PDA

Prikaži potpunu verziju : Don Kihot uzvraca po ...


Eddie
26.7.2006, 14:12
Molim da mi neko objasni,argumentovano,zasto je zabranjeno na forumu pisati reklame?
Mislim,ja nemam nameru da reklamiram bilo koju firmu i time joj povecavam pazar,ali hocu lepo da napisem drugima gde i za koliko sam kupio nesto cega nema na drugim mestima ili je dosta skuplje!!Hocu i da ostali clanovi foruma mogu slobodno meni da posalju takve informacije.
ZASTO je to problem?Hocu konkretno objasnjenje!
Evo mog zapazanja:
-forum SK je pod upravom casopisa SK,odnosno predstavlja njen deo u celini,
-casopis SK je pun oglasa prodavnica sa jasno naznacenim cenama proizvoda,
-ja hocu da istaknem da sam neki proizvod nasao po povoljnoj ceni u istoj firmi koja ima oglas u casopisu SK,
-moja poruka biva izbrisana a ja opomenut da se to ne sme!
A zbog cega je to tako?Ajde da pisem o nekoj firmi koja nema oglase u casopisu pa onda stitite interese svoje zlatne koke.A sto ako bih i ja uputio na tu firmu?Mozda bi se druga firma iz vasih oglasa onda bunila (nasla drugog izdavaca)?
A vi onda STOP reklame na forumu-spozori zadovoljni (a sto ne bi kad vecina ljudi ne zna da deru u odnosu na druge manje),vama puni dzepovi,a mi ostali se krijemo preko licnih poruka :"Ej covek,nasao sam to i to tu i tu za 20 evra manje!!Samo pazi da ne objavis to javno,inace dahija moderator nabija na kolac!"

I sta ima da izjavite povodom mog teksta gospodo moderatori?Kakve instrukcije su vam dali sefovi-urednici povodom ovakvih kao ja sto talasaju?
Mozda ovaj post proguta mrak,a mozda i mene zajedno sa njim?!?
Elem,napisite zasto vodite ovakvu (monopolsku?) politiku.A neki vasi urednici na sav glas govore protiv slicnih stvari.Vi ste kao politicari,znate bolje od obichih gradjana sta je za njih bolje,i sta oni zele.Eto ja zelim pravo da na ovom forumu otvoreno govorim o cenama,oglasima polovnih komponenti,iskustvu (dobrom i losem) o pojedinim firmama.Za klevetu neka me tuze doticne firme ako imaju argumente za to,ako nemaju (a naravno da ne) neka se pokriju usima i pocnu posteno i savestno da rade svoj posao:mad: .
Ako ima jos onih koji se slazu sa mojim misljenjem neka se oglase:ciao:

Mario Pavićević
26.7.2006, 14:34
Smatram da nisi u pravu.Reklame u Sk-u su placene ali nisu placene da bi ih drzali i na forumu.Mozda ce jednom i na forumu biti reklama ali ne u ovom tipu o kome ti pricas vec u vidu banera.Ceo forum je zamisljen da bude objektivan a ne da hvali neku firmu odnosno da je pljuje.Sa obzirom da je ovo forum koji posecuju i serviseri i prodavci hardvera mislis da neko ne bi mogao da hvali na sav glas neki svoj prizvod i navlaci ljude da ga kupe?nadam se da se ovde reklame nece nikada pojaviti jer bi to narusilo atmosferu foruma i dobili bi jos jedan sajt na kome ce biti gomile gluposti,ponuda i spama.Znam da je nekada tesko naci neki deo hardvera ali zato sluze specijalizovani sajtovi poput pcberza a i Google uostalom.Malo se potrudite da nadjete to sto vas interesuje.Ko zna mozda usput vidite taj isti proizvod za manje pare ili sa duzom garancijom?ili ce radnja biti bliza vasem mestu?U krajnjem slucaju ako je nekom bas stalo da kupi neki proizvod na istom mestu kao i neki drugi clan foruma neka ga kontaktira preko licnih poruka,mail-a ili slicno.Zar nije dovoljno televizije,novina i sk-a koji su prepuni reklama pa nam to treba i ovde???

Chivan
26.7.2006, 15:21
Molim da mi neko objasni,argumentovano,zasto je zabranjeno na forumu pisati reklame?
Mislim,ja nemam nameru da reklamiram bilo koju firmu i time joj povecavam pazar,ali hocu lepo da napisem drugima gde i za koliko sam kupio nesto cega nema na drugim mestima ili je dosta skuplje!!Hocu i da ostali clanovi foruma mogu slobodno meni da posalju takve informacije. Kada si se prijavio na forum "Sveta kompjutera", prihvatio si pravila ponašanja na ovom forumu. U pravilima jasno piše da reklamiranje nije dozvoljeno.


