PDA

Prikaži potpunu verziju : TPS


Red Dragon
26.7.2006, 0:13
Primetio sam da je najvise tema vezano za FPS.
A sta je sa TPS(third person shooter)?
Sigurno da ima dosta dobrih TPS igara.
Evo ja upravo igram Psi-Ops:The Mindgate Conspiracy, i mogu vam reci da uopste nije los. Mix pucanja i raznih psiho moci(telekineza, pirokineza,mind drain, ma ima ih gomila). Grafika je solidna(sa obzirom da je igra izasla pre vise od godinu dana), fizika je odlicna. Protivnici se OK, i dosta su pametni(naravno, ako igrate na easy, pametni su ko bandere), ali su bossovi originalni.
Jel neko igrao ovu igru? Sta vi mislite o njoj. Da li se secate neke opasne kombinacije psi moci?

Da li znate jos neki dobar TPS, koji i zasto vam se svidja?:ciao:
I ZASTO TPS nije toliko zastupljen na trzistu(Ja se ne secam nekog dobrog TPS jos od Jedi Academy:n_klanja: )

Atila
26.7.2006, 0:57
Mafia, GTA, Max Payne 1&2, Hitman, Armed&Dangerous, Godfather нећеш се покајати ако пробаш било коју од ових :)

TPS није популаран јер просечан играч не воли превише да размишља већ да тамани све што му се нађе на путу као у Doom 3.

Orvel
26.7.2006, 3:09
Jedi academy je stvarno bio dobar.:alealeee:
Stvarno imas mnogo dobre tps kao sto je Atila naveo.U potpunosti se slazem sa njegovim izborom.Osim Goodfather.
E da.Mafia je najbolja:dedica:

Dimo
26.7.2006, 11:34
Max Payne,obavezno stivo za svakog igraca,fantasticna igra.Za Godfather su svi ocekivali cudo,pa su se zesce razocarali,ko je bio umeren u ocekivanjima i nije mnogo ;)

alex92
26.7.2006, 13:23
Igrao sam Psi Ops i po meni nije neka igrica.Na Godfather sam bio napaljen duze vrema nije losa igrica samo je voznja kola mnogo bolja u Mafiji.Igrao sam sve gore navedene igre i sve su dobre (za svoje vreme).Trenutno igram Hitman-a 4 i koci mi se u 3 misiji ne znam sta da radim.
A sto se tice TPS-a preporucio bi vam i dodao samo jos:TOTAL OVERDOSE.
To je veoma dobra i laka igra u stilu GTA u Mexicu.Odlicna je za ubijanje vremena i opustanje.

Red Dragon
28.7.2006, 22:43
Evo upravo sam zavrsio Psi-Ops. Topla preporuka. Ko proba nece zazaliti, pre svega zbog kreativnosti koju ova igra pruza, narocito nacini za eliminaciju protivnika(npr. zaposednuti snajperistu, poskidati sve u okolini, aktivirati alarm,cekati da dodje novi buljuk protivnika, za to vreme snajperistu telekinezom dovucete do sebe, nafilujete ga olovom, zapalite ga uz pomoc pirokineze, bacite ga na gomilu protivnika koji su stigli, sve ih zapali, a ako neki ostane citav, srucite na njega ogromnu kamencinu. napomena - ovo je samo jedan od nacina za eliminaciju i MOZE se izvesti). Bossovi su originalni(ali ne i teski), prica ima zanimljive obrte.
A kad je predjete, odjednom se prekida zavrsna scena i vidi se cuveno TO BE Con...(pa daj, to je bilo i sa Fear-om).
Da li ce mozda izaci nastavak ,ili je to samo fore radi napisano?

SirDuck
29.7.2006, 10:55
Ja ti preporucujem Jedi academy, godfather i Armed and Dangerous(urnebesno).
Ne mogu vise nicega da se setim, ali ako se setim napisacu.:ciao:

Jim Bravura
29.7.2006, 15:27
Ja ti preporucujem Jedi academy, godfather i Armed and Dangerous(urnebesno).
Ne mogu vise nicega da se setim, ali ako se setim napisacu.:ciao:
Evo npr. Splinter Cell i The Suffering. Ne zna se koja je bolja. To je sto mogu da se setim od shootera (a da nisu pomenuti), ostalo su bili RPG naslovi.

mmn2911
29.7.2006, 15:44
Da,da Max Payne je RPG, kao i A & D :)

marko3581
29.7.2006, 16:40
Psi-Ops,apsolutna preporuka,posebno zbog onih psi moci(gledanje kroz zid,telepatija,podizanje svega i svacega...,ma super).Prica zanimljiva,u nekim segmentima sa preokretima,doduse igrao sam je jos septembra prosle godine tako da se bas nesecam detalja.Cak sam je stavio kao 3-4 igru u "top 10" odmah ispod Fahrenheit-a.Da li ce biti sledeceg dela zavisi od samog trzista.E sad,neznam kako je prosao prvi deo.
Igra koja se meni jako dopala.

Jim Bravura
29.7.2006, 21:28
Da,da Max Payne je RPG, kao i A & D :)Ne bre, mislio sam na sve sto sam dosad igrao, a da je sa pogledom u trecem licu. Posto takvih (kvalitetnih) shootera ima malo, jedino mu preostaje da proba neki drugi zanr.

Red Dragon
29.7.2006, 21:44
Kakav je Armed & Dangerous? Cuo sam kao da je dobra igra.
Inace, onaj ko nije igrao :alealeee: Jedi Academy:alealeee: , taj ne zna sta je dobar TPS.
Hm, mozda bi trebalo da se otvori posebna tema vezana za SW:Jedi Academy?

Atila
29.7.2006, 22:35
Kakav je Armed & Dangerous? Cuo sam kao da je dobra igra.

Е па добро си чуо :D Свака препорука, нисам је преш'о јер сам се био заглавио на једном нивоу, ал' планирам да је поново играм.Коментари ликова су урнебесни, поготово у синематицима.Да не с*р*м више, ево опис. (http://www.sk.co.yu/2004/01/siop10.html)

S-man
4.8.2006, 11:28
Kakav je Armed & Dangerous? Cuo sam kao da je dobra igra.
Inace, onaj ko nije igrao :alealeee: Jedi Academy:alealeee: , taj ne zna sta je dobar TPS.
Hm, mozda bi trebalo da se otvori posebna tema vezana za SW:Jedi Academy?


Armed & Dangerous je izuzetno zabavna igra, likovi imaju neverovatne komentare. Inace presao sam igru, i ko je nije igrao a voli akcije neka proba.

Magneto
4.8.2006, 12:33
Malo starija igra kill.switch - dobra ideja, sistem kretanja, vrlo dobra akcija, dok je sve ostalo đubre klasa.

Opis - > http://www.sk.co.yu/2004/10/siop18.html

lijenština
6.8.2006, 1:07
TPS није популаран јер просечан играч не воли превише да размишља већ да тамани све што му се нађе на путу као у Doom 3.
A za razliku od Armed and Dangerous ili The Suffering.....
Zašto je fps popularniji od tps-a? To je čisto stvar kamere -nišanjenja. Vidno polje je manje, jer poveliko parče ekrana zauzima backside glavnog junoše. Inače drugih velikih razlika i nema( uostalom postoje igre koje se igraju i u fps i tps modu-kao suffering na primer ili Vampire the masquarade-Bloodlines). Lično ako je igra dobra to me ne sprečava da je obrnem iako je tps. Sve su to jela sa roštilja( ćevapi i pljeske).:) BTW i DOOM 3 može da se igra kao TPS. Ko voli nek izvoli......

3LANCER
6.8.2006, 10:46
Ja sam neko vreme igrao Quake 3 kao TPS :)
/cg_thirdperson 1 :)

Dreamfall
6.8.2006, 10:50
Max Payne(1 i 2)Suffering,Armed &Dangerous a mozda cak i Constantine koji i nije tako losh da izgubish koji minut uz njega.

Srlandand
7.8.2006, 19:04
Po meni najbolji TPS je Max Payne, ali i Hitman, kao i GTA ( mada on nije klasican shooter ).

Red Dragon
13.8.2006, 22:07
Sta ste se ucutali. Kao da je sve u FPS-u(ruku na srce i jeste).Mislim da ce se u narednom periodu praviti kvalitetni TPS.Samo se prisetite naslova kao sto su
Prince of Persia
Splinter Cell
pa i Tomb Raider

Da li ste primetili da i u Oblivionu ima izvodjenje u 3. licu(iako je ovo rpg)?

3LANCER
13.8.2006, 22:13
ima i u WoW i GW pa ipak nisu TPS kao ni Oblivion (i jos x igara koje se navode u ovoj temi)

Dusan-DDY
18.10.2012, 12:46
evo da probudimo temu posto sam obicno ja taj koji rizikuje a i navikao sam na lose kritike :kreza: infernal, wonted, dark sector.. sve su to dobre igre i ima puno dobrih igara u tps-u neznam zasto ova tema nije zazivela :D iako ima test za svaku od ovih igara posebno ovde moze da se upisu utisci koje su igre od boljih i ostalo

dragomix
21.10.2012, 11:54
Najbolji TPS koji je ikada izasao je definitivno Spec Ops the line, odmah iza su Max Payne 1 i Mafija 1, posle mozemo da pricamo o cemu god...

TPS se promenio dosta od kako je izasla ova tema, sad je vecina TPS-ova cover based, oni koji nisu su kritikovani zbog toga (Transformers War i Fall). Pohvalno je videti da je ipak TPS zaziveo u vecoj meri, pa mislim cak i pobedjuje FPS trenutno po broju igara u jednom i drugom licu.

Skenderevo
21.10.2012, 13:53
Najbolji TPS koji je ikada izasao je definitivno Spec Ops the line, odmah iza su Max Payne 1 i Mafija 1, posle mozemo da pricamo o cemu god...

Mnogi se nece sloziti s ovim, medju njima i ja :D

dragomix
21.10.2012, 13:54
Mnogi se nece sloziti s ovim, medju njima i ja :D

Pa dobro, pricam u svoje ime! :) Bilo bi lepo napisati sta je po tebi najbolji TPS, zasto bas ta igra itd...

Zuti Bar
21.10.2012, 14:24
Gears of War, Dead Space, Resident Evil. Za konzole ima i odličan Vanquish. Meni se najviše dopadata GoW.

Dusan-DDY
21.10.2012, 14:51
Gears of War, Dead Space, Resident Evil. Za konzole ima i odličan Vanquish. Meni se najviše dopadata GoW.

ja se na primer ne bih slozio sa dead space nekako mi je dosadno to jedno te isto okruzenje koje te prati u celoj igri, tako da svako ima svoj ukus :D
po meni su dobri max payne, wanted, manhunt2 bas zato sto su nekako explozivne i drugacije od ostalih u wanted-u je odlicno odradjena pucnjava i mnogo je bolji osecaj taj explozivni pucanj, mnogo se vise ceni obican pistolj + nije lose odradjeno i skrivanje iza zidova od neprijatelja iako je igra kratka sasvim je ok,
manhunt nije nesto dobro obradjena igra ali u svakom slucaju nema ni jedne igre sa takvim brutalnim lovom na ljudi :D moze da bude zabavno i tako ponekad ukljucis da te prodje neki bes :kreza: o max payne-u nema sta da se prica to je legendarna igra koju su vecina igrali i znaju o cemu pricam
ostalo sto volim je just cause 1 i 2 u toj igri vise uzivam u prirodi i skokovima iz aviona nego sto prelazim misije tako da mi to sluzi za opustanje :D
i naravno puno cenim batman: arkham asylum/arkham city koji su isto extra odradjeni

BatmaNiko PaynEzio
21.10.2012, 14:55
TPS mi je ubedljivo omiljeni žanr, volim ja i druge, ali nešto ima u tom načinu izvođenja, kako vodiš lika, ne umem da objasnim :kreza:
Po meni ubedjivo Max Payne (mislim na keca), prva Mafia i GTA III, koji po meni bio prava revolucija, a iako mi je omiljeni Vice city, moram da priznam da je svaki sledeći GTA samo nadogradnja već ustaljene formule, tj. može da evoluira samo po pitanju engina ili grafike, dakle ne verujem da ćemo videti nešto revolucionarno u skorije vreme. Nekih starijih ne mogu sad da se setim, ali da spomenem još i Hitman-a, AC serijal, pa što da ne, i Batman-a.