PDA

Prikaži potpunu verziju : Windows (Blue Screen of Death)


diablo_
25.7.2006, 12:55
Ne znam zasto se desilo pa pitam vas.

Igram Warcraft i odjednom dodje do restarta kompjutera. Prvo sam pomislio da je nesto do struje posto je vec bilo problema ali to nije bio slucaj. Onda sam proverio temperaturu procesora posto je bilo izuzetno vrucina ali ona je bila 65-70 stepeni a granica je 110 stepeni. Ali igrao sam Warcraft celog leta i svakog leta tako da ne verujem da je preslo granicu.

Pri standardnoj proveri diska posle nasilnog gasenja na trenutak blicne plavi ekran smrti (u daljem tekstu bsod) tako da uopste ne mogu da uocim gresku. Naravno znao sam na cemu sam pa sam pokusao repair ali onda me je ponovo docekao bsod sa malom razlikom, sve se ukocilo tako da sam mogao da vidim sta se desava :) Pisalo je IRQ_DRIVERS_NOT_EQUAL_OR_LESS ali nisam siguran da li je tacno tako ali to je sustina. Onda sam otisao na format i podigao sistem. Onda sam prebacivao podatke iz Linuxa i kada sam pokusao da instaliram drajvere za modem u windowsu ponovo je sve stalo... Morao sam restart i naravno opet bsod... Ponovo odem na format ali nece moci ove noci... Saceka me bsod i ne mogu ni format. Sav besan otvorim kuciste i izvadim plocu... Izvadim joj creva, clr_cmos, povadim USB (to sam zaboravio da kazem, pored one greske pisalo je da je neki "usb"ijosnesto.dll corrupted) ocistim prasinu :) i ponovo sve sastavim. Pokusam da uradim format i za divno cudo uspe... Sada sve radi normalno ali mi nikako nije jasno zasto se sve ovo izdesavalo... Da li zbog prasine ili...:rofl:

holodoc
25.7.2006, 15:26
A da probaš recimo sa sledećom temom:

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=5865

ezenkiel
25.7.2006, 15:46
Poruka IRQ_LEVEL_LESS_OR_EQUAL znači da je neki drajver problematičan, ne bi trebalo da je zbog prašine.