-forum SK je pod upravom casopisa SK,odnosno predstavlja njen deo u celini,
-casopis SK je pun oglasa prodavnica sa jasno naznacenim cenama proizvoda, Oglašivači su platili za oglašavanje u časopisu, ne na forumu.

-ja hocu da istaknem da sam neki proizvod nasao po povoljnoj ceni u istoj firmi koja ima oglas u casopisu SK,
-moja poruka biva izbrisana a ja opomenut da se to ne sme!
A zbog cega je to tako? Zato što tako piše u pravilniku. A zašto tako piše u pravilniku je naša odluka.
Ajde da pisem o nekoj firmi koja nema oglase u casopisu pa onda stitite interese svoje zlatne koke.A sto ako bih i ja uputio na tu firmu?Mozda bi se druga firma iz vasih oglasa onda bunila (nasla drugog izdavaca)? A kako mi da znamo da ti nisi marketing menadžer te firme koju toliko hvališ? I da to nije tvoje objektivno viđenje, već samo tvoj posao?
Za klevetu neka me tuze doticne firme ako imaju argumente za to,ako nemaju (a naravno da ne) neka se pokriju usima i pocnu posteno i savestno da rade svoj posao:mad: . Ne mogu tebe da tuže, jer se ti kriješ iza nicka i Yahoo adrese. A nema ni razloga tebe da tuže, jer za sadržaj foruma odgovara časopis "Sveta kompjutera". Zato smo i postavili određena pravila ponašanja na ovom forumu, i ko želi da učestvuje u njegovom radu, prihvatio je da će se tih pravila pridržavati.

Administrator

holodoc
26.7.2006, 16:04
A nema ni razloga tebe da tuže, jer za sadržaj foruma odgovara časopis "Sveta kompjutera".

Sada mi ovo nije jasno a i mislim da nije loše mesto da se to raspravi (čisto informativno) a i kao što jedan od mojih bivših profesora voli da kaže "da utvrdimo mi šta je čija odgovornost pa da vidimo kako ćemo dalje":)

U pravilniku i prilikom registracije (da pročitao sam Pravilnik za divno čudo :) ) piše:

Poruke odražavaju isključivo poglede autora, tako da vlasnici Foruma Sveta kompjutera nisu odgovorni za sadržaj bilo koje poruke.

Citat se malo kosi sa onim na početku i interesuje me čisto u situaciji da se na sajtu nađe (promakne moderatorima ili sl.) neki tekst ili materijal (slika itd.) zbog koga "oštećena" strana hoće nekoga da (bilo koga) tuži. Ko je odgovoran?:icon_scra

A da, usput,... Simpatično mi je ponovo ona stavka da potencijalni korisnik garantuje da neće slati "seksualno orijentisane" poruke:D Pa nije valjda da Redakcija SK-a baš toliko konzervativna:D A možda ste samo mislili na "M(ature)" podvarijantu:a_whistli

Bad holodoc:n-cc2:, ban holodoc:n-cc2:

Što se tiče teme i reklamiranja na Forumu moj stav je sledeći:
"IF (SK_HQ dozvoli reklame na Forumu) THEN (Promena SK Forum banera u Halo oglasi baner i moš slobodno da skuvaš kafu dok skineš Nove poruke) ELSE (Forum i dalje ostane u ionako sumnjivom funkcionalnom stanju:) ).

Stvarno, dozvola da se Forum koristi za reklamne poruke bi stvarno bio kraj. Pa 90% poruka bi tada u najmanju ruku bilo reklamnog tipa što bi preopteretilo ionako "sumnjiv" server. Za takve stvari postoje specijalni sajtovi namenjeni u te svrhe. Mislim da da je Forum SK-a dobar upravo iz tog razloga jer je na njemu moguće čuti iskustva drugih ljudi u vezi nekog proizvoda a apsolutno je isto da li ćeš taj proizvod kupiti na mestu X ili mestu Y (sve je to isti krš).

Shang Tsung
26.7.2006, 17:41
Znam da je nekada tesko naci neki deo hardvera ali zato sluze specijalizovani sajtovi poput pcberza a i Google uostalom.
Ma da, a pc berza je adekvatna za to ''balo majku (pola nepismeno, pola lopovi). I google isto, jedino moz kupis 'ardver preko njega, ako imas neku kred. karticu, a osim toga ja i dalje nemam poverenja u internacionalne net kesh transakcije. Koga posle da tuzim, ako mi to parche 'ardvera ne stigne, a?
Enivej, poenta je reklame su zabranjene ovde i to je to. Ko bi da se buni, ima na benchu reklamni prostor.
zopP.

holodoc
26.7.2006, 18:00
Koga posle da tuzim, ako mi to parche 'ardvera ne stigne, a?

Pa uglavnom carinu:)

Marko_L
26.7.2006, 18:50
A treba napomenuti i to da ti kao fizičko lice ne možeš po zakonu da reklamiraš neku firmu (moraš da budeš registrovan za obavljanje poslova marketinga), već samo fizičko lice (to je ono što se zove mali oglasi).

Eni
26.7.2006, 21:56
A treba napomenuti i to da ti kao fizičko lice ne možeš po zakonu da reklamiraš neku firmu (moraš da budeš registrovan za obavljanje poslova marketinga), već samo fizičko lice (to je ono što se zove mali oglasi).

Nije stvar u reklami, već u prenošenju ličnog iskustva sa određenim firmama. Npr. neko drži garanciju 6 meseci, a većina proizvoda (uključujući grafičke) iz njegove ponude otkazuje sedmog meseca. Sa druge strane, neko je 15% skuplji, ali ima garanciju godinu dana, i ljubazno osoblje, i profesionalnu podršku, i svi proizvodi rade kako treba...

Sa druge strane, jasno je da na otvorenom forumu gde se ne zna identitet (malo sutra ;) ) učesnika ne može biti dopušten ovaj vid komunikacije, baš zbog određenih vlasnika firmi koji bi se, jer imaju veliki obraz, sami hvalili, a neko bi naseo...

(Još jedno lično iskustvo sa nekadašnjeg Gamerovog foruma - kad tražiš da ti preporuče firmu da nešto kupiš, i njih trojica te pošalju u istu, nemoj ići tamo :dedica: )

PS
Dobar naslov teme, stvaroo Don Kihotovski poduhvat - na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme...

Eddie
26.7.2006, 22:07
Malopre nesta struje zbog nevremena a bas sam privrsavao moju repliku:(
Sada me mrzi da pisem sve iz pocetka.
U svakom slucaju uvideo sam da ste delom u pravu.
Niste me najbolje razumeli u vezi reklamiranja prodavnica.I jos sto-sta nisam najbolje iskazao.
I dalje mi nije jasno zasto ne mogu da uputim nekog na firmu koja ima zakupljen prostor za oglas u casopisu odkad ga ja kupujem?Kome to steti?U stvari citat najbolje govori o cemu se radi:
@chivan
Oglašivači su platili za oglašavanje u časopisu, ne na forumu.
I sto je toliki problem napisati da jedna firma ima 5-10% skuplju robu,bezobrazne trgovce,manji garantni rok od druge....??Ako njih bre nije sramota da se jos reklamiraju na sva usta sto bih ja cutao o tome??
Bas me briga za firme.Vazni su mi klinci koji poslednju paru koju ustede od dorucka daju nekom tikvanu sa kompleksom mega-ultra-dilera-uvoznika- racunarske opreme-za-SCG,ako mogu da kupe to za dosta manje pare.
I ne zive svi u Beogradu pa da za 3 dana osmisle i pronadju komponente.Ja zivim u Knjazevcu (kao sto pise) i za moju novu DFI plocu sam morao da se potucam po pola istocne Srbije da bih je na kraju slucajno nasao u Beogradu.Zasto ako sam mogao lepo da pitam na forumu pa da mi ljudi kazu gde ima i za koliko.Sad ce opet neko sa PCBERZOM.Iskreno tada nisam ni znao za nju ali ni sada kada znam nista mi ne vredi.Kakva glupost!?!?!Ili da guglujem?:boodala: :confused: I sta onda?Da narucim pouzecem?I sta da mi stigne,poluprazna kutija koju sam platio mnogo vise nego sto bih ovde kod nas nasao?
I sta sad da radim kad mi treba memorija za plocu,stara nije kompatibilna?Gde da nadjem u Knjazevcu ddr na 500MHz?Lako bih ja da sam na vasem mestu,prosetam jedno popodne i nadjem sta mi treba.

Ali sve u svemu uvidjam da bi odobravanje poruka sa preporukama prodavnica donelo pored znacajne pomoci i brdo problema u vidu " gomile gluposti,ponuda i spama" a onda bi moderatori imali mnogo vise posla a svi mi mnogo ruzniji forum!:(
Znam da od mojih zelja nema nista,oduvek sam bio utopista i idealista,i sam naziv teme ukazuje na to.U svakom slucaju nisam jedan od fantomskih prodavaca koji kruze forumom u potrazi za lakovernim gamerima koji brzo potezu novcanik.Ako neko hoce moju adresu i broj telefona objavicu javno,mada sumljam da ima takvih.
:rolleyes:

Marko_L
26.7.2006, 22:33
I dalje mi nije jasno zasto ne mogu da uputim nekog na firmu koja ima zakupljen prostor za oglas u casopisu odkad ga ja kupujem?
Ko kaže da ne možeš, postoje privatne poruke, pa izvol'te.
I sto je toliki problem napisati da jedna firma ima 5-10% skuplju robu,bezobrazne trgovce,manji garantni rok od druge....??
Evo, pokušaću da ti objasnim na plastičnom primeru. Recimo, ja ili moj brat ili moj prijatelj ili moj rođak ili moj komšija sa kojima sam izuzetno dobar drži firmu "peratrade" koja se bavi prodajom kompjuterske opreme. Na 100 metara od peratrade-a nalazi se "mikatrade", a na 100 metara dalje "lazatrade" koje se bave istom delatnošću. Ja lepo dođem i napišem kao odgovor na nečije pitanje "Idite u peratrade, a nemojte nikako u lazatrade ili mikatrade, jer ne daju garanciju, zakidaju na kusuru, imaju neljubazne prodavce..." i još zamolim par ljudi sa foruma sa kojima sam dobar da mi se pridruže u pljuvačini i šta onda dobijamo ? Ništa. Dođe neko, vidi to i prenese dalje ono što sam ja rekao i tako ispadne da firme koje možda rade ok, ispadnu najveći prevaranti na svetu. A ako dođe neko ko je zadovoljan uslugama tih firmi koje sam ja popljuvao, onda obavezno dođe do flejma, što nam takođe ne treba.

LordofBlood
26.7.2006, 22:33
dobro .... stvarno mi je u neku ruku jasno zasto nema reklamiranja firmi na forumu .... sto je i ok .... mislim srbin je lud bre .... ima ljudi koji bih rodjenoj majci prodali pokvaren monitor od kojeg sijas u mraku .... takve stvari bih upropastile forum .... znaci neko cuje od nekoga nesto .... kupi tamo .... kada ono batina ..... i sta sada on da radi, koga da krivi, dodje da vrati oni mu kazu vec smo otkucali fiskalni racun, mozda negde nadje kombinaciju za prelamanje (dobije nesto drugo u toj vrednosti ili da doplati) .... stvarno su epicki slucajevi gde dobije nazad pare ....

e sada ono sto meni nije najsvetlije jasno zasto nema malih oglasa (licnih) .... np .... ja bih imao da prodam nesto, tih karakteristika, ko je zaintresovan PM .... i kraj price .....

Nicolas
26.7.2006, 22:47
Razlog vise: svi mi imamo toliko iskustva da mozemo s malo cimanja da nadjemo trazeni deo po najpovoljnijoj ceni i bez toga, a i kada bi bilo tako nije niko budala da slusa druge a da ne proveri pre toga!!! A uvek mozes preko PM-a da zavrsis ostale sitnice!!! Vec je bilo dosta prica na tu temu, nisi lepo propratio teme!

A i ljudi kakve to banere pominjete??? Pa ja ne znam nijedan drugi forum/site koji je oaza sto se tice toga, znaci stvarno bi nam bilo veselo da okite ovo nekim sarenim banerima koji vode ka vise "ubudjalim" adresama!!! Cemu sve to? Da bi uzeli malo kesa i izgubili malo korisnika! Vec postoje adrese za te namene, najbolje je da ovo ostane ovako, najbolje i za nas i za "njih"!

btw ima i nekih tema gde pljujemo malom po losim trgovcima, odnosno diskretno upucujemo druge na neka losa iskustva poneta od njih!;)

Eddie
27.7.2006, 0:24
Ma znam sve to...al jednostavno nisam mogao da izdrzim a da ne postavim ovu temu.Od prvog dana mi to upada u oci,a i nesto sam bio nadrndan.
Ehhh..izvinjenje svakom kom sam bio dosadan.
Aj cao:ciao:
Ej nislije,ako znate gde ima gde i za kolko ima da se nadje u Nisu OCZ na 500MHz molim da mi posaljete na licne poruke ili mail!:to_care:

Mario Pavićević
27.7.2006, 8:28
Samo da napomenem u vezi google-a jer vidim da me pogresno shvatate.Nisam mislio da narucujete iz inostranstva.Na google-u nesto trazite mozete staviti da pretrazuje domace sajtove a samim tim mozete recimo otkucati 7600gt i 80% rezultata ce biti cenovnik neke firme.90% firmi ima svoj sajt i cenovnik na njemu.Ako vam je bas stalo da kupite u lokalnoj prodavnici koja igrom slucaja nema web prezentaciju(a takvih je u danasnje vreme stvarno malo) mozete pogledati zute strane(yu yellow pages ili tako nesto se zove) i tu postoji spisak svih registrovanih firmi u Srbiji koje se bave nekom delatnoscu i koji se moze pretrazivati po mestu gde se nalazi,delatnoscu...Da ne duzim previse do informacije se moze doci i putem gugleta ali stvarno nema potrebe da vise sirimo ovu temu. :odoK: