PDA

Prikaži potpunu verziju : Kubuntu ADSL


joca220464
13.2.2011, 10:34
Gospodo, juče sam instalirao Kbuntu (10.10 ) kao drugi OS (pored Win 7). Nov sam u Linux-u, malo sam guglao da bi se pripremio i upoznao sa ovom dist. i na kraju moram reći da mi se to (Kubuntu) prilično sviđa. E, sad dolazi jadac, naime nikako ne mogu da se konektujem na moj adsl ruter ("EchoLife HG520c"). Odem u sistemska setovanja, uđem podešavanje mreže, tab Wirelles, tab "scan" on mi prikaže sve mreže koje vidi a tu je i moja ali ja dalje ne umem jednostavno nigde se ne mogu konektovati, niti sam na netu (pišem sa sedmice) našao neko rešenje koje bi meni pomoglo.
Molio bih sve koji imaju iskustva sa ovom problematikom da mi pripomognu!
Unapred Hvala!:confused:

blast beat
13.2.2011, 11:42
Sta tacno nece? Kada ti prikaze mreze jednostavno kliknes 2 puta na nju i konektujes se. Ako treba sifra, izbaci ce ti prozor za upisivanje.

joca220464
13.2.2011, 12:03
Ne mogu nigde da kliknem, naime mreža se vidi još pri podešavanju wirellessa ( mislim vidi se njen SSID ali se posle nigde ne prikazuje neka ikonica ili nešto slično na šta se može kliknuti za konekciju. Znam da je ovo prilično konfuzno ali ne znam ( počinjem sa Linux-om) šta tačno treba da radim išta treba da se dogodi nakon te i te radnje npr.

Nergal
13.2.2011, 12:11
Trebalo bi da prikazuje wireless ikonicu među drugim ikonicama sa obeveštenjima na glavnom panelu. Klikneš na nju i izađe ti lista mreža, odabereš mrežu, eventualno uneseš šifru i čekiraš da ti je zapamti... U principu isto kao in Windows-u.

joca220464
13.2.2011, 12:27
Nažalost nema te ikonice tako da sad ne znam šta da radim i kako da ovo rešim, da ponovo instaliram ceo sistem.?

blast beat
13.2.2011, 14:25
Idi na ikonicu meseca u donjem desnom uglu, pa na add widgets, pronadji notifications i 2 puta klikni na njega, i pojavice se notification area u desnom delu panela a tu bi trebao biti i network manager.

joca220464
14.2.2011, 20:14
Nešto verovatno nije u redu sa instalacijom jer sam probao i kod buraza ali ni tamo ne može da se poveže. Nemam sad ni živaca a bogami ni vremena da se zamajavam sa tim te sam nanovo instalirao Ubuntu 10.10 i sve šljaka ko ludo. Kasnije ću da skinem drugu instalaciju Kbunta pa da probam opet, u svakom slučaju narode Hvala vam na izdvojenom vremenu.
Pozdrav !

blast beat
15.2.2011, 5:42
Nije sigurno do instalacije, ne moras skidati drugu verziju. Verovatno je neku bug, mada mi je i to cudno. Ako hoces, skini Mint 10 KDE verziju, izlazi za koji dan i to sa novim KDE-om. Trenutno je u release candidate verziji...
http://www.linuxmint.com/edition.php?id=76