PDA

Prikaži potpunu verziju : Debian 6 i Nvidia


grim
16.2.2011, 14:07
Odradio sam sinoc upgrade sa Debiana 5 na 6, sve je proslo ok, ali imam problema sa Nvidijinim vlasnickim drajverima. Drajveri ne rade. Probao sam da ih instaliram ponovo po uputstvima sa Debianovog sajta,sve kao prodje ok, ali kada treba da se startuje X, prijavljuje gresku da ne moze da nadje nvidia modul. Probao sam i rucno da iskompajlujem drajvere sa Nvidijinog sajta, ali mi oni prijavljuju gresku da je verzija gcc - a kojom je iskompajliran kernel 4.3, a da je verzija gcc- a instaliranog na sistem 4.4. Ima li neko ideju kako ovo da resim. Nisam probao cistu instalaciju, jos uvek je skidam. Unapred hvala.

Mr.Eco
16.2.2011, 14:19
Kad installiraš drajvere kucaj sledeće kao root

nvidia-xconfig

zatim resetuj računar

grim
16.2.2011, 14:30
Odradio sam to, ali X server nece da se startuje i kaze da ne moze da nadje nvidia.ko fajl

grim
16.2.2011, 16:42
Nekako sredih ovo, podesio sam da cgg bude 4.3 i iskompajlirao drajvere sa Nvidijinog sajta. A imam jos jedno pitanje, prilikom jednog od pokusaja instalacije drajvera, apt mi je instalirao linux kernel 2.6.32-5-486 koji mi nije potreban i ostao mi je stari kernel sa debiana 5. dali ova dva kernela mogu da uklonim sa sistema komandom apt-get remove linux-image-xxxxx ili postoji neki drugi nacin.

darkelf
16.2.2011, 19:03
Otvori Synaptic i potrazi linux-image-2.6.32-5-486, desni klik i odaberi Mark For Complete Removal.
Pazi samo da ne uklonis onaj koji koristis (ukucaj uname -r u terminalu da bi video trenutni kernel).