odradiš naredbu kao:

wine /neki/mount/point/Setup.exe

a ne ovako:

cd /neki (no pun intended :P )
cd mount
cd point
wine Setup.exe

Ne znam da li sam bio jasan; instalaciju pokreni preko terminala iz recimo svog home direktorijuma, ne iz direktorijuma gde je montiran .iso fajl.

blast beat
18.2.2011, 21:09
Ja sam svoj isto problem resio ovako kao sto Neky kaze. Kucas nesto tipa
wine /home/username/virtual-drives/1/fajl.exe
I posle slobodno iz AcetoneIso-a skini prvi iso a ubaci drugi, on ce doci na to isto mesto.

grim
18.2.2011, 21:14
Probao sam i tako, ali nece, ne mogu da unmountujem prvi iso fajl i da mountujem drugi na istoj lokaciji.Kada probam da unmountujem prvi iso fajl izbacuje mi sledecu gresku:
debian:/home/grim# umount /home/grim/fakecd
umount: /home/grim/fakecd: device is busy.
(In some cases useful info about processes that use
the device is found by lsof(8) or fuser(1))
Predpostavljam da je ovo zbog toga sto wine i dalje koristi fajlove sa prvog iso fajla.

AcetoneISO nece da otvori ove iso fajlove, napisao sam to vec u prvom postu, cak i kada ih konvertujem preko istog programa, prijavi da imaju vise sektora i nece da otvori.

blast beat
18.2.2011, 21:34
Probaj FUSEiso, ovde (https://wiki.archlinux.org/index.php/Mounting_images_as_user#fuseiso) imas upuststvo za rad, jedino je prva komanda za instaliranje na Arch-u.

Neky
19.2.2011, 0:11
A da probaš da uradiš umount kao root i sa -f opcijom, da ga forceuješ?

grim
19.2.2011, 11:02
E ovako, fuseiso i AcetoneISO rade, problem je bio u tome sto nisam stavio moje korisnicko ime u grupu "fuse". Sada mogu da mountujem i umountujem iso fajlove u toku instalacije. Igra i dalje odbija da se instalira, iako ubacim 2 iso fajl, instalacija ga ne prepoznaje. Instaliracu kod druga na windowsu pa cu prekopirati kod mene. Hvala vam na pomoci.

blast beat
19.2.2011, 12:14
Jesi li probao da pokrenes instalaciju iz terminala kako smo ti Neky i ja prepoorucili?

grim
19.2.2011, 14:00
@blast beat Jesam, probao sam i tako ali nece

bvitnik
19.2.2011, 14:19
Na Wine AppDB je pomenut problem promene instalacionog CD-a i ponuđeno rešenje.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=2064

grim
19.2.2011, 17:08
@bvitnik Ne vredi, probao sam, do malopre sam se zezao ali nece. Odradim sve sto covek kaze, ali kada probam da pokrenem igru, wine izbaci brdo nekih gresaka i nece da je startuje.

Zemunelo
19.2.2011, 21:02
Usput onako da dodam da meni odlicno radi Gmount-iso za takve fajlove pa probaj sa njime iako sumnjam da je do toga.
Taj programcic jako lepo radi.

drzare
20.2.2011, 22:55
А шта кажеш на то да та два .iso фајла нарежеш на дискове па одрадиш инсталацију игре преко дискова?
Да си то одмах урадио већ би се давно играо....

Осим ако није проблем у самим одразима не би требало да имаш проблема са инсталацијом...

enaB
22.2.2011, 14:26
Mountuj normalno oba diska u zasebne foldere, pokreni instalaciju, pa kad zatraži drugi ukucaj u terminalu winecfg i u tabu Drives promeni putanju tog "drajva" na drugi folder.

grim
23.2.2011, 3:02
Ljudi hvala vam svima na trudu, ali moje Linux - ovanje je bar za sada zavrseno. Provajder od koga uzimam bezicni internet, je nesto radio sa serverom, nemam pojma sta i sada internet na Linuxu radi veoma, veoma ocajno. Jedino resenje je na zalost prelazak na Windows. Toliko o tome :mad